Advertentien. RIJWIELEN. UIA l DOORNBOS Boen-Looutt MeQlaBdi Sigaren, rsisiiÈ HH. Jagers!! KOFFIEHUIS en LOGEMENT tmü mmet rleescieel DA7ID HARTOGS JAGZ. Lopmeit ei Koihils. CA W Rn, Wel F. Mulder, Voorden Inmaak. krachtvoeder Foto-Artikelen Landbouwers GEMENGD NIEUWS. W. J. KBUIS, H. H. VARKENSHOUDERS. ONTVANGEN H. BREEMAS tl. OOLÏGENSPLA1T. GOEDE CONSUMPTIE. LIMONADE KRUIDÊNAZIJN Versche en gedroogde KRUIDEN. Azijnsoorten zwavellucht, .jMiddelharnis-Sommelsdijk'' DIRKSLAND, - V. Y. L HEIJDEN. Groucbn- en Zilverwerken I Boeremisclimartct 18 - ROTTERDAM. L 6. TAS BOOSS, Oprl 144 HOTIEBBAI Al wie een vertrouwd Bel gisch werk (paard of drachtige merrie wil koopen wende zich tot A. v. MOOR- SEL Rotterdam Walenburgerweg 88 Telefoon 9087 7467 Steeds veikrijgbaar tegen concur- reerende prijzen en met volle garantie HEERENRIJWIELEN f&».— DAMESRIJWIELEN f 5S.— Voortsalle onderdeelen. Adres J. VINK Ouddorp en A. VAN DER HAM Middelharnis. 8369 SPECIALITEIT IN Ligstoelen, Serreienklen en vierkante 7614 WascMen en Badstoelen. Echte Kruidenazijii, Kruiden, verder Limonade, Exenses enz. enz. Voor Middelharnis en Omstreken alleen verkrijgbaar bij P. WIELHOUWER, Voedeit uwe Varkens niet anders als van C. v. SCHELVEN Pz., Oude Tonge. Prijs franco station door geheel Flakkee f 8,80 per 100 K.G. Zaai wikken 96% kiemkracht. een prachtvolle keuze Damesstoffen, Vitrages, Gordijnen en Gordijnstof fen in verschillende prijzen op staal Voorradig een groote keuze in Dames- boezelaars Manufacturen Heerenpetten en Modes. 8028 Aanbevelend Langeweg, Souiuudsdijk. BlllUk larlet. ZAAL TE HUUR voor alle doeleinden. 7302 Aanbevelend, S. van Leeuwen. om zelf te bereiden met gebruiks aanwijzing, per stel 35 ct. maakt het gebi uik van kruiden bij den inmaak geheel overbodig. enz. enz. bij Drogisterij Sommelsdijk. Gascentrale Oost-FlaïKee, (Me Tonp. Heden heb ik staan een partij heerlijke Oude HANDWERK, per kistje van 100 st. f JL.OO 50 f ,00 Verder andere bekende merken in heele en halve kistjes. IVENS Co. 7472 Poriretltfsten in alle soorten. LAGE PRIJZEN. Niets is er waar uwe Varkens beter van groeien, dan van mijn 8064 f 8.8O per 100 K.G. franco station bij J.U SIËIIWËIIIIIIZËW Graanmaaldcrfl, Pirksland Het beste adres vooralle is van ouds bekend bij Westdijk B 292, MIDDELHARNIS. Gevestigd sedert 1840. N.B. Ondanks de lage prijzen worden tramkosten vergoed vanaf f 5,aan koop naar verhouding, bij f 10, geheel Gebruik Wittermans Draiueerbnizen. Agent L. NELISSE Az Nieuwe Tonge Oudste adres voor burgerlogies. LOGIES 60 CENT PER NACHT. Aanbevelend7706 Te koop Hulzen centraal Cal 16 15 mN. koperen rand 15 a 20 maal te herladen a f 2.— de 100 en Slag hoedjes voor dezelve a 3.50 per 1000, Verder uitgebreide collectie Wapenen, Jachtgeweren centraal 15 vanaf 10.—, bij schen grootmachten van Europa, sinds lang gevreesd, maar door de kolossale verant woordelijkheid, aan het in het leven roepen van dien [toestand verbonden, schier onmo gelijk geacht, is helaas thans droeve werke lijkheid geworden, 'waardoor zelfs de afschu welijke moorden, ook die welke in de laatste dagen nog te Parijs is gepleegd, uit den aard der zaak op den achtergrond treden. En al blijft ook ons vaderland, wat wij allen innig en vurig hopen, voor de directe verschrikking van een oorlog bewaard en gevrijwaard, de gevolgen van de Europeesche spanning en van hetgeen buiten onze grenzen voorvalt, laten zich ook in ons land, voornamelijk op economisch en financieel gebied, in die mate