landarts Regansburg eerste illiil der maand BUURVROUW iSSleigiscli ie ris paard llastranden ftastpapier Advertentieti. li EN UIT DE PERS. GEMENGD NIEUWS. J. van der Veerde, SNIPPERS. NAJAAR en WINTERSEIZOEN M. BREEIAN Mz. 00LTGEM8PUAT. GEMENT-BETONWERKEN W. Boekhoven Sommelsdijk. 9|.ï j}9J ■I tM III HLT PUBLIEK is voortaan de 8281 waar koopt Gij Uw Kruidenierswa ren DaarIk haal ze altijd bij C. v. d. .HEIDE - Binnenweg - Sommeïsdijk. Beter adres is er ner gens te vinden. Prijscourant franco op aanvrage. 8585 Voor den verkoop van Betonnen Heiningen, Cementen Drink-en Voe derbakken worden op iedere plaats van Flakkee AGENTEN gevraagd. Voor inlichtingen wende men zich tot J. G. NOORDIJKDirksland A. VAN MOOKSEL, Botterdam, Walenburgerweg 88. Telefoon 9087 CEMENTEN HEININGEN. H8et beste'adres voor alle Soudis- in Zilverwerken «Vestdijk 292, MIDDELHARNIS. Gevestigd sedert 1840. N.B. Ondanks de lage prijzen worden tramkosten vergoed vanaf' f 5,aan koop naar verhouding, bij f 10, geheel (Kunsttanden en gebitten.) Stationsweg 25, ROTTERDAM. Spreekuren eiken werkdag 1—3. voor on- en minvermogenden 910. Ail <-.! 1 i I i -if i C§ j 1 I 3 J 1 -,i i. i jSt trjli; f - I' |4 verkoopingen meer zullen plaats hebben, want ik heb geen plek in mijn huis meer open en geen penning meer in kas." Het klaren der suiker en het zwavelen der flesschen. Om een pond suiker te klaren, zet men die met een kwart liter water opkookt men echter verscheidene ponden tegelijk, dan is de helft van het water voldoende. Men laat de suiker smelten en schuimt haar zoolang af, totdat zij heel helder is. Men kan het verhaasten door er het geklopte wit van een ei bij te doen, dat alle schuim in zich opneemt. Rabarber planten. De beste tijd om rabar ber te planten is October en November, of schoon het ook nog heel goed in Februari of Maart kan geschieden. De rabarber is een zeer dankbaar gewas. Dankbaar is het uit meerderlei oogpunt. Eerstens kan men er een smakelijk gerecht uit bereiden en dat te beginnen op een tijd als er nog weinig keuze is. Verder kan er jam en compote van worden bereid, zelfs wordt er een soort wijn uit bereid, dan vraagt dit gewas weinig oppassing, alleen veel mest. Het vermenigvuldigen der rabarber ge schiedt dus ook door scheuren. Daartoe steekt men van een bestaande plant een deel af, zoodra zich de neuzen boven den grond vertoonenelke neus met wortels kan weer tot een nieuwe plant uitgroeien. Het beste is wel de geheele plant uit te steken en daarna deze in zooveel deelen te verdeelen als neuzen aanwezig zijn. Het eerste jaar kan men van de geplante neuzen geen stelen oogsten, misschien wel als men reeds voor den winter plantte. Maar het tweede jaar kunnen meermalen stelen worden afgetrokken, niet gesneden. Voor eigen ge bruik neemt men direct het geheele blad weg. In den handel laat men vaak een deel van het blad aan de stelen, voor de stelen ver dient dit geen aanbeveling. Land- en Tuinbouw. Bestrooit men in den laten hertst de zaadbedden voor groenten met een mengsel van roet, zout en houtasch, dan blijven ze van ongedierte bevrijd, zoo zegt men. Men probeere het eens Voor kippenhouders. Tegen ongedierte bij kippen gebruike men ruw carbolzuur, 1 deel op 100 deelen water. Men besprenkelt ze hiermede onder de veeren, alsook de nacht hokken, zitstokken en nesten. VOOR DE KEUKEN. Tegen aanbranden van melk. Om aanbran den van melk in pannen te voorkomen geeft een Engelsch blad den raad, vooraf een weinig water in de pan te laten koken een paar lepels vol, juist genoeg om den bodem der pan te bedekken. Als daarna de melk er in wordt gegoten, zal zij niet aanbranden, hoe fel h et vuur ook mocht zijn. Stamppot van appelen. 