Plaatselijk Nieuws. Kechtzaken. Kantongerecht te Sommelsdijk. Posterijen. x Verkoopingen. Gemengd Nieuws. om alle provinciale bestuursfuncties op te heflen, bewijst wel, dat de president der Chineesche republiek op het oogenblik over een dictatoriale macht beschikt. Én deze macln zal nog groo'.c- worden, wanneer het kabinet afgetreden en het zgn. »presidenti- eele systeem», waarbij de ministers door staatssecretarissen, die slechts aan den presi dent verantwoording schuldig zijn, vervan gen worden ingevoerd zal zijn. Eu de in voering van dit systeem zal ongetwijfeld niet lang op zich later wachteD, daar Juan- Sji-Kai reeds besloten heeft om aan Hsu Shi- Cbang, en zoo deze weigert, aan Chao-Ping- Chuu detutuh van Tientsin, de leiding der nieuwe regeering op te dragen. Sommelsdijk. Het aantal vorderings- plichtige paarden bedraagt in deze ge meente 241. Middeiharnis. Den Heer B, de Korte heeft (wegens zijn inziens door het bestuur gestelde onaannemelijke voorwaarden waar door hij zich in zijn eer voelt aangetast) be dankt als koster in het Evaugeliesatie ge bouw tegen 1 Maart a.s. Tot de Coöperatieve op te richten spekslagerij alhier zijn reeds ruim 30 per sonen als lid toegetreden, Naar men ons meedeeld is van Ged. Staten bericht ontvangen alsnog verande ring te brengen inzake 't besluit door den gemeenteraad om 't Weeshuis geen subsi die te verleenen. Den 18 Febr. zal de verhuring plaats hebben van gemeentewege van ro percee- len aan te leggen tuingrond in de gewezen lijnbaan. De navolgende Lotelingen zijn op geroepen ter inlijving op 3 Maart 1914. Matinus Koppenhol, Bnelie Torpedisten. Thomas Stapel, Bnelie Vest. Art. Gerrit Zoon, Brieile Vest. Art. Matheus Sareise, Brielle Vest. Art. Arend Krijtenberg Brieile Vest. Art. Hermanus Coolberge. Brielle Vest. Art. Jan Blok Willemstad Vest. Art. Matheus Smit Hellevoetsluis Vest Art. Ger- rit Verburg op 18 Maart 1914 Helder Zeemilitie, Daartoe uitgenoodigd door het Be stuur van de afdeeling Middeiharnis en omstreken der Nederlansche veieemging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken, trad den 7 Februari 1914 in de zaal van K. J. Meijer op, de heer T. Duijm van 's Gravenhage, met het onderwerpPlaat selijke keuze. Spreker zette in een helder betoog de beteekenis van plaatselijke keuze en het desbetreffend petitionement (verzoekschrift) uiteen en wekte alle aanwezigen op, wan neer het petitionement, gericht aan H. M. de Koningin, waarbij wordt verzocht de drankwet in dier voege te wijzigen, dat al le ingezetenen eener gemeente van 23 ja ren en ouder, mannen zoowel als vrouwen het recht hebben te stemmen over het al dan niet verdwijnen (of verminderen) der drankgelegenheden, ter teekening wordt aangeboden het te teekenen en mede op te trekken achter het blauwe vaandel der geheel onthouding. Een dankbaar applaus beloonde spreker voor zijn gehouden rede Na een korte toespraak van den fungeeren- den voorzitter werd de vergadering gesloten. (part. corr.) Stad aan 'fc Haringvliet. Op de lijst bedoeld bij art. 18 der leerplichtwet komen 136 kinderen voor. Van de 15 ingeschrevenen voor de militie lichting 1915. voor deze gemeente is er slechts een die rede van vrijstelling heeft wegens broederdienst. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente zal worden gehouden op Donderdag 12 Februari a.s. 's namiddags 1 uur. