Josina Maria Cornelia Punt Advertentiën INGEZONDEN STUKKEN. UITSLAG AANBESTEDING. RECHTZAKEN. GEMENGD NIEUWS. SNIPPERS. BURGERLIJKE STAND. KERK EN SCHOOL P. KURVINK, EEN SCHILDERSKNECHT EEN SCHILDERSKNECHT TIMMERLIEDEN Heden behaagde het den Heere van leven en dood van onze zijde weg te nemen, na een langdurig doch geduldig lijden, onze dierbare Echtge noot, V ader, Behuwd - en G root vader den heer in den ouderdom van 71 jaar en 10 maanden. 8355 Wed. P. KURVINK— Wagner, Ooltgensplaat, 24 Juli 1914. Heden overleed onze lieve Moeder, Behuwd- en Groot moeder Mevr. in den ouderdom van 76 jaar ROTTERDAM, 19 Juli 1914. V/oor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming betoond bij het overlijden van onze gehelde Moeder, Behuwd Groot- en Overgrootmoeder Mej. CORN. VAN DEN TOL. betuigen wij bij deze onzen hartelij- ken dank. 8350 JOHs. VAN SCHOUWEN. Sommelsdijk, 23 Juli 1914. TERSTOND GEVRAAGD of HALFWAS, geruimen tijd werk. W. BUIJSSE, Schilder, 8351 Middelharnis. TERSTOND bekwame 8354 gevraagd, bij VAN DER KOOG VAN DER WILT, te Oud-Beijerland. Allen die iets te vorde ren hebben van- of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van wijlen den Heer AREN JONGELING, gewoond hebbende te den Bommel en aldaar den 12 Juli 1914 over leden, worden verzocht daarvan spoedig opgave en betaling te doen ten kantore van Notaris VAN DER SLUYS te Dirksland, 8343 daarover te oordeelen, waarom wij u voor stellen dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Besloten. 4. Aanbieding van de gemeente-rekening over 1913, sluitend met een batig saldo der gewone uitgaven van f 794.66 en der buiten gewone uitgaven van f 41.05, samen f 835.71. 5. Aanbieding rekening Burg. Armbestuur en Weeshuis, sluitend met een nadeelig saldo van f 469.125. Voorz. Dan verzoek ik de heeren Mijs, M. Joppe en G. Joppe deze rekeningen na te zien, hoewel bij het nazien der [rekening van het Burg. Armbestuur dhr. G. Joppe niet aanwezig mag zijn. 6. Uitloting obligatiën leeningen 1895 en 1908. Dhr. M. Joppe werd uitgenoodigd tot trek king der nummers. Voor de leening van 1895 werd getrokken No. 10, betaalbaar 10 Jan. 1915. Voor de leening van 1908 werd getrokken No. 14, betaalbaar 1 Sept. a.s. 7. Wijziging instructie van den gemeente bode, in betrekking van het door deze niet bewonen van het gemeentehuis. 8. Kohier schoolgeld L. 0.3e kwartaal 1914. 9. Suppletoir kohier hondenbelasting No. 1 1914 wegens inschrijving van een hond van de wed. Poldermans, waarvoor een apart kohier zal moeten komen. 10. Voorz. Volgens afspraak stellen B. en W. u voor tot havenmeester te benoemen dhr, J. Uijl, gemeente-politie. Deze werd bij acclamatie benoemd. 11. Benoeming van een lid der Commissie tot wering van schoolverzuim, wegens be danken van dhr. J. C. de Gast. De voordracht bestaat uit de heeren C. VIS Jz. D. JOPPE Cz. Dhr. C. Vis verkreeg 7 stemmen en 2 wa ren er in blanco uitgebracht. 12. Benoeming van 2 leden College van Zetters. Eerste candidaat vacature A. P. v. Dorsser. Dezelfde gecandideerd met 7 stemmen en 2 blanco. Eerste candidaat vacature M. Peekstok. Dezelfde gekozen met 7 stemmen en 2 blanco. Tweede candidaat vacature van Dorsser. Vorige keer was het dhr. van Beek, welke ook thans weer werd benoemd met 8 stem men en 1 blanco. Tweede candidaat vacature Peekstok. Vorige maal dhr. Timmerman, welke ook nu werd gekozen met 8 stemmen en 1 blanco. Niets meer te verhandelen zijnde sloot de Voorz. de openbare vergadering, en