INGEZONDEN. RECHTZAKEN. F POSTERIJEN. VISSGHERIJ. GEMENGD NIEUWS. VERKOOPINGEN. rughalen van nogal groote bedragen groote schommelingen plaats. Ten slotte bleek, dat op 31 Dec. het spaar geld teruggeloopen was met f9486.77. Het totaal bedrag aan spaargeld ad f 111986.87 was op 31 Dec. 1.1. als volgt over de boekjes verdeeld: 7 beneden f 1, 25 boven f 1 tot f 10, 28 boven f 10 tot f 25, 72 boven f25 tot f 100, 111 boven f 100 tot f 1000, en 34 boven f 1000 tot f 10.000. Door de schommeling in de spaargelden was ook het geldverkeer met de Centrale te Utrecht levendiger en omvangrijker dan te voren. 39 geldzendingen naar en van Utrecht hadden plaats. Het hoogste bedrag, te Utrecht geplaatst, was f27981,50, het hoogste aldaar opgenomen was ruim f23.000, wat het Be stuur verplichte een derde aandeel a f500 bij de Centrale te plaatsen, waar ons crediet werd bepaald op hoogstens f40.000. Uit verschillende bronnen had onze Bank een inkomen van f5764.65 terwijl de uitga ven voor het bedrijf beliepen f4767.19, zoodat de winst bedroeg f997.46, wat dus in 1913 ongeveer bedraagt van die der 12 vorige ja ren te zamen. Onze reserve bedraagt thans f3441.74, be nevens een storting van f70 op 3aandeelen. Op de Algemeene vergadering te Utrecht in Mei werd onze Bank vertegenwoordigd door de afgevaardigden J. Timmerman en O. van Eek Az. In 1913 vergaderde het Bestuur, steeds in vereeniging met den Raad van Toezicht, 19 maal, voornamelijk ter behandeling der aan vragen om voorschotten en der verlengingen. Van de Centrale kwam bericht in, dat bij de gehouden jaarlijksche inspectie de admi nistratie in goede orde bevonden was. Wie onzer met aandacht de gang van za ken onzer B. L. B. in de verloopen 12% jaar heeft gevolgd, kan met voldoening op haar werk terug zien. Van een zwakke teere plant is reeds een flinke jonge boom gegroeid, die haar kroon met eere draagt en jaarlijks rijke vruchten oplevert. In den beginne met wantrouwen begroet door sommigen, met aarzeling tegemoet ge treden door anderen, heeft zij, door rustig en ernstig voort te werken, steeds meer ver trouwen gewonnen bij den landbouwenden stand en ook bij velen daar buiten te Mid- delharnis en Sommelsdijk. Met goede ver wachting voor de toekomst kan onze B. L. B. haar zilveren feest te gemoet gaan. Bij de velen getrouwen, die zij reeds heeft gewon nen, zullen gaandeweg nieuwe zich aanslui ten om steeds meer te ervaren, dat uit sa menwerking kracht en voordeel geboren worden. Voor U, vergadering, is thans wel het tijd perk van propaganda maken voor onze Bank afgesloten en daarom zal ik er mij bij dit koperen feest voor het eerst van onthouden in mijn jaarverslag. De Voorzitter van den R. v. T. O. VAN ECK Az. MIDDELHARN1S. Wegens den dikken mist kwam de Tramboot inplaats van tien uur Vrijdagavond, Zatermorgen om 2 uur in de tramhaven alhier aan. Na een 2-jarig verblijf in Noord-Ame- rika is Zaterdag alhier bij zijn familie terug gekeerd den heer P. Born. Vrijdag had den heer D. de Haas 't ongeluk in een kelder te vallen waardoor hij zich zoo ernstig bezeerde dat geneeskun dige hulp noodzakelijk was. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Terwijl J. C. D. uit deze gemeente een wagen met huis raad laadde waarvoor de paarden stonden, gingen deze onverwacht door en geraakte hij met zijn been bekneld. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Toen een kind van J. K. alhier aan het spelen was in het water aan den molendijks kreek, viel de kleine in het water. Door spoe dig toegeschoten hulp had men het echter spoedig op het droge en kwam het er met een nat pak en den schrik af. Het kohier van den hoofdelijken omslag is goed gekeurd van H. H. Gedeputeerde Sta ten terug ontvangen. A. Koppenaal alhier heeft zijn huis on derhands verkocht aan A. Schuurman voor f 2700.