ra Hu, fel. F. Mier, Bi. o. f. nut MA Het gaat hier over Advertentien. tf O Za LANDBOUW. BUITENLAND. GEMENGD NIEUWS. 0FFI Landbouwers Gebruik Wijttermans Draineerbuizen. Agent L. NELISSE Az. Nieuwe Tonge T. SCKILPSKOOBB R. MEES Z00NEN RENTE VAK ÊEIBEN DEPOSITO 111 Het Mtml is een nl yaii vertrou wen. Infomeer daarom vooraf waar lij Hoopt! VoöeieiM lei filsyiaapiii, Hoogstraat 122 li. ie faal - Acliei, De Bank leent gelden aan leden tegen 5 's jaars. Zij neemt gelden op tegen S'/z 's jaars, ook van niet-leden. Voorschotten kunnen dagelijks wor den aangevraagi.bij een der leden van het bestuur. Kantooruren Donderdagen 5 en 19 Maart, 's nam. van 5,30 —7,30 uur, ten huize van den Kassier 7388 J. BREEN Pz., öuildorp. I* O Oudste adres voor burgerlogies. LOGIES 60 CENT PEE NACHJ\ BoerenTiscMarïï 18 - ROTTERDAM. (Kunsttanden en gebitten.) Stationsweg 25, ROTTERDAM. Spreekureneiken werkdag 1—3. Voor on- en minvermogenden 940. Dit Tvv Tw iets gaf op schoolgebied, als we op ker kelijk gebied bezitten in de classicale ver gaderingen: het zou besturen èn hoofden vaak hun taak vergemakkelijken. Nu moeten ze 't altijd alléén en met el kaar uitworstelen als er iets hokt, of sluips- gewijs elders om advies gaan. Dan zouden ze met moeilijkheden op «meerdere verga deringen» kunnen komen, die ze allicht zouden kunnen oplossen. Maar ach, menschen! we zijn zoo bang ook maar éen veertje uit onzen or.- afhankelijken koningsstaart te zien uitge trokken UITKIJK. Een lastige uienziekte. Zij, die [in hun moestuin ook uien (ajuin, look) telen en meer nog zeker zij, die deze groente in het groot verbouwen, hebben al licht nadeel ondervonden van of te kampen gehad met een lastige ziekte, waarvan de verschijnselen zich al spoedig na het opko men der uien vertoonen: het hoofdkenmerk is, dat er doode punten aan de pijpen (bla den) komen en deze geheel geel worden. De uien groeien er wel om door, aan den bol en de wortels is ook niets abnormaals te bespeuren, ook de kwaliteit der vrucht schijnt er niet onder te lijden, majtr de opbrengst wordt er 'zeer door gedrukt. De oppervlak kige beschouwer zou meenen, dat de uien reeds den tijd van rijpheid naderden. Veel nadeel wordt van deze ziekte onder vonden in verschillende streken waar de uienteelt geregeld en vrij sterk wordt gedre ven, inzonderheid als het gewas volgt op aardappelen, erger nog na wortelen als voor vrucht. In het landbouwblad „de [Veldpost" van 24 Januari troffen we een artikel aan, han delende over deze ziekte, waarin de schrijver de heer H. [van der Meide te Sommelsdijk, mededeelt hoe deze ziekte sedert jaren op het eiland Goedereede en Overflakkeeheerscht als een groote ramp, en hoe door het Phy- topathologisch Instituut te Wageningen en het Phytop. Instituut Willie Commelin Schol ten te Amsterdam tevergeefs [naar de oor zaak er van werd gezocht. Bacteriën of zwammen, welke de ziekte konden veroor zaken, werden niet gevonden, zoodat men overhelde tot de meening, dat men hier te doen had met een gebrek aan een of andere voedingstof in den bodem. Ten einde te dezen opzichte,'zoo mogelijk zekerheid te verkrijgen, werden in 1911 en '12 bij enkele landbouwers proeven genomen het eerst bij D. van der Meide te Sommels dijk, waar een veldje werd verdeeld in twee perceelen van 4 Are, het eerste ontving zwa velzuren ammoniak, superfosfaat en patent