Advertentiën. Aanbestediui GEMEENTERAAD. UITSLAG AANBESTEDING. POSTERIJEN. RECHTZAKEN. BOEKAANKONDIGING. SNIPPERS. BURGERLIJKE STAND. KERK EN SCHOOL. MARKTBERICHTEN. CORRESPONDENTIE. en 7928 Pietsrn lla ra Schonien Pél DIENSTBODE DIENSTBODE Burgerdochters EEN SCHILDERSKNECHT SCHILDERSKNECHT 1 Timmermansknecht - - 1 Metselaarsknecht - - Broodbakkersknecht - VOORMAN. BOUWKNECHT, BOUWKNECHT Waarschuwing Ouddorp. JAAPJES BIETEN aa n-feiw.. Oostvoorne, 6258 Ondertrouwd Nicolaas G. van HienwenMijzen Jiz. Oude Tonge, 5 Maart 1914. Voor de vele hartelijke bewijzen van belangstelling bij onze verloving ondervonden, betuigen wij onzen bes ten dank. 7924 MAATJE HAMEETEMAN. W. R. VAN HAGA. Den Bommel, Maart 1914. Gevraagd door Mevrouw VRIESEN- DÜRP-Westrik om liefst direct of later in dienst te treden een fatsoen lijke vlugge 7913 zich in persoon aan te melden. gevraagd, omstreeks 16 jaar met de wasch kunnende omgaan loon 90 gld. adres P. H. Segers R. K. School Kwits- heul Westland. 7916 Er bieden zich aan twee om 1 Mei in dienst te treden, één als huishoudster oud 22 jaar en de ander als dienstbode liefst in een klein gezin. Adres onder No 7917 Bureau van dit Blad, Terstond gevraagd, 7914 of fllisk Eaalftwus. Bij G VAN NIMWEGEN, schilder Oolgensplaat. Gevraagd een 7626 of flink halfwas bij P. J. DORSMAN schilder Stad aan 't Haringvliet. Terstond gevraagd 7912 en P. G Franco brieven aan A. H. MOER KERKEN, Westmaas. gevraagd een flink halfwas bakkers knecht niet onder de 17 jaar, loon na overeenkomst, brieven iranco doch liefst in persoon aan J. BOTH, Bakke rij Oud Beijerland. 7906 Bij Gebr. Biemond Oudendijk Dirk sland, (voorheen P. VAN PROOIJEN) wordt gevraagd terstond, een flinke Woning beschikt aar. 7884 Terstond gevraagd een liefst met werkend gezin bij J* C. WAGNER, Den Bommel, 7929 Gevraagd een eerste bekwame met of zonder inwonende Zoons. Loon 9 gulden per week, vrij woning met tuin en 15 H.L. groote aardappelen. Franco brieven onder no, 7893 bu reau van dit Blad, De ondergeteekeude verklaart hier bij, dat door he u geen gelden meer zullen worden betaald voor goederen oi anderszins die door zijn huisvrouw ADRIANA DE JONG of op met zijn naam get- ekende briefjes door de kin deren gebracht, worden gehaald. JAN BAKELAAR. üuddorp, Maart 1914, 7923 TE KOOP 60 a 70.000 Kilo 7903 bij P. LU IJ EN DIJK Landbouwer Den Bommel. Op ZATERDAG 14 MAART a s des namiddags 3 UREN in het Hotel SPEE te Sommelsdijk zal de Heer L. WES- SELS te Sommelsdijk trachten aan le besteden: Het Houwen ra een lintei- en Woon- Mis met Batterij on den Oostdijt aldaar. Bestek en teekening zijn tegen beta ling van f2,per stel verkrijgbaar bij den Heer P. MAST, Architect te Sommelsdijk. 7918 vertrokken, resp. Pantserfortartillerie Hoek van Holland en Torpedisten Brielle. OUDDORP. Melden wij de vorige week dat de zangvereeniging „Hallelujah" een uit voering te Sint Annaland heeft gegeven, doch dat ons nadere bijzonderheden daarover ont braken vanwege de late aankomst der mo torschuit, thans kunnen wij melden, dat die uitvoering aldaar goed geslaagd is, en of schoon de zaal matig bezet was, toch het kunstminnend publiek genoten heeft van de goede voordracht der zangnummers volgens het oordeel van een plaatselijk bericht vandaar. VERSLAG van het verhandelde in de Gemeenteraadsvergadering te Mid- delharnis op