UITGESTELD Belangrijk bericht voor Barnes. HIT LANDBOUW-CREDIËl. SLUITZEGELALSUMS RIJWIELEN. Advertentiën. Heerenrijwiel HH. Jagers!! - J. WIELAARD - INGEZONDEN STUKKEN. POSTERIJEN. VERKOOPINGEN. GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. KERK EN SCHOOL. TELEGRAMMEN. LANDB0UWTENT0QN- - STELLING - - DAMESSALON W. BOEKHOVEN, STEENBERGEN, tot nadere aankondiging-. HET BESTUUR. Spekslagerij - Middelharnis Walerpasinstrumeot Geriste klas makke met tuig en kar TE KOOP aangebo den. 6436 Adres: Bureau MAAS SCHEL- DEBODE, Sommelsdijk. TE KOOP voor slechts 55 een eerste klas fonkelnieuw Volle garantie. Adres motto rijwiel Bureau van dit blad. is weder te consulteeren. 8375 KapitaalTwee Milltoen Gulden, geheel geplaatit en volgestort. SiFK DEPOSIT. J. VAN DER KOÜGH In prijzen vanat 10 cent. Franco p. post 12 cent. Bij inkoop van f 1. ontvangt men een keurigen Album cadeau. Boekhandel - Sommelsdijk Steeds verkrijgbaar tegen concur- reerende prijzen en met volle garantie HEERENRIJWIELEN .f5».- DAMESRIJWIELEN f 55.— Voortsalle onderdeelen. Adres J. VINK Ouddorp en A. VAN DER HAM Middelharnis. 8369 Niets is er waar uwe Varkens beter van groeien, dan van mijn 8064 f 8.80 per 100 K.G. franco station bij Oudste adres voor burgerlogies. LOGIES 60 CENT PER NACHT. Te koop Hulzen centraal Cal 16 15 mil. koperen rand 15 a 20 maal te herladen a 2.de 100 en Slag hoedjes voor dezelve a 3.50 per 1000. Verder uitgebreide collectie Wapenen, Jachtgeweren centraal 15 vanaf f 10.—, bij Tegen de heeren Kosten, Slis en Prince. Het voorstel zal aangehouden worden tot de volgende vergadering. Verder wordt er een commissie benoemd voor den H. Omslag. Na stemming worden benoemd de heeren Vreeswijk, Prince en van Schelven. Betreffende het voorstel reparatie gemeen tearbeiders woningen wordt afwijzend be schikt daar men anders met het repareeien wel aan kan houden. Dan komen de vloeddeuren in behandeling waarover na de openbare vergadering ge-1 schorst te hebben de vergadering in gehei me zitting overgaat na heropening der open bare vergaderingw^^ DE LANDBOUW-ONDERLINGE P. O. C. „Overflakkee". 't Aantal leden bedroeg in Mei. 1912. 134 leden. 1913. 170 1914. 193 't Aantal ongevallen bedroeg in die maand. 1912. 0. 1913. 1. duur 12 dagen. 1914. 4. 5,9 en 9 dagen't nog onbeslist. Daarvoor werd betaald aan dagloonen, geneesheer, totaal. 1912. f f f 1913. f 5.04. f -. f5.04. 1914. f 15.07. nog onbekend f A. W. KE1JZER, Secretaris. MELISSANT, 6 Augustus 1914. Haarlem aangemeld een milicien van het 10e reg. inf., die als deserteur in Zwitserland woonachtig was. Met achterlating van zijn moeder zijn vrouw was kort te voren over leden heeft hij vier dagen grootendeels gemarcheerd om zijn plicht tegenover zijn vaderland te vervullen. Zeer vermoeid en to taal uitgeput van honger kwam hij in de ka zerne aan, waar hij dra van het. noodige werd voorzien. Gelukkig voor hem kan hij volgens bevelen van regeeringswege voor zijn deser tie buiten vervolging gesteld. (Hrl. Dagbl.) Een huwelijk onder eigenaardige omstan digheden. Een huwelijk onder eigenaardige omstandigheden werd Dinsdag te Nijmegen gesloten. De sergeant le kl. van le reg. inf. L. was sedert eenige weken in ondertrouw. De mobilisatie haalde echter een leelijke streep door de rekening. Eenige dagen voor den huwelijksdag toch werd zijn bataljon