Advertentiën Men valt U aan ABDIJSIROOP II. II. Landbouwers S. VAN GELDER ZONEN. Kijkt goed naar het Adres en Haam, Het gaat hierover TUINBOUW. BUITENLAND. GEMENGD NIEUWS. T. SCEILPIKOOED JiC. LEUW, «ome» MOZES DE MAS ELU8 li AIIT 0 G 8, D. SLA GEB, Middslharnis. „Verkoudheid" Bureau „HET VLASSEESBLAD" Bijsoord (2.H.) Wed J. L ARMSTRONG SOMMELSDIJE. Opgericht 1733. Joris Doelgtraat, Sontmelsdyk. Fij'n Rookrleeaclt en Boterhainworst. GOUD EN ZILVER HORLOGES MIDDEIJIARNlS. 7451 KLOKKEN PENDULES. IS DE BESTE VERPAKTE MARGARINE. Adres voor Winkeliers 7176 Verdedigt MJ als U vlas heeft te verkoopen bestaat er een Maandblad »HET VLASSERS - BLAD«. Orgaan van den Nederlandschen Vlassersbond. Adres: Door Uw vlas in dit blad aan te bieden bereikt U direct alle vlassers in Nederland. 8034 CANAPÉ 1 TAFEL ISO gulden Eiken Buffet, Eiken Taiel, Eiken Spiegel, 6 Stoelen. Dat was een nieuw gezichtspunt. Nieuw ook voor me was zijn opmerking, dat men in enkele doopsgezinde gemeenten zoo iets als een «psalmenstrijd» gehad heeft, toen de voorgangers er na een pe riode van uitsluitend gezangen-zingen ook aan de psalmen weer een plaats wilden inruimen. >Psalm en preek» Deze beide zijn onafscheidelijk aan elkaar verbonden. En ik prijs het volk gelukkig, dat zich nog warm maken kan over de «preek» al wordt ook in dit opzicht menigmaal ge zondigd, doordat er altijd zijn, die eischen gelijk prof. Bavinck 't eens uitdrukte dat er gepredikt zal worden niet naar het hart, maar naar den mónd van Jeru zalem. Die mond van Jeruzalem kan in verschil lende tijden en onder andere omstandig heden nog wel eens uiteenloopend zijn van smaak. Ik heb groepjes gekend, erg mystiek, die eischten dat dominee 's Zondags op stoel brengen zou, wat zij 's weeks aan bevin ding, bestrijding en belofte in hun ziel ge had hadden en als de leeraar dan wat voorwerpelijk het Woord verklaarde, wèg met hem. Tegenwoordig hoort men soms den eisch, dat dominee toch vooral ook het Woord ontsluiten zal met betrekking tot hetgeen men noemt de sociale kwestie Men vraagt dan «sociale preeken». Nu is dit ongetwijfeld een belangrijk vraagstuk voor een Sociaal CoDgres, algemeen gesteldHoe moet de verhouding zijn van de Kerk tot de sociale worsteling onzer dagen? Een vraagstuk, dat nijpt. In de praktijk diep ingrijpt. Zoo meen ik gelezen te hebben, dat te Almelo, waar al weken lang een staking voortduurt, de kerkeraad der Geref. kerk het H. Avondmaal moest opschorten van wege de spanning in de gemeente en de verdeeldheid door die staking veroorzaakt. En het laat zich begrijpen! Vooral als 'teen levens worsteling wordt en patroons en arbeiders, of ook stakers en werkwilligen van dezelfde kerk, 's weeks als strijdende partijen tegenover elkaar staan, dan geeft het moeite, om 's Zondags als broeders en zusters samen Gode lof te zingen, ja met elkander toe te treden tot den Disch des Heeren. De Kerk kan natuurlijk niet doen, alsof dit sociale leven voor haar niet bestaat! Daar zijn we 'tallen wel over eens. De groote vraag, die noodig moet worden in gedacht, is deze: Hoe zal ze zich tegen over zulke economische strijdvragen stellen en gedragen? Sommigen zijn gauw klaar. Zij willen, dat de Kerk vooraan zal staan. Als 't ware een beslissing geven zal in den strijd en die