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is besloten de eerste Zater dag van iedere maand de straten te laten schuren. Toen M. v, W, zich Zaterdagmorgen aan het wasschen was is zij plotseling onwel geworden; de inmiddels geroepen genees kundige kon slechts den dood coöstateeren Oude Tonge. »Naar wij vernemen is het wederom te Oude Tonge veroorloofd dat de biljetten van verkoopingen door de notarissen, op het gemeentebord wor den aangeplakt door den gemeentebode. (part. corr.) Dirksland. De opbreDgsi bij de gehou den Zanguitvoering j.l. Donderdag ten bate van Broeder en Zuster Koudijzer uit Mid delharnis bedroeg f34.50. Als we nog even terug zien op dien avond mogen we haast wel zeggen dat het een mooi succesje was. In den vooravond was men eenigzins be vreesd niet veel publiek te zien opdagen, aangezien denzelfden avond in de Gemeente Bioscoopvoorstellingen werden gegeven. 't Viel echter geheel anders uit. 't Ruime gebouw liep aardig vol, rijken en armen kwamen luisteren naar het schoone vierstemmig Psalmgezang en andere liederen die beurtelings door de zangers werden aangeheven, Het mannenkoor met w.n. Directeur heeft o.i. in dezen een goed werk verricht door aan velen een genoeglijken avond te verschaffen waarbij zeer zeker ieder blijmoedig zijn penningske heeft afgezonderd voor bovengemelde lieden voorwien inzonderheid ook dezen avond in dankbare herinnering zal blijven. We hopen met vele andere deze menschen nog meer in ons midden te zien, Ilerkingen. L.J. week gebeurde he den Heer C. Roodzand, met zijn zoon get zeten in een met paard bespannen rijtuig, onder deze gemeente in een sloot terecht te komen. In de onmiddellijke nabijheid k Dn hij z'ch van droge kleeren voorzien. Schrikken van het paard scheen de oor zaak te zijn van dit ongeval dat overigens vrij goed moet zijn afgeloopen. De oudste inwoner dezer gemeente L. v. d. Doel is j.l. week op bijna 93 (ja rige leeftijd overleden en Maandag 1.1. aan den schoot der aarde toevertrouwd. Thans is voorzoover ons bekend de oudste inge zetene de 87 jarige Mej. de Wed. Math. Best man. De Heer A. Munters Az. is onlangs door B. en W. der gemeente Melissant aldaar tot tijdelijk secretaris dier gemeente benoemd wat door omstandigheden eerst thans wordt meegedeeld. stellendam. Tegen P. D. H. alhier, is proces verbaal opgemaakt wegens over treding der Jachtwet waarbij zijn geweer in beslag werd genomen. Het woonhuis met erf en schuurtje, van A. Spuij en kinderen is Vrijdag 6 Fe bruari jl, bij veiling ingezet op f 1520 door A. Spuij. Op vermoeden van ernstige mishan deling is bij K. V. onder deze gemeente jl. Donderdag door de politie een kind weggehaald, een meisje van ongeveer vier jaar, dat aldaar verpleegd werd. Het werd gevonden, in een zak gebonden, in de schuur. Vrijdag is het kind, dat vele sporen van mishandeling toonde, naar R'dam gebracht. De zaak zal verder onderzocht worden. Woensdag 4.Febr. jl. vierden de Jong.