"hItteST Lata, Mm,Teer, es ei. SA1GUIN0SB (ViMiü Saiiguinosiiiii in Vacuo.) s Advertentie» Schoonmaak i i I GEMEENTERAAD. V8SSCHERIJ. POSTERIJEN. VERKOOPINGEN. GEMENGD NIEUWS. KERK EN SCHOOL. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. MARKTBERICHTEN. Joost van der Ham Maria Gebuijs Jh.d, L v. d„ MEIDE. Ondertrouwd EDTJARD VAN MARKENSTEIJN Mz. bn 8539 CORNELIA VAN WEEL Ad. OUDE TONGE DEN BOMMEL) October 1914. Heden overleed, na een lang durig en geduldig lijden, on zen geliefden Zoon en Broeder in den ouderdom van circa 28 jaren. C, VAN DER HAM. S. VAN OER HAM Kievit 8548 en Kinderen. Nieuwe Tonge, 2 Nov. 1914. ¥oor de vele blijken van deelneming ontvangen bij het overlijden van onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. Wed. fz. Kastelein betuigen wij bij dezen onzen harte- lijken dank. 8537 Jb. KASTELEIN. Dirkslandj K. KASTELEIN— I A. J. KASTELEIN. Sommelsdijk A, KASTELEIN-Gores. D, D. KASTELEIN A alsmeer j JOOs. KASTELEIN. A. KASTELEIN— j Dongman, Sommelsdijk, October 191 i-, TE KOOP twee eerste klas ItiiÉea met kar en tuig; bij Slager, Sommelsdijk. Proveniersstraat 191) BenedenMs ROTTERDA M. (pen wiflïel) Ontvangen alle soorten - -7382 van de ïaagfete tot de hoogatv pF?j?«5u„ J. DE KORTE Sz. m m tè m m m m m lutlD zoefkt. Laten wc deze overtuiging vast houden en God bidden om den vrede en om wegneming van alle haat en vijandsehap zonder oorzaak en dat geen vreemden onze rust verstoren. Doch wanneer, zoo eindigt gpréén der grootmachten, of hetzij allen in bond ons aanvielen, dan zouden we too- nen dat hier nog een volk woont, dat bid den' geleerd heeft en dat hulp zocht bij den Almachtige en van Hem die hulp ontvangt. De spreker heeft zijn met gloed uitgespro ken rede geëindigd en vraagt de vergadering te zingen van het „Wilhelmus'-' het eerste en tweede couplet, hetwelk door de verga dering staande werd gezongen, waarna de spreker de samenkomst sloot met dankzeg- ging. ZUÏDLAND. In de gisteren gehouden Ge meente raadsvergadering werd in de plaats van den heer J. Trouw die met 1 Jan. a.s. met ontslag, gaat met algemeene stemmen tot gemeente-Secretaris benoemd de heer G. van Andel Burgemeester alhier. VERSLAG van het verhandelde in de gemeenteraad te M1DDELHARN1S, op Maandag 2 Nov. 1914 des n.m. half 3. Aanwezig 8 leden. Afwezig met kennisge ving de h.h. J. J. Slis, J.Zaaijer en C. Zeedijk. De voorz. opent de vergadering en ver zoekt den secretaris de notulen voor te le zen waarna dezelfde worden goedgekeurd. Aan de orde is Ingekomen stukken. Ie. Bericht van Ged. Staten dat zij ont vangen hebben het besluit van den gemeen teraad in hun vorige vergadering genomen noodregeling broodbakkers. 2. Een schrijven van Mej. M. A. Meijer inhoudende verzoek om eervol ontslag als on derwijzeres en wel binnen den kortst moge lijken tijd wegens spoedig huwelijk. B. en W. stellen den raad voor dit haar vanaf 1 Nov. eervol te verleenen, ;daartoe wordt besloten. Aan de orde is nu Verhooging subsidie B. Armbestuur met f275. Daarna wijziging gemeente-begrooting, 't welk wordt goedgekeurd. De ^subsidie B. Armbestuur bedraagt thans f 4574. Daarna wordt op verzoek van den voorz. door de commissie bij monde van den heer J. v. d. Baan rapport uitgebracht van 't na zien der begrooting B. Armbestuur en