daarna ging de Raad over in comité-generaal. VERSLAG van het verhandelde in den raad der Gemeente STELLENDAM op Dinsdag 21 Juli, des n.m. 3 uur] Aanwezig 6 leden afwezig de heer Biemond alsmede de heer Burgemeester. Voorzitter de heer Nagtegaal. De vergadering wordt op de gebruikelijke wijze geopend door den Voorzitter. De secretaris leest de notulen, welke na een kleine opmerking, van den heer Keijzer onveranderd worden goedgekeurd. Daarna wordt voorgelezen een schrijven van den Heer Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, waarin den Burgemeester van Stellendam en Goedereede wordt toegekend een verlof om zich van 15 Juli j. 1. tot 13 Aug. a. s. buiten die gemeenten op te hou den, mits de le wethouder de vervanging wordt opgedragen, voor kennisgeving aan genomen. Dan worden voorgelezen 13 inschrij vingsbiljetten voor den bouw van een on derwijzerswoning, waarvan 1 van onwaarde, als zijnde gesteld op ongezegeld papier laagste inschrijver is dhr. Joh. L. Braber, mr. Timmerman te Dirksland voor de som van f 5724 de begrooting is f 5640, zoodat Braber f 84 boven de begrooting is. Holleman vraagt of de begrooting misschien te laag is voor dezen tijd, daar 't al meer dan een jaar geleden is dat de begrooting is opgemaakt. De gemeenteopzichter antwoordt toestem mend daar hout en steen aanmerkelijk duur der geworden zijn, zou de begrooting thans f 250 hooger kunnen zijn. Van den Burge meester is door den Secretaris een schrijven ontvangen betreffende de aanbesteding. De Heer Burgemeester is bij het ministerie ge weest en geeft eenige inlichtingen over al of niet gunnen, bij eventueele inschrijving boven de raming. Uit het schrijven blijkt dat, al is het een weinig boven de begrooting, toch wel gegund kan worden. Van Seters merkt op dat het hem bevreemd dat er zoo weinig liefhebbers van Stellendam waren, n.l. slechts 1. Hij is nieuwsgierig naar de reden daarvan. fiHolleman merkt op dat, als de ambachts lui zich er zelf niet mee bemoeien, ook de Gemeenteraad dit niet behoeft te doen. Van Seters zegt dat het wel bepraten waard is, daar het zeer bevreemdt. Keijzer zegt dat hij van Oostenbrugge had gesproken, die hem zeide dat hij waarschijn lijk niet zou inschrijven, en als hij 't soms deed, zou hij 't zoo doen dat hij 't niet had. Wat de reden was wist echter niemand. Thans vraagt van Seters nog eenige in lichtingen, over kosten van opzicht enz. die de Gemeente opgeeft. Keijzer vraagt hoeveel de inschrijving van Stellendam scheelt met de laagste. De Secretaris antwoordt dat het verschil f 900 bedraagt 't geen natuurlijk te veel be vonden wordt om vóór te laten gaan. Nu stelt B. en W. voor het werk aan Braber te gunnen, waartoe eenparig wordt besloten. Holleman stelt alsnu voor het Havenre glement een weinig te wijzigen, om n.l. te mogen zwemmen op bepaalden afstand der gemeente. Thans is er een goede zwemplaats, doch die zal gauw door eenden ingenomen worden. Z. i. was er geen bezwaar tegen het zwemmen in de haven. Van Seters zegt zelf er geen bezwaar te gen te hebben, doch waarom is vroeger het zwemmen in de haven verboden. Nagtegaal stelde voor eens te onderzoeken of dit ook bezwaar kon opleveren. Holleman merkt op dat op die manier de zwemtijd voorbij gaat. Deze zaak wordt aan gehouden tot een volgende vergadering. Niets meer te verhandelen zijnde wordt de vergadering gesloten. De copie van Ingezonden Stukken, die niet ge plaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Geachte