1 K.G. zure appe len, 1K.G. zoete appelen, l1/2 K.G. aardappe len, plm. 80 gram reuzel of boter of half en half. Bereiding: Alles schillen, de appelen in vieren snijden, de klokhuizen er uitsnijden. Van een pan den bodem met water bedek ken, eerst de aardappelen er in leggen, daarop de zoete en bovenop de zure appelen, een goeden lepel zout toevoegen en alles samen gaar laten koken. Dan dooreen stampen en stoven met het vet. Zijn de zure appelen flauw of gebruikt men er wat minder, dan kan men den stamppot afmaken met iets citroensap of azijn. Diplomaten-soep. Snijd 1 peen, 1 ui en een stukje rauwe ham aan scheefjes en bakt ze in boter zeer licht; maak nu een soep van rijstmeel, doe de gefruite ui enz. er in, en laat ze gedurende Vi uur koken, doch zeer zacht, giet ze door een zeef, bindt ze met eierdooiers en room, doe er een maatje Madera in en dien ze op met gesneden stukjes kip en balletjes er in. Observator. De strooptochten van de „Emden en de „Karlsruhe". In Christendom en Maatschappij, het soci ale tijdschrift schrijft onder leiding van Mr. Diepenhorst en den oud-Minister Talma: Begrijpelijkerwijze trekt het manoeuvree ren van de Duitsche kruisers, de „Emden" en de „Karlsruhe" die kostbare Engelsche koopvaardijschepen in den grond boren en voor millioenen schade berokkenen, sterk de aandacht. Sommigen pleegden deze booze stukken op Duitschland's zondenregister te brengen en zien er eene aanwijzing te meer in voor het barbaarsch en onrechtvaardig optreden der Germanen. Toch is van volkenrechtelijk standpunt deze handelwijze in geen enkel opzicht te veroordeelen en vloeit zij veeleer logisch voort uit een beginsel, dat door geen en kel land met zoo groote hardnekkigheid is verdedigd als door Groot-Brittannië. Het schijnt vreemd, dat deze aanranding van den particulieren eigendom gerecht vaardigd kan wezen en dies is eenige na dere verklaring gewenscht. Eeuwenlang heeft de kaapvaart bestaan. Onder kapers worden begrepen die particu liere schepen welke in oorlogstijd met bij zondere machtiging van de oorlogvoerende mogendheden jacht inaken zoowel op vij andelijke handelschepen als op schepen van een neutralen staat, die contrabande be vatten. Bij de krijgsmarine zijn dergelijke vaartuigen niet ingedeeld; onder militair commando staan zij niet; particulieren rus ten ze uit, besturen en leiden zede hoop op buit spoort hen tot navigatie aan. Gemakkelijk is te bevroeden, welke ram pen door deze schuimers, die zoo groot mogelijken prijs zochten te behalen, zijn toe gebracht. Vandaar dat reeds betrekkelijk vroeg pogingen in het werk werden ge steld om tot afschaffing van dit instituut te geraken. De Krimoorlog was de eerste Europeesche krijg, gedurende welken van de kaapvaart geen gebruik werd gemaakt. De aigeheele opheffing volgde bij de zee rechtsdeclaratie van Parijs van 1856, wier eerste artikel luidt„De Kaapvaart is en blijft afgeschaft' Bijna alle staten traden tot deze overeenkomst toe; alleen Spanje en de Vereenigde Staten van Amerika maakten eene uitzondering. Het standpunt van Spanje is begrijpelijk dit land bezit eene zeer zwakke oorlogs marine en als steun van deze moest de kaapvaart dienst doen. ■:|p*s4 De motieven van Amerika eischen even wel iets breedere beschouwing. Amerika weigerde tot de overeenkomst, welke de kaapvaart afschafte, toe te tre den niet omdat het die instelling wil len handhaven. Integendeel, met verwoede felheid heeft juist Amerika de kaapvaart als rechtsschending aangevallen en zijn bezwaar tot