Officieel Gedeelte. Nieuws. Gemeenteraad. Verkoopingen. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. fcerk en School. een meerdetheid haalde, befeekent volstrekt niet, dat het over veertien dagen niet "te gen de vlakte// zal üggen. G 1 o n x stelt de volgende toevoeging aan de motie voorer is besloten in de eerste plaats de hulpbronnen van het land voor de nationale behoeften beschikbaar te houden, üe toevoer van Gioux wordt met 350 tegen 120 en de geheele motie van vertrouwen met 342 tegen 141 stemmen aangenomen. DÜSTsCIILAMIi. Geen deelname aan de Panama-tentoon stelling. Het wetsontwerp tot bestrijding der on kosten, verbonden aan de deelneming van Duitschland aan de Panama-tentoonstelling, is ingetrokken, d» r het onmogelijk was, binnen den nog beschikbaren tijd een aan redelijke eischen beantwoordende Duitsche afdeeliug tot stand te brengen. ZWITSLRLAML De President der Zwitsersclie republiek. Het Zwitsersché parlement heeft dr. Hoffmann, die tot heden vice-president was, tot president van Zwitserland gekozen. Het vice-presidentschap werd aan het lid van den Bondsraad Motta opgedragen. OOSTENRÏJK-HONGARIJE. Een concert in hec Oostenrijlcsche Parlement. Woensdagmiddag heeft het Ooslen- rijksehe parlement weder op de gebruike lijke, d w. z. buitengewoon rumoerige wijze vergaderd. Aanleiding tot het tumult was een motie van een der ftoetheensche afgevaardigden, waarin voorg.-steld werd de zitting te schorsen teueinae de partij leiders in staat te stellen met elkander te confereeren over de invoering van kies rechthervormingen in Galicië. Graaf Stuergkb;» de -premier,hegtteed deze motie, die alleen een uitvloeisel van de obstructiepolitiek der Roethenen was, wien hij vriendelijk verzocht niet langer door hun tactiek een verzoening tusschen de Polen en Roethenen, de Galicië-be- woners, onmogelijk te maken. Gedurende graaf Siuergkh's redevoering had zoo nu en dan reeds een liefelijk gefluit door de Kamer geklonken, doch nauwelijks had hij zijn betoog geëindigd, of een heidensch spektakel brak los. Het gerinkel van eiectrische schellen, het ge toeter van automobielhoorns, het geklep per van lessenaars vermengde zich met het melancholisch geluid van een soort van scheepssireue, die door een der Roe theensche afgevaardigden was medegebracht en het scLieeu wel, of al zijn collega's met een afzonderlijk </muziekinatrumen!// ge wapend waren. Het werd een zoo helsch lawaai, dat de zaalwachters snel aan de andere afgevaardigden stukken wat uit deelden, opdat deze er hun ooreu mede zouden kunnen stoppen, teneinde zoo met lijdzaamheid het einde van het concert te kunnen afwachten. De Roethenen schenen echter geen vermoeidheid te kenneD. Drie uren lang hielden zij het spektakel vol en ten slotte zaèen de overigen zich ge dwongen voor hun lawaaimakende collega's het veld te ruimen. Toeu verklaarde de Voorzitter der Kamer, dr. Sylvester, dat de zitting opereheven was, wat voor de Roethenen het sein was, om het concert te staken en de muziekinstrumenten weg te bergen voor een volgende gelegenheid. Zl'ID AFRIKA. De Britsch-Indiërs in Zuid-Afrika. En Reuter- telegram uit Pretoria meldt, dat de Regeering der Zuid-Afnkaansche TJnie besloten heeft een commissie te be noemen, die tot taak zal hebben een on derzoek in te «relleu naar de grieven der Britsch-Indiërs in Zuid Afrika, AMERIKA. De revolutie in Mexico. Volgens mededeehng van Generaal Maas, zijn de revolutionnairen, die Pampico aan vielen, met zware verliezen teruggeslagen, daar een troepen afdeeliug der gefedereer- den tót ontzet van Pampico was komen opdagen. Gemeenteraadsvergadering. De Burgemeester der gemeente Sommelsdijk maakt bekend, dat eene Openbare Vergadering van den Raad is belegd tegen Vrijdag, den 19 December 1913, des namiddags teD 2.30 ure, Sommelsdijk, den 16 December 1913. De Burgemeester, BOUMAN. Openbare kennisgeving. Scliuuren der straten. Burgemeester en Wethouders van de ge meente Sommelsdijk brengen nader ter kennis van belanghebbende, dat het schuren der straten en goten binnen deze gemeente, aanvankelijk bepaald op Vrijdag, 12 Dec. 1913, zal behooren te geschieden op Vrijdag 19 December a s. Sommelsdijk, 1G December 1913. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BOUMAN,- Burgemeester. Iz. GEELHOED; Secretaris. Sommeisdijk. Door de dimes-vereeni- ging »Dorkas« zijn Maandagavond ten hui ze van mevr. de wed. de Gast aan 6o be- hoefiigen uit deze gemeente kleedingstukken uitgerèikt, Door de gemeente-politie is tegen W. P. wonende te Middelharnis proces-ver- 1 baal opgemaakt wegens het rijden op den Oostdijk met een beladen voertuig. Ia het brandweerpersoneel dezer ge meente zijn de volgende veranderingen asn- geb acht. Tot assistent opzichter bij Spuit i is be noemd T. van Heemst in de plaats van C. Vis Jz. thans Opzichter Generaal over de brandb'uschmiddelen. Tot Brandmeester bij de Brandhaken is benoemd J. Spec, wegc-ns het verleende eervol ontslag aan A. Verbrugge. Tot Assistent Brandmeester bij de brand haken is aangesteld K. Th, le Coinie, Tot Hoofdman van het Brandpiket is benoemd D. Joppe Czn. 2de Hoofdman plaatsvervanger en in diens plaats is aan gesteld K. Gouswaard. Tot klerk bij de localen dienst aan het postkantoor te Middelharnis is benoemd Nagtegaal, alhier. Middelharnis Door den inspecteur der directe belastingen te Hellevoet sluis zijn we der herbenoemd als schatters de heeren T. Schilperoord en Zaaijer te Middelhar nis en tot plaatsvervanger den heer J. P. Groenendijk te Sommelsdijk. De soepkokerij welke alhier vele ja ren achtereen met r Jan. in werking werd gesteld, ten behoeve der armen, zal dezen winter van die gewoonte worden afgezien, en zal er geen uitdeeling plaats hebben, 't welk zeker door de armen dezer gemeente betreurd zal worden. Onze dorpsgenoot H. v. Beek, ser geant bij de inf. te Delft, heeft met gun stig gevolg examen afgelegd voor de Vrije Ordeoefeningen der Gymnastiek. Door de politie is tegen z personen uit Oude-Tonge proces-verbaal opgemaakt wegens verstoring der openbare orde op het station alhier, Door K. Vroegindewei alhier is hoo- ger beroep aangeteekend tegen het hem uitgesproken vonnis door het kantongerecht, wegens overtreding der Visscherijwet. Door het onderling begrafenisfonds alhier zal aan de leden worden terugbetaald de som van f3148. Zaterdag had de vrouw van P. v. d, V. het ongeluk, terwijl zij in haar woning op een stoel staande eenig weik venichite, achterover te vallen waardoor zij JJzich zoo ernstig bezeerde dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Hen Bommel. B. efi W. maken bekend dai a.s. Vrijdag 19 Nov. de jaariijksche do'pschuring zal moeten plaats hebben, waaraan ieder bewoner verplicht is de siraat en goot en sloppen ter zijde van hunne woningen te schuren. Voor de on bewoonde huizen zal den eigenaar verplicht zijn, de straat te laten schuren, Ooltgensplaat. Bij het afrijden van de kaai gleed de landbouwer Adr. Br. uit de wagen en kwam onder de wielen terecht, met rappe handen werd de wagen ocmid- delijk tot staan gebracht en werd eiger ongeval voorkomen, doch niet te min bleek geneeskundige hulp onvermijdelijk noodig. Oude Tonge. Een openbare vergadering van den raad dezer gemeente is belegd tegen Donderdag 18 December a.s. voor middags 10 ure, In het huis, wijk B. no. 4 alhier, doet zich een geval voor van diphtheritus. Het suppletoir Kohier van den Hoof- delijken Omsiag dienst 1913, ligt op de gemeentesecretarie vanaf 13 dezer, vijf maan- deD voor een ieder ter inzage. Het algemeene siraatschuren zal in deze gemeente plaats hebben, Donderdag 18 Deo. a.s. Alhier hebben reeds 82 personen kennis gekregen, dat zij in aanmerking komen voor eene uitkeering krachtens art. 369 