Redactie! Naar aanleiding van het door den heer A. v. d. Tol, Ooltgensplaat, gesproken inde vergadering van de Centrale Landbouw- vereeniging over de geleverde Chili-salpeter te Ooltgensplaat, moet ik bekennen dat de 27 balen Chili-salpeter met 7s/4 stikstof niet door Jden |heer Van der Have geleverd zijn, maar door mij van een andere firma zijn gekocht. Ooltgensplaat. H. VAN GENT. Geachte Redactie! In S'dijk en M'harnis wordt hardnekkig het praatje gecolporteerd dat de finantieele toe stand der Coöp. Bakkerij „Volharding" te Dirksland niet erg rooskleurig is. Bovendien zou haar crediet dermate geschokt zijn, dat het een heele toer moet geweest zijn, hier of daar nog wat crediet te verkrijgen. Aldus de redeneering, die „men" over de „Volharding" ten beste geeft. Hoe en door wien dit praatje in de wereld is gebracht, interresseert ons op 't moment niet. Doch dat hier veelal de wensch vader van de gedachte is, ligt voor de handl Met feiten en cijfers bewijzen, dat dit praatje van allen grond ontbloot is, zullen wij opj't oogenblik niet doen, doch wel kunnen wij beslist verklaren, dat alles, wat hierover in S'dijk en M'harnis rondgebazuind wordt, van a tot z onjuist is. Mocht deze tegenspraak voor de belang hebbende colporteurs van voornoemd gerucht niet afdoende zijn, dan noodigen wij hen hierbij uit, iemand (natuurlijk een deskundige) aan te wijzen, die alles wat hierop betrek king heeft, kan controleeren. Wij geven daartoe de volle vrijheid! Mocht dan daarbij blijken, dat de toestand der „Volharding" is, zooals wordt rondver teld, dan hebben we natuurlijk zwart op wit de bewijzen en zijn tevens van succes ver zekerd. Dit wachten wij inmiddels af! U, geachte Redactie, dankend voor de plaatsing. Namens het Bestuur, J. C. DE BONTE, Secretaris. Dirksland 24 Juli 1914. STELLENDAM. Uitslag der aanbesteding voor het bouwen van een onderwijzerswoning te Stellendam. Begrooting f5640. Ingeleverd waren 13 biljetten, waarvan 1 van onwaarde Johs. Leendert Braber, Dirksland f5724. J. C. Zorge, Dirksland f 6600. Jb. Both Dirksland f6613. J. Gestel Dirksland f7444. K. A. v. Wageningen en G. v. Koppen, Stellend, f6623. P. Zorge Melissent f 6700. A. v. d. Doel Som- melsdijk f5900. C. Kroos, Middelharnis f6100 D. Gestel, Dirksland f7500. D. de Knecht Heenvliet f6619. Mosselman, Nieuwe Tonge f6840 van onwaarde. Kastelein, Sommelsdijk f5765. Gebr. le Comte, Sommelsdijk f6800. Aan den laagsten inschrijver dhr. Braber werd het werk gegund. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeelingvan VANDER GRAAF Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week in Nederland uitgespro ken 43 faillissementen tegen 25 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Rozenburg zonder politie. Door de staking te s'Hage is ook onze rijksveldwacht voor bewaking aldaar in het geweer 1 Onze ge meente-veldwachter is met 8 dagen verlof, terwijl onze eerste wethouder, die steeds surveilleert in het labyrinth is. Zoo ontbloot van de dienaren van den heiligen Hermandad, heeft iedere overtreding vrij spel, en weet niemand hoe laat het is, als er gepaft of ge gapt wordt. Ons terrein ligt open voorlede ren vrijbuiter. Wie stelt hier paal en perk? Een koopman van verre. Wij lezen in het Haagsche Vaderland Sedert eenige dagen loopt hier rond, schrijft men ons, een verkooper van sierlijke aarde werk-kannetjes op een mooi, bijna wit ezeltje geladen. Dezen man zoo ziende, de straten van 's-Gravenhage doorloopend alsof hij hier