gevoelen, dat daardoor alleen reeds de terug komst, de medewerking van de Volksver tegenwoordiging ook de Eerste Kamer zal heden bijeenkomen noodzakelijk wordt. In dagen als wij thans beleven is de plicht van elke Volksvertegenwoordiging om met terzijdestelling van alles wat maar eenigs- zins op partijstrijd gelijkt, onverdeeld en een drachtig samen te werken en al het moge lijke te doen wat strekken kan om de veilig heid en de zelfstandigheid van ons volk te verdedigen en te beschermen. Moge het ons gelukken in den kortst moge lijken tijd die maatregelen van voorziening en noodweer tot stand te brengen, die onder de bestaande omstandigheden op dit oogen- blik noodzakelijk blijken. Ik geef thans het woord aan den Minister van Binnenlandsche Zaken, tijdelijk voorzitter van den Ministerraad. Daarna de Minister, wiens ernstig en sober woord diepen indruk maakte op allen! De Minister-President zei: De heer Cort van der Linden, Minister van Binnenlandsche Zaken: Mijnheer de Voorzit ter! De Regeering heeft bij u aangedrongen op bijeenroeping van de Tweede Kamer der Staten-Generaal met ongewonen spoed. De Regeering is van oordeel dat 's lands belang dringend eischt dat verschillende wetsont werpen door H. M. de Koningin aangeboden, heden de Eerste Kamer bereiken en door haar in behandeling kunnen worden genomen. Een buitengewoon zware taak heeft in deze bange dagen de Regeering te vervullen. Hare Majesteit de Koningin, ook in deze da gen één van zin met haar volk, en haar verantwoordelijke Ministers hebben het Ne- derlandsche volk te leiden te midden van moeilijkheden en gevaren, die zoo diep in grijpen in het leven der menschheid, dat slechts zelden in de geschiedenis der volken de wederga is te vinden. De Regeering zoude hare verantwoorde lijkheid nauwelijks kunnen dragen indien zij niet zeker was van den wil van ons volk om alles te doen wat zijn harde plicht eischt. Wij zijn gereed en besloten onze onzijdig heid en, moet het, ons volksbestaan te hand haven met al onze krachten. Ons voegend naar Gods wil wachten wij vastberaden en koelbloedig af wat de toekomst brengt. De Regeering rekent op de trouwe mede werking der Staten-Generaal. Zij heeft het vaste vertrouwen dat deze, zich verheffend boven alles wat [in gewone tijden verdeelt, bezield is met de gedachte aan de eenheid en het behoud van ons dierbaar vaderland. Daarna Jkwamen aan de orde de wetsont werpen, die onze lezers al reeds kennen nl. over uit- en invoer van sommige artikelen; 't langer in dienst houden van ingelijfden bij de militie; langer in dienst houden van dienstplichtigen bij de Landweer; wijziging van 't octrooi der Ned. Bank; onder de wa penen blijven van dienstplichtigen; aanvul ling der onteigenswet ter voorkoming van vasthouding en opdrijving der prijzen van waren; inlijving der ingeschrevenen voorde lichting der militie van 1915. De heer mr. Lohman nam 'toen 't woord, waarvan we 't laatste gedeelte citeeren: Laat ons ons scharen om den troon, in dachtig dat H. M. de Koningin persoonlijk gezworen heeft de onafhankelijkheid van het grondgebied des Rijks met al haar vermogen te zullen verdedigen en bewaren en dat in Haar mond deze eed geen ijdele woorden zijn geweest. Laat ons bedenken, dat ons leger, waarin onze beste mannen dienen en op welks moed en toewijding :het Nederlandsche volk staat maakt en staat mag maken, aan flinke leids lieden, niet aan critici behoefte heeft. Laat ons het leger, dat zulk een zware taak heeft te