voor de Znidlfeollaiidsclie en Zeeuwsche Eilanden. w I s~ Zaterdag 30 Mei 1914. 3 Antirevolutionair 29ste Jaargang N*. 1976 Derde Blad. m tu Orgaan IN HOC SIGNO VINCES Advertentien. Landbouwers I S3 q H O istrie. INGEZONDEN. UIT DE PERS. DAVID HARTOGS JAGZ. PHIJS-COUBANT van I, J. IEIJER5 Grossier in Wijnen, LiKenr en Geflistilleeri MIDDELHABNIS, inteec. tel. ffl O CQ !3 ttie. 8130 AARS; E.voor :s EN ®ss. Deze Courant verschijnt eiken Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs per drie maanden fr. p. p. 50 Cent. Buitenland bij vooruitbetaling f 4,50 per jaar. Afzonderlijke nummers 5 Cent. SOMMELSD1JK. Adrerteatiën 10 cent per regel en i/i maal, Reclames 10 per regel. Boekaankondiging 5 Cent per regel en V, «aal. Menstaanvragea en Dienstaanbiedingen 50 Cent per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte die zij beslaan Advertentien worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 10 uur. ABSe stukken voor de Medaetie bestemd, Advertentien esi verdere Administratie franco toe te «enden aan den Uitire.ve- Gebruik Witterraans Draineerbnizen. Agent L. NELISSE Az Nieuwe Tonge Hei beste adres vooralle öoudm- in Zilverwerken is van ouds bekend bij Wesidijk B 292, MIDDELHARNIS. Gevestigd sedert 1840. N.B. Ondanks de lage prüzen worden tramkosten vergoed vanat f5,—aan koop naar verhouding, bij f 10, geheel I Jaar ge- MtiM Veeren Kapok- •elen en en koo- f]s, zijn rking te |A.Jz., Pommel. ,©gea- oepea •loges, lert 25 DAM ten. 898 UITGELEE W. BOEKHOVEN. felelooi litercouM. So. 2. EEN STUK GESCHIEDENIS 1661 leverde niet veel bijzonders op. Onze gezanten bij het Fransche en Britsche Hof konden niet veel uitvoeren. Niet een der beide vorsten wilde toegeven. Uit al hunne ant woorden en plannen bleek, dat ze niet van hun eenmaal opgenomen voornemen zouden afwijken. De grieven van Karei II waren zeer kinderachtig, te min om te noemen. Toch gaven we toe. Om op eigen beenen te staan, durfde noch De Witt, noch de Regentenpartij. De fiere Republiek was nergens sterker in dan in inschikken. En met Lodewijk XIV was ook niets te beginnen. Ofschoon we ons voor hem even diep en deemoedig bogen als voor Karei. Een walgelijk schouwspel. Van een op God vertrouwen geen sprake. Ook niet als men wordt aangevallen. Heil alleen verwacht van kunstig geknutsel. Zeker, de middelen ge bruiken, maar er niet op vertrouwen. De Staten-Generaal zonden nog een oot- moedigen brief aan Lodewijk ter vermurwing. Hierin betuigden ze, dat zij van ouds veel aan zijne voorzaten waren verplicht geweest dat het hun moeilijk viel te gelooven aan de loopende geruchten, alsof hij zich tegen hen wapendedat zij er nooit reden toe ge geven hadden, maar zich altijd stipt aan de gesloten verdragen hadden gehouden, enz. Lodewijk behandelde onze gezant, die den brief overhandigde, uit de hoogte. Ant woordde, dat hij den brief niet behoefde te lezen, want die was de Hoven al rondge wandeld, zoodat hij een afschrift in zijn bezit had. Hij zou dan zulk een besluit nemen, als met zijn roem en belang strookte. Intusschen, zoolang Lodewijk den oorlog niet verklaarde, zou Karei dit ook niet doen. Om den leegen tijd te vullen, zond de laatste zijn gezant Downing naar de Algemeene Staten ter bijlegging van die kinderachtige geschillen, met het voornemen, om nooit tot overeenstemming te geraken. Hij was veel te blij, dat hij ze had. Bekeken door den bril eigenbelang, werd een mug een olifant. Ondertusschen hadden de onverzettelijkheid der beide vorsten deze uitwerking, dat hier behoefte aan een legerhoofd werd gevoeld. Men riep om Oranje. En er was nu geen ontkomen aan. Met geen macht ter wereld had Johan de Witt het kunnen keerenWil lem 111 ontving zijne aanstelling als kapitein en admiraal-generaal, Febr. 1672. Zij het dan ook voor één veldtocht. 