toetreding berustte op de overweging, dat door de afschaffing van de kaapvaart slechts half werk werd ge leverd. Immers dan werd alleen verboden het buit maken op den particulieren eigendom van inwoners der vijandelijke mogendhe den door particuliere schepen, maar volko men geoorloofd bleef de aanranding door oorlogsschepen. Welnu zoo sprak Ame rika dit is eene jammerlijke inconse- kwentie. Hooggehouden moet worden het beginsel dat evenals te land ook ter zee de particuliere eigendom veilig en dies vreemde handelsschepen noch door oor logsbodems noch door particuliere vaar tuigen mogen buit gemaakt worden. Af schaffing van het zeebuitrecht dat is het eenige radicale middel. Vele mogendheden voelden voor dat ad vies, maar juist Engeland wilde tot geen prijs toegeven, wilde den particulieren ei gendom ter zee niet erkennen en voor oor logschepen ruim baan laten om hunne aanvallen op koopvaardijschepen te rich ten. De Emden en de Karlsruhe maken van die bevoegdheid vrijmoediglijk gebruik, brengen het geliefkoosd Engelsche princi pe tot volle toepassing en doen Engelsche koopvaardijschepen bij tientallen zinken. Al vóór den krijg werden stemmen ver nomen die bestreden dat Engeland gebaat werd door de handhaving van'het zeebuit recht en eischten dat de particuliere eigen dom ook ter zee zou worden geëerbiedigd. Vroeger spraken John Stuart Mill en Cobden aldus. In het vorige jaar kwam een gerucht makend geschrift uit van den vroegeren Engelschen Minister, den Graaf Loreburne, over „De particuliere eigendom in den zeeoorlog". Met kracht betoogt hij dat Engeland en als neutrale staat en als oorlogvoerende mogendheid belang heeft bij het zeebuit recht. Engeland toch is de grootste zee- handelstaat; in 1910 bedroeg de nettoton neninhoud der Britsche handelsmarine 13'/2 millioen tonnendan volgt Duitsch- land met 3 millioen en Frankrijk met D/2 millioen. Engeland is door en door afhan kelijk van den veiligen zeehandel. Het ei genbelang gebiedt reeds om in eere te houden het gezonde beginsel dat de zee oorlog evenmin als de landoorlog gericht mag zijn op de vernietiging van het vij andelijk particulier vermogen, veeleer op de zuiver militaire nederwerping van den vijand. Naar deze stemmen wilde Engeland niet hooren. Wellicht maken de gedragingen van de „Emden" en „Karlsruhe" haar bereidwil liger om te breken met het verouderd prin- cipe van het zeebuitrecht. Prins Hendrik en de 103-jarige. Prins Hendrik heeft 'n bezoek gebracht aan de 103 jarige oud-strijder Hagers, wonende te Brielle. De oude 'baas was heel niet verle gen. Hij had zich ook nu dapper gehouden, het een en ander uit zijn Belgischen tijd meege deeld en toen de Prins, die zich naar een zieke dochter van Hagers begaf en met haar een langdurig gesprek had, als zijn meening te kennen gegeven, dat zij in elk geval „goed haar snater roerde", om welke uitdrukking hartelijk werd gelachen. Toen de Prins heenging en bezig was in zijn auto te stappen, was de oude Metalen- Kruisridder op de stoep van zijn woning gekomen en wuifde Z. K. H. vriendelijk het afscheid toe. Verdronken. Gistermiddag zijn op de ri vier voor Gorinchem verdronken de twee broeders Pieter en Reinier de Heer, respec tievelijk 12 en 21 jaar. Zij bevonden zich op het schip „Cosmopoliet" en zijn afkomstig van Hardinxveld. Een duistere zaak. In verband met den moord van 'n inbreker op 'n bewoner aan den Varkenoordschenweg te Rotterdam, doen zich twee vreemde feiten voor. Ten eerste heeft zich bij de politie aangemeld een broe der van A. van Helderen, wiens naam in het gevonden horloge stond gegraveerd. Deze