Advertentiën C. BOGERMAN, Oirkslarnl. HH. Jagers!! H,H. Varkenshouders. Draioeertftufzeii A krachtvoeder !r. i. P. IFFIINBA VAN GENT'S ZUIVERE BIJENHONING. Ia Tm Cfc BUITENLAND. GEMENGD NIEUWS. H.E, Veehouders üoeien en Paarden V erzekering- Maatschappij WEDER ONTVANGEN Onmisbaar voor iedereen. Wed J. L AHMSTB0U& SOMMELSDIJK. Opgericht 1738. Hotel en Restaurant van HENNESSE Hoogstraat 126, ROTTERDAM. HOESTEN HOESTEN I 2 KA 01; Al wie een vertrouwd Bel- CEp® gisch werkpaard of drachtige merrie wil koopen wende zich tot A. v. MOOR- SEL Rotterdam Walenburgerweg 88 Telefoon 9087 7467 m Wilt U een 1ste klas rijwiel voor weinig geld aanschaffen, om met de zomermaanden daarvan te genieten, kom dan eens een kijkje nemen bij Ontvangen een 20-tal rijwielen vaD verschilllende merken en prijzen, o.a. Simplex, Vineta, Burgers, Gazelle, Pallas, Ned. Kroon enz enz. 7387 ATTENTIE. Te koop Hulzen centraal Cal 16 15 mil. koperen rand 15 a 20 maal L. G. VA» BOOR», Oraert 144 ROTTERDAM BOERENLEENBANK „OUDDORP." De Bank leent gelden aan leden tegen 5% 'sjaars. Zij neemt gelden op tegen 3V2 sjaars, ook van niet-leden. Voorschotten kunnen dagelijks wor- -n aangevraagd bij een der leden van het bestuur. Kantooruren Donderdagen 14 en 28 Mei, 's nam. van 5,30—7,30 uur, ten huize van den Kassier 7388 J. BREEN Pz., Ouddorp. verzekert uw gen het risico van werpen metuit- k ering der volle waarde, zijnde 100 bij de van ouds bekende Noord-Ilolfandsche Opgericht te Oud-Karspel in 1816, thans te Alkmaar. Vertegenwoordiger voor Goeree en Overflakkee 7520 L. VOGELAAR, LaMl, Melissant. P.S. Verzekerd ook doorloopend. Voedert uwe Varkens niet anders als van C. v. SCHELVEN Pz., 7574 Oude Tonge. Prijs franco station door geheel Flakkee f 8.80 per 100 K.G. ïtloiMl- en Tandarts, (Kunsttanden en gebitten.) Stationsweg 25, ROTTERDAM. Spreekuren eiken werkdag 1—3. Voor on- en minvermogenden 910. BURGERLIJK WETBOEK gebonden in prachtband, 144 bladz,, Prijs 30 cent. WOORDENTOLK bevattende de beteekenis van circa 4000 vreemde woorden, 144 bladz. gebonden, prijs 30 cent. ATLAS VAN NEDERLAND gebonden. Prijs 30 cent. W. BOEKHOVEN Soimnelsdijk. Prjjscdiiraiitfi» op aanvraag gratis ei» franco. Het beste in de stad voor Logies. Voor Dineeren speciaal ingericht. Mnnt uit door lage prijzenvlugge, nette en zindelijke bediening. 7101 Geen prutsmiddeltjes, maar alleen Verkrijgbaar: 8007 van de firma A. VERKOUTEREN (den heer J. KOOIMAN) te Hal steren, worden door hun prima kwaliteit en concurreerende prijs steeds meer en meer gevraagd. Inlichtingen worden verstrekt en bestellingen liefst zoo vroeg mogelijk aangenomen door 7784 A. VAN ROSSUM te Ooltgensplaat. H. C. VAN ROSSUN te Den Bommel. W. TERHOEVE te Oude Tonge. Deze Co Abonnei Buitenl Afzonde D UC s-S worden; zoowel voor den enkelen persoon als voor een gansche vereeniging en haar stichting. En ik acht heteen verstandige bepa ling in het testament van den stichter van't bekende Coevorden-Adriani-fonds, dat de gelden die daaruit gemaakt kunnen wor den voor 't overgroote deel moeten worden bestemd tot uitbreiding der universiteit, zoo dat de eigenlijke behoeften-van-den-dag ge bleven zijn wat ze waren, ja door de tijds omstandigheden zelfs niet onaanzienlijk zijn vergroot. En nu hoop ik maar, dat die actie voor de Vrije c flink slage. Als 't goed wordt aangepakt, móét dat wel, naar den mensch gesproken. Want de liefde voor deze stichting is er nog wel; alleen gloorde ze de laatste jaren weinig op. Die liefde kan worden getoond, moet