PLAATSELIJK NIEUWS. INGEZONDEN STUKKEN. VERKOOPINGEN. UITSLAG VERKOOPING UITSLAG AANBESTEDING. GEMENGD NIEUWS. lid, der Visscherijwet, de bevoegdheid om krachtens om consent of akte te visschen is ontzegd, voor den duur der ontzegging; 2o. aan veld- en boschwachters, [beambten der marechaussee, niet zijnde hulp-officieren van Justitie, ambtenaren van Rijks- en ge meentepolitie, beneden den rang van Inspec teur der Rijksveldwacht en van Commissaris van politie, beambten van den Rijks- en pro vincialen Waterstaat en beambten van de domeinen, beneden den rang van hoofdop ziener. Sommelsdijk, den 19 Maart 1914. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. MILITIE. Inschrijvingsregister en Alphabetisch Register. De BURGEMEESTER der gemeente Som melsdijk maakt bekend, dat het Inschrijvings register voor de lichting van 1915, met het daaruit opgemaakte Alphabetisch Register, gedurende acht dagen, van den 23 Maart tot en met den 30 Maart a.s., ter Gemeente secretarie voor een ieder ter lezing ligt. Hij vestigt er voorts de aandacht op; 1. dat binnen den tijd, hierboven vermeld, tegen deze registers bezwaren kunnen worden ingebracht bij den Commissaris der Koningin in de provincie; 2. dat het bezwaarschrift behoorlijk met redenen moet zijn omkleed en op onge zegeld papier kan worden gesteld; 3. dat het bezwaarschrift eigenhandig moet zijn onderteekend, doch dat onderteeke- ning door een ander persoon is toege laten, zoo bij het bezwaarschrift een be hoorlijke volmacht wordt overgelegd. 4. dat het bezwaarschrift tegen bewijs van ontvangst bij den Burgemeester ter Ge meentesecretarie moet worden ingeleverd 5. dat een bezwaarschrift, dat niet voldoet aan de eischen, hierboven genoemd, of niet wordt ingeleverd binnen den tijd en bij de autoriteit, hierboven vermeld, geen gevolg kan hebben; 6. dat het bewijs van ontvangst moet wor den bewaard totdat hij of zij, die het bezwaarschrift indiende, in kennis is ge steld met de uitspraak van den Com missaris der Koningin. Sommelsdijk, den 21 Maart 1914. De Burgemeester, BOUMAN. VASTSTELLING DER KIEZERSLIJST. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Sommelsdijk maken bekend: dat de op heden door hen vastgestelde kiezers lijst voor het jaar 1914—1915, benevens de alphabetische lijsten der namen en voorna men van hen, die met betrekking tot eene of meer der verkiezingen van de kiezerslijst zijn afgevoerd en daarop zijn gebracht, vanaf heden tot en met den 21sten April a.s. op de Secretarie der Gemeente voor een ieder ter inzage worden neergelegd en, tegen be taling der kosten, in afschrift of afdruk ver krijgbaar worden gesteld. Tot en met den 15den April a.s. is een ieder bevoegd bij het Gemeentebestuur ver betering van den bovengenoemde kiezerslijst te vragen, op grond dat hij zelf of een an der, in strijd niet de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt of niet behoorlijk voorkomt. Het verzoekschrift kan op ongezegeld pa pier worden gesteld. SOMMELSDIJK, den 23sten Maart 1914. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Iz. GEELHOED.BOUMAN. SOMMELSDIJK. Van den landbouwer A. van der Meide moest een kalfkoe uit nood geslacht worden. Het vleesch is voor de consumptie goedgekeurd. Onze vroegere dorpsgenoot de heer C. Hanson is met ingang van 2 Maart 1.1. benoemd tot Inspecteur der Noord en Zuid Ned. Levensverz. Bank der le Nat. Arbeids contract en ziekteverzekering den Haag. MIDDELHARNIS. De dekknecht van de stoomboot Middelharnis K. Schilperoord had Vrijdagavond het ongeluk (bezig zijnde een kist glas op den wal te willen brengen) in de kaai te vallen ook de kist volgde hem, gelukkig kwam hij er met een nat pak af, daar de kist hem niet had geraakt. Den arbeider J. Koudijzer had 't onge luk terwijl hij aan 't werk was een stuk ijzer op zijn hoofd te krijgen waardoor hij een bloedende hoofdwond bekwam. Rectificatie. In het gemeenteraadsver- slag van 3 Maart stond abusievelijk, als zou den Heer Zeedijk verzocht hebben aan den voorz. om de boomen op 't Zandpad te roo- ijen. Dat moet zijn Snoeien. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Het inschrij vingsregister en de alphabetische naamlijst van ingeschrevenen der Nationale Militie lig gen van den 23n Maart 1914 tot den 31 Maart d.a.v. voor een ieder ter lezing. Gisterenavond kreeg bij het spelen een kind van v. d. W. een knoopje in den neus zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Burgemeester en Wethouders der ge meente maken bekend dat de op 23 Maart vastgestelde kiezerslijst van het jaar 1914/15 van den 23n Maart tot en met den 21 n April a.s. voor een ieder ter Gemeente-secretarie ter inzage liggen en tegen betaling der kos ten verkrijgbaar is in afschrift. Gecombineerde openbare raadsvergade ring zal worden gehouden op Woensdag avond ten 67j ure ten gemeentehuize. PrQC»,-"f"-hJ>-li is opgemaakt tegen J. K. w* "Jder politieverordening. alhier zijn geslaagd ngsklasse der nor- .joumare C.Jzn. J. der Sterre. f7 h f 8 en die ■it 1 ..rt a.s. zal neesheer '-eid zijn h-* L OOLTGENSPLAAT. Het Kohier der Hon denbelasting over het dienstjaar 1914 ligt gedurende vijf maanden van 23 Maart tot 22 Augustus voor een ieder op de gemeen te-secretarie ter lezing. Het inschrijvingsregister van de lichting 1915 alphabetisch opgemaakt ligt van 23 tot 30 Maart voor een ieder op de gemeentese cretarie ter inzage. Door het gemeentebestuur word door publicatie bekend gemaakt de kiezerslijst 1914/15 voor eën ieder ter inzage ligt van 23 Maurt tot 21 April, en is ieder bevoegd tot 15 April a.s. verbetering te vragen indien er personen op voorkomen of niet voorko men. Door de zoon van den landbouwer A. van Hassent werd 2 jaar geleden een horlo ge ondergeploegd, het welke heden bij be werking van den grond te voorschijn kwam we hebben ons overtuigd en het loopt zoo goed als men het maar zou wenschen. Op verzoek van de leden der Land- bouwvereeniging hield dhrJohs. Hobbel Jacz. in 't Hotel Hobbel 1.1. Woensdag een lezing over aardappelteelt en aardappelbemesting. Benevens de leden der vereeniging was een talrijk publiek aanwezig die met aandacht de lezing volgden. Na ingeleid te zijn door den Secretaris behandelde de Spreker allereerst de invoering der aardappelen in Europa en hoe ze hier algemeen werden en thans in de Veenkoloniën en Duitschland een belangrijke tak van de industrie. Verder toonde Spreker de belangrijkheid (van een eigen proefveld op Flakkee aan ter verkrijging van nieuw pootgoed. Na de pauze werden behandeld de grond bewerking bemesting en de ziekten der aar dappelen. Daarna werd van de gelegenheid tot het stellen van vragen door 6 personen gebruik gemaakt welke door de geachte spre ker werden beantwoord. Na een woord van dank aan de spreker voor de aangename wij ze waarop het onderwerp werd behandeld sloot de Voorzitter de druk bezochte verga dering. D1RKSLAND. Terwijl Mej. S. en G. B. Za terdag op het Kromme pad in gesprek wa ren passeerde hun de fietsrijder M. Daar de weg aldaar smal is moest. B. het ontgel den. Hij werd ongelukkiger wijze door den fietser aangereden en kwam pardoes in het water terecht. De nieuwe kiezerslijst ligt van af 23 Maart tot 21 April ter Gemeente-secretarie ter inzage en is tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar gesteld. HERKINGEN. Bij de Iandbouwknecht P. v. Loon onder deze gemeente, werd 1.1. week des morgens een varken d 100 K.G. dood in het hok gevonden. In dien stand een zwaar verlies. L.l. week passeerde over onze gemeente wederom een vliegmachine die door zeer velen werd opgemerkt. Zijn er ten allen tij de en op iedere gemeente nog menschen die nimmer boot spoor of tram hebben aanschouwd van dit vervoermiddel bijna niet meer ge zegd worden, althans op ons eiland niet. Het Inschrijvings Register en Alphabe tisch Register der Millitie voor deze Gemeen te ligt gedurende acht dagen -vanaf 23 tot 31 Maart ter Gemeentesecretarie ter inzage. De Rekening en Verantwoording van de Polder Oud-Herkingen en St-Elisabeth liggen voor Ingelanden ten kantore van C. de Gast secretaris en penningmeester van voornoemde polder vanaf 7 tot 31 Maart ter inzage. De op 22 Maart j.l. vastgestelde Kie zerslijst dienst 1914 ligt voor een ieder ter inzage vanaf 23 Maart tot 21 April en is een ieder bevoegd daar bezwaren tegen in te brengen tot 15 April. Afschriften zijn tegen betaling der kosten verkrijgbaar. MELISSANT. Bij het eindexamen der Rijks- tuinbouwwinterschool te Boskoop op 13 en 14 Maart slaagde den heer L. C. Keijzer, Me lissant. STELLENDAM. Was het in den laatsten tijd zeer slap met de garnalenvangst, Maan dag was 't daarop een uitzondering. Toen toch waren de vangsten zoo groot, dat er na Kerstmis zulke vangsten nog niet geweest zijn. Naar men verneemt zijn de woningen met land aan den Fortuinweg, genaamd Land zicht en bewoond door F. en A. Lokker, on derhands verkocht aan J. L. Visser van Dirk- sland. GOEDEREEDE. De rekening 1913 en be grooting over 1914, over de Polders gelegen onder deze gemeenten, liggen gedurende 14 dagen ter visie bij den secrataris—penning meester. In het afgeloopen jaar (1 Maart 1913 28 Feb. 1914) zijn door de vereeniging. „Het musschengilde" 2212 musschen, 576 musschen eieren, 12 Kraaien en 4 Kraaien- eieren opgekocht. De miliciën verlofganger Jan Grinwis 2 Reg. vesting artillerie, is tegen 14 April e. k. opgeroepen. Garnizoensplaats Willem stad. Vorige week Zaterdag werd alhier f9 voor de 60 Kilo juin geboden. De copie van Ingezonden Stukken, die niet ge plaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. De Redactie van Maas- en Scheldebode. Mijnheer de Redacteur I Beleefd verzoek ik eenige plaatsruimte in Uw blad voor het volgende. Ongeveer een jaar geleden werd ik door een vooropstaande liberaal, alhier, aangezocht, om, tegen betaling, voor „Vooruit" en „Onze Eilanden", van vergaderingen ,van den Ge meenteraad verslag te leveren, hetgeen ik aannam. Ik heb dit altijd, op mijn manier, zoo be knopt en neutraal mogelijk, gedaan. Mijn verslagen werden dan ook altijd geplaatst, zooals ik ze inzond, tot het verslag van de Gemeenteraadszitting van 4 Febr. j.l. In dit verslag had ik de (algemeen bekende) pro- •dest-woorden van den Voorzitter, zooals ge- pwoonlijk, beknopt weergegeven. Toen ik de krant in handen kreeg, zag ik dat die woor den van den Voorzitter stenographisch in 'het verslag stonden. Daarop heb ik aan de Redactie geschreven, ,het mij zeer onaangenaam was, dat ze -verslag vervalschten, en, ik verzocht ins, in den vervolge niets meer te veran- ren of bij te voegen, dan met mijne voor- jsnis en toestemming. Ik heb daar geen antwoord op ontvangen, hetgeen mij deed denken, dat de Redactie mijn verzoek zou inwilligen. Daarom stuurde ik mijn verslag van de Gemeenteraadszitting van 4 Maart j.l. bij de Redactie indaar ik er vast oprekende dat het in zijn geheel zou worden geplaatst. Dit verslag is