C. 850ERMAN, Wand. B. BOTH L. VHSSRLS, - SomBllSdiiK. KOFFIEHUIS en LOGEMENT RIJWIELEN. SlUITZEGEUL» HAAI DE HEIDE TERUG t« D. speckmanb. Advertentien. SPAARBANK GOEDE CONSUMPTIE. Landbouwers! Voorden Inmaak. GEMENGD NIEUWS. D. SLAG EE, Middelharnis. Straatdijk Dirksland. ONTVANGEN W. J. KRUIS, W. BOEKHOVEN, DOETJE door JAN VELTMAN. Abonementsprijs slechts vijf gulden per jaargang. G. F. CALLENBACH, Uitgever, Nijkerk. Neemt proef iet onderstaande lerïen. PIEKFIJN, ZEEVAART, MODJO, 2 cent sigaar. ONZE DRIEKLEUR, PATRIOTEN, ASTA, 2i/i cent sigaar. T&bali, koitle, Thee en Cacao In alle prijzen. D. MIJNDRRS - Straatüjjlr - DirKslanfl. van het Departement „ilDDELHABHIS eUOIMELSDlJr der Maatschappij tot Nat van 't algemeen. De bank neemt gelden op tegen 8% rente 'sjaars. Gelegenheid tot inbreng- en terugbeta ling van gelden op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 911, be nevens Maandagavond van 67 uur, ten kantore van den Theaaurier-Boekhonder C. KOF.FF A. Cz. JAC. LEUW, Toorbeen MOZES DE HAAS Vleeschhowcerij, St Joris Doelstraat, Sommelsdjjk. Fijn Rook rleesch en Boterhamworst. Wilt U een 1ste klas rijwiel voor weinig geld aanschaffen, om met de zomermaanden daarvan te genieten, kom dan eens een kijkje nemen bij Ontvangen een 20-tal rijwielen van verschuilende merken en prijzen, o.a. Simplex, Vineta, Burgers, Gazelle, Pallas. Ned. Kroon enz enz. 7387 «■BmMMMMmwmmi IS DE BESTE VERPAKTE MARGARINE. Adres voor Winkeliers 8279 Manufacturen en Confectie Het soliedste en meest concurree- rendste MAGAZIJN van alle soorten Manufacturen, Gebreide Goederen, Boorden, Dassen, Fronts, Manchetten, Karpetten, Zeil, Handschoenen enz. enz. 7729 |8T Groote sorteering in Vitrage, Tulle en Xinnengordijnen, alle model len gemaakte witte en gestreepte On derrokken. Speciaal adres voor Cor- setten Beleefd aanbevolen. Soliedste adres voor de Snoeptafel. BRUIDSUIKERS, PEPERMUNT, DROP enz. een prachtvolle keuze Damesstoffen, Vitrages, Gordijnen en Gordijnstof fen in verschillende prijzen op staal Voorradig een groote keuze in Dames- boezelaars Manufacturen Heerenpetten en Modes. 8028 Aanbevelend M. BREEMAN Mz. OOLTGENSPLAAT. „H ARHONIE" Lange weg, Sommelndjjk. Bllltik tarief. ZAAL TE HUUR voor alle doeleinden. 7302 Aanbevelend S. van Leeuwen. Gebruik Wittermaus Draineerbuizen. Agent L. NELISSE Az Nieuwe Tonge SPECIALITEIT IN Ligstoelen, SerremenDeleii en vierkante 7614 WascMmanHen en Badstoelen. Echte Kruidenazijn, Kruiden, verder Limonade, Excuses enz. enz. Voor Middelharnis en Omstreken alleen verkrijgbaar bij P. WIELHOUWER, Steeds verkrijgbaar tegen concur roerende prijzen en met volle garantie HEERENRIJWIELEN f Sft.— DAMESRIJWIELEN f A5.— Voortsalle onderdeelen. Adres J. VINK Ouddorp en A. VAN DER HAM Middelharnis. 8369 BOERENLEENBANK „OÜDDORP." De Bank leent gelden aan leden tegen 5% 'sjaars. Zij neemt gelden op tegen 3'/2 'sjaars, ook van niet-leden. Voorschotten kunnen dagelijks wor den aangevraagd bij een der leden van het bestuur. Kantooruren Donderdagen 3 en 17 September 'snam. van 5,30—7,30 uur, ten huize van den Kassier 7388 J. BREEN Pz., Ouddorp. Al wie een vertrouwd Bel gisch werkpaard of drachtige merrie wil koopen wende zich tot A. v. MOOR- SEL Rotterdam Walenburgerweg 88 Telefoon 9087 7467 Si. Btileveld, Middelharnis. In prijzen vanaf 10 cent. Franco p. post 12 cent. Bij inkoop van fl.