Tandarts Ragnnsburg eerste DONDERDAG der maand -Electrische ZAKLANTAARNS- en BATTERIJEN steeds versch. 6. BRÜN0TT l HH. Jagers!! lilJttiinY' DAVID HARTOGS JAGZ. GESCHER KEMPER Zat Advertentien. Landbouwers T\ Vachten Wollen Dekens Tafelkleeden. 1 LAND- EN TUINBOUW. GEMENGD NIEUWS. VARIA. HORLOGES F0T0-ART!KELEN.= ff. r d. L. ELIA.S HARTOGS, tJl Wed. F. Mulder, Boerenviscliiarlct 18 - ROTTERDAM. Gouden- en Zilverwerken attentie. H. H. VARKENSHOUDERS. Groote Markt 34 ROTTERDAM. nieuwe sorteering Wed J. L ARMSTRONG SOMMELSDIJK. Opgericht 1738. I V. f mj is voortaan de 8281 in liet Hotel MEIJER te spreien. Diverse bekende merken SIGA REN in heele en halve kistjes. GOUDEN EN ZILVERWAREN. alleen de goed bekende merken. I Beste Zwltsersclie 7472 Aanbevelend, Gebruik Witteriaans Draineer buizen. Agent L. NELISSE Az Nieuwe Tonge Ét. MEES Z00NEN. Kassiers en Makelaars in Assurantiën. RENTE VAN RELDEN DEPOSITO met één dag opzegging »Vj pCt. met 10 dagen opzegging 3 pCt. Voor langer en termjjn tot nader overeen te komen voorwaarden. Bewaring; wan Waarden, volgens bepalingen, die gratis verkrijg baar sgn. Safe-Deposit. Nikkel Remontoir 2.25, 3 00 Staal 3 50, 4.50 Idem, best ankerwerk 6 00 Zilver Dames Remon toir 2.75, 3.25 Idem, met gouden randen 3.25 Zilveren Heeren Re montoirs 3.50, 4.00 Idem, best ankerwerk 8.50 Gouden Dames Remontoirs 8 50 Heeren 18 50 Betere kwaliteiten tegen fabrieksprijs. Regulateurs3.75, 5.50 Groot en prachtig model 8.00 Beste marmeren pendules 8.50 Idem met coupes 7.50 beelden 20.50 Met schriftel. garantie. ft ROTTERDAM, BINNENWEG 37- ft Verzending tegen rembours. jK BBUlDSDIfflg, PEPERKUST, DROP az. GOUD EN ZILVER HORLOGES MIDDEMIARNIS*. 7451 KLOKKEN PENDULES. Te koop Hulzen centraal Cal 16 15 mM. koperen rand 15 a 20 maal te herladen a f 2.de 100 en Slag hoedjes voor dezelve a 3.50 per 1000. Verder uitgebreide collectie Wapenen, Jachtgeweren centraal 15 vanaf 10.-, bij L G. VAK DOODS, Oprt 144 BOTTEDDAM BOERENLEENBANK „OUDDOBP." De Bank leent gelden aan leden tegen en aanverwante ar lil. geëischt, ben ik ruimschoots Ik vlei mij dat U uwe orl voortduur mij zult willen t<B% 'sjaars. hooggewaardeerd bezoek Voorschotten kunnen dagelijks wor- Aanb'en aangevraagd bij een der leden van iet bestuur. Kantooruren Donderdagen 1, 15 en i9 Oct. 'snam. van 6,30—7,30 uur, en huize van den Kassier 8477 T J BREEN Pi., Ouddorp. Steeds vetkrijgbaar tegen concur* reerende prijzen en met v olle garantie HEERENRIJWIELEN f50.— DAMESRIJWIELEN f 55.— Voortsalle onderdeelen. Adres J. VINK Ouddorp en A. VAN DER HAM Middelharnis. 8369 Oudste adres voor burgerlogies. LOGIES 60 CENT PER NACHT. Aanbevelend, 7706 Het beste adres voor alle is van ouds bekend bij Westdgk B 292, MIDDELHARNIS. Gevestigd sedert 1840. N.B. Ondanks de lage prijzen worden tramkosten vergoed vanaf f 5,— aan koop naar verhouding, bij f 10, geheel Niets is er waar uwe Varkens beter van groeien, dan van mijn 8064 f lfl.OO per 100 K.G. franco station bij Graan maalde rif, BIrksland frfi) Voedert uwe Varkens niet anders als van C. v. SCHELVEN Pz., Oude Tonge. Prijs franco station door geheel Flakkee f 10.