dan ook konsekwent ten op zichte van haar leden doorvoeren. Dat kan ik niet toestemmen. De Kerk heeft een andere roeping, dan als leidsvrouw vooraan te gaan op een terrein, dat niet direct het hare is. Wel heeft zij hier een roeping „Natuurlijk moet de Kerk een open oog voor het machtige leven en zijn be weging hebben. Zelfs moet gezegd, dat zij tot dusver niet geheel is kunnen ontkomen aan de klacht over de Doo- persche mijding, al zijn er vele teekenen, die een zuiverder richting wijzen. Doch laat zij nu niet in het andere uiterste overslaan door de Roomsche opvatting te huldigen en tot zich te trekken, wat niet bij haar behoort. De maatschappij met haar arbeid en sociale vragen, de kunst met haar schoon, de wetenschap met haar geestelijken rijkdom vertegen woordigen zelfstandige kringen, die zich naar eigen aard moeten ontwikkelen." Aldus ds. Knap uit Groningen in 't eerste nr. van zijn «Dogmatische Frag menten,» waarin de7e Herv. predikant een echt gereformeerd «leesboek» over de «Ge loofsleer» geven gaat, zooals het in de vorige eeuw Gravemeijer deed. «De Kerk behoort naar Gods bestel als de «vlamdraagster der waarheid in 't mid den der menschheid te staan,» teekent hij naar waarheid de positie. En zoolang wij maar de «preek» houden, waarin die vlam der waarheid schittert, geef ik de moed voor de toekomst van ons volk niet op! UITKIJK. Voor den Moestuin. In den moestuin is nu het werk in vollen gang. In d?".""'len grond zaait men thans, om planten, koolsoorten, sla, zo- frten, zuring, toekruiden, enz. m ia«nei '■*W'O daarvan afrekende als niet genoeg kiemkrach- tig of verongelukt, blijft 80; derhalve moeten 20 gram 20 maal 80 is 1600 bruikbare zaden en evenveel planten leveren. Komkommerzaad geeft circa 40 op 1 gram, bloemkool 250, uien 270, enz., al naar de grootte der zaden. Wie op deze manier uitrekent, wat hij noo dig heeft, zal veel onnoodige uitgaven be sparen. Dit is geen misplaatste zuinigheids maatregel, als sommigen misschien geneigd zullen zijn te oordeelen, want men weet dan nauwkeurig of bijv. 10 gram dan wel vol doende is, en 't bespaarde geld kan heel best gebruikt worden om weer eens wat nieuws te probeeren. Menigeen toch schrikt daarom van 't aankoopen van zaden van nieuwigheden af, omdat hij toch al zoo veel (en vaak on noodige) uitgaven voor zijn tuin te doen heeft. Het zaaien is een kunst, welke niet ieder verstaat. Men kan te dun zaaien, zoodat de planten te hol staan, maar de meeste begin nelingen zaaien te dik: slechts door oefening brengt men het zoo ver,' dat alle planten nagenoeg even ver van elkander komen. Staan ze te dicht op elkaar, dan moeten ze uitge dund worden. Vóór het zaaien maakt men den grond goed fijn. is het zaad fijn, dan vermenge men het vóór het uitzaaien met aardedit maakt het regelmatig uitstrooien mogelijk. Doet men dat niet, dan zaaie men niet met de volle hand, maar neme het zaad tusschen duim en vingers. Voor het ontkiemen is lucht, warmte en vocht noodig. Komt het zaad te diep in den grond, dan heeft het waarschijnlijk wel vocht genoeg, maar te weinig lucht en warmte. Zaait men te ondiep, dan ontbreekt het in vele gevallen min of meer aan vocht. In 't eerste geval is de fout niet te verhelpen, in het laatste geval kan een verstandig gebruik van