— ontvangt men een keurigen Album cadeau. Boekhandel - Sommelgdtik als een vernielende geesel over de wereld vaart, als een stormwind, die nederwerpt en ontwortelt als een vuur, dat alles ver slindt, als een monster, dat met zijn klauwen zijn prooi aangrijpt." Wijst de „Kerkelijke Courant" dus op den oorsprong van.het kwaad, in meer algemeene bewoordingen, de „Waarheidsvriend", orgaan van den Geref. Bond in de Herv. Kerk, meent nog een stap verder te moeten gaan en richt zich meer tot den persoon van den lezer zelf. In een stichtelijke overdenking over het woord van Job: „Mijn Rechter zal ik om genade bidden", schrijft ds. R(emme) eerst over de teekenende tijden, om dan te ver volgen De schrikkelijke ontketening van jam meren vervult het hart met siddering. Bange ontroering vaart door de ziel bij de gedachte aan de ontzaglijke fiolen van weedom, die zich uitgieten over de vol keren. En voor wie gelooft, dat de Heere ook daarin regeert, is 't niet twijfelachtig, dat de Almachtige Zijn heilige vierschaar spant en de volkeren der aarde dagvaardt voor Zijn geduchten rechterstoel. En als hij dan in het recht gaat treden en de ure der vergeving voorbij is, laat dan al wat leeft tot in het ingewand sid deren, want dan gaat het woord van den dichter in vervulling: „O, God, uwe oor- deelen zijn een groote afgrond." Dan ontwikkelt de schrijver de gedachte, dat de machtigen der aarde opstonden tegen den Allerhoogste, om voorts te wijzen op de roeping van Gods Kerk, die bij dit alles geen ledig toeschouwer kan blijven. Het wee gaat aan haar deur niet voorbij en hoe de Kerk zich heeft op te maken, om te bid den om genade. Laat zij het erkennen, zegt de schrijver, Iaat zij het erkennen, dat zij naar recht den dood verdiend had; dat zij den spring ader des levenden waters verliet en nu gebroken bakken in haar handen draagt. En eindelijk richt de schrijver zich tot den persoon van den bidder om te betuigen: „Bidder om genade, arm zijt ge in uzelf, maar rijk uw God, veel rijker dan ge zelf weet, want alle Godsbeloften dekken u houd stand bij den troon want Hij (uw Heiland) zal gewisselijk komen. Gelukkig land, dat nog zulke bidders onder zijne zonen teltgelukkige Kerk, die zulke bidders nog in uw bressen hebt liggen Aan deze oproep, om om genade te roe pen, past weer aan wat in een andere ru briek in hetzelfde blad nog geschreven wordt, nl.: Ontzettend! Heel Europa staat in vuur en vlam. Vreeselijk! Want ze vallen niet als strij dend man tegen man. Ze vallen bij tien-, honderdtallen tegelijk, 't Is moorden om te overwinnen. Ach wat zal het einde zijn Nog werd Nederland gespaard. Door Gods goedheid alleen, niet om verdienste. Neêrlands zonden zijn zoo veel in getal; ze zijn zoo groot; in staat en maatschappij, in kerk en school en huisgezin onder alle standen en onder eiken leeftijd. Nederland wordt nog gespaard. Uit ge nade, niet naar verdienste. Een ander orgaan, „De Wachter", van een groep uit de Geref. Kerken, schrijft over de oorzaak van den oorlog en uit zich aldus: De zonde is de diepste oorzaak van alle ellenden, ook van den oorlog. De zonde is in haar aard opstand tegen God, zoodat men kan zeggen, dat de mensch sedert den afval in oorlog is met God, aan Wiens heerschappij hij zich niet wil onderwerpen en Dien hij naar troon en kroon steekt. Sedert is ook onderling de oorlog ver klaard, en de menschen staan tegen elkan der op in bittere vijandschap De goddeloosheid roept om wraak naar den hemel. En 't is niet alleen, dat de on- geloovige wereld al dieper wegzinkt in de zonde, maar ook de Christenen staan schul dig en geven oorzaak voor Gods tuchti ging. De algemeene welvaart in de laatste jaren heett de wereldgelijkvormigheid be vorderd en de weelde tot een ongekende hoogte opgevoerd. Is het dan wonder, dat eindelijk de Heere tusschenbeide komt, om de trotsche hoornen neer te slaan, den hoogmoedigen mensch te vernederen en ook Zijne kinderen door de roede weer terecht te brengen in den weg