Wees huis welke in orde is bevonden. Waarna aan de orde komt vaststelling ge- meente-begrooting 1915, waarvan door de com- missie bij monde van den heer van der Koog rapport wordt uitgebracht van het nazien dier begrooting,'welke op verschillende posten eenige aanmerkingen in't midden bracht welke door den voorz. werden toegelicht. Na voor lezing door den voorz. van de posten van uitgaaf en ontvangst werd de begrooting vast gesteld in ontvangst en uitgaaf op f 75875.5372, en zal deze opgezonden worden naar Ged. Staten. Daarna wordt op verzoek van den voorz. het suppletoir kohier honden belasting voorgelezen, 't welk daarna goed gekeurd wordt en vastgesteld dat dit 2e kwartaal voor 1 Jan betaald moet zijn. Tenslotte is aan de orde, reclames Hoof- delijken Omslag en Suppletoir Kohier Hoof- delijken Omslag. Hiervoor acht de voorz. het noodigjde deuren-te doen sluiten en gaat de openbare vergadering over in geheime zitting. VERSLAG van de Vergadering van den Raad der gemeente Hellevoet- sluis, gehouden den 27en October. De Voorzitter, de Ed.Achtb. heer P. Gallas, opent de vergadering ten half acht ure en de secretaris leest de notulen der laatst ge houden vergadering. Aan de orde wordt gesteld de verhooging der salarissen van nachtwaker en gemeente reiniger. Vervolgens komt aan de orde de verhooging van de honoraria der onderwijzeressen, die handwerklessen geven. Besloten wordt, die salarissen te verdubbelen. Dan komt aan de orde de benoeming van een onderwijzeres aan de school voor M. U. L. O. Na gehouden stemming is door den Raad benoemd mej. K. Sollaard te Kampen. Nog zijn aan de orde eenige af- en over schrijvingen, die de Voorzitter uitstelt tot de volgende vergadering. De Voorzitter vraag wie der leden nog iets heeft, dat hij op deze vergadering zou wenschen behandeld te zien De heer De Boo vraagt het woord en be gint te spreken over de mogelijkheid, dat de Marine-inachinistenschool met al den aan kleve van dien verplaatst wordt naar een andere plaats, die voor de technische ont wikkeling der leerlingen meer gelegenheid biedt. Spr. haalt aan, dat door den Min. van Marine een commissie is benoemd, die zich met de oplossing van dat vraagstuk bezig houdt. Spr. geeft te veronderstellen, dat de Com rapporteert, dat overplaatsing naar een fa brieksplaats eisch is. Welke houding moet nu het Gem.best. aannemen? Moet zij niet trachten, aldus spr., om er iets anders voor in de plaats te krijgen, bijv. de stokersop leiding der Marine. Spr. gaat verder en zegt er op te staan, dat reeds staande deze vergadering een Com missie uit den Raad zal worden benoemd die tot taak zal hebben, bij den Min. van Marine deze aangelegenheid te bespreken en te trachten iets anders daarvoor in de plaats te krijgen. Spr. haalt aan dat een groote stad niet geschikt is om de Mach.-school daar heen te verplaatsen en wijst erop dat door het Gem.-bestuur van Vlissingen reeds po gingen zijn in het werk gesteld, en zegt, dat naar men hem verzekerd heeft, Vlissingen zeer veel kans heeft, de Mach.