Plaatseiyk Nieuws. Gemeenteraad. L. Bosschieter. Zoodat met 4 tegen 2 stemmen is gekozen tot Secretaris der Gemeente Stellendam dhr. P. v. d. Broek alhier, tegen 15 Febr. a.s. Thans is aan de orde, benoeming 2 leden voor de commissie tot wering van schoolverzuim. Aan de beurt van aftreden zijn de hee ren J. L. Bosschieter en A. van Oos- tenbrugge. Op de aanbeveling zijn ge plaatst Visscherij. Posterijen. Ingezonden Stukken. Verkoopingen. Uitslag Aanbesteding. Gemengd Nieuws. de motie-Reymond aan, waarin leedwezen wordt te kennen gegeven over de gebreken van den militairen luchtvaartdienst, maar tevens het vertrouwen wordt uitgesproken, dat de minister de noodige hervormingen zal weten te verwezelijken. RUSLAND. De Russische defensie. De Minister-president verklaarde in de geh >uden zitting der Doe ma-commissie, dat binnenkort aan de Doema een wets- u.,werp zal worden voorgelegd betreflende de noodige credieten voor de landsverdedi ging, die aanzienlijke somm'en vorderen zullen. OOSTENRIJK-HONGARSJE. liet Oustenrjksch-IIongaarsche leger. Te BOEDAPEST, diende der regeering bij de Kamer een voorstel in, om bet re- cruten-contigeat te brengen op 31.300 m n. waarvan 13 676 voor Hongarije. De Kamer heeft het wetsontwerp tot vermeerdering van het recruteu-coniiugeut aangenomen. WE BALKANSTATEN. Servië en Bulgarije. Volgens de «Duevnik'/ heeft de Russi sche legatie nieuwe stappen gedaan, ten eiDde Bulgarije aan te sporen, zich nau wer bij Servië aan te sluiten. De premier verklaarde, dat deze toena dering onmogelijk is, zoolang Servië door blijft gaan met Bulgarije in Macedonië molest aan te doen. SPANJE. De sinaasappeloogst in Spanje. De Hambargsctie Kamer van Koophan del heeft zich dezer dagen tot het Duit- sche consulaat in Spanje gewend, om ze kerheid te tverkrijgen over de verontrus tende geruchten üetrefl'ende de sinaasap- peloogst in dat land. In het daarop ont vangen antwoord worden deze geruchten overdreven genoemd. In het gebied van Valencia leed de oogst door vorst een schade van ongeveer 15 tot 20 °/0, over het geheel genomen heeft de oogst echter zoo goed als geen schade geleden. NOORW-AMERIKA. De overslrooming in California. Na uit S m Rranci3co gemeld wordt, is de (Jhicagosche post- en personentrein, die in het district van Santa Barbara, tenge volge der overstrooming met 100 passa giers Verloren gewaand werd teruggevon den. De reizigers bevonden zich in een zeer critieke positie en konden slechts met booten uit den diep in 't water staanden trein gehaald worden. Euorme landstreken in Cilitormë staan onder water, zoodat het gelteeie spoorwegverkeer onderbroken is. ZUID AMEH1KA. Geweldige overstrooming in Brazilië. 2000 personen vermist. Tele grammen uit den Staat Bahia melden dat Uannairetzas, San .Felix, en verscheidene andere steden door de builen haar oevers getrtden rivieren overstroomd zijD. De huizen staan geheel onder water en de verbindingen zijn verbroken. Tweeduizend personen worden vermist. De schade is zeer aanzienlijk. Ook in den staat Pernam- buco zijn verschillende plaatsen overstroomd. Suiuuielsriijk. Hel huis, bewoond door C. Ie Coatte, aan het Korteweegje is cnder- handsch verkocht aan H. van der Velde, alhier. In deze gemeente zijn 35 personen voor de militie, lichting 1915, ingeschreven. Op e^n nader te bepalen dag en uur hoopt voor da kiesvereeniging alhier op te treden de heer Ds. v. d. Voort v. Zijp, lid der Tweede Kamer en voorzitter der Antirev. Kamerclub. Middeiharnis. Tegen een vrouwsper soon is proces