Dinsdag 3 Maart 1914 nam. half drie. Aanwezig 10 leden. Afwezig den heer J. Zaaijer. De voorzitter opent de vergadering en ver zocht den Secretaris de notulen voor te lezen waarna dezelfde worden goedgekeurd. Aan de orde is ingekomen. a. Een schrijven van de heeren T. C. Ni- pius en C. Nuij dat zij hun benoeming als lid en plaatsvervangendlid der gascommissie hebben aangenomen. Een circulaire van B. en W. van Velzen en B. en W. van Maassluis inhoudende Ad- haesiebetuiging aan de ingezonden adressen: Ouderdomsrente en Gemeentewet. Deze stukken worden voor kennisgeving aangeno men. Ontvangen een bericht inhoudende politie verordening en van B. en W. inzake volks huisvesting. Dit wordt ook voor kennisgeving aangenomen. Als nu is aan de orde punt twee. De voorzitter Jdeeld mede, dat destijds is besloten om aan de schoolschoonhouder Blok een woonhuis staande aan de lijnbaan bij wijze van loonverhooging dit aan hem voor een klein bedrag te verhuren. Doch daar dit om reden Vroegindewei er nog niet uitge gaan is, hangende is gebleven en Vroegin dewei er liever zelf in zou blijven, stellen B. en W. voor dit aan hem te verhuren voor f 1 per week ^en aan Blok eene verhooging toe te kennen van f26 per jaar. Dat wordt door den raad goedgekeurd. Vervolgens deelt de Voorzitter mede dat de tijd van huur verstreken is van den tuin naast de begraafplaats en verhuurd aan L. v. d. Weide voor f90 jaars, maar wederom te verhuren met een kleine verhooging voor den tijd van 10 jaar voor f100 per jaar aan S. v. d. Weide. Hiertoe wordt besloten. Alsnu is aan de orde behandeling geld- leening. Door den Voorzitter wordt aan den raad voorgesteld, in verband met een vorig besluit van den raad om de Westdijk en de Voorstraat opnieuw te bestraten, en daar er met het oog op 't feit dat er aan de Julianaweg gebouwd zal worden, aldaar de riooleering uit te breiden en ook daar omdat ons dorp, zoodoende een geheel andere richting krijgt een tweede wijzerbord aan den toren aan te brengen, stelt de Voorzitter voor, om voor een en ander een geldleening aan te gaan van f8000. De kosten van bestrating zal f6300 bedragen van rioleering f700, en 't aanbrengen van een wijzerbord ongeveer f400. Doch de heer Schilperoord stelt voor om het dan aan al de vier zijden van den toren aan te brengen gelijk dit in Sommels- dijk isgebeurd. Dit zal worden onderzocht wat hiervan de kosten zijn. En wordt de geld leening door den raad goedgekeurd. Aan de orde is nu, Reclame Hoofdelijken Omslag. Op voorstel van den Voorzitter wordt dit met gesloten deuren behandeld. Na heropening is aan de orde het Kohier hondenbelasting en wordt dit vastgesteld op ontvangst van f388,50 en door den raad goedgekeurd. De Voorzitter deelt den raad mede dat dit ter goedkeuring aan Ged. Staten zal worden opgezonden. Vervolgens doet de Voorzitter mededeeling dat is ingekomen een schrijven van Ged. Staten inhoudende een bezwaar aangaande besluit bouwverbod 't welk door den ^se- cretaris wordt voorgelezen. De Voorzitter deeld mede, dat dit eene kwestie is van weinig beteekenis en dat dit gewijzigd aan Ged. Staten zal worden op gezonden. Aan de orde is nu wijziging ge meente begrooting 1913. De Voorzitter deeld den raad mede dat de toestand aangaande de ontvangsten niet zoo rooskleurig zijn en dat daartegenover de gemeente voor buitenge wone uitgaven