verrichten, steunen, ook door onze gebeden. Laat ons indachtig zijn, [dat al het andere moet wijken voor het gevaar, waarin op het oogenblik ons land verkeert. En alzoo, zelf doende wat onze plicht van zelfbehoud gebiedt, mogen wij onze toekomst gerust leggen in de handen van Hem, die alle dingen bestiert. Die geen groote legers behoeft ter overwinning, en tot op dezen dag, ondanks al onze tekortkomingen, ons Nederland voor ondergang heeft behoed. Mr. Troelstra nam 't woord en zei, dat hij en de zijnen de Regeering zouden steunen in den hoogen nood, waarin ons Vaderland gekomen was. De Socialistische plicht is, als Nederlanders het groote doel voor oogen te houden, waarvoor ook de socialis tische miliciens zijn opgeroepen. Nu de strijd tegen 't kapitalisme opgeschort, maar der Regeering getrouw te zijn, was eisch van deze huidige, hachlijke oogenblikken en om standigheden. Namens de Linkerzijde sprak dr. Bos. Zie hier zijn rede: De heer Bos. Mijnheer de Voorzitter! Na mens de geheele vrijzinnige linkerzijde is het mij een behoefte een enkel woord te spreken op dit gewichtige oogenblik. Het is thans de tijd niet van redevoerin gen, noch van debat, maar van handelen. Diep zijn wij onder den indruk van de nood lottige gebeurtenissen. Wij zien om ons heen het schier ondenkbare werkelijkheid worden, wij [zien de goederen der beschaving |be- dreigd over geheel Europa. Wij gevoelen met u onder dat groote leed te gelijkertijd ook nog den afschuw voor de moorden die aanleiding hebben gegeven tot dezen gewel digen oorlog; voor den moord ook waarover de heer Troelstra zulke welsprekende woor den heeft geuit. Op [dit oogenblik past het ons alle partij schappen ter zijde te stellen, alle partijpro- paganda te laten varen. In dit opzicht sluit ik mij volkomen aan bij hetgeen èn door den heer de Savornin Lohman èn door den heer Troelstra is gezegd. Wij hebben ons op dit oogenblik alleen te gevoelen als Nederlanders, bereid met alle middelen die ons ten dienste staan onze on zijdigheid te handhaven, onze veiligheid te beschermen, ons zelfstandig volksbestaan tot het uiterste zoo noodig te verdedigen. Allen steunen wij de Regeering, zij die ons thans heeft voor te gaan en te leiden. Wij brengen haar hulde voor haar arbeid in de moeilijkste omstandigheden verricht. Wij prijzen haar zorg om met kracht de voorbehoedmaatregelen te nemen die noodig waren om alle Mogendheden de zekerheid te geven van onzen ernst en onze krachts inspanning. Wij kunnen hopen daardoor het terrein van den (strijd te beperken en den vrede te die nen, terwijl wij gaarne elke poging zulien steunen, die met behoud van eigen veilig heid kan worden verricht om den vrede te bevorderen. Het spreekt vanzelf dat de Regeering over ons te allen tijde kan beschikken bij haar moeilijken arbeid, ook daar waar zij storingen in de economische verhoudingen wil her stellen. Kalmte en nuchterheid, te zeer aan ons volk eigen om langer dan een oogenblik te loor te gaan, zijn thans noodig. Daarin heb ben wij als trouwe Staten-Generaal voor te gaan. Geen luchthartigheid past in dit meest ernstige oogenblik dat ons volk sedert een eeuw heeft beleefd, maar evenmin angst en vrees. In de militaire maatregelen stellen wij ten voile vertrouwen. Thans is het ons streven voor alle lagen der bevolking den druk der tijden, verzwaard door een ongerechtvaardigde en onzinnige vrees en door handelingen van personen, die het algemeen belang bij het bijzonder belang achterstellen, nog zooveel mogelijk