- en Knapen ver. hun gewone jaarfeest. Er waren nog al veel bezoekers, en hoe wel het duurde van 's av. 6-t2 30 bleven de meesten, onder het genot van een kop je melk en koekjes tot het einde toe luis teren naar de vele opstellen en voordrach ten die ten beste gegeven werden. Vrijdag morgen overleed alhier een der geachtste ingezetenen van Stellendam de heer D. Zazijer Az, De overledene is gedurende 36 jaren onafgebroken raads lid geweest, waarvan 24 als wethouder. Maandagmorgen werd hij ter aarde besteld waarbij een groote stoet de lijkkoets volgde. Met de garnalenvisscherij is het in den laatsten tijd niet te best gesteld. Voor al de vorige week werd zeer weinig ge vangen. Vrijdag werd zelfs ondanks het mooie weer niet eens gevischt. Een der blazerschuiten gaat op 't oogenblik inplaats van op garnalen, op bliek uit voor bemes ting. Goedereede. Vorige "week Donderdag ochtend lag bij den veehouder D. Lodder een koe dood in den stal. Zaterdag zaten eenige arbeiders in het veld hun maal te gebruiken, toen plots een leeuwerik in hun midden neer streek, zij werd door een sperwer achter volgd die daardoor zijn prooi miste. In de raadsvergadering van Vrijdag 6 Feb. werd tot secretaris benoemd de heer G. Tanis alhier, 6 stemden voor, 1 tegen. Nabij de haven alhier, in het Zuider- diep, heeft een Moerdijker visscher, met de kuil waarmede bliek wordt gevangen, een zalm bemachtigd die 22 ponden zwaar was en f 66.opbracht. De schippersknecht F. T. had Vrijdag het ongeluk een zijner vingers zoodanig tus- schen het zwaard te klemmen dat genecs- kundigehulp noodzakelijk was. Stratzitting van Woensdag 4 Febr. r9i4. Veroordeeld Ter zake „jack/overtreding." G. G. v. S. te Oude XoDge bij verstek tot twee boeten van f 10, subs. 5 dagen elke boete met verbeurdverklaring van liet acnterlaad jachtge weer A. B. te Stellendam tot een boete van f 4, subs 2 dagen Th. K. te Oude Tonge lot twoe boeten van f 3, subs. 2 dagen elke boete P. J. T. te Dirksland bg verstek tot een boete van f 10, snbs. 3 dagen J. L. V. te Dirksland bij verstek tot een boete van f 10, subs. 3 dagen O. P. te Sommelsdgk bij verstek tot twee boeten van f 5, subs. 3 dagen elke boete met verbeurd verklaring van het geweer J. W. te Ouddorp, tot een boete van f2, subs. 2 dagen met verbeurdverklaring van den aldraaier. Ter zake van nachtrumoer D. de K. en L. F. te Oude Tonge, ieder tot een boete van f 2, subs. 2 dagen A. v. d. L., H. v. d. L., O. V-, Kl.V., allen te Ouddorp, bij verstek ieder tot een boete van f 3, subs 2 dagen M. M., W. K., te Ouddorp bg verstek veroor deeld tot een boete van f 3, subs. 2 dagen; W. B. te Ouddorp tot een boete van f2, subs. 14 dagen tuchtschool. Ter zake rumoer op het stationsperron J. de L. te oude Tonge tot een boete van f5, subs. 3 dagen. Ter zake dronkenschap A. P. te Middeiharnis tot een boete van f 3, subs. 2 dagen O, v. d. W. te Middeiharnis tot een boete van f 6, subs. 8 dagen P. H. te Onddorp bij verstek tot een boete van f 8, subs. 2 dagen; J. Gr. Kn. te Nieuwe Tonge bg verstek tot een boete van f 8, subs. 2 dagen A. G. te Oude Tonge tot een boete van f 3, subs. 2 dagen. Ter zake overtreding der Leerplichtwet1': 0. v. d. L. te Ouddorp bij verstek tot een boete van t 1, subs. 1 dag; W. v. H. te Ouddorp bij verstek tot een boete van f 2, subs. 2 dagen J. K. te Ouddorp bij verstek tot een boete van f 2, snbs. 2 dagen; H. v. H. te Sommelsdgk tot een boete van f2, snbs. 2 dagen; P. F. te Middeiharnis tot een boete van f 2, subs. 2 dagen. Terzake overtreding Pinnenmsseherij reglement": W. R. te Goedereede tot eeu boete van f 3, subs. 2 dagen. Ter zake overtreding van de Keur van de Ge nerale Dijkage te Stellendam J. L. K. en H."K. beiden te Stellendam, leder tot een boete van f 3, subs. 1 dag. W. P. te Middeiharnis ter ztke rijden met