H. J. van Dorp. 6. BEÜN0TTI li. 1. F. MWSFIIY TE K00PH Sroote Opruiming B. BOTH J, G TM DALEN DfflaM Advertenties,. t LANDBOUW. VOOR HUIS EN HOF. GEMENGD NIEUWS. Foto-Artikelen Verkoopers gevraagd, Landbouwers W. J. KRUIS, ONTVANGEN DRAAD- MESTPUT- en HEKKENPALEN. 8250 J. LEGIERSE - Oude-Tonge LAPPEN LAPPEN SPAARBANK Gil. ?(M HlM, tA Wei. F. «Bluer, Boerenvisclimarït 18 - ROTTERDAM. P. DE VOS te Goedereede Heden heb ik staan een partij heerlijke Oude Gascentra'e OOST-FLAKKEE, Oufle-Toiige. HANDWERK, per kistje van 100 st. f 1.90 50 f .OO Verder andere bekende merken in heele en halve kistjes. IVENS Co. 7472 DIRPLAND, - W. l i HEIJDEN. Op alle plaatsen voor busjes Veil. Flink rabat. Adres: DORSMAN Voorstraat 28 Ooltgens plaat. 8004 [ERG A A.RDEL A AN 36 ROTTERDAM. two Nikkel Remontoir 2.25, 3 00 Staal 3 50, 4.50 Idem, best ankerwerk 6 00 Zilver Dames Remon toir 2 75, 3.25 Idem, met gouden randen 3.25 fl Zilveren Heeren Re montoirs 3.50, 4.00 Idem, best ankerwerk 8.50 Gouden Dames Remontoirs 8 50 Heeren 18 50 Betere kwaliteiten tegen fabrieksprijs. Regulateurs3.75, 5.50 Groot en prachtig model 8.00 Beste marmeren pendules 8.50 Idem met coupes 7.50 beelden 20.50 Met schriftel. garantie. ROTTERDAM, BINNENWEG 37 4 (Kunsttanden en gebitten.) Stationsweg 25, ROTTERDAM Spreekuren eiken werkdag 1 —3. Voor on- en minvermogenden 910 mmvermogenc Gebruik Wittermans Draineer bi izen Agent L. NELISSE Az Nieuwe Tonge GOUD EN ZILVER HORLOGES ELUS HA UT0GS, SPECIALITEIT IN vierkante 7614 WasdmaMen en Badstoelen Steeds ve'krijgbaar tegen concur reerende prijzen en met volle garantie HEERENRIJWIELEN DAMESRIJWIELEN Voortsalle onderdeelen. Adres J. VINK Ouddorp en A. VAh ER HAM Middelharnis. 8369 een prachtvolle keuze Damesstolïen Vitrages, Gordijnen en Gordijnstof fen in verschillende prijzen op staa Voorradig een groote keuze in Dames boezelaars Manufacturen Heerenpetten en Modes. 8028 Aanbevelend M. BKEEKM Mz. OOLTGENSPUiT Straatflüï - - DIRKSLAND. LAPPENLAPPEN Neemt proef met onderstaande merken. PIEKFIJN, ZEEVAART, MODJO, 2 cent sigaar. ONZE DRIEKLEUR, PATRIOTEN, ASTA, 2V2 cent sigaar. Tabak, koitle, Thee en Cacao - 1 In alle prijxen. D. MURDERS - Straat© - Dffland. van hot Departement „MIDDELHARNIS en SOMMELSDIJK" der Maatschappij tot Nut van 't algemeen. De bank neemt gelden op tegen 3° ente 'sjaars. Gelegenheid tot inbreng- en terugbeta- ing van gelden op Maandag, Dinsdag, Woenedag en Donderdag van 918, be nevens Maandagavond van 67 nar, ten kantore van den Thesaurier-Boekhouder Oudste adres voor burgerlogies. LOGIES 60 CENT PER NACHT. vertegenwoordigt soliede BINNENLANDSCHE Brand-, Hagel- en Levensverzekering maatschappijen. Kassiers en Makelaars in Assnrauisëa RENTE VAK GELDEN DEPOSITO met één dag opzegging 3 pCt inet 10 dagen opzegging 3 '/4 pCt. Voor langoren termijn tot nader overeen te komen voorwaarden. Bewaring van Waarden, volgens bepalingen, die gratis verkrgg- aar zijn. KORTE WEEG JE Geregeld in voorraad Beton en Ge wapend Beton Eindstukken Var kens- en Drinkbakken enz. enz 7986 Coucnrreereude prijzen Vraagt prijsopgaaf HUBERT ULRICH-SCBË KRUIDENWIJN Hoestpoeder, Teercapsules, Pastilles Geraudel, Borsthonig, Abdijsiroop At. TEIüPÉ, ilidrif Iharnig. op het slagveld. Maar