uit de stad verplaatst. Een gelukkig toeval voerde zijn afdeeling na twee dagen echter weer te rug. De hoop herleefde! Wel was zijn afdeeling in het gymnasium te Nijmegen geconsigneerd, maar na eenige moeite werden hem toch enkele uren vrijaf gegeven, zoodat hij nu toch nog in het hu welijksbootje is terechtgekomen. Intusschen, dit was nog niet in zee gestoksn, of de echt- genooten moesten afscheid van elkaar nemen. Gouden armband geofferd. In een verga dering te Dordrecht heeft, naar „Het Volk" meldt, bij een collecte voor de slachtoffers van den oorlogstoestand, een bezoekster een gouden armband geofferd. (N. R. C.) Gastvrij Nederland. De Arnhemsche Ct. I meldt 't Was I stemming opgepropt Gelijk wij reeds hebben medegedeeld is 3 Augustus 1.1. een Koninklijk Besluit genomen, waarin bepaald wordt, dat de termijn van veertien dagen, bij artikel 16, eerste lid, der I te doen. Doch spoedig is het besluit genomen, wet op de Rijkspostspaarbank, vastgesteld Al wat wagen is, wat maar raderen en le- Maandagavondin emotievolle zaten de reizigers bij tientallen in de treinen, die via Essen van België naar Nederland stoomen. Maar in Essen wordt de reis afgebroken. De treinen gaan niet verderhet publiek moet uitstappen. Daar staan nu de tientallen, een kleine menigte, en weet eerst niet wat voor de terugbetaling van op Rijkspostspaar bankboekjes verschuldigde gelden, wordt ver lengd tot zes maanden, met dien verstande evenwel, dat binnen den genoemden termijn van zes maanden op elk spaarbankboekje desverlangd terugbetalingen zullen geschie den tot een gezamenlijk bedrag van ten hoog ste vijf en twintig gulden in zeven dagen. Het is ons bekend, dat er inleggers bij de Rijkspostspaarbank zijn, die meenen, dat zij voor bedragen boven de f 25. steeds zes maanden op uitbetaling zullen moeten wach ten. Deze meening is echter niet juist. De bedoeling van het Koninklijk Besluit is een voudig, dat de inleggers terugbetalingen kun nen eischen ^tot een bedrag van f 25. in de 7 dagen. Hoogere bedragen moeten evenals tot nog toe immer boven f 50.— '"den aangevraagd aan den Directeur en kan de uitbetaling uitstellen tot 6 maan den hoogstens, maar [behoeft zich aan dien termijn van zes maanden niet te houden, im mers hij is bevoegd om, als hem gebleken, is, dat de terugbetaling dringend noodzake lijk is en de tijdsomstandigheden dit toela ten, een korteren en zelfs een zeer korten termijn te stellen. Natuurlijk blijft het gewenscht, dat zoo weinig mogelijk gebruik wordt gemaakt van de gelegenheid tot het opvragen van groo- tere sommen, in de eerste plaats in het be lang van de inleggers zelf, wier geld bij de Rijkspostspaarbank volkomen veilig is, ter wijl zij in hun eigen huis moeten vreezen voor brand en diefstalin de tweede plaats in het algemeen belang, omdat de opvraging van spaargelden en het uittrekken van baar geld én de Nederlandsche Bank én de Staat én het geldverkeer in groote moeilijkheden brengt; en ten slotte in het belang van het personeel der Rijkspostspaarbank, hetwelk door de algemeene mobilisatie zoo bekrom pen is, dat het slechts met moeite den nu reeds zeer verzwaarden dienst kan gaande houden. Op Woensdag 12 Augustus 1914 bij af slag des avonds 7 uur in het Hotel Spee te Sommelsdijk van: Een woon-en winkelhuis waarin drogisten zaak en handel in kruidenierswaren