I. W. Aangezien op Maandag 22 dezer ter gelegenheid van de uitvoering U. O. I, te Middelharnis geen extra tram in de richtiDg Ooltgensplaat zal rijden, kan men door de zorg der onderwijzers alh er tegen betaling van f 0,25 per persoon van een wagen gebruik maken. Nieuwe Tonge. Maandagavond moest de vrouw van D. v d. T. zeer onverwachts haastig naar het ziekenhuis te Rotterdam worden vervoerd, voor operatie, al hoewel de diaconie voor hun gearmenteerden steeds naar Leiden worden gebracht, moest nu in Rotterdam vau het ziekenhuis gebruik gemaakt worden. Dirksland. Nadat Zondagmorgen door de Rijkspolitie E'enbaas en J. der Wedu wen een tweetal ingezetenen uit onze Ge meente op heeterdaad werden betrapt we gens jachtovertreding waarbij hun geweer mede in beslag werd genomen, mocht het dezelfde beambten met behulp van den Jachtopziener B. uit Melissant op hun verdere surveilantie de "beruchtte J. J. N. en K. J. M. uit Middelharnis op eenzelfde feit betrappen. Twee rijwielen d e door laatstgenoemde bij hun vlucht werden achtergelaten zijn door hen in beslag genomen en verder gedepo neerd. De perceelen bouw en tuingrond te Dirksland aan de tramdreef toebehoorende aan de Erven van den Heer A. P. de Graaff zijn in combinatie gemijnd door den heer Mr. C. Zaaier, Burgemeester, alhier op f 4250,—. In het belang eener inrichting voor Zenuwlijders te ZeiBt, hoopt Woensdagavond e. k in de Herv. kerk op te tredtn Ds. Klomp van Hillegersberg, waarbij dan eene collecte voor het daartoe bestaande fonds zal gehouden worden. De Gymnastiek vereeniging 2>01ijmpia alhier verkreeg dezer dagen, de Koninklijke goedkeuring. llcrkïiigeu De aanbest ding voor een te bouwen woonhuis annex schilderwinkel voor den Heer J. Kareis alhier heeft de zen uitslag gehad dat ne mededingers de begrooting overtroffen en is dientengevolge niet gegund. Men zal nu elkander trachten te verstaan om gezamenlijk eene oplos sing te verkrijgen door het bouwen in com- bunatie. Goeder eed De muziekvereenigirg »ApoIlo« alhier, directeur den heer T. v. d. Wende, zal Donderdag 18 Dec, e. k. eene uitvoering geven voor hare donateurs en Kunstlievende leden. De openbare uitvoe ring is bepaald op Dinsdag 23 dezer. Ten gevolgen van het schrikken voor een automobiel, sprongen de paarden van den bouwknecht K. T. met wagen en al pardoes in de sloot. Behalve wat materiëele schade liep dit ongeval goed af. Door de duisternis misleid viel de schippersknechs J. O. in het ruim van het vaartuig waar hij zich op bevond. Hij kwam met het hoofd op het deurtje van het fornuis terecht, waardoor hij een gapende wonde aan dat l chaamsdeel be kwam. Ilellevoetsiuis. Vandaag is hef 248 jaar geleden, dat het korps mariniers als zelfstandig korps werd opgericht, memoreert het N. v. d. D. Op advies van den vice-admiraaT De Ruijter besloten de Staten van Holland den ioen December 1665, dat de in Hol land in dienst zijnde zeesoldaten ontslagen zouden worden en daarvoor in plaais zou komen een ^regiment de naarine« dat di recte voorganger is geweest van het tegen woordig korps mariniers. Vergadering van den Raad der gemeente Stad aan 't Haringvliet op Zaterdag 13 Dec. 1913, 's namiddags half twee ure, Present met den voorzitter alle leden, bene vens de leden van het algemeen Burgerlijk Weeshuis te dezer plaatse. Voorzitter de Edeiachtb. heer Burgemeester. Da voorzitter opent de vergadering en stelt aan de orde: Vaststelling reglement Weeshuis. Het reglement van het weeshuis wordt in ver- eenigde vergadering met de regenten van het weesbuis na eenige discussiën vastgesteld. De regenten van het weeshuis verlaten nu de vergadering, waarna de Raad met zijn werk zaamheden voortgaat. De notulen der vorige vergadering worden gelezen, goedgekeurd en geleekend. Alsnu is aan de orde: 1. Ingekomen stukken, 0. Een schrijven van M. Trommel alhier, be richtende een