-school binnen haar muren te zien geplaatst. Voorz. zegt, in de eerste plaats kan men in deze ongunstige tijden met zulk een vraag aan het Departement niet terecht. Men zou u wijzen op de ongeregelde en buitenge wone voor de Landsregeering zoo dure tijden dus adviseert spr., blijft thuis en wacht op meer geregelde tijden. Het is nu onzin om stappen in deze richting te doen. Uit^de na burige landen komen berichten van filende op ellende ons verschrikken. De heer De Boo zegt, dat in 1915 de opleiding voor Ma trozen der Marine toch ook van hier ver plaatst wordt. Voorz. acht dat van niet zooveel betee kenis, daar een vlootdeskundige hem verze kerd heeft, dat voor onze Marine meer ge brek aan machinisten en stokers is. De heer De Boo zegt, dat de Comm. met haar arbeid voortgaat en rapport zal uit brengen. De heer Bruch zegt, dat verplaatsen van een inrichting als de Mach.-school veel geld kost en zegt spr. op het Departement heeft men nu niet veel, ja niets te missen. Voorz. zegt, dat wanneer hij in den Raad werd benoemd, hij niet naar den Haag zou willen gaan om de belangen van de ge meente, met het oog op de verplaatsing der inrichting met den Min. van Marine te be spreken, want, aldus spr., ik wil daar geen mal figuur maken. Wie weet wat onze ge meentebesturen nog boven het hoofd hangt. De heer De Boo zegt, dat hij niet alles mag openbaar maken, wat hij weet. Voorz. zegt dat hij dat ook niet mag, dat staat vast zegt spr., ik ga daarvoor niet naar den Haag. De heer Guttig. Is er op de Marinebe- grooting al een post voor uitgetrokken? Voorz. zegt, dat het hem niet bekend is. De heer v. d. Does wil wachten tot wat meer bekend is omtrent die zaak. De heer De Boo blijft wijzen op de Comm., die met haar werk doorgaat en straks rap port zal uitbrengen. Voorz. zegt: in de binnenkort te houden vergaderingen kunnen we deze zaak wel eens nader onder het oog zien, het is onzin nu daarvoor reeds een Comm. te benoemen. De heer De Boo zegt: Aan den anderen kant is het onzin te zeggen dat het niets geeft, als de Mach.-school weggaat. Voorz. zegt, dat er nu geen minister is, die er over denkt in deze omstandigheden zulk een kostbare zaak te doen. De heer v. d. Does zegt, dat alle ministers op hunne begrootingen bezuinigd hebben wat ze konden en spr. wil wachten tot een latere gelegenheid. De Voorz. doet de gebruikelijke rondvraag- en daar geen der leden ineer het woord ver langt sluit zijn EdelAchtb. de vergadering. st. MIDDELHARNIS. Van de visscherij zijn te IJmuiden binnengekomen de vischsloepen „Paul Kruger" st. L. Koster f 1070. „Alba tros" st. j. de Waard f 740. „Hendrika Jo hanna" st. D. Koster f 720. „Oranje Nassau" J. de Koning f 640. STELLENDAM. Door 28 vaartuigen van hier werd in de afgeloopen week 4480 kg. garnalen aange voerd die tegen 10 cent per kg. aan de pel lerijen werden geleverd. Er werd twee dagen gevischt door resp. 2, 28, 24, 26 en 2 vaar tuigen. D1RJKSLAND. Het telegraafkantoor is tijde lijk den geheelen dag van 's morgens 8 tó't 's avonds 7.30 uur voor het publiek openge steld. NiEUWE TONGE. Op het hulptelegraaf kantoor zijn gedurende de maand October behandeld 281 telegrammen, 731 telefoonge sprekken, 26 telefoonoproepings, totaal 1038. Woensdag, 4 November, 's avonds 6 uur te Stellendam, in het Logement van F. Troost, verhuring bij inschrijving, voor den tijd van zes jaar, ingaande dadelijk, met beding van vrije cultuur van ongeveer 0.73.70 H.A. of 1 G. 1872 R- V. M. bouwland te Stellendam in Kavel 14 van den Eendrachtspolder in 3 perceelen, ten verzoeke van den Heer Frans Jansen te Stellendam, Notaris VAN DEN BERG. Op Zaterdag 7 November 1914 veiling: en op Zaterdag 14 November 1914 afslag, telkens 's avonds 6 uur te Ouddorp, in het Hotel Akershoek, van 1-20-70 Heet. (2 gem. 195 R.V.M.) Bouwland, te Ouddorp, in den West Nieuwlandschen Polder, kad. Sectie A no. 14: 1-96-60 Heet. (4 G. 84 R.V.M.