21 jaar was hij nu oud. Lang verdrukt en versmaad. Nu had men hem noodig. De machtige Regenten, het regeeren als hun handwerk beschouwend, machtig door geld en invloed, zaten met de handen in 'thaar. Daarom, omdat men niet de persoon van Willem III, maar wel zijn talenten begeerde, rieden sommige Oranje vrienden de aanstelling af. 'tls menschelijk, maar niet christelijk. Ook in dezen is deze Oranje ons een voorbeeld. Hij gevoelde, dat God hem riep, dat het algemeen belang boven het persoonlijk gaat. De wereld is er niet om ons te dienen, maar omgekeerd. Niemand onzer is zeker meer en dieper gekrenkt dan hij, hij had oogenschijnlijk het volste recht om zich terug te trekken. Maar neen, de Heere had hem noodig. Om zeker van zijn zaak te zijn, oordeelde Lodewijk het noodig medestanders te heb ben. Buiten Karei trokken op de bisschop van Munster en de keurvorst van Keulen. Wel geen groote bijters, doch ze leiden de aandacht der verdedigers af. En nog waren er sommigen, die zich diets maakten, dat Lodewijk ons den oorlog niet zou verklaren. En berekende in zijn onnoo- zelheid dat Lodewijk geen oorlog zou be ginnen, omdat de nadeelen niet tegen de voordeelen opwogen. In April 1673 verschenen de oorlogsver klaringen. Wij hadden tot bondgenooten het krachtelooze Spanje en den keurvorst van Brandenburg. De laatste beloofde 20,000 man tot ondersteuning. Doch aangezien de keur- erst hielp, toen zijn familielid Willem VA «pperbevelhebber werd, kwamen die eei <n September, toen de vijand hier reeds in 't land was. Ze voerden dus niet veel uit. Maar wat zou er van ons worden? 'tLeek een hersenschim, dat we ons zouden kunnen verdedigen. Wij, geen leger, dat als zoodanig heeten mocht, geen vestingwerken, geen veldheer, die ooit een slag had bijgewoond, geen natie, die de kracht der eendracht kende. Daaren tegen een vijand, als Lodewijk, met een leger van 120,000 man, voorzien van uit stekende, ervaren legerhoofden. En tot over maat van ramp bleek, dat het weinig kracht» volle stelsel van verdediging als met lam heid geslagen werd. De Franschen toch deden een inval strijdig met de toen heerschende regelen der krijgs kunde. In den regel veroverde men de vijan delijke vestingen, die in de marschroute lagen. Doch Lodewijk verspilde manschap noch tijd om deze in te nemen. Zoo stond hij weldra in 't hart des lands. En sneed meteen, door het beleg om Maastricht te slaan, dat 9000 man flinke Staatsche troepen herbergde, aan dezen de mogelijkheid af, om zich bij ons te voegen en om aldus te helpen. Limburg en de achterhoek van Gelderland hadden de Franschen al spoedig ingepalmd. Nu naar Utrecht en Holland. Dus de Rijn over. Ook al weder om geen tijd onnoodig te verspillen. Want in allerijl was de zwakke IJsellinie van IJseloord tot Deventer ietwat versterkt; de verschansingen waren 16 uren lang. De Prins van Oranje bevond zich daar met 17,000 man. Ook een krijgsmacht! Van IJseloord tot Schenkenschans aan den Rijn gebood de Montbas, een Franschman, in onzen dienst. Nu hadden de Franschen het plan om in diens verdedigingslinie, tegenover het weinig versterkte Tolhuis, den Rijn over te trekken. De Montbas