kali, op het tweede werd de laatste mest stof .weggelaten. Er was [al heel spoedig tusschen beide perceelen een groot verschil waar te nemen, dat ook in de oogstcijfers duidelijk uitkwam: perceel 1 leverde215KG. uien, perceel II 156 KG., dus 59 KG. op de 4 Are minder, dat is 1470 KG. per H.A. Wij merken op dat op beide stukken de oogst schraal was; ook was perceel I niet vrij van de ziekte, ofschoon het in veel mindere mate geteisterd werd. Een nog heel wat grooter oogstverschil werd geconstateerd bij den landbouwer M. C. Buurveld te Sommelsdijk, waar een proef werd genomen, op gelijke wijze ingericht. De bemestingsgiften waren, op de 3 Are 12 KG. zw. ammoniak, 21 KG. superphos- phaat en 21 KG. Patentkali. Perceel I bracht op ;845 KG. uien, perceel II (zonder patent kali) 705 KG. een verschil dus van 140 K.G of per H.A. van niet minder dan 4560 KG. In *912 werd de proef bij D. van der Mei de herhaald. Men had toen 4 perc. elk van 4 Are, op 2 waarvan de (24 KG.) .patentkaii was weggelaten. Op deze was geen spoor der ziekte te bespeuren, wel vertoonde zich die op de beide andere stukken. Ook hier was een beduidend verschil in de opbreng sten, minder echter dan bij de 2e proef. De gevolgtrekking ligt voor de hand, dat de kali hier een groote rol speelt, dat weg lating dezer voedingstof bij de bemesting de uienziekte kan doen ontstaan of althans in de .hand werken. De meeropbrengst door patentkali kan in ieder geval reeds een re den zijn om deze meststof aan te wenden. Opmerkelijk is, in dit verband, dat op geen der andere akkers, bij andere gewassen, de behoefte aan kali bleek. De schrijver gaf nog verklaringen van A. van der Wekke te Dirks- land en P. Dorst te Sommelsdijk, die even eens door aanwending van patentkali gun stige resultaten bij uien hadden verkregen. C. B. ENGELAND. Uit het Lagerhuis. Minister-president As- quith verklaarde in het Lagerhuis, dat met de oppositie een overeenkomst was getrof fen, waardoor [het mogelijk is bij het einde van het begrootingsjaar de nog hangende financieele kwesties af te doen en daarom was het hem mogelijk reeds den 9en Maart a.s. zijn beloofde mededeelingen over Home Rule de doen. L com niandant te Plymouth ^en, dat de admiraliteit pogingen om de „A de Whitsand Bay onk, na te laten. Er en gehouden boven gelukkigen in hun yin gezocht moet worden in een terreinverschui ving en de overstrooming van een onder- grondsch waterbekken.1, FRANKRIJK. De verkiezingen. In den Ministerraad werd de datum der parlementaire verkiezingen de finitief op 26 April vastgesteld, terwijl de herstemmingen op den lOen Mei plaats zul len hebben. DU1TSCHLAND. Het nieuwe luchtschip Schutte Lanz 2. Aan het luchtschip S. L. 2, dat Zaterdag zijn eerste tocht heeft gemaakt, zijn verschillende verbeteringen aapgebracht. Het luchtschip is langer dan zijn voorganger en heeft vier gondels, een vooraan, een achteraan en twee in het midden. Achter elk dezer gondels werkt een schroef, die door den motor, wel ke in elke gondel is aangebracht, gedreven wordt. Geheel vooraan het luchtschip, -is 'n overdekte hut ingebouwd, welke door den commandant en de manschappen van den verkenningsdienst is bestemd en van waar uit de bediening der motoren en de stuur inrichting door telefoon- en schelieidingen wordt geleid. Ook wordt in dezen gondel het apparaat .voor draadlooze telegrafie