WêMMèMèMMÉêtêMMM mwmmwwwwwmmm VOLONTAIR krachtvoeder Schoonmaak TROUW- EN i llElLQÜilSRiHgENi 1 Mag. P. HES,! f. SÖUÜ, Machinesmederü, t Wil de Waal - Aclieo, Tbf directe Imwi voorradig; i SOMMELSDIJK. RECHTZAKEN. BURGERLIJKE STAND. KERK EN SCHOOL. TELEGRAMMEN. MARKTBERICHTEN. LAATSTE BERICHTEN. CORRESPONDENTIE. 11 8399 II. J. KERKHOVEN. «I een net Dienstmeisje. Koopt Uw H. H. VARKENSHOUDERS. Verkoopers gevraagd, DRAAD- MESTPUT- en HEKKENPALEN. 8250 J. LEGIERSE - Qude-Tonge. R. MEES öc ZOON EN. T. OVERWEEL Oostdijkïo 290, Sommelsdijk. Goodselie fiaas. CEMENT-BETONWERKEN Advertentiën H. H. KERKHOVEN HTË KÜIIPS LANDBOUWWERKTUIGEN en GEREEDSCHAP PEN, HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN, RIJ- WIELEN, NAAIMACHINES enz. Du J. DE KORTE Sz. MASSIEVE 2 Hipstraat 73 Botterdam. 2 A. v. d. ME IDE, 1Ï.LAIJJIEI! Je ware adres is: J. Ill NKlMtJKST CifSSMWBiBW Êfca£ t*AAtb. ÉK 3 Gewone Ink. en Uitg. f 20128.33 Buitengewone Ink. f 4081.86 Uitgaven f 4Ó20.— Zullen met de rekening van het Burg. Arm bestuur in handen der commissie worden gesteld. Alle leden van den raad behalve de beide Wethouders worden tot leden dezer commissie benoemd. De datum van bijeen komst wordt vastgesteld. Thans is aan de orde een voorstel van B. en W. om op de begrooting van 1914 f 1000 verhooging te vragen voor kasgeld bij eventueele noodzakelijkheid zal worden ge vraagd. Nu wordt overgegaan tot het benoemen van 2 leden voor het College van Zetters. Aan de beurt van aftreding zijn de heeren Nagtegaal en Kreeft. Voor September moet voor iedere vacature een 2 tal worden op gegeven aan den Heer Commissaris derKo- ninhin in Z.-H., waaruit deze zal benoemen. Beide heeren zijn herkiesbaar. Stemming. Vacature NagtegaalNagtegaal 5 stemmen 2 blanco. Candidaat met Nagtegaal: Nagtegaal 1, J. v. Seters 1, A. v. Seters 1, T. Meijer 1, blan co 1, J. v. Oostenbrugge 1 en Holleman 1. Herstemming: Holleman 1, A. v. Seters 1, Biemond 1, J. v. Seters 2, T. Meijer 1, J. v. Oostenbrugge 1. Herstemming tusschen laatstgenoemden Biemond 1, J. v. Seters 4, Holleman 2. Zoodat voor de vacature Nagtegaal het volgende tweetal is opgesteld: Johs. Nagte gaal en Jb. van Seters Wz. Vacature Kreeft: Kreeft 4, Biemond 1,2 blanco Candidaat met KreeftHolleman 2, Bie mond 3, J. van Seters 1, T. Meijer 1. Herstemming T. Meijer 1, Biemond 3, Hol leman 3. Herstemming tusschen laatstge noemden Holleman 3, Biemond 3. Blanco 1. Daarna werd door trekking Holleman tot candidaat gekozen, zoodat het vereischte tweetal isde heeren Kreeft en Holleman Daarna moeten nog worden benoemd 2 leden voor de Commissie tot Wering van School verzuim. Aan de beurt van aftreding zijn, de heeren F. v. d. Vlugt en Holleman. Beide zijn herkiesbaar. Tegen F. v. d. Vlugt staat A. van Seters; tegen Holleman, J. Jelier. F. v. d. Vlugt wordt herkozen met 61 stem en Holleman met 5—1 stem, 1 blanco. Dezen zullen fiiervan worden kennisgegeven. Niets meer te verhandelen zijnde wordt de vergadering gesloten. X Faillissementen in Nederland. DIRKSLAND. A.s. Dinsdagavond om 6.30 uur hoopt alhier op te treden Ds. Kievit, om een, Bidstond te houden voor land en volk. OUDDORP. D.V. zal het Dinsdag 1 Sept. a.s. 25 jaar geleden zijn, dat de heer H. H. Kerk