is komen te staan f 550 voor arm bestuur f 500 aan krankzinnigen en stelt den raad voor om een geldleening aan te gaan om het tekort, hetwelk f500 bedraagt, daarmede te dekken en dit ter goedkeuring aan Ged. Staten op te zenden. Daartoe wordt besloten. Daarna deeld de Voorzitter mede dat van Ged. Staten een schrijven is ontvangen in houdende eene opmerking betreffende de re geling havengeld en wel over de Art. 3 en 17. De Voorzitter deelt mede, dat er in de praktijk geen verschil bestaat en zullen die artikelen uit de verordening worden geschrapt. Ten slotte komt 't laatste punt in behan deling. Een schrijven van Ged. Staten in zake 't weeshuis. Hierop deeld de Voorzitter mede aan den raad, om de verleende goed keuring van den raad in [te trekken en de regenten alzoo dertig dagen in de gelegen heid te stellen zich tot Ged. Staten te kun nen wenden met hun bezwaren. De punten van de agenda afgehandeld zijn de vraagt de Voorzitter of nog iemand het woord heer Zeedijk merkt nog op aan 't Zandpad te doen daar nu voor aanwezig plaats vraagt hij verbete straat van af Nieuwland grk daar dit zeer noo- |porzitter zoo spoe- vorden ingesteld, gn heer Nipius Voorzitter of an worden (daar er rorpen eg geen ilezier in kis daar over tulen der beide laatste vergaderingen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde: Ingekomen stukken. Eene missive van H. H. Ged. Staten der provincie Zuid-Holland dd. 24/26 Febr. 1914 B. No. 940 (3de Afd.) G. S. No. 31, waarbij terugzending van de naar aanleiding van art. 264 der Gemeentewet goedgekeurde kohieren voor den dienst 1914, wegens Hoofdelijken omslag en hondenbelasting, benevens een drietal goedgekeurde raadsbesluiten tot het doen van af- en overschrijving dienst 1913. Notificatie. Een verzoek van de Wed. Zuijdijk, dd. 3 Maart 1914, om tien maanden afschrijving van haar aanslag in den Hoofdelijken omslag, wegens vertrek naar Middelharnis. Wordt overeenkomstig het verzoek besloten. Een missieve van dhr. D. Buitenhuis hoofd der O. L. School alhier inhoudende een dank betuiging voor het gebruik van een lokaal der O. L. S. voor het geven van Fransche lessen. Het beredeneerd verslag van hetgeen be trekking tot verbetering der volkshuisvesting gedurende het vorig jaar in deze gemeente is verricht, ingevolge art. 52 der woningwet opgemaakt door B. en W. en thans den Raad aangeboden wordt voor kennisgeving aange nomen. Eene missieve van H. H. Ged. Staten dezer provincie houdende verzoek den Raad voor te stellen intrekking van het besluit tot op zegging van het grintwegcontract. Wordt besloten het besluit te handhaven en voornoemd College breedvoerig mee te deelen op welke gronden deze beslissing ge nomen is. Niets meer te verhandelen sluit de Voorz. de vergadering. Openbare vergadering van den Raad der gemeente NIEUWE TONGE, op Woensdag 4 Maart 1914 des v. m. 10 ure. Present alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige ver gadering worden voorgelezen en goedgekeurd. Komen in behandeling: Ingekomen stukken als: le Een missive van H. H. Ged. Staten, daarbij goedgekeurd terugzendende de rege ling op pensioenwet. 2e Als voren goedgekeurd terugzendende de begrooting der gemeente over 1914. 3e Als voren, eenige af- en overschrijvingen. 4e Als voren goedkeuring verleenende tot een geldleening voor de gasfabriek. 