1IIT TimiEELIK Advertentiën ipoiii wsptis vertrek. burgerlijkFstaM- kerken school marktberichten^ CORRESPONDENTIE. kindermeisje VISSCHERIJ. VERKOOPINGEN. GEMENGD NIEUWS. Cornelia van den Tel, TIMMERMANSKNECHT, VOOR TWEE Paardenfokkers. Belgisch Fokmateriaal AFBBAAK. A. P. THEUNISSE, TE koop AANGEB0DEN7 te SOTlMLLSDIoK in het Hotel »SPEE« op Zaterdag 4 Juli 1914 bij JOH. MIJNOERS L.Wz.. Bouwdijk Melissant, 8273 ten. Verder geef ik U de verzekering dat B. en W. niet op de financiën gelet hebben, ook de politiek niet, maar wanneer tenslotte het beginsel erbij te pas komt, voornamelijk bij het onderwijs, dan is juist de zaak van het onderwijs niet anders te beschouwen dan in het licht van het beginsel. Ik herhaal, dat wij gehandeld hebben, zooals ons beginsel dat voorschijft. dhr Mijs. Wanneer het de kwestie van be ginsel betreft, dan begrijp ik het, dat een deel der bevolking zegt, wij willen een H. B. S. maar het moet een Bizondere wezen. Ik weet natuurlijk niet of U dat zegt, gij hebt dat niet uitdrukkelijk verklaard, dat is niet juist te distilleeren. In alle geval wil ik dit op merken, dat blijkt dat de voorbereidingen die voorafgegaan zijn aan het schrijven van den Minister, wel degelijk gebleken is, dat er ook een groot gedeelte voor was, en daarom ook adhaesie betuigden aan de totstandkoming eener R. H. B. S. en waaronder ook zijn Antirevolutionairen van onverdacht allooi, die zich de moeite getroost hebben, omdat zij het in het belang achten van het eiland. dhr. Peekstok. Er heeft zich een commissie gevormd, om de totstandkoming van een R. H. B. S. te bevorderen, en daarin zitten toch ook menschen van rechts welke er voor standers van zijn. dhr. Timmerman. De afdeeling Sommels- dijk van den Flakkeeschen Boerenbond heeft zich in dezen niet kunnen uitspreken, wat op andere plaatsen gebeurt is sta ik niet voor in, ik beoordeel persoonlijk de feiten, en daaromtrent heeft deze afdeeling zich niet kunnen uitspreken. dhr, G. Joppe. Ik vind de heele werkwijze voor een R. H. B. S. zoo eigenaardig, wijl er toch tegenwoordig een Staats-Commissie op Onderwijsgebied door de Hooge Regee ring is ingesteld, daar komt zij zoo op eens alvorens die zaak te regelen, deze zoo straf aanpakken. Dan is er over gesproken dat hei door B. en W. feitelijk in 8 dagen af zou moeten loopen, dan hebben zij reeds lang een heele boel bij elkaar getrommeld, en daarenboven acht ik het wenschelijk, dat de Raad zich nader uitspreekt. Ik vind voordat eigenlijk die onderwijskwestie door de Hooge Regeering beter in elkander gezet is en tot Wet geworden, wij ook niet op dat voorstel in kunnen gaan. Uit dat oogpunt beschouwd ben ik tegen de motie en ook tegen de ver dere plannen. Dhr. Mijs. Wat dhr. G. Joppe daar zegt, ligt heelemaai niet op de lijn, het staat ge heel op zichzelf, er is niets waar, dat er zoo'n vaart achtergezet wordt. Want er is verleden jaar reeds hard voor gewerkt. Wan neer deze ook de Kamerverslagen gelezen heeft, dan heeft hij kunnen zien, dat ook de Minister overtuigd was, van de noodzake lijkheid, en waar de Financiën zulks toelie ten, zou er een gesticht worden van het Rijk. Nu moest echter dit verband in overleg met den Minister van Financiën medewer king verleenen, waarom daar ook nader op aangedrongen is, en er wordt nu spoed mee- gemaakt, met het oog op de begrooting (vol- gens de Missive) van 1915. Het is dan ook m. i. niets verwonderlijks, en dat is mij heelemaai geen reden. Dhr. G. Joppe. Dat is bij mij juist wel de reden, want een R. H. B. S. moet van het Rijk uitgaan, en niet van de Gemeente. Voorz. Ik wil trachtten de bedoeling van dhr. Joppe, nog eenigszins nader te ontleden, en dan is het deze wanneer ik hem goed be grepen heb. Hij drukt zijn verwondering uit nu er rechtsgelijkheid aanhangig is, en wij aan den vooravond staan van een eerlijken strijd tusschen Openb. en Biz. onderwijs er nu nog eens gauw 10 12 R. H. B. S. in Nederland neergezet zullen worden. Hij meende dat dat paard, met al te groote vaart van stal ge- loopen is, en daarom moesten wij de rechts gelijkheid afwachten Wordt de motie van dhr. Mijs ondersteund. „De Raad gelet op de geïsoleerde ligging van Overflakkee en Goedereede spreekt, zon der daarmede op de financieele zijde van het vraagstuk vooruit te loopen, de wensche- lijkheid uit, dat op ons eiland een H. B. S. met 5 j. c. tot stand kome." Nadat deze door een paar leden onder steund was werd de motie in stemming ge bracht zijnde met 6 tegen en 4 stemmen vóór (Rechts tegen Links) verworpen. Dientengevolge was het voorstel om af wijzend opgenoemd adres te beschikken aan genomen, gerekend naar een gelijke verhou ding in het stemmen aantal. 4. Benoeming van een Gemeente-bode met aanverwanie betrekkingen, als klokluider enz. Alvorens daartoe over te gaan, werd door de voorz. voorgesteld waar dit een kwestie van personen gold even in Comité-Generaal te gaan. Na heropening der deuren deelde de voorz. mee dat het volgende tweetal was geformeerd. 1. D. v. d. Broek 2. M. v. d. Stad. Na stemming verkreeg, D. v. d. Broek 7 stemmen, en M. v. d. Stad 3 stemmen. Ge- "kozen eerstgenoemde. 5. Rondvraag. Dhr. Mijs. Ik wou nog even terug komen op een gezegde, waar de voorz. of feitelijk de Raad het als een eenigszins persoonlijke zaak beschouwd heeft, en ik ook een per soonlijk verwijt aan hem gemaakt heb, of aan B. en W. Ik kan verklaren ieder woordje niet gewogen te hebben. Wanneer ik dan zeide. Dit geld voor alle onderwijs, dat kan Sommelsdijk zich voor gezegd houden", dan heb ik daarmede niets miszegt, en ik trek er dan ook niets van terug. Ik heb er niet mee bedoeld dat ik direct aan wou vallen op het beleid van B. en W. Ik zou dit ook in alle geval tot heel de Raad willen zeggen en dan ben ik mijzelven volkomen gelijk gebleven ook met die laatste regeling op onderwas gebied met dat klassenstelsel. Daar heb ik mij een tegenstander van ver klaart, en ik herhaal het, dat blijft mij gelijk. Maar ik meen te moeten zeggen dat het ou derwijs in het algemeen het Lager On derwijs in Sommelsdijk, (en nu moet men dat weer niet mis vatten) zonder iets af te doen aan den ijver en bekwaamheid van het Hoofd der school en het verdere onderwij zend personeel op het oogenblik niet op een hoog peil staat voor een Gemeente van 3000 zielen. Zulks is nu niet pas zoo geworden, maar het is reeds een reeks van jaren zoo, dat we nu ja, wel niet achteruit maar toch ook niet vooruitgaan. Wij staan achter bij andere groo te gemeenten zooals Middelharnis, Dirksland enz. Ik ben er dan ook geenszins mee te vreden, en daarom zou ik wenschen, dat het onderwijs een heele boel verbeterde in het belang van de Gemeente. Verder zult gij het