( Bouw land, te Ouddorp, in den Volgerblok, kad. Sectie B no. 178; 8-98-50 Heet. (4 G. 47 R. V.M. Weiland, te Ouddorp in den ouden Oostdijkschen polder, kad, Sectie C no. 131 en 1321-45-90 Heet. (3 G. 184 R-.V.M.) Bouw land, te Ouddorp in den Noord Kerkhoek, kad. Sect. D no. 204 en 209 en 1-16-40 Heet. (1 G. 160-1 R.V.M.) Bouwland, te Goedereede in den Piaspolder, kad. Sectie B no. 302 en 431. Afkomstig uit de nalatenschap van Mevr. L. Kooman, geb. Lodder. Alles vrij van huur en dadelijk te aan vaarden. In perceelen, omschreven bij notitie ten overstaan van Notaris VAN DER SLUYSte Dirksland. Op Donderdag 19 November 1914 bij inzet en op Donderdag 26 November 1914 bij afslag telkens des namiddags 3 uur ten herberge van den Heer G. Smits te Stad aan't Haring vliet van: Het huis bestaande uit twee woningen aan den Zeedijk] te Stad aan 't Haringvliet kad. aldaar bekend nummer 120 groot 61 centiaren Ten verzoeke van de erven Huibert van Ros sum aldaar. Notaris VAN BUUREN. Brand. Zaterdag heeft te Rotterdam op de Groote Markt een zware brand gewoed. Se dert enkele maanden is in het perceel 26 aldaar gevestigd de stroo en viithoedenfa briek van den heer Maurits van Esso. Van de vijf verdiepingen, die het groote en zeer diep inloopende huis telt, behalve den ge lijkvloers gelegen winkel, is de derde ver dieping als woning ingericht; de andere ver diepingen zijn als magazijnen, werkplaats, bergplaats» van emballage en zoo meer in gebruik. Ruim 7 uur, kort nadat de heer Van Esso uit Amsterdam was thuis gekomen, werd de brand ontdekt op de eerste verdieping. Het personeel was om 6 uur weggegaan. Van de vierde verdieping breidde de brand zich uit naar de vijfde of zolderverdieping, waar boven een plat dak is. Bijna dadelijk na de ontdekking van den brand vlogen de vonken boven het dak uit, en spoedig daarna kwamen de vlammen op de derde verdieping. De omgeving heeft nog al van het blus- schingswater, dat bij ontzettende hoeveelhe den in het brandende huis geworpen is, te verduren gehad. Vooral The Holland Rubber Comp., firma Parqui Hagen Co., gevestigd in het hoekhuis GrooteMarktenNieuwstraat, kreeg veel water; ook de kelder van het restaurant Zum Original Pilsner, in de Nieuw- straat, liep vol. De brandweer wist het vuur te beperken tot de vierde en de vijfde verdieping van het huis van den heer Van Esso, welke ver diepingen schoon zijn uitgebrand. Te half tien had men den brand onder de knie. Omtrent de oorzaak van den brand is met zekerheid niets te vermelden. Verzekering dekt de zeer belangrijke schade. Arm kind! Het ongelukkige zoontje van den heer J. v. d. P. in de Groo onder Kloe- tinge (Z.