bezwaar tegen zijn aanslag in den hoofdelijken omslag. Wordt voor kennisgeving aangenomen. b. Eene missive van het bestuur der zang- vereeniging „Concordia", behelzende het verzoek, om evenals vorige jaren twee lokalen der openb. lagere school te mogen gebruiken voor eene uitvoering die zij 14 Januari a.s. wenscht te geven. Wordt besloten evenals andere jaren op de oude voorwaarden 2 lokalen voor dien avond beschikbaar te stelleu. c. Een schrijven van hh Gedeputeerde Staten berichtende dat aan deze gemeente een buiten gewoon subsidie wordt toegekend van f 1900, ingevolge art. 53 der L. Onderwijs. Notificatie. d. Idem van den heer C. Westenbrugge,onder wijzer aan de op. lag. school alhier, verzoekende wegens benoeming in gelijke betrekking te Gouda eervol ontslag. Wordt bei-loten dit ontslag te verleenen met ingang van 1 Maart a.s. ot zooveel vroeger als in de functie zal zijn voorzien. e. Idem van J. Wagner, verzoekende afschrij ving hondenbelasting. Wordt voor kennisgeving aangenomen. f. Een schrijven van P. J. Dorsman, behelzende het verzoek'om W. Vis van Heemst het schil derswerk eerst in 1915 te verleenen, en niet zooals besloten is te geven in 1914. Na breedvoerige bespreking hieromtrent wordt dit schrijven voor kennisgeving aangenomen en blijft 's raads beslissing te dezer zake gehandhaafd g. Een drietal schrijven vau h. h. Ged.Staten, waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag en dat der hondenbelasting, benevens een besluit van den raad tot af en overschrijving. li. Een missive van voornoemd college berich tende dat de herziene politieverordening voor notificatie is aangenomen. 1. Een schrijven van den directeur der gas commissie, berichtende dat de straatlantaarns zijn schoongemaakt en nagezien. Wordt voor kennisgeving aangenomen. j. Idem van K. de Leeuw, verzoekende het besluit van den raad, waarbij adressant voor een maand ais doodgraver is geschorst, op te heffen. De Voorzitter zegt dat de doodgraver zich den laatsten tijd beter heeft gedragen, waarom hij voorstelt dit besluit op te heffen, Conform dit voorstel wordt besloten. k. Mededeelinfe van den Commissaris der Ko ningin berich ende dat den burgemeester verlof is verleend zich van 21 Dec. tot 5 Januari a.s. buiten de gemeente op te houden. 1. Een schrijven van Ged. Staten, waarbij goed gekeurd wordt teruggezonden de gemeentereke ning over 1912. Notificatie. 2. De voorzitter doet mededeelicg dat bij den gemeenteontvanger kasopname is gedaan, waaruit bleek dat boeken en kas in orde waren. In kas was f 852.29". 3. De ünrgemesster vraagt den raad het Dag. Bestuur te machtigen tot het doen van eenige af- en overschrijvingen. Hiertoe wordt besloten. 4. Wordt besloten het grintwegcontract op te zeggen met ingang van 1 Januari 1915, en dit besluit aan de betrokken autoriteiten mede te deeien. Alsnu is aan de orde rondvraag. Op een desbetreffende vraag van den heer Huiser antwoordt de voorzitter hem dat de gelden der fairbank 1 keer per jaar worden gestort en die van havengeld op ongeregelde tijdstippen wor den gestort in de gemeentekas. De voorzitter merkt echter op dat Burg. en Wetb. binnenkort met een voorstel zullen ko men, om hiervoor een nadere regeling te treffen. De heer v. Paasse vraagt nu wat de bedoeling in den vervolge zal zijn van het armbestuur, nu verschillende bedeelden een rente trekken inge volge art. 369 der Invaliditeitswet. De voorzitter zegt dat hieromtrent nog niet is gesproken. De raad spreekt zijn wensch uit dat zoo weinig mo gelijk de bedeeling zal worden gekort. Aan den burgemeester wordt de regeling verder overge laten. Niets meer te behandelen zijnde sluit de voor zitter de vergadering. Op Woensdag 17 December 1913, 'snam. 2 uur, te Dirksland, ter herberge van C. de Briun afslag van a. „De gunstig staande en gelegen Hofstede „genaamd. „De Gruiter Stee" met aaneengele- „gen Bouwlanden en Oud Weiland, onder Dirk „sland, in den polper Dirksland, aan den Noord „dijk en den Orenkeetweg, kad. Sectio A. no, „18 tot en met 23, 353 tot en met 364 en 370 „tot en met 373, tez. groot 38. 