beladen wagen over de klinkerstraat Oostdijk te Sommelsdgk, bij verstek tot een boete van f 2, subs. 2 dagen. Ter zake overtreding Pol. Verordening van Me lissant: J. C. te Melissanl tot een boete van J 3, subs. 2 dagen. Ter zake overtreding van de Verordening op de Brandweer: J. K. te Sommelsdijk bij verstek tot een boete van f 4, subs. 2 dagen. Ter zake „overtreding der Wapenwet": M. H. W. te Middeiharnis tot een boete van f 2, subs. 7 dagen tuchtschool met verbeurdver klaring van het geweer. Ter zake „het dooden van een vogel, nuttig voor den landbouw": A. L. B. te Sommelsdijk tot een boete van f 3, subs. 2 dagen. Ter zake „loopen op bezaaiden grond": K. J. M. te Middeiharnis tot een boete van f 4, subs. 2 dagen. Ter zake „loopen op verboden terrein": J. P. en H. P. te Ouddorp ieder tot een boete van f 5, subs. 3 dagen. Ter zake „rijden zonder licht": J. G. te Ooltgensplaat tot een boete van f0,50 subs, 7 dagen tuchtschool; A. M. H. te Sommelsdijk bij verstek tot een boete van f 2, snbs. 2 dagen. Gr. v. O. te Middeiharnis ter zake „rijden met een voertuig zonder licht" bij verstek tot een boete van f 2, subs. 2 dagen. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Ten postkantore alhier zijn over de vorige maand gevoerd 324 gesprekken, 21 oproepberichten en 77 telegrammen zijn verzonden en 49 telegrammen ontvangen. STELLENDAM. Gedurende de maand Januari werden aan het Hulp telegraaf en telefoonkantoor alhier behandeld: 185 telegrammen, 134 gesprekken en 15 oproepberichten. Op Woensdag 11 Februari 1914 des voormidd. 9 uur aan de Kaai te Middeiharnis en des voormiddags 10'/, uur aan de kaai te Sommelsdgk van eene groote partij sparren. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 11 Februari 1914 des nam. 2 ure te 8ommelsdijk aan de Voorstraat voor den heer M. de Haas van meubilaire en andere huis houdelijke goederen. Het antiek wordt des namiddags 3 ure verkocht. Bezichtiging des voormiddags 10—12 ure. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag 12 Februari 1914 des voormidd 10'/, ure te Den Bommel aan de Kaai van sparren en palen. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag 12 Februari 1914 des nam. 1 ure te stad aan 't Haringvliet aan de Kaai van sparren en palen. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag 12 Febr. 1914, des voorm. 10 uur te Dirksland, aan den Gelderscken- dijk, van eene roodbonte Koe die 10 Maart 1914 haar derde kalf moet afleggen, landbouw-, schuur- en stalgereedsehappen, een partijtje hooi, de mest in de mostput in 2 perceelen, ten verzoeke van den heer J. Stolk Az. te Dirksland Notaris VAN DER SLUYS. Verhuring bij inschrijving van 80 50 aren of 1 Gemet 226 Roeden V. M. Bouwland onder Goedereede in den polder Nieuw Westerloo, ten verzoeke van den heer Jb. Franke. Voor het seizoen 1914, met beding van vrije cultuur. Inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór of op Vrijdag 18 Februri 1914 ten kantare van Notaris VAN DEN BERG. Vrijdag 13 Februari, 's voormiddags 10£ uur, te Ouddorp, aan de Haven, van plan ken, binten, ribben, latten, deuren, ramen, kozijnen, vloerdeelen, schctten, Waal- en IJsselsteen, tegels, gootsteenen enz. ten verzoeke van den heer M. Heijmans te Rotterdam. Notaris VAN DEN BERG. Op Vrijdag 13 Februari 1914 's nam. 5 uur te Stellendam, terherberge van J.Knöps, van de Blazerschuit „de vrouw Jacomijntje", groot plra. 37 ton, liggende in de haven van Stellendam met volledigen inventaris ten verzoeke van Arij Spuij en kinderen. Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdag 13 Februari 1914-, 's namid dags 2 uur, te Stellendam, aan den Ach terweg, van meubilair, ten verzoeke van Arij Spuij en kinderen. Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdag 13 Februari 1914 des namid dags drie uur ten herberge van den heer G. Smits te Stad aan 't Haringvliet. Inzet van het huis met erf op den Hoek van den Molendijk en den Stoofdijk te Stad aan 't Haringvliet ten verzoeke van Mejuffrouw de Weduwe W. Braber Wzn. aldaar. No taris VAN BUUREN. Vrijdag 13 Febr. 1914 des voorm. 10 uur,aan de Kaai te Oude Tonge, verkoop van Sparren. Notaris VAN ISPELEN. Vrijdag 13 Febr. 1914 des namiddags half drie uur aan de Kaai te Battenoord, verkoop van Sparren. Notaris VAN ISPELEN Op Zaterdag 14 Februari 1914 des nam. 2 ure te Ooltgensplaat aan de Kaai van sparren en palen. Deurwaarder GROENENDIJK 7815 Op Zaterdag 14 Februari 1914, ies voorm. half tien uur, te Herkingen op de Kaai en des nam. ten half één uur, te Dirksland, aan de Meatkaai van eene flinke partij zware sparren. Notaris VAN DER SLUYS. Zaterdag 14 Februari 1914, 's nam. 2 uur, verkoop van schaarhout voor den heer D. Mooijaart Kz., gegroeid op boschland aan den 2e Groeneweg te Oude Tonge, bij J. A. Sala aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Op Dinsdag 17 Februari 1914 des voorm. 9.30 uur Ten verzoeke en aan de bouwschuur van Mej. de Wed. L. M. Born aan den Ring te Middeiharnis van: 2 paarden, landbouwwerktuigen en gereed schappen. Notaris van BUUREN. Op Woensdag 18 Februari 1914 's voor- middags 10 uur, te Dirksland, aan den Westdijk, op de hofstede „Duimpje" van 12 paardeD, waaronder Stamboekpaarden, 19 stuks rundvee, waaronder Stamboekvee, 9 loopvarkens, landbouw-, schuur- en stal gereedsehappen; een partij mest; eenige meubilaire goederen enz. ten verzoeke van den heer M. Kooman Hz.te Dirksland. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag, 19 Februari 1914, des avonds 7 uur ia het Hotel Spee te Som melsdijk. Inzet van het huis met erf en landbouwschuur aan den Ring te Sommels dijk en uitkomende aan den Zuidachterweg, kad. Sectie B. nummers 1167 en 1547, groot 4 aren 63 centiaren in 2 perceelen ten verzoeke van den heer C. Faasse al daar. Notaris VAN BUUREN. Donderdag 19 Februari 1914, vm. 9, uur, ten verzoeke van- en op de bouwwoning bewoond door Gebrs. Scheepers, in den Krammerpolder. onder deu Bommel, pu blieke verkooping van 17 paardeD, 20 stuks hoornvee en bouw- on scbuurgereedschap- pen enz. Nolaris Mr. VAN WEEL. Op Vrijdag 20 Februari 1914 des avonds 6 uur in het logement Moogaart te Den Bommel inzet van De huizen met pakhuis en erf op hetz. g. stoof- hot te Don Bommel op den kadaatraleu legger dier gemeente bekend Sectie R nummers 1579, 1580, 1581, 1582 en 1583, Bamen groot 4 aren 32 centiaren in twee peiceelen; ten verzoeke van de kinderen van wijlen den heer Jaques Kardux. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 20 Februari 1914, 's voor middags half tien uur, te Dirksland, aan den Westdijk van 10 paarden, waaronder stamboek Merrie, 41 stuks rundvee, 9 loop varkens, eenige kippen, landbouw-, schuur- en stalgereedsehappen, ten verzoeke van den heer P. van Prooijen Lz. te Dirksland. Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdag 20 Februari 1914 des namid dags drie uur ten herberge van den heer G. Smits te Stad aan 't Haringvliet afslag van bet huis met erf op den hoek van den Molendijk en den Stoofdijk te Stad aan 't Haringvliet ten verzoeke van Mejuffrouw de Wed. W. braber Wzn. aldaar. Notaris VAN BUUREN. Vrijdag 20 Februari 1914, n.m. 2 uur in het Hotel Hobbel, te Ooltgensplaat, openbare verpachting, voor drie jaren, 1914, 1915 en 1916, van weiland in het Weipoldersche gors, onder Ooltgensplaat, in 9 perceelen. Notaris Mr. VAN WEEL. Verhuring bij Inschrijving voor 8 jaren van den z.g. „Hanendijk" onder Nieuwe Tonge, Jaar- lgksche huurprijs bij inschrijvingsbiljet op te geven, Inschrijvingsbiljetten te bezorgen bg No taris J. van lepelen te Oude Tonge, uiterigk 21 Februari 1914. Op Maandag 23 Februari 1914 des voorm. 10 uur onder Melissant nabjj Dirksland, in den polder Oud Kraaijer op de hofstede „de Kraaijer" van 6 paarden, 1 hit, dorschmaehine, veerkar, hooi en stroo enz. ten verzoeke van den Edel Achtb. heer J.Zaaijer Pz. te 's Gravenhage. Notaris VAN DER SLUYS. Dinsdag 24 Februari 1914 voorm. 10 uur Ver huring voor 4 jaren der dijken, gorzen en vische- rijen der Ambachtsheerlijkheid Grgsoord bij A. T. Waars Zn, te Oude Tonge. Notaris VAN IS PELEN. Op Woensdag 25 Februari 1914 des voor middags presies haiftien ten verzoeke van en op de bouwwoning bewoond door den heer Tü, van der Bol te Middeiharnis, van16 paar den waaronder beste Belsche Veulenmerries 60 stuks hoornvee, 8 vette varkens en 12 loopvarkens, benevens wagens, rijtuigen, machines en verderen boereninspan. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 26 Februari 1914, des avonds 7 uur in het Hötel Spee te Som melsdijk. Alslag van het huis met erf en landbouwschuur aan den Ring te Sommels dijk en uitkomende aan den Zuidachterweg, kad. Sectie B. nummers 1167 en 1547, groot 4 aren 63 centiaren in 2 -perceelen en in combinatieten verzoeke van den heer C. Faasse aldaar. Notaris VAN BUUREN. Donderdag 26 Februari a.s. voorm. 9 uur precies, ten verzoeke van- en op de bouw woning bewoond door den heer A. van Prooijen a/d Blokschendijk onder Ooltgens plaat. Publieke verkooping van 10 Paarden, waaronder 4 veulendragend en een Klepper, zeer mak bij de weg en bij den tram, voorts 41 stuks Hoornvee en 10 loopvarkens, veergerijen, landbouw- en schuurgereed- schappen en eeuige meubilaire goederen. Notaris VAN ISPELEN. Op Vrgdag 27 Februari 1914 des avonds 6 uur in het logement Moogaart te De Bommel afslag van De huizen met pakhuis en erf op het z.g. Stoof- hof te Den Bommel op den kadastralen legger dier gemeente bekend Sectie B nummers 1579, 1580, 1581, li82 en 1583, samen groot 4 aren 32 centiaren in twee perceelen en combinatieten verzoeke van de kinderen van wijlen den heer Jaques Kardux. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 27 Februari 1914, des voorm. 10 uur, te Dirksland, aan den Noorddijk, op de hofstede „de Grutter stee" van 6 paarden, 22 runderen, 20 1 ropvarkens, eene partij kippeD, landbouw-, schuur en stalgereedsehappen, partijen mest, hooi, Btroo en mutserd, eenige meubilaire goederen enz. ten verzoeke van Mejufl'. de Wed. Johs. Polderman. Notaris VAN DEK SJLUYS, Op Woensdag 4 Maartl914des v. m. lOuur.Ten verzoeke en aan de bouwschuur van Mej. de Wed. A. van Paassohen te Nieuwe Tonge van4 paarden, 4 stuks hoornvee, 12 loopvarkens benevens land bouwwerktuigen en gereedschappen. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 5 Maart 1914 des voorm. 9 30 uur. Ten verzoeke en aan de bouwwoning van den heer Jacob Zeedijk te i.iauwe Tonge van 6 paarden 12 stuks hoornvee, 7 loopvarkens landj bouwwerktuigen en gereedschappen benevens hooi, strooi en bieten. Notaris VAN BDUREN. Diefstal. De 13-jarige loopjongen uit een ijzermagazijn te Gouda, zekere R., is door de politie aangehouden wegens diefstal van een bedrag van f60 ten nadeele van zijn patroon. De jongen had zich op het kantoor laten insluiten en een lade open gebroken. Het grootste gedeelte van het geld werd teruggevonden in een met aarde gevulden bloempot. De jongen zal ter be schikking der justitie worden gesteld. N. R. Ct. Kokend water. Te Overasselt had het 2-jarig dochtertje van W. Derks het onge luk een pot met kokend water omver te trekken, waardoor het zulke ernstige brand wonden bekwam, dat het Vrijdag aan de gevolgen is overleden. N. R. Ct. Treurig. Vrijdagmorgen is ten huize van den heer van M. te 's-Gravenhage, naar de N. Ct. meldt, een 5-jarig dochtertje, dat alleen thuis was, met haar kleeren in aan raking gekomen met de brandende kachel. Toen de moeder, die even uit was gegaan om in de buurt eeu boodschap te doen, thuis kwam, vond zij haar kind in deer- niswekkenden toestand, De kleine werd on- middelijk naar het ziekenhuis vervoerd, maar is 's middags aan de bekomen brandwon den overleden. Inspecteur van politie verdwenen. Uit Delft vernemen wij, dat de inspecteur van politie 3e klasse aldaar sinds ongeveer een week verdwenen is. Men verdiept zich in gLsingen omtrent de reden van zijn verdwijnen, daar hij be kend stond als een zeer oppassend man. (Vad.) Geen vergiftiging. Meö Meldt uit Raams- do uk veer, dat het bericht uit het Dgl.vau Nbr. over het opgraven van het lijk van het negenjarig dochtertje van den heer Van Son onjuist is. Wel is het kind plotseling gestorven, maar van vergiftiging was geen sprake. Van de fiets doodgevallen. Een meisje te Drachten, dat vlug op de fiets een bood schap zou verrichten, kwam te vallen en bleef op de plaats dood. De ongelukkige was pas 16 jaar. Gevolgen van ruw spel. De vrouw van deu heer Lukkes te Oudeschoot, voor eenige maanden noodlottig door een jongen met een steen in de oogen geworpen, is, na eerst te Leeuwarden te zijn behandeld,la ter naar Utrecht overgebracht en wordt daar nog steeds in het ziekenhuis verpleegd. De vrouw, die een bril droeg, kreeg het glas in de oogen. Zij is thans bijna geheel blind. Een heere-boef. Sinds jaar en dag maakte hij onze goede stad (Amsterdam) onveilig, schrijft het HbL. Oorspronkelijk van respectabele familie verschillende bloedverwanten bekleeden hoogst eervolle posities wist hij door zijn voorkomen vertrouwen in te boezemen en op allerlei manieren aan geld te komen, doch zorgde er steeds voor zooveel mogelijk uitbanden der politie te blijven. En wanneer bij in het geheel niets meer wist om aan geld te komen, ging de man naar een van de eer ste hotels, at en dronk van alles, logeerde soms enkele dagen, verdween dan zonder iets te zeggen of verklaarde ijskoud dat het hem op dit oogenblik niet convenieerde te betalen. Dan trok hij er weer op uit, bij nacht en bij ontij, altijd parasiteerend, schuimend