verbaal opgemaakt wegens beleediging. Door de Antirev. Kiesvereeniging Nederland en Oranje zal op Woensdagavond 4. Febr. om 7 uur een vergadering wor den gehouden, waarin door '1 lid A. Faasse eene Inleiding gegeven zal worden over sSrmvereimteiic. Alle leden en vrienden wordea verzocht deze zeer belangrijke ver gadering bij te wonen. De heer Vegtel hoopt binnenkort alhier, naar verneemt een politiekerede te houden. De slagers hebben het spek met S cent per Kilo afgeslagen. Den Bommel, Als een bewijs van bui tengewone hondentrouw vermelden wij het vogende De heer J. K. had eenigen tijd geledan zijn fiets bij den hoefstal van den smid v. d. S. neergezet, Zijn hond ging er bij liggen om er op te passeD, De Heer K. haalde zijn rijwiel 's avonds niet weg en de hond bleef op zijn post. Den volgenden morgen lag het trouwe dier nog op dezelfde plaats, die het ondanks de felle vorst niet verlaten had, V. d. S. lokte hem toen in de smede rij. Het beest sprong daar telkens voor het raam als wilde hij zich overtuigen, dat zijns meesters eigendom nog aanwezig was. Toen de zoon van den landbouwer M. Melissant over het ijs liep, zakte hij er in, hetwelk gelukkig opgemerkt werd door zijn broeder die hem spoedig op het droge bracht en hem alzoo van een wissen dood redde, De stoomboot >Maasnijph< heeft zijn dienst als gewoonlijk weder hervat. In deze gemeente komen op de lijst model A 278 leerplichtige kinderen voor. Verleden jaar 277. Oohgenspiaat. De tuin vroeger in huur bij L. Tiggelman is thans gegund aan P. Hoogmoed voor f15.ro winning en 40 ct. per roede voor huur. De volgende personen zijn ingeschre ven voor de militie van het jaar 1915. 1 Leendert Buscop Jz. 2 Anthonij van Dam Lz. 3 Jacobus Joseph Camphens. 4 Johannis van Eek Cz. 5 Antonius Jacobs Jz. 6 Hendrik Kacheland. 7 Evert Mas teilbroek. 8 Cornelis tan Maastricht. 9 Lec- uardus Basiiaan Moerenhout. 10 Adraan van den Houten ti Johannis Nelis. 12 Hermans Meeuwis van Nieuwenhuijzen Lz. t3 Hendrik Johannis van Nieuvvenhuijze Jz. 14 Jan Ras. 15 P. Verkerk. 16 Bas- t'aan Willem de Vos. 17 Machiel de Vos A?. 18 Pieter de Vos Jacz. 19 Levinus Tiggelman Az. 20 Marinus Tiggelman Jz. 21 Gijsbert van der Welle Wz. 22 Arend van der Wende. Ons geachte statenlid de heer Vegtel h >opt in het laatst dezer maand alhier een rede te houden. Nieuwe Tonge. Tot candidaten voor één lid van de Gemeenteraad wegens het overlijden van den Heer W. van Eesteren zijn gesteld de Heeren A. C. Breesnee D. Breesnee D. J. Breesnee en C. de Haas van Dorsser waarvoor de verkiezing zal plaats hebben op Woensdag 4 Februari in het Weeshuis. Op de lijst der candidaat- steliing van D. J. Breesnee is een schrijven geplaatst om op bovengenoemde geen slem- men uit te brengen door hem zelf onder teekend. Dirksland. In de Vergadering van den Raad dezer Gemeente van 26 Nov. 1913 is een voorstel van B. en W, om, ingeval eene Hoogere Burgerschool op dit Eiland mocht gestrchi worden een aanzienlijk bedrag beschikbaar te stellen indien de stichting te D.rksland mocht plaats hebben, welk voorstel werd gedaan in verband met de in geheime zitting gevoerde beraadslagin gen, met 4 tegen 3 stemmen verworpeD. Vóór stemden de beide Wethouders en de Heer M. Kooman. Maandagmorgen zou de jeugdige D. M. een paard leideri. Hij deed dit zeker verkeerd, want hij mende het dier in den boezem, waar men na veel moeHe met eecig werkvolk het beest weer uithielp en op hei droge bracht. De laatste ijspret bezorgde Maandag nog menig nat broekje, Reeds vroeg in den