van ver ootmoediging en ootmoedig gebed om ge nade weer te doen vragen naar den Heere en Zijne sterkte? En eindelijk om de laatste stem der ortho doxe bladen, maar daarom niet de minste te nemen, „De Heraut" voor de Geref. Kerken. In een 'meditatie schrijft dr. A. K. over Psalm 88: 16: „Van der jeugd aan ben ik bedrukt en doorbrakendeik draag uwe ver- vaarnissen, ik ben twijfelmoedig", het vol gende Als door een donderslag bij schier on- bewolkten hemel, is er een verschrikking in alle land, over alle ziel geslagen. In wat kring ge ook binnentreedt, men is ontzet. Beroering heeft aller hart aangegrepen. Men huivert voor de donkere toekomst, die we tegengaan. We ondergaan nu zoo ten volle, wat onze overzetters met het bange woord van „vervaardheden" uit drukten. We voelen nu zelf wat de Psalmist bedoelde, toen hij, voor zijn God op de knieën, het uitriep „o, mijn God, ik draag uw vervaamissen". Vervaarnissen, die heel mijn ziel verschrikken, en die ik voel, dat niet van menschen, maar van U mij over komen. In alle land ontwaart men het: Opeens heeft God Almachtig in het leven der vol keren ingegrepen, en hun een tot hiertoe en niet verder toegeroepen. Dan wijst de schrijver op den voorspoed allerwegeop het geroep van „vrede, vrede", bij elke ontmoeting van Vorsten vorst; natio nale veeten was menteboven. Vrede door recht aller leus. De Christelijke religie had ge faald, de vrede verwoest, de „moderne geest" was nu al meer ons leven gaan overscha duwen en met dat licht was ons nu vrede en geluk gewaarborgd. Het zou nu zonder God gaan. Uit den mensch zelf zou 't leven in heerlijken vrede ontkiemen. En schier alle volk en heel de Pers zong in dit lied van den „eeuwigen vrede" mee. En nu, zegt de schrijver, schoof de Heere plotseling, in de spanne van nog geen week, dat gordijn van voor het oog der volkeren weg. Zijn almachtige hand grijpt in het wereld leven in. De valsche bedenkselen zijn op eens verdwenen. De hartstocht, de wrevel en de bitterheid, die uit de zonde opspruit, slaat op eenmaal van allen kant naar buiten uit. Het is of de lofzinger op den wereld vrede op eenmaal het liedeken van voor dertig jaar opnam „We hebben lang genoeg gemind, laat ons nu eindelijk hatenEn op grens bij grens is alles één moorden en rooven en in laaie vlam zetten. Het is of een demonische kracht de harten vergiftigt. Nu reeds zijn er plekken en plaatsen waar de hel schijnt losgebroken. Het is of onze God de volkeren loslaat, om ze nu tegen elkander te laten aanstooten. En het wilde roofdier vindt zich in zijn moord- en vernielzucht overtroffen door den mensch. De wereld heeft God getergd. De volkeren hebben hun God geloochend en vergeten. Tot zelfs in onze Christelijke kringen begon een leven op zekeren afstand van God voor meer dan één bekoring te krijgen. En nu slaat die vergeten en gehoonde God plotseling zijn schrik in aller hart. Vervaar- nis heeft den sterkste aangegrepen. En wij staan nu pas voor 't begin. Wie zal zeggen wat ons 'teinde zal brengen? En toch is er onder dit alles een toon van stillen dank, die opklimt. Wie in waarachtig geloof zijn God mag liefhebben, voelt er een triomf van het heilige in, dat er weer om God gedacht, weer van God gerept, weer tot God gebeden werd. Niet om zich boven wat afdoolde te ver heffen, maar om, in eigen schuld veroot moedigd, te lokken en te trekken wie maar luisteren wil, en dan met allen saam neer te knieleno, God. sla ons, maar woon in ons midden weer, en laat straks het God met ons weer 't Amen zijn op 't „mijn ziel met God", dat uit aller hart opklimt. Overgenomen uit de Tel.) Wat het kost. Een heer zag op zijn wan deling zijnde, ergens een man op