en aan verwante artikelen op den hoek van den Oos telijken Achterweg en den Binnenweg Som melsdijk kadastraal aldaar bekend Sectie B. nummer 1979. Ten verzoeke van den Heer F. C. Arm strong te Sommelsdijk. Notaris VAN BUU- REN. Op Woensdag 12 Augustus 1914 afslag in het Logement van F. Troost te Stellendam des namiddags 2.15 uur, van a. de hofstede „Bouw- lust", met arbeiderswoning en bij en omgelegen bouw- en weilanden, boschhakhout, boomgaard en tuin, benevens een huis met schuur, hokken en hoenderpark, tuin en grooter boomgaard, te Stellendam in den Adrianapolder, alles aaneenge- legen, tezamen groot 41-07-80 H.A. of 89 Gemeten 134 Roeden V.M. in 28 koopen en in combinatiën; b. 9-13-25 H.A. of 19 G. 266 R. V. M. bouwland te Stellendam, uitmakende kavel 14 van den Een drachtspolder, in 16 koopen en in combinatiën c. 4-16-40 H.A. of 9 G. 20 R. V. M. Weiland te Stellendam, uitmakende kavels 11, 16 en 17 van den Scharrezeepolder, in 3 koopen en in combinatie; gedeeltelijk dadelijk en gedeeltelijk November 1914 te aanvaardenten verzoeke van de erven van den heer David Zaaijer Az. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 13 Augustus 1914 afslag in het Logement van T. H. Holleman te Nieuwe Tonge des namiddags 5 uur, van een perceel Wei land te Nieuwe Tonge nabij de Korenmolen in Duivenwaard, groot 1-87-50 H.A. of 4 G. 25 R. V. M. verhuurd aan Joh. Buth tot Kerstmis 1921 a f 200 per jaar; ten verzoeke van de erven van den heer David Zaaijer Az. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 13 Augustus 1914 afslag in de herberg van C. van der Velde te Herkingen, des namiddags 3'/uur, van een perceel bouwland te Herkingen in den Sint Elisabethspolder. groot 3-35-80 H.A. of 7 G. 94 R. V. M. verhuurd aan Chr. Bruggeman tot 1 Nov. 1918 a f 310 per jaar, in 3 koopen en in combinatie, ten verzoeke van de erven van den heer David Zaaijer Az. Notaris VAN DEN BERG. Vluchtenden. Te Zevenaar zijn wel duizend vreemdelingen aangekomen, waaronder vele Hollandsche families, die de reis Elten-Ze- venaar te voet aflegden. Alles gaat per kar naar Arnhem. De juist hier passeerende voer tuigen moesten paarden en wagens daarvoor afstaan. Ook is aangekomen Landrath von Schön uit België, die per boerenkar naar Em merik gaat. De bevolking hier is zeer [rustig. Hart voor zijn vaderland. Dinsdagavond laat heeft zich in de infanterie-kazerne te vende trekkracht voor zich heeft, is bruik baar en weldra rolt een lange sleep karren, nette en rainder-nette, van Essen in de rich ting van de Nederlandsche grens en van Roosendaal. 't is geen heel lange tocht, ntaar toch een niet gewone, ruim een uur hotst men op de karreplanken en tusschen de houten wanden waarbij er zijn, die nu juist niet aangenaam rieken, naar het vaderland toe. Eindelijk Roosendaal 1 Met blijdschap ont waart men het station. Daar staan de treinen gereed tot verder vervoer Mis 1 De treinen vervoeren het gewone publiek niet. 