— per 100 K.G. 7574 D. BQleveld, Allddelharnis. Gascentraie OOST-FLAKKEE, OMe-Tonge, ■ÉL Prijscouranten op aanvraag- gratis en franco. tige gele boenwas. Het is echter noodig nu en dan de massa om te roeren. Om roode boenwas te bereiden neemt men rood gekleurde terpentijnolie, welke men eveneens bij apothekers en drogisten kan bekomen. Wil men de bereiding bespoedigen, dan kan men desnoods den pot in warm water plaatsen en dit eenige malen herhalen. Neemt men werkelijk zuivere bijenwas dan is bovengenoemde methode zeker gevaarloos. Noch apothekers, noch drogisten zullen ooit warmte aanwenden bij de bereiding van boenwas. Uien bewaren in den winter. De beste be waarplaats voor uien is een droge, zoo mo gelijk ook vorstvrije plaats. Daarentegen zijn duffe, vochtige en warme plaatsen minder geschikt voor lang bewaren, vooral dan niet, wanneer het groote hoeveelheden betreft. Droog binnengebracht, eveneens droog be waard en bij koude met een oud tapijt of kleed bedekt, kunnen de uien zelfs bevriezen zonder er door te lijden. Alleen mag men ze in bevroren toestand niet aanraken, maar moet ze rustig laten liggenook mag men geen pogingen doen om het ontdooien te bespoedigen. Tegen ratten en muizen. Als een middel tegen ratten en muizen beveelt een Duitsch blad aan, fijngesneden bittere amandelen met meel en suiker te strooien op de plaatsen, waar de lastige dieren gewoonlijk komen. Vooral suiker mag niet worden vergeten want dat is het eenige lokaas, waaraan mui zen geen weerstand kunnen bieden. De huidige toestand en de Landbouw. 't Gaat met den invoer van kunstmeststof fen toch niet zoo goed en zoo vlot als vóór enkele weken werd verwacht. Kainiet werd, al was het met vertraging, tot heden vrij geregeld ingevoerd, voorts bekwam men uit Duitschland een 20 procents kalizout, dat per procent zelfs vrij goedkooper uitkomt dan kainiet. Aan kalizouten behoeft dus, als hef "zoo voortgaat, geen gebrek te komen. Anders is het echter gesteld met de phos- phorzuurmeststof, welke het meest wordt ge bruikt en althans in het najaar, n.l. Thomas- slakkenmeel; 't zou met den aanvoer hiervan niet zoo geregeld gaan, werd al dadelijk ge zegd, maar nu is op eenmaal de uitvoer ge heel stop gezet. Er kwam gebrek aan ruwe slakken, zoodat Duitschland vreesde zelfs niet in eigen behoefte te kunnen voorzien. Vandaar dat bij Keizerlijk besluit de uitvoer van slakkenmeel van 24 September af is ver boden. En dat verbod geldt niet alleen Tho- masslakkenmeel, maar ook superphosphaat, zwavelzuren ammoniak en beendermeel. De landbouwer kan dus geen phosphorzuur en geen stikstofhoudende meststoffen uit Duitschland betrekken. Een zeer onaange naam bericht voor de landbouwers, vooral met het oog op de behoefte aan slakkenmeel, waarvan zeer zeker de meesten nog niet zijn voorzien. Wellicht dat de groothandel nog ten deele kan helpen, maar dat zal dan zijn tot beduidend hoogen prijs; mogelijk ziet het Centraal Bureau te Enschede kans om nu nog wat van andere zijde te betrekken. Met de voorziening van veevoeder begint het er beter voor te staan dan den laatsten tijd het geval was. De veehouder maakte zich beducht. Koeken en maïs waren nog slechts tegen hoogen prijs te bekomen, ter wijl voor de eigen rogge en