wor den getoond boven en buiten alle mogelijke „opleidings-geschillen" om. En dat wel om de eenvoudige reden, dat de „Vrije* veel méér moet zijn voor ons vaderland en volk dan opleidings-instituut voor gereformeerde predikanten. Ja, ik hoop van harte, dentijd nog eens te beleven,dat er de theologische studenten zeer beslist in de minderheid zijn men zal wel begrijpen hoe ik dit bedoel! Christus vóór alles!» Zoo zei 't eens onze Koningin. Christus, ook op het terrein der Weten schap, veor alles, laat dat het program de krijgskreet zijn en blijven der Vrije Uni versiteit. Och, wij gewone burgermenschen kunnen de gangen der hooggeleerden in den tempel der Wetenschap lang niet altijd volgen. Dat is goeddeels een kwestie van vertrou wen. Maar dat vertrouwen kan dan ook alleen geworteld zijn en gegrond zijn in eenheid van levensbeginsel. Zij in dien Tempel, en wij daarbuiten op de ruime velden der praktijk, moeten ons één weten in Christus en niet anders bedoelen dan de eere Gods. Dat elk zijn plicht versta. De Vrije» mag niet als 'n verregend vogelken met slappe vleugels op een tak zitten druilen, maar moet breeder, al bree der haar wieken kunnen uitslaan, al hoo- ger stijgend voor elks oog, ter glorifi catie van den Drieëenigen God. Laat ons daartoe medewerken. UITKIJK. De oorlog tusschen Mexico en de Veree- nigde Staten. De gezanten van Brazilië, Argentinië en Chili brachten een bezoek aan staatssecreta ris Bryan, ter bespreking van de mogelijk heid eener vredelievende oplossing van de Mexicaansche kwestie en om de goede dien sten hunner respectieve regeeringen aan te bieden. De gezanten van Peru, Bolivia, Costa, Ri ca, Honduras en Panama en de Cubaansche zaakgelastigde, hebben zich solidair verklaard met het bemiddelingsvoorstel van Brazilië, Chili en Argentinië. President Wilson aanvaardde het aanbod der regeering van Brazilië Argentinië en Chili. Naar beweerd wordt, ook Huerta. De Ame- rikaansch-Mexicaansche oorlog of de ex peditie, of de gewapende vredestoestand, of de actie tegen den persoon van Huerta, men weet te Washington zelf niet meer, hoe men de onderneming noemen moet heeft de leidende staatslieden der Unie in een posi tie gebracht, die hen de verzuchting doet slaken„Waren we er maar niet aan begon nen Een positie, waarin men voor eiken eenigszins eervollen uitweg dankbaar is en er niet lang naar vraagt, wie ons den weg wijst. Nog voor korten tijd zouden de Ame rikanen om het denkbeeld, dat de Zuid-Ame- rikaansche republieken, met de „A. B. C.- Staten", Argentinië, Brazilië en Chili, aan het hoofd, in het Mexicaansch conflict zouden ingrijpen en met de Noord-Amerikaansche Unie zouden onderhandelen, gelachen heb ben. Thans is men te Washington wel wat nederiger geworden. Weliswaar knoopt pre sident Wilson aan de definitieve aanvaarding van het bemiddelings-voorstel der Zuid-Ame rikanen, een aantal voorwaarden, die weinig geschikt zijn om het vrede-werk te vereen voudigen en te vergemakkelijken, maar al leen het feit, dat de Unie-regeering met de Zuid-Amerikanen onderhandelt en hun voor stel in principe aanvaardt, is bijna van his torische beteekenis. De Amerikaansche repufej'qjcen komen hier door in geheel anderfj uitspraagunstiger ver houding tegenover Staten te staan. If.