be diend. De gondels zijn onderling door loop gangen verbonden, welke in het omhulsel zijn aangebracht. Het schip loopt aan de achterzijde in tegenstelling met de Zeppelin kruisers, zeer puntig toe, terwijl de stuur inrichtingen den indruk maken gemakkelijk gehanteerd te kunnen worden. De open gon dels zijn van aluminium en de gesloten gon del is van hout gemaakt. Het nieuwe lucht schip heeft een draagvermogen van 9000 Kg en biedt plaats aan 30 man. ZWEDEN. De ontbinding van den Rijksdag. In de beide Kamers van den Rijksdag is een ko ninklijk decreet voorgelezen, waarin de ont binding van den Rijksdag wordt vastgesteld op Donderdag 5 Maart. RUSLAND. De Russificeering van Finland. De gou verneur-generaal van Finland heeft bij den ministerraad een wetsontwerp ingediend over de invoering van de Russische taal in het schriftelijk verkeer tusschen de regeerings- organen en de staatsambtenaren in Finland. PORTUGAL. De toestand in Portugal. Volgens de laatste uit Portugal te Madrid ontvangen be richten, neemt de toestand in die republiek een steeds dreigender karakter aan en word het uitbreken van een nieuwe monarchisti sche revolutie zeer waarschijnlijk geacht. In verschillende steden is door de overheid be slag' gelegd op voorraden wapens ten een ontzaglijke voor de royalisten bestemde hoe veelheid munitie werd te Tigueira geconfis queerd. Dat de regeering te Lissabon ook naderend onheil vreest, blijkt wel uit het feit dat een aantal monarchistische vluchtelingen die zich langen tijd in Spanje hadden opge houden en naar aanleiding van de jongste amnestie naar hun vaderland waren terug gekeerd, uit Portugal verbannen zijn. Intusschen blijft ook de spoorwegstaking haar ernstig aanzien behouden. Op de tele graaf- en telefdonverbindingen ttisschen Spanje en Portugal worden nog steeds nieu we aanslagen gepleegd en om de passagiers een veilige spoorreis te verzekeren, worden alle lijnen door troepen bewaakt, terwijl bo vendien elke trein |door militairen geëscor teerd wordt. Naar beweerd wordt zouden de stakers over rijke geldvoorraden beschikken hun waarschijnlijk door royalisten verstrekt. AMERIKA. Sneeuwstorm in de Ver. Staten. Een he vige storm, gepaard met regen en sneeuw, die te Pittsburg, in West-Buffalo, te Hatteras en in Oost-Maine, woedde, richtte groote schade aan telefoon- en telegraafverbindingen aan. Veie plaatsen zijn geïsoleerd. Te New- York ligt de sneeuw ruim een voet hoog. In de omstreken van laatstgenoemde stad zijn vijf personen tengevolge der hevige kou de overleden. Op de kust van Nieuw-Enge- land zijn verscheidene schepen gestrand. De storm bereikte bij wijlen een snelheid van 84 mijlen per uur. Een leger van 20.090 man.is op het oogen- blik bezig met het opruimen van de sneeuw in New-York, zoodat een aantal werkloozen op deze wijze arbeid is verschaft. BRAZILIË. De presidentsverkiezing. Uit Rio de Ja neiro wordt gemeldt dat Wenceslas Braz tot president en Urbano Santos tot Vice-presi dent der republiek gekozen zijn. Logger aangevaren. De logger „Noordzee VI. KW. 168 van de N. V. Noordzeevisscherij, is Zaterdagmorgen tijdens den mist aange varen door de Zweedsche vrachtboot „Drof- hing Sofia". De KW. 168 lag te visschen in 't zicht van het vuur der Haaks, bij Texel, toen de be manning plotseling vlak bij een stoomboot zag aankomen. Ziende dat de stoomboot