te ver minderen. Tot de daarvoor noodige maatre gelen zijn wij ten volle bereid; de Regeering kan zich op onzen steun verlaten, zooals wij vertrouwen op haar, die den last der zwaarste verantwoordelijkheid heeft te dragen welke ooit een Regeering kan kosten. Wij geven de Regeering geen denkbeelden in overweging, welke ook wel bij ons zijn opgekomen, [wetende dat zij zelf in alle op zichten diligent is en voor de voorstellen het tijdstip zal aanwijzen dat gesckikt is. Wij zouden al onze geachte medeleden in overweging willen geven om geen breed voerige discussiën daarover te houden, op dat de kalmte weder zooveel mogelijk in het land terugkeere en overdreven voorstellingen wijken. Wij vertrouwen, dat met een koel hoofd, rustig te midden van den storm der tijden, Regeering en volk zich zullen handhaven door eendracht sterk. Droevig. Zondagmorgen omstreeks 11% uur werd de 79-jarige wed. v. Dorp te Schie dam, die op de Hoogstraat nabij den Dam liep, omvergeduwd doordat een fietsrijder een anderen fietsrijder een duw gaf en tegen haar aan viel. Zij werd gebracht naar familie aan de Korte Haven, omdat zij over ernstigelpijn klaagde. Waar de toestand ernstiger werd, moest de hulp van een dokter ingeroepen worden. Om 2 uur 's middags is d_e vrouw overleden. "S. Crt. Gered. Het 7-jarige zoontje van Ottolinie is Zaterdagnamiddag omstreeks 6 uur in de Lange Haven te Schiedam gevallen. Door een anderen jongen werd hij met behulp van een haak gered. S. Crt. Aangereden. Zondagavond is door de laat ste tram van Schoten naar Velse'n, die te 12 uur van het Soendaplein vertrekt, tusschen het Raadhuis en de boerderij „Veelzucht", een onbekende man die op de rails lag te slapen, aangereden. Ernstig aan hoofd en aan gezicht verwond, is de ongelukkige door de politie per brancard naar de stichting van St. Johannes de Deo overgebracht. Gevaarlijke nieuwsgierigheid. Drie jonge lieden uit Grave waren Maandagmiddag over de Duitsche grens te Kranenburg gegaan om daar een kijkje te nemen. Zij werden door de Duitsche militairen ge vangen genomen. Vermist. Een linnen couvert, inhoudende 11. 24,575 aan bankpapier, is Zaterdagte Am sterdam of te dezer stede vermist. De drank. Te Venlo heeft Zaterdagavond een man in dronkenschap zijn vrouw in brand gestoken. Hoewel over het dak wegvluchtend, werd de man reeds een paar huizen verder in de straat gearresteerd, waarbij de politie een straatdeur moest forceeren. De vrouw was stervende. Diefstal. Door een soldaat werd bij de politie Zondag aangifte gedaan dat zekere B. te Arnhem van een wagen geladen met kaas, bestemd voor het fort Westervoort, een kaas had ontvreemd op het Land van de Markt aldaar. B. werd door de politie aan gehouden en in het bezit gevonden van die kaas. Hij is deswege als verdacht van dien diefstal overgebracht naar het huis van be waring ter beschikking van de justitie (N. A. Ct.) Ernstig ongeluk. Zondagavond omstreeks zes uur is te Beek de varensgezel Arts, uit Nijmegen, door te vroeg uitspringen onder een electrischen tram geraakt. Den ongeluk- kigen man, werden beide beenen afgereden. Hij overleed spoedig daarop. Voor een jaar werd de broeder van Arts in de tramremise tusschen twee wagens doodgedrukt. Ongeval. Zondagochtend te ongeveer 10 uur kwamen in de Wilhelmina straat te Haar lem uit de richting van den Zijlweg, een compagniewagen, bespannen met twee paar den, evenwel zonder koetsier. De tram, ko mende uit de tegenovergestelde richting, stopte oogenblikkelijk, en