tarwe een ma ximumprijs was vastgesteld. Men liep gevaar de zelfverbouwde produkten van goede kwa liteit te moeten afstaan om dan minderwaar dige voederartikelen tegen hoogeren prijs te moeten inkoopen. Een zucht van verlichting is zeker door velen geslaakt, toen het bericht kwam, dat de Regeering in de behoefte aan veevoeder zou trachten te voorzien. Een partij Arneri- kaansche lijnkoeken is reeds aangevoerd, waarvan de door de Regeering vastgestelde prijs een gulden of drie lager was dan de handelsprijzen, n.l. f 116. per 1000 Kilo. Voor den handelaar, die nu genoodzaakt werd al dadelijk een paar gulden lager te gaan, niet prettig, maar ieder zal het moeten lo ven, dat de Regeering in dezen benarden tijd er voor waakt, dat de prijzen niet te hoog worden opgevoerd. Indien de handel straks toont, zich beperking te kunnen op leggen, dan zal ook de Regeering ongetwij feld minder ingrijpen en den handel meer vrijlaten. De taak der Regeering is: de be langen van allen zooveel en zoo goed mo gelijk te behartigen. Ook maïs krijgt de veehouder. Op 2 en 5 October is er reeds 1000 Ton LapIataMaïs verkocht, waarvoor als maximale prijs was vastgesteld f 190. Amsterdam. Zonder de vracht komt dus de 75 Kilo op ongeveer f 7. Mag de kwaliteit meevallen, dan is de prijs zeker billijk, gezien wat den laatsten tijd moest worden betaald. Een zending van 110 wagons maïs is van Amerika naar hier onderweg en zal onder de aankoopvereeni- gingen worden verdeeld; blijft er over, dan krijgt ook de handel wat mee, maardaarzal wel niet veel kans op zijn. Half October wordt de zending verwacht. Voor minstens 10 waggon moet ingeschreven worden. Aan koop vereen i gin gen zullen zich dus tot aan koop moeten vereenigen. Het best is, dat men zijn bestelling opgeeft bij het bekende Centraal Bureau v.h. Nederl. Landbouw-Co- mité te Enschede. Dat is de gemakkelijkste en in de gegeven omstandigheden de beste weg. Behalve maïs heeft de Regeering ook groote partijen gerst en lijnkoeken aange kocht, terwijl het laatste bericht luidt, dat de iegeering, teneinde prijsopdrijving en te rughouding van rogge tegen te gaan, bezig is, uit Amerika groote partijen rogge te koo- pen. C. B. Jongen vermist. In den avond van Woens dag den 30sten September j.l. verliet de 14- jarige Rijk Kuiters de ouderlijke woningaan de Egelantiersstraat no. 47 huis, Amsterdam, waarin hij niet is teruggekeerd. Signalement: lengte 1.35 M.kort geknipt donkerblond haar; idem wenkbrauwen, don kere oogen; breede neus, mond groot; tan den gaaf; rond aangezicht; gezonde kleur. Kleeding: bruin pakje met korte broek, zwarte kousen, draagt vrouwen-knooplaarzen, grijze sportpet, wit katoen hemd, tricotborst rok, blauw sporthemd. De commissaris van politie in de 4e sec tie (bureau Westerstraat) verzoekt dengene, die inlichtingen omtrent dezen jongen kan verschaffen, zich daartoe aan zijn bureau te willen vervoegen. Door een trein overreden. Zaterdagavond is aan het Noorderstation te Groningen een ernstig ongeluk voorgevallen. De 62-jarige heer M. Knol, onderwijzer te Westeremden, was met een kaartje derde klas in een twee de klas coupé gestapt. Hij bemerkte dit eerst toen de trein zich reeds in