kon echter niet van zich verkrijgen, om zijnen landge- nooten tegenstand te bieden. Derhalve zond hij de troepen weg. Een daad van hoffelijk heid, der Fransche natie zoo eigen Wij dachten er niet zoo over, want hij werd ge vangen genomen. De twee kleine Duitsche blaffers hadden intusschen zich van Overijsel meester ge maakt. Nu was Deventer aan de beurt. Ver der noordelijk trokken Munster en Keulen op. Binnen zes weken was de geheele Re publiek op Holland, Zeeland en Friesland na in handen der vijanden. Der Republiek was haar ondergang nabij, dank zij 't bewind van J. de Witt. Nergens was zelfvertrouwen. Men verdacht de Regenten van Franschgezindheid, wat nader zal worden aangetoond, 't Bleek alvast uit de flauwe verdediging der steden. En hoe stond het met 'tleger? In den Munsterschen oorlog, eenige jaren vroeger, kreeg eene afdeeling ruiterij bevel te 8 uur 's avonds marschvaardig te zijn, was 't eerst tegen den volgenden morgen. Een kolonel, die order kreeg direct te vertrekken, ging na een paar uur. Hij had een brief van zijn vrouw ontvangen, die moest eerst beant woord. Twee compagniën moésten van gar nizoen veranderen. De fourier, die een kroeg hield, kreeg voor zich en een deel der man schappen verlof om te blijven, tegen betaling eener goede som aan den kapitein. De over sten der compagniën hielden deze onvoltallig volledig waren ze op den dag der monstering. De magazijnen ledig, de affuiten der kanon nen stortten na eenige schoten in; de am munitie duur aan den vijand verkocht. Tuintjes op de wallen, enz. 't Was één koop mansgeest. J. de Witt had goed gezaaid, gedurende de 19 jaren van zijn Raadpen sionarisschap. Nu kon men de vruchten maaien. Doch God waakte. NAVORSCHER. „Naar Draagkracht". „Naar draagkracht", zoo werd gezegd. Dat was een van die vaste termen, waar mee men het beleid van 't vorige ministerie afkeurde. Met name de verhooging der In voerrechten was uit den booze! Die was niet „naar draagkracdt". Daar betaalde de kleine burger en de ar beider aan mee. En die hadden geen draag kracht. Die 't beste betalen kón, die moest ook het meest worden aangesproken. Zöó luidde de theorie. De praktijk is anders. Reeds heeft de heer Teenstra, de vrijz. dem. Groninger afgevaardigde zijn veront waardiging uitgesproken over wat toch eigen lijk niet anders is dan boerenbedrog. Volkomen gelijk heeft hij, door te beweren, dat verleden jaar bij de stembus alom de indruk is gewekt, dat het noodigs geld zou gevonden worden door directe belastingen, Volkomen gelijk, als hij op zijn partij ge- nooten toornt en op min. Bertling, die nu tóch weer een aanmerkelijk deel gaat halen uit het bier, uit sigaren en tabak, uit suiker. Dat zijn indirecte lasten. Die hierin volkomen gelijk staan met de Invoerrechten, dat ze niet uitsluitend de meer-gegoeden drukken. Bier b.v. drinkt vooral de „mindere man", de rijkere vraagt een glaasje cognac of een glas port. Sigaren en tabak rookt te onzent het „volk" even goed als de „élite". En de suiker, die zoo nóódig verlaagd worden moest, wordt in alle huizen gebruikt. Maar zien we nu verder. Stel u voor twee vaders van huisgezinnen, die precies hetzelfde inkomen en geheel in dezelfde omstandigheden verkeeren. Lateu we hen noemen A. en B. Beiden hebben een gezin. Maar zéér verschillend van grootte! A. heeft één enkel kind, dat hij flink kon laten leeren en dat tengevolge daarvan over enkele jaren een mooie betrekking in de maatschappij hebben kan. B. echter