met mij eens zijn, dat ik na deze toelich ting geen verwijt gericht heb tot B. en W. Voorz. Ik mocht heel gaarne van dhr. Mijs vernemen, dat de stand van het onderwijs niet speciaal gelegen was aan het tegen woordig college B. en W. Verder wil ik over deze zaak niet discusseeren. Bovendien heeft liet bi| B, en W, en bij de schoolcommissie een punt van overweging uitgemaakt. Dit zal echter later nog wel in den breede aan de orde komen. Alleen wil ik dit nog zeggen dat voor het goed onderwijs in Sommelsdijk die 9 klas- sige periode geen sta-in-den-weg is en naar mijn innige overtuiging, zal wanneer dit een maal aan de orde is, wij ook zullen kunnen komen tot een eenigszins ander optreden. Thans zullen we ons niet verder over deze zaak uitlaten, maar er verder over spreken, wanneer we die zaak in den breede bekijken. Niets meer te behandelen zijnde sloot de voorz. de openbare vergadering. GOEDEREEDE. Door de Noordzee visschers werd de vo rige week van f 40 tot f 100 aan versch. visch besomd. De hoogste besommingen werden gemaakt door J. Lokker Cz. en C. Lokker Jz. Woensdag 1 Juli 1914 afslag hotel Hobbel, te Ooltgensplaat, n. m. 2 uur van 3.19.80 Heet. bouwland in het Oudeland te Ooltgens plaat, Sectie A nummers 467—470 ten ver zoeke van de erven wijlen A. Neels en van diverse perceelentuinland in het Oudeland te Ooltgensplaat Sectie A Nummers 675, 1630 en 1593 samen groot 0.78.55 Heet. in zes koopen, ten verzoeke van de erven wijlen wed. L. Dijkers. Alles breeder bij biljetten vermeld; Notarissen: Mr. VAN WEEL en VAN ISPELEN. Op Donderdag 2 Juli 1914 bij afslag des avonds 7 uur in het Hotel Spee te Sommels dijk. Een burgerwoonhuis met tuintje en an nexe arbeiderswoning aan de Westzijde van den Langeweg te Sommelsdijk kad. Sectie B nummers 2194, en 2193, samen groot 2 aren 97 centiaren. Ten verzoeke van den Heer M. de Haas te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 9 Juli 1914 veiling en Op Donderdag 16 Juli 1914 afslag, beide dagen 's avonds 7 uur, te den Bommel, ten hcrbeige van Wed. Lokker, van: Eene groote landbouwschuur en twee arbeiders woningen met grooten tuin, erf en grond te den Bommel, aan den Westmolendijk, kadaster sectie B, nommers 1372 en 1371, in perceelen en in com binatie; de schuur dadelijk te aanvaarden, ten verzoeke van den Heer Arend Jongeling. Notaris VAN DER SLUYS. Verhuring voor 7 jaren van de bouwmanswo ning genaamd „Bouwiust" a. d. Oudelandschen dijk te Oude Tonge, met bouw en weiland, inde polders Oudeland te Oude Tonge en Battsnoord te Nieuwe Tonge groot 27.61.80 H.A. of 60 Gem. 41 R.V.M, thans in huur bij Mej. de Wed. W. Witte- koek. Huurprijs bij inschrijvingsbiljet per gemet op te geven. Inschrijvingsbiljetten te bezorgen bij Notaris J. VAN ISPELEN te Oude Tonge voor of op 15 Juli 1914. Op Woensdag 15 Juli 1914, 's avonds 6.30 uur te Oude Tonge, ter herberge van'den Heer Geluk, veiling; en op Woensdag 22 Juli 1914, 's avonds 6.30 uur, te Oude Tonge, ter herberge van den Heer Waare, afslag, van7.02.30 H.A. (15 Gern. 89 R. V. Maat) kostbaar bouwland te Oude Tonge, in den polder Zuiderland, kad. Sectie B Nos. 513, 922 en 926, in 6 perceelen„in combinatiën en in massa. Bloot- schoof 1914 uit de pacht. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 16 Juli 1914 des voormiddags 10'/, uur aan den Kranendijk aan de bouwschuur van den Heer A. Hartog te den Bommel van: 3 paarden, 1 jaarling paard, 3 veulens, 3 melk koeien, 2 vaarsen, 1 os, 1 stier, 5 graskalveren, landbouwwerktuigen en gereedschappen en wat meer te koop zal worden aangeboden. Notaris VAN BUUREN. Verdronken. Het 3-jarig zoontje van den schipper Elburg is Zaterdag te Ommen bij het spelen in het kanaal geraakt en verdron ken. Uit een zolderraam gevallen. Te Amster dam is Zaterdag een 4-jarig meisje in de Lanpongstraat uit een zolderraam gevallen, met het treurig gevolg dat het kind onmid- delijk daarop overleed. Van een stoel gevallen. Te Doetichem is Vrijdagmiddag het 3-jarig zoontje van D. van een stoel gevallen met het treurig gevolg dat het een schedelbreuk bekwam waaraan hij Zaterdag is overleden. Ongeval. De 10-jarige A. v. R. uit de Oranjeboomstraat te Rotterdam is in de Ro- sestraat aldaar van een goederenwagen van de R. T. M. waarop hij geklommen was gevallen, met het gevolg dat hij onder den wagen terecht kwam en zijn linkeronderbeen afgereden werd. Vermist. Sinds Zaterdagmorgen tien uur wordt van een der bewoners aan de Keizers gracht te Amsterdam een ruim 3-jarig zoontje vermist. De moeder had zich met het knaapje op de stoep begeven en toen ze, na een oogenblik in huis te hebben vertoefd, zich weer naar de voordeur begaf, was de kleine jongen verdwenen. Men heeft den ganschen dag te vergeefs getracht het kind op te spo ren. Ook de politie heeft alle mogelijke po gingen in het werk gesteld en is omstreeks vier uur Zaterdagnamiddag met politiehon den gaan werken. (Hd'ol.) Een oud-Rome'rsche urn. Te Enkhuizen is, bij het sloopen van een oud gebouwtje in de buurt van de St. Pancras oi Zuider- kerk, onder de fundeering gevonden een oud- Romeinsche urn van gebakken roode aarde, en bijna 1 M. hoog. De eigenaar is voorne mens het gevondene aan iiet Waagmuseum ten geschenke te geven. N. R. Ct. Princes Juliana en haar witte muizen. Men meldt uit Apeldoorn aan de Msb: 't Is van algemeene bekendheid, dat de Prinses veel van dieren houdt. In het voor jaar ontving zij een viertal witte muisjes ten geschenke, waarmede zij zich geruimen tijd vermaakte, kijkende naar de evolutiën en de duikelingen, die deze vlugge diertjes in hun verblijf maakten. Doch het viertal vermenigvuldigde zich in korten tijd naar der muizen aard reus achtig, zoodat het ledental dezer familie thans ongeveer 80 beliep, zoodat tot een finale op ruiming besloten werd. Prinses Juliana deelde deze week persoon lijk aan de liefhebbers van het Paleisperso neel een viertal dezer knaagdiertjes in een net kooitje uit. Een ware verrassing voor de kinderen van het personeel. Verdronken. In een onbewaakt oogenblik geraakte Vrijdag het 2-jarig dochtertje van den landbouwer Toren te Loosduinen in een sloct en verdronk. Een driftig heer. Vrijdagmiddag heeft te Amsterdam zekere De J. op de Ceintuurbaan i bij het Sarphatiepark met een revolver op een man geschoten, naar aanleiding vaneen Vechtpartij, welke tusschen hen had plaats gehad. De twist was ontstaan doordat een vrouw De J. minder eerbare benamingen naar het hoofd had geslingerd De J. had daarop, in woede ontstoken, de vrouw mishandeld. De ze liet haar man, die in de buurt was ont bieden, om den aanrander een pak slaag toe te dienen. Aldus geschiedde met het gevolg, dat De J. een revolver trok en