20. 13 Heet „f83 Gem. 55 roeden Voornsche Maat) in 26 „perceelen en in combinatiën en „b 2,40 40 Heet. 5 Gem. 70 R. V. Maat vroon „Bouwland, onder Dirksland, in den polder „Dirksladd, in deif hoek van den Voornweg „en den Hoekvaterweg. kad. Sectie A. no. 300, „in 2 perceelen en in combinatie Notaris VAN „DER SLUIJS. Op Woensdag den 17 December 1913, des nam. 2 uur, te Dirkslaud aan de haven van timmerhout als planken, latten, échro- ten, balken, baddings enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag IC Dec, 1913, des nam, 1 uur te Melissaut aan den Molendijk van timmerhout als planken, latten, schroten, balken, baddings enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Zaterdag 20 Dec. 1913 des nam, 1 uur te Stad a. 't Haringvliet aan de Kaai van timmerhout als plaukcu. latten, schro ten, balken, baddings enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Maandag 22 Dec. 1913 des voorin. 10 uur te Achthuizen bij het café Jacobs van timmerhout als plankeu, latten, schro ten, balken, baddings enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Maandag 22 Dec. 1913, des nam. 1-J uur te den Bommel aan de Kaai van timmerhout als planken, latten, schroten, balken, baddings enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Dinsdag L3 Dec. 1913, des nam, l£ uur te Stellendam aan de Kaai van tim merhout als planken, latten, schroten, bal ken, baddings enz. Deurwaarder GROENENDIJK. 7576 Dinsdag 23 December, te beginnen 's morgens acht uur, aan den Westerweg in den polder het Oude Nieuwland onder Ouddorp, van hout op stam, gerooid hout en musferd, onder de ge meenten Ouddorp en Goedereede, ten verzoeke van diversen, alsmede in den namiddag van een party afbraak te Goedereede aan de Achterstraat, ten verzoeke van den heer D. van Gelder. Notaris VAN DEN BERG. Ernstig ongeval. Een familie van Sassenheim, de koetsier van den heer Warnaar, eveneens aldaar woonachtig, Klomp, diens echtgenoote en zijn zwager en echtgenoote met een klein kind, zouden gisterenmorgen naar een 40- jarig familiefeest te Hazerswoude gaan, toen zij onderweg door een ernstig ongeluk ge troffen werden. Op de Haarlemmertrekvaart, bij het Leid- sche Tolhek, schrikte het paard, maakte een sprong en draaide rechtsomkeer, weer op Sassenheim aan. Bij het omkeereu vielen de beide manspersonen uit of van het rijtuig en sprong ook de vrouw van Klomp er af. Kwamen de eersten er heelhuids af, de vrouw sleurde langs den weg en bleef hevig bloedend liggen. De knecht van schipper Welsink, C. Mes kers, die daar ter plaatse zijn schip loste ging per fiets Dr. Walenkamp te Warmond halen, die onmiddellijk ter plaatse was, en de eerste hulp verleende. Op een draagbaar (voor riet dragen in gebruik) werd de vrouw bij de tolgaarder binnengedragen om daar verpleegd te wor den. Hoewel zeer ernstig, blijkt na behan deling de toestand der vrouw niet levens gevaarlijk. Het paard was intusschen met het rij tuig, waarin nog een vrouw en kind, in vliegende vaart op Sassenheim aangehold, en werd eerst op den straatweg gegrepen, zonder andere ongevallen veroorzaakt te hebben. De moeder en het kind zaten nog wel hevig verschrikt en in grooten angst doch niet in het minst gedeerd, in het rijtuig. De gewonde vrouw is aan het Leidsche Tolhek achtergebleven en door de overigen werd, zooals is te begrijpen, van de reis naar Hazerswoude afgezien. (TH-) Op een boot gestorven. In eeu der kajuiten der Volhardiugsboo- ten te Gouda is een passagier, welke voor het vertrek der boot in de kajuit had plaats genomen, plotseling dood gebleven. Vorstelijke gift. Dezelfde onbekende, die voor de beide nieuwe kerken der