thuis hoorde, zou men niet vermoeden, dat hij een eenvoudige boer, een veldarbeider is uit Estremadure, een van de zuidelijke provinciën van Spanje. Hijkan noch lezen, noch schrijven, spreekt behalve Spaansch, slechts een paar woorden gebroken Fransch, onder weg geleerd, want (en dit is het merk waardigste van het geval) hij is uit zijn ver, zonnig land hierheen te voet gekomen. Wat een vaste wil, energie en goede bee- nen al niet kunnen. Hij is naar Nederland gekomen over San Sebastian en Irun, Parijs en Brussel. Deze kranige moedige kerel, die een zeer symphatieken indruk maakt, verdient waar lijk succes met zijn koopwaren te hebben. De liefhebbers van curiositeiten zullen ze met genoegen koopen, wegens de sierlijke, elegante, klassieke vormen: en ook allen die, van een koel glas water houden zonder toe voeging van ijs, zullen van de groote kan nen en karaffen gebruik kunnen maken. Dit aardewerk is poreus en houdt daarom het water bijzonder koel, vooral in den tocht gezet en met een natten doek omwonden. AanrandingDinsdagmiddag kwam een in casseerder van de kassiersfirma Perk en Everts te Hilversum per fiets met ongeveer f5000 van ,Bussum. Dit geld droeg hij zoo, dat geen tasch te zien was. Ter hoogte van de Crailoosche brug voel de dat hij plotseling een slag in zijn rug, waarna hij natuurlijk omkeek en een persoon met een stofbril voor het gelaat zag voor bijsnellen, hij bemerkte een lichte pijn in den rug begreep dadelijk, dat het zaakje niet in den haak was. Hij rende daarom den on bekende achterna, die het als een razende op een trappen zette. De wilde jacht ging de heide over, den Lagen Naarderweg langs, den Koninginne weg op tot bij den politiepost aldaar. Een agent van politie, door het geschreeuw van den achtervolger opmerkzaam gemaakt, vloog naar buiten en greep den vervolgde, wien de stofbriel onder de kin was gaan hangen. De gelddrager deelde daarop de toedracht der zaak mede, waarop de ander naar het hoofdbureau van politie werd gebracht. Het bleek te zijn een 18-jarige Utrechtenaar. Op hem werd bevonden een geladen revolver, die echter, volgens hem, bij de Crailoosche brug plotseling en zonder zijn toedoen was afgegaan. De wonde van den incasseerder bleek onbeduidend. De commissaris van politie deed den jon gen man een streng verhoor ondergaan en vond reden hem gevangen te houden. On derzocht wordt nog of "hij den incasseerder kende en of hij kon weten dat deze geld bij zich had. (A. H.) Een oorlogszuchtig heer is naar het schijnt de Duitsche Kroonprins. Dat bleek weer dezer dagen bij de verschij ning van een door een kolonel geschreven brochure over „het uur dat over het lot van het Duitsche rijk beslist. Daarin komt de kolonel tot de volgende conclusie: „De geprikkelde wraakzucht van Frankrijk tegen het Duitsche rijk, de ontvlamde haat van Rusland tegen Oostenrijk-Hongarije, dat het Russisch streven in den weg staat, heb ben in beide landen een geweldige opdrij ving van oorlogsuitrustingen veroorzaakt, die slechts een korten tijd gehandhaafd kan wor den. Feitelijk is deze voorbereiding niet meer te onderscheiden van gereedheid voor den oorlog, en in het voorjaar van 1915 zal deze zoo volledig zijn, dat men iederen dag het binnenrukken kan verwachten van zoo ge weldige legers, als in Europa, ja op de ge- heele aarde, nog nooit aanschouwd zijn. Dan zal voor het Duitsche rijk en voor zijn bond- genooten het uur der beslissing slaan." De Kroonprins, die deze brochure las,zond