morgen haalde de boerenzoon J. B. een bengel uit de Kerkgracht wat hem na tuurlijk zeil een nat smeerig pak bezorgde. Ilerkingen. Zij die meenen, op een of ander grond, aanspraak ie kunnen ma ken op de kiezerslijst van het jaar 1914 geplaatst te worden gelieve daarvan voor 15 Februari aang fte te doen ter Secreta rie der Gemeente waarvoor formulieren kosteloos zijn verkrijgbaar gesteld. Belanghebbenden worden attent ge maakt op eene door Burg. en Weih. gedane publicatie, n.l. dat de lijst van eigenaars of beheerders van paarden zoo noodig aan te bieden voor een ieder gedurende de maand Febiuari ter Secretarie der Gemeente is ter inzage neergelegd. Het Kohier der Grondbelasting Dienst 1914 is op 24 Januari 11. den Rijksont vanger te Middeiharnis ter invordermg ter hand gesteld, Op de lijst bedoeld bij Art, 18 iste lid der leerplichtwet staan 130 namen van leerplichtige kinderen vermeld, Gedurende het tijdsverloop tusschen 1913 en I9t4 onderging de bevolking dezer gemeente de navolgende verandering op 31 Dec. 1912: 419 m. en 410 vr„ totaal 829 personen. Geb. 18 m. en n vr., totaal 29 pers. Gev. 14 m, en 20 vr., totaal 34 pers. Overt. 4 m. en 5 vr., tot. 9 pers. Vertr. 15 m. en 23 vr,, totaal 38 pers. Vermeerderd alzoo met 13 m. en 3 vr, totaal 16 pers. De Tievolking bestond op 1 Jan. 1.1. uit 432 m. en 413 vr., tot. 845 personen. 9 huwelijken werden vol trokken en 3 levenlooze kinderen geboren. In haar laatst gehouden Bestuursver gadering der Afd. »Groene Ktuisc alhier werden met algemeene stemmen bij verdee ling der functie's benoemd tot voorz. D. van Weel, vicevoorz. C. van Gelder, secr. A. Munters, penm. mag.m. A. W. Kor- vink. Overige gew. leden, L. v. Velde, J. Kalle en G. Nijpjes. Stellendam, Tot voorzitter der Zang ver. ïExcelsior« alhier,is gekozen de Di recteur, de heer M. Touw. De Secretaris, M, v. d, Vlugt, en de Pennm, H. Harden- dood, werden herkozen. De heer J. v. d. Broek alhier, heeft zijn huis en schuur onderhands verkocht aan H. v. Eesteren, die zijn woonhuis on derhands verkocht heeft aan H. v. Oosten- brugge waarin een wagenmakerij gevestigd zal worden, De stoomboot »Maasnijmph« varen de van StellendamRotterdam v. v. heeft Maandagmorgen den dienst weer her vat. Goederende. Het kohier der Grondbe lasting over het dienstjaar 1914 is den 27 Jan. invorderbaar verklaard en aan den Ont vanger ter invordering ter hand gesteld. Zaterdag stierf van den landbouwer H. v. Asperen een flink 4-jarig werkpaard en ongeveer 1 maanden geleden een 3-ja rige, dus in korten tijd twee leelijke scha- depos'ei. Vrijdagavond ongeveer 7 uur kleur de in het Westen de lucht opeens droevig rood, wat dadelijk aan brand deed denken, wat ook het geval was. De brand was te Ouddorp en wel bij den schilder Holleman wiens schilderswerk plaats met woonhuis en inboedel in minder dan 1 uur tijds afbrandde. Bijna niets kon worden gered, nl. van den inboedel, doch menschenlevens zijn niet te betreuren. Alles was verzekerd. Verscheidene jongelui van hier waren een kijkje gaan nemen, met het voornemen om met de tram van halfnegen teiug te keeren, doch er waren er zoovelen dat de tram ze niet kon bergen. Openbare Vergadering van den Raad der ge meente SOMMELSDItK op Donderdag 29 Jan. jJ., des voorin, ten 10 ure Voorz. den WelKd. Achtb. heer Burgemeester.' Aanwezig 10 leden. Een vacature wegens overlijden van dhr Jac. Joppe. De Voorz. opende de vergadering met gebed. Daarna spratc hij ODgeveer het volgende: Mijne HeerenWijl dit de eerste vergadering is in het Nieuwe