^.fjraa^, den dienst wegerrgsvoor- stej hjgeti die>.re!i,,m wegens broederd Was- b. o risluittng '.den dienst. -inistisch Vo« '^zooveel L <^Mt vrijstelling,,-es zeker dienst: ^gens aanv teheid van jaar get- >ren broed*, doet dj eerst uitspraak in zijne tweedf later zal worden bekend gerfedenis. De ingeschrevenen d de lichting van het volgvOntevredenen in Ul- «(Bjjj^^gens eigen vZp „Fanny" een lading '■"^^^^^^^^Merrt.brden van Ierland gelost. .gen der dagbladen van de hoe- 'enen en munitie, die Vrijdag- toèhciT'ier zijn ingevoerd, schommelen -"tr_ent 1,600 geweren met een millioen \>fn 40,000 geweren met 3'/j millioen bestaan aut0riteiten van Ierland wer- Jarson's goed gedrild leger van op merkwaardige wijze schaak- i>m den tuin geleid en ook vleu- agen. Het spreekt van zelf, dat Sisten, van Engeland zoowel als daarover danig in hun vuistje :1e land wacht in ademlooze span- rdere ontwikkeling der Ulster met buitengewone belangstelling maatregelen van minister-pre- ith, tot bestraffing dergenen, die wapensmokkel hebben deelgenomen, et. In de conferentie, die de premier i koning gehad heeft en in den daar- nden kabinetsraad, welke verscheidene '>rde, moeten beslissende maatregelen 'Jlster-rebellen genomen zijn. H Churchil zeide reeds in het La- Ken een opstand het gevolg was hij zou de regeering die weten te •drukken en als een burgeroorlog uit- zij alles in het werk stellen om te f .en Toejuiching der ministerieeleri). .zou noch een opstand, noch een burgeroorlog uitbreken, tenzij Ulster hierin voorging." FRANKRIJK. De Kamerverkiezingen in Frankrijk. De minister van Binnenlandsche Zaken publiceert de volgende statistiek: Eerste stemming: Aantal beschikbare ze tels 602. Het verkregen resultaat is, dat 340 candidaten gekozen zijn, 251 herstemmingen moeten plaats hebben, terwijl 11 uitslagen nog niet bekend gemaakt zijn. OOSTENR1JK-HONGARIJE. De vlootultbreiding. De regeering legde aan de delegatie de gemeenschappelijke raming der totale be grooting voor. Behalve een crediet-aanvrage van 586 millioen kronen, wordt een buiten gewoon crediet aangevraagd van 128 millioen Kronen, waarvan 81 millioen ten behoeve van het leger en 101 millioen voor de vloot. Buitendien wordt o.a. de eerste termijn van 45 millioen kronen van de nieuwe buitenge wone aanvrage van 427 millioen kronen over de volgende, vijf jaren verdeeld. Deze mil- miloenen zuilen in hoofdzaak dienen voor den bouw en de uitrusting van vier slag schepen van ongeveer 24.500 ton inhoud, 6 torpedobooten, 2 Donaukanonneerbooten, de uitbreiding van het vlootarsenaal, de uitbrei ding van het versterkte vlootsteunpunt van Sebenico. TURKIJE. De Turksche vloot. De dagbladen melden, dat de dreadnought, welke door de Porte besteld is, de naam „Fatgk" of „Mohammed de Veroveraar" dra gen zal. Eveneens wordt de aankomst gemeld van drie der zes torpedojagers, die in Enge land besteld zijn. De torpedojagers worden naar de Roode Zee gezonden om den invoer van contrabande en wapenen in Yemen te beletten. De Porte zal bovendien nog 3 dreadnoughts, onderzeebooten en torpedobooten laten bou wen. De CHINA „Witte Wolf" Te Peking is van de militairen gouverneur van Shensi het bericht ontvangen, dat hij de benden van den „Witten Wolf" bij Pinchow in genoemde provincie een gevoelige neder laag heeft toegebracht. De bandieten hebben zich thans in twee partijen gesplitst, waarvan de eene zich ten noorden van Kienchow en de andere ten zuiden van de Wee-Ho bevindt. De steiger voor het Koninklijk Paleis. Het is nu bijna anderhalf jaar geleden dat aan den voorgevel van het Koninklijk Paleis te Amsterdam een steiger werd aangebracht die het mogelijk zou maken om een onder zoek in te stellen naar het beeldhouwwerk in het tympan. De daarvoor