't ls alles voor de soldaatjes, 't Vaderland eischt en de burger gehoorzaamt. En de reizigers uit België begrijpen dit. Maar de Roosendalers ook. Ze begrijpen het zoo goed dat op de meest welwillende wijze aan hen, die niet verder kunnen gast vrijheid wordt aangeboden. Huis en tafel staat voor de vreemden open en, zonder daarvoor betaling te vragen, geven de Roo sendalers hun goede zorgen aan de onver wachts dakloos geworden reizigers. Aldus vertelde ons een Arnhemsche dame, die met drie dochters de gastvrijheid van Roosendaal heeft genoten en die er prijs op stelde, dat we het mooie voorbeeld der hulp- sche Brabanders in ons blad vertelden. We deden het gaarne. Een bravo voor Brabantsch Roosendaal 1 Drie dagen van Luik naar Amsterdam. De Tel. meldt 't verhaal van een landge noot, die allerlei moeilijkheden te verduren heeft gehad op zijn terugreis van Luik naar Amsterdam. Bedoelde landgenoot bracht met zijn vrouw zijn vacantie door in La Roche, het aardige plaatsje in de Ardennen. Dinsdagochtend om 10 uur waarschuwde de hotelier hem, dat hij weg moest gaan, en' zoo spoedig mogelijk een goed heenkomen zoeken, want dat de Duitschers naderden. Hij kon de stoomtram juist halen, die, naar hij hoopte, hem naar Luik zou brengen, om daar den trein te pakken. Onderweg lagen overal boomen over den weg verspreid. De passagiers moesten uitstappen en hun bagage meesjouwen. Met geforceerde marschen 8 K.M. geloopen totdat men Luik bereikte. Het ging langs den spoorweg allesbehalve gemakkelijk, wandel terrein dus, onder den druk der zware ba gage. In Luik kwam men Dinsdagavond aan en ook daar kon men de vlammen en den rook zien van het brandende Visé. Het was een treurig gezicht de honderden vluchtelingen, weenend op de stoepen van het station te zien. Er was bekend geworden, dat Woensdag morgen half twaalf uit Luik een trein zou vertrekken en onze landgenoot was met zijn vrouw pl.m. half elf present en stapte in den gereedstaanden trein, die in een minimum van tijd stampvol liep. Alle waggons, de goederenwagens, de beestenwagens waren in korten tijd stampvol. De trein bracht de reizigers naar Esschen, waar zij moesten uitstappen. Tegen hooge prijzen konden zij toen op allerlei soort vehikels, boerenkarren, mest wagens, etc. over de grens worden vervoerd. Te zes uur kwam men te Roosendaal aan. Daar waren duizenden en duizenden vreem delingen, die vervoerd moesten worden. Een groot aantal was natuurlijk wel genoodzaakt in Roosendaal achter te blijven. Onze zegsman heeft, van 's nachts half twaalf tot drie uur aan 't station Rotterdam gewacht en kwam Donderdagmorgen te half vijf te Amsterdam aan. naar de Maria-Stichting te Haarlem overge bracht. Augustus 1914. (Dooden-oogstmaand.) Er gaat in heel Europa branden „Een vuur" in laaie gloed ontvlamd, Dat oversloeg naar alle landen! „Cultuur" naast haar product verlamd. De volk'ren knarsen gram de tanden Zij staan tot moorden uitgerust, En elk voor zich wascht zich de handen? „Elks rechtsgrond" maakt zijn strijd „zijn lust". Hoort in den Rijksdag (gansch gij aarde) „Des Keizers handslag": nu geen twist, Zelfs socialist en Keizer paarde De militair aan pacifist. Men stapte over alle pogen „Voor vrede" maar-wat-haastig-heen I Bedroefd verschrikt zien nu de oogen, Die zagen Recht en Vrede alleen. Weer gaat „des sterksten recht" beslissen De tweespalt, in ons werelddeel; Door moord en ramp en ergernissen Verwoestend, overal zóóveel!! o— Wie merkt hier niet de hand des Heeren Waarin de roede ons tot tucht! Dat toch de volk'ren zich bekeeren, Elk met zijn zonden tot Hem vlucht. Europa stapelde zijn zonden Tot bange hoogten —wuft omhoog. Hoe meer „er welvaart werd gevonden" Te meer „verloor men God uit't oog". Den Haag, Aug. 