5e. Als voren daarbij berichtende nog geen toestemming te kunnen verleenen op de aan vraag om subsidie op het Lager Onderwijs voor het kohier van den Hoofdelijken Om slag dienst 1914 is goedgekeurd. Komt in behandeling het ingekomen ver slag der commissie tot wering van het school verzuim, welke niet in zijn geheel wordt voor gelezen, maar medegedeeld dat er 12 ver zorgers zijn geroepen doch^slechts 6 versche nen. Deelt de voorzitter mede dat de heer Comm. der Koningin Burg. en Weth. weder voor 3 maanden hebben benoemd als commissie tot wering van het schoolverzuim. Is ingekomen een verzoek van Gebrs. Mos selman om 20 woningen te nfogen bouwen op een terrein waarlangs nog geen weg loopt. Burg. en Weth. stellen voor toestemming te verleenen onder voorbehoud er een weg zal gemaakt worden ter breedte van 8 M. welke later als deze in goeden staat zal ver- keeren aan de gemeente zal moeten worden overgegaan. De heer Prince meent de Bouw verordening aangeeft de breedte slechts 6 M. moest zijn. De voorzitter verbeterd zulks daar er ge sproken wordt van minstens 6 M. De heer Prinse geloofd dat hierdoor het bouwen zal worden verstoord, en daar er woningnood is zou dit te betreuren zijn. Voorzitter zegt het niet in strijd is met de verordening en Burg. en Weth. eenparig daartoe hadden besloten. Wordt vervolgens goedgunstig op het verzoek beschikt. Daarna komt in behandeling een verzoek van Mej. Poortman onderwijzeres aan de O. L. School alhier om eervol ontslag wegens huwelijk tegen 1 Mei 1914. Goedgunstig be schikt. Doet de voorzitter voorlezing van een schrij ven van Burg. en Weth. van Velzen om adhae- sie te verleenen aan een door hem te ver zenden adres aan Ged. Staten (wat eveneens wordt voorgelezen) over de wet op de ou derdomsrente, De voorz. deelt mede wat bedoelt wordt met dit adres dat het wetsontwerp Treub op het oogenbiik nog niet maar over een paar jaar zal overgaan op de gemeente en deze alsdan wat de administratie aangaat veel er mede tc doen zullen krijgen wat voor ge meenten als deze en verscheidene anderen op nadeel zal uitloopen, hij meent derhalve op dit adres adhaesie moet worden verleend, wat goed wordt gevonden. Verzoeken Burg. en Weth. eenige af- en overschrijvingen begrooting 1913 te mogen doen, o.a, ook een gratificatie van f 25.— aan Joh. Hage voor door hem gedurende 2 maanden verleende hulp in de vacature van een onderwijzer. Goedgevonden. Verzoekt de voorz. de heeren Prince en Overdorp de geloofsbrieven te willen onder zoeken van het nieuwgekozen raadslid de heer A. C. Breesnee. Na onderzoek stelt de heer Prince voor daar deze in orde zijn tot toelating van den heer Breesnee, waartoe wordt besloten. Niets meer te behandelen zijnde gaat de openbare in een geheime zitting over tot het behandelen van het kohier der Hoofd. Om slag dienst 1914. SOMMELSDIJK. Uitslag van de op Maart 1914 door het gemeentebestuur van Sommelsdijk gehouden aanbesteding tot het maken van een gemetsel- den wal of kaaimuur in de haven. P. Meijer, Middelharnis, f 7000 Gebr. le Comte, Sommelsdijk, 6916 Firma Mees Visser, Papendrecht, 6880 L. Buurveld, Middelharnis, 6700 P. van Wijngaarden, Dordrecht, 6318 G, Beukelman, Heenvliet, 6312 D. N. Baut, Brielle, 6296 ijk, Papendrecht, 6000 Willemstad, 5573 aagsten inschrijver is het werk )UDE TONGE. len Heer Schouwenaar "i besteed aan metselwerk. Timmerwerk. <T Verfwerk. jmidswerk, DIRKSLAND. De levering der rioolbuizen voor de nieuw aan te leggen straten is gegund aan de Flak- keesche Bouwmaterialenhandel te Middel harnis, als laagste inschrijver. Woonhuis Watermolen. 