deelde mede, dat zijn broeder onlangs met de „Potsdam" vertrokken was en zich (thans in Amerika bevindt. Voorts zeide hij, dat deze het bewuste horloge bij gelegenheid van een .kerkelijk feest had gekregen, doch hij het ongeveer een half jaar geleden op onverklaarbare wijze was kwijtgeraakt. Dan hebben nog twee agenten van politie, die in den nacht van den moord op de Maas brug surveilleerden, daar twee personen stad waarts zien gaan, waarvan één geen pet droeg. Beiden waren in coibert-costuum. En de per soon, die zonder pet was, liep gearmd met den ander, de houding aannemende of hij eenigszins beschonken was. Een ontploffing. In de Noord-Nederland- sche Machinefabriek te Winschoten heefteen ontploffing plaats gehad, die heel wat scha de aanrichtte. Men was bezig een koperen buis in het smidsvuur te verwarmen, toen plotseling een hevige knal werd jgehoord. Vier werklieden waren in de nabijheid bezig. Twee hunner werden verwond, één ernstig aan het hoofd. Vader en zoon Vrugt werden beiden verbonden. Een jongetje, dat een meisje was. Men meldt uit Lonneker: Een gelukkig vader vervoegde zich heden aan 't bureau van den Burgerl. Stand tot het aangeven van de geboorte van een jon gen. Des middags echter kwam hij ten raad- huize om te zeggen dat hij zich vergist had het kind bleek een meisje te zijn. Aange zien wijziging in een geboorteaangifte slechts na rechterlijke uitspraak kan geschieden, zal het den vader van het kind nog vrij wat last en geld kosten voor (deze zaak in orde is. 4 Personen verdronken. Te Hoogezwalu- we is Maandagmiddag op de Merwede on der de gemeente Zwaluwe gezonken de peen- aak van een schipper uit Nieuwendijk. De vrouw van den schipper en twee kinderen verdronken. De schipper, diens knecht en twee kinderen werden gered, doch een der geredde kinderen is terstond overleden. Een veterane. Mejuffrouw de weduwe J.J. Hardenberg heeft tegen 1 Februari eervol ontslag verzocht en verkregen als concierge van de Tweede Kamer der Staten-generaal, als hoedanig zij werkzaam was bij den huis- houdelijken dienst in het gebouw derKamer en in welke betrekking zij haar echtgenoot na diens dood opvolgde. Mejuffrouw Harden berg zal in Februari gedurende ruim 36 ja ren aan de Tweede Kamer verbonden zijn geweest. Belhamels. Een groot aantal ingezetenen van Hillegom werden in den nacht van Zon dag op Maandag in hun rust gestoord doordat dronken belhamels met een bespannen wa gen door het dorp rijdende, met groote stuk ken wortel de ruiten inwierpen. Ook werden gaslantaarns verbrijzeld. De politie stond geheel machteloos tegenover de belhamels, waarvan de meesten evenwel bekend zijn. Waar men het gevaar al niet zoekt. Men schrijft aan De Tijd: Te 's Hertogenbosch is men begonnen met de reparatie van het klokkenspel op den stad huistoren en heeft daarom een stelling om den toren aangebracht. Een politicus wist met veel gewicht te vertellen, dat die stel ling diende, om de mitrailleurs op te plaat sen tegen mogelijke vreemde vliegeniers en hij bracht daarmee in verband het bericht, dat men reeds van plan was tegen Mei a. s. de klok een uur vooruit te zetten. Gelijk men weet, zijn daartoe stemmen opgegaan, ten einde meer daglicht te winnen. Neen, zei de man, dat is maar een voorwendsel. Feit was volgens hem, dat men de Bossche burgers al vast wenschte te wennen aan den Duit- schen tijd, want hij zag Den Bosch binnen kort in Duitsche handen. Zijn oordeel vond zoo waar bij een gedeelte van zijn toehoor ders op de markt ingang en een paar boe ren gingen al vast met kippenvel naar huis. Er van door! Zekere D. P., pakhuisknecht