1914. W. G. Brutale inbraak. Eergisternacht zijn, naar de „N. R. Ct." meldt, te Emmer-Compascuum eenige mannen het'hulppostkantoor binnen gedrongen, en hebben daar f 500 gestolen. De daders zijn niet bekend. Tusschen de lift. Naar het Binnen-Gasthuis te Amsterdam is Vrijdag overgebracht een 21-jarige electricien die in een perceel aan de Heerengracht tusschen den bovenkant der cabine van een lift en den dorpel van de eerste verdieping beklemd was geraakt; bij aankomst bleek hij overleden. SOMMELSDIJK GeborenTeuntje Helena, d. v. J. Schoo- nejongen en M. Troost. Overleden Arendje Pulleman 61 jaren ge huwd met J. Joppe. DEN BOMMEL. GeborenAbraham, z. v. B. Jongeling en L. MosselmanJohannes, z. v. J. du Pree en D. Timmer; Dingeman, z. v. L, Hermans en A. P. Kornet; Johannes Isodorus, z. v. C. Rommelse en J. Kloet. Ondertrouwd Arie de Wit 20 j. j.m. uit Ooltgensplaat en Laurina Hokke 21 j. j.d. al hier. Gehuwd: Anthonie Johannes Verolme24j. j.m. uit Nieuwe Tonge en Cornelia Holle man 20 j. jd. alhier. OverledenSamina Hardendood oud 72 j. echtgenoote van A. Zoon; Jan, v. d. Meide oud 60 j. echtgenoot van Maria Groeneweg Aren Jongeling oud 57 j., echtgenoot van Anna Vroegop; Maria Catharina Petronella Segers oud 19 maanden d. v. T. J.Segersen M. L. Luijks; Catharina Marine Terhoeve oud 9 maanden d. v. P. Terhoeve en J. M. de Boet. MIDDELHARNIS. Bij de gehouden bidstond met het oog op den tegenwefordigen toestand, is voor het Roode Kruis gecollecteerd j.l. Maandagavond de somma van f 66.50 in de Ned. Herv. kerk alhier. OOLTGENSPLAAT. Door ds. Lans en ds. Dekker werd de vorige week een biduur ge houden met het oog op den ernst der tijden; een groot aantal toehoorders begaven zich in deze ure naar het kerkgebouw. Woensdag zal weer een biduur door ds. Lans gehouden worden. In de Ger. |Kerk zal hier ook nog een ure voor afgezonderd worden. DIRKSLAND. Onze dorpsgenoot de heer J. C. van Loo onderwijzer te Herkingen slaagde Zaterdag voor de Hoofdacte bij het lager onderwijs. Ds. H. Kievit ontving een beroep naar de Gereformeerde Gemeente te Leiden. HERKINGEN. Woensdagavond 6 uur e. k. zal in de Ned. Herv. Kerk alhier een bidstond worden gehouden, welke zal worden geleid door ds. j. W. J. Addink. De heer Van Loo, onderwijzer aan de O. L. S. alhier, is Zaterdag 11. geslaagd voor de hoofdakte. STELLENDAM. A.s. Woensdag 12 Augs., 's avonds 6 uur, zal er in de Ger. Kerk een bidstond gehouden worden met het oog op den ernstigen tijd. Als voorganger hoopt dan op te treden den weleerw. heer ds. van Lummel van Zuidland. leeg. Vervolgens nam hij 10,900 frs. op het postkantoor in beslag en kocht toen voor 1200 frs. levensmiddelen. De manschappen stierven haast van honger. BRUSSEL, 10 Augustus. Officieel wordt meegedeeld dat de toestand nog steeds goed is. De Fransche en Engelsche legers rukken stelselmatig voorwaarts. Het gezamenlijk krijgsplan der verbonden legers begint zich thans af te teekenen. De omstandigheden schijnen gunstig te zijn en beantwoorden geheel aan de verwachtingen. Naarmate de tijd voortschrijdt wordt de kans op een ge weldige algemeene botsing grooter. Men verzekert dat de bevolking van Luik zich kalm houdt. Er komen uitstekende berichten van de forten. Een rapport van een der fortcom mandanten meldt, dat het fort zich in uit- nemenden staat bevindt, dat de