beweging zette, maar wilde toch nog uitstappen. Dit deed hij echter in de richiing, tegenovergesteld aan die, waarin de trein zich bewoog, met het noodlottige gevolg, dat hij onder de ra deren terecht kwam, en zijn beide beenen werden afgereden. De heer Knol is naar 't Academisch zie kenhuis vervoerd. (N. Gr. Ct.) Moordaanslag. Maandagnamiddag heeft in de pettenfabriek van de firma Troost Co in de Rustenburgerstraat te Amsterdam een jongmensch een moordaanslag gepleegd op een der ateliermeisjes. Hij lostte twee schoten op haar uit een revolver. Het meisje werd niet gevaarlijk in den bovenarm ge wond. Zij werd per autobrancard naar het Gasthuis vervoerd. De dader bevindt zich in arrest. Naar het schijnt is jaloezie de aan leiding tot de daad. Tóch kermis. De Raad der gemeente Zuid laren besloot de kermis op 20 dezer en de jaarmarkt te laten doorgaan. De Rott. Een rumoerige raadszitting werd in de gemeente Bergh gehouden. Een der leden, de heer Th. Jansen ging over een bij de rondvraag ter sprake gekomen financieele kwestie zoodanig te keer, dat de voorzitter, na voorafgaande waarschuwing de vergade ring sloot en den edelachtbare door de po litie uit de raadzaal deed verwijderen. De jongste wethouder gaf door applaus zijn instemming met de „plechtigheid" te kennen. Het weerbarstige lid betoogde tijdens zijn verwijdering onophoudelijk dat hij op de zaak terugkwam en voegde er dan telkens met groot gebaar aan toe: „Ikhol mieneind- jen vast". Smokkelen van paarden. Door de grens wacht te Heukelom (Noord-Limburg,) werden drie personen betrapt terwijl zij drie paarden over de Duitsche grens wilden brengen. Twee hunner, n.l. Linders uit Heukelom en Stoffe- len uit Bergen werden gearresteerd, de der de ontkwam. De paarden werden in beslag genomen. Een der beide gearresteerden is een landweerman, die zijn verloftijd van 24 uur nuttig trachtte te besteden, door met dit handwerk een extraatje te verdienen. Een veelbelovende jonge dame. In een schoenenzaak in de eerste Goudsbloemdwars straat te Amsterdam werden in den laatsten tijd telkens schoenen, pantoffels en wat dies meer zij vermist. De zaak werd in handen van de politie gesteld, die een meer dan ge wone belangstelling in de schoenenzaak toon de. Al spoedig viel hun op, dat een dochter van een der bovenburen, de zestienjarige J. H. A., telkens in den winkel kwam, nu eens om een veter, dan om een knoophaak. Men sloeg de jonge dame nauwlettend gade, met het gevolg, dat ze Maandag, toen ze van een oogenblik, dat ze alleen in den winkel stond, gebruik wilde maken om zich een paar schoenen toe te eigenen, opheeterdaad werd betrapt. Het meisje bekende ook de andere dief stallen te hebben gepleegd. Geen vreugde maar droefheid. In den slag bij Reims is gesneuveld een 32-jarige klein zoon van C. H. T. graaf Du Monceau, chef van het Militaire Huis van H. M. de Konin gin. Graaf de Monceau zou heden juist zijn 60-jarig huwelijksfeest vieren. In de vroegte verliet de 22-jarige Jentje v. d. B. Zondagmorgen te Zwolle het ouder lijk huis. Toen men haar vertrek bemerkte werd het ergste gevreesd en haar broer ging uit om haar te zoeken. Een op wacht staande soldaat gaf aanwij zing, die