de boegspriet zou pakken, werd nog getracht deze binnen te halen, 't Was echter reeds te laat. Voor 't geschied was, voer de „Drot- hing Sofia" er reeds tegen aan. Twee leden van de bemanning L. van Duin en M. v. Duin liepen hierdoor kwetsuren op. De stoomboot had inmiddels gestopt en nu kwamen er enkele mannen van de stoom boot aan boord van de logger om de ver oorzaakte schade op te nemen. Daarna vervolgde de Zweedsche stoomboot die van Stocholm, kwam haar weg naar Rot terdam, terwijl men op de logger genoodzaakt was, naar huis terug te keeren. Verzekering dekt de schade. (Vad.) Door de mist misleid. Te Zalt-Bomme' is Maandagnacht de 18-jarige Duitsche werk man van de brug in de Waal gevallen. Door den zwaren mist kon men hem niet zien, zoodat de reddingspogingen faalden. Op vrije voeten gesteld. C. jjvan T. die Zaterdagjn verband met het brandje aan de HavermarkSJe. :Breda voor den officier van rzfcid, is op last van dezen op esteld. ,(D. v. N.) tering te Breda. Bordes, de dersbediende, die te Antwerpen J:d en wiens uitlevering door regeering aan de Belgische it wgfc-is gisteren aan de geleverd en naar Ida overgebracht genden morgen heeft men het gevonden, op bijna twee uur afstand van de woning, na veel ongerustheid gehad te hebben. Er was reeds om een politiehond getelegrafeerd. De dagmailboot van de Zeeland. Zaterdag werd 'de dagmailboot om zes uur ter reede voor Vlissingen geankerd. Zij kon door den mist en het slechte tij, afgaand water, nog niet binnen komen. Om 10 uur 30 was daar voor bij stil water de kans schoon. De mail- trein kon niet voor half twee vertrekken. Onder de locomotief. Zondagavond, tegen 8 uur, had te Aerle-Rixtel (bij Helmond) 'n ernstig ongeval met doodelijken afloop plaats Bij het tramstation van de stoomtram 's BochHelmond wilde W. van Wezel per fiets de lijn oversteken, doch zag door de duisternis de tram naar Helmond niet aan komen. Hoewel de machinist nog uit alle macht remde, kon hij niet verhoeden, dat v. W. aangereden en van de fiets geworpen werd, waardoor hij onder de locomotief ge raakte. Na ruim een kwartier van ingespan nen arbeid kon men eindelijk het vreeselijk verminkte lichaam van het slachtoffer onder de locomotief vandaan halen. De levens geesten waren reeds, geweken. Het slacht offer was een oppassend jongmensch. Als tragische bijzonderheid kunnen wij nog melden dat een maand of tien geleden de oudste zoon van de zwaarbeproefde ou ders eveneens op noodlottige wijze om het leven kwam. Automobielongeluk. Naar het Utr. Dbl. meldt, kwam Zaterdagavond te kwart over 7 te Abcoude, uit de richting Utrecht een auto aanrijden, waarin de heer Huisinga, hoofdinspecteur van de S. S. en zijn echt- genoote, uit Utrecht. Door den zwaren mist wilde de chauffeur den waterkant mijden en den huizenkant aanhouden. Ongelukkig kwam de auto hierdoor zoodanig tegen een nogal dicht langs den straatweg staanden paal van de eiectrische geleiding terecht, dat de heer H., door den schok, met zijn hoofd door een ruit stootte, waardoor hij zich nogal hevig verwondde. Mevrouw H. en de chauffeur be kwamen geen letsel. Door dr. Moinat te A. werd al tspoedig het eerste verband gelegd en kon de heer H. zich des avonds met den tret den trein weder naar Utrecht begeven. De heer Huisinga werdt te Utrecht opge nomen in het Antoniusgasthuis, waar hij thans nog