bij de firma de J. en v. d. P. te Zalt-Bommel, heeft zich met een bedrag van ruim f 300, dat hij uit een bureau ontvreemd heeft, uit de voeten gemaakt, men vermoedt naar Bel gië. Inbraak en diefstal. Te Zaandam is Za terdagavond ingebroken in het woonhuis van den heer J. van Zalen aan de Heerengracht. De heer Van Zalen heeft in de Westzijde een kapperszaak, waaraan een sigarenwinkel is verbonden. Aangezien de heer v. Z. zich onder de wapenen bevindt, verleent zijn echt- genoote haar diensten op Zaterdagavond in den winkel, zoodat dan de woning onbe heerd is. Met deze omstandigheden schijnen de dieven op de hoogte te zijn geweest. Vermist worden f 125 aan geld, benevens eenige gouden en zilveren voorwerpen, ter wijl ook de inhoud van den gasmeter, te za- men f 1.25 meegenomen werd. Sporen van braak zijn niet te ontdekken, zoodat vermoed wordt, dat de indringers zich door een raam open te schuiven, tofr- gang verschaft hebben. Jeugdige dief. Te Amsterdam is aange houden en naar Rotterdam overgebracht de 14-jarige P. K., die Zaterdag met zijn fiets de ouderlijke woning te Rotterdam had ver laten met medeneming van f 50. Bij zijn aanhouding werd door de Amsterdamsche politie nog f 40 op hem bevonden. Ontploffing. In de papierfabriek „De Een dracht" te Velsen is Maandagmorgen het deksel van een kookketel gesprongen, waar door twee werklieden, S., wonende te Be verwijk en K. wonende te Velsen, zeer ern stig werden gewond. Beiden werden naar het ziekenhuis te Haarlem overgebracht. De materieele schade is niet zeer groot. Het stoomwezen bevond zich Maandagmiddag reeds ter plaatse en stelde een onderzoek in. Een defect was niet te vinden. Ook konden zich geen gassen in den ketel bevinden, wijl deze pas onder stoom was gebracht. Het on derzoek zal worden voortgezet. Ongelukken. In de Lange Jufferstraat te Utrecht, had een 5-jarig knaapje de onvoor zichtigheid, de lamp naar zich toe te trek ken, waardoor zijn bedje in brand vloog. Het kind, alsmede de vader, die de vlammen poogde te blusschen, bekwamen ernstige brandwonden en moesten per ziekenauto naar de Rijksklinieken vervoerd worden. Te Bergen-op-Zoom heeft een treurig ongeval plaats gehad. Een zekere B., tim merman, wonende aan de Boschstraat, maakte met twee kinderen een wandeling over den Antwerpschenstraatweg. Tengevolge van de duisternis, had hij niet een rijtuig hooren aankomen, zoodat hij werd aangereden, met het gevolg, dat het rijtuig hem over de borst ging. Direct werd geestelijke hulp ingeroe pen, maar het was reeds te laat, daar de levensgeesten waren geweken. 's-Hert. Crt. Dinsdagmiddag heeft te Oegstgeest een 14-jarige Belgische knaap een zekeren K. met een jachtgeweer in het hoofd gescho ten. De man is in vrij zorgwekkenden toe stand naar het Elisabethgasthuis te Leiden vervoerd. Inbraak. Maandagavond is ingebroken in het kantoor der cargadoors Haas en Zoon, te Rotterdam. Er werden lessenaars open gebroken; f80 zijn vermist. Aangehouden. Te Haarlem is aangehou den een drogist-leerling uit Amsterdam, die van zijn patroon f300 had ontvreemd. Hij was nog in het bezit van f200. Desertie. Het te Harlingen voor vertrek naar Goole gereedliggende stoomschip „West- land" wordt opgehouden wegens desertie van een gedeelte der equipage. Onwaardige practijken. Wij lezen in de Stichtsche Ct. Maandagavond bemerkten wij dat tegen den tijd van het verschijnen van onze cou rant onze rondbrengers aan den hoek van de Hamburgstraat door een soort menheer werden opgewacht. Hij voegde zich bij een der loopsters met wie hij zich blijkbaar te voren reeds had verstaan en