had het.meisje naar de Vecht zien gaan en uit het onderzoek bleek dat zij bij de fabriek van den heer Bartels zich te wa ter moet hebben begeven. De broer begaf zich daar te water maar zonk in de diepte weg. Toegeschoten hulp mocht het gelukken om den jongeling, hoewel bewusteloos, te redden en in het leven terug te roepen. Het meisje is later verdronken gevonden. O. Ct. Helden van ons strand. Tijdens het buiige weer van Zondagavond werden door de kust wacht van den Eierlandsche vuurtoren nood- vuren gezien op een der gevaarlijkste punten der Eierlandsche gronden, 't Bleek dat een vreemd stoomschip in grooten nood verkeer de. Aanstonds werd het plaatselijk der N. en Z.-Holl. Redd. Mij. gealarmeerd, en al spoe dig ging de nabij De Cocksdorp gestatio neerde reddingboot in zee. Niettegenstaande de gestrande boot ver uit de kust zat en de branding buitengewoon woest was waagde de dappere bemanning in 't nachtelijk uur de worsteling tegen de geweldige elementen. Ongeveer zes uren lang werd met taaie vol harding gekampt met de razende branding. De kloeke helden van ons strand slaagden er toen in de geheele bemanning derstoom boot aan boord te krijgen. Juist vóór de te rugreis te aanvaarden, sprong de kapitein op zijn schip terug. De gestrande stoomboot was de „Isbjorn", kapt. Therkelsen, meteen lading ijs van Kragerö naar Ostende. Met elf schipbreukelingen kwam de reddingboot behouden te De Cocksdorp aan, waar de mannen liefderijk verzorgd werden in 't ho tel „De Hoop", van Gezs. Buys. Daar werd den redders, bij monde van burgemeester Gaarlandt, hulde gebracht. De namen der moedige redders zijn: M. Boon, D. Stark, A. List. P. Boon, G. van der Kooy, Jb. van der Kooy, Jan van der Kooy, G. Bakker, W. Griek G. Brouwer, B. de Boer, R. Buis en C. Boon. Az. Toen 't dag geworden was, waagde de in middels uit Terschelling ter hulp geslaagde reddingsmotorboot „Brandaris" zich in de wilde branding en slaagde er in den kapi tein te redden. Ook deze redding was een kranig slaaltje van zeemanschap. Hdbl. Een sieraad. Ergens in ons land\komteen dame bij het Plaatselijk Comité om steun. Manlief is naar het leger. Mevrouw komt evenals zoovele vrouwen, wier mannen onder dienst zijn en die nu zonder kostwinner zitten. „Pardon mevrouw 1" zegt de heer, tot wien de dame zich in haar nood wendt. „Uw man is immers onderwijzer?" „Jawel mijnheer I" „En hij verdient f2400?" „Ja meneer!" „Wordt zijn salaris niet uitbetaald?" „Ja meneer. Maar ziet U, mijn man had ook privaatlessen en die kan hij nu natuur lijk niet geven, nu hij in dienst is!" De dame ging gelukkig ongetroost heen. (Chr. Schooft. [D. Slimme Russen. Een gewond Hongaarsch luitenant vertelde de volgende interessante geschiedenis aan een medewerker van den Pester Lloyd. „Wij waren al vier dagen en nachten in het touw geweest. Eerst een gevecht, daarna vervolging van den vijand, totdat hij verster king kreeg. Toen weer een vuurgevecht, daar- tusschen een paar maal een aanval met de bajonet, en zoo voort. Zoodoende waren wij al vechtende, maar zonder te slapen of warm eten, ongeveer 45 of 50 K.M. naar 't Noordoosten opgerukt en verder dan 30 K.M. van Dublin meer ver wijderd, toen wij