wordt verpleegd. Ook een afdruk. Het gerecht te Boedapest kreeg dezer dagen aardig geval van inbreuk op het auteursrecht te behandelen. In een Hongaarsch plaatsje, waar twee elkaar fel concurrerende bladen worden uitgegeven, had de directeur van een der couranten er de lucht van gekregen, dat het andere blad een prachtig bericht had opgeduikeld. De directeur riep zijn eenigen redacteur bij zich en tbeloofd3 hein 100 kronen, als hij het artikel machtig kon worden. De jonge man toog op weg om de 100 kronen machtig- te worden. Op het redactiebureau van den con current niets te vinden. Op de drukkerij wantrouwende blikken overal. Daar zag hij het artikel op den steen liggen, glimmende nog van de drukinkt, want er was zooeven een drukproef van getrokken. Hij rende naar de steen, ging op het artikel zitten en nam den afdruk op zijn witten flanellen tennis- broek mee. Dat kon wel lijden op de 100 kronen meende hij. De rechter te Boedapest had veel schik in het geval en eischte slechts 20 kronen boete Plotseling sterfgeval. Aan het station te Bussum zakte Dinsdagmiddag mevrouw S. te Naarden ineen; Spoedig waren doctoren ter plaatse, die slechts den dood konden constateeren. De toren te Vlissingen. Te Vlissingen zijn de 33 .klokken, welke voor het carillon van den herbouwden St. Jacobstoren, die op 5 September 1911 door brand vernield werd, bestemd zijn, aangekomen. Deze klokken wegen samen ruim 7000 KG. Zoodra de her bouw ver genoeg gevorderd is, zal met de plaatsing worden aangevangen. (Vad.) Verdronken. Men meldt uit Nieuw-Am- sterdam De brievenbesteller Berend zag Zondag morgen op zijn ronde in 't Amsterdamsche- veld in aen omtrek der eiectrische centrale in een der wijken een pet drijven, die bij nader onderzoek zich op het hoofd bevond van het lijk van een daar onbekend persoon van middelbaren leeftijd. De kleeding be staat uit een geruit pak. Voorwerpen van waarde werden niet op het lijk gevonden. Naar alle waarschijnlijkheid heeft dit reeds eenigen tijd in 't water gelegen. Nader meld men dat de verdronkene is Jannes Habing, ongehuwd, 21 jaar. „Leid hen niet in verzoeking." A. J. B. schrijft: Krijgt men tegenwoordig bijna wel een courant in handen zonder een bericht, dat er hier of daar weer 'n jongmensch, een jon gen soms, zich uit de voeten heeft gemaakt met een, dikwijls vrij groote som gelds, die hij voor zijn patroon in ontvangst moest ne men Gaat het anderen, zooals mij, dan komt bij het gevoel dat het jonge mensch verkeerd handelde, ook steeds een gevoel van groot medelijden met zoo'n jongen op. Hij heeft schuld, zeker, dat zal wel niemand ontkennen, maar heeft niet even groote schuld de patroon, die door zoo'n som tij delijk toe te vertrouwen aan zoo'n kind, toont alle gevoel van verantwoordelijkheid' te missen? Denk u eens even in den toe stand van zoo'n jongen in. Misschien kind van onbemiddelde ouders, als jongste klerkje of bediende in het genot van een heel klein traktementje, heeft hij natuurlijk tal van on bevredigde wenschen. Nu ziet hij zich plot seling in 't bezit van veel geld dikwijls; hij heeft als het ware nu de vervulling van zijn wenschen in zijn eigen hand. Is het wonder dat menigeen dan voor die verleiding be zwijkt? Hij doet slecht met het geld te ne men natuurlijk, maar op 15-, 16-jarigen leef tijd zitten de moreele begrippen dikwijls nog met zoo