een stoep zitten, wiens kleeding hem als bewoner van een armhuis deed kennen. Stilstaande, zei hij tot hem„Wel vriend, het is toch een droeve zaak, dat iemand van uw leeftijd ge noodzaakt is zijn leven in een armhuis te eindigen. Hoe oud ben je wel „Bijna tachtig, mijnheer", luidde het ant woord. „Wat was uw beroep „Timmerman". „Dat is een flink ambacht, waarin iemand die wil, toch wel vooruit kan komen in de wereld. Maar, vergeef mij, dat ik u die vraag doe, u drinkt misschien een glaasje?" „Neen mijnheer, nooit sterken drank ge dronken", klonk het vaardige antwoord, „maar wel dronk ik eiken dag een glaasje bier. Echter nooit ben ik dronken geweest". „En hoeveel bier dronkt u dan wel eiken dag?" „Een glas of drie". „En wat kostte u dat bier?" „Dat zal zoo wat dertig cent per dag ge weest zijn". „Hoe lang hebt u dat volgehouden „Dat kan ik niet precies zeggen. Ik denk zoo'n goede zestig jaar". De heer nam een potlood en begon te reke nen, terwijl de oude man al maar door ver telde van de rampen die hem hadden getrof fen en van de armoede, die hij geleden had. Toen de rekensom gemaakt was, keek de heer hem ernstig aan en zeide„Uw dertig cent iederen dag hebben u, met den interest be rekend, ongeveer de som van dertigduizend gulden gekost. Indien gij, door in plaats van bier water te drinken, dagelijks de 30 centen voor den ouden dag had weggelegd, zoo zoudt gij thans een jaarlijksch inkomen van minstens duizend gulden hebben, in plaats van nu in het armhuis te zijn". Dat in vele huisgezinnen eens de proef op de som gemaakt werd, niet in cijfers, maar in geld. Hoevele mannen, in wier huisgezin gebrek geleden wordt, nemen er toch nog hun glaasje van. En hoevele vrouwen, die niet alleen de liefdadigheid inroepen, maar ook daarop recht meenen te kunnen doen gelden, doen met hunne mannen mede. Hoe veel minder armoede en gebrek zou er ge leden worden, indien het glaasje onaange sproken bleef en indien bij alles eens van te voren berekend werd, wat het kost. (Rotterdammer.) Militair verdronken. Zaterdagmiddag is de grenadier W. v. S., uit Vianen, van het le bataljon 4e comp., bij het baden in zee ver dronken, ter hoogte van de batterij, benoor den Scheveningen. Hij had zich met nog twee andere militairen te ver in zee gewaagd. Den korporaal Legel en den milicien Lucas ge lukte het deze twee nog te redden. De gre nadier v. S. was echter reeds zinkende en bewusteloos toen men hem bereikte. Gerui- inen tijd heeft men nog beproefd door mid del van kunstmatige ademhaling zijn levens geesten op te wekken, maar te vergeefs. Zijn lijk is naar het militair hospitaal overgebracht. Soldaten-humor. In de school van den heer Jan Ligthart, in de Tullinghstraat Den Haag zijn soldaten ingekwartierd. In den tuin staat een kippenhok, waarin de trots van den heer Ligthart rondloopt, in den vorm van een prachthaan en enkele kip pen. Was de heer Ligthart bezorgd voor zijn gevederde vrienden Waarschijnlijk wel, want toen de soldaten de school betrokken, was er aan 't kippenhok een bordje beves tigd, waarop te lezen stond„Gelieve geen kippen te stelen". Den volgenden morgen kon men met vette letters daaronder lezen „Ook in dienst geweest!" Luilakken doen somwijlen hun best om van den nood der tijden te proflteeren. Dit geschiedde een der dezen dagen reeds in Groningen, 't Geval droeg zich als volgt toe: Een jongeman komt om steun aankloppen bij een zeer gezien ingezetene. Hij was, naar hij zeide, door den oorlog werkeloos ge worden. Zijn moeder was dood, zijn vader was met een schip ver van hier, en zoo stond hij dakloos en broodeloos op straat. Mijnheer belde toen den patroon even op, bij wien hij, volgens zijn