Advertentiëii Mi Tw KIJ WIELEN. H. J. van Dorp, I. HOLLEMAK ik Zuidzijde Den Bonnel. Zoo even ontvangen GEBR. HAZELZET - Electriciens, Zate W. J. KRUIS, Van 10 tot 25 pCt. Lid, Gareelmaïerü, Voorstraat, BREUKBANDEN VOOR HUIS EN HOF. BINNENLAND. RECHTZAKEN. GEMENGD NIEUWS. SNIPPERS. BOEKAANKONDIGING. CEMENT-BETONWERKEN tJ DIERGAARDELAAN 36 ROTTERDAM, «f CEMENTEN HEININGEN. Dit Steeds verkrijgbaar tegen concur reerende prijzen en met volle garantie HEERENRIJWIELEN l&O.- DAMESRIJWIELEN f &&.- Voortsalle onderdeelen. Adres J. VINK Ouddorp en A, VAN DER HAM Middelharnis, 8369 Oudste adres voor burgerlogies. LOGIES 60 CENT PER NACHT. Aanbevelend7706 Wed. F. Mulder, Boerewiscliiarït 18 - ROTTERDAM. Pbotograaf. BOERENLEENBANK „OÜDDORP." De Bank leent gelden aan leden tegen 5% 'sjaars. Zij neemt gelden op tegen 3'/j °/o 'sjaars, ook van niet-leden. Voorschotten kunnen dagelijks wor den aangevraagd bij een der leden van het bestuur. Kantooruren Donderdagen 12 en 26 Nov. 'snam. van 5,30—7,30 uur, ten huize van den Kassier 8477 J. 8REËN Ouddorp. ham; ie, SPECIALITEIT IN Ligstoelen, SerremenMeu en vierkante 7614 fascMen en Badstoelen, doet ieder kooper zijn voordeel, die zijn Landbouwwerktuigen koopt bij Daar koopt U een zeer zwaar en sterk 2-paards Auierikaanscb model Maaimachine voor f 150,Ongelooflijk lage prijzen in de Hooi- harken en Hooischudders, Zwadharkenkeerders en -schuivers. Ook mijne Motoren en Dor,schmachines met en zonder reiniging zijn spotgoedkoop. Ook de Hornby zelfbinders worden door geen ander fabrikaat overtroffen en de Diabolo Centrifuge, zijnde goedkoopste en de scherpst ontroomende Melkontroomer. Prijscourant franco op aanvraag. Levering franco en op proef. Agent G. JONKER, Oude Tonge. de nieuwste modellen 8471 Electrische Zaklantaarns met Sigarenaansteker. Automatische Sigarenaanstekers vanaf 65 cent. Klpsiraat 3Ii Telef. 4f»t»0, RoGerdam met en zonder Veer. 7608 PRIJZEN ZEER BILLIJK. zijn. onoplosbare verbinding. Met het oog hierop is het noodig, dat nevens de bladernvoe- dering voedsel wordt verstrekt, dat in zijn samenstelling meer kalk heeft dan bietenbla deren, dewijl anders te veel kalk aan het lichaam van het dier zou worden onttrokken en eenziekten het gevolg zouden zijn. Dr. B. Sjollema deelde indertijd mee, hoe door hem eerst proeven waren genomen met biet -nloof en bietenkoppen als bijvoeder ook in de weide waarbij een aanzienlijke stijging der vluchtige melkzuren in de melk plaats had; bij voortgezette proefnemingen bleek, dat niet zoozeer het loof dan wel de koppen der bieten dien invloed uitoefenden. Door verschillende landbouwkundigen, o.a. door Prof. Lebmann te Gëttingen wordt de voederwaarde van 100 K.G. bietenbladeren op ongeveer 70 cents geschat. Een dagpor tie voor een koe mag hoogtens 25 K.G. bedra gen. Overmatige voedering kan tot ziektege vallen met doodelijken afloop leiden. Versche bietenbladeren laten zich vooral bij regenachtig weer moeilijk bewaren, waar om men gebruik heeft gemaakt van ze in te kuilen om ze later te vervoederen. Met dat inkuilen werd nog al eens onhandig te werk gegaan, zoodat er soms niet veel van terecht kwam. Intusschen ook bij een zorgvuldig in kuilen is deze wijze van bewaren niet het geschikste middel om de voederwaarde van het ingekuilde op dezelfde hoogte te houden. De bietenbladeren toch ondergaan tijdens het inkuilen door gistingen