toen zóó verdraaid en ge bogen, veel afgedaan en bijgedaan, en zoo doende tot een slecht verslag gemaakt. Van die meening is ook het raadslid P. v. Schou wen, zooals uit zijn stukje van 9 Maart j.l. blijkt, hetgeen hier volgt: Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik eenige plaatsruimte in „Vooruit" voor het volgende. Het verslag van de zitting van den Gemeen teraad van Oude Tonge van Maart j.l. voor komende in „Onze Eilanden" lezende, zag ik daarin tot mijn verwondering, dat eensdeels, het in die zitting door mij gezegde, niet juist was weergegeven, en anderdeels een gedeelte was weggelaten, dat hadt behooren te worden ver meldt; of dit opzettelijk is gedaan of onwille keurig kan ik niet beoordeelen. Maar Uw ver slaggever schrijft, dat ik in antwoord op de woorden van den Voorzitter zeide, dat ik mij eerst zekerheid moest verschaffen bij de raads leden, door informatie zeide ik woordelijk: „Daar ik niet wist en toen ook niet kon weten of mogelijk een der raadsleden, zonder mijn medeweten den bode had heengezonden, kon ik de vorige vergadering niet protesteeren, zon der mij aan een mogelijk echec bloot te stellen, en moest ik tot heden wachten, Bij de daaropvolgende discussie, tusschen den Voorzitter en het lid Prince, zegt de verslagge ver, dat de Voorzitter een beroep doet op de waarheidsliefde der raadsleden, om hem te zeg gen of door Prince het woord misleid is uitge sproken. De Heer Vreeswijk zegt van ja. Dit beroep op de leden werd echter niet door den Voorzitter maar door Prince gedaan, ook met het oog op de woorden van den Voorzitter om trent het ontslag van Hameling. Door mij is toen nog gezegd, dat ik mij niet goed meer kon herinneren of het woord misleid was uitgespro ken, maar wel was door Prince gezego, bij de behandeling van het voorstel tot salaris-verhoo ging, dat de Voorzitter bedoeld voorstel gaarne in behandeling nam, hoewel dit in strijd was met art. io van het Reglement van orde, terwijl een voorstel van hern (Prince) om aan Hameling een gratificatie toe te kennen, door den Voor zitter werd geweigerd in behandeling te nemen, juist omdat dit in strijd was met genoemd ar tikel terwijl Prince, er toen nog bijvoegde „het laatste was niet vleiend voor U, het eerste misschien wel". Uit een en ander blijkt dat uw verslaggever, dus in vele opzichten een onnauwkeurig verslag heeft gegeven, zoodat hierdoor onjuiste gevolg trekkingen zouden kunnen worden genomen, en m.i. ware het beter geen verslag te plaatsen, dan een dat niet in hoofdzaak juist is en te vertrou wen, reden waarom ik U ten zeerste aanraad hiervoor Uwe maatregelen te nemen. Met de meeste Hoogachting, Uw dn. P. VAN SCHOUWEN. Oude Tonge, 9 Maart i9i4. Daarop heb ik 12 Maart j.l. een stukje gestuurd aan de Redactie van „Vooruit" en „Onze Eilanden", dat geweigerd is te plaat sen, hetgeen hier volgt; Aan de Redactie van „Onze Eilanden". Mijnheer de Redacteur Mag ik s.v.p. een plaatsje in Uw blad, om dhr. van Schouwen eens te antwoorden WelEdele Heer van Schouwen 1 Naar aanleiding van Uw stukje in „Vooruit" van it dezer, deel ik U mede, dat ook ik tot mijn verwondering en tevens tot mijn ergernis zag, dat in het verslag van de zitting van den Gemeenteraad van Oude Tonge van a Maart j.l. in „Onze Eilanden" een gedeelte niet juist was weergegeven en verdraaid, en dus verkeerd voor gesteld. Ik had weer, zooals gewoonlijk, een kort en zoo onpartijdig mogelijk verslag geleverd en dit de Redactie toegezonden, waarin het door U gewraakte gedeelte geheel anders was weer gegeven, dan in „Onze Eilanden", waarvan de Copie, en het origineel, dat onder berusting van de