marcheerde in haar gezelschap de wijk in. Een hen achterop gezonden bediende rap porteerde ons, dat de „meheer" dien hij voor een colporteur hield, in overleg met de loop ster nauWkeurig de namen en adressen on zer abonnee's opschreef. Bij onderzoek bleek ons dat de vorige week hetzelfde reeds met schillende loopers in andere wijken was voor gevallen dat hij er den loopers een kleinig heid voor had betaald en dat hij voorgege ven had, dit duistere werk te verrichten, om goede adressen te krijgen voor de versprei ding van Itractaatjes voor een bijbelgenoot schap. De overige loopers zouden achtereen volgens nog aan de beurt komen. Mocht zich dus dezer dagen inderdaad een „bijbel man", bij onze lezers aanmelden, die hen op de een of andere wijze wil bevoordeelen, of hun belangen te „behartigen", mogelijk wel met onze introductie, dan weten ze nu, dat wij niets hoegenaamd met den man te maken hebben. Heeren Uitgevers of Dagblad-administra- tiën, die hun abonnementenlijsten liever niet op dergelijke wijze aan derden wenschen uitgeleverd te zien, kunnen van de mede- deeling nota nemen en als zij willen, maat regelen treffen tegen de beoefening van der gelijke praktijken. Als wij den naam van den betrokken sin jeur te weten komen, zullen we dien hier publiceeren. Vechtpartijen. De glazenwasser M. S., is Zaterdagnacht in een woning in de Schou tenstraat te Rotterdam gearressteerd, nadat hij bij een vechtpartij in die straat den los sen werkman J. R., mede aldaar woonachtig, een messteek in den linkerschouder had toe gebracht. De glazenwasscher bleek in het laatst van September van het 3de regiment artillerie, waarbij hij als milicien was inge deeld, te zijn gedeserteerd. Op den Breeden Hilledijk te Rotterdam, zijn Zaterdagnacht aangehouden de losse werklieden S. E., uit de Joubertstraat en K. L. van Z., uit de Bloemfonteinstraat.. Bij een hevige vechtpartij op dien dijk, heeft S. E„ den lossen werkman W. T. P. W. uit de Tolhuissstraat, met een scheermes ernstig aan het hoofd verwond en van Z., heeft zich tegen de politie verzet en een hoofdagent mishandeld. Vermist. Sinds Maandagnacht is te Roos teren (L). vermist de rijksambtenaar Lam pen. Men vreest dat hem een ongeluk is overkomen. Zware mishandeling. In de nabijheid der mijn Willem Sophie te Spekhoizerheide had op Ioondag een hevige vechtpartij plaats tusschen dronken mijnwerkers. Een hunner, een Spanjaard, werd levensgevaarlijk gewond. De marechaussees en de gemeente-politie arresteerden drie mijnwerkers. De gevangen houding van een hunner werd gehandhaafd. Grossier in alle soorten CARAMELS, KOEK en BANKET, KLEIN GOED, BROKKEN enz. 7737 Soliedste adres voor de Sooeptafel Concurreerende prijzen in EBUIDSUIKEHS, PEPERMUNT, DROP enz. verkiest voor haar Salon voor Scheeren en Haarsnijden het door ieder aanbevolen adres van 8315 Coiffeur, Zandpad Middelharnis, nabij de Gasfabriek. Bijzonder ingericht voor de leverantie van SCHEERMESSEN vanaf ƒ2,- tot ƒ4,- enz. in liet Hotel MEIJER te spreteii. VOOR HART EN LEVEN. Moed, Moed betoonen kunnen en moeten wij wanneer het onze opinie betreft en dit voorop gezet het belijden daarvan wordt gevorderd door 't belang van anderen, of de eer van de zaak, welke wij zijn toe gedaan. Is de meerderheid van het gezelschap, waarin wij ons bevinden, of de helft er van het met ons eens, nu ja, dan kost het geen moeite voor onze meening uit te komen. Maar staan wij met deze alleen, bevinden zich onder de bestrijders ervan personen van invloed als zij het dan ook maar van in vloed in deze directe omgeving heefteen van hen de lachers aan zijn