afschoot op den man. Gelukkig miste het schot; de da der werd aangehouden en naar het bureau Stadhouderskade overgebracht. Stoomtram gederailleerd. De stoomtram die Vrijdagmiddag 4 uur 13 uit Rotterdam vertrok, is bij Nieuw Beijerland gederailleerd en omgeslagen. De machinist Schipper werd gedood, de stoker ernstig gekwetst terwijl enkele pas sagiers lichte verwondingen bekwamen. Locomotief en postwagen geraakten in een slooteen passagierswagen werd bescha digd. Een arrestatie. Eenigen tijd geleden werd de Anglo-Dutch Trading Company te Am sterdam in staat van faillissement verklaard nadat de toenmalige directeur door de com missarissen ontslagen was. De passieva be droegen vele tonnen. Uit het onderzoek der boeken door de curatoren in dit faillissement bleek, dat lang niet alles in orde was. Vrijdag werd bij den vroegeren directeur door de justitie een inval gedaan, waarbij deze werd aangehouden. Uit het onderzoek van de justitie zal moe ten blijken, in hoever frauduleuze handelin gen in de boeken plaats gehad hebben. (Hbl.) Een dure inslikkerij. In een gasthuis te Straatsburg slikte dezer dagen een patiënt een stukje radium in ter waarde van niet minder dan 25.000 mark, dat hem wegens een of andere kwaal in den mond was gelegd waar het 72 uren had moeten blijven. Des nachts slikte de man in zijne onnoo- zelheid en onschuld het kostbare goedje in. De geneesheeren (en waarschijnlijk ook wel eenigzins bekommerd om de 15.000 pop) de den het onmogelijke om het radium weder uit de maag van den patiënt te verwijde ren. Hetgeen ten slotte, niet dan na heel veel moeite, op zeer banale wijze gelukte. De patiënt gaat nu om met de blijde wetenschap dat hij althans een paar uren minstens f 15.000 is waard geweest. SOMMELSDIJK. Geboren: Wiilem, z. v. A. van Sliedrecht en C. de Gast. Ondertrouwd; C. van der Groef, 23 jaren en M. Springvloed, 21 jaren. GetrouwdJ. Neiis, 33 jaren en J. P. Nieuw- land, 28 jaren. MIDDELHARNIS. Geboren: Neeltje, d. v. Johannis Krijgsman en Jannetje Hendrika Vermaas. Dana, d. v. Izak Rooij en Maria Sala. Ondertrouwd: Jan Broere 25 j. en Arendje van Strien 24 j. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Geboren Eliza, z. v. Hugo Donkersloot en Adriaantje Wesdijk. Gehuwd: Huibrecht Huizer j.m. 20 j. en Leuntje Adriaantje de Jong j.d. van Middel harnis 23 j. Overleden: Lientje Roodzant, 61 j., echt- genoote van Anth. Trommel. DEN BOMMEL. Geboren: Apoionia Finna Maria, d. v. Ds. L. Emmen en A. F. M. Kruijff. Pietertje Dirkje, d. v. Cornelis Arij Meijer en Adriaan tje Meijer. Aagje, d. v. Ruth Bakelaar en Elizabeth Tamboer. Overleden: Jan van Reijen oud 86 jaren, weduwnaar van Cornelia Janzen. SOMMELSDIJK. De heer P. C. de Graaf van Dirksland is benoemd tot onderwijzer (volontair) aan de Chr. School. DEN BOMMEL. Vrijdagmiddag nam de heer J. Veenstra te midden van de kinderen, per soneel, bestuur en belangstellenden afscheid als hoofd der chr. School en werd het nieuwe hoofd de heer Verheul geïnstalleerd. De heer Veenstra gaf in 't kort aan wat hij in de 5 jaren te Den Bommel ondervonden had noemde de vele teleurstelling, doch sprak ook van zegen, waar liet aantal kinderen van 40 tot ■over de 100 steeg en hij steeds goed met 't bestuur omging, nam afschejd van het per soneel en nam een roerend afscheid van de kinderen hun nogmaals op Jezus