den gieter veel goedmaken. Het zaad van koolrapen kiemt nog bij een temperatuur van 5 gr. Celsius, bloemkoolzaad pas bij 9'/2 gr., dat van komkommers en augurken bij een temperatuur van minstens 13 a 14 graden C. Fijne zaden krijgen een zeer dunne bedek king; grover zaad moet met wat meer aarde bedekt wordenalleen het zaad van veldsla maakt hierop een uitzondering. Over zeer fijne zaden strooie men met de hand wat aarde of men drukke ze slechts, na het uit strooien, met het plat van de spade wat aan. C. B. ENGELAND. «"ijs groeien het best in den Gen het einde der maand 'aar reeds asperges steken. Wij m-k; worden de sla-, kool- en bestaan onz'-Cn vollen "rond Sezet- Bii oeten de jonge plantjes door ..en bevriezen beschermd wor- ®«,Ken luchte men voortdurend en ;ok het begieten niet. Op zon- nnen de ramen bij groenteza- i;enomen worden. Bakken met limkommerplanten luchte men 'ers wordt de groei belemmerd. •1 in de volgende weken een n planten. Hoeveel zaad heb "ii^ noodig? is voor velen, die *Vn vraag, waarop zij geen Menigeen bestelt of koopt jden, waarmee men wel vijf kt zaad kan men echter niet v,eJ.e.sQorten hebben zelfs r&heur kiemkracht "k ad geeft dan, slecht resul- rnis. Nemen Cchtshoeveel- -n een soort, enen we hoe- jben, dan kunnen ng oepalen hoeveel we noo- iyszaad heeft 100 korrels, Asquith in het Lagerhuis. Toen minister Asquith na zijn herkiezing in het Lagerhuis verscheen, werd hij door de liberalen en na tionalisten, die van hunne zetels opstonden, met luide toejuichingen ontvangen. De hoof d- zweep der liberalen en de Schotsche afge vaardigden haalden Asquith in, die na den eed afgelegd en zijn handteekening gezet te hebben, volgens de voorschriften van het parlement aan den president van het Lager huis werd voorgesteld, alsof hij voor het eerst zijn intrede deed in het parlement. De coalitie bracht hem daarna opnieuw een ovatie. ZWEDEN. De operatie van den koning-van Zweden. De koning heeft een operatie ondergaan. Bij de operatie werd een wond in het onderste gedeelte van de maag, nabij de maagopening gevonden. De operatie duurde ongeveer vijf kwartier. De patiënt heeft haar goed door staan. Professor Fleiner, die gedurende de ope ratie van den koning het verdoovingsmiddel toediende, verklaart, dat thans alles gelukkig doorstaan is, maar dat de operatie noodza kelijk geweest was. Het laatste bulletin luidde: De koning heeft hedennacht een rustigen slaap van tien uur genoten en sedert de operatie voor de eerste maal zonder slaapmiddel. De tempera tuur bedraagt 37; pols 60. De krachten ne men geregeld toe. De toestand wijst op een goede genezing. RUSLAND. Nieuwe vlootcredieten. De Doema nam credieten ten bedrage van 10 millioen roebel aan, tot verbetering der oorlogshavens, uit breiding der marinewerven en den bouw van een droogdok. Tevens werd onder zekere voorwaarden een crediet toegestaan ten be drage van 77 millioen roebel voor den aan bouw van oorlogschepen en eveneens tot verbetering der marinewerven, gedurende den loop van het jaar 1914, in verband met het zich over een periode van vijf jaar uitstrek kende staatsprogramma. De Doema ging ver volgens tot den 23en April uiteen. TURKIJE. De Turksche leening. In een keizerlijke irade worden de voorwaarden van de te Pa rijs afgesloten