en omzettingen een belangrijk verlies niet zoozeer door het verdwijnen van voedende bestanddeelen dan wel door omzettingen daarvan in stoffen welke voor de voeding van mindere betee- kenis zijn. Dat is het geval vooral met de eiwitstof fen, welke veranderen in imaden, welke voor de voeding geen hooger waarde bezitten dan de koolhydraten. Volgens onderzoekingen door dr. Lehmann worden met het bewaren der bietenbladeren door middel van inkuilen belangrijke verlie zen geleden en wel aan: Verteerbaar eiwit tot 73 procent; verteer baar vet tot 45 procent; verteerbaar koolhy draten tot 56 procent. Bij ingekuilde bieten bladeren, tot begin Mei bewaard, was nog aanwezig per 100 K.G.0,37 K.G. eiwit; 0,11 K.G. vet; 3,21 K.G. koolhydraten. Vergeleken bij het eerste staatje van ver sche bietenbladeren wijst dit dus op een groote vermindering van voederwaarde: op 70 ets. per 100 K.G. gesteld, was de waarde na de bewaring nog ongeveer 27 ets. Al worden de bietenbladeren meestal niet tot Mei bewaard, het verliescijfer is zoo aanzienlijk, dat het voldoende aanwijzing geeft, dat er ook bij kortere bewaring veel verloren gaat. Dit heeft er mede toe geleid om een andere wijze van bewaren te zoeken. In Duitschland zijn reeds enkele jaren proeven genomen met het drogen der bladeren, waardoor ook een bruikbaar veevoeder wordt verkregen. Op verschillende manieren wordt dit toege past. Aan den invloed van warme lucht blootgesteld, kan men ze reeds gedeeltelijk drogen. Daarna komen ze in een toestel (van Würtemhagen), dat de halfgedroogde blade ren met koppen fijn verdeelt en vervolgens heeft de volledige droging in een tweeden cylinder plaats. Aan het proefstation te Halle heeft men tal van monsters dezer gedroogde bladeren onderzocht en de hooge voederwaarde erkend, daar 100 K.G. van het voeder de volgende hoeveelheden verteerbare voedingstoffen le veren: 6,90 K.G. aan albumine; 0,61 K.G. aan vet; 11,27 K.G. aan ruwe celstof; 40,15 K.G. aan koolhydraten; 2,60 K.G. aan imaden. In Duitschland wordt deze wijze van bewa ren reeds door velen toegepast. Kippenziekte. Tegen „snotziekte" bij hoen ders wordt door een lezer van „Avicultura" als een probaat middel het volgende aanbe volen Men haalt bij een drogist voor 5 cent Permanganas .Kalicus en lost dit op in 1 L. water. Ter voorkoming geeft men de dieren van deze oplossing een eetlepel of 15 G. in 1 L. water te drinken en ter genezing 20 a 25 G. van de oplossing in eveneens een L. water. Met een veer, gedompeld in genoemde op lossing, bestrijkt men de aangetaste deelen: mond-, keelholte, neuskanalen en luchtpijp. Heeft het dier een gezwollen kop en oogen, dan dompelt men genoemd deel flink in een bakje met die oplossing. Met dit middel moet de zwaarste ziekte volgens bedoelden inzender binnen 14 dagen genezen zijn. Ten slotte merken wij nog op, dat men de zieke dieren van gezonde moet afzonde ren, liefst op een warme, droge plaats. o— Om het eierleggen der kippen 's winters te bevorderen zorge men voor warme stallen en geve rijkelijk voeder. Het best doet men warme, bruin geroosterde gerst te geven, die ook gekookt gevoederd kauworden. Het wa ter, waarin deze gekookt is, geeft men aan de kippen te drinken. Brandnetelzaad en lijn zaadhulzen zijn evenzeer een uitstekend leg- voeder. De lijnzaadhulzen worden in den oven gedroogd, tot poeder gestooten en met tarwezemelen en water