oude grootmoe wacht méérl Ilaar wacht de króón, uit de hand van Hem, die rechtvaardig oordeelt. De vlammen van den strijd barsten uit over gansch Europa en laaien over de bergen heen maar ze kunnen niet bereiken de hemelt che velden der eeuwige heerlijkheid. Aan hare zijde mijmert 't oudje, zullen er duizend vallen, ja tienduizend aan hare rechterhand las ze niet nu, eiken dag tot haar zal het niet genaken uit de wateren des bloeds en de hel van vuur hier op aarde wordt ze opgenomen om bij den Heere te zijn, eeuwiglijk Op de slagvelden barst het geschut los in oorverdoovend gedonder. Oude grootmoe lispelt zacht: »'t Loopt mi gauw af!< UITKIJK. Wenken voor den Landbouwer. De tijdsomstandigheden nopen den land bouwer tot bizondere maatregelen en meer dere zorg; hij dient er in de eerste plaats op bedacht te zijn, dat in de eerstkomende maanden de voedervoorraad voldoende zij, maar dan ook dienen zijn voorzorgen zich uit te strekken tot het volgende voorjaar. Hij dient te bezuinigen wat bezuinigd kan wor den, echter zonder dat zijn zuinigheid hem later parten kan spelen. Geen hoekje grond, dat anders zwart blijft liggen, mag nu on gebruikt blijven; 't moet productief gemaakt worden voor menschenvoedsel of beesten voeder. In gewone tijden gaat er nog al eens wat „overstuur", nu mag evenwel niets ver loren gaan. Heeft men het zelf niet noodig of wil men het liever niet gebruiken, dan zijn er anderen genoeg, die het gaarne wil len hebben. Want het „Helpt elkander!" en „Draagt elkanders lasten!" geldt 1111 meer en dringender dan ooit. Niet allen hebben een goed gevulde beurs, die toelaat in ruime mate bij te dragen tot leniging der vele noo- den, welke hier en daar reeds zijn en zeker nog op menige plaats zullen komen. Maar menige kleine landbouwer zelfs zal toch wel in staat zijn te helpen door iets in natura bij te dragen, 't zij aardappelen of graan, wortelen of erwten en boonen en andere producten, 't Hart van een ieder spreekt nu wel en dan is er licht wat te vinden, waar mee men een in nood verkeerend gezin iet wat kan bijstaan. En dan lette men niet al leen op hen, die komen klagen, op dezulken, die gewoonlijk 't allereerst voor steun in aanmerking komenongetwijfeld zullen er thans buiten deze behoeftigen zeer velen zijn, die fatsoenlijke armoede lijden, omdat zij er niet toe kunnen komen te gaan vragen, ook niet om den steun, de tegemoetkoming, waar op ze rechtmatige aanspraak hebben. Men denke ook om hen en biede |jun hulp op kiesche wijze. De landbouwer doet begrijpelijkerwijze liefst zooveel mogelijk het werk, dat er te doen valt, met eigen krachten af: vrouwen, jongens en meisjes, alle hens komen op het dek. UitstekendOp de kleintjes toch moet gelet en wat men zelf verdient, is de aller eerste winst. Toch, indien er in uw omge ving werkloozen zijn, vraag dan u zelf eens af, wat ge moét, wat ge kunt dóenof het niet uw plicht is den werkgragen, maar zon der werk zijnden arbeider voort te helpen. En late men dan niet, onder den schijn van menschlievendheid; profiteeren van de om standigheden, door een te schriel loon uit te keeren zulke gevallen kwamen ons, helaas, al vele ter oore. Een boer kwam bij een ar beidsbeurs een mannetje vragen om hem in het boerenwerk te