leening van 400 millioen goed gekeurd. ZUID-AFRIKA. De negen gedeporteerden. Een telegram van het „Central News" uit Kaapstad meldt, dat de Zuid-Afrikaansche regeering na de aanneming van de wet betreffende oproerige bijeenkomsten, geen tegenwerpingen zal ma ken tegen den terugkeer der negen gedepor teerde arbeidsleiders. JAPAN. De ministerieele crisis in Japan. Graaf Oku- ma, de ex-premier, heeft zich, niettegenstaan de zijn hoogen leeftijd hij is thans 76 jaar bereid verklaard het minister-presi dentschap te aanvaarden. Het besluit heeft in den lande een zeer gunstigen indruk ge maakt en men verwacht, dat hij er spoedig in slagen zal een kabinet samen te stellen. In 1888 werd een bomaanslag op graaf Okuma gepleegd met het gevolg, dat een zij ner beenen geamputeerd moest worden. Mexico en de Vereenigde Staten. Een de tachement Amerikaansche marinesoldaten, die te Tampico geland waren om de petroleum- bronnen te beschermen, werd door de Mexi- caansche regeeringstroepen gevangen geno men. Schout-bij-nacht Mays protesteerde hier tegen, wist de invrijheidstelling der marine soldaten te bewerken en eischte, dat de Mexicaansche troepen als genoegdoening binnen 24 uur de Amerikaansche vlag zou den salueeren. Volgens een telegram uit Washington aan de „Kölnische Zeitung" zou generaal Huerta daartoe slechts bereid zijn onder voorwaar den, die voor Amerika onaannemelijk zijn. President Wilson zoo meldt de correspon dent van het Keulsche blad verder heeft Maandagochtend vroeg in zeer besliste ter men verklaard, dat dit saluut in ieder geval gebracht moest worden. De lang gevreesde crisis aldus meent de correspondent is dus nu uitgebroken en men vermoedt, dat president Wilson zijn bekende wacht- en waak-politiek thans zal opgeven. Het kabinet beraadslaagde gedurende twee uren over den toestand. Naar verluidt, is Wilson slechts geneigd om in laatste instan tie van de militaire macht gebruik te maken. Als de concentratie van de vloot beëindigd is, zal admiraal Badger in de Mexicaansche wateren over een twintigtal groote oorlog schepen beschikken. Bryan deelde mede, dat de Vereenigde Sta ten bleven staan op het brengen der eerbe wijzen, zonder dat voorwaarden gesteld wer den. De vrienden van den Mexicaanschen president te Washington, die zich de ern stige gevolgen, die uit het incident van Tam pico kunnen voortvloeien, zeer wel bewust zijn, hebben aan Huerta telegrafisch geadvi seerd om in deze kwestie toe te geven. Inbrekers gesnapt. Reeds sedert maanden werd te Utrecht op tal van plaatsen in de stad ingebroken, zonder dat het de recherche mocht gelukken de daders te pakken te krij gen. Ditmaal heeft de politie een goede vangst gedaan en zit er thans een bende van zes personen, vijf mannelijke en een vrouwelij ke, achter slot en grendel. Woensdagavond betrapte een politie-agent een jongen, die bezig was in een fietsenwin kel op het Jansdam aldaar, om de deur te forceeren. Hij werd overgebracht naar het hoofdbureau van politie en daar bleek, dat men te doen had met een jeugdig lid van een inbrekersgilde, die reeds geruimen tijd Utrecht in angst heeft gebracht door de on ophoudelijke inbraken, die vrijwel allemaal op dezelfde wijze. n.l. met valsche sleutels, werden uitgevoerd. Dienzelfden nacht werden door