wijzende en sprak de hoop uit hen allen later in den Hemel te mogen wederzien, De voorz. van het schoolbestuur dankt om het vele goede dat de heer Veenstra voor de school had gedaan prees hem als een goed onderwijzer leidde het nieuwe hoofd in, wenschte hem een rijk gezegenden ar beid toe, hoopte op een genoegelijke samen werking en wees de kinderen nog op het goede. Den heer Verheul bracht een welkomsgroet aan bestuur en kinderen, bedankte voor de benoeming, sprak zijne beste wenscheu voor de school uit, verzoekt de medewerking van het personeel, van de ouders en hoopte in de voetsporen van zijn voorganger te wan delen. De heer van Pelt bracht het scheidende hoofd namens het personeel een afscheids- wensch en het nieuwe hoofd een woord van verwelkoming toe. De Burgemeester feliciteerde het vertrek kende hoofd met zijn financieele en andere vooruitgang, doch gaf hem in overweging zijn idealen van zijn nieuwere plaats niet te hoog te spannen, prees hem als een uitne mend onderwijzer, wees het nieuwe hoofd een welkom toe, en zeer tevreden te zijn als hij gelijk was als zijn voorganger, verzocht hem niet te veel te denken aan de sombere kerkelijke, toestanden die de heer Veenstra had gespiegeld, maar meer op de school te te zien, noemde Den Bommel een eenvou dige, doch vriendelijke en hartelijke bevol king, waar best mee om te gaan was. Hier na sprak de heer Veenstra nog een kort woord, werd gezongen Ps. 134:3 en gedankt door den heer Veenstra, waarna deze van alle kinderen afscheid nam. OOLTGENSPLAAT. Woensdagavond half 7 zal D. V. een vergadering plaats hebben, uit gaande van de Vereeniging de Kerkelijke Kas alhier, waarbij alle manslidmaten wor den uitgenoodigd, en besproken zal worden het aanschaffen van een nieuw kerkorgel. DIRKSLAND. De gehouden Collecte voor het Bijbelgenootschap in de Herv. Kerk heeft ruim f23 opgebracht, NIEUWE TONGE. Donderdagavond te'ÖVi ure zullen kerkvoogden overgaan tot het ver huren van zitplaatsen in de Kerk alhier. GOEDEREEDE. De lijst van de stemge rechtigde lidmaten der Ned. Heiv. Kerk zal gedurende drie weken ter visie hangen, voor het raam van de Kerkeraadskamer. OUDDORP. A.s. Donderdag hopen ruim 30 leerlingen der Chr. School, onder geleide van een drietal onderwijzers een uitstapje te maken naar Rotterdam. De collecte in de Herv. kerk voor het Ned. Bijbelgenootschap heeft opgebracht f 12. Onder de 70 leerlingen van de Zondagsschool „Oostdijk" is voor hetzelfde doel verzameld f 2.29. BRIELLE. Ter classicale vergadering op Woensdag 24 dezer L gehouden, waren te genwoordig 28 predikanten en 31. ouderlin gen. Een der twee aiwezige predikanten is overleden, en werd door den praeses Ds. Bruining herdacht. De praeses opende de vergadering met een welkomsgroet tot allen in 't bijzonder tot de voor 't eerst opgeko- menen, met den hartelijken wensch, dat Gods zegen ruste op ieders ambtelijk werk alsme de op deze vergadering voor de Nederl. Herv. Kerk en het Godsrijk in haar. De Scriba Ds. Polhuys te Stad las de vorige notulen voor, en een kort verslag van de bijzondere werk zaamheden des bestuurs. Bij de daarop vol gende stemmen voor bestuursleden werden gekozen Ds. Erdman Ds. Bax, en de ouder ling Groen, respectievelijk te BrielleSimons- haven en Heilevoetsluis en als hunne plaats vervangers Ds. Knottnérus te BrielleDs. Ijzer- man