manschap pen de beste gezondheid genieten en ruim voldoende van levensmiddelen en schietvoor raad zijn voorzien. Er is vooreerst geen en kele reden om zich ongerust te maken. Men meldt dat'.op verschillende plaatsen Uhlanen worden gezien, die dan meestal verdwaald zijn en zich op de eerste som matie overgeven. Er worden er aan alle kan ten opgemerkt, maar dit beteekent uit een strategisch oogpunt niets. De omstreken van Brussel worden goed be waakt. BRUSSEL, 10 Augustus. Het officieele be richt uit het ministerie van oorlog luidt dat de toestand bij voortduring goed is. Het Bel gische en het Fransche leger ontplooien zich normaal. Men verwacht binnen weinig tijd een beslissenden slag. Dat men nu en dan tot zelf in omstreken van Brussel troepjes uhlanen op verkenning ontmoet is niet on rustbarend, zij worden trouwens doorgaans gearresteerd of op de vlucht gedreven. LONDEN, 10 Augustus. Volgens een tele gram uit Rome aan het Exchange correspon dentiebureau is de Duitsche keizer te Aken aangekomen en heeft zich bij het leger ge voegd. Een bericht uit Bazel houdt in dat Kolmar door de Franschen is bezet. BERLIJN, 10 Augustus. De van Belfort tot in Mühlausen doorgedrongen vijand, waar- sehijnlijk het zevende Fransche legercorps en een divisie infanterie van de bezetting van Belfort, zijn vandaag door onze troepen uit een versterkte stelling zuidwaarrs terugge worpen. De verliezen aan Duitsche zijde zijn wei nig beteekenend, die der Franschen groot. PARIJS, 10 Augustus (Part.). De Temps geeft heden het volgende overzicht van den militairen toestandHet gebied, waar de vijandelijke troepen voeling met elkaar heb ben, is 300 K.M. breed, van Luik, welker forten nog steeds standhouden, tot Miihlhau- sen, ten noorden waarvan de Fransche voor posten staan. Over de geheele linie zijn tal van schermutselingen voorgevallen, in Frank rijk bijv. in de streek van Longwy en tus schen Baccarat en Saarburg. De Duitschers zijn Luxemburg doorgetrok ken en eenige K.M. langs de grens van Duitsch Lotharingen opgerukt. Zij hebben ookafdee- lingen gezonden naar Badonviller en in Cirey, op de Fransche grens bezetting gelegd. Belangrijker zijn de gevechten in den El- zas geweest. Na hevige gevechten hebben wij de heuvels die Sainte Marte aux Minis beheerschen, bezet, vanwaar mee Schlettstadt en de vlakte van Kolmar bestrijkt. De Fransche troepen te Altkirch, Mühl- hausen en bij Cirey hebben het bosch van Hardt in de flank. Uit Parijs wordt geseind, dat de Fran schen evenals de Engelschen de neutrali teit zullen steunen van NEDERLAND, Zwe den, Noorwegen en Denemarken, De forten van Luik houden nog altijd stand. De Franschen zetten den opmarsch door Elzas-Lotharingen voort. Hollandsch bankpapier. Zaterdagmorgen bood een Nederlander in zijn hotel te Luik een bankbiljet van tien gulden ter betaling aan. Het werd terstond aanvaard en gewis seld. Een ander vertelde dien Nederlander, dat hij ook in Luik, een biljet van 100 franc ter inwisseling en betaling had aangeboden, maar het werd geweigerd. Het vertrouwen in Nederlandsch bankpapier scheen in België grooter te zijn dan dat in de biljetten uit eigen land. Een portefeuille met f 2500 vermist. Een smid op de Elandsgracht te Amsterdam, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat hij ineen café op het Rembrandtplein een portefeuille met f 