de recher che nog een drietal confraters gearresteerd terwijl den volgenden dag de politie opnieuw er een drietal knipte. Een er van werd later weer losgelaten. Onder de gearresteerden bevindt zich ook een zekere Den D., een berucht type, die, naar men ons mededeelde, de leider der ope raties was. Tel. In de bollen. Te Noordwijkerhout nam een auto den verkeerden weg en kwam terecht in het in bloei staande bollenveld van den heer B. Deze eischte schadevergoeding, wel ke de inzittenden weigerden te betalen. Het nummer der auto werd opgenomen. Een droevig geval. Men meldt ons uit Ede: Sedert de vorige week Woensdagavond werd een korporaal van de Veldartillerie te Ede vermist. De man had op het bureau een brief je achter gelaten, waarin hij mededeelde, dat hij zich in de Zeisterbosschen van het leven zou berooven. Hij had dit briefje vergezeld doen gaan van een schetsje waarop men het punt waarop hij zijn daad zou bedrijven, kon zien. Den volgenden dag werd onmiddelijk door verschillende militairen in de bosschen gezocht, doch kon geen spoor van den man vinden. Zaterdagmorgen kwamen echter een paar cavaleristen melden, dat zij den voort vluchtige aan het station Wolfhezen hadden zien uitstappen. De commandant van een en ander in kennis gesteld zond onmiddelijk eeni- ge patrouilles er op uit om den man te zoe ken. Toen men eenige uren tevergeefs had gewerkt, riep men de hulp in van den bosch wachter, die met zijn politiehond aan het speuren ging en den man in een ommezien op het spoor kwam. De korporaal zat in de struiken verborgen en leefde nog. De bosch wachter wilde hem grijpen, doch op dit oogen- blik schoot de ongelukkige eerst den politie hond en daarna zichzelf dood. Een en ander had plaats in de onmiddelijke nabijheid van de veldartilleriekazerne. De jonge man, die op deze wijze een eind aan zijn leven heeft gemaakt is zekere P. L. afkomstig uit Amsterdam. Aanleiding tot zijn wanhoopsdaad moet worden gezocht in het feit, dat de dienst bij de instructiebatterij, waarbij hij als volontair was gekomen, hem niet meer beviel. Hij was reeds indertijd naar den Bosch en daarna naar Ede overgeplaatst. Het lijk werd naar Amsterdam vervoerd om daar ter aarde te worden besteld. Huiselijk drama. Zondagavond overgoot de koetsier R. M. op de Coolvest te Rotter dam zijn vrouw met petroleum en wilde haar in brand steken. Buren en omstanders ver hinderden dit en leverden hem over aan de politie. De diepten der zee. In The Oceaan, het laatste boek van wijlen sir John Murray, den bekenden natuurvorscher, handelt het meest interessante hoofdstuk over de verschillende diepten der zee. Sir John heeft alle deelen der zee opgenoemd, die meer dan 3000 va dems diep waren, en gaf hieraan bepaalde namen. In het geheel zijn er 57 van deze diepten bekend. Hiertoe waren 500 opnemin gen noodig. Van de 57 diepten liggen er 32 in den Grooten Stillen Oceaan; 18 in den Atlantischen, 5 in den Zuid-Indischen Oceaan en 2 in de Stille Zuidzee. Het geheele gebied van deze diepten neemt totaal slechts 7 pCt. van de heele oppervlakte der oceanen in be slag. Soms zijn er in de diepte kegelvormi ge verhevenheden ontstaan, welker toppen echter altijd nog ruim 3000 vadems onder den zeespiegel liggen. Twee diepten in den Atlantischen en 7 in