—. Toen J. A. uit deze gemeente met zijn fiets naar huis wilde gaan, daar zijn arbeid voor dien dag geëindigd was had hij het ongeluk bij een draai in den sloot te rijden. Door toegeschoten hulp was hij spoedig op het droge evenals zijn fiets. Dit is anders niet aangenaam als men van den arbeid huiswaarts keert. OOLTGENSPLAAT. Door den brigadier der Rijksveldwacht A. Langerak te Oude Tonge en de gemeente-veldwachter L. Jor- daan alhier is tegen den koopman A. v. d. H. uit Middelharnis proces-verbaal opge maakt wegens het noodeloos en pijnlijk kwellen van een paard dat voor een voer tuig was gespannen. Bij voornoemd paard vertoonde zich een open wond aan borst en rug. De Raad dezer gemeente is tot een open bare vergadering opgeroepen tegen Woens dagmiddag 3 uur. OUDE TONGE. Een Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente is belegd te gen Woensdag 4 Maart a.s. des namiddags half twee, reien, ambtenaar benoemd tottij- ;k te Tzumr reeds nu met 3 Maart opgeroepen zich voor deze gemeente in militairen dienst te bege ven M. Breur en is als garnizoensplaats aan gewezen Willemstad. Reg. Vest. Art. Zeer waarschijnlijk tengevolge de dikke duisternis zaterdagavond heerschende gebeur de het den heer P. Buth met nog inzittende passagiers aan den Oudendijk met de karos om te slaan. Hoewel hevig verschrokken kwa men geen lichamelijke ongelukken voor. Al leen eenige materiëele schade kon worden waargenomen. Bereidwilligen zetten voor hem de aangevangen reis voort. GOEDEREEDE. Het 4-jarig dochtertje van J. v. D. dat met haar rug in een ketel kokend water viel, is aan de bekomen brandwonden overleden. Door de gebroeders H. werd op het strand een aal gevonden, van 80 c.M. lang en ruim 20 c.M. dik, die zij mede naar huis namen, en welke goed was voor de con sumptie. OUDDORP. In de plaats van C. v. Koppen en K. Meijer zijn tot leden van het bestuur der zangver. „Looft den Heere" gekozenT. Grinwis en Joh. Tanis. ZUIDLAND. Een vruchtbare Zaterdag avond. J.l. Zaterdagavond beviel te Zijpe een vrouw van drielingen, twee meisjes en een jongen, te Apeldoorn een van drie jongens en te Zuidland de vrouw van C. Vlielander even eens van drie jongens, allen springlevend. Een treurig ongeval had hier verleden week plaats. Op een plaatshebbende trouw partij kwam, ook de heer Blok alhier de jon ge echtelieden complimenteeren. Bij het ge bruik van fruit hadden enkele het oog geves tigd op een voor het oog aanlokkelijken si naasappel. Juist toen de Heer Blok zich de zen wilde toeeigenen, met nog een paar an dere gasten, wilde een dezer dit eerder doen, door met een pennemes er naar te hakken, doch had het ongeluk daarbij den heer Blok boven op diens linkerhand te hakken en twee plaatsen der 3e en 4e vinger door te snijden. Voorwaar een geheele ontsteltenis, ook voor den heer Blok, waar hij juist benoemd stond te worden als eerste machinist aan het abattoir te Venlo, uit de 73 sollicitanten. De landbouwer Abr. Oosthoek had ver leden week een niet geringe schadepost, daar een best paard bij het werpen het leven moest laten. Het dier was niet verzekerd. Van de gebr. Lugtenburg werd door de Veeverz. Maatsch. Almelo, een koe onteigend wegens tuberculoosheid. DRANKBESTRIJDING. Plaatselijke keuze. Als onderdeel van de beweging door ge heel Nederland wordt aan de inwoners der gemeenten Nieuwe Tonge, Middelharnis, Som melsdijk