-Beveland) viel dezer dagen met zijn stoel in het haardvuur. Thans is het ventje aan de bekomen zware brandwonden over leden. Een smokkelaarsbende gesnapt. Door de autoriteiten is in de omgeving van Nijmegen het spoor ontdekt van een vrij groote bende paardensmokkelaars, die reeds meer dan 50 paarden uit Nijmegen gesmokkeld moeten hebben. Bij een der hoofdleiders, zekere v. d. B. te Berg en Dal, zijn huiszoekingen gedaan en zulke overtuigende bewijzen van schuld gevonden, dat hij met eenige medeplichtigen wel moest bekennen. Alle paarden in de grensdorpen zijn nu nauwkeurig genoteerd en mogen zonder verlof der militairen niet verkocht worden. De smokkelaars dreven hun brutaliteit zoover, dat zij zelfs in politiekleeding de grenswegen passeerden. Maréchausséepakken zijn bij een der medeplichtigen aan huis ge vonden. Het klompenmakersbedrijf. Men schrijft uit den Gelderschen Achterhoek aan het Nieuwsblad van het Noorden: Een tak van nijverheid welke door den oorlogstoestand geen schade lijdt, is het klompenmakersbe drijf. De klompenmakers hebben het in de laatste weken bijzonder druk, omdat de vraag naar klompen zeer groot is. Niet alleen, dat klompen meer dan vóór den oorlog door de bevolking van ons land gedragen worden, doch de welbekende Friesche klompen, die in België en Noord-Brabant vervaardigd wor den, kunnen thans bijna niet meer geleverd worden en zullen dientengevolge wel door de gewone Geldersche klompen vervangen worden. Bovendien is Duitschland een groo te afnemer. Naar ons wordt medegedeeld, zou dit voor een gedeelte dienen, om de krijgsgevangenen van deze voetbedekking te voorzien. Zoo heeft Duitschland immers in den Fransch-Duitschen oorlog van 1870/71 gedaan. Dat komt goedkooper uit dan de krijgsgevangenen van schoenen te voorzien. Een heldin. Dezer hagen kwam bij „de groot vlucht" in een onzer grensplaatsen ook een groepje kinderen binnen. Het oudste er van, een knaap van een jaar of dertien, droeg zorgzaam een pakje tusschen de plooien van zijn blouse; hij hield het feeder vast en sloeg er beschermend de handen omheen. Wat was het, dat hij bewaarde als een schat? Een gered huisdier wellicht? Toen men hem opnam onder gastvrij dak en hij zijn schatten toonen moest, kwam er tevoorschijn. een kindje van drie dagen. Door alle ellende heen, door kou en gevaar, had.hij het veilig gebracht.Maf^I^oll^ijd-.ff.l hij vertelde: Vader was aan t fronten'nióê- te bed, zag den dood komen. Toen had ze haar oudste gezegd: Neem mee en vlucht! En zoo had ze haar kinderen zien gaan, den oudste en de jongeren, en ook 't allerjong ste, en zij wist niet wat er van hen worden zou, maar aan den knaap van dertien jaren had zij hen toevertrouwd Het kindje leeft en maakt het goed. Ds. Vermeer te 's-Gravenhage deelde het verhaal Zondag mee, in zijn prediking in de Willemskerk. Terecht sprak hij van die moe der als een heldin. Ned. In de Noordzee. Men meldt uit IJmuiden De schipper van den Stoomtrawler IJM 87 keerde Zaterdag uit zee terug en deed een wonderlijk verhaal, waarvoor ook de overige opvarenden instonden. Vrijdagavond j.l. te 8'/2 uur visschende voelde men het stoomschip plotseling vast- loopen en achteruittrekken. Nadat onmidde- lijk de machine stop gezet was, zag men achter den trawler, tusschen de vischlijnen, een onderzeeboot boven water komen, die blijkbaar in het trawlnet verward geraakt was. Van den trawler riep men den onder zeeër iets in het Engelsch toe, maar kreeg geen antwoord. Toen daarop de duik boot begon te trekken, waardoor de zee over het achterschip sloeg en van den onderzeeër plotseling een licht- of vuurpeil werd afge schoten, achtte men het geraden, de visch lijnen te kappen en met prijsgeving van de netten en de vangst zoo spoedig mogelijk naar IJmuiden terug te stoomen. MIDDELHARNIS. Donderdag half zeven hoopt in de Geref. Kerk op te treden tot het houden van een bidstond Ds. Sieders van Vlaardingen. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Donderdag avond half zeven zal er in de Geref. Kerk alhier een bidstond gehouden worden voor den nood der tijden. NIEUWE TONGE. De collecte in de Ned. Herv. Kerk alhier heeft bij de gehouden oogstpredikatie opgebracht f 162.35. Volgens toezegging zal echter die som nog worden verhoogd. HERRINGEN. De alhier benoemde onder wijzer J. M. Senze van Terneuzen heeft de ze benoeming aangenomen en is reeds Maan- dag,, 1.1. in functie getreden, A.s. Zondag hoopt Ds. Addink de ge wone jaarlijksche dankstond voor den oogst te houden om daarna in dedaaraanvolgende week de collecte langs de huizen aan te bieden. HELLEVOETSLUIS. A.s. Donderdagavond half acht zal in de Geref Kerk alhier optre den Ds. Van Lummel van Zuidland om een dankuur voor het gewas te houden, in wel ke samenkomst voor de diaconie zal worden gecollecteerd. LONDEN, 31 October. Officieel. Een door een Duitsche duikboot afgeschoten torpedo heeft heden in het Kanaal den ouden krui ser Hermes, die van Duinkerken terugkeerde, doen zinken. Bijna alle officieren en matrozen zijn ge red. Het verlies is uit militair oogpunt niet zeer belangrijk. BERLIJN, 2 November. Mededeeiing van hedenmorgen uit het grootte hoofdkwartier: Bij de aanvailende beweging tegen Yperen werd verder terrein gewonnen. Messines is in ons bezit. Tegenover onzen rechtervleu gel is nu met zekerheid de aanwezigheid van Indiërs vastgesteld. Deze strijden niet in eigen gesloten troepenverband, doch zijn over het geheele front der Engelschen ver deeld. Ook in de gevechten in het Argonnerwoud zijn vorderingen gemaakt. De vijand leed hier zware verliezen. PARIJS, 2 November. Het officieele bericht van hedenmiddag 3 uur luidt Op onzen linkervleugel zijn gisteren de Duitsche aanvallen in Belgie en Noord- Frankrijk met dezelfde hevigheid voortgezet. Wij hebben vorderingen gemaakt tusschen Dixnuiiden en de Lys. De vijand heeft zonder succes een groot opgezetten aanval gedaan op de buitenwijken van Atrecht. Eveneens op Lihons in Santerre (bij Péronne) en Le Quesnay (bij Avesnes). Daarentegen hebben wij geringe vorderin gen gemaakt in het gebied van de Aisne in de richting van Tracy-le-val ten Noorden van het Aigle-bosch, zoomede op eenige ge deelten aan den rechteroever van de Aisne. Tusschen het genoemde bosch en Soissons is de aanval, gericht tegen onze troepen die de hoogten op den rechteroever van de Aisne bezet hielden, eveneens mislukt. Gisteren is vastgesteld dat het zware Duit sche geschut weder grootere bedrijvigheid aan den dag legt in den omtrek van Reims, tusschen Argon ne en de Maas en op de Maasheuvels. In de Vogezen hebben wij de heuvels her nomen, welke den bergpas van Santé Marie beheerschen en zijn wij vooruitgekomen in de streek van Bande-Sapt. Engelsche vliegers hebben Zondag het Duitsche hoofdkwartier van Hertog von Wur- temburg te Thielt aangevallen. 