daarop aan den kolonel het volgende tele gram.: „Ik heb uwe voortreffelijke brochure met de grootste belangstelling gelezen, en wensch haar bij ons Duitsche volk de grootst moge lijke verspreiding toe." Reeds meermalen gaf de Kroonprins den indruk dat bij hem het zwaard los in de scheede zit, waarom in breede kringen dan ook de hoop gekoesterd wordt dat de tegen woordige keizer, een man des vredes, nog lang mag worden gespaard. Het zal helaas wel waar zijn, dat wij zware tijden tegemoet gaan. De teekenen der tij den voorspellen ons weinig goeds. Maar we mogen een uitstel van zulk een ontzettende catastrophe, die het menschenhart van vrees en angst zal doen kloppen, toch wel afbid den: bovenal ook daarom, dat elke oorlog de kiem van een nieuwen oorlog in zich draagt. Uitverkoop. Het blad „De Manufacturier'' haalt deze advertentie aan van een groot winkelier „Uitverkoop! Vanwege het reusachtig ka pitaal dat ik volgens mijn aanslag in de be lasting heet te bezitten, zie ik mij verplicht, mijn zaak op te heffen en daarom biedt ik alle voorradige artikelen, als bedden, meube len, kleedingstukken, alsmede een partij bank biljetten beneden inkoopsprijs aan. N.B. Te gelijkertijd wordt een poppenkast te koop gevraagd". De bliksem in een vuurwerkfabriek. Ge durende een hevig onweer sloeg te Castel- lamare de Stadia,'bij Napels, de bliksem in een vuurwerkfabriek. Het gebouw vloog in de lucht en alle personen, die er zich in be vonden, werden onder de puinhoopen be graven. Zes lijken zijn reeds gevonden. De Haagsche Tramstaking. Er is weinig verandering te melden. De stakers houden vol en directie heeft vier lijnen weer in dienst weten te stellen. Meer en meer komt ook de Haagsche Raad onder den indruk van de rechtmatigheid der eischen en het personeel. B. en W. verklaarden openlijk niet over tuigd te zijn, dat het de tram-directie ernst is met haar aanvankelijke verklaringen. Bij den Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramweg personeel zijn van verschillende predikanten te 's-Gravenhage betuigingen van instemming met de staking ingekomen. De tram-directie heeft nu toch de Duit- schers weggezonden en tracht met eigen personeel den dienst in gang te zetten. Hoelang zal dat nog duren? Een mooi getuigenis geeft een Engelsche automobilist over ons land. „Driest beweer ik", schrijft hij, „dat er in de gansche wereld geen weg is, die kan wor den vergeleken met den bewonderswaardi- gen hoofdweg die tusschen Venlo, Nijmegen, Arnhem en Utrecht ligt. Recht, breed en on vergelijkelijk vlak, loopt die weg dwars door het land, een keizerlijke weg! Reusachtige boomen beschaduwden hem, hun groen loof beschut op het heetste van den dag den rei ziger tegen de zon." Ook zijn camera kan niet blijven rusten. Vooral in de buurt van Nijmegen. Daar was het schilderachtige Holland uit boeken ge kend. Na Arnhem kwam een „verrukelijken rit door een nimmer eindigend model-dorp Zeist tot Utrecht. En nog nimmer zag mr. Prioleau zooveel sierlijke kleine huizen, zulke nette kleine tuinen, zoo'n omgeving van lachenden vrede en voorspoed. Mooie reclame voorvreemdelingenverkeer. Spoorwegongeval. Uit Heerlen meldt men aan de Limb. Koerier: Een zwaarbeladen kolentrein, afkomstig van Schaesberg, is Dinsdagochtend juist bij het stations-emplacement alhier op twee le dige personenwagens gereden. Deze zijn ge heel vernield. Ook van den kolentrein zijn een zestal wagens geheel ontzet en bescha digd. Het personeel van den