zeggen, zou hebben gewerkt. Deze, een groot-industrieel te Gro ningen, gaf zeer bereidwillig de noodige in lichtingen en vertelde o.m., dat kort na de mobilisatie niet minder dan 27 jonge kerels bij hem weggeloopen waren. Zij waren niet ontslagen, maar vrijwillig heengegaan en lie pen de steuncomité's af om onderstand. Zij worden liever bedeeld, dan dat zij een week loon verdienen. Allen, die aan armenzorg doen, mogen in deze dagen wel eens denken 'aan een der grondstellingen van den bekenden Duitschen graaf von Bodeischwing: Geen ondersteu ning zonder dat er arbeid voor gedaan wordt. Er komen zware tijden waarin van de meer- gegoeden veel zal worden gevraagd. Men zie daarom nauwgezet toe, dat men geen lui lakken late rentenieren op kosten van onze burgerij. En dat voorts het jenever-zwelgend ge peupel uitgesloten worde van het genieten van geldelijke onderstand. Niet te smal. Onderstaand treffend ge dichtje van Bewer was dezer dagen in Duit- sche bladen te vinden: Ein Sekundauer, sechzehn Jahr, Steht im Bezirksgedrang, Der Stabsarzt sagt ihm klipp und klar: „Die Brust ist viel zu eng". „„Für eine Kugel breit genug"" Sagt keek der junge Schneuz „Und wenn es Gott im Himmel will, Auch fur ein eisern Kreuz." Vertaling. Een zestienjaar'ge biedt zich aan Voor 't leger van zijn Vorst; De dokter zegt: 't Is niets gedaan, Te smal, man, is je borst!" „„Voor eene kogel niet te smal,"" Zegt dra de jonge Pruis. „En als God wil, dat ik 't dragen zal, Ook niet voor 't ijz'ren kruis. Overreden. Te Eist (Betuwe) is Maandag middag een kind van den mandenmaker v. Str. onder een tramwagen van de Betuwsche Stoomtram-Mij. geraakt en onmiddellijk ge dood. Zondagavond is op den Goudschen Singel te Rotterdam de waker H. D. door een militaire auto overreden. Met dezelfde auto naar het ziekenhuis gebracht, bleek hij bij aankomst aldaar reeds overleden. Gisternamiddag omstreeks half vijf wa ren nabij de Haarlemschestraat te Scheve ningen, een vijftal jongens op een in de richting Den Haag gaande Staatsspoor stoom tram geklommen. Toen zij op eenigen afstand een politieagent zagen, sprongen ze van de tram, met het gevolg, dat het knaapje, P. O., uit de Kranestraat te Den Haag, er onder geraakte en gedood werd. Het dochtertje van den heer V., te Lisse, wilde op een in beweging zijnde tram springen van de N. Z. H. T. M. Het viel, geraakte onder de wielen en werd verminkt onder de tram vandaan gehaald. De dood was onmiddellijk ingetreden. Zakkenrollers. Tijdens de drukte Zondag op het station te Leiden hebben zakkenrollers weer hun slag geslagen. Een heer uit Wasse naar heeft bij 'de politie tc Leiden aangifte gedaan, dat hem zijn gouden horloge en dito ketting ter waarde van f 140, was gerold een dame gaf kennis van de vermissing van haar portemonnaie met geld. Oplichting. Door de Utrechtsche politie is gisteren, op verzoek van den commissaris van politie te Culemborg, een zekere K., te Utrecht woonachtig, aangehouden, die ver dacht wordt te Culemborg zich aan oplich ting te hebben schuldig gemaakt. Inbraak in de kazerne. De vorige week vond men te Amersfoort in de kazerne der bereden wapens de deur van een rustkamer ingetrapt. Daarbinnen was de inhoud door- eengeworpen en geschonden. Wegens het niet aanwezig zijn van inven taris kon nog niet gezegd worden, wat ver mist wordt. Op den openbaren weg, nabij de kazerne, is echter een revolver teruggevon den. Sedert dien is het aantal wachtposten uit gebreid. Goede vangst. De Gemeente- en Rijks politie hebben den beruchten in- en uitbreker tevens deserteur W. de G. uit de Groote Lindt aangehouden. Hij wordt ver dacht van verschillende inbraken in het dorp. Gestikt. Te Tiendeveen is gistermiddag een kind van J. O. uit een kinderwagen in een mestgat gevallen, waarin het is gestikt. Verdronken. Gistermorgen is te Weere (N.