helpen; nu, die hadden zich er genoeg aangeboden. Óp de vraag, hoeveel loon hij wilde betalen, luidde zijn antwoord50 cents per dag Hij kon onge troost heengaan. Een andere landbouwer bood gulhartig arbeid aan voor 2 a 3 arbeiders, tegen den kostBeide boeren verkee- ren in vrij goeden doen. Is het geen schande aldus nog te willen profiteeren van den nood, waarin anderen verkeeren Dat is geen hulp uit liefde, uit medegevoel, maar uit baatzucht. Een lakenswaardige exploi tatie is het ook, wij hoorden van zulk een geval als een rijke grondbezitter, die reeds voornemens was een woest terrein te ontginnen, deze ontginning thans laat uit voeren tegen een dagloon, dat 50 a 60 ets. lager is dan anders daarvoor wordt uitbe taald. Men wake tegen zelke praktijken Werkverschaffing, zooveel mogelijk, is de beste manier om te helpen. Nuttige arbeid is er nog genoeg te vinden. Een deel van het graan, dat anders per machine wordt gedorscht, late men nu op de oude wijze af- dorschen. Aan het rooien van aardappelen, knolrapen, bieten enz. kunnen vele handen helpen 't gaat misschien eerst niet zoo „han dig", maar het is geen heksenwerk en men zie nu maar eens niet zoo nauw als anders. Achterstallig werk is er overal wel te vin den, in ieder bedrijf van beteekenis en voorts in elke plaats. Met slooten graven en schoon maken, wegen verbeteren enz., is aan vele werkloozen een stuk brood te verschaffen. De werkgevers helpen aldus zich zelf of het algemeen belang en tevens de werkbe- hoevenden. Boeren in een bepaalde streek of buurt kunnen zich daartoe vereenigen. Ver schillende landbouw- of dorpsvereenigingen kunnen zeker ook in deze richting wat doen. En boeren-raadsleden mogen niet nalaten om in college voorstellen in dien geest te doen of te steunen. Indien allen zich van goeden wille toonen, met raad en daad, met geld of in anderen vorm, ieder naar zijn vermo gen, zoo boer als burger, willen bijsprin gen, dan zal veel armoede worden voor komen, veel zorg en verdriet worden wegge nomen. C. B. Een 10-tal gezondheidsgeboden. 1. Vroeg op, vroeg naar bed, bezig zijn zoolang men op is. 2. Water en brood onderhouden het leven maar versche lucht en zonneschijn zijn on ontbeerlijk voor de gezondheid. 3. Matigheid en genoegzaamheid zijn het beste levenselixter. 4. Zindelijkheid voorkomt het roestende beste onderhouden machine duurt het langst. 5. Voldoende rust herstelt en versterkt: te veel rust maakt zwak en week. 6. Goed gekleed is wie zijn lichaam warm genoeg houdt en het bewaart voor alle plot selinge wisselingen van temperatuur, terwijl hij volkomen vrijheid van beweging behoudt. 7. Een vroolijke en zindelijke woning is een gelukkig tehuis. 8. De geest rust en scherpt zich opnieuw door ontspanning en vermaak, maar overmaat roept hartstochten wakker, en deze trekken de ondeugden aan. 9. Vroolijkheid brengt tot lust en deze is de halve gezondheid treurigheid verhaast den ouderdom. 