tot een brij gemaakt. Men kan ook nog eikelmeel alles in ge lijke deelen erbij geven. o— Wegmaken van inktvlekken. Als een mid del om inktvlekken uit gedrukte boeken weg te maken beveelt een Engelsch weekblad een weinig zuringzuur aan, opgelost in wat warm water. Als met die oplossing de inktvlek zachtjes wordt ingewreven, zal zij verdwij nen, terwijl de gedrukte tekst ongeschonden blijft. Het middel is ook zeer geschikt om kant- teekeningen uit boeken te verwijderen. o— Benzine. Houtwormen worden gedood door benzine te gieten in de door hen gemaakte gaatjes. Benzine is een middel tegen allerlei in secten. Ook kan men muizen verdrijven, door dotten katoen of watten met benzine over goten in de muizengaten te stoppen. Observator. Een gedenkteeken. De Antwerpsche correspondent van de Tel. schrijft: In het hier zooeven verschenen nieuwe Fransche blad l'Echo Beige lezen we, dat mevr. Jan de Vos, echtgenoote van Antwer- pen's burgemeester en de heer Louis Coe- termans, de bekende diamanthandelaar en consul van Perzië in de Scheldestad, het voornemen zouden opgevat hebben, om aan Nederland een monument te schenken, dat de dankbaarheid der Belgische vluchtelingen vereeuwigen zou. Dit monument zou opgericht worden te Bergen {op Zoom, dat het grootste aantal vluchtelingen herbergde en de inschrijving er voor zou al geopend zijn. Het is natuurlijk te prijzen, dat men het ijzer smeedt, terwijl het heet is en vjn nu af reeds de inschrijving opensteltmaar men zal goed doen, niet te haastig te zijn, om haar te sluiten. Het spreekt vanzelf, dat niet één van de honderdduizenden, die de onver getelijke gastvrijheid van Nederland genoten hebben en nog genieten, zich hierbij onbe tuigd zal willen laten, maar zeer velen, om niet te zeggen de meesten, zijn thans nog niet in staat, om zooveel te geven als ze wel zouden weuschen; als ze zelfs ietsmis sen kunnen in dezen bitteren nood. Daarom is het wenschelijk, dat betere tij den worden afgewacht, om tot een definitie ve verwezenlijking van dit plan over te gaan. Dan zal ook het monument in verhouding te staan komen met de onverwoestbare er kentelijkheid van het Belgische volk en mis schien wel, zoo in zijn gedaante als in zijn beteekenis, te groot blijken voor een grens- plaatsje als het lieve en hartelijke Bergen op-Zoom. Logger op een mijn geloopen. De Nederlandsche stoomtrawler Otono. YM 155, heeft Dinsdag bij aankomst te IJ- muiden gerapporteerd, dat de Vlaardinger logger 40, Maria Christina, van de reederij Jb. Goudappel, op ongeveer 40 mijl N. W. half Noord van IJmuiden op een mijn geloo pen en met man en muis vergaan is. Omtrent de ramp van den logger Vlaar- dingen 40 kunnen we nog het volgende be richten. De ramp had plaats des namiddags te 3 uur, toen een dertigtal loggers dicht bij een zuidelijker koersten, omdat devisscherij minder gunstig was. De Vlaardingen 40 is een motorlogger, doch had, zooals deschip- per van den stoomtrawler Otono mededeelt, die den logger den ganschen morgen in de nabijheid had, den motor niet gebruikt. De gedachte aan een motorexploitie is dus zoo goed als buitengesloten. Wel is het opmer kelijk, dat de ramp heeft plaats gehad in den omtrek, waar de Duitsche torpedojagers in den grond geschoten zijn. Van den schipper van den logger Agatha Maria, Katwijk 152, vernam de schipper van de Otono nog, dat deze in de onmiddelijke nabijheid