hoven, hoofd der Christelijke School op Gereformeerden grondslag te Epe (Geld.) als zoodanig alhier in functie trad. De heer Kerkhoven genoot zijn opleiding op den „Klokkenberg" te Nijmegen en werd na het behalen der hulpakte in 1884 te Win terswijk als onderwijzer aangesteld; daarna was hij werkzaam te Leerbroek, te Hilversum en als hulpdocent aan het Geref. Gymnasium te Zetten. In 1889 aanvaardde hij de benoeming tot hoofd der Chr. School alhier en na 15-jarigen arbeid, werd hij in gelijke functie te Epe ge ïnstalleerd. Gedurende den tijd, dat hij alhier op elk gebied van Christelijke actie arbeidde maakte hij zich vele vrienden. Met liefde en toeweiding gaf hij zich voor zijn taak en door Gods gunst bracht hij alhier, evenals te Epe, het Chr. Onderwijs tot meer deren bloei. In de vervulling van deze taak stond zijne echtgenoote, zelf onderwijzeres, hem steeds trouw ter zijde. Onder veel opoffering diende ze jarenlang het Chr. Onderwijs. Het was dan ook een smartelijk verlies, toen zij voor enkele jaren uit gezin en arbeid door den dood werd weggerukt. Ook te Epe heeft de heer Kerkhoven zich op velerlei terrein bewogen; in tal van be sturen heeft hij zitting. Als voorzitter van de Afdeeling „Apeldoorn en Omstreken" van de Vereen. Chr. Onderwij zeressen), van Nederland en zijne O. B., als voorzitter der Chr. Normaallessen te Apel doorn, als eere-voorzitter der Geref. Jonge- lingsvereen. „Obadja" en als voorzitter eener Chr. Pers vereeniging heeft hij reeds velerlei arbeid achter den rug. Ten slotte zag de heer Kerkhoven een zijner wenschen vervuld door de oprichting eener Antirevolutionaire kies vereniging, die hem tot haar voorzitter ver koos. Tevens diende hij met liefde en ijver ge durende een zevental jaren de Geref. Kerk alhier als ouderling, veel mocht hij bijdragen tot den in- en uitwendigen bloei der ge meente. Steeds toonde hij zich een strijder voor de eere Gods op elk terrein des levens. Al zullen geen feestelijkheden kunnen plaats hebben, toch zal de arbeid van den heer Kerkhoven op dien dag door velen, ook te Ouddorp, worden herdacht. Volgens mededeelingvan VAN DER GRAAF Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week in Nederland uitgespro ken 12 faillissementen tegen 34 faillissementen in. dezelfde week van het vorige jaar. SOMMELSDIJK. Geboren: Jacobus, z. v. J. Schellevis enj Breeman. Hendrika, d. v. G. van der Laan en N. van der Boom. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Geboren: Willem Marinus, z. v. Teunis Braber en van Lina Kaptein. Overleden Maria Hartman, 80 j. wed. van Lambertus Donkersloot. GOEDEREEDE. GeborenLeuntje d. v. J. Orgers en L. v, Tigchelen. Daniël z. v. Joh. Orgers en K, Luime. Grietje d. v. P. Redert en H. 't Man netje. Leuntje d. v. D. v. Tichelen en M. v d. Laan. GetrouwdA. v. d. Laan en M. Non en P Vijfhuizen en B. Heerschap. OverledenAdrianus Lokker, oud 5 j. en 9 maanden. Officieel Gedeelte. GODSDIENSTOEFENINGEN. Predikbeurten op Zondag 30 Augustus 1914, Ned. Hervormde Kerk Somtnelsdijk, 's av. 6 uur Ds. Steenbeek van Dirk sland (Collecte Evangelisatie Oostvoorne.) Middelharnis, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Brui ning. Middelharnis, (Evangelisatie), v.m. 9.30 en 's av. 6 uur