en Dirksland gelegenheid geboden, hun stem uit te brengen tot bestrijding van het drankmisbruik: er worden handteekenin- gen opgehaald voor plaatselijke keuze. Wat is de bedoeling daarvan? Laat ik even zeggen, hoe men gekomen is tot dezen vorm van drankbestrijding. Voor 50, 60 jaren reeds heeft men ingezien, dat het misbruik van al coholische dranken diende bestreden. Er werd een vereeniging opgericht van hen, die zich onthielden van het gebruik van jenever en brandewijn. Later, toen bleek, dat het gebruik niet verminderde, zijn daarnaast de onthou ders gekomen, die ook biergebruik bestrijden. Onthouders treft men aan, en in een sterk toenemend aantal, onder alle godsdienstige en politieke partijen. Er bestaan naast een Nederlandsche Vereeniging een paar Roomsch katholieke en de Algemeene Christen Geheel- onthoudersvereeniging; er is een Nederland sche Onderwijzers Propagandaclub, een Neder landsche Studenten Geheelonthoudervereeni- ging en een Artsen Geheelonth. Vereeniging. Naast den vroegeren ouden bond der afschaf fers trachten zij het gebruik van alcoholische dranken te doen verminderen en het is ver minderd in de laatste jaaren, zoo als blijkt uit de opbrengst van de drankaccijns. De Regeering heeft ook mee geholpen. Voor een tiental jaren is men aan de kweek- en normaalscholen, die opleiden tot onderwijzer, begonnen met onderwijs over den drank. In sommige districten hebben gezamelijke ver- eenigingen proefstemmingen doen houden, waarbij gelegenheid werd geboden zich uit te spreken over: 1 algeheel verbod van verkoop van alcoholhoudende dranken en 2de over vermindering van de gelegenheid daartoe. En de uitslag? In Menaldumadeel (gemeente in Friesland) waren 90% van de 6000 uitge brachte stemmen voor vermindering van de gelegenheid tot drankverkoop. Hierbij was 76%, dat stemde voor geheele verdwijning van die gelegenheid. Van de andere proef stemmingen geeft een circulaire, die wordt bezorgd, opgaaf. Andere landen, zooals Staten van Amerika, Noorwegen, sedert kort ook Schotland, zijn ons vooruit op het gebied van drankbestrij ding. Daar bestaat een wetgeving, waartoe wij ook hier graag zouden komen. Als in genoemde landen een gemeente zich uitspreekt voor beperking van drankverkoop, dan ge beurt dat in die gemeente. De plaats, gemeente regeld zich dus naar verkiezing. Zijt gij daar voor? Teekent dan voor Plaatselijke Keuze. Nieuwe Tonge G. V. D. K. «gerecht te Sommelsdijk. an Vrijdag 27 Februari 1914, I middags 12 ure. eischte heden tegen: inistrateur en kassier, wo- ijk, het op zijn last laten J. B., landbouwer te Me- edeelte der Westdijk, ge- "elissant. J°n. een menigte arti- fcrreglementen. om omploegen niet zooals uit deze |t omwoelen ver- e bekl. een paar uur (w.o. de heer dden te kennen ge neer goed was voor k de- ar op geen k oök ze zaak ;ehouden, om .hebben ge- /ërklaring van M. f 3 subs. 2 Johs. V., als*Voren. eveneens ontkennende dronken te zijn geweest en herrie geschopt op het station te Middelharnis. Op verklaring van getuigen eischte het O. M. f 5 subs. 3 dagen hecht. J. T., als voren, ontkennende dat hij wild aan 't stroopen was en loopende was niet in 't veld maar op den openbaren weg bij zich hebbende een carbidlantaarn. Op getuigenverklaring eischte het O. M. f 10 subs. 5 dagen hecht., met bevel tot in levering van den lantaarn, bij niet-nakoming f 6 boete subs. 4 dagen hecht. W. de R., als voren, ontkennende niet in jagende houding in het veld geweest te zijn. Op getuigenverklaring veroordeeld tot 2 geldboeten van f 8 subs. 2X4 dagen hecht, met verbeurdverklaring van het