2500 aan bankbiljetten is kwijtgeraakt. In elkaar gezakt. Te Hoofddorp liep Vrij dagmiddag een nog onbekende man over den Kruisweg. Ter hoogte van de woning van dr. Van Manssum zakte hij in elkander en viel bewusteloos neer. Door omstanders werd hij bij den geneesheer binnengedragen. Het bleek, dat de man door een beroerte was getroffen. Omtrent zijn indentiteit kon niets worden vastgesteld. Per brancard is de man Handel ln Fijne Tleeschwaren en Worstsoorten. Speciaal adres voor het rooken van Spek, Vieeseh en Worst. Gedurende de Zomer maanden zijn alle Vleeschwaren ln de LJskast voorradig. 8198 LONDEN, 9 Augustus. Volgens bericht van de admiraliteit hebben de Duitsche duik- booten gisteren een van de smaldeelen van de hoofdvloot aangevallen. Geen van de Engelsche schepen werd beschadigd. Een Duitsche duikboot is in den grond geboord. BRUSSEL, 9 Augustus. De Belgische bla den melden, dat volgens een draadloos tele gram uit Amsterdam, de Engelsche vloot bij Doggersbank 19 Duitsche schepen zou ont moet hebben. De Engelschen zouden er ver scheidene in den grond geboord hebben, vermeesterden andere en wierpen de rest in de richting van de Nederlandsche kust terug, waar de Nederlandsche overheden zich ge reedmaken ze te ontwapenen. BRUSSEL, 10 Augustus, Volgens de Soir is de hoofdmacht der Lauenburger uhlanen gisteren te Tongeren aangekomen. HUn be velhebber drong met de sabel in de vuist in het stadhuis door en beval de Belgische vlag van het stadhuis en de kerk neer te halen. De burgemeester antwoordde dat hij slechts bevelen van den koning der Belgen had te ontvangen, waarop de Duitsche be velhebber heenging. Later kwam een ander officier, vergezeld van uhlanen en haalde de gemeentelijke schatkist, die 7500 frs. bevatte, De ondergeteekende bericht bij deze aan Heeren Landeigenaren en Landbouwers dat hij zich een 7598 heeft aangeschaft, ten einde Landerijen welke men wenscht te draineeren zuiver uit te waterpassen. Tevens lever ik DBAINEERBUIZEIN met kragen. Ten einde van tijdige levering verzekert te zijn is spoedige bestelling gewenscht. Steeds hereid alle inlichtingen te verschaffen. Aanbevelend, W. C. LUIJENDIJK, Ben Bommel GEOPEND het 8264 waar dagelijks gelegenheid is voor hetwas- schen van Haar, uitgezonderd Zaterdags. Aanbevelend, G. EIJSBERG, - Kapper, - MIDDELHARNIS. ROTTERDAM, ScMe 2)0, (M Hofpm) fioordhoilandsch HooffiMoer: ALKMAAR, VooMai CL Telefoon 73. Agentschappen HOORN, Kaasmarkt 16. LEIDEN, Kort Rapenburg hoek Breeetraat. DELFT, Koornmarkt 99. ENKHUIZEN, Westerstraat 6. 's GRAVENHAGE, Molenstraat 45. ROTTERDAM, Lenvehaven 107. De VENNOOTSCHAP verleent Credleten, neemt gelden In deposito, belast zich met den «sn eu verkoop van effecten en coupons, sluit toe» leenlngen en prolongstlën en verricht verder alle werkzaamheden tot het K«s»ler*r»k be- hoorende, 7776 Deposito rente S5/0 Staat op 81 Maart 1914: Loopende Credieten 16.817,859.76' Deposito's-1.263,907,79 Reserve- 292,073,42 De Vice-Voorzitter De Directie, van Commissarissen, J. F. MOENS. Jhr. Mr. P. VAN FOREEST. Mr. M. MOENS. Oorresp. voor Middelharnis en omstreken TÏS mDMMLdKAKWVS» J. ILHIEUWE^HOXISlV draan maalderij, ©irksland Aanbevelend, 7706 il Wei F. Mulder, Boereuvisclimarlrt 18 - ROTTERDAM. L. 6. YAH BOOSH, Oprt 144 EOIÏEEBAM Telefoon 8357,

Maas- en Scheldebode | 1914 | | pagina 3