jaar, kan ik niet anders dan u en de uwen Gods besten zegen voor 1914 toe te wenschen. Het jaar 1913 is weer voorbijge gaan. Maar de eerste vergadering dezes jaars heeft voor uw Raad niet onder de allergunstigste omstandigheden plaats, omdat één uwer door den onverbiddelijken dood uit uw midden is ontrukt. Kr is misschien niet één uwer die den over ledene zoozeer van nabjj kende als ik. Ik ben ervan overtuigd dat wanneer hij hier niet kon komen, voor de belangen der gemeente, dan was het omdat zijn lichamelijke toestand hem daartoe niet in staat stelde. Hoewel ik dit heb ondervonden, dat deze een ruime plaats had in zijn hart, en die belangen ook zooveel in zyn vermogen was heelt behartigd. Ik ben ervan overtuigd, dat ik uit uw aller naam spreek, dat de urea welke hij in ons mid den heeft doorgebracht, bij oos in de aange naamste herinnering zal voortleven. Alsnu worden de notulen der vorige vergade ring door den secr. gelezen en onveranderd vast gesteld. 1. Ingekomen stukken Missive van H.H. Ged. Staten, goedgekeurd terugzendend de Begrooting dienst 1914. Idem van hetzeltde College, waarbij bericht wordt, dat de gemeente voor de laatste termijn bedoeld b j de wet van 24 Mei 1897 nog te goed heelt de som van f 891.40. Alsmede goedgekeurd terug ontvangen het 2e suppletoir kohier H. Omslag en Hondenbelasting. Idem onder goedkeuring terug ontvangen de wijziging der Begrooting dienst 1918. Bericht van B. en W. van Middeiharnis, dat in haar vergadering tot lid der Gascommissie is benoemd dhr T. C. Nipius, en tot diens plaats vervanger dhr C. Nufl. Bericht van de H.H. S. Knops, Ja. Slis en J. Joppe Cz. dat zij hun benoeming respectievelijk No. 1 als lid der Gascommissie, No. 2 als regent van net Burgerlijk Armbestuur en No. 3 als lid der Plaatselijke Schoolcommissie aannemen. 2. Request van dhr Adriaanse, gastechnicus te Lunteren. Na voorlezing van hetzelve werd besloten over eenkomstig het voorstel van B. en W. dit siuk voor kennisgeving aan te nemen. 3. Een schrijven van B. en W. der gemeente Woerden, waarDij zij de bemiddeling van het gemeentebestuur inroepen, om te krijgen een Kieetiisehe Centrale voor Zuid-Holland. Voorz. Daar wij alhier een gasfabriek hebben en een Eleetrische Centrale Frakkee toch niet zal aandoen, stellen we u voor dit voor kennis geving aan te nemen. Waartoe wordt besloten. 4. Komt aan de orde de jaarlijksche waschlijst van af- en overschrijvingen. 5. Het kohier der hondenbelasting wordt voor gelezen en daarna vastgesteld. 6. Benoeming van een lid der Plaatselijke Schoolcommissie. De aanbeveling bestaat uit: No. 1 C. Vis Jz., No. 2 J. Gideon. Voorz. Waar B. en W. zich meenden aan deze aanbeveling te moeten houden, hebben zij noch- thans de personen in alphabetieche voigorde ge plaatst, zoouat het nu wordt: No. 1 J. Gideon, No. 2 C. Vis Jz. Voordat tot stemming wordt overgegaan, vraagt dhr van Beek nog of ook buiten de voordracht om gestemd mag wordeD. De Voorz. antwoordt dat men doen kan wat men wil, men is in dezen geheel vrij. De heeren Peekstok en G. Joppe worden aan gewezen als stemopnemers. Na stemming verkrijgt dhr M. Dijkers 6 stem men en dhr C. Vis Jz. 4. Alzoo benoemd dhr M. Dijkers, welke van zijn benoeming in kennis zal worden gesteld. Hierna giog de Raad op verzoek des Voorz. 