dhr. j. Vroegindeweij (Bidstond.) Stad aan 't Haringvliet, geen opgaaf. Den Bommel, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Emmen Langstraat, geen opgaaf. Oude Tonge, geen opgaaf. Nieuwe Tonge, geen opgaaf. Ooltgensplaat, v.m. 9 en 's av. 6 uur Ds. Lans. Herkingen, geen opgaaf. Dirksland, v.m. 9 uur Ds. Steenbeek. Melissant, geen opgaaf. Stellendam, geen opgaaf. Goedereede, v.m. 9.30 en 's av. 5.30 uur Ds. F. de Gidts. ('s morgens Bediening H. Doop.) Ouddorp, geen opgaaf. Hellevoetsluis, v.m. 9.30 en 's av. 5.30 uur Ds. G. Timmer. Gereformeerde Kerk. Middelharnis, v.m. 9.30 en av. 6 uur (Leeskerk.) Dinsdag 's av. 6.30 uur Ds. Sieders van Vlaar- dingen (Bidstond.) Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9.30 er. 's av. 5.30 uur Ds. Esselink. (Maandelijksche collecte.) Den Bommel, v.m. 9, n.m. 2 en 's av. 5.30 uur den Heer Punt van Middelburg. Ooltgensplaat, v.m. 9 en 's av. 6 uur Ds. Dekker. Melissant, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur dhr. Drenth cand. te Rotterdam. Stellendam, geen opgaaf. Ouddorp, v.m. 9 en 's av. 6 uur den Heer H. W. Smit Theol. cand. van Hellevoetsluis, v.m. 9.30 en 's av. 5 uur den Heer Guillaume van Rotterdam. Gereformeerde Gemeente. Dirksland, v.m. 9, n.m. 2 en 's av. 6 uur Ds. Kieviet. Melissant, geen opgaaf. Herkingen, geen opgaaf. Ooltgensplaat, geen opgaaf. Doopsgezinde Kerk. Ouddorp, v.m. 9 en 's av. 6 uur Ds. Róssing. MIDDELHARNIS. Voor de betrekking van onderwijzer aan de openbare school hebben zich 10 sollicitanten aangemeld. Dinsdagavond 6.30 uur hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Ds. Sieders van Vlaardingen, tot het houden van een bidstond voor den toestand van land en volk. OOLTGENSPLAAT. A.s. Maandagavond om 6V2 uur hoopt alhier op te treden Ds. Kievit van Dirksland voor het houden van een Bidstond voor land en volk. STELLENDAM. Tot leden der Commissie tot wering van Schoolverzuim zijn herkozen de Heeren P. D. Holleman en F, v. d. Vlugt. LONDEN, 27 Augustus, (Reuter.) In het Lagerhuis heeft Churchill medegedeeld, dat de admiraliteit bericht had ontvangen dat de Duitsche hulpkruiser Kaiser Wilhelm der Grosse, groot 14000 ton en gewapend met 10 kanonnen vermoedelijk van 10.5 cM., in den grond is geboord door een Engelschen pantserdekkruiser in de nabijheid van (plaatsnaam waarschijnlijk door censuur ge schrapt.) De Kaiser Wilhelm der Grosse .vas een van de weinige Duitsche gewapende hulpkruisers, die erin geslaagd was in zee te steken. De overlevenden werden aan land gebracht voor het schip tot zinken werd ge bracht. Aan boord van den kruiser zijn een man gesneuveld en vijf licht gewond. LONDEN, 27 Aug. Het persbureau deelt mede, dat Churchill het volgende telegram heeft gezonden„Bravo Engelsch oorlog schip Gij hebt niet alleen aan Engeland, maar aan den vreedzamen handel van de wereld een dienst bewezen. De Duitsche of ficieren en manschappen schijnen hun plicht met menschelijkheid en zelfbedwang vervuld te hebben en hadden daarom recht op een den zeeman waardige behandeling." (Zie onder Oorlog het stuk „Een ont moeting met een Duitschen hulpkrui ser. Red.) BERLIJN. 