van de Vlaardingen 40 was. De schippers waren met elkander sprekende, toe het ongeluk plaats had. Het schip scheen den stoot vooraan het schip te krijgen, dat plots uit zee oprees. Een der jongens, die met een keteltje van voor naar achter ging, werd met een stuk in de lucht geslingerd en een drietal der opvarenden aan dek spron gen in zee. Allen werden door de zuiging naar de diepte getrokken en in tien secon den was er van de loger en de bemanning niets meer te zien. De bemanning van den logger Katwijk 152, die de ramp van de Vlaardingen 40 heeft bijgewoond, heeft nog verklaard, dat op de eerste zware ontploffing nog drie lichtere ontploffingen volgden, waaruit fzij afleiden, dat daar meer mijnen met elkaar verbonden dreven. De Katwijk 152 bleef nog eenigen tijd in de nabijheid, doch noch van het schip noch van de bemanning was een spoor meer te zien. Vermoedelijk waren, behalve de wacht al len beneden. De equipage bestond uit 16 koppen, onder wie 12 van het eiland Marken en 4 uit Vlaar dingen. Kantongerecht te Sommelsdijk. Strafzitting op 28 October 1914. Veroordeeld Ter zake „overtreding van de Leerplicht wet." L. SI., te Dirksland, tot 1 boete van f 3 subs. 2 dagen. P. W., te Dirksland, tot 1 boete van f5 subs. 3 dagen. H. B., te Dirksland, tot 1 boete van f 5 subs. 3 dagen. Ter zake „openbare dronkenschap." J. v. K., te Dirksland, M. K., te Middelhar- nis, A. v. d. H., te Middelharnis, M. K., te Middelharnis, A. B., te Sommelsdijk, allen bij verstek tot 1 boete van f 3 subs. 2 dagen. Ter zake „zonder daartoe gerechtigd te zijn, loopen op eens anders grond. P. B., te Ouddorp, bij verstek tot 1 boete van f2 subs. 2 dagen. Ter zake „als bestuurder van een rijwiel, met zoodanige snelheid rijden dat de veilig heid voor het verkeer wordt in gevaar ge bracht." M. W., te Melissant, tot 1 boete van f3 subs, zeven dagen tuchtschool. Ter zake „rijden zonder licht." C. B., te Dirksland, T. C. Sn., te Stad aan 't Haringvliet, C. S., te Stad aan 't Haring vliet, K. de KL, te Ouddorp, T.<W., te Dirks land, P. U., te den Bommel, J. v. d. Gr., te Dirksland, allen bij verstek tot 1 boete van f3 subs 2 dagen. A. B., te Stad aan 't Haringvliet, tot 1 boete van f 10 subs 3 dagen. Ter zake „Strooperij." W. B., te Ouddorp, bij verstek tot 1 boete van f25 subs 7 dagen. P. B., te Ouddorp, bij ver8tek tot 1 boete van f3 subs. 2 dagen. Ter zake „overtreding politieverordening van Dirksland." S. L., te Dirksland, bij verstek tot 1 boete van f3 subs. 2 dagen hechtenis. D. B., te Dirksland, bij verstek tot 1 boete van f2 subs. 1 dag hechtenis. P. L. v. d. W., te Dirksland, bij verstek tot 1 boete van f2 subs. 1 dag hechtenis. P. B., te Dirksland, bij verstek tot 1 boete van f3 subs, twee dagen hechtenis. Ter zake „overtreding provinciaal! regle ment van de Provincie Zuid-Holland." A. v. E., te Nieuwe Tonge, bij verstek tot 1 boete van f3 subs. 2 dagen hechtenis. - Ter zake „overtreding politieverordening van Melissant." J. C., te Melissant, tot 1 boete van f 4 subs. 2 dagen. W. v. E., te Herkingen, tot 1 boete van f 3 subs. 1 dag. Ter zake „politieovertreding te Stad aan 't Haringvliet. A. B. te Stad aan 't Haringvliet, bij ver stek tot 1 boete van f 10 subs. 3 dagen. Ter zake „nachtrumoerverwekken." W. M. V., te St. Annaland, tot 1 boete van f5 subs. 2 dagen hechtenis. Ter zake „uitoefenen van binnenvisscherij zonder