goederentrein, dat het ongeluk zag aankomen, was tijdig van den trein gesprongen. De overweg is versperd. Een apothekersquaestie. De apothekers te Harderwijk hebben het bestunr der ver- eeniging De Eendracht aldaar bericht, dat zij met ingang van 1 October a. s. de leve ring van medicijnen aan de leden der ver- eeniging op den voet waarop dit nu ge schiedt 30 ct. per recept voor een man nelijk lid en 35 ct. voor een vrouwelijk lid niet zullen voortzetten. De aphotekers moeten voornemens zijn een vereeniging op te richten, waarvan vol wassen personen, wier inkomen een zeker bedrag niet te boven gaat, lid kunnen wor den, tegen betaling van een premi van f 0.127a per week, waarvoor doktershulp en geneesmiddelen zullen worden versterkt. Voor kinderen uit een gezin zal een premie betaling van f 0.03 per week en per kind verplicht zijn. Het bestuur der vereeniging De Eendracht is voornemens, naar aanleiding van het be sluit der apothekers, besprekingen met de zen te houden en hoopt tot een minnelijke schikking te geraken. Ziekte onder de rogge. Op de Veluween een deel van Utrecht, doet zich thans een ziekte voor onder de rogge, die in deze streken veelvuldig verbouwd wordt. Dat zal succes hebben, daar kan men op aan. Coan Doyle, de bekende detectieve-ro- mancier, roept Engelsche vrouwen naar Ca nada. „Canada heeft 100.000 vrouwen noodig", zegt Coan Doyle. In genoemde Britsche kolonie he,. t gebrek aan vrouwe lijke werkkra^nne bie boeren leven in een zaamheid, zonder vrouw en kind. Geen inensch die voor hen zorgt, hen troost wanneer zij treurig gestemd zijn. Aan dit euvel wil de Staat een einde maken door honderdduizend vrouwen uit te noodi gen op Staatskosten naar Canada te komen. Overal heb ik hooren klagen en bovendien hebben de farmers daar een gunstige gele genheid om rijk te worden." Als dat „huwelijks-bureau" geen klanten krijgt, weet ik het niet. VOOR HET LEVEN. Zoolang men benijders heeft, heeft men ook vrienden. Een mensch te leeren kennen, beteekend dikwijlshem te verliezen. Door ezelsooren wordt véél gehoord, maar slecht geluisterd. Eigenliefde maakt den mensch altijd vol zorg en vrees niet voor anderen, maar voor zich zelf. Sommige menschenvrienden hebben er veel slag van om anderen voor de moeite en kosten hunner menschenliefde te laten op draaien. Zelfs op den donkersten levensdag schijnt de zon der eeuwige liefde, al zien wij haar niet schijnen. Lachende spot geneest, spottend lachen krenkt. Wat gij den een doet, kunt gij van den ander verwachten. Wees uw eigen bevelhebber, maar nooit uw eigen trompetter. Tegensprekers zijn meestal beter te ver trouwen dan jabroers. Leed verbindt meer dan vreugde. Bij mooi weer loopt men los naast elkaar, maar bij storm houdt men elkander stijf vast. Chineesche spreekwoorden. In de „Frankf. Ztg." vinden wij de volgende staaltjes van Chineesche volkswijsheid Zij die iets weten spreken nietzij die spreken weten niets. Waar de paleizen prachtig zijn, zullen de velden kaal en de zolders leeg zijn. Hoe grooter het aantal wetten, hoe groo- ter dat der dieven. Men behoeft de deur niet uit te gaan om de wereld te kennen. Wie zich zelf ziet, heeft goede oogen. Met praten kan men de rijst niet gaar koken. Doe liever een goede daad dicht bij huis, dan dat gij een verre reis maakt om wierook te branden. Denk in de eenzaamheid na over uw eigen gebreken: spreek in gezelschap nooit over die van anderen. Als gij wilt dat uw kinderen een rustig leven zullen lijden, laat