benoemde com missie heeft haar taak uitgevoerd en reeds geruimen tijd geleden een rapport ingele verd. Dat is eigenlijk alles wat aan het publiek officieel bekend is geworden. Van ter zijde vernamen we wel, dat de commissie niettot eenstemmigheid was gekomen, dat er een meerderheid en een minderheid was: de eene voor geheele vernieuwing, de andere voor restauratiemaar zekerheid daaromtrent werd niet verkregen. Een officieel rapport werd niet gepubliceerd. En inmiddels blijft de steiger het paleis ontsieren. We hebben getracht eenige inlich tingen te krijgen bij wie eigenlijk de beslis sing berust, maar het is ons niet mogen ge lukken dienaangaande eenige aanwijzing te krijgen. Niet onmogelijk is het dat deze beslissing geheel zal samenvloeien met die over de Paleis-Raadhuis-quaestie. Een gewone res tauratie van ondergeschikte beteekenis zou bestreden moeten worden uit de f 50.000 voor het onderhoud der Koninklijke paleizen. Krijgt de restauratie echter het karakter van een vernieuwing dan moeten de daarvoor benoo- digde gelden bij de wet worden toegestaan. Daarmede zou echter in de Volksvertegen woordiging als 't ware incidenteel de vraag ter sprake komen of het Paleis eigenlijk wel gerekend mag worden tot de Rijks eigen dommen Maar dat zal toch, hopen we, ook wel eens beslist worden. A. Hbl. Vergiftiging. Te Bussum zijn jdrie leden van het gezin van den heer K., banketbak ker, n.l. diens vrouw, zijn schoonzuster en zijn bediende, Zaterdagnacht ongesteld ge worden. Ook een der loopjongens werd thuis ernstig ziek. Zij kregen alle ,vier krampen in 't lijf en brakingen. De oorzaak wordt ge zocht in 't gebruik van gelardeerde lever. De andere huisgenooten hadden hiervan niet gegeten. Geneeskundige hulp werd ingeroe pen. De politie stelt een onderzoek in. Auto-ongeluk. Zondagavond is mej. M. H., die naar Maarsen fietste, ter hoogte van Slan- genvecht onder Breukelen door een auto aan gereden. Zij viel en is met een schedelbreuk opgenomen; haar toestand is zorgwekkend. De auto, die, door te veel links uit te wijken, gedeeltelijk op het fietspad reed, was zonder licht cn ging door zonder zich om het ongeval te bekommeren. De dader is tot nu toe onbekend. (Tel.) Een vreemd geval. Aan den hoofdcommis saris van politie te Amsterdam is, in zijn kwaliteit van directeur van het Rijksbureau tegen den handel in blanke slavinnen, een zaak ter kennis gebracht, die de politie ver dacht voorkomt en haar aanleiding tot na der onderzoek heeft gegeven. Het betreft het volgende geval: Eenige weken geleden verschenen in verschillende Duitsche bladen advertenties, waarin een te Amsterdam gevestigd heer een meisje vroeg om met zijn ziek kindje naar een badplaats in Bohemen te gaan. Aan een in de annonces genoemd adres moesten zij, die er op reflecteerden, schrifte lijke aanbiedingen inzenden. Een meisje te Miihlheim aan den Rijn schreef op de an nonce. Haar brief werd spoedig beantwoord. Daarin werd meegedeeld, dat het kindje vooreerst nog te zwak was, om de reis naar de badplaats te kunnen maken, doch dat het Duitsche meisje wel dadelijk in betrek king kon komen, zij zou dan met den vader van het kind naar Bohemen kunnen vertrek ken, om met hem alvast alles in gereedheid te brengen tot het kind naar Bohemen kon worden overgebracht. De ouders van het meisje vertrouwden het geval niet en gaven den te Miihlheim a. R. in handen.brief de politie Deze stelde zich met de politie te Amster dam in verbinding, waardoor de zaak ter kennis kwam van het