den Grooten Stillen Oce aan meten meer dan 4000 vadems en in het geheel hebben er tot nog toe 46 metingen plaats gevonden van diepten over de 4000 vadems. Slechts 8 metingen gaven een diep te, die de 5000 vadems overtrof, en de groot ste diepte bedraagt 5348 vadems. Dit is de Swire-diepte, ter hoogte van Mindanao, die in 1912 ontdekt werd. Wanneer de hoogste berg op aarde, de Mount Everest, eens in deze diepte geplaatst werd, zonk zijn top nog een 1000 M. .onder de oppervlakte der zee. Alleen in den Grooten Oceaan zijn diepten van meer dan 5000 vadems bekend. De groot ste diepte, gemeten in den Atlantischen Oce aan, bedraagt 4663 vadems, en ligt benoor den de West-Indische eilanden. De groot ste diepte in den indischen Oceaan werd ten Zuiden van Java gemeten (3828 vadems). Verdronken. Een bejaarde dame, wonende in de Regentessebuurt te's-Gravenhage, was Vrijdagavond op familiebezoek geweest, doch hare familie wachtte tevergeefs hare terug komst. Men ging aan 't informeeren, waarbij kon worden vastgesteld, dat zij 't laatst was ge zien op 't Regentesseplein en daar uit een tram van lijn 5 was gestapt. De politie, inmiddels gewaarschuwd, zette den politiehond „Duc" aan 't werk, wienter plaatse van de tramhalte lucht gegeven werd aan een schoen der vermiste dame. Hij nam een spoor op en volgde dit naar de Loos- duinsche vaart, waar het scheen op te hou den aan den waterkant. Bij dreggen ter plaatse werd het lijk der dame gevonden. Vrijdagavond halftien had iemand aan het politieposthuis aan de Regentesselaan gemeld, dat hij een „plomp" had gehoord in het wa ter van de Loosduinschevaart. Op het vermoeden, dat er iemand te water was geraakt, werd toen op de aangegeven plaats gedregd, maar zonder resultaat. Een gevaarlijk heer. In den nacht van Zon dag op Maandag wilde zekere P. binnen gaan in een café; te Middelburg, hetwelk aan een besloten gezelschap was verhuurd. Toen hem den toegang werd geweigerd zeide hij de boel plat tc zullen schieten en haalde hij werkelijk een geladen revolver uit den zak. Een aanwezige agent van politie pakte den man direct bij den pols en toen hulp was gekomen werd deze gevaarlijke sinjeur naar het bureau overgebracht waarop behalve de revolver nog een vijftig patronen in beslag werden genomen. Tegen P. werd procesver baal opgemaakt wegens overtreding der wa penwet en wegens het niet voldoen aan een wettelijk bevel van een ambtenaar, in casu het afgeven van de revolver. voor dat U Koopt, bezoekt dan eerst het MEUBELMAGAZIJN van tTesfdykSGS ftliddelharnls daar zijn ruim voorradig solide Meubelen massief en geschilderde Buffetten, slaapka mer Ameublementen, Stoeien en Tafels in alle maten en houtsoorten. 7609 Levert franco a contant naaste Station, tegen Concurreerende prijzen. Vleeschhoutcerij, Telefoon Intercom». Ito. 4, lederen Donderdag prima kwaliteit verBob KALFSVLEE8CH verkrijgbaar. Dagelijks eerste kwaliteit Kundvleesch, Alles wordt Hfiohiuaal genlieden. «Baf hodeu primo kwaliteit rolpens verkrijgbaar. Nette bediening. Billijke prijzen. «finbAToIeo 7227 19. Bjjleveld, Middelliarnig. Groenten-,Bf oen- en Boontk wcekeri j BIEDT AAN: Alle soorten Appel-,Peren-, Pruimen-, Morellen-, Perzik- en Druiven- boomen in vele soorten en vormen. Zwarte, roode en witte bessen. 