-H.) een zoontje van den landman P. K. te water geraakt en verdronken. Zondagmiddag gingen twee jongelui, L. W. en J. v. d. B., op de Bergsche plassen, bij Rotterdam, roeien met twee meisjes, C. W. v. d. P. en J. H. Nadat men eenigen tijd geroeid had, wer den de plaatsen verwisseld. De boot kwam daardoor natuurlijk in beweging. Een der meisjes schrok hiervan, zoodat zij v. d. B. vastgreep, met het gevolg, dat beiden uit de boot vielen. Het vaartuig liep vol water en sloeg om. Ook de beide anderen geraakten te water. W. wist boven op de kiel te klauteren en aldus zijn leven te redden. De twee meisjes en de andere jonge man vonden den dood in het water. Het lijk van het ééne meisje werd gisteravond opgehaald, de lijken van de beide anderen in den afgeloopen nacht. Dood gevonden. Zondagnamiddag zou een 15-jarige zoon van den veehouder en melk- verkooper H. S., wonende aan de Rembrandt- straat te Den Haag, zijn vader behulpzaam zijn bij werkzaamheden in het weiland. Hij zou daar de koeien bijeenverzamelen, terwijl zijn vader zich verwijderde om vóór het melken der koeien eenige oogenblikken rust te nemen. Eenigen tijd later vond S. zijn zoon dood aan een slootkant liggende. Aanbevelend, 8048 7383 Miidelharnis Telefoon Intercom». No. 4, lederen Donderdag prima kwaliteit versob KALFSVLEEÖCH verkrggbaar. Dagelijks eerste kwaliteit Rundvleesch, Alles wordt Maobinaal gosneden. Vanaf beden prima kwaliteit rolpens verkrggbaar. Nette bediening. Billijke prijzen. eScefd 8367 Vitello Grossier in alle soorten CARAMELS, KOEK en BANKET, KLEIN GOED, BROKKEN enz. 7787 Concurreerende prijzen in belast zich met uitvoering van drainages. 7981 MAAG 16, ROTTERDAM. Groote keuze In bekleed en onbekleed Mandenwerk, zooals WERK- en PAPIER MANDEN en WERKTAFELS. 8296 Drogist, Middelharnis. Groenten-, Bloem- en Boomkwcekery BIEDT AANAlle soorten Appel-, Peren-, Pruimen-, Morellen-, Perzik- en Druiven- boomen in vele soorten en vormen. Zwarte, roode en witte bessen. 8182 Vele soorten Sier- en Bloemheesters, Stam-, Klim- en Struikrozen. Haagplantsoen, vaste Bloemplanten enz. enz. Aanleg van Boomgaard, Sier- en Vruch- tentuinen. Voor hergroei wordt ingestaan. Planten en begrooting gratis. A,s vijfde groote boek voor den I7en jaargang der CHRISTELIJKE BIBLIOTHEEK werd aan de abonnees verzonden. De prijs waarvoor dit werk afzonderlijk wordt verkocht is f 1.50 ingenaaid f 1.90 gebonden. Alle leden ontvingen krachtens hun lidmaatschap een ex. van dit boek, benévens een ex. van het vijfde groene boekje voor den 17en jaargang. Reeds eerder hebben de leden in dezen jaargang ontvangen het pracht werk van Dr. J. R. CALLENBACH, Neerland's onafhankelijkheid hersteld,^ De Zeemansvrouw door W. SCHIPPERS, Levensbeelden van Jezus Christus door J. E. SCHRöDER, De Vlaamsche Stoeienmatter door J. VELTMAN, Pier en Pierki, De Familie Goeling, Armen- weelde en Eefje door JAN VELTMAN en den Eben-Haëzer-kalender voor 1914. 6 Op een deeltje der Groene Boekjes na hebben de abonnees nu alles ont vangen, wat op het programma voor den 17en jaargang werd aangekondigd. Toch zal met liet laatste Groene boekje ook nog een groot boek extra worden toegezonden en wel een nieuwe uitgave van UIT RUSLANDS STEP PEN door ERNST SCHR1LL. Wie zich thans abonneert ontvangt de reeds verschenen deelen omgaand en de andere bij verschijning. De catalogus, vermeldende alle voorwaarden, is in eiken soliden boekhan del verkrijgbaar en wordt op aanvrage gratis toegezonden door

Maas- en Scheldebode | 1914 | | pagina 2