10. Leeft gij van uwe hersenen, laat dan uwe ledematen niet verstijvenzwoeg voor uw levensonderhoud, maar vergeet niet uw verstand op te frisschen en uwe gedachten te verheffen. -0- Noten Noten worden door de vegetariërs als de plaatsvervangers van vleesch beschouwd. Daaruit volgt, dat hun voedingswaarde een zeer groote is, grooter dan die van elke an dere vrucht. Noten zijn gewoonlijk arm 'aan zetmeel of dextrine, de mensch kan daarom niet alleen van noten leven en moet voeding verder aan vullen met brood en ooft. Nooit mogen noten tegelijk met vleesch, kaas, vet en eieren ge noten worden en ook niet tegelijk met eiwit rijke peulvruchten. Langen tijd zijn noten uit sluitend als een genotmiddel beschouwd eerst den laatsten tijd treden ze meer als voedsel op den voorgrond. Kinderen hebben met hun gezond en na tuurlijk instinct altijd dol veel van noten ge houden. Wanneer fruit hen verveelt, dan lus ten ze nog altijd wel noten, waarvan ze haast niet verzadigd raken. —0— Het ei als geneesmiddelDat kippeneie ren een licht verteerbare en voedzame spijs zijn voor gezonden en zieken als ook voor herstellenden, is algemeen bekend. Minder evenwel weet men, dat ze ook als genees middelen tegen uitwendige ziekten gebruikt kunnen worden, gelijk onderstaande voor beelden aantoonen. 1. Bij brandwonden bestrijke men (met penceel) de pijnlijke plaatsen zoolang met versch eiwit, tot de pijn achterwege blijft; dan kleeft men over de wonde het witte vliesje dat vlak onder de harde eierschaal ligt. Ook kan men van een eetlepel boteren een eidooier een goede brandzalf vervaar digen. Een andere zalf voor brandwonden is eidooier, lijnolie en kalkwater. 2. Mengt men eiwit en glycerine in gelij ke deelen onder elkander en bestrijkt men daarmee de gesprongen handen en lippen, dan zal genezing spoedig volgen. 3. Een erge wond, door een hondenbeet ontstaan, genas spoedig door 't gebruik van versch eiwit. Versche eidooier en een lepel olijfolie of eiwit en brandewijn als compres op versche wonden zijn uitstekende midde len. 4. Zuurdeesem, ongezoute boter en een eidooier tot zalf gemaakt is goed voor een gezwel. 5. Tegen de fijt gebruikt men rauwe eie ren als verzachtings- en geneesmiddel. In een versch kippenei wordt met een spits mes een gat geboord, zoo groot, dat men den vinger gemakkelijk er doorheen kan steken. De zieke vinger wordt er ingestoken en deze wordt met het daaraan hangende ei met watten en een doek omwonden. Eiken ochtend en eiken avond wordt een versch ei geno men. 6. Is een graatje of een ander voorwerp in de keel blijven zitten, dan drinkt men een of twee eieren uit, en het euvel is spoedig voorbij. 7. 't Wit van het ei met suikeren citroen sap is goed tegen hëeschheid. 8. Bij diarrhee gebruikt men op 't platte land dikwijls als huismiddel verschgelegde nog warme eieren, die zonder verdere be reiding uitgedronken worden. Ook jonge kalveren, die aan diarrhee lijden, geeft men versche eieren in en niet zelden met den gewenschten goeden uitslag. 9. Bij geelzucht en galsteenen geeft men den patiënten eiken morgen 2—3 rauwe ei dooiers in. 10. Een voedzame drank voor zieken maakt men van een eidooier, gekookt water en sui ker. I11 enkele gevallen kan nog wijn of ci troensap daarbij gemengd worden. 11. Bij zware zieken komt het niet zelden voor, dat ze of in 't geheel geen spijs of drank willen gebruiken, of dat ze de vloei bare voeding weder uitspuwen. In dergelijke gevallen wordt eiklisteeren toegepast. 