schriftelijke vergunning." L. M., te Melissant, tot 1 boete van f2 subs. 2 dagen. L. M., te Melissant, tot 1 boete van f2 subs, 2 dagen. Ter zake. „jagen zonder akte schriftelijke vergunning." P. T., te Ouddorp, tot 2 geldboeten van f 1 subs. 7 dagen tuchtschool voor elke boete, met verbeurd verklaring van het geweer. Ter zake „bejagen van eens ander gn-.nd zonder voorzien te zijn van een schriftelijk bewijs van vergunning huur of pacht van den eigenaar rechthebbende. T. T. Tzn. te Ouddorp, tot 1 boele van f2 subs. 2 dagen. J. H., te Ouddorp, tot 1 boete van f2 subs. 2 dagen. J. M., te Ouddorp, tot 1 boete van f2 subs. 2 dagen. C. T., te Ouddorp, tot 1 boete van f 2 subs. 2 dagen. Ter zake „jagen in gesloten jachttijd." C. K., te Ouddorp, tot 1 boete van f 4 subs. 2 dagen met verbeurdverklaring van het ge weer met bevel dit uit te leveren of te be talen de geschatte waarde. Ter zake „door middel van kunstlicht wild opsporen." S. K., te Sommelsdijk tot 2 boeten een van f5 subs. 3 dagen en een van f2 subs. 2 da gen, met verbeurdverklaring van de carbit- lantaarn en de opbrengst van den haas. Arrondisseinents Rechtbank te Rotterdam Kamer van Strafzaken. Zitting van Dinsdag 27 October. A W., 51 jaar, boterhandelaar te Hellevoet- sluis, wegens overtreding van de Boterwet, tot één week gevangenisstraf. A. v. M. 54 jaar te Spijkenisse, wegens mishandeling, tot f 15 boete, subs. 17 dagen hechtenis. A. v. W., 34 jaar, werkman te Goedereede, beklaagd geweest van opruiing tot een straf baar feit. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeelingvanVANDER GRAAF Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeleopen week in Nederland uitgespro ken 20 faillissementen tegen 46 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Moordaanslag. Een dronken chauffeur be dreigde in de Jan Steenstraat te Amsterdam zijn vrouw met een revolver. Zij wist achter een deur te vluchten, welke de man met een paar kogels doorboorde. De man is aan gehouden, doch later op vrije voeten gesteld. Inbraak. Te Wormerveer werd ingebroken bij den heer J. van Rigteren. Ontvreemd werd een bedrag van f 25; voorwerpen van waarde werden onaangeroerd gelaten. Twisten. Bij een twist in een café aan de Korte Reguliersdwarsstraat te Amsterdam werd een juffrouw door een man met een mes aan den arm verwond. 'n Zelfde geval overkwam een bewoner der St. Annenstraat op z.g.n. Prinseneiland. Verdronken. Te Opmeer is het 3-jarige zoontje van den heer P. in de ringvaart ge vallen en verdronken. Brand. In dezelfde plaats is de woning van den heer B. afgebrand. Verzekering dekt de schade. Autobotsing. Dit geschiedde op den weg tusschen Muiden en Diemen. Een auto viel om en kwam gedeeltelijk in 't water terecht de inzittenden werden min of meer zwaar gewond. Twee dooden. Omtrent het ongeluk te Haarlemmermeer meldt men nog: Maandagavond vervoerde de turfhandelaar J. S., wonende aan den Kruisweg te Haar lemmermeer, een autogeen snij- en laschap- paraat van den smid J. S., aan den Sloter- weg, met bestemming naar het fort Aals meer. Op een gegeven oogenblik was de ver voerder bevreesd, dat het apparaat zou dui kelen, waarom hij een tweetal mannen ver zocht, hem even behulpzaam te zijn het ap paraat af te laden. Zulks geschiedde, doch de nieuwsgierig heid speelde beiden helpers parten. Een lu cifer werd aangestoken om de machinerie te bezien, toen de apparaat eensklaps sprong, met het gevolg, dat twee van de drie om standers letterlijk aan stukken gereten wer den. 