te Geervliet en de ouderling P. Arken bout te Zuidland. De Synodale voorgestelde reglementswijzigingen werden ter vaststelling aanbevolen met enkele wijzigingen. Ook de bijzondere wetswijzigen voor propenent for mule, voor godsdienst-onderwijzers, en voor lidmaten bevestiging werden tol aanneming en vaststelling aanbevolen. Ten slotte sloot de praeses met dank en bede. STELLENDAM, 28 Juni. De afgeloopen week werden hier 28.700 kg. garnalen aan gevoerd, waarvan 22.000 kg. a 10 c. aan de pellerijen afgedragen werd. Er zijn 180 man den gezouten garnalen naar het buitenland gezonden. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 29 Juni. De prijzen, besteed aan de veiling der Tuinb.verg. De Zuid-Holl. Eilanden waren heden als volgt: bloemkool f4 4.80, witte komkommers f3.70 k 5.80, snijboonen 44 c. per 100 stuks, aardbeien f4.50 a 8, roode bessen f 10 a 12, zwarte bes sen f 10.70, kruisbessen f 8.70, frambozem f 22 k 29, per 100 pond, rabarber f 1.80, peen f 3.50 4.30, kroten f3, per 100 bos, tuinboonen f3.80 a 4, peulen f 12.90 a 13.50, per 100 kg. aardappelen f 2.20 a 2.40, poters f 1.30 a f 1.35, per kin. ROTTERDAM, 29 Juni. Binnenlandsche Granen. Tarwe met minder aanbod, verkeer de wederom in eene flauwe stemming en was niet alles op te ruimen. Essex per 100 kg. van f 11.50 tot f 12.75. Wilheimina puike betaald per 100 kg. van f 10.60 tot f 10.75, goede van f 10.25 tot f 10.50, afwijkende van f9.50 tot f 10. LOOSDUINEN, 29 Juni. Groentenveiling. Heden waren de prijzen voor: bloemkool le soort f5.40—11.60, 2e soort f 1.70—4, kom kommers (Eng.) le soort f3.10—4.10,2e soort dito f 0.80—180, rijen komk. le soort f 3—4.70, 2e soort dito f 1.40—2.70, 3e soort dito f 0.70 —1.20, alles per 100 stuks; salade 2e soort 30—40 c. per 100 krop; peen le soort f3.60 —4.60, andijvie f 0.70—1.40. rabarber f 1.60 2.10, selderij 70—80 ct., peterselie f 0.90—1.20 alles per 100 bos; spinazie 21—25 ct., kom- kommerstek 18—42 ct. per benboonen prin- cesse f 1.15—140 per 1000 stuks; groote boo nen 70—80 ct., erwten 75—80 ct., peulen 60 75 ct., alles per mand; tomaten le soort f 1619.70, 2e soort dito f 10—14, 3e soort f7.60—9 per 50 kg.; perziken le soort f8.80 —13, 2e soort dito f3.10—7 per 100 stuks. 144632 komkommers; 59248 bloemkool; 3622 bos peen; 7384 pond tomaten. ANTWERPEN, 27 Juni. Cichoreiwortelen. De markt is prijshoudend, ofschoon er wei nig omgaat. De meeste buitenlandsche mark ten hebben deze maand eene rijzing onder gaan. De minder goede stemming in België wordt toegeschreven aan baisse-manipulaties en aan den grooten zichtbaren voorraad te Rousselaere. De berichten omtrent den oogst luiden thans beter, nu het weder gunstiger is geworden. De plant ontwikkelt zich echter zeer ongelijkmatig. Een snellere groei zou zeer gewenscht zijn. ST. PETERSBURG, 26 Juni. Vlas. De laat ste 2 weken zijn de aanvoeren aan de bin nen!. markten zeer klein gebleven. Door han delaars werden slechts enkele partijen vlas en snuit afgegeven tot volle vorige prijzen, maar velen van hen houden hunne kleine nog resteerende partijen terug; hetzelfde geldt ook van de boeren, die een groot gedeelte van hun vlas vermoedelijk niet aan de markt zullen brengen voordat het nieuwe seizoen begint. KORTRIJK, 27 Juni. Vlas. In den loop de zer week was de handel stil. Vrijdag is na genoeg 7s van het