12. Ook worden gebrande eierschalen als geneesmiddel toegepast bij maagzuur, enz. De in de heete asch geel en bruin gebrande eierschalen van kippeneieren worden fijn- gestooten en dan met melksuiker gemengd. Met militaire eer werd Zaterdag op de R.-K. begraafplaats te Bussum ter aarde be steld het stoffelijk overschot van den 29-ja- rigen landweerkorperaal der vesting artillerie W. Wiggers de Vries, die Woensdagmorgen door een D. trein werd aangereden en gedood terwijl hij uit een juist daar passeerenden anderen trein couranten in ontvangst nam. Een der officieren wijdde aan de groeve eenige woorden te zijner nagedachtenis. Bij het vertrek van den lijkstoet uit Naarden en niet minder te Bussum, waren zeer velen die de droeve plechtigheid bijwoonden. De vader dankte namens de familie voor de laatste eer zijn dierbaren zoon bewezen. s' Middags naar de boer. Ten einde de arbeiders, nu de werktijden verkort zijn, in de gelegenheid testellen des middags de boe ren behulpzaam te zijn bij het rooien van aardappelen hebben de meeste textiel fabri kanten te Almelo den werktijd bepaald van des morgens 7 tot 12 uur. Dat is nog zoo'n kwaad idee niet Uit de laatste dagen van Pius X. De Ro- meinsche correspondent van de „N. R. Ct." schrijft: Een der laatste uitlatingen, die van hem bekend werden is karakteristiek. Toen de Oostenrijksche gezant bij den Heiligen stoel den paus zijn zegen vroeg op de wapenen van hen die tegen de Serviërs ten oorlog trokken, antwoordde hij niet. Tweemaal werd de bede herhaald, de paus bleef zwijgen, peinzen. De gezant hield aan en ten slotte sprak Pius deze woorden uitik zegen den vrede. Niet de ware JanWe lezen in de „N. Gron. Crt. De avondtrein van negen uur en zooveel zal aankomen, in breede rijen wachten ze aan 't station en vaders en moeders, en broers en zusters en geliefden op onze landsverdedigers, die zoo aanstonds met tweemaal 24 uur verlof in onze stad zullen aankomen. Eindelijk dan, de trein stoomt binnen, en onze jongens wandelen het per ron af. Menigeen kent z'n jongen niet meer. Sommigen zijn kaal geschoren, anderen veel bruiner getint dan toen zij gingen, anderen weer dikker, en nog an, eren zijn enkele ponden in zwaarte afgenomen. Naar al de helden kijkt en wacht, totdat de ware Jan komt, ook een 18-jarige schoo- ne. Eensklaps daar vliegt ze naar voren, en met 'n dag Jan, hou is 't mit die, slaat ze met een haar donzige, blanke armen om den hals van een landsverdediger en beklinkt de ontmoeting met een flinken zoen. Haar arm daarna vertrouwelijk in de zijne leggende, vervolgt ze met Jan den weg naar huis. Ze zullen zoo ongeveer een vijf en twintg pas vredig naast elkaar geloopen hebben, toen de aanminnige schoone haar Jan heel lief en vertrouwelijk in z'n soldatenoogen begon te blikken. Maar wat was dat? Ze kijkt, kijkt nog eens eensklaps een gil zij laat Jan's arm los en roept ontsteld uitMaar doe bist mien Jan toch nait! Jan haalt z'n schouders op en zegt: k' Wait naargens van Anti-militaristische geschriften. Door een onderofficier te Middelburg is Zondag aan gehouden zekere W., die anti-militaristische geschriften verspreidde en daarbij zijn doch tertje behulpzaam deed zijn. De man werd aan de politie overgeleverd, die een verder onderzoek instelde en hem in voorloopige bewaring hield. Vier goederentreinen zijn uit