7026 Vele soorten Sier- en Bloemheesters, Stam-, Klim-en Struikrozen. Haagplantsoen, vaste Bloemplanten enz. enz. Aanleg van Boomgaard, Sier- en Vruck- tentuinen. Voor hergroei wordt ingestaan. Planten en begrooting gratis. Vitello Gij wordt aangevallen grooten deugniet, die men door dien noemt. Acht dien vijand niet te licht, gij hoest en voor dat gij het beseft, zijt gij aangetast door de Influenza en staal gij bloot Asthmalijder of Tering lijder te worden. Voorkomen is beter dan genezen. Neem bij het minste kuchje, den ge- ringsten hoest, als gij niest, rilt, fluimt, zoodra gij een verkoudheid hebt, Uw toevlucht tot de beroemde Klooster Kancta Paulo. Gij verdedigt U daarmede tegen alle borst-, keel- en longaandoeningen, Asthma, Bronchitis, Pleuris, Catarh kink- en slijmhoest, den hardnekkig- sten hoest, de verwaarlooste verkoudheid, influenza en zelts tegen de Te ring. Gij dood daarmede de ziektekiemen, zuivert en versterkt de borst. Prijs per flacon van 230 gr. f 1,— van 550 gr. f 2,— van 1000 gr. f 3,50. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus. Eischt rooden band met handteekening van den Generaal-Agent: L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten. Verkrijgbaar te Sonimelsdijk, Dijkeina Doornbos; Achthuizen, A. van Reien; Den Bommel, Wed. C. v. d. Sluijs; DirkslandL. W.Zaaijer; Goedereede, Wed. A. v. d. Tak-Schaddelee; Hekelingen, Wed. P. Ak ker; Herkingen, J. Witvliet; Melissant, A. v. d. Spaan Tz.; Nieuwe Tonge, J. B. Nuchteren; Ooltgensplaat, A. L. Hobbel; Ouddorp, A. Hol leman en J. Kurvink; Oude Tonge, M. Kanters Abmz. en L. Kosten; Spijkehisse, C. Barendrecht; Stad aan 't Haringvliet, Wed. A. Braber; Stellendam, J. Bakker en M. Noordhock. Rotterdam, Kipstraat 66 en 93. Den Haag, Molenstraat 12-14. ISODËrtNE llEUHEtAUN; HO gulden 2 Crapeaux, 4 Stoelen. trijp naar keuze. Ieder naar keuze. leveren met sneees vanaf 8© Gulden. 1 Hleedkast met geslepen glas. Een 2 persoons Tollet «raschtalel geslepen glas. Ken 2 pers. Ledikant, 1 Tafel, 1 Nachtkastje met marmerblad, 2 bijpassende Stoelen In pitch pine ol eiken. 7C25 daar er winkels zijn met zoogenaamd denzelfden klinkenden naam, doch wat daar ge kocht wordt, kan door mij niet worden ingestaan. Het van ouds bekende VoiKsoeudeniiiagazün „We itmi7%. H flftjJK STAM, is Hipstraat Ao, ÏO, Rotterdam. naast de Firma PEEK en CLOPPENBURG. Bedden vanaf 4.50 tot 30 gulden. Veeren Bedden van 20, 25 tot 90 gulden. Houten Ledikanten vanaf 7.50 tot 27 gulden. Kapok matras, Peluw en 2 Kussens vanaf 20 gulden. Je adres voor Slaapkamermeubelen en Dekens. Alles eigen fabrikaat. Aan koopers boven de 10 gulden 1 Deken cadeau en koo pers op vertoon dezer advertentie nog een EXTRA CADEAU. llitguzliu „de Muil 4. WAM UUR STA»1, Kipstraat jO. Telefoon 518t. Wijn, Gedistilleerd, Likeuren, Limonade, Bier, Spuitwater, Kwast, Kogelfleschjes Bessensap, diverse soorten mineraalwater, Rijnwijnen, Slaolie, Wijnazijn Gemberbier, Roode en Witte Bessenwijn, Frambozen, Appel, Kruisbessen en Meiwijn, Ananas en andere vruchten in blik, Tafelzuur, Jams, Gember, Eau de Cologne, en nog vele andere artikelen worden in goede kwaliteiten tot billijken prijs geleverd door de 7804 FrUscouraisKen op aanvraag- gratis en franco.

Maas- en Scheldebode | 1914 | | pagina 2