ze dan wat kou en honger lijden. Liever een domme zoon dan een listige dochter. Als gij aan geluk in het spel geloofd, zult gij uw huis moeten verkoopen. Wie thuis geen bezoek ontvangt, zal op reis geen gastvrije vrienden vinden. De dochter van een krab zal nooit een vogel ter wereld brengen. Observator. SOMMELSDIJK. Geboren: Abraham, z. v, J. den Boer en W. Schellius. MIDDELHARNIS. Geboren: Martha d. v. Marinus v. d. Slik en Jacoba Cornelia Verhage. Ondertrouwd: Walter Kroese 29 j. en Eli zabeth Johanna Heiltje Ruiter 20 j. Gehuwd: Mattheus Jordaan 25 j. (te Maas sluis) en Louiza Verhage 24 j. Officieel Gedeelte. GODSDIENSTOEFENINGEN. Predikbeurten op Zondag 26 Juli 1914. Ned. Hervormde Kerk. Sommelsdijk, 's av. 6 uur Ds. Emmen van Den Bommel. Middelharnis, v.m. 9.30 uur Ds. Knotnérus uit Brielle. Middelharnis, (Evangelisatie), v.m. en 's av. dhr. J. Vroegindeweij van Middelharnis. Stad aan 't Haringvliet, geen opgaaf. Den Bommel, v.m. en 's av. Ds. L. Emmen. Langstraat, geen opgaaf. Oude Tonge, geen opgaaf. Nieuwe Tonge, geen opgaaf. Ooltgensplaat, geen opgaaf. Herkingen, geen opgaaf. Dirksland, v.m. 9 en n.m. 2 uur Ds. Steenbeek (Doopsbediening). Melissant, geen opgaaf. Stellendam, geen opgaaf. Goedereede, v.m. 9.30 uur (Doopsbediening) en 's av. 5.30 uur Ds. F. de Gitlts. Ouddorp, geen opgaaf. Gereformeerde Kerk, Middelharnis, v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Lanning van Baarland. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9.30 uur (Bed. v. h. H. Avondm.) en 's av. 6.30 uur (Nabe trachting v. h. H. Avondm.) Ds. Esselink. Den Bommel, v.m. 9, n.m. 2, en 's av. 5.30 uur (Leesdienst.) - Ooltgensplaat, v.m. 9 en 's av. 6 uur Ds. Dekker. Melissant, geen opgaaf. Stellendam, geen opgaaf. Ouddorp, geen opgaaf. Gereformeerde Gemeente. Dirksland, v.m. 9, n.m. 2 en's av. 6 uur Ds Kieviet Melissant, geen opgaaf. Herkingen, geen opgaaf. Ooltgensplaat, geen opgaaf. Doopsgezinde Kerk. Ouddorp, v.m. 9 en 's av. 6 uur Ds. Róssing. STELLENDAM. Tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. School alhier is benoemd de heer F. Trommel te Melissant. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Niezijl (toez.) de heer G. Hornstra, cand. te Huizum. Aangenomen: Naar Haarlo, J. L. Snet- hage te Ouwerkerk. - Naar Elden, bij Arn- (N-Br g"lg) A' T- P' P°P te Sprang Bedankt: Voor Katwijk aan Zee, F. G Hospers te Hiilegom. Voor Katwijk aan zee (3e pred. pl.) G. F. Hospers te Hiilegom. GEREF. KERKEN. B e r o epe n Te Spijk (Gr.) P. J. Klaar hamer te Wommels (Fr.) te Dronrijp (Fr.) H. Fokkens te Dwingelo. Te Lollum, K. Minnema te Garijp. Te Duurswoude J. D. Speelman man te Stroobos. a IF er,n 0 m e n Naar Randwijk 011 He- teren, M. Brouwer te Westerbork. CHR. GEREF. KERK. T w e e ta ITe Sneek, de heer H.Hoogen- doorn, cand. te Zwijndrecht en Jongeleen cand. te 's Gravenhage. Be roepen: Te Almelo, H. Hoogendoorn cand. te Zwijndrecht. Te Amersfoort— ®aa,rn>'J- Jongeleen, cand. te 's-Gravenhage. Te s-Gravendeel, J. Jongeleen cand. te's-Gra venhage. Bedankt: Voor De Krim (Overijsel) de Bruin te Broek op Langendijk. Uit aller naam Wed. van den Heer E. Emmen Ezn. Wilh. SCHEPP- Emmen. Chr. SCHEPP. Den Bommel, DS. L. EMMEN. A. F. M. EMMEN - Kruijff en kinderen. J. M. C. EMMEN. Soerabaja, P. A. D. EMMEN. 8345 Eenige en algemeene kennisgeving. Wed. Joiis van Schouwen, Uit aller naam. GEVRAAGD of Halfwas, bij P. C. VAN DON- GEN, Oude ToDge. 8356

Maas- en Scheldebode | 1914 | | pagina 4