Duitschland te Winterswijk aangekomen, medebrengende 106 wagens, de laatste trein zelfs met 50 wagens. Daaronder waren pl.rn. 80 wagens kolen en enkele wagens met ijzer, kalk en cement, en overigens met stukgoederen. Flink. De zoon van den burgemeester van Harmeien heeft zijn vacantie benut door als conducteur dienst te doen op de autobus Harmeien—Utrecht, zulks ter vervanging van een gewonen conducteur, die wegens militie plicht van zijn broeder, in de zaak zijns va ders noodig was. Onze conducteur in buiten gewonen dienst heeft zich van zijn taak tot ieders tevredenheid gekwetenhij onder scheidde zich door groote welwillendheid en hulpvaardigheid. Bovendien was hij ook niet te trotsch om fooitjes aan te nemen, doch deze heeft hij afgestaan aan het te Harmeien bestaande Steuncomité, dat op die wijze een bedrag van f 21.18 in ontvangst kon nemen. (U. D.) Het stoomtrammetje dat van Helder naar Huisduinen rijdt, sloeg Zondagavond óp den Zeedijk om. Een achttal personen werden gewond, waarvan de 4 ernstigste verwonden naar het Marinehospitaal werden vervoerd. De machinist en stoker kwamen er nogal goéd af. Wat een koffers! Als een bewijs van bagage-ophooging die in groote Duitsche plaatsen nog altoos voortduurt, deelt men mee, dat alleen in Keulen thans nog een 61,000 koffers, toebehoorende aan reizigers van allerlei nationaliteiten, op doorzending wachten Tóch stakenIn dezen tijd, nu met alle zorg dient te worden gestreeft tot opheffing van leed en ellende, hebben Maandag te Oude Pekela eenige honderden rooiers het werk op de aardappelenvelden neergelegd. In 1913 werd plm. f20 per deimt betaald, nu is het loon iets lager. Vee naar Engeland: Men meldt ons: Op de markten in de noordelijke provin ciën worden elke week vele slachtschapen opgekocht, bestemd voor uitvoer naar En geland. De hoogste prijs voor vette schapen is f 28, de laagste voor idem lammeren f 18. Verbrand. Door een treurig ongeval is mejuffrouw Vanf O. te Zi.erikzee, Maandag middag in brand geraakt en heeft daarbij zoodanige brandwonden gekregen, dat zij binnen 10-minuten-r-eeds een lijk was. De vlammen grepen zoodanig om haar heen, dat toegesnelde hulp niet meer baatte. (Tel.) Door een paard gedood. De landbouwer D. G. te Stavenisse had een ander paard gekocht. Zijn 20-jarige knecht wilde dit paard in den stil vastzetten, op een plaats, waar een ander paard gewoon was te staan. Toen dit laatste paard in den stal kwam, wilde het weer op zijn oude plaats gaan staan en drukte te dien einde'bovengenoemden knecht V. zoo hevig tegen den muur, dat hij zware inwendige kneuzingen kreeg. Met spoed werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, alwaar hij na hevig lijden overleden is. (N. Crt.) Weer terecht. De beide 10-jarige zoontjes van D. H. te Montfoort, die zoek waren, zijn weer terecht. De jongelui waren met hun at las op stap gegaan naar het oorlogsterrein. Te Vianen zijn ze over de schipbrug gegaan en verder doorgewandeld naar Gorinchem. Daar besloten ze de terugreis te aanvaarden. Twee nachten sliepen ze in hooibergen. Tegen den derden nacht kwamen ze doodmoe thuis aan bij hun doodelijk beangste ouders. Inbraak te IJsselmonde. Men meldt aan de Rott: Van Vrijdag op Zaterdag heeft men ingebroken in