geweer. J. J. N., als voren, ontkennende niet met een geweer maar met een stok bij zich in 't veld te hebben geloopen. Getuigen k decharge M., timmerman, wo nende te Middelharnis, verklaarde onder eede dat het geen geweer maar een stok was waarmede J. J. N. in 't veld liep. Getuigen J. de W., B en E. verklaren alle drie onder eede J. J. N. wel met een geweer in het veld was aangetroffen. Deze zaak wordt aangehouden tot na de zitting. J. A. R., winkelier wonende te Oude Tonge. Het als winkelier in voorraad hebben van een vat inhoudende boter, wat op het vat en ook niet op de ramen was aangegeven dat er Margarine werd verkocht, wat in strijd is met de boterwet. Eisch 2 geldboeten van f 5 subs. 2 dagen hecht, voor iedere boete. A. v. E., 57 jaar, hoofd der wasch- en strijkinrichting te Sommelsdijk. Als hoofd van gemelde inrichting de ar beidswet niet nagekomen, om reden bij een mangel welke door stoom in beweging wordt gebracht een meisje te plaatsen om deze stop te zetten en geen manspersoon zooals is aangegeven, waardoor een der meisjes zwaar gewond is geworden wat voorkomen had kunnen worden, althans minder had ge weest. Eisch f 10 boete subs. 4 dagen hecht. C. v. K., 23 jaar, bouwknecht wonende te Oude Tonge, op 1 Januari jl. op den open baren weg gevochten en de orde en rust verstoord. Aangehouden. Adr. de J., 39 jaar, garnalenhandelaar en T. v. d. R., 19 jaar, visscher, beiden wonende te Stellendam, te samen en in vereeniging een aalschaar te water gebracht en uitge trokken in de z.g. Zuidput te Stellendam, daarbij een gat in het ijs te moeten maken, zijnde niet van de vereischte vergunning om daar te mogen visschen voorzien. Ieder 3 geldboeten resp. groot f 3. f 2 en f 1 subs. 2, 1 en 1 dag hecht. Egb. de L., 74 jaar, zonder beroep wonende te Oude Tonge, als eigenaar van een perceel, de sloot daarvoor na bekomen last van het Polderbestuur niet te hebben schoongemaakt, f 2 boete subs. 1 dag hecht. J. C. W., 33 jaar, landbouwer te Den Bom mel. Op zijn last een hoeveelheid wilgen en knodwilligen op den openbaren weg laten werpen, welke hinderlijk waren voor het verkeer, f 1 boete subs. 1 dag hecht. A. v. d. Sp., 33 jaar, opperman te Melis sant. In een tent op het ijs in voorraad heb ben van sterken drank tot verkoop, zonder vergunning daarvoor te zijn verleend, f 3 boete subs. 2 dagen hecht. M. R. en M. St., te samen en in vereeni ging in een ijstent te Dirksland een hoeveel heid jenever en brandewijn tot verkoop in voorraad hebben zonder vergunning daar voor, f 5 boete subs. 2 dagen hecht, met verbeurdverklaring van de in beslag genomen sterken drank. Petr. Z., 31 jaar, arbeider te Dirksland. Als voren f 5 boete subs. 2 dagen hecht, met verbeurdverklaring als voren. J. G. Kn., 55 jaar, schoenmaker te Dirks land, als voren f 5 boete subs. 2 dagen hecht, met verbeurdverklaring alsvoren. P. Z., 45 jaar, opperman wonende te Dirks land, als voren f 5 boete subs. 2 dagen hecht, met verbeurdverklaring als voren. P. D. H., 35 jaar, bakker wonende te Stel lendam, met een geladen jachtgeweer in ja gende houding in het veld aangetroffen. 