heeft 'n zwdar gezin. Een aardig koppeltje kindertjes! Gelukkig zijn ze hem nooit te veel ge weest en hoe moeilijk 't leven hem soms werd, hij bleef altijd spreken van en gelooven aan den kinderzegen. Fen eenvoudige vraag: Wiens draagkracht is het grootst? Die van A. of van B.? Bij hetzelfde inkomen zijn de uitgaven van B. drie- en viermaal zoo groot als die van A. En dat niet de weelde-uitgaven neen! datgene wat noodig is tot noodzakelijk levensonderhoud. B. hééft bijna geen draag kracht, omdat hij nauwelijks de lasten voor zijn gezin dragen kan. A. heeft véél draag kracht, want och! de behoeften van zijn kippenhuishoudingkje zijn niet groot! Wat is dus een der gulden regelen van het beginsel: Belasting naar draagkracht? Deze: Dat bij het toenemen van 't aantal kinderen, de belasting afneme. Zoodat de grootste gezinnen „naar evenredigheid het minst betalen. Het is logisch en klaar. 't is een van die weinige stellingen, die iedereen moet beamen en die eigenlijk niet bewezen hoeven te worden. Omdat ze zoo eenvoudig zijn, zoo vanzelf spreken. En van onze vrijzinnige Concentratie had men mogen verwachten, na al wat er gebeurd is, datjzij voor dezen gulden regel door het vuur zou zijn gegaan! Er is niets „clericaals" aan. Niets specifiek „christelijks". Zie b.v. wat Frankrijk doet. Daar zal men geen „christelijke-" of „cle- ricale-" maatregelen nemenEn dAér is in de nieuwe vermogensbelasting voorgesteld, om voor elk minderjarig kind 5000 francs in mindering te brengen op het belastbaar ver mogen Belasting naar draagkracht Wat was nu de praktijk? We zijn nu bezig in ons vaderland, als men weet, een nieuwe inkomsten-belasting te maken. Bij deze belasting zal ook met de kinderen gerekend worden! Ja, ja! die tellen meê. Voor elk kind mag de belastingschuldige aftrekken de somma van 50 gulden niet van zijn belasting! neen: van zijn be lastbaar inkomen. Wie b.v. 2500 gulden in komen heeft en 2 pet. belasting moet be talen, die betaalt zónder kinderen 50 gulden en met vier kinderen 2 pet. van (f 2500— f 200) 46 gulden. Mag dus voor elk kind precies een gulden korten in 't jaar. Enfin, alle beetjes helpen! Maar 't beteekend zoo weinig Daarom is dan ook van Rechts op allerlei wijze geprobeerd, om een grooteren kinder aftrek te verkrijgen. Niet alleen van Rechts. Ook de heer Drion, van Links, werkte in dezelfde richting. En wat was het resultaat? Op enkele, zeer zeldzame uitzonderingen na deed de gansche Linkerzijde dapper mee, om al die amendementen bij stemming te vermoorden. Ze moest er niets van hebben. Ze zeiden 't maar ronduit: Hoeveel kin deren iemand heeft, of hebben wil, daar heb ben wij niets mee te maken. Wij vragen al léén, hoeveel inkomen hij heeft. Wil de een met dat inkomen honden houden, de ander kinderen voeden ze moeten dat zélf weten. 't Is den Staat gelijk! Zóo oordeelde men Links. Zóo bracht men in toepassing het hoog- geloofde beginsel: Belasting naar draag kracht (Onze Courant.) De Standaard schrijft ons de vrijzinnige partijdagen op Hemelvaartsdag Nu de ontheiliging van den Hemelvaarts dag achter den rug ligt, zou men bijna er in juichen kunnen, dat onze politieke tegen standers dit propaganda-middel aangrepen. We zeggen bijna. Immers men mag wat kwaad is zelfs niet toejuichen, al ziet men het gras, dat er voor het goede uit voorkomt, groeien dat 't knapt. De heeren zijn nu uitgekomen. Tal van op 't vreemde beluste luisteraars hebben nu gehoord wat de heeren eigenlijk bedoelen. Dat