Redactie is, het bewijs kunnen leveren. Ik heb de overtuiging, dat de Redactie mijn verslag door een ander, die ook tijdens de zit ting in de raadzaal aanwezig is, laat corrigeeren, en dan dit vervalschte verslag in de krant plaatst. In zoo'n geval neem ik natuurlijk geen enkel woord voor mijn rekening. Wei wil ik de ver antwoording dragen voor m ij n woorden, maar niet voor die van anderen. Het door U uitgesproken verwijt, moet dus niet mij, de verslaggever, maar de Redactie van „Vooruit" en „Onze Eilanden" treffen, die mijn verslag laat vervalschen en dan een vervalscht verslag plaatst, dat „onnauwkeurig" blijkt en niet juist is en te vertrouwen". Gaarne zag ik, dat de Redactie het door mij ingezonden verslag, alsnog plaatste, om dhr. van Schouwen te overtuigen. U M. de R. dankend voor de plaatsruimte, teeken ik, Hoogachtend Uw dnr. Oude Tonge, 12 Mrt. 1914, H. BERK. Dit mijn stukje is toen niet geplaatst, het geen mij tegenviel, omdat ik dikwijls heb hooren beweren, dat in „Vooruit" en „Onze Eilanden" ieder zich kan verdedigenmaar of een ander zich in die bladen mag verde digen, weet ik niet. Wie kan nu die houding der Redactie van „Vooruit" en „Onze Eilanden" goedkeuren Trouwens, verschillende liberale mannen hier in Oude Tonge laken deze handelwijze. Daarom roep ik de welwillendheid van de Redactie van M. en S. in overtuigd als ik ben dat U eerlijke handelwijze zult voorstaan. U, M. de R. dankend voor de plaatsruimte, teeken ik, Hoogachtend Uw dw. dnr. H. BERK. Oude Tonge, 19 Mrt. 1914. Op Vrijdag 27 Maart 914, 's nam. 3 uur, te Dirks- land, ter herberge van C. de Bruin, afslag van: tb.ii.85 Heet. (Si> Gem. 160 R.V.Maat)Bouwland, weg en watering, te Melissant, (vroeger Onwaard) in polder Kraaijenisse, zijnde kavel acht aan den Kruisweg, in 9 perceelen en in combinatiën, blootschoof 9:4 uit de pacht, ten verzoeke van den WelEd. Heer S. C. Kortewegte's Gravenhage. Notarissen Mr. A. MIJS te Rotterdam en L. V. D. SLUYS te Dirksland. Inschrijving naar de huur voor het seizoen 1914 van 8.t Heet. G.. i«iR. V. M.) bouwland (voor het grootste gedeelte klaverras,) te Dirksland in polder Dirksland, aan de Kromme dreef, nabij den Philipshoofjesweg, in e perceelen of voor het geheel ten verzoeke van den Heer P. Buth Jz. te Dirksland. Inlichtingen te bekomen en geteekende inschrij vingsbiljetten in te leveren vóór of op Maan dag s Maart 19 4 ten kantore van Notaris VAN DER SLUYS te Dirksland. Op Maandag so Maart 1914 nam. 3 uur, ten Dirksland, ter herberge van C. de Bruin, afslag van: z. y.t" Heet. Gem. 7 R V.Maat) Bouw land, te Dirksland, in polder Dirksland, aan den Ovenkeetweg, kad. Sectie A Ns. 8 tot en inet 28, in S perceelenen in combinatiën. Dadelijk te aan vaarden. Notaris Van der Sluis. Dinsdag .n Maart 1914 'snam. 2 uur, bij T. H. Hoileman te Nieuwe Tonge afslag:', a. ten verzoeke van de Erven van Mejuffr. de Wed. M. Overweel van: een huis en erf aan den Zuiddijk A. no. 203 te Nieuwe Tonge, kad. Sectie A, no. uzz gedeelte lijk geheel groot 1 A. 35 c.A. Twee perceelen tuin en uitpad aan den leblok van den polder Klinkerland te Nieuwe Tonge, kad. Sectie B. no. 886, 678, 385 groot 13 A. 60 c.A. in 2 perceelen. Een perceel tuin en watering aan den e blok van den polder Noordland te Nieuwe Tonge, kad. Sectie A. no. 6 en 566 groot 4 A. 2 c.A. Met erfpachtrecht tot l Nov. is van een per ceel tuin aan den Noordlandschendijk te Nieuwe Tonge, kad. Sectie A no. i->03 groot 2 A. o c.A. Twee perceelen bouwland aan den e blok van den polder Duivenwaard te Nieuwe Tonge. kad. Sectie A. no. u/7 en 1426 groot H. A. ia A. 80 c.A. in a koopen: b. ten verzoeke