5 Maart 1914. Gebr. Le Comte en P. Meijer, Mid delharnis f 1621. Jb. Both, Dirksland, (Gegund), 1638,— A. v. d. Schenk, Dirksland, 1667.50 Js. Gestel, Dirksland, 1782.— Dk. Roodzand, Dirksland, 1884. Johs. Tieleman, Melissant, 1888.— Ab. Tieleman, Melissant, 1890. J. C. Zorge, Dirksland, 2200.— Ps. Zorge, Melissant, 2222.— Begrooting geen publiciteit. SOMMELSDIJK. Verzonden telegrammen Ontvangen Uitgaande telefoongesprekken Inkomende Totaal 67 76 269 176 588 STAD AAN 'T HARINGVLIET. Op het hulpposten Telegraafkantoor alhier zijn over de vorige maand behandeld 73 te legrammen 133 gesprekken en 111 telefoon oproepberichten. STELLENDAM. Op het Hulptelegraaf en telefoonkantoor alhier werden gedurende de maand Februa ri behandeld 145 telegrammen, 131 gesprek ken en 19 telefoonoproepberichten. Arrondissements Rechtbank te Rotterdam. Zitting van Dindag 3 Maart. De rechtbank heeft heden veroordeeld: J. v. d. G., 18, jaar vrachtrijder te Dirksland, wegens mishandeling, op de tram te Som melsdijk gepleegd, tot drie weken gevange nisstraf. Th. de M., 29 jaar smid te Ouddorp, we gens diefstal van vijf kippen en een haan, tot f 15 boete subs. 12 dagen hechtenis. De 35-jarige landbouwer J. S., te Melis sant, kwam in appèl tegen een vonnis van 30 Dec. '13, van het kantongerecht te Som melsdijk, waarbij hij ter zake van een over treding van de Jachtwet was veroordeeld tot f3 boete, subs. 2 dagen hechtenis. Na verhoor van den verbalisant, die gezien had dat bekl.'s hond achter een haas joeg, en zeker wist dat S. den hond niet had te ruggeroepen, en een getuige a décharge, eisch- te het O. M. bevestiging van het vonnis. De 24-jarige veldarbeider P. Z. te Zuidland recidivist, had volgens verklaring van den bouwknecht J. v. Dis aldaar, dezen op 1 Januari tegen de borst gestomt, waardoor hij over een tafel was gevallen. Bekl. Z. beweerde, dat hij v. Dis slechts had teruggeduwd; de vrouw van v. Dis had niets van de mishandeling gezien; wel had haar dochter Lucretia het gezien. Lucretia gaat echter over eenige dagen naar Amerika; op 24 dezer zal de rechtbank de behandeling voortzetten, en nog een andere ooggetuige hooren. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeelingvanVANDER GRAAF Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week in Nederland, uitgespro ken 43 faillissementen tegen 40 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van de Firma Boeke Huidekoper te Groningen, Haarlem en Kampen ontvingen we de nieuwe prijscourant van Mc. Cormick gras- en korenmaaimachines, zelfbinders enz. en trok het omslag vooral onze bijzonderen aandacht. Hiermede willen we niet zeggen dat het binnenwerk er niet keurig ver-zorgd uitziet, want dan zouden we den drukker oneer aan doen, maar juist, omdat op het in prettige kleuren uitgevoerde omslag vertoont het aambeeld, waarop C. H. Mc. Cormick de eerste maaimachine maakte, tenminste voor zoover het aambeeld daarbij te pas kwam, is dit zoo interessant. We grijpen dan ook deze gelegenheid gaarne nog eens aan om te zeggen dat Mc. Cormick de uitvinder is van de maaimachines. De eerste machine, hoewel zeer primitief, werd