't waren J. S., de vervoerder, en M. K., arbeider. Beiden zijn vaders van groote ge zinnen. De derde, J. B., bekwam een belang rijke kwetsuur aan de handen. De lijken werden naar de nabijgelegen boer derij van den heer K. R. vervoerd. Een bedrijfsongeval. De 19-jarige werkman A. Tuinema, te Siddebüren (Gron.), is, naar het „N. v. d. D." meldt, met een pak stroo op den rug uitgegleden en tusschen de lo comobiel en de dorschmachine op den drijf riem terecht gekomen, waardoor hij levens gevaarlijk aan het hoofd gewond werd. Op reis naar het Academisch Ziekenhuis te Gro ningen is de ongelukkige overleden. Een hardvochtig vader. Naar de gevange nis te Roermond is overgebracht de 47-jari- ge koopman J. B. uit M astricht, verdacht van zware mishandeling op zijn zoon H. B. Een onaangenaam avontuur. Een Belgisch vluchteling, te Nijmegen in pension, deed Donderdag met een Nijmegenaar een wan deling in de omstreken van de stad. Zij geraakten daarbij over de Duitsche grens en werden aangehouden. De Nijmege naar, die in het bezit van een pas was, werd ongemoeid gelaten, maar met den Belg liep het minder goed af. Hij had geen pas en tot overmaat van ramp, vond de Duitsche grenswacht een spotprent op den Duitschen keizer op hem. Hij werd naar Kleef vervoerd. Uit Nijmegen wil men trachten zijn invrij- heidsstelling te verkrijgen. Baldadigheid. Toen Vrijdagavond te Mid delburg de hoofdagent van politie H. met zijn familie en de bij hem vertoevende Bel gische vluchtelinge rustig in de achterkamer van zijn woning zat, hebben tot nu toe on bekende daders, hetzij uit baldadigheid het zij met opzet door het een weinig openstaand raam in de voorkamer de gordijnen in brand gestoken, waardoor ook het behang en het plafond ernstig beschadigd werden. Alleen door het vlug optreden van H., zijne gasten en de buren, werd het vuur spoedig ge- bluscht. Een onderzoek wordt ingesteld naar de laffe daders. Belgische vluchtelingen. Te Roosendaal is, naar het Hdbl. meldt, de volgende mededee- aan geplakt Volgens informaties, van verschillende be trouwbare zijde ontvangen, heerscht in Ant werpen en omgeving volledige orde en rust. Tal van vluchtelingen keeren dan ook naar hunne woonplaatsen terug. In verband hiermede zal de verstrekking van levensmiddelen van dag tot dag gelei delijk worden verminderd, en na Vrijdag 30 Oct. waarschijnlijk geheel worden gestaakt. Het comité. VOOR HET LEVEN Het zijn de besten, die zich beteren. Een vleier begaat sluipmoort met zijn tong. Wie niet bedrogen wil zijn, vrage in drie winkels naar den prijs. De verstandigste vrouw krijgt meestal den domsten man en omgekeerd. Begaafdheid wordt aangeboren, maar moet tot bekwaamheid worden verwerkt. Juweelen zijn de laatste dingen, die men koopt en de eerste, die men verkoopt. Als-de menschen hun schaapjes op't droge hebben, halen zij processen aan of beginnen te bouwen. Rust roest. Er is geen stilstand in de we reld, evenmin als in de natuur. De natuur begiftigde ons met twee ooren en een tong en zeker niet zonder bedoeling. Onderstaande nieuwe uitgaven zijn geregeld voorhanden in den Boekhandel van W. Boekhoven te Sommelsdijk. Bij den uitgever G. W. Belinfante, den Haag, is een serie sluitzegels verschenen, welke in vellen van 18 stuks tegen 25 cent en in mapjes van 6 stuks tegen 10 cent ver kocht worden. De netto opbrengst is voor het Koninklijk Nationaal Steuncomité. De zegels ter drukkerij Levisson vervaar digd zijn heel mooi uitgevoerd en het geheel is een zeer schoon symbool. Een paar keurige bouwkartons heeft de heer Callenbach te Nijkerk uitgegeven: lo. Een Oostersche schaapskooi. 