van de Erven Mejuffr. de Wed. M. Overweel en ten verzoeke van Mejuffr. de Wed. J. Overweel. Twee huizen aan den Zuiddijk A no. t5 en 2tr. met het erfpachtsrecht tot Nov. 9. u te Nieu we Tonge, kad. Sectie A. no. 6 7 en 18 groot i a. 28 c.a. Twee huizen aan den Westdijk te Nieuwe Tonge, met het erfpachtsrecht van den grond tot i Nov. :948 wijk A no. 16 6 lez, 163 kad. Sectie A no. 8- ass, 881, 1 I661 groot 5 A. 78 c.A. Twee huizen aan den Noordlandschendijk C. no. 126 en 1 te Nieuwe Tonge, met het erf pachtsrecht tot 1 Nov. 19kad. Sectie A no. 819, isi.3' geheel groot 8 A. 67 c.A. en no. its gedeeltelijk geheel groot 3 A. c.a. Een perceel Bouwland aan den polder Noord- land te Oude Tonge, kad. Sectie A. 110. 2 groot 1 H. A. A. o cA. in 2 koopen. Notaris VAN ISPELEN. Op Donderdag 2 April 1 14 's nam 5 uur te Stellendam, ter herberge van F. Troost veiling van een Woonhuis met erf en grond, te Stellen dam, aan den Dorpsweg, kad. Sectie B. nommer 164 groot 9: centiaren, ten verzoeke van Mejuff. de Wed. C. Visser Cz. Notaris VAN DER SLUYS. Vrijdag 3 April 's voormiddags 11 uur, te Oud dorp op het zoogenaamde „Koote Steedje" aan de Westduinen van paarden, s stuks hoornvee, land bouwgereedschappen, benevens hooi en mest, ten verzoeke van den heer Willem Mastenbroek Jacobs- zoon. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 9 April 1 1+ 's nam. 5 uur, te Stellendam, ter herberge van J. G. Knöps afslag van een woonhuis met erf en grond, te Stellendam aan den Dorpsweg, kad. Sectie B. nommer 1143, groot 9i centiaren, ten verzoeke van Mejuff. de wed. C. Visser Cz. Notaris VAN DER SLUYS. Woensdag 1 April, des voormiddags uur te Stellendam, op de hofstede „Bouwlust" in den Adrianapolder van 10 paarden j stuks hoornvee Tentwagen, Tilburry, Arreslede, Dorschtafel met twee Aardappelsproeiers, Maai-en Zaaimachines, 3 Boerenwagens, Wielkarren, Ploegen Eggen en meer andere landbouwwerktuigen en gereedschap pen, Voorts mest, slieten, inutserd benevens eenige huishoudelijke artikelen, ten verzoeke van de er ven van Wijlen den heer D. Zaaijer Az. Notaris van den bero. te Melissant en Dirksland. Uitslag van de door de Notarissen Mr. A. Mijs te Rotterdam en L. van der Sluys, te Dirksland gehouden veiling der landerijen te Melissant (vroeger Onwaard) in polder Kraaije nisse. Perceel. Per gemet. Totaal. Inzetter. 1. f 1040.—. f 4180.80. Jb. Meijer Az. 2. 1090.—. „4381.80. Jb. Meijer Az. 3. 1000.—. 3975.—. Jb. Meijer Az. 4. 980.—. 3913.47. C. B. Both. 5. 950.—. 3860.17. J. Tieleman. 6. 960.—. 3926.40. J. A. Struijk. 7. 930.—. 3689.—. P. Visbeen. 8. 940.—. „3769.40. P. Visbeen. 9. 980.—. 3327.10. A. E. Struijk. Totaal f35023.14. Afslag 27 Maart 1914, des nam. 3 uur te Dirksland ter herberge van C. de Bruin. Uitslag van de door Notaris Van der Sluys te Dirksland gehouden veiling der lan derijen te Dirksland, in polder Dirksland, aan den Ovenkeetweg, Perc. Per gemet. Totaal, Inzetter. 1. f 690. f 2824.40. D. v. Driel. 2. 605. 2591.42. G. L. Warnaer g.lz. 3. 715. 1976.975. W. de Ruiter. 4. 745. 2413.80. W. de Ruiter. 5. 715. 2075.88. C. Both Pz. 6. „790. 2754.47. Joh. Kaslander. 7. 845. 2685.69. L. Coenradie. 8. 720. „2812.80. G. v. Ast. Totaal f20135.435. Afslag 30 Maart 1914, 'snam. 3 uur te Dirksland, ter herberge van C. de Bruin. GOEDEREEDE. De verkooping bij afslag van 4 huizen, 2 stuks bouw- 1 weiland en 2 tuinen, ten ver zoeke van de erven van wijlen Mej. de Wed. J. Tanis Kz. en het recht van huur van 1 tuin ten verzoeke van den heer J. Kuiper, is als volgt: Koop I T. v. Veen f510. 11 K. Tanis Jz. „530. III G. Tanis Jz. „900. IV J. Orgers Gzn. 700. V J. Orgers Czn. 210. VI J. Lodder Jzn. 940. VII T. v. Veen 70.