in nachtcaie's en soortgelijke gelegenheden of er soms niet wat te halen was. Veer tien dagen geleden nog werd hij naar een der politiebureaux gebracht op klachte van afpersing. Maar het object der chantage vond het beter de klacht in te trekken. Dus liep onzo heere-boef vrij rond. Doch slechts voor korten tijd. De man had ook een vrouw, al wist men er bij den burgerlijken stand niets van. Wie weet had zij jaren geleden gemeend een goede partij te doen Nu moest zij kamers verhuren aan alleenwonende vrouwen. En telkens kwam die man weder terug, dwong haar om hem steeds weder toegang te ver leenen. Eenige maanden geleden moest de vrouw naar het ziekenhuis. De man was onbe perkt heer en meester en van die gelegenheid maakte hij gebruik om de piano van de vrouw het huis uit te halen en te verkoo- penhij maakte een geldwaardig papier te gelde, een kostbaar tafelkleed enz. Toen de vrouw uit het ziekenhuis terug kwam bemerkte zij natuurlijk terstond hoe haar huis geplunderd was en een aanklacht bij de politie volgde. De man is nu gear resteerd en ter beschikking der justitie ge steld. Inbrekerslistigheid. De vindingrijkheid van de heeren inbrekers wordt er niet min der op. Dit kan wel blijken uit het vol gende. De houder van een bankierskantoor kwam dezer dagen tot de ontdekking, dat aan de binnenzijde van de straatdeur van het door hem bewoonde perceel, gelegen in 't hartje van de stad op vernuftige wijze een toestelletje aan het Yaleslotwas aangebracht, waardoor dit slot aan de straatzijde was te openen. Aan den bin nenkant van de deur was aan het slot een koperen haakje gemaakt; aan dit haakje was een touwtje bevestigd en dit was we derom met een zeer klein haakje vastge hecht aan de brievenbus; zoodat de inbre ker slechts door de hand door de gleuf van de brievenbus behoefde te steken om dit haakje te grijpen en door te trekken het slot te doen openspringen. Doordien de straatdeur van het kantoor over dag tijdens de kantooruren geregeld geheel open stond was het geknutsel aan het slot moeilijk op te merken. Toen de bankier het had bemerkt deed hij aangifte bij de politie. Deze hield een paar dagen een oogje in 't zeil, echter zon der resultaat. De inbrekers hadden zeker lont geroken. Vermist. Te Zaandam wordt sedert Maan dag vermist G, L., onderwijzer te Oostzaan, Men vreest, dat hem een ongeluk is over komen. Door een vallenden boom gedood. Woens dagmiddag was de 18-jarige Teunis van Velzen, woonachtig in de buurtschap Hees, onder de Gem, Soest, bezig met het zagen van boomstammen op de werf van den houthandelaar T. Butseiaar aldaar. Bij het overeind zetten van een zwaren boomstam had Van Velzen het ongeluk te Struikelen hij kreeg den boomstam op het hoofd, met het noodlottig gevolg, dat de schedel geheel verbrijzeld werd en de dood onmiddelijk intrad. Zijn lijk is naar de ouderlijke wo ning vervoerd, Uniform 8. 8. De uniformen van het personeel der S.S. zullen een belangrijke wijziging ondergaan, waarbij doelmatigheid niet uit 't oog verloren is. Zoo zullen o.a. de jassen der conducteurs, thans met dub bele borstsluiting voor den zomer vervangen worden door luchtige driljassen. De duffel- sche jassen en broeken der rangeermeesters en voorlieden arbeiders zullen eveneens van behoorlijke stof worden vervaardigd. Ook de loopjongens zullen van een nette

Maas- en Scheldebode | 1914 | | pagina 2