2 geldboeten van f 1 subs 2 X 1 dagen hecht, met verbeurdverklaring van het in beslag genomen geweer. J. P. Br., 25 jaar, landbouwer en L. A., agent der R. T. M., beiden wonende te Oud dorp, te samen en in vereeniging injagende houding met een schietgeweer op een per ceel duingrond aangetroffen, zonder jachtakte of vergunning om op Rijksgrond te mogen jagen, wel met een akte om te jagen op schadelijk gedierte. Aangezien verbalisant verklaarde niet op een meter af te kunnen bepalen waarop be klaagden zich bevonden wegens den afstand tusschen hen, en het hier wel degelijk op een meter aankomt of het Rijks- of geen Rijksgrond was, meende het Openb. Minist. vrijspraak te moeten eischen. W.v 30 jaar, arbeider wonende te Oud dorp, met een geladen schietgeweer in ja gende houding op duingrond van den Staat aangetroffen en zonder vergunning of jacht akte. 2 geldboeten van f 5 subs. 2X 2 dagen hechtenis. Anth. M., 52 jaar, landbouwer te Ouddorp, 2 aalkolven te water gelaten en uitgehaald zonder voorzien te zijn van een vischakte. f 3 boete subs. 2 dagen hecht, met ver beurdverklaring van het vischtuig. Chr. Fr., 37 jaar, H. Gr., 31 jaar, beiden slagers te Dirksland, komen in beroep van een vonnis wegens het werpen van vuil in een sloot te Dirksland zonder vergunning van Burg. en Weth.. Op de vraag waarom zij in beroep waren gekomen, meenden zij te zwaar te zijn be boet, daar zij op last van hun baas hadden gehandeld en deze de boeten niet wilde betalen belovende zulks niet meer te zullen doen. Het Openb. Min. vond geen termen de boeten om die redenen te verminderen. Niet verschenen: Adr. v d. G., J. Fr., H. Anth. v. Z., C. Sn., D. v. d. J., L. B., Jb. S„ M. W. St., A. Verb., A. M.. C. v. d. W., Jb. P., H. P., Abr. Anth. v. d. W., Kr. B., J. K., Adr. K., E. v. M., L. v. d. W„ St. T., W. M., J. B., Adr. Sp., K. M., H. P. Allen verstek. NIEUWE TONGE. Op het hulp telegraafkantoor zijn gedurende de maand Februari behandeld 145 telegram men 479 telefoongesprekken en 10 oproe- pings totaal 634 MIDDEEHARNIS. Van de visscherij zijn te IJmuiden binnen gekomen de vischsloep Oranje Nassau st. J. de Koning met f300, GOEDEREEDE. Met de garnalen-visscherij gaat het toch heel wat vooruit. De vorige week werd tot 90 Kilo in het getij per vaartuig gevangen. Berooving. Bij den heer Sanders, in de Passage te 's-Gravenhage is een allerbru- taalste berooving geschied. De heer S. was op zijn kantoor, toen plot seling iemand met een groot mes in de hand binnentrad, hem bij de keel greep en tegen hem zei: „Geef me onmiddellijk f25, of je gaat er aan". De heer S. kon zich niet verweren, was half bewusteloos en kon niet anders doen dan het individu de geëischte som ter hand te stellen. De man ging daarop kalm heen. De heer Sanders heeft aangifte gedaan op het politie-bureau aan de Riviervischmarkt. De politie onderzoekt de zaak, maar het zal haar moeilijk vallen den kerel in handen te krijgen. (Vad.) Voortvluchtig. Sedert Vrijdagochtend on geveer 8 uur is uit 's-Gravenhage voortvluch tig een 14-jarige kantoorbediende bij het dagblad de „De Nederlander", aldaar. De jongen wordt verdacht zich ten nadeele van de directie van genoemd dagblad te hebben schuldig gemaakt aan verduistering van een aangeteekenden brief, inhoudende f 1500 aan bankpapier. Nader wordt gemeld, dat de jongen te 's- Hertogenbosch is aangehouden. Hij had reeds een kleine honderd gulden opgemaakt. Kolendamp. De familie P. v. P., te Noord- wijkerhout, had de vulkachel in het slaap vertrek te veel afgesloten. Dientengevolge werden Zaterdagmorgen de vrouw en twee kinderen door kolendampvergiftiging bewus teloos gevonden. De toestand is zorgwekkend. Gevaarlijke personen. Het is, zoo schrijft men uit Middelburg aan de N. R. C. de po litie gelukt de hand te leggen op twee ge vaarlijke personen. Een inwoner van Dom burg Jiad een brief ontvangen, waarin hem gevraagd werdt Vrijdagmiddag om twaalf uur aan het station Middelurg te komen, waar hij van twee mannen tegen betaling van f 300 de voorwerpen zou terugontvangen die hem te Amsterdam eenigen tijd geleden ontstolen