eindelijk het vooruitzicht kregen een tijd te kunnen uitrusten. Wij hadden de Russen om 11 uur 's mor gens uit een klein dorp verjaagd en tegen den middag het oord bezet. Nadat de troep een oogenblik had gerust, kreeg ik het bevel, met een halve compagnie het heele terrein tot aan onze voorposten te verkennen. Ik stelde daartoe mijn manschap pen in een zwermlijn op, die van 't dorp tot aan onze voorposten zich uitstrekte en waarbij de afstand tusschen de soldaten ongeveer 20 pas was. Ik ging in 't midden en naar alle kanten goed uitkijkend, marcheerden wij op die wijze langzaam voort. Na ongeveer anderhalf uur, toen wij reeds meer dan de helft van 't terrein hadden ver-_ spied, bemerkte ik, dat mijn soldaten zeer" moede waren en liet daarom uitrusten. Zij gingen dan ook dadelijk op den grond lig-" gen en ik zelf zette mij op een boomstronk,g met mijn sabel in de hand, om een oog in 't zeil te houden. H Opeens zag ik, dat een korporaal, die op, ongeveer 400 pas van mij lag te slapen, op sprong en door allerlei gebaar mij iets wilde1 dededeelen en mij ten slotte met zijn vinger wenkte bij hem te komen. Ik begreep er natuurlijk niets van, dacht eerst, dat de man door de groote vermoeie nis zijn verstand had verloren, maar besloot toch maar naar hem toe te gaan. Op weg zijnde, gaf hij mij door teekens te verstaan, dat ik niet mocht roepen en op mijn teenen moest loopen, hetgeen voor mij een bevestiging van mijn vermoeden was, dat de man gek was geworden. Toen ik bij hem kwam, vertelde hij mij fluisterend, dat hij, op den grond liggend, had hooren roe pen, zonder dat hij iemand zag; hij had al leen maar het woord hallo verstaan, was toen opgesprongen, waarna hij niets meer hoorde en was toen weer op den grond gaan liggen, waarna hij de stefn weer duidelijk had ver nomen. Ik ging daarop dadelijk op den grond lig gen en hoorde eveneens vrij duidelijk hallo, hallohallo Lublin en daartusschen Russische vloeken. Ik stond langzaam op en zag eenige me ters verder voor mij een mijt bieten, met wat aarde toegedekt, zooals hier op dit bie tenveld evenals op de aangrenzende aardap pelvelden regelmatig op afstanden van on geveer 100 meters te zien waren. Deze mijt voor mij was vlak naast een grooten struik en toen ik dat zaakje wat nauwkeuriger onderzocht, bemerkte ik een kleine houten deur in een gat naast den struik, die dit was aan geen twijfel meer onderhevig toegang tot een onderaardsche ruimte verschafte. Ik liet de mijt omsingelen en trapte toen de deur in. Drie Boeren zaten daar in een ruimte van 2 bij 2 meter ongeveer, met een veldtelefoon. Het waren twee Russische onderofficieren van de veldtelegraafafdeeling en een officier van den Russischen generalen staf, die de opdracht had, zijn chef in Lublin van alle bewegingen onzer troepen kennis te geven. Alleen door een toeval hadden wij dit te lefoonbureau ontdekt, want de deur en het gat in den grond waren zoo goed door den struik verborgen, dat wij er waarschijnlijk zonder den minsten argwaan voorbij zouden zijn gemarcheerd. M WW. .WWK -WWfc -wwr. W vRRr vfFvsr w belast zich met uitvoering van drainages. 