27 Augustus. De kleine kruiser Magdeburg is in de Finsche Golf in de na bijheid van het eiland Odensholm bij mist vastgeloopen. Daar bijstand door andere schepen bij de heerschende dichte mist onmogelijk was en men er niet in slaagde het schip af te bren gen, liet men den kruiser in de lucht sprin gen, toen overmachtige Russische strijdkrach ten kwamen opdagen. De Magdeburg heeft op deze wijze een eervollen ondergang gekregen. Onder vijan delijk vuur werd door de torpedoboot V 26 het grootste gedeelte der bemanning gered. De verliezen van de Magdeburg en van de V 26 staan nog niet geheel vast. Totnogtoe is bekend, dat er 17 dooden zijn, 21 gewon den en 85 vermisten, 0. w. de commandant van de Magdeburg. De geredden zullen heden in een Duitsche haven aankomen. LONDEN, 27 Augustus. De Deensche stoom- treiler Skuki Fogeti is op reis van Grimsby naar IJsland in de Noordzee op een mijn gestooten en gezonken. Dertien koppen van de bemanning zijn aan de Tyne aan wal gebracht. Vier worden er vermist. Het Noordsche stoomschip Gottfried is op weg van Blyth in de Noordzee op een mijn gestooten en gezonken. Vier man zijn aan de Tyne aangebracht, acht worden'vermist. De militaire toestand. PARIJS, 27 Augustus. Een officieele mede- deeling, vanmiddag om kwart voor vier uit gegeven, zegt dat de gebeurtenissen van gisteren in geenen deele de gewijzigde maatregelen, genomen in verband met de verdere ontwikkeling der krijgsverrichtingen, in gevaar brengen. PARIJS, 27 Augustus. Het te middernacht uitgegeven communiqué luidt: In de Vogezen hebben de Fransche troepen hun aanvallende taktiek hernomen en bij St. Dië den vijand teruggeworpen. Tusschen de Vogeezen en Nancy treden de Franschen sinds vijf [dagen offensief opzij hebben den Duitschers aan zienlijke verliezen toegebracht. Op een front breedte van 3 K.M. ten Z.O. van Nancy zijn 2500 gedoode Duitschers gevonden, in de streek van Vitrimont op een frontbreedte van 4 K.M. 4500. Longwy, dat sedert 3 Augustus werd ge bombardeerd, heeft heden, na 24 dagen te genstand, gecapituleerd. Meer dan de helft van het garnizoen was gedood of gewond. De gouverneur is tot ridder in her Legioen van Eer benoemd. Aan de Maas hebben de Franschen de Duitschers krachtig teruggeslagen en een vaandel vermeesterd. De Belgische troepen die Namen hebben verdedigd en het Fransche regiment dat hen heeft gesteund, hebben zich bij de Fransche linies in het Noorden gevoegd. Het Engelsche leger, aangevallen dooreen groote overmacht is na een schitterenden tegenstand teruggetrokken. De uitval der Belgische troepen uit Ant werpen houdt verscheidene Duitsche divisies van de hoofdmacht af. PARIJS, 27 Augustus. Alle berichten van het oorlogsterrein zeggen dat de groote slag vandaag met groote hevigheid en verbitte ring is voortgezet. De algemeene toestand schijnt hier vertrouwen in te boezemen. Men geeft zich er ten volle rekenschap van dat het Fransche leger strijdt tegen het ge- duchtste leger der wereld. De taktiek, het doel en de hoop van de Duitschers was, het [Fransche leger snel te verpletteren, na den opmarsch door België, om daarna hun hoofdmacht beschikbaar te krijgen tegen Rusland. Het Fransche leger weert zich echter met groote volharding en koestert zelfs de hoop weer tot den aanval te kunnen overgaan, al heeft de eerste po ging in die richting