geleverde vias terugge zonden en de aankoopen bepalen zich bij voortduring tot de mindere qnaliteiten. De vraag is nu niet meer in verhouding tot de nog beschikbare hoeveelheid, maar de prijzen dalen toch niet. PER TELEGRAAF. ROTTERDAM, 30 Juni. Aangevoerd Vee. 64 Paarden, 1 Veulens, 0 Ezels, 725 ma gere Runderen, 400 vette Runderen, 281 vette Kal veren, 372 nuchtere Kalveren, 6 Graskalveren 2 Schapen of Lammeren, 1 Varkens, 134 Biggen 1 Bokken of Geiten. Prijzen per halve Kilo. Koeien en Ossen, van f 0.34 tot f 0.39 a 0.44. Stieren 0.34 0.37 0.—. Kalveren 0.47s .52 a 0.57s. Prijzen per stuk van mager Vee. Melkkoeien f 140 a 250. Kalfkoeien f 150 a 280 Stieren 120 350. Pinken 60 100 Graskalveren 30 50. Vaarzen 100 150 Paarden 150 250. Slachtp. 100 130 Fok nuchtere Kalveren van f 20.— tot f 30.—. Slacht 6.- 15.-. Biggen 7— 12.—. per week 1.50 0.—. Handel langzaam. Boter. Aangevoerd: 54 achtste vaten. 23 zestiende 170 stukken a halve Kg. Prijzen: ie. kwal. 54, e. kwal. 50, 3e. kwal. 48. Voor stukken werd besteed ahalveK.g. 70è75ct. Eieren. Aangevoerd 71720 stuks. Kippeneieren f 3.60 a 5.25 per 100 stuks. Eendeneieren 4.50 4.95 Ganzeneieren 0— 0.— Kalkoeneieren 7.— 7.50 Plaatsgebrek noodzaakt ons Ingezonden Stukken tot een volgend nummer te laten overstaan. Heden behaagde bel den Heere van leven en dood, i a een langdurig doch geduldig lijden van onze zijde weg te nemen, onze gelielde Moeder Behuwd-, Groot-, en Over grootmoeder, Mejuffrouw Wed, Joh van Schouwen in den ouderdom van ruim 84 jaren. 8286 Dirksland L. ROODZANT—Van Schouwen. K. P. ROODZANT. Sommelsdijk A. VAN SCHOUWEN. Middelharnis K. J. VROEGINDEWEIJ— Van Schouwen. A. VROEGINDEWEIJ. Sommelsdijk JOH. VAN SCHOUWEN. en Kleinkinderen. Sommelsdijk, 29 Juni 1914. GEVRAAGD, een leeftijd 1516 jaar, die tenons debt huiswerk kan verrichten. Goede be handeling en flink salaris is verzekerd. Adres: Mevrouw SPIJKER Voor schotenlaan 136. benedenhu R tter dam. 8285 Terstond gevraagd in het, centrum van het Wesland een bekwame loon 20 ets. per^uur. Hn»-?i L; nei, letter K, Bureau van dit blad. 8288 flj/z-jarige tores to tt bestaat nog gelegenheid om te weiden Adres den heer P. ZOON Pz.. Gel- derschendijk, Dirksland 8291 Wie verir«Mwd 8289 wil aank open, wende zich tot M v d. MAST, Bleiswijk Te Sommelsdijk wordt TER OVER NAME aangeboden een ffrrogist- zaak annex handel in Kruideniers waren, Comestibles, Sigaren, enz. Het huis is mede te koop. Aanvragen worden tot 15 Juli in gewacht onder No. 8287, bureau van dit blad. fierste klas makke met tuig en kar TE KOOP aangebo den. 6436 Adres: Bureau MAAS SCHEL- DEBODE, Sommelsdijk. Te Koop verschillende soorten so- liede Afbraak, afkomstig van Heert-n- huizen en Schoolgebouwen, bestaande in Waal- en IJtelsteen, marineren en hardsteenen Tegels en Piaten, 40 marmeren Schoorsteenmantels, Binnenpuien, Molgraim n voor Wa randa's ruim 3000 Vloeröeelen, Pla ten, Baddings, diverse maats Raans- en Deurkozijnen, 49 tweepersoons schoolbanken enz enz. Te zien aan verschillende Sloopwerkenen aan de Opslagplaatsen Ridderstraat 22 bij de Electrische Spoor te Rotterdam. Aanbevelend, C»rtó,V J «BtSiTE® WIJK, Koopman en Aannemer van Sloopwerken. SPREEKUREN voor :269 Arts to ifl^&^S_-¥4»ilET&ËalJia». 8 Hoeren w«gea& - i Sirle- liogstta^en en 4 Paarden

Maas- en Scheldebode | 1914 | | pagina 3