— VIII K. Tanis Jzn. 550. IX F. Witte. 750.-. X H. v. Asperen 90.—. f 930,- 920,- 900,- 896,- 858,- 823,34 SOMMELSDIJK. Uitslag van de op 21 Maart gehouden aan besteding van den bouw van een woning met schuur voor rekening van den heer J. Kamerling alhier. Timmerwerk. P. Mast, Sommelsdijk G. v. Rikxoort, A. v. d. Doel, P. Meijer, Middelharnis T. van Heemst, Sommelsdijk A. C. van Driel Schilderwerk. G. van Heemst, Sommelsdijk f 168,32 P. Dorsman, 110,— C. van Beek, 65,— Aan de laagste inschrijvers is het werk gegund. Het metselwerk is opgedragen aan Gebr. le Comte alhier. Het bouwen van een woonhuis, waarin winkel en bakkerij voor rekening van den heer L. Wessels, alhier aan den Oostdijk is gegund aan P. Meijer timmerwerk, Gebrs. le Comte metselwerk, G. van Heemst verf- werk en W. de Mooij smidswerk. Inbraak te Amsterdam. Vrijdagochtend werd ontdekt, dat er 's nachts ingebroken was in de Naaml. Vennootschap „Amster dam" een grossierderij in comestibles op de Looiersgracht te Amsterdam. De deur van het pakhuis stond open; het slot was er geheel uitgerukt. Dat beloofde niet veel goeds en inderdaad bleek, dat op het kan toor op de eerste verdieping alles overhoop was gehaald. De wissels en allerlei papieren lagen over den vloer verspreid; het was een groote wanorde, De brandkast was aan de achterzijde geforceerd en ook de laden wa ren op dusdanige wijze met een beitel be werkt, dat de inbrekers mee konden nemen, wat zij wilden. En ze verdwenen met een bedrag van ongeveer f 250: of er nog wis sels of andere papieren weggenomen zijn, zal nog moeten blijken. Ook de lessenaar werd opengebroken. (Hbl.) Kofferdief aangehouden. De persoon, die verleden week vele winkeliers te Den Haag oplichte voor koffers, is te Utrecht geknipt. Eerst bestelde hij een koffer bij een firma aan de Oude Gracht om ergens op straat te bezorgen; hij zou daar wel wachten. De kerel had er de lucht van dat twee personen den koffer naar het opgegeven adres brachten en poetste de plaat. De politie kreeg bericht over het geval van den kofferhande laar, die natuurlijk vergeefs aan het bepaald adres was gekomen. De politie waarschuwde terstond alle kofferhandelaren. Spoedig werd een hunner bezocht door den kofferoplichter, die verzocht een grooten kof fer te bezorgen in de Stationsstraat waar hij voor een bepaald huis wel wachten zou. De winkelier waarschuwde de politie en een rechercheur ais loopknecht verkleed krui de den koffer naar de Stationsstraat. De ver dachte wilde den koffer overnemen, maar toen betaling werd verlangd zeide hij geen geld te hebbenhet zou wei terecht komen. De rechercheur dacht er anders over en ar resteerde den oplichter, die nu achter slot zit. Wat de dienstboden versmadenEen landbouwer te Papekop (bij Oudewater) biedt als loon voor een dienstbode f 4.50 per week een nieuw rijwiel, een kaas en 10 dagen vacantie. Alles zonder resultaat. Brutale roovers. Door een bewoonster der le Jan Steenstraat te Amsterdam is bij de politie kennis gegeven, dat zich bij haar twee per sonen hadden aangemeld, die beweerden ge meentewerklieden te zijn en gekomen waren om de waterleiding te onderzoeken. Een der werklieden begon een praatje, terwijl de ander zich naar de achterkamer begaf. Na eenigen tijd gepraat te hebben wilde de vrouw naar de achterkamer gaan, maar dit werd haar belet, doordat de man een mes trok. Nadat de mannen even later vertrokken waren, bleek dat de linnen kast omver was gehaald. Ech ter wordt er niets vermist. (Msb.) Opgepast! Zaterdagmiddag is aangifte ge daan, dat zich in een winkel op het