heel diep. En door dien eenen mis slag bederft die jongen zijn heele toekomst zijn heele leven. Zouden nu zulke vergrijpen niet veel min der voorkomen, wanneer in dergelijke ge vallen ook de patroon strafbaar was (met flinke geldboete) omdat hij een minderjarige met zoo'n opdracht had belast? Op deze wijze zou diens verantwoordelijkheidgevoel zeker gescherpt worden en {misschien zou menig jong leven daardoor voor ondergang behoed worden. (Vad.) In een cel krankzinnig geworden. Gelijk reeds gemeld werd, heeft de Middelburgsche politie de hand gelegd op een tweetal straat- roovers, H. J. Gerber en A. van Ommeren, die te Amsterdam een provinciaal uit Dom burg beroofd en afgezet hadden. Thans ver neemt de Tel., dat ten [huize van een der roovers een huiszoeking 'is gedaan, die tot resultaat had, dat voorwerpen |werden ge vonden, die door den beroofde als zijn ei gendom zijn herkend. De 27-jarige Gerber is Zondagmiddag, toen hij dit vernam, plotseling krankzinnig ge worden. Een wachter hoorde in de cel aan het hoofdbureau van politie een helsch lawaai. Hij zag, dat Gerber alles wat voor zijn han den kwam kort en klein sloeg. Tafel en stoel waren in een oogwenk vernield. De kleeren scheurde hij zich van het lijf. Met veel moeite maakte men den dollen man onschadelijk. Hij werd op een ziekenraam gesnoerd en per autobrancard naar het Wil- helminagasthuis getransporteerd, waar on derzocht zal worden of men hier met krank zinnigheid of simulatie~te doen heeft. Heemskerk-hulde. De Gemeenteraad van Hof van Delft besloot aan de nieuw aange legde straat bij het Laantje van Altona den naam van Heemskerkstraat te geven, als hulde aan den president Van het vorige Ministerie Verdronken. De 60-jarige timmerman K., is te Apeldoorn in de langs zijn erf stroo- inende beek gevallen en verdronken. Recherche te water. Uit Papendrecht wordt gemeld aan de D. Ct. Door het departement van finantien is aan de scheepswerf en machinefabriek der firma Van der Schuijt aldaar de bouw opgedragen van een snelvarend stoomjacht ten dienste der ambulante Recherche te water. Ditjacht zal geheel electrisch worden verlicht en voor zien worden van een sterk zoeklicht. Tegen een brug gevaren. Toen de trein aan het station Vijfhuizen (Haarlemmermeer) op het punt stond naar Haarlem te vertrek ken, zag de brugwachter H. Stals, dat er 'n schip kwam aanvaren. Stals liep het schip tegemoet en maakte er den schipper op merkzaam op, dat de seinbal was geheschen en de brug dus gesloten was. De schipper bleef echter doorvaren. Stals zette het sein weer op onveilig en draaide de brug los. Het tschip kwam hiermede weldra in aanra king. De schok was nog zoo hevig, dat de schipper bewusteloos op zijn schip werd ge vonden. De schade aan de brug is niet noe menswaard. De treindienst vond 10 minuten vertraging. (Hbl.) Uitgescholden. Een onderwijzeres deelt Onder de Streep in het Hbl. mee, dat Dins dagmorgen een heel klein meisje haar er gernis. meedeelde, dat een kameraadje haar had uitgescholden. Ik vraag: „Waarom?" „Omdal jk op 'n hoffie woon „En waarvoor schold ze je uit?" Een stortvloed van tranen, en: „Voorhof dame Beloonde moed. Tijdens de padvinders- week, in het vorige jaar te IJmuiden gehou den, viel een knaap uit Haarlem van de pier doch werd door de padvinders M. van Daa- len uit Bennekom en Ch. Monod de Tride- ville uit