0V6r in corniié generaal. Na heropening der vergadering werd nog be sloten om de houten beschoeiing der Kaai te doen vervangen door een steenen. Ten slotte werd nog besloten tot aankoop van verschillende perceeleu in het Achterom, noodig zijnde tot de doortrekking van de van Aersen siraat. De 6 perceeleu van de volgende personen: M. v. d. Have, Jan Joppe Cz., wed. J. Masten broek, M. Dorst, K, Goudswaard en Joh. Kamerling tot een gezamenlijk bedrag van f 5856. Nieta meer te verhandelen zijnde sloot de Voorz. de vergadering. VERSLAG van het verhandelde in de Openbare vergadering van den Gemeenteraad te Stellendam op 2 Febr. 1914 des n.m. 6.30. Aanwezig 6 leden. Afwezig dhr. Nag- tegaal. Voorzitter dhr. Burgemeester. De vergadering wordt door den voor zitter op de gebruikelijke wijze geopend, Daarna leest de Secretaris de notulen der v-orige vergadering, welke na een kleine opmerking van den voorzitter een weinig gewijzigd worden, waarna deze worden goedgekeurd. Aan de orde is de benoeming van een Uemeenteseqretaris. üp de voordracht daarvoor zijn ge plaatst No. 1 dhr. J.L. Bosschieter Burgemees ter. No. 2 dhr. P. v. d. Broek. Voor de stemming begint, vraagt Keijzer den voorzitter om zoodra de stemming is afgeloopen, de stembriefjes te willen verbranden. Waarop de voorzitter ant woordt dat dit altijd geschiedt. Daarna verzoekt de voorzitter dhr. van Oosten- brugge (als oudste lid na Nagtegaal) de stembriefjes te willen nazien, die hij (voorzitter) opent. Uitgebracht worden 6 stemmen, waar van 4 op P. v. d. Broek en 2 op J, J. L. Bosschieter en Dr. Mulder en A. v. Oostenbrugge en J. G. Knöps. Gekozen worden J. L. Bosschieter met algemeene stemmen en Av. Oos tenbrugge met 4 tegen 2 stemmen. Dhr. Knöps had 1 stem. 1 stemde blanco. Daarna verzoekt de voorzitter B. en W te machtigen tot het overschrijven van de post kosten van de nieuwe vuilniskar«, met het doel om het be drag spoedig te kunnen uitbetalen aan Birkhoff en van den Boogerd. Wordt de raad daartoe gemachtigd, Thans vraagt Holleman 't woord. Hij had eeni- ge vergaderingen terug gevraagd of de straten inzonderheid de nieuw aange legde geen namen behoorden te hebben. De voorzitter antwoordt hierop dat dit door B. en W. behandeld zal worden. Niets meer te verhandelen zijnde, wordt de vergadering gesloten. MIDDELHAR NIS. Van de visscherij is te IJmuiden buiten gekomen de vischsloep »Voorlichter« st. de Korte met f 800. SOMMELSDIJK. Maand Januari 1914. verzonden telegrammen 121 ontvangen 129 uitgaande telefoongesprekken 262 inkomende 193 totaal 705 BrieveD, waarvan afzenders of geadres seerden onbekend zijD, F. Krijgsman Nieuw Helvoet. P. Visscher Rotterdam, Slroopers Compagnie Sommelsdijk. NIEUWE TONGE. Op het hulptelegriafkantoor zijn gedu rende de maad behandeld 147 telegrammen 2 8 oproepings- en 5 5 7 telephoongesprekkeD. De Landbouw Onderlinge P. O. C. ,,*»verflahkee". 't Aantal leden bedroeg ia November, 19itf, 123 leden. 1912, 156 1913, 185 't Aantal ongevallen bedroeg in die maand. 1911. 3. duur, 10, 10 en 18 dagen. 1912. 9. 8, 9, 11, 12, 13, 16, 21 en 39 1913. 6. 4, 7, 7, 8, 12 en 20 A. W. KEIJZER, Secretaris. Melissant 22 Januari 1914. Op Donderdag 5 Februari 1914 des nam. 3 uur te Sommelsdijk aan den Binnenweg voor het huis van nu wijien mej. Wed. J. Dalebout van Meube laire goederen en huishoudelijke artikelen. Deur waarder GROENENDIJK. 