gefaald. De tegenstand van het Fransche leger, gesteund door En gelsche troepen, is zoo sterk geweest en op sommige plaatsen zoo schitterend, dat het Duitsche leger zeer groote verliezen heeft geleden en, naar de berichten van vanavond melden, geen voordeelen van beteekenis heeft behaald. De Franschen zijn over een deel van hun front een weinig teruggetrokken, maar op een ati. er deel tusschen de [Vo gezen en Nancy vooruitgedrongen. Gelijk vanzelf spreekt zijn de verliezen aan Fransche zijde in den reeds dagen lang woe denden strijd, ook zwaar. Alle verhalen van gewonden en oogge tuigen, zoomede de officieele rapporten wij zen er op, dat deze strijd vreeselijk en grootsch is. Overal langs het front komen woedende moorddadige gevechten van man tegen man voor. Van beide kanten' zijn de verliezen van menschenlevens reusachlig. Men vertelt met allen schijn van waar heid hier reeds van tooneelen, die zoowel heldhaftigheid als verschrikking ademen. De toestand kan vanavond dus zoo wor den saaingevat De Franschen en Engelschen bieden krach- tigen weerstand en hebben |den vijand ten minste even groote verliezen toegebracht als zij zelf hebben geleden. De Russen vervolgen hun opmarsch in Oost-Pruisen met 13 legerkorpsen, die binnen kort tot 30 zullen zijn uitgebreid. Vandaag zijn officieel geen bijzonderheden bekend gemaakt over de krijgsverrichtingen. Ook is niets meegedeeld over den inval van Duitsche ruiterij in Fransch-Vlaanderen. WEENEN, 27 Aug. De Neueste Nachrich- ten meldt, dat de slag bij Krasnik veel ern stiger is geweest dan vermoed werd en dat aan beide zijden wel 200.000 man tegenover elkaar in het veld hebben 'gestaan. De slag is geleverd in eeif streek ten O. van de Weichsel en ten Z. van Lublin. Hij heeft drie dagen geduurd en is gevoerd over een breedte van 70 K.M. De slag is dus te vergelijken met die '0111 Metz, want de be richten melden, dat het front zich uitstrekte van Frampol tot Josesof aan de Weichsel. Het terrein van den slag is rijk aan bosch en door.moerassen omgeven, dus ongunstig voor een aanvallend leger. Het Russische leger, dat op heuvelachtige punten het te voorschijn komen van den vijand uit bosch en moeras afwachtte, was dus in gunstiger omstandigheden. I11 weerwil van herhaalde aanvallende vijandelijke troepen is de vijand uit zijn stellingen verdreven. Hij heeft die moeten opgeven en is gevlucht in de richting van Lublin, achtervolgd door de Oostenrijk- sche en de Hongaarsche troepen, zoodat hij zich in troepen moest verdeelen. De slag is 23 dezer begonnen. De bij Kras nik en ten Noorden van Rilgorai staande twee Russische legercorpsen werden ver slagen en 3000 man werden gevangen ge nomen, terwijl een groote oorlogsbuit is vermeesterd. De verslagen Russen zijn in de richting van Lublin teruggetrokken,door onze troepen achtervolgd, die 24 en 25 dezer den vijand, hoewel die versterkt was door twee nieuwe legercorpsen, volkomen hebben ver slagen. De strategische beteekenis van de over winning is deze, dat de aanvallende bewe ging in de richting van Galicië tot stilstand is gebracht en dat de vijand onder zware ver liezen tot den terugtocht is gedwongen. In Weenen heerscht groote geestdrift. Veel openbare gebouwen, winkels en