Wageningen op moedige wijze na gesprongen en gered. Beide jongens hebben nu als blijk van waardeering den zilveren eere-penning voor menschlievendheid gekregen. Een bange reisMen schrijft uit Hans- weerd aan het N. van den D. Dat het buitengewoon ruw weder is ge weest op de Spaansche en Fransche kusten blijkt mede uit het volgende uittreksel uit een brief, ontvangen door den heer De Blaeij te Hansweerd (hoofd der school). De brief is gedagteekend Nantes, 22 Febr., aan boord Duitsche zeeboot „Colonia", en geschreven door den stuurman Julius Hinz-en medege- teekend door kapitein v. d. Wisch. en heden ben ik de overbrenger van een treurig, ongelukkig voorval uit uwe gemeente. We hadden den 13en Februari 's middags La Laya (Spanje) met een lading erts veriaten en zetten koers naar Nantes (Frankrijk). Op 16 Februari 's avond, onge veer 80 a 90 mijlen ten Westen van Lissa bon (Portugal,) kwam een onweer opzetten, dat heel spoedig in een storm ontaardde. In den .loop van den avond werden onze laadboomen, zeilen, luchtkokers, trappen, de stuurboord-reddingboot, enz. weggeslagen. Het kaartenhuis half ingedrukt en de com mandobrug sterk beschadigd. Zoowat tegen 12 uur kwam een kolossale stormvlaag over het geheele schip, die al het breekbare, zoo als planken, hout, enz., en een stuk uit de bakboordreeling meenam. Na 't afloopen van het water bemerkten we, dat het ruim no. 2 losgeslagen was, konden we daar het voorschip voortdurend onder water zat op de vraag van den kapitein naar het ver blijf van den matroos j. A. van der Salm van niemand iets met zekerheid vernemen. Zijn wachtsmaat zei, dat hij nog niet geheel gekleed was en zich nog in de hut moest bevinden, en wegens het vele water aan dek niet midscheeps kon komen. Er volgde blik semslag op bliksemslag, het schip kon zich nog even vrij werken. We dachten zeker, dat ons laatste uurtje geslagen was. Zoo brachten we ongeveer tot half twee's nachts door. Eindelijk gelukte het een matrö'ós om naar voor te komen. Er was echter niemand in de hut te vinden. Nu werd het geheele schip afgezocht, of hij zich mogelijk uit angst verstopt had, maar alles was te vergeefs. We hebben nog tot 's middags rondgedreven, er was niets te zien. Hoe het ongeluk is gebeurt, weet niemand te zeggen. En nu kom ik met het verzoek tot u, of gij, of de geestelijke aan de ouders den dood van hun zoon zacht wiit mede- deelen. Mijn innigst medelijden met de zwaar be proefde familie. Ik heb me tot u gewend, daar het door middel van den consul later aan de ouders zal worden medegedeeld en omdat de behandeling van zeezaken eerst op 23 of 24 Februari plaats heeft. Zijn pa pieren en loon zullen aan de ouders toege zonden worden." Jubileum. Den 14den Maart a.s, hoopt de bekende firma J. Hoevels Koninkl. Stoomver- verij en chemische wasscherij thans omgezet in de „Naamlooze Vennootschap J. Hoe vels Chemische Wasscherij Stoomververij te Rotterdam" haar 50-jarig bestaan te herden ken. belast zioh met uitvoering van drainages. 8847 llAUU IIJL1 voor dat U Koopt, bezoekt dan eerst liet MEÜBELMAG-AZIJN van' Westcïf|k 5S63 HfaldèlBmrnlg daar zijn ruim voorradig solide Meubelen massief en geschilderde Buffetten, slaapka mer Ameublementen, Stoelen en Tafels in alle maten en houtsoorten. 