Rijksbureau tegen den blanke-slavinnenhandel, Het bleek, dat aan het opgegeven adres veel buitenlandsche correspondentie een niet geheel onbekend publicist, die zich na van de bemoeiingen der politie gehoord te hebbfti ook zelf bij de polite vervoegde om mee te deelen, dat hij bedoelde an nonces had geplaatst om te laten zien, hoe gemakkelijk het is, meisjes uitden vreemde onder valsche voornemen hierheen te lokken. Geheel onwaarschijnlijk is '1 niet dat dit de opzet was van deze affaire, doch de politie acht het noodzakelijk, het geval ern stig te onderzoeken. En in zijn dubbele kwaliteit van hoofd commissaris en directeur van genoemd Rijks bureau, steld de heer Roest van Limburg er prijs op, dat dit geval tot in alle bijzonderheden wordt uitgeplozen. (Tel.) Overreden. De 70-jarige Berendsen, bijge naamd „de Mof", had te Doesburg het on geluk, toen hij met paard en wagen van 't land te Hummulo kwam, tusschen wagenen paard te vallen, met het ongelukkig gevolg, dat een der raderen hem over den nek reed, whardoor de dood onmiddelijk intrad. (Tel.) Het draaiorgel naast het gerechtsgebouw. Zooals de vorige week is medegedeeld, had een inwoner van Arnhem in den tuin naast het gerechtsgebouw een orgel geplaatst, dat hij liet spelen tijdens de zittingen van de rechtbank. De Raad heeft in zijn vergade ring van gisterenmiddag een verordening aangenomen, waarbij behaald wordt, dat het is verboden binnen een afstand van 50 M. van gebouwen, waarin bijeenkomsten van krachtens wettelijk voorschrift bestaande col leges gehouden worden, gedurende den tijd van die bijeenkomsten muziek te maken of op eenige andere wijze hinderlijk gedruisch te veroorzaken, zoodanig dat het geluid tot de plaats der bijeenkomst doordringt. Op overtreding is een geldboete van f 25 of hechtenis van 6 dagen gesteld. De verordening is reeds gisterenmiddag afgekondigd. (Tel.) Oplichting. De politie te Barneveld heeft aangehouden een vleeschhouwersbediende, die zich herhaaldelijk aan oplichting had schuldig gemaakt. Behalve dat hij had na gelaten voor zijn patroon ontvangen gelden af te dragen, had hij bij verschillende inge zetenen valscheljjk op naam van zijn patroon geld geleend. Ontucht met kinderen. Te Sluis is een onderwijzer gearresteerd, die met vrouwelij ke leerlingen onzedelijke handelingen bedre ven heeft. Na zijn bekentenis is hij op vrije voeten gesteld. Opgravingen. Men meldt uit Ottersumaan de „N. Venl. Ct.": De opgravingen op de plaats van het ver zonken klooster in 't Rijkswoud bij Goch worden nog steeds voortgezet. Door het vin den van Romeinsche tegels is de hoop ge wettigd, dat men in de omstreken van het verzonken klooster nog een oude Romein sche begraafplaats zal ontdekken. Best mo gelijk is ook, dat op dit hooge punt van 't Rijkswoud nabij den Niersoever een oude Romeinsche vesting gestaan heef t. Men graaft maar door op hoop van schatten te vinden. Een moeilijke inbeslaglegging. Een ge rechtelijke beslaglegging heeft, naar de N. C. meldt, Zaterdagavond te Arnhem heel wat moeite veroorzaakt. Een familie waseenigen tijd in pension geweest aldaar. Door eenig ongenoegen verliet de familie dezer dagen het pension, de pensionhouder weigerde ech ter de meubels der familie af te geven, zoo dat deze genoodzaakt was de hulp van een deurwaarder in te roepen. Deze vervoegde zich Zaterdagavond aan het pension om de meubels in beslag te rfemen. De pensionhou der weigerde hem evenwel den toegang, ook nog toen de deurwaarder van den president der rechtbank