zijn. Indien hij de f300 niet gaf zouden de mannen van hem dingen bekend maken, die zijn goeden naam ten zeerst zou den schaden. De bedoelde heer uit Domburg ging naar de plaats van samenkomst en vervolgens met de beide mannen in een café. Daar be vonden zich ook de inspecteur van politie S. een agent, beiden in burgerkleeren. Toen de beide personen met hun slachtoffer het café wilden verlaten, werden zij aangehouden en naar het bureau Van politie overgebracht. Daar gaven de aangehoudenen op te zijn de 50-jarige A. v. O. en de 27-jarige H. J. G. en beiden te Amsterdam te wonen. Het schijnt dat men te doen heeft met oude be kenden der politie, met wie ook te Amster dam nog wat valt af te rekenen. Beide man nen zijn heden naar Amsterdam overgebracht. Gasvergiftiging. De arts S. J. van N. en zijn echtgenoote zijn Vrijdag dood in hun huis gevonden aan den Wagenweg te Haar lem. Hun dochter leefde nog, doch is er ernstig aan toe. Men denkt aan gasvergifti ging. (N. R. C.) Verduistering. Een loopknecht van een kleedermagazijn in Den Haag is overgebracht naar het huis van bewaring aldaar, als ver dacht zich bij herhaling ten nadeele van zijn patroon aan verduistering van gelden te heb ben schuldig gemaakt, door verschillende bedragen, welke hij bij de klanten in de, ten eigen bate aan te wenden. De aangehoudene heeft bekend zich op deze wijze ruim f200 wederrechtelijk te hebben toegeëigend. (N. R. C.) Vermist. Sedert Vrijdagmorgen 10% uur wordt te Schiedam vermist de 8-jarige Grietje van der Ent. Ze heeft op dat uur de school verlaten en is sedert niet meer gezien. (Sch. Ct.) Mist. De Stanfries X, varende van Leeu warden op Amsterdam, en geladen met stuk goederen benevens 27 stuks vee, is Vrijdag nacht aan den grond geraakt tegen den oos telijken leiddam van het Krabbershat. Drie andere booten, ook van de Nieuwe Leeu warder-Stoombootmaatschappij, de Stanfries I, Stad Franeker en Stanfries III zij gister middag vertrokken ter assistentie. De scheepvaart wordt door den zwaren mist zeer belemmerd. Kindermoord.? Donderdag is te Venhuizen in de nabijheid van de spoorlijn het verminkte lijkje gevonden van een pasgeboren kind. Het hoofdje werd op eenigen afstand gevon den. Vermoed wordt dat het lijkje uit den trein is geworpen. De politie doet onderzoek. Gevaarlijk spel. De olifanten van de te Aalst in België vertoevende menagerie van Hagenbeek doen dagelijks een wandeling door de stad, en de straatjeugd vermaakt zich met hen snoeperijen te geven. Een jongen vond het aardig, een stukje brandende sigaar te geven, wat hem duur te staan kwam. De dikhuid gaf hem met den snuit zulk een ge weldige slag, dat de jongen vijf meter ver vloog en met inwendige kneuzingen werd opgenomen; de dokter staat voor zijn leven niet in. Spoorwegongeval. Te Venraai reed Za terdagmorgen omstreeks 8 uur de goederen trein 3801 der H. IJ. S. M. schuin in den goederentrein 1362 der Staatsspoor, waardoor alle lijnen versperd werden. Persoonlijke on gelukken hadden niet plaats. De goederentrein der Hollandsche Spoor liep, doordat deze door onveilig signaal reed, op den goederentrein der Staatspoor, welke op het hoofdspoor rangeerde. Beide machi nes kregen belangrijke averij, terwijl een 20- tal goederenwagens over elkaar kwamen te liggen. Het ongeval is grootendeels te wijten aan den dikken mist en het feit, dat op het hoofd spoor gerangeerd werd. Het verkeer jis geheel gestremd. Alle rei zigers moesten overtappen. Hij had de vrijheid lief. Zes jaar had de Hopelsche mijnwerker in zijn Heimatt nog te goed, daarom onttrok hij zich aan het speurend