daar hij een aan rijding vreesde, sprong de bestuurder van den wagen. De paarden schrikten en sprongen zijwaarts over het trottoir heen, waardoor de wagen tegen de ramen kwam van het huis van den tandarts, den heer Hartman, door destoores heen. De paarden kwamen te vallen, waar bij een paard gewond werd. De dieren werden toen gegrepen en de wagen, die natuurlijk zwaar beschadigd was, werd weggeruimd. (H. D.) Hoe een Nederl. kapitein over de grens kwam. Dit is het verhaal van een kapitein van het Nederlandsche leger, die zich in Zwitserland met verlof bevond, en pas Zaterdag de ernstige berichten uit de ver schillende deelen van Europa vernam. Dadelijk pakte hij zijn bagage en nam den trein die over Schaffhausen Duitschland in rijdt. Met eindeloos geboemel bereikte hij Keulen. Van hier wist hij een plaats te bemachtigen in een trein, die rijdt naar Gogh, ongeveer twintig kilometer van de Limburgsche greng ter hoogte van het Limburgsche plaatsje Afferden (bij Gennep.) Hij begreep, dat het hem moeite zou kosten, nu het Nederland sche leger gemobiliseerd werd, om als officier over de grens te worden gelaten. Hij scharrelde Zondagavond een fiets op in Gogh en betaalde het ouwe rammelding met honderd, onder beding, dat de handelaar hem vijf losse marken als zakgeld zou mee geven. Zijn bagage liet hij maar achter, om dat deze slechts ballast zou vormen op zijn tocht in den nacht. De kapitein reed nu den weg naar de Holland- sche grens in, zonder licht natuurlijk, hetgeen niet bezwaarlijk was, aangezien de nacht niet donker was met de wassende maan. Na geruimen tijd gepeddeld te hebben, werd zijn aandacht getrokken door het felle schijnsel van twee auto-lantaarns. Hij sloop naderbij en bemerkte, dat het een Neder landsche automobilist was die in heftig ge- sprekwasmet een Duitsche militaire patrouille welke hem den toegang tot het Neder- landsch grondgebied weigerde. Onze kapitein maakte van deze voor hem gelukkige om standigheid gebruik, nu er dus geen aandacht aan zijn persoon geschonken werd. Ijlings verliet hij den grooten weg, en zijn fiets naast zich voort sleepende. kroop hij door een graanveld, dat niet was afgemaaid in de richting van de grens. Nadat hij aldus eenigen tijd was voortge gaan, zag hij in het grijze licht van den maannacht eenige personen op wacht staan die hij aan den witten band om hun arm herkende als Duitsche douane-beambten. Door het maken van een grooten omweg wist hij deze strenge douaniers, die eiken grens bewoner in deze dagen aan den lijve fouil- leeren en alle papieren nakijken, te ontwij ken. Daarop stuitte hij echter op eenige man schappen met geweren gewapend, welke hem plotseling den doortocht beletten, maar tot zijn groote vreugde hoorde de kapitein zich in het Nederlands toeroepen. Het waren Neerlandsche landweer-soldaten. Hij was de grens van zijn land over! En gistermiddag heeft onze kapitein zijn bataljon reeds bereikt. (Hdbl.) De uittocht uit de badplaatsen. Gedurende de laatste dagen zijn de Noordzee-badplaat- sen leeggestroomd. Noordwijk aan zee, dat voor een aanzien lijk deel door Duitsche badgasten bezocht wordt is bijna geheel verlaten. Een enkel Duitsch kindervlaggetje wappert op een der bergjes aan het verlaten strand. De hotels sluiten en verrekenen 2/3 van de loopende pensionprijzenhet vrij talrijke Duitsche personeel is onder het zingen van vaderlandsche liederen afgetrokken. Moord. Met de stoomtram is uit Klaaswaal alhier een jongen van 10 jaar aangebracht, die