verlof had gekregen om de woning ook tegen den wil der bewoner bin nen te treden. Assistentie van de politie werd toen gevraagd, doch een inspecteur van po litie slaagde er al evenmin in om de stevig met slot en ketting gesloten deur te doen openen. Ook de ter plaatse verschenen commissa ris van politie kon den koppigen pension houder niet bewegen aan den deurwaarder toegang te verschaffende deur was en bleef gesloten. Eerst toen een smid op last van den commissaris van politie begonnen was om met geweld de deur te openen, werd de ze eindelijk geopend en kregen de ambtena ren toegang. Na eenig over en weer gepraat werd aan den deurwaarder toegestaan om de meubels naar buiten te brengen. Het spreekt vanzelf dat deze geschiedenis heel watmen- schen op de been had gebracht. Ernstig auto-ongeluk. Hedenvoormiddag is door de dienstauto van A. W. Sijthoff's Uitgevers-Maatschappij te Leiden op het Ra penburg de 26-jarige J. M. N. v. Schaik, jour nalist aan de Kath. Leidsche Courant, over reden. De heer v. S. kwam fietsende uit de Doelesteeg en geraakte onder de auto. De ongelukkige werd in 't hopitaal Wallon opgenomen, doch is daaroverleden. De chauf feur treft geen schuld. Een student bij het roeien verdronken. Te Wageningen waren Maandagavond de studenten der Rijks H. L. T. enBoschbouw- school W. de Clercq, oud 20 jaar en J. op den Rijn gaan roeien in een kano. Deze sloeg in den stroom om, waardoor beiden te water geraakten. Ofschoon zij een weinig konden zwemmen, slaagde slechts J. er in den kant te bereiken. Hij poogde nog de C. te helpen, doch deze verdronk. Het lijk is niet gevon den. De moordenaar Senden. Naar we verne men, heeft Piet Senden, wel bekend wegens de geruchtmakende moordzaak te Beek, zich door ophanging in de gevangenis te Leeu warden van het leven beroofd. Men herinnert zich, dat Piet Senden tij dens de Kerstdagen 1911 den bejaarden Ge- lissen te Geverik, een alleenwonend man, met een bijl het hoofd had ingeslagen. (L. K.) Een inktwerper. Een bewoner derMarnix- straat te Amsterdam gaf kennis, dat zijn dienstbode op de Prinsengracht bij de Elands gracht door een onbekende jongen met inkt in haar aangezicht en op haar kleeren is geworpen. Instorting. Van een in aanbouw zijnd huis te Heusden storte opeens de achtergevel in. De metselaars, die op den steiger werkten, wisten er bijtijds af te springen, zoodat nie mand van het werkvolk gedeerd werd en ze met den schrik vrij kwamen, Aanhouding. Te Zaandam is aangehouden W. v. C. verdacht van verduistering van een belangrijk bedrag aan geld ten nadeele van de firma Verkade en Co. te Zaandam, bij welke firma de verdachte gedurende vele jaren in betrekking is geweest. Hij is heden ter beschikking van de justitie naar Haarlem overgebracht. Oude stuivertjes. Dezer dagen is, naar wij hooren door den Rijksbetaalmeester van Groningen voor f 3200 aan oude stuivertjes naar de Rijksmunt te Utrecht verzonden, om overgesmolten te worden. (N. Gron. Ct.) Een rare rijwieldief. Men meldt uit Amster dam aan het Vad: Toen Woensdagmiddag iemand, die zijn rijwiel voor een perceel op de.Prinsengracht had geplaatst, na eenige oogenblikken weer buiten kwam, een als heer gekleed persoon met zijn rijwiel zag wegrijden. De eigenaar liep den dief achterna, „houd den dief" roepende. Het gevolg was dat de man door eenige personen gegrepen werd en overgebracht naar het bureau aan de Stadhouderskade. Al daar zeide de man, half Engelsch, half Hol- landsch sprekend, dat hij JahsNanmericordo heette, uit