oog der Duitsche politie, zocht en verkreeg onderdak en werk in de gastvrije Zuid-Limburgsche mijnstreken. Reeds woonde hij te Kerkrade een tijdje ongestoord, doch mijnheer was gesignaleerd in het politieblad en de chef-veldwachter kreeg hem in de ga ten. Hij werd opgepikt en in een der cellen van het nieuwe raadhuis ondergebracht. Voor het transport naar Maastricht of naar de Heimath zou hij eerst even voorgevoerd worden bij den Kerkeraadschen burgervader De chef-veldwachter ging hem halen en wilde hem van het sousterrain uit naar burgemeesterskamer brengen. Op de trappen die naar boven leiden draaide de man zich plotseling om, stiet den veldwachter onderste boven en zette het op een loopentoen de veldwachter tot het besef kwam van wat er gebeurd was, had de vrijheidlievende vreem deling reeds een flinken voorsprong, zoodat hij niet meer ingehaald kon worden en het de politie tot nu toe niet gelukte hem nog maals in te rekenen. L. K. Baggermolen gezonken. Terwijl men in het IJ nabij den kop van de Haringkade te Amsterdam aan het baggeren was, werd een balk door een der bakken opgehaald. Daar deze balk niet door het betrekkelijk nauwe gat naar boven kon, stuitte hij met volle kracht tegen den bodem van de bag germachine, waardoor deze lek werd. De equipage wist zich door overspringen te red den. Bijna onmiddelijk na het ongeval begon het vaartuig te zinken. Hët ligt in diep water. Het wrakscheepje van den Havendienst is op het gezonken vaartuig geplaatst, ter waar schuwing voor voorbijvarende schepen. Vorig jaar deed zich eenzelfde geval voor bij den steiger van den West-Indischen Mail dienst. Ook toen werd een zware balk opge haald. Een incident op het Bossche carnaval. Men meldt uit 's-Hertogenbosch aan het Dbld. v. N.-Br. In de Cosiëteit Casino, alhier, heeft zich op een der Carnavalsavonden een incident voorgedaan, tusschen een burgemeester van een naburig plaatsje en een officier. De burgemeester was, hooggedopt, met zijn wederhelft naar de Carnavalspret komen kijken. Aan een tafeltje gezeten kwam bij hen een officier plaats nemen en scheen in grappige stemming. Althans, zonder dat de burgemeester het had gemerkt was een schaal tje met suiker in zijn hoogen dop, die hij naast zich had gedeponeerd, geborgen. Toen de burgemeester zijn hoed wilde opzetten, kreeg hij het suikerschaaltje op zijn hoofd, en eenigzins geraakt daarover, smeet hij den officier het schaaltje naar het hoofd. Naar men zegt, gaf deze dgn burgemees ter daarop een oorveeg. De officier wilde dat de burgemeester de zaal zou worden uitgezet, doch hierover wer den door het bestuur der zaal blijkbaar geen termen gevonden. Nader hooren wij, dat van een en ander namens den Burgemeester procesverbaal moet zijn opgemaakt door de politie. Een brutale inbraak. Te Amsterdam is weer een brutale inbraak gepleegd. Ter wijl de bewoners van het perceel Weesperzijde 139, de familie Wolff sliepen is er ingebro ken. Dader of daders hebben zich aan de ach terzijde door een clocetraampje toegang tot de woning verschaft. Eenig tafelzilver is meegenomen. De politie heeft met een politiehond doen speuren, tot nu toe zonder resultaat. Als eigenaardige bijzonderheid kan dienen, dat op den tweeden Kerstdag bij de familie Wolff op precies dezelfde wijze werd inge broken als thans is geschied. Toen maakten de ongenoode gasten zich meester van 12 zilveren lepels en vorken, benevens van twee groote soeplepels en sta ken zich bovendien in de kleeren van den heer des huizes. Het schijnt, de heeren inbrekers dit keer vergezeld waren van een hondje, tenminste bij de