7 bommen werden door hen op het gemeentehuis ge worpen, waar het hoofdkwartier gevestigd was, tengevolge waarvan er 3 officieren wer den gedood en eenigen gewond. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 2 November. Vee. Aan gevoerd. 326 vette runderen, 100 vette kal veren, 2449 schapen en lammeren, 1279 var kens, 2 bokken of geiten. Koeien en ossen 32 tot 36 k 42 c. vettte kalveren 50 tot 527j a 55— c., voor export 45— k 50— c., schapen- 20— tot 25— c., lammeren 30 tst 35 c., varkens 30— tot 31 k 327-2 c. en lichte varkens voor export 25 k 27— c. Vette koeien en ossen met flinken aanvoer. Beste koeien, waarvan de aanvoer onbetee- kenend was, waren vlug te verkoopen. De omzet van afwijkende soorten ging door den tamelijken aanvoer langzaam. Voor het bui tenland werd gekocht. De prijzen voor beste koeien bleven hoog, voor mindere soorten waren ze iets lager. Vette kalveren met klei nen aanvoer. Beste, weinig ter markt, waren vlug verkoopbaar. In overige soorten ging ,k<?„pjv?st, jg.t.sipindevi.vlug n irtbi» TtMuoïii o Schapen met ruime aanvoer. De omzet ging over het algemeen bevredigend. Berichten uit Londen en de prijzen welke besteed wer den waren gelijk aan die van vorige week. Varkens met grooten aanvoer. Aanvanke lijk doch in een enkel geval, werd voor var kens iets meer besteed. De omzet ging over het algemeen redelijk, vooral voor export soorten was goede kooplust. De prijzen van zware varkens waren iets lager dan vorige week. AMSTERDAM, 2 November. Vee. Aan gevoerd 381 vette koeien, le qual 79 a 84 c., 2e qual. 74 a 77 c., 3e qual. 65 71 c., 83 melk- en kalfkoeien f 200 5 320, 82 nuchtere kalveren f 12 a 18, 45 schapen f22 a 28 445 vette varkens. Hollandsche le qual. 58 a 60 c., idem 2e en 3e qual. 56 a 58 c., GROENTEN, FRÜ1T en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 2 November. A a r d a p pe- 1 e n. Brielsche kralen f 2.30 a 2.50, Zeeuw- sche biauwe f 2.70 2.20, bonte f 2.70 k 2.90, eigenheimers f2.— a 2.10; Spuische dito f2.10 a 2.30, dito poters f 1.70 a 189, bravo's f 270 k 2.90 per heet. AMSTERDAM, 2November. Aardappe len. Andijker blauwe f2.70 k 2.75, Friesche blauwe f2.40 k 2.70, borgers f2.10 a 2.20, bonte f2.40 a 2.70; Zeeuwsche bonte f2.70 a 3.—, blauwe f2.80 a 3.—, eigenheimers 2.20 a 2.40; eigenheimer poters fl.80 k 1.85; Drentsche f2.— a 2.10. Geldersche blauwe f 2.75. Aanvoer 4 ladingen. GRANEN enz,, MEEL en OLIE. ROTTERDAM, 2 November. Vlas. In het land was de vraag voor alle soorten vlas in de afgeloopen weer voldoende en werden er verschillende partijen verkocht. Heden aan de markt was de aanvoer slechts onbedui dend, n.l. Blauw Vlas 1718 steen, Zeeuwsch 122 steen, Holl. Geel Groningsch 3108 steen, welke tot vorige weeks-prijzen snel verkocht werden. Lijnzaad aanvoer klein, waartegenover ook slechts geringe navraag bestondca. f 1 lager. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 2 November. De prijzen besteed aan de veiling der Tuinb. verg. „De Zuid-Hol!, eilanden" waren heden als volgt bloemkool f4.80—270, witte kool f4—5.70, groene sav. kool f 1.65—4, gele sav. f4—5, andijvie f0.50—1.10 per 100 stuks; druiven f24.30—2450 per lOOpond; peen f 1.90—2.10, kroten f2.402.60, uien f6.106.70, peren f 4,50—19-40,. .ap.pfiten.J £.40—12. .pee. 100 „kg. PER TELEGRAAF. ROTTERDAM, 28 Juli. Aangevoerd Vee. 33 Paarden, 1 Veulens, 11 Ezels, 1679 ma gere Runderen, 812 vette Runderen, 155 vette Kal veren, 409 nuchtere Kalveren, 700 Graskalveren 200 Schapen ot Lammeren, 0 Varkens, 289 Biggen 2 Bokken of Geiten. Prijzen per halve Kilo. Koeien en Ossen, van f 0.32 tot f 0.38 k 0.42. Stieren 0.30 0.34 a 0.38. Kalveren 0.50 u.52' a 0.55. Prijzen per stuk van mager Vee. Melkkoeien 150 a 290. Kalfkoeien f 160 a 310 Stieren 120 320. Pinken 100 140 Graskalveren 30 100. Vaarzen 110 170 Paarden 100 300. Slachtp. 100 150 Fok nuchtere Kalveren van f 16.— tot f 26.- Slacht Biggen 13.—. 11.—. 1 20. 5.- per week 1.10 Handel vet, vlug, mager, redelijk, Boter. Aangevoerd: 29 achtste vaten. 28 zestiende 174 stukken halve Kg. Prijzen: le. kwal. 61, 2e. kwal. 59, 3e. kwal. 57. Voor stukken werd besteed k halve Kg. k ct. Eieren. Aangevoerd 1807 stuks. 4.50 a 8.55 per 100 stuks. 0.- 0. 0.- 0.- 0.- 0.- Kippeneieren Eendeneieren Ganzeneieren Kalkoeneieren f den Baars. Door tijdsomstandigheden TE KOOP eenige prachtige BONTEN en MOFFEN van groote waarde, waaronder Vossen en andere mooie soorten voor extra lage prijzen. TE BEREIKEN MET LIJN 6. Bij tooning dezer advertentie vergoeding van reiskosten. AanbevhS^ud, Zuiver plantaardig tonicum. In alle gevallen van bloedarmoede, zenuwzwakte, algeheele verslappingstoestanden is de Sanguinose gebleken een versterkingsmiddel te zijn van den eersten rang. Daarom maakt zich de Sanguinose ook zooveel nieuwe vrienden, onder geneesheeren en leeken. Wat zeggen de doctoren? ik zal zeker voortgaan met de Sanguinose voor te schrijven bij bleekzucht en'bloed armoede; want mijne ervaring is 'dat tal van personen het gewone minerale staal niet verdragen of niel verteeren. Het lichte staalgehalte dat de Sanguinose in organische verbinding bevat, is voor mij eene groote aanbeveling. Cardiff England Dr. JAMES M. SULLIVAN. ik feliciteer U zeer met dit prachtige middel, ik verwacht dat het, wanneer het genoeg bekend zal zijn, de gewone staal- preparaten zal verdringen, die zoo dikwijls zonder uitwerking blijven. Dr. ALF. DE VRIESE. Hall bij Brussel. Wat verklaren de gebruikers? „Voor mij is de Sanguinose een uitste kend middel, ja tiet éénigst middel dat mij genas. Ik heb langen tijd gesukkeld aan zenuwzwakte, en was na een groote ope ratie erg verzwakt. Ik kan uw Sanguinose niet genoeg roemen, en raad het allen zwakken en herstellenden aan." Mej. VAN DER VEEN. Apeldoorn, Auroralaan 326. S ik was lijdende aan de zenuwen en had Weel last van duizelingen; maar de San- guiuose heeft mij heerlijk geholpen. Mej. KRAA1POEL. Woerden, Utr. straat 30. Wanneer de Sanguinose niet wezenlijk schitterende resultaten had, meent U dat zij zich voortdurend zoovele vrienden maakteDat kan op den duur alleen een middel dat de menschen goed doet. Indien gij de verschijnselen hebt van bloedarmoede of ze nuwzwakte, en gij begeert spoedig de verlorene kracht en levensopgewektheid te her winnen, probeer het met de SanguinoseWat zij voor duizenden gedaan heeft, doet zij gaarne en stellig ook voor U. Wacht u voor namaak! Prijs f 1.50, 6 fl. f 8.— 12 fl.' f 15.—. Bij alle Apothekers en voorname Drogisten. Den Haag, De Rienierstraat 2 c/4. VAN DAM Co.

Maas- en Scheldebode | 1914 | | pagina 3