door zijn vader, een zigeuner, een kogel in het hoofd is geschoten. Bij aankomst in het ziekenhuis alhier was het kind reeds overle den. De dader is te Klaaswaal gearresteerd. Nederlandsche spionnen. Reuter seint uit Londen: De twee jonge Nederlanders, die beschul digd waren van spionnage, zijn vrijgelaten en naar Nederland vertrokken. Staaltje van Duitsche oorlogstemming. Een onzer lezers bevond zich dezer dagen aan het station van Keulen, en woonde daar het volgende bij. Een tweetal Duitschers bespraken den toe stand van het oogenblik, de een opgewon den en in oorlogszuchtige stemming: „Wir sind jetzt fertig, also hauen wir jetzt dr'auf!" De ander was meer gemoedelijk en polem- seerde óver het minder wenschelijke van het ultimatum aan Rusland. De eerste maakte zich driftiger en drifti ger; toen begon hij den ander uit te schel den voor lafaard en vaderlandslooze. Er kwamen anderen bij; men riep, dat men soldaten moest ontbieden. En werkelijk snelde plotseling de opgewonden man het perron op, riep een paar soldaten, en wees hun den man aan, die zijn oorlogszuchtige stemming niet deelde. Dadelijk werd deze gearresteerd en tus schen de soldaten weggeleid. (Hbl.) In dronkenschap. Te Winschoten loste de metselaar D. in dronkenschap een revolver schot op den reinigingsman Smit en ver wondde dezen aan de hand. De dader is aan gehouden. Diefstal Ethnografisch museum Leiden. De directie van 's Rijks Ethnografisch Muse um te Leiden looft een belooning uit van f500, uit te reiken aan hem of te verdeelen onder hen, die de daders van den op 30 Juli in dat museum gepleegden diefstal aanwijzen of zoodanige aanwijzingen geven, die leiden tot ontdekking (voornamelijk gouden schalen en met edelgesteelten en goud belegde ge vesten van wapens). Nieuwe bankbiljetten. Volgens de „N. S." heeft de Nederl. ministerraad heden, 4 Aug. besloten tot het uitreiken van nieuwe bank biljetten groot 1 gld., 2V2 gld. en 5 gulden. (zie bericht hier onder.) De Directie van DE NEDERLANDSCHE BANK maakt, d.d. 3 Augustus bekend, dat zij in overleg met de regeering zal overgaan tot de uitgifte van tijdelijke nieuwe typen bankbiljetten ten einde op zoo volledig mo gelijke wijze te voorzien in de buitengewo ne vraag naar bankpapier. De nieuwe typen zullen zijn van de cou pures van f 10.—, f 25.—, f 40.—, f 60.—, f 100.-, f 200—, f 300.—, f 1000.—, f 5000.-, f 10.000—, f 25.000— en f 50.000.—. De burgemeester van Utrecht heefteen gift van f 10.000 ontvangen tot steun van de achtergebleven onbemiddelde betrekkings der opgekomen manschappen. Voorwaar een goed voorbeeld. Botervervoer naar Engeland. Het gerucht, dat Nederland en Engeland een overeenkomst hadden gesloten betreffende Botervervoer kan ten volle worden bevestigd: Kon de vorige week de boter «;'ef worden vervoerd, thans gaan onder controle van een oorlogsschip geheele ladingen naar Engeland. Bovenstaande werd ons officieel van een fabriek medegedeeld. (Get.) Gebeden voor den vrede. In de 16e zitting van de algemeene Synode der Ned. Herv. kerk is het volgende besluit uitgevaardigd. De Algemeene Synode [der Nederlandsch Hervormde kerk, diep doordrongen van den ernst der tijden en den gevaarvollen toestand waarin geheel Europa verkeert innig overtuigd dat hulp en redding alleen kan komen van Hem, Die regeert over de volkeren, en in Wiens hand ook de harten der vorsten zijn spreekt den hartelijken wensch uit, dat zoo spoedig mogelijk alle Ned. Herv. gemeenten in hare bedehuizen samengeroe