New-York afkomstig was, waar zijn ouders nog woonden, en waar hij boven dien „zoo goed had leeren Hollandsch pra ten!" Voorts was hij koopman in groenten en zeide den avond te voren met de boot te Rotterdam te zijn aangekomen en na eerst in Haarlem eenige uren te hebben doorge bracht, naar Amsterdam te zijn vertrokken. Met de meeste beslistheid ontkende hij de fiets te hebben willen stelen. Na een voor- loopig verhoor werd de „Amerikaan" in de cel opgesloten, waar hij zich met een zak doek poogde te wurgen, en nadat hem dit belet was, met de nagels de pols open te krabben. Toen de man gisterenavond weer uit zijn cel werd gehaald, poogde hij in het politiebureau over een trapleuning te sprin gen, om zoo de wijk te kunnen nemen. Een rechercheur, die hem bij den jas vasthield, belette den man meer te kunnen bereiken dan in hangende houding over de trapleu ning tusschen hemel en aarde te zweven. In den afgeloopen nacht schijnt hij eenig- zins tot bezinning te zijn gekomen en be kende later aan den rechter-commissaris den diefstal, er o.a, aan toevoegde,dat hij na een paar millioen dollars te hebben verteerd naar Amsterdam was gekomen en aldaar nog juist negen cents op zak had. Voorloopig blijft de heer Nanmericorco, die in het geheel geen legimitatiebewijzen bij zich droeg, in verzekerde bewaring. De ondergeteekende bericht aan Ileeren Landbouwers, welke hun land willen drai- neeren, dat bij hem KRAAGBUIZEN verkrijgbaar zijn uit de fabriek van M. C. OPPELAAR te Koudekerk a/d Rijn. Deze buizen zijn beslist de beste die er zijn wat de kwaliteit en afwerking betrefd, reeds meer malen bekroond opLandbouwtentoonstellingen Op alle plaatsen van Flakkee solide -:- wederverkoopers gevraagd. -:- 7946 Aanbevelend, SOMMELSDIJK - - D. J O P P E Cz. 'e herladen a f 2.de 100 en Slag hoedjes voor dezelve a 3.50 per 1000. Verder uitgebreide collectie Wapenen, Jachtgeweren centraal 15 vanaf 10.—, bij Telefoon 8357. TELEFOON 8611. 7473 Wijn, Gedistilleerd, Likeuren, Limonade, Bier, Spuitwater, Kwast, Kogelfleschjes Bessensap, diverse soorten mineraalwater, Rijnwijnen, Slaolie, Wijnazijn Gemberbier, Roode en Witte Bessenwijn, Frambozen, Appel, Kruisbessen en Meiwijn, Ananas en andere vruchten in blik, Tafelzuur, Jams, Gember, Eau de Cologne, en nog vele andere artikelen worden In goede kwaliteiten tot billijken prijs geleverd door de 7804 I^et vooral op Moojrsfraaf 124». Sommelsdljk: J. v. GENT. MlddelharnlgA. WATERMAN. Dlrksland J. W. HOLEEHAN. Stellendam P. D. IIOLI.EHAIV. Oude Tonge M. E. HEESTE «MAKS GoedereedeMej. TAK-SCHADDELEE N was de h de Minist de oplegg n accij inister land hoof wel wat maken ko geland w openbaar, welke wc den druk gen. in Gemeente tingen teg rijk is 't 71; bij on voor dire de eerste bij kan. Het de Minister op dien mogelijk N r. cl co door dr. goedgekei 't Concen ee alle* as; noc verkiezin den klem tratie ten lastingen We zu al belang stemming Ik wen spreken gevaardig ten aanz centratie] ik mer in Octob en niet dat, wan opgelegd geval zo mocht w niets mi van iede derteeke stand va zeggen: belasting komen of dat men fingen va' ons, vrij zwaar be gram der' anders ia luisteren wat is gf verkiezin dat andei kregeu, t de vrijzit hun ond en ter zij rijken so gen. Zij 1 de social en den lang op zelfstandi uit de s ciale mas die ons moest to tot stanc krachtig bijdragen door de hun deel te doen de verki te vereei zich de heeft ge uit de i daarvoor bejamme socialen stand br geen geg

Maas- en Scheldebode | 1914 | | pagina 2