7609 Levert franco a contant naaste Station, tegen Coneurreerende prijzen. SSoiffeFdssa. SitiïMMaRk a®. -S, Hosiers en Makelaars in Assurantiën. «ïfit êêri dag opzegging 21'2 pCt. met tien «ageu opzegging S pCt. Voor iangsren terxajp tot nadar overeen to komen voorwaarden. vail Waardesa, volgens bepalingen, dia gratig verkrijg- "a&y sijs, Safe-Deposit. Het bekende soüede Ifioogstraat 122 (Over het Oude Mannenhuis) Bioiierdam BENIG ADRES opgericht door ARBEI DERS (Vaklieden) levertZEEGRAS BED DEN f3.50, f4.50. KAPOK STELDEN, MET PRIMA ONVERMENGDE JAVA KAPOK 1 7.50, f 8.75, f 10,50,- f 13.— enz. VEEREN BEDSTELLEN MET GEGA RANDEERD GESTOOMDE veeren f 17.50, f20.-, f22.50 lot f90.—. KAPOK MA TRASSEN le KLAS VULLING EN AF WERKING vanaf f8.50. SPRINGVEER MATRASSEN UITSLUITEND SOLIDE KWALITEITEN vanaf f 10.—ONZE BE KENDE RECLAME VEEREN STELLEN bestaande uit: 2 pers. Veeren bedstel 1 wollen 1 gestikte en 1 molton deken 1 stel prima stroomatrassen en LET WEL. Bed en peinw Overtrek ALLES OOM PLEET f28.50 f35.— f42.50 f48.- MET LANGDURIGE SCHRIFTELIJKE GA RANTIE ONZE GERENOMEEROE REC LAME STELLEN s-v.p. niet te vergelijken met de MINDERWAARDIGE soorten die ZONDER overtrekken goedbooper verkocht worden en die ook WIJ kunnen leveren. BEDT1JKEN en overtrekken in meer dan 50 soorten in prijzen van f 1.60 f 1.90 f2.10 12,50 f2.75 f3.50 f4,50 f6.— 7.50 HOUTEN SN IJZEREN LEDIKAN TEN en wiegen beneden iedere concur rentie SOLIDE EIGENGEMAAKTE MAS- SIEF pitsch pine ledikanten 2 persoono f 10.90 13.50 f 14.50. Steeds grooten voorraad FANTASIE, WOLLEN en SA- TIN dekens. Bij het vuiien van kapob zoowel ais veerem bedden kan men steeds tegenwoordig zjjn. Boven f 10. voor reclame 1 deken Cadeau. Eenig adres 7389 (Over het Oude Mannenhuis) HoUerddm Timmerman en Aannemer, 7395 Speciaal adres voor alle soorten Kuipwerk. Sterk coneurreerende prijzen in Waschmaehines enz. BOEREEEEMM „OÏÏDDORP." Ift. 0§!gïtóveI«S, MiiMelliarrals Ctroen4en-,B?oeK»- en iSoomkweeherij BIEDT AANAlle soorten Appel-, Peren-, Pruimen-, Morellen-, Perzik- en Druiven- boomen in vele soorten en vormen. Zwarte, roode en witte bessen. 7026 Vele soorten Sier- en Bloemheesters, Stam-, Klim- en Struikrozen. Haagplantsoen, vaste Bloemplanten enz. enz. Aanleg van Boomgaard, Sier- en Vruch- tentuinen. Voor hergroei wordt ingestaan. Planten en begrootiDg gratis. ty Aanbevelend, 7706 loood- en Tandarts, TELEFOON 8611. 747 INR1C1 SCHADE of BURGEM! Gemeente kennis, dat ligt een ve seis, grossi VERGUNNII koek-, bank ceel aan de Sectie B, N Op Dond voorm. te gelegenheic verzoek in en schrifteb Zoowel hebben, kui het boveng der Gemeei ingekomen Sommels Burgemee De Sec Iz. GEEL Hl BURGEA Gemeente een afschr den Hoofd jaar 1914, 6en Maart tus 1914, ieder ter Sommels Burgemei De Sec Iz. GEE MINISTER Di De dire doet, in mond- en ten tijd h daan, opr king van door tijdi maatregel optreden, ken. Het is dat een wet opge vee vers» openbarei geven aa waar het Het ve vallen vi den Bur[ deskundi worden Hij die stelt zich tot het bovendie wet elke vee ter regelen 's Grav Er is (adres verkrijgt hand va dat zeei gelvrien het bed» rol, wel houding Spreel der vog den leel ongeluk de Koe in nestk een gev wijs zie in de lichters (vogelk alleen gelegen matiek. mensch Gelul merkba langstel geplaag tuigd v De schadel de bed» den vr£ wikkelc voorkoi de riet kan nie ge sch; gulden» is, dat de wei rekenei lijk? Hoe

Maas- en Scheldebode | 1914 | | pagina 2