kreeg men anders niet zoo tehooren. Op de stembusmeetings liep 't over Tarief en Pensioen, en sprak men met de witte das om. Lieve vrienden, we zijn zoo overgods- dienstig. Maar nu geen blaadje meer voor 't mondje. Nu puur anti-clericaal. Tegen die clericalen methun Bijbel. Tegen dien Bijbel moest dus nu losgetrok ken. En vierkantweg is men er dan nu ook voor uitgekomen, dat die Bijbel de sta-in-de- weg is dat die Bijbel weg moet, dat met dien Bijbel geen langer huishouden is. En dat, zoolang die Bijbel nog in eere blijft, het clericalisme niet te breken, zelfs niet te knakken is. Lieve dingen in dien Bijbel, waarom niet. Heel aardige stichtelijke stukjes, vooral in de Evangeliën. Zeker, die mag men ook wel lezen. Niet te veel, maar zoo nu en dan een halve pagina. Maar wat weg moet en wat er uit moet, dat is die Bijbel als Bijbel. Die Bijbel als een heilig Boek. Die Bijbel als licht van Boven waar men bij zweert. Die Bijbel waarvoor ge op de knieën moet. Die Bijbel waar ge nog dankbaar uw hand op legt als ge sterft. Zoo was het bij onze Vaderen. Hac nitimur. Óp dien Bijbel steunen we. Met ons zielsleven, met ons gezinsleven, met 't leven van ons lief vaderland. - - - En daartegen moet nu juist ingegaan. Spreek van een boekje van Jesaja. Van een bundel liedekens van David, van een correspondentie van een missionair uit Tar- sen. Van een lief verhaal over Rabbi Jezus van een visscher genaamd Johannes, o, Dat alles mag. Maar zwijg toch van Bijbel. Dat woord kunnen we niet velen. Met dit praten van een Bijbel moet 't uit zijn. Wij kinderen der ,20e eeuw hebben onze wetenschap. Eigenlijk moest op den len Mei elk jaar op den Dam een folio exemplaar van den Bijbel verbrand worden. Vrijheid van drukpers kunnen ze niet mis sen maar anders .het drukken, het ver- koopen, vooral het uitdeelen van dien Bijbel moest toch eigenlijk verboden zijn. De booze Bijbel bederft ons volk maar. Voelt ge nu niet, hoe zooiets juist er uit nemend voor is, om den Bijbel, om het Woord Gods weer in eere te brengen? 't Kon en 't kan niet beter. De aan alle religie gespeende verdoolden naar den Bijbel vragen. De Statistiek van den verkoop heeft er het bewijs voor. belast zich met uitvoering van drainages. 7981 t> 4. Binnen- en Buitenl. Gedistilleerd Echt Victoriawater, per jfl. f0.20 'U "0.12 Limonade, kogelflesch 0,08 Spuitwater, Chitons „0.15 Maagbitter, per flesch 0.75 klein fleschje 0.25 Catzbitter, per flesch 1.05 klein fleschje 0.35 Oude Jenever, per Liter 1.40 Jenever, bij 5 Liter, per Liter 1.10 per flesch 0.95 Inlandsche Brandewijn, per L. 1.20 5 L. 5.75 flesch 1.— Advocaat, per flesch 1.20 Aalbessen Jenever, per flesch 0.85 Brandspiritus 0.20 Longa Vitea, per j, flesch 1.10 Kwast, per flesch 0.75 Voor flesschen wordt berekend 5 ct. Witte flesschen 10 cent. Brandewijn voor inmaak, per L. f 1.20 Frans Jozef Bitterwater 0.35 Bordeaux Wijnen. Volgn. p. anker p. fl. 1. Bordeaux f28.— f0.65 2. Medoc 30.— 0,70 3. St. Estèphe Medoc 22,— 0,75 4. St. Julien Medoc „34.„0.80 5. Pauillac Medoc „36,— „0,85 6. St. Emilion „38.— „0.90 7. Ludon Med.oc 40.— 0.95 8. Maroy St. Emilion „44.— „1.05 9. Marbuzat St. Estèphe f48 f 1.15 10. Pommies Agassac Lu- don 54 1.25 11. Chateau de Canteraer- le 1913 „60 „1.40 12. Chateau Lafite 1889 „66 „1.50* Witte Bordeaux Wijnen. 18. Graves Superieur f0.90 Volgn. p. anker p. fl. 19. Barsac 1.40 20. Sauternes 1.70 21. Chateau d'Arche Sauter nes 1893 „2.—* 22. Chateau Rieussec Sauter nes 1893 „2.50* Bourgogne Wijnen. 