in 1913 beproefd en hoewel zeer vele con structie- en materiaalfouten de machine aan kleefde, toch werd er mede gemaaid. Het was ook wel onmogelijk, dat deze machine goed kon zijn, want als men het aambeeld, volgens de afbeelding blijkbaar een stuk steen, bekijkt, dan moet het nog verwonde ring wekken, dat er iets van terecht kwam. Trouwens de heer Mc. Cormick was geen smid, doch de oudste zoon van een land bouwer, en zelfs nauwelijks de kinderschoe nen ontwassen. Het goede idee was er echter en het is hem werkelijk gelukt een industrie te ves tigen, waarvan zijne kleinkinderen thans de rijpe vruchten plukken. Als bijzonderheid kunnen we nog vermel den, dat de tegenwoordige leider van de Mc. Cormick fabriek, dagelijks bij goed weer per vliegmachine naar zijn kantoor gaat. Het jubileumjaar 1913 was ook voor de Mc. Cormick maaimachines in ons land een jubileum. Immers vanaf 1899, toen de firma Boeke <S Huidekoper de vertegenwoordiging voor Holland in handen kreeg, tot de maand Juli 1913, werden door deze firma 10,000 Mc. Cormick machines afgeleverd, een bewijs dat dit werktuig ook hier een goede naam heeft. Op aanvraag is de prijscourant gratis ver krijgbaar. Een arme vriend wordt spoedig vergeten. Waar de zon schijnt, zal ook schaduw wezen. Wie met brandnetels te doen heeft, moet stevig aangrijpen. Wie uit liefde trouwt krijgt een huisvrouw wie uit eerzucht trouwt krijgt een dame; wie om geld trouwt krijgt een meesteres. Laat leeren, wie ons leeren kan. Kippen zijn wel slechte tuinlieden maar een 'kip verdelgt toch meer insecten dan de beste tuinman. Een vroolijk humeur verlicht den zwaar- sten last. Zelf is de beste knecht. SOMMELSDIJK. Overleden: Christoffel Hendrik Dijkman, oud 75 jaren, gehuwd met Cornelia Stoel. Pieter Kalle, oud 78 jaren, weduwnaar van Sietje Kattestaart. v MELISSANT. Ondertrouwd: Mozes van der Mast Hz. en Maria Sarelse Md. Jan Johannes van den Hoek Pz. en Maartje van Heukelen Pd. Officieel Gedeelte. GODSDIENSTOEFENINGEN. Predikbeurten op Zondag 8 Maart 1914. Ned. Hervormde Kerk. Sommelsdijk, 's av. 6 u. Ds. Steenbeek van Dirks land (Doopsb. bij den aanvang der Godsdienst oefening.) Middelharnis, v.m. 9.a en's av. 6 uur Ds. Bruining. Middelharnis, (Evangelisatie), v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Boutshoorn van Dordrecht. Stad aan 't Haringvliet, geen opgaaf. Den Bommel,v.m. 9 uur Ds. Emmen. Langstraat, geen opgaaf. Oude Tonge, geen opgaaf. Nieuwe Tonge, geen opgaaf. Ooltgensplaat, n.m. Ds. Emmen van Den Bommel. Herkingen, geen opgaaf. Dirksland, v.m. 9 uur Ds. Steenbeek. (en Woens dag li Maart 's av. 6.30 bidstond voor 't gewas.) Melissant, geen opgaaf. Stellendam, geen opgaaf. Goedereede, v.m. a.ao en 's av. 5.30 uur Ds. F. de Gids. Ouddorp, geen opgaaf. Gereformeerde Kerk. Middelharnis, v.m. 9.SU en 's av. 6 u. Ds. Meulink Emer. Predikant te Hendrik-Ido-Ambacht. Stad aan 't Haringvliet, v.m. v.au en 's av. 5.30 u. Ds. Esselink. Den Bommel, v.m. 9.3'\ n.m. 2 en 's av. 5.3u uur dhr. Drenth Theol. Candidaat. Ooltgensplaat, v.m. 9, en n.m. 6 uur Leeskerk. Melissant, v.m. v.ao en 's av. 6 uur Ds; van Rins- bergen van Loosduinen. Stellendam, geen opgaaf. Ouddorp, v.m. en n.m. leeskerk.. Gereformeerde Gemeente. Dirksland, vm. 9, n.m. 2 en 's av. G uur Ds. Kieviet. Melissant, geen opgaaf. Herkingen, geen opgaaf. Ooltgensplaat, geen