de. Ned. Herv. Kerk alhier. Ver schillende deuren waren met loopers open gemaakt ook werd de brandkast geforceerd. De kast der kerkekamer werd doorzocht en het busje van de zending en dat voor de armen geledigd. De gewone collecte der maand Augustus was juist den vorigen dag opge borgen. Vermoedelijk eenigszins verbolgen over den schralen buit heeft men zich niet ontzien op de gebruikelijke manier de kerk te verontreinigen waarmee bewezen is dat meer dan een persoon hier in 't spel is. Dienzelfden nacht werd ook een bezoek gebracht aan de üeref. Kerk waar men zicli tevreden moest stellen met de catechisatie bus. Als men nagaat clat in zulk een groot dorp maar een man nachtdienst heeft zal er zich niemand over verbazen wanneer dit het eerste nummer is voor het programma van a.s. winter. Beveelt aan zich nu reeds voor de Wlntercam- pagne van voldoende Cokes te voorzien. Voorloopige prijzen der Cokes zijn per gemeten HL. aan de fabriek: GROVE'f 0.55 GEKLOPTE f 0.60 PARELCOKESf 0.40 GRUISf 0.25 Bestelloon voor Oude-Tonge f 0.10 per HL. De Cokes is te verkrijgen bij de volgende ver tegenwoordigers te Ooltgensplaat bij C. Framboise, te den Bommel bij M. A. v. d. Sluijs, te Stad a. h. Haringvliet bij J. P. Nieuwland, te Nieuwe-Tonge bij P. Tieleman en te Achthuizen en Zuidzijde bij H. J. Campfens. Voor deze Gemeenten wordt de vracht in rekening gebracht: Ooltgensplaat en Stad a.'t Haringvliet f 0.10; den Bommel, Nieuwe-Tonge en Achthuizen f 0.05 per HL. Aan wederverkoopers kan voorloopig geen reductie gegeven worden. 8383 Por<re<l|is<en in alle soortïn. LAGE PRIJZEN. S*hotograaf, i rootüte Inrichting van tie stad. iiesie r/awiiserselie Verzending tegen rembours. «a JXVK WWt WV!1A W sW Wc ihi vmXir vWWc Mond en Tandart§, TELEFOON 8611. 7473 belast zich met uitvoering van drainages. 7981 MIDDELIIARNIS. 7451 KLOKKEN PENDULES. HAN» 16, KOTTEH0A1U. Ligstoelen ScrremeuMeii en Groote keuze in bekleed en onbekleed Mandenwerk, zooals WERK- en PAPIER MANDEN en WERKTAFELS, f f 55.- - eene uarf ij Vanaf Zaterdag 5 September tot en met 30 September van allerlei Dames- en Heeren- stoffen. Manufacturen en Ge maakte Goederen tegen veel verminderde prijzen bij Aanbevelend, 8048 ATTENTIE. De ondergefeekende bericht aan Heeren Landbouwers, welke hun land willen drai- neeren, dat bij hem KRAAGBUIZEN verkrijgbaar zijn uit de fabriek van M. C. OPPELAAR te Koudekerk a/d Rijn. Deze buizen zijn beslist de beste die er zijn wat de kwaliteit en afwerking betrefd, reeds meer malen bekroond opLandbouwtentoonstellingen Op alle plaatsen van Flakkee solide wederverkoopers gevraagd. -:- 7946 Aanbevelend, SOMMELSDIJK - - D. J O P P E Cz. C, EOIFF4.Cz. 7t8, MidJelhrnrm* Aanbevelend, 7706 De premiën zijn vast en matig, de poliskosten laag. 7478 3. M BBS ZOON hN. Botterdn, Kuldblaak co 4. Nafe-I)epnd( Vorstvrjje Berger liliVEKTKAAI, ia zuivere levertraan, die bij O0 C niet stijf wordt en in smeltend (ja vloeibaar blijft, door alle doctoren aanbevolen, 7804 DROESPOEDER voor Paarden. Ben krachtig middel tegen hoest en droes volgens een oud beproefd recept. tegen Maaglijden en de gevolgen daarvan. en meer dergelijke, bij Ook verkrijgbaar gesteld bfj JL VV ZAAIJEK te Dirksland,

Maas- en Scheldebode | 1914 | | pagina 2