23. Petit Bourgogne f 1. 24. Macon 1.40 25. Volnay „2.— 26. Pommard 2.50* 27. Nuits „3.50* 28. Chambertin „4.—* Rijn- en Moezelwijnen. 29. Laubenheimer 30. Niersteiner 31. Hochheimer 32. Liebfraumilch 32a.Rauenthalerberg f37.— f 0.90 „40.— 1.— „48.— „1.10 „58.— 1.35 „80.—„1.90 33. Rüdesheimerberg 1894 „2.25 34. Johannisberger Claus 1884 3.—* 35. Rüdesheimerberg 1865 „3.50* 36. Zeltinger f42.— „0.95 37. Brauneberger „50. 38. Möselblumchen „60. Algiersche Wijn. 39. Roode Algiersche Wijn f26.— f 0.65* 40. Rouiba 41. Millianah „32.- 42. Witte Algiersche Wijn 30.— 0.70* 43. Médéah (wit) 32 0.75* Zoete Grieksche Wijnen. 44. Samos f 0.80* 45. Mavrodaphne „1.25* 46. Moscato 1.25* Champagne Wijnen. 47. Monopol Heidsieck „5. 47a.Moet Candon „4.— 47b.Bertran demi sec f2.50, „2.80* ,1.15 ,1.40 „28.— „0.70* ,0.75* Diverse Wijn Volgn. p, fl. 51. Roode Bessenwijn „0.40* 52. Witte Bessenwijn „0.45 Roode Portwijnen. 53. Roode Portwijn 1. 54. „The Standard" „L20 55. Invalldeport 1.50 55a.Oude Port Port „1.50 56. Superior „2.— 57. 1888 „2.50* 58. Old Vintage 3.50* Witte Portwijnen. 59. Witte Portwijn 1.10 60. Port a Port 1.40 61. Export „1.75 62. Superior 2.10 63. Witte Port Port Supe rior Dry f2.50* 64. Witte Old Vintage Reserve 3.50* Maderawijnen. 65. Madera „1.— 66. 1.20 67. Dry 1.40 68. Orgineel van Funchal 1.70 69 U*7' u It t> I» Superior „1.90* 70. London Market „2.50* Sherry Wijnen. 71. Sherry 1.- 72. 1.10 73. Invalid Sherry 1.50 74. Pale „1.60 75 Dry 1.70* 76. Superior 1.90* 77. London proof 2.50* Zoete Witte Wijnen. 78. Juran?on [f 1. 79. Bergerac 1.— 80. Muskaat Lunel 1.50 81. Frontignam 1.80* Volgn p. fl 82. Rivesaltes 2.—* Zoete Spaansche Wijnen. 83. Muscatel, rood f0.75 84 Muscatel, wit f0.75 Vermouth. 85. Vermouth Fratelli Ganzia 1.30 86. „1.50 Likeuren. Extra fijne Buitenlandsche Likeuren. Groene Chartreuse p. literfl. f4.— Gele „3.— Getreide Kummel p. literflesch 2.80 Half om half per flesch 1.50 flesch „0.75 Sherry Brandewijn per flesch 1.30 Whisky 2.50 Fijne Likeuren. Fijne witte Anisette. Fijne witte Per sico. Fijne roode Curacao. Fijne Frambozem Likeur. Fijne Kersen Likeur, Fijne Roosjes zonder door nen. Fijne Pepermunt. Fijne Citroen Likeur. Fijne Volmaakte Fiefde. Ie soort f 1.25. 2e soort 1.05. 3e soort f0.75 per flesch. Siroop v. Punch v. Jamaica Rum No. 1 f 1.90 Siroop v. Punch v. Jamaica Rum No. 2. „1.50* Siroop v. Punch v. Arac 1.50 Siroop v. Punch v. Citroen n°. 1 1.50 Citroen Limonade „1.— Frambozen 1.25 Boerenjongens 1,20 Cognac No. 4 f 1.30 „1.40 3 1.50 1.50 2 „1.70 „1.90 Beste Jamaica Rum No. I 1.80 2 „1.50 Barcelona Brandewijn 1.65 Fransche 1.35 VOORWAARDEN. Verzending van orders van minstens een half anker geschiedt, zoo mogelijk, franco aan huis, indien van de gewone verzen- dings-gelegenheid kan worden gebruik gemaakt; verlangt men spoed-toezending zoo wordt de meerdere vracht op rekening gesteld. Flesschen manden en kisten zijn in de prijzen niet inbegrepen, bij niet terugzending worden zij in rekening gebracht. Ter vermijding van onkosten gelieve men bij telegra fische bestelling alleen het nummer, geplaatst voor den verlangden wijn eu de hoeveelheid op te geven. Bij part ij en of feesten kunt U zooveel voorraad opdoen als U wilt en na afloop kan het ongeschondene teruggezonden worden. Verstrekt ook glazen, servies, e-nz. De met een sterretje gemerkte dranken moeten 24 uren van te voren besteld worden. @091 f 1

Maas- en Scheldebode | 1914 | | pagina 9