koffiehuizen hebtrn de vlaggen uitgestoken. Gisteravond is op de Ringstrasse een groote optocht met vaandels gehouden, waarbij de menigte de volksliederen zong, terwijl verschillende toe spraken werden gehouden. Weenen is vol vreugde over de overwinning. Oostenrijk-Hongarije, 't welk thans Duitsch- land nog maar weinig tegen de Russen kan helpen, zal in de eindafrekening met hen een hartig woordje medespreken. De houding van Turkije, Volgens een bericht in de Vossische Zei- tung heeft de Turksche regeering alleTurk- sche onderdanen van 20 tot 45 jaar, die zich in het buitenland bevinden, onder de wape nen geroepen. DE OORLOG. In de Duitsche pers komt een beschouwing voor van den gepensioneerden luitenant-ge neraal v. Blume over de redenen, die Duitsch- land dwingen,': in de eerste plaats zijn krachten te concentreeren op het westelijke oorlogsterrein. Nu Duitschland van twee kanten door te genstanders bedreigd wordt is het zaak eerst met den gevaarlijksten af te rekenen, om zich dan te keeren .tegen den ander, wiens opmarsch intusschen zooveel mogelijk moet worden vertraagd. Duitschland had zich naar twee fronten tot verdediging kunnen bepalen en zou [zich dan zijn tegenstanders wel van het lijf heb ben gehouden, maar de uitslag van den strijd zou in dat geval negatief zijn geweest, in dien zin, dat Duitschland op geen enkele schadeloosstelling voor de zware offers, die het zich moet getroosten, aanspraak zou heb ben kunnen maken. Het doel van Duitschland is daarom, eerst Frankrijk zoo „murw te slaan", dat het voor langen tijd als tegenstander niet meer te vreezen is, 0111 daarna met Rusland af te re kenen en te hernemen wat men thans in het Oosten moet prijsgeven. „Als Rusland eindigt de schr. ons zelf dan niet schadeloos kan stellen voor het ons berokkende nadeel, zal zijn bondgenoot die daartoe steeds bereid is gebleken, hem wel willen bijspringen." Engeland en Oostenrijk-Hongarije schakelt de schrijver in deze beschouwing uit. Al er kent hij dat de Engelsche vloot Duitschland aanzienlijke schade zal toebrengen, een schade die grooter wordt, naarmate de oorlog lan ger duurt, hij acht den invloed van het En gelsche expeditieleger op den gang van za ken klein. Beurs van DIRKSLAND 27 Augustus. De Beurs had een levendig verloop. Nieuwe tarwe werd verkocht tot 11.50 per 100 kilo, soms iets daarboven, Schokker erw ten met veel handel van f 10.50 tot f 12 per H. L. Kroonerwten niet getoond. Haver met veel aanbod f8.75 tot f9 per 100 kilo vond grif koopers. Aardappelen eigenheimers, met veel omzet f 1.50 tot f 1.60 per 70 kilo. Ajuin iets minder in prijs f 1.50 per 60 kilo. Koe- peen kleine partijtjes worden verhandeld 5 f0.90 en fl— per 60 kilo. Tarwestrooi f 12,50 en f 13 per 1000 kilo. We moeten onze lezers teleurstellen. Door dien oqs deze week de copie voor de rubriek „Op den Uitkijk" niet bereikte, kunnen we haar natuurlijk niet opnemen. (Administratie.) -m ss- Jg x insdag 1 September as f; Hf zal liet D.V. S5 jaren ge ss- Jfi leden zijn, dat de Heer -es te Ouddorp als Hoofd der Chr. -9S School in functie trad. gg- Hartelijk dank aan allen voor de buitengewone vele bewijzen van belangstelling op ons 70-jarig huwelijksfeest ondervonden. M. DEN BOER. G. DEN BOER - Boot. Dirksland27 Aug. 1914. 