kant, bestaat er alle kans, dat hetgeen ons dierbaar, zelfs heilig is, grievend wordt aangerand, dan frank en vrij opkomen ter verdediging, dat is dap perheid, welke elk, die nog een greintje eergevoel in zijn gemoed bezit, moet eeren, en welke niet zal nalaten goeden invloed uit te oefenen, ook ten bate van de zaak, die wij voorstaan. De liefde is lankmoedig, de liefde is goe dertieren, ÜZij is niet afgunstig, Zij is niet hoovaardig, Zij praalt met haar gaven niet, Zij handelt niet ongeschikt, Zij zoekt zich zelve niet, Zij wordt niet verbitterd, Zij rekent het kwade niet toe, Zij verblijdt zich niet in de ongerechtig heid, maar over de waarheid verblijdt zij zich De liefde bedekt alle dingen. Zij gelooft alle dingen. Zij hoopt alle dingen. Zij verdraagt alle dingen. VOOR HET LEVEN Om den rijkdom zweven de menschen als de insecten om het licht. 't Is opmerkelijk zoo verstandig als de menschen altijd oordeelen over de zaken van anderen. Meen niet dat gij alleen tegenslag onder vindt. Elkeen krijgt die op zijn beurt! De een werpt het stof op en den ander vliegt het in de oogen. Een stille vijand en een luidruchtige vriend kunnen evenveel kwaad doen. Het kan wel degelijk wijsheid zijn, zoo men zekere dingen niet weet. OPENING Evenals vorige jaren kan ik U weder een flinke sorteering HEEREN- EN KINDEROVER JASSEN, WOLLEN en GEBRE1DEGOEDEREN, LAKEN- en TRICOTROKKEN, HEEREN- en DAMESHANDSCHOENEN, CHAALS, WOL LEN DOEKEN enz. voorleggen. Groote sorteering gemaakte WERKMANS GOEDEREN. Beslist de LAAGSTE prijzen en de NIEUWSTE modellen. 7729 U tot een bezoek uitnoodigende, Aanbevelend, I*. BOTH, StraatdQk BlgSKSIiAND BijmmsTE! 7985 Winterseizoen Neemt eens een kijkje in de Staalboeken en u staat verwondert over de keuze en prijs. Verder in DAMESBOEZELAARS, MA NUFACTUREN, PETTEN, DASSEN, FRONTS, en MODES. 8028 Aanbevelend, AL WIE EEN VERTROUWD of DRACHTIGE MERRIE wil koopen, of andere paarden, wende zich tot 8498 Fabrikant van 7999 Speciaal adres voor GEWAPEND EN ONGEWAPEND BETON als DRINK- en VOEDERBAKKEN, RIOOLBUIZEN in verschillende maten, PUTTEN met, en zonder bodem, KRUINSTUKKEN, HALZEN, TEGELS, DRAINEER-EINDST0KKENenz. enz. Beste adres voor het maken en plaatsen van Levering van prima PORTLAND CEMENT, tegen concurreerende prijzen. Vraagt Prijsopgave. Mtaalgaillen Pil ülaudiï. Koopt die nooit anders dan versch bereid, daar oude pillen schadelijk zijn voor de gezondheid. 1000 versohe pillen kosten f 1,50. Beter is 500 pillen te bestellen voor f 1,—. De werking dezer versche pillen is oneindig beter dan de depót pillen. KINAÜRUPPELS VAN Dr. DE VRIJ. Op 26 Maart 1897 schreef Dr. de Vrij in het Pharnv ceutiseh Weekblad, dat de Kina druppels in vierkante verzegelde flacons a 1,(nu 75 ct.verkrijgbaar gesteld,niet aan de eischen voldoen; ook niet de losse daarvoor gebruikten niet erkent als zijne kinadruppels, maar uit sluitend de latere China liquida. Dez9 laatste worden verkocht in droppelflesjes tegen mindere prijs met etiket van 8470 i teepe, imtkettr te middelhabm. Ook verkrijgbaar gesteld bij L I ZAAIJER te DIRKSLAND. is van ouds bekend bij DAVID IARÏ0GS JAGZ. ruim voorhanden in den Boekhandel van ti. 8. f. Mond- en Tandarts, TBLHFOON 8611, 8546 Dl Bij Af B gen een gelcj kwal T lezi Sd D lijk ond A; en niet ren, vooa legel dien| land niet kom /y wor 1'^ het land wam den j van even Aa eene aan van W of gf mie. De aang De uitsli de K Zij bescl J. V d ie 01 2. Ei 3 Ei he er 4. Et 5. Et 6. Vi da de 7. Zc Per of in in W paspo Voor doeld Ge zonde orde ander zondt De ten ti de kc nemi: word

Maas- en Scheldebode | 1914 | | pagina 2