7794 Donderdag 5 Februari 1914, des middags 2 uur te Ouddorp in den Oostdijk, voorde woning van de verkoopstor, van een huis houdelijken inboedel, ten verzoeke van de weduwe Johannes Tanis Willemszoon. Notaris VAN DEN BERG. Op Vrijdag 6 Februari 1914, te Stellen dam ten herberge van F. Troost, veiling en op Vrijdag 13 Februari 1914, te Stellen dam, ten herberge van J. Knöps, afslag, telkens 's nam. te half 5 uur, vaneen woonhuis met schuurt je, erf en grond (erf pacht tot 11 Nov. 1950) te Stellendam aan den Achterweg, kad. Sectie B. no 1408 groot 08 Aren 70 centiaren, ten verzoeke'van Arij Spuij en kinderen. Notaris VAN DER SLUYS. Op Maandag 9 Februari 1914 des nam. 2 ure te Nieuwe Tonge in polder Duivenwaard nabij „Houtlust" van ongeveer Vf H. A. schaarhout. Deurwaarder GROENENDIJK. 7794 Op Donderdag 12 Febr. 1914, des voorm 10 uur te Dirksland, aan den Gelderschen- dijk, van eene roodbonte Koe die 10 Maart 1914 haar derde kalf moet afleggen, landbouw-, schuur- en stalgereedschappen, een partijtje hooi, de mest in de mestput in 2 perceeleu, ten verzoeke van den heer J. Stolk Az. te Dirksland Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdag 13 Februari 1914 's nam. 5 uur te Stellendam, ter herberge van J. Knöps, van de Blazerschuit „de vrouw Jacomijntje", groot plm. 37 ton, liggende in de haven van Stellendam met volledigen inventaris ten verzoeke van Arij Spuij en kinderen. Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdag 13 Februari 1914, 's namid dags 2 uur, te Stellendam, aan den Ach terweg, van meubilair, ten verzoeke van Arij Spuij en kindereD. Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdag 13 Februari 1914 des namid dags drie uur ten herberge van den heer G. Smits te Stad aan 't Haringvliet. Inzet van het huis met erf op den Hoek van den Molendijk en den Stoofdijk te Stad aan 't Haringvliet ten verzoeke van Mejuffrouw de Weduwe W. Braber Wzn. aldaar. No taris VAN BUUREN. Zaterdag 14 Februari 1914,'s nam. 2 uur, verkoop van schaarhout voor den heer D, Mooijaart Kz., gegroeid op boschland aan den 2e Groeneweg te Oude Tonge, bij J. A. Sala aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Op Dinsdag 17 Februari 1914 des voorm. 9.30 uur Ten verzoeke en aan de bouwschuur van Mej. de Wed. L. M. Bom aan den Ring te Middeiharnis van: 2 paarden, landbouwwerktuigen en gereed schappen. Notaris van BUUREN. Op Woensdag 18 Februari 1914 's voor middags 10 uur, te Dirksland, aan den Westdijk, op de hofstede „Duimpje" van 12 paarden, waaronder Stamboekpaarden, 19 stuks rundvee, waaronder Stamboekvee, 9 loopvarkens, landbouw-, schuur- en stal gereedschappen, een partij mest, eenige meubilaire goederen enz. ten verzoeke van den heer M. Kooman Hz.te Dirksland. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag, 19 Februari 1914, des avonds 7 uur ia het Hötel Spee te Som melsdijk. Inzet van het huis met erf en landbouwschuur aan den Ring te Sommels dijk en uitkomende aan den Zuidachterweg, kad. Sectie B. nummers 1167 en 1547, groot 4 aren 63 centiaren in 2 perceelen; ten verzoeke van den heer C. Faasse al daar. Notaris VAN BUUREN. Donderdag 19 Februari 1914, vm. 9J uur, ten verzoeke van- en op de bouwwoning bewoond door Gebrs. Scheepers, in den Krammerpolder, onder den Bommel, pu blieke verkooping van 17 paarden, 20 stuks hoornvee en bouw- en schuurgereedschap- pen enz. Nolaris Mr. VAN WEEL. Op Vrijdag 20 Februari 1914, 's voor- middags half tien uur, te Dirksland, aan den Westdijk van 10 paarden, waaronder stamboek Merrie, 41 stuks ruuevee, 9 loop varkens, eenige kippen, landbouw-, schuur- en stalgereedschappen, ten verzoeke van den heer P. van Prooijen Lz. te Dirksland. Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdag 20 Februari 1914 des namid dags drie uur ten herberge van den heer G. Smits te Stad aan 't Haringvliet afslag van het huis met erf op den hoek van den Molendijk en den Stoofdijk te Stad aan 't Haringvliet ten verzoeke van Mejuffrouw de Wed. W. braber Wzn. aldaar. Notaris VAN BUUREN. Op Maandag 23 Februari 1914 des voorm. 