8401 De ondergeteekende betuigt hier mede zijn DANK aan de Bel gische Maatsch. van Alg. Assurantiën »A. G. BRUXELLES« te Brussel, hoofdagent voor Goedereede en Over- flakkee de Heer A. G. PENNING te Dirksland, voor de nette en prompte regeling en betaling der schade door hem op 9 Augs. j.l geleden, tevens aan degenen die wegens zijne afwe zigheid en die van zijn gezin hebben medegewerkt om de schade zooveel mogelijk te beperken. 8400 DIRKSLAND, 26 Aug. 1914. C B0GERMAN, Mr. Smid. Ondergeteekende betuigt hiermede zijne tevredenheid aan deHotland- sche Yeeverzekerisig Maatschappij te ALKMAAR. Agent de heer L VO GELAAR alhier. Inspecteur de heer W. G v. ECK te Dordrecht voor de spoedige uitbetaling voor een onteigend paard 8406 N. D PRINCE. MELISSANT, Juli 1914. Mevrouw MIJS—KOSTERS, Mathe- nesserlasn 407 le Rotterdam, vraagt tegen November 8897 eene party Ter Secretarie te STA!) AAN T HARINGVLIET bestaat gelegenheid tot plaatsing van een 8402 C YIS Jz., Somiuelsdijk, Steeds voorradig verschillende soor ten in genoemde Artikelen alsmede alles op het gebied van Gasver- lichtlng. Voedert uwe Varkens niet anders als van C. v. SCHELVEN Pz., Oude Tonge. Prijs franco station door geheel Fiakkee f 9.25 per 100 K.G. 7574 Op alle plaatsen voor busjes Verf. Flink rabat. Adres: DORSMAN Voorstraat 28 Ooltgens plaat. 8004 Timmerman en Aannemer. 7895 Speciaal adres voor alle soorten Knipwerk. Sterk eoncurreerende prijzen in Waschms,chines enz. Botterdkia, SuMhlaak ao. 41. Kassiers en Makelaars in Assurantiën. RENTE VAIN SELDER DEPOSITO met één dag opzegging 3 pCt met 10 dagen opzegging 3'/4 pCt. Voorlangeren termijn tot nader overeen ie komen voorwaarden. van Waarden, vc.lgens bepalingen, die gratis verkrijg baar ssjju, De zoo geroemde vertikale Bristol Victoria MOTOREN met Boschmagneetontsteking, on overtroffen in soliditeit en eenvoud, storingen zijn uitgesloten, vraag waar in werking te zien. Meysmelkontroomers enz. eerste klasse fa brikaat waarvan bewijzen voorhanden zijn. Prijscouranten en inlichtingen verkrijgbaar bij R. SCHEEPERS te Oude Tonge. 8211 Hoofdvertegenwoordiger der Firma, Wed. J. C, MASSEE ZOON te Goes. Ontvangen alle soorten 7382 1, I UXillUUUll, tuuijl van de laagste tot de hoogste prijzen, Aanbevelend, Kerkring (Inde Tonge. voor allerlei Koek, Spoorbanket, Thee banket, Paleisbanket, Wellingtons, Bitterkoekjes, Krakelingen, enz. 7514 Is en blijft steeds bj| Op bestelling worden spoedig geleverd TAARTEN, groot en klein. g alle maten, soorten, prijzen in het bekende W 0 Tefef. 5297. gg Gaedkoap, ftolied. S Inkoop en ruiling van oud V Goud en Zilver tegen de hoog- f ste waarde. 8366 A Vanaf heden verkrijgbaar fijne Goudsche Kaas bij Dubbele Ring, Sommelsdijk. Wilt ge een machine aanschalfen ot laten repareeren, 7602 Fabrikant van 7999 Speciaal adres voor GEWAPEND EN ONGEWAPEND BETON als DRINK- en VOEDERBAKKEN, RIOOLBUIZEN in verschillende maten, PUTTEN met en zonder bodera, KRUINSTUKKEN, HALZEN, TEGELS, DRAINEER- EIND ST 0 K KENenz. enz. Beste adres voor het maken en plaatsen van CEMENTEN HEININGEN. Levering van prima PORTLAND CEMENT, tegen eoncurreerende prijzen. Vraagt Prijsopgave,

Maas- en Scheldebode | 1914 | | pagina 5