7981 Rotterdam, Xuldbluk ao. 41. Grossier in alle soorten CARAMELS, KOEK en BANKET, KLEIN GOED, BROKKEN enz. 7737 Soliedste adres voor de Snoep tafel. Concurreerende prijzen in Telefoon 8357. jj De ondergeteekende bericht aan Heeren Landbouwers, welke hun land willen drai- neeren, dat bij hem KRAAGBUIZEN verkrijgbaar zijn uit de fabriek van M. C, OPPELAAR te Koudekerk a/d Rijn. Deze buizen zijn beslist de beste die er zijn wat de kwaliteit en afwerking betrefd, reeds meer malen bekroond opLandbouwtentoonstellingen Op alle plaatsen van Flakkee solide -:- wederverkoopers gevraagd. 7946 Aanbevelend, SOMMELSDIJK - - D. J O P P E Cz. j.u xiËVWEiHiim Groenten-, Bloem- en Boomkweekery BIEDT AANAlle soorten Appel-, Peren-, Pruimen-, Morellen-, Perzik- en Druiven- boomen in vele soorten en vormen. Zwarte, roode en witte bessen. 8132 Vele soorten Sier- en Bloemheesters, Stam-, Klim-en Struikrozen. Haagplantsoen, vaste Bloemplanten enz. enz. Aanleg van Boomgaard, Sier- en Vruch- tentuinen. Voor hergroei wordt ingestaan. Planten en begrooting gratis. /A Beveelt aan zich nu reeds voor de Wintercam- pagne van voldoende Cokes te voorzien. Voorloopige prijzen der Cokes zijn per gemeten HL. aan de fabriek: GROVE'0.55 GEKLOPTEf 0.60 PARELCOKESf 0.40 GRUISt 0.25 Bestelloon voor Oude-Tonge f 0.10 per HL. De Cokes is te verkrijgen bij de volgende ver tegenwoordigers te Ooltgensplaat bij C. Fran^oise, te den Bommel bij M. A. v. d. Sluijs, te Stad a. h. Haringvliet bij J. P. Nieuwland, te Nieuwe-Tonge bij P. Tieleman en te Achthuizen en Zuidzijde bij H. J. Campfens. Voor deze Gemeenten wordt de vracht in rekening gebracht: Ooltgensplaat en Stad a.'t Haringvliet fO.10; den Bommel, Nieuwe-Tonge en Achthuizen 10.05 perHb. 8383 Op ee maand f meesters den heer aanwezig pleit var. raathonij aangeboc brengen, worden - Op be maand f de goede wordt gi ie. soor zien. Di rieve var dit even de aangj welke o taak de geen ge zelf gee wijdden en 2e s bijeenge- onkunde het goec raathoni, (stuifmee geen bn tuurlijk j vulde rc helder meermal aan die bruin of verlaat, *\s het sp of bijen dus een dan zijn tergebler wegsmel er in acl de fijnpi soort ta alle mo< is daaroi is steed: wel nief raat er zijn met gevoedei van zelf, halve op Van 1 cellen g wasdeksi dezelfde behoeft kan dan| niet dun zuurt li beschou De h honig n stalddl lijden, mj de koopi gebruike wil ook zijn uit kant afd mag mei 't Wa wenken voegen, de imke en ge kei fel verbr niet stee aangevu van de met een Ondan ring zou zooals stateerei: let, dan ster, die gebracht juister g 't War gen Wijn, Gedistilleerd, Likeuren, Limonade, Bier, Spuitwater, Kwast, Kogelfleschjas Bessensap, diverse soorten mineraalwater, Rijnwijnen, Slaolie, Wijnazijn Gemberbier, Roode en Witte Bessenwijn, Frambozen, Appel, Kruisbessen en Meiwijn, Ananas en andere vruchten in blik, Tafelzuur, Jams, Gember, Eau de Cologne, en nog vele andere artikelen worden in goede kwaliteiten tot billijken prijs geleverd door de 8403 Inbe Ministi van Qro aanvang in de g te nemei de provi nelijke a wezige t daarvan, lukt. De mi zijn zin gel was handel maatrege de door geheel d Ook di delen tej hun een doen dei regelen De mi van in b door eei enkele d lende ge De mi

Maas- en Scheldebode | 1914 | | pagina 2