10 uur onder Melissant nabij Dirksland, in den polder uud Kraaijer op de hofstede „de Kraaijer" van 6 paarden, 1 hit, dorschmachine, veerkar, hooi en stroo enz. ten verzoeke van den Edel Acbtb. heer J. Zaaijer Pz. te 's Gravenhsge. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 25 Februari 1914 des voor middags presies halftien ten verzoeke van en op de bouwwoning bewoond door den heer Th. van der Bol te Middeiharnis, van16 paar den waaronder beste Belsche Veulenmerries 60 stuks hoornvee, 8 vette varkens en 12 loopvarkens, benevens wagens, rijtuigen, machines en verderen boereninspan. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 26 Februari 1914, des avouds 7 uur in het Hötel Spee te Som melsdijk. Alslag van het huis met erf en landbouwschuur aan den Ring te Sommels dijk en uitkomende aan den Zuidachterweg, kad. Sectie B. nummers 1167 en 1547, groot 4 aren 63 centiaren in 2 perceelen en in combinatieten verzoeke van den heer C. Faasse aldaar. Notaris VAN BUUREN. Donderdag 26 Februari a.s. voorm. 9 uur precies, ten verzoeke van- en op de bouw woning bewoond door den heer A. van Prooijen a/d Blokschendijk onder Ooltgens- plaat. Publieke verkoopiDg van 10 Paarden, waaronder 4 veulendragend en een Klepper, zeer mak bij de weg en bij den tram, voorts 41 stuks Hoornvee en 10 loopvarkens, veergeiijen, landbouw- en schuurgereed- schappen en eenige meubilaire goederen. Notaris VAN ISPELEN. Op Woensdag 4 Maart 1914 des v. m. lOuur. Ten verzoeke en aandebouwschnurvanMej.de Wed. A. van Paasschen te Nieuwe Tonge van4 paarden, 4 stuks hoornvee, 12 loopvarkens benevens land bouwwerktnigen en gereedschappen. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 5 Maart 1914 des voorm. 9 30 nnr. Ten verzoeke en aan de bouwwoning van den heer Jacob Zeedijk te x.ieuwe Tonge van 6 paarden 12 stuks hoornvee, 7 loopvarkens landj oouwwerktuigen en gereedschappen benevens hooi, strooi en bieten. Notaris VAN BUUREN. 00LTGENSPLAAT. Woonhuis en wagenhuis van dhr C, v. d. Cappelie. Architect H. C. de Rui ter alhier. Metselwerk. Begrooting f 2225. K. v. Ree Jz. f 2180, W. v. d. Welle Sr., f2155, beiden OoltgensplaatJ. de Later, Oude Tonge, f 2198 Gebr. Le Oomte, Sommelsdijk, f 2210; S. van Nieuwaal, den Bommel f 2280; W. v. d. Welle, Stad a./h. Haringvliet f 2250; S. Kanters, Oude Tonge, f 2490. Timmerwerk. Begrooting f 2020. D. den Roojen f 1895, P. Snijuers f 1920, C. Snijders f 1999, C.Lambert f 1950, v. d. Berg f 1930, allen Oude TongeA. v. d. Doei, Sommelsdijk, f 1905; C. Mackenzie, Ooltgensplaat, f 2064; Kroos, Middeiharnis, f 1945. Smidswerk. Begrooting f 828. A. Kal f 333, C. Birkhoff f 306, Reseew f 241, allen Ooltgensplaat; M. v. d. Sluis, den Bommel, f 313. Schilderwerk. Begrooting f 230. G, v. Nimwegen f 193, P. v. Kem pen Lz. f 225, L. Dorsman Lz. f 165, allen Ooltgensplaat; v. Dongen f 195, v. d. Drift f 212. beiden Oude Tonge; v. Dongen, Dirksland, f 2050. Bakker, den Bommel, 205. Treurig ongeval. Bij een verhuizing uit een perceel aan de Keizersgracht bij de Hartenstraat te Amsterdam is Donderdag avond de kruier N. v. d. Valk, vermoedelijk doordat een hijschtouw is gebroken, uit de derde verdieping op straat gevallen. In het Binnengasthuis is hij overleden. (N. R. C.) Kinderzegen. Men schrijft uit Haarlem mermeer: Jongstleden Vrijdag werd het

Maas- en Scheldebode | 1914 | | pagina 2