opgaaf. Doopsgezinde Kerk. Ouddorp, v.m. 9 en 's av. 6 uur Ds. Róssing. OUDE TONGE. De heer J. H. van Pelt, onderwijzer met verplichtte hoofdakte aan de O. L. School, alhier is benoemd tot on derwijzer aan een O. L. School te Rotterdam, en in diens plaats alhier benoemd den heer H. S. van der Waal thans te Capele. (N. B.) Aan Mej. H. J. Kohier, is op haar daar toe gedaan verzoek, eervol ontslag verleend uit de betrekking van onderwijzeres aan de O. L. School alhier. HERKINGEN. De heer G. Nijpjes als zoo danig benoemd heeft als Notabel der N. H. Kerk alhier bedankt. Dientengevol gezal Maan dagavond a.s. weder worden vergaderd in deze vacature trachten te voorzien. MELISSANT. De heer M. Goedegebuur Cz. heeft bedankt als Diaken der Hervormde gemeente. NED. HERV. KERK. Beroepen:Te Leerbroek en Middelkoop, Anth. C. Enkelaar te Hedel. Aangenomen. Naar Zegveld (bij Woer den), A. H. J. G. van Voorthuizen te Ameide en Tienhoven. Naar Ede (2de pred. en geestelijk verzorger der militairen), J.A. van Boven te Barneveld. Bedankt: Voor Wilnis, B. J. Wertherte Otterlo. Voor Koudum, G. Bolkestein te Steenwijk. GEREF. KERKEN. Zestal: Te Amsterdam (vac.-wijlen L. Neyens), H. Mulder te Harderwijk, F. C. Meij- ster te Rotterdam, J. G. Kunst te Barendrecht, G. Elshove te Rotterdam, A. Hoeneveld te Nijkerk en G. F. Kerkhof te Oost- en West- Souburg. Drietal: Te Houwerzeil, S. van Leeuwen te Oostermeer, C. van Mourik te Kooten en K. Schilder, cand. te Kampen. Tweetal: Te Amsterdam (vac.-wijlen L. Neyens), H. Mulder te Harderwijk en F. C. Mcijster te Rotterdam. Bedankt: Voor Berlikum, A. Steijling te Naarden. Voor Lioessens, S. W. Bos te Westergeest. CHR. GEREF. KERK. Bedankt: Voor Almelo, B. van den Berg te Vlissingen. OUDE TONGE, 6 Maart 1914. Op de Beurs alhier werden heden de volgende prijzen besteed voor: Tarwe f ».5n tot f9. EJwten fs tot f 8.50. Erwten (Schokkers) f 12 tot f 13.50. Ajuin (witte) f4.7o tot f4.se. Ajuin (bruine) f4.70. Aardappelen (eigenheimers) f?.73 tot f2.80. Poters f i.7o. Paardenpeen fv.in tot fu.6u. Handel tamelijk. Beurs van DIRKSLAND 5 Maart 1914. Tarwe matig aangeboden, de beste kon f9 per lOo kilo opbrengen, mindere moeilijk verkoopbaar. Haver goed gevraagd, de beste tot f a per u kilo. Beste zaaihaver gold 9 tot .o gulden. Schokkers Erwten voor de zaai verhandeld a f 17 per H.L. Kroon Erwten f 9 a f i naar kwaliteit. Aardappelen met vluggen handel f2.76 a f2.8u per H.L. Koe peen zeer flauw, ze werden verkocht voor 5' cent per Ou kilo. Ajuin met veel vraag, bruine zoowel witte konden gemakkelijk f 5 per Bu kilo opbren gen, soms nog daarboven. Veehandel vlug, alles wórdt in voorkoop opgekocht. Middenbeurs werd bekend dat bietenprijs was vastgesteld op fu. 0 per iU0i kilo. Voorschotten daarop werden gretig opgenomen. Beurs OUDDORP. Ajuin f4.75 per H.L. Aardappelen (blauwe) f 2.40 per H.L. Paardepeen f ".80 per H.L. Cichorei ge droogd f 6.7 per ïou K.G. Cichoreiwortelen groen levering November 12 a f 13 per ïouo K.G. Een burger te Sommelsdijk. Op ongetee- kende brieven wordt nooit geantwoord. Waarom uw naam niet daaronder gezet? Voorzichtig zijn is goed maar, waar het zulk een onschuldige vraag geld, gaat uwe voor zichtigheid toch veel te ver. Administratie. Huwelijksvoltrekking 18 Maart a.s. Ooltgensplaat,

Maas- en Scheldebode | 1914 | | pagina 4