pen worden, om zich te verootmoedigen voor Gods aangezicht, en zich te vereenigen in gebed tot hem dat Hij ons niet doe naar onze zonden, maar in Zijne Genade zich over ons ontfer- me dat Hij de harten der Koningen en hunne raadgevers neige tot Zijnen wil en hen door Zijn Geest verlichte, opdat zij wegen mogen vinden, die leiden tot behoud van den alge- meenen vredeen dat Hij inzonderheid ook ons thans in oorlogsgevaar verkeerend Vaderland beware, onze Koningin en allen die haar. terzijde staan nabij zij, en uit dit tijdelijke kwaad, dat thans over Europa gekomen is, een geestelijken zegen doe voortkomen vooralle natiën en inzonderheid voor ons volk en onze Vaderlandsche Kerk." Onweer. De vrouw van A. Visser te Gie- kerk liep Zondagavond langs een muur van een oude boerenwoning, dieafgebrokeu wordt. Tijdens het opkomend onweder wierp een rukwind den muur omver met het gevolg, dat de vrouw er onder bedolven werd. Toen men de ongelukkige van onder het puin te voorschijn haalde bleken de levensgeesten reeds grootendeels geweken; de in allerijl ontboden arts vermocht geen hulp meer te verleenen, wijl inmiddels reeds de dood was ingetreden. Zondagavond werd te Britsum de woning van R. v. d. Kuur door den bliksem getrof fen. Hij nam zijn weg door den schoorsteen en rakelings langs de huisvrouw, die aan tafel zat, zonder brand te veroorzaken. Al leen eenige voorwerpen werden beschadigd en versplinterd. (L. Ct.) Hoe onvoorzichtig. De „Oprechte Haar- lemsche Courant" bevat een verhaal van ongemotieveerden angst, dat tot ernstige waarschuwing kan dienen. Een reeds bejaard man te Haarlem, bezat aan bankpapier f750. Zaterdag werd hem verteld, dat om den oorlogstoestand, het pa pier totaal waardeloos was en de f750 niet meer waard waren dan f25. De eenvoudige man was op het punt zijn papieren geld voor 25 klinkende guldens in te ruilen. „Beter een vogel in de hand dan tien in de lucht," misleidde hem het spreekwoord toen hij de goede ingeving kreeg nog even ter betrouwbare plaatse te informeeren. Daar vernam hij hoe gemeen de edelmoedige raadsman hem had willen afzetten. Hij heeft zijn papieren niet gewisseld en heeft thans onbeperkt vertrouwen in de Nederlandsche Bank. HANC! 16, ROTTERDAM. Groote keuze In bekleed en onbekleed Mandenwerk, zooals WERK- en PAPIER MANDEN en WERKTAFELS. 8296 Drogist, Middelharnis. Tevens verkrijgbaar „HARMONIE" De Bank leent gelden aan loden tegen i j, pOl jaar*. Ze neemt gelden op tegen 17ioPGt.'Bjaar«, ook van a iet-leden. Voorachotton kannen dagelijks aangevraagd worden «8 een der leden van het bestuur. 7607 Gelegenheid tot Inbreng- en terugbetaling van gelden slken Maandag- en Vrijdagavond van 6-S uur t u fcnire van den Kassier D. JOPPK Os., Sokmrlsduk Prijs van de Cokes per gemeten hectoliter, Maandag ingaande Grof.55 Ot. Geklopt60 Parelcokes per Hectoliter40 Gruis per Hectoliter20 Bestelloon per Hectoliter5 Bij gelijktijdige afname van minstens 20 Hectoliter 5 Cent. per H.L. reductie. Cokes met Anthraciet is een uitstekende brand stof voor Vulkachels. Een goeds brandsto is ook Parelcokes met turf, sloffen of kachelkolen. Deze Cokes voor dezelfde prijzen te verkrijgen: Te Ooltgensplaat bij C. Francoise, te Den Bommel bij M. A. v. d. Sluis, te Stad a. 't Haringvliet bij Nieuwland (smid), te Nieuwe Tonge bij v.d. Broek (brandstofhandelaar), te Achthuizen en Zuidzijde bij Campfena.7255 belast zich met uitvoering van drainages. 7981 Telefoon 835t.

Maas- en Scheldebode | 1914 | | pagina 2