Haar lemmerplein te Amsterdam hadden vervoegd een heer, Indisch type, en een Fransch spre kende dame, die aldaar sigaretten kochten en betaalden met een bankbiljet van f 40. Na hun vertrek kwam de winkelierster tot de ontdekking, dat zij drie rijksdaalders vermiste. Zij had bij de terugbetaling een zak met rijksdaalders op de toonbank neer geworpen. (Tel.) Treurig ongeval, Te Ellewoutsdijk is de 65-jarige arbeider P. Koens uit Ovezande, door het schichtig worden van het paard, van een kar jgevallen en bijna onmiddelijk overleden. De man was gehuwd en had 7 kinderen. Een moedige daad. Men schrijft uit Cu- lemborg aan het Hbl. Wouter de Heus, die Woensdagmiddag een arbeider redde, die van de spoorbrug alhier in de Lek viel, ontving Vrijdag van een on bekende te Amsterdam een postwissel éf 10. Vreeselijk! Te Vught speelde volgens het Hgz. een zes-jarig meisje van den landbou wer Schapendonk op Bergenshuizen met een ander kind met een versleten para plu. Het ongeluk wilde, dat het meisje viel en met zoo ongelukkig gevolg, dat een ba lein der paraplu door het oog en in de her sens drong. In zorgwekkenden toestand is het meisje in het gasthuis opgenomen. In dien de kleine er het leven afbrengt, vreest men, dat ze krankzinnig zal worden. Spoorwegongeluk bij 's Hertogenbosch. Twee dooden. Men seinde uit 's-Hertogen- bosch aan de Msb. Vrijdagavond heeft een ernstig spoorweg ongeluk plaats gehad. De personentrein uit Nijmegen, die om 7 uur 43 minuten te 's-Hertogenbosch moest arriveeren, werd om streeks dien tijd aangereden door een goe derentrein nabij Orthen. De machinist van den personentrein, die plotseling het gevaar nabij zag, remde onmiddelijk uit alle macht en gaf tegenstoom. Een botsing was niet te vermijden. De treinen liepen nog tegen el kaar op de beide locomotieven werden ge heel vernield en bleven op dertig meter van elkander liggen. De reizigers .in den personentrein werden hevig door elkaar geschud, waarbij enkelen zich bezeerden. Niemand hunner werd even wel ernstig gewond of gekwetst. Ongelukkiger kwam het bedienend perso neel van den goederentrein er af. Een rem mer en een wisselwachter toch Werden hier van gedood. Hun namen zijn nog niet be kend. Onmiddelijk werd hulp ontboden uit Den Bosch. De inspecteur Gorissen en de'docto ren Van Moorsel en Tijfer begaven zich da delijk naar de plaats des onheils. Vervolgens werd een hulptrein gevormd die naar Orthen vertrok. Na twee uur wachtens konden de reizigers uit den aangereden trein overstappen in de zen hulptrein, waarmede ze naar 's-Herto genbosch werden overgebracht. Verschillen den hunner misten de aansluiting naar het Zuiden. De meesten wisten zelf niet wat er gebeurd was en waren hevig verschrokken. De plaats des onheils werd afgesloten en was ook voor journalisten niet te bereiken. De stationschef weigerde alle inlichtingen. Het spoorwegpersoneel was slechts in staat verwarde antwoorden te geven. Op het station alhier is de dienst zeer ge stoord. Te Orthen wordt hedennacht druk gewerkt met de opruiming der vernielde locomotie ven om zoo spoedig mogelijk de lijn weer vrij te krijgen. Een driftig heer. Te Vlissingen is een steenhouwersbaas door een zijner knechts, die hij een aanmerking over zijn werk maakte zoo ernstig mishandeld dat hij een oog waarschijnlijk zal moeten missen, hij heeft zich ter behandeling naar Amsterdam moe ten begeven. De driftige knecht bedreigde nog den inspecteur van politie die hem ar resteerde. Zeldzaam. Iemand die gedurende 25 jaar in een krankzinnigengesticht te Loos duinen verpleegd werd, bracht in een hier

Maas- en Scheldebode | 1914 | | pagina 2