2o. Een Oostersch boerenhuis. De prijs van elk is 25 cent, wat ze dubbel waard zijn. Voor de winteravonden een nut tige en leerzame bezigheid voor onze kinderen. In iederen boekwinkel te bevragen. Bij de firma J. N. Voorhoeve, den Haag, verscheen een nieuwe serie traktaatjes, die, wat deszelfs inhoud betreft, alle andere verre in de schaduw stellen. Mooie geschiedenissen, vooral op dezen oorlogstijd slaande. De titels der enkele, dat is 2 pagina's met een plaatje, zijn: De waarheid van den Bijbel. Une et habe bis, Gods bewaring, De Bijbel zijner moeder, Ingekwartierd, Hij stierf voor mij, Het geopende graf, De boom en het kruis en die der dubbele vellen of 4 pag. zijn God heeft u lief!, Eindeloos, De vergeten brief, Vloeken, Goddelijke leiding, De roos van zijn lieveling, Een vorstenmoord en zijn gevolgen, Omringd door gebeden. Voorts en speciaal bestemd voor Belgische vluchtelingen en getiteld „Vreemdelingen" is mooi. Een viertal boekjes geschikt ter uitdeeling onder militairen kunnen we zeer aanbevelen. Ze zijn getiteld: Inkwartiering, God is een Helper, Een vaste Burcht en Broederliefde. Boekjes van 16 pagina's 'welke slechts 5 cent, bij 100 f 2.50 en bij 500 f 10.-^ of 1000 ex. f 15.kosten. Aanbeveling overbodig. Fabrikant van 7999 Speciaal adres voor GEWAPEND EN ONGEWAPEND BETON als DRINK- en VOEDERBAKKEN, RIOOLBUIZEN in verschillende maten, PUTTEN met en zonder bodem, KRUINSTUKKEN, HALZEN, TEGELS, DRAINEER-EINDST0KKENenz. enz. Beste adres voor het maken en plaatsen van Levering van prima PORTLAND CEMENT, tegen concurreerende prijzen. Vraagt Prijsopgave. 55 55 Grootste Inrichiingvandoatad. K'C :VNS ROTTERDAM. Groote keuze in bekleed en onbekleed Mandenwerk, zooals WERK- en PAPIER MANDEN en WERKTAFELS. Specialiteit in Er is kr: laatste daj sel. Belangrl in de opste verbazing zagiijke fre Sinds wc schers den telegramme rast en in Volgens aan in die Immers heden 29 C Onze aa wint langz Bij Yper Ten We: pen goede vei sterkte Zeslien 300 man nonnen ziji Eugelschen geslagen. Een vooi stelde Fra; waarnemin draal moes In het A scheidene eenige mac Ten Z.U val der Fr. aanval bra stelling v; -bezit name szen. Ook ten vallen van lijk weinig We zeid vuur van de Duitsch antwoord. Daardoo; meer aan Engelschen schers op ben, dien Opmerke Engelsch aan gaat Het blad De Duitse] ben een i artillerie zij beslist koste wat Duitschers) de verboni Frankrijk zij niet all „yh ook arijs zoi verbaasd den en ooi ger scheer Men ga den dat Cl zou kunne De Duit zich van De troe sche havei tere omst vallen. De Dui rijen opst Calais en de Duitse Al geloc en gemak Als de wij er o der duisti gelegd en steld. Dit stelling Ie Ook m sche ond omdal de; te komen is het nie; ten over havens bel staat het van de' el de Duitse te plagen hoofd heb zullen ziji op te stel naaf onde In het gaan. Wel sp groote nee doch van vestigd. De En Warscha schers, zi trekken, c naar het schaal na Dit nu tegen, d durenden het overl onmogeiij der Duits kan slech al

Maas- en Scheldebode | 1914 | | pagina 2