schutting werden de afdrukken der pooten gevonden. Diezelfde afdrukken ont dekte men de vorige week op het terrein der Amstelbrouwerij, die toen ook de twijfelach tige eer van een bezoek als den heer Wolff werd gebracht te beurt viel. Op Woensdag 4 Maart 1914 des namiddags 2 uur aan de haven te Dirksland van een groote partij timmerhout als planken, latten, schroten, rib" i ben enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Woensdag 4 Maart 1914, v.no. 10'/, uur,publie ke verkooping van S paarden, 7 stuks hoornvee en bouw- en schuurgereedschap, ten verzoeke van- en voor de bouwschuur van Jan Korteweg, aan den Ondelandschendfjk onder Ooltgensplaat. Notaris Mr. VAN WEEL. Op Woensdag 4 Maart 1914 des v. m. lOuur. Ten verzoeke en aan de bouwschuur van Mej.de Wed. A. van Paasschen te Nieuwe Tonge van4 paarden, 4 stuks hoornvee, 12 loopvarkens benevens land bouwwerktuigen en gereedschappen. Notaris VAN HU UREN. Op Donderdag 5 Maart 1914 des namiddags l uur aan den Molendijk te Melissant van een groote partij timmerhout als planken, latten, schroten, rib ben enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag 5 M art .914 des voorm. 9.30 uur. Ten verzoeke en aan de bonwwoning van den heer Jacob Zeedtfk te i ieuwe Tonge van6 paarden 12 stuks hoornvee, 7 loopvarkens landj) bouwwerktuigen en gereedschappen benevens hooi, strooi en bieten. Notaris VAN B0UREN. Vrijdag 6 Maart 1914 's v.m. half elf uur, te Goedereede, op het eind van de Catharinastraat, van 4 paarden en landbouwgereedschappen, ten verzoeke van den heer H. J. Bandifort te Goe- dereede. Notaris VAN DEN BERG. Op Vrijdag 6 Maart 1914 des namiddags 1 uur op het erf van Joh. Breen te Ouddorp van een groote partij timmerhout als planken, latten, schro ten, ribben enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Zaterdag 7 Maart 1914 des namiddags i uur aan de kaai te Stad aan 't Haringvliet van een groote partij timmerhout als planken, latten, schro ten, ribben enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Zaterdag 7 Maart inzet en Za.erdtg 14 Maart afslag, telkens 's avonds 6 uur te Ouddorp in het Logement van Akerehoek van: a. Een huis met schuurije, erf en grond te Ouddorp, in den polder het Oudeland, aan den Dorp weg, kad. sectie E. No. 2041, groot 15 aren 30 centiaren (100 R, V, M.dadelijk te aanvaarden. b. Eene schuldvorderdering ten laste van Cor nelia van der Linde te Ouddorp, groot in hoofd som f 426,03, rentende 5 pOt. 's jaars, te goed sedert 1 Janu-ri 1913, ten verzoeke van de erven van Mej. de Wed. 8. v. d. Wiele geb. Polderman. Notaris VAN DEN BERG. Op Maandag 9 Maart 1914 des voormiddags 10 uur aan de kaai te Den Bommel van een groote partij timmerhout als planken, latten, schroten, rib ben enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Dinsdag 10 Maart 1914 des voormiddags 10 uur bij het café Jacobs te Achthuizen van een groote partij timmerhout als planken, latten, schro ten, ribben enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Dinsdag 10 Maart 1914 des namiddags 2 uur aan de kaai te Ooltgensplaat van een groote partij timmerhout als planken, latten, schroten, ribben enz. Deurwaarder GROENENDIJK. 7904 Op Woensdag 11 Maart 1914, des voorm. 10 uur, ten verzoeke en aan de bouwschuur en de woning van de Erven van den Heer Andries Prince e Oude Tonge, van: 5 Paarden, 4 loopvarkens, landbouwwerktuigen, en gereedschappen, hooi, stroo, haver, Aardappe len enz. benevens een volledigen inboedel. No taris VAN BUUREN te Middelharnis en Notaris VAN DEN BERG te Qoedereede.

Maas- en Scheldebode | 1914 | | pagina 2