Geref. Kerk, te Rotter dam, f 20.000 gaf, heeft ook f 2000 ge schonken aan de commissie voor het Rust huis. y Volkspetitionnement voor plaatselijke keuze. Door Enkrateia, Bond van Protestantsch- Christelijke Drankbestrijders-vereenigingen is aan alle Protestantsche Kerken en aan de Hoof dbesturen der Cristelijke Werklieden organisaties, benevens de bij het Chr. Nat. Vakverbond aangesloten organisaties de volgende circulaire gericht. ,.In het voorjaar van 1914 zal door bijna alle drankbestrijdersorganisaties in Neder land een ernstige pogftig worden onderno men om het Nederlandsche Volk zich te doen uitspraken omtrent het alcoholisme. Men wenscht namelijk aan de Regeering een aanvulling van de bestaande Drankwet te vragen, waardoor het zal mogelijk wor den, in een bepaalde plaats het aantal drankgelegenheden zeer te verminderen of zelfs geheel te doen verdwijnen, wanneer de groote meerderheid van de mannen en de' vrouwen in die plaats zich voor zulk een maatregel hebben verklaard. Eu men wenscht dit verzoek te steunen door de handteekening van duizenden Nederlandsche mannen en vrouwen. Het gaat derhalve hier niet om de kwestie van persooi lijke drankbestrijding hetzij door geheelonthouding hetzij op an dere wijze. Het gaat ook niet over de vraag, of de overheid van bovenaf alleen krachtens haar eigen gezag ingrijpende maatregelen treffen zal. Maar het gaat over de vraag, of aan ons volk de gelegenheid zal worden geopend, zich uit te spreken omtrent den grooten vloek van het alcoholisme, die onder ons woont. Het openen van deze gelegenheid zou allereerst beduiden, dat de verantwoorde lijkheid voor het al of niet verminderd worden en verdwijnen van dezen jammer wordt gelegd op ons volk zelf; voorts, dat het dan kan worden opge voed tot het gevoelen van deze verant woordelijkheid en het zich gedragen daar naar. Welk een groote winst dit beduiden zou aan zedelijke volkskracht, springt in het oog. Nog geheel afgezien van de geestelij ke en zedelijke winst die kan worden ver kregen, wanneer eenmaal de bedoelde mo gelijkheid zal zijn geopend in de wet en zal worden gebruikt door de bevolking van onderscheiden gemeenten." Aan het einde wordt dan gewezen op het belang dat de beoogde actie uit krach- tigen steun en betoonde sympathie hun nerzijds zou kunnen erlangen. 80MMELS' IJK. Overleden: Maria Eli-abeth van Hirtunr, oud 64 jareD, echtgenoote van Petrus Hendrikus Molé O MIDDELHARNIS, Aan de beurt vau aftreding a's ouderling en Diaken in de Ned, Herv. Kerk zijn de heeren J. J. Nipius en II. v. d. Wende. DEN BOMMEL, De Oogstcollecte der N. II Kerk bracht ruim f 160 op. OOLTGENSPLAAT. Zaterdag j.l. had een verkooping van zitplaatsen in de Ned, Herv. Kerk plaats, tot resultaat dat 11 plaatsen verkocht wer den voor f 149.50. OUDE TONGE. Tot ouderling der Ned. Herv. Kerk alhier is herkozen de heer J. Kooiman, terwijl als diaken iu da plaats van den heer K. van Es die als zoodanig had be dankt, werd gekozen den lieer J. v, d. Tol; NIEUWE TONGE. Woensdagavond hoopt iu het Kerkge bouw alhier op te treden dhr. Hoekendijk van Heemstede die zal spreken in het belang van de Chr. inrichting voor vallendp. ziekte te Haarlem en Heemstede, w: j tevens daarvoor een collecte zal worden gehouden. DIRKSLAND, Tot ouderling en diaken in de Herv. Kerk zijn herkozen D. Visser en P. de Groot. HJERKINGEN. De collecte gehouden in de N. H. Kerk op Zondagavond 1,1. tijdens de rede van den Heer Hoekendijk van Heemstede ten bate der inrichting voor lijders aan val lende ziekte heeft opgebracht de som van f 10,35. Dat deze ongelukkigen de be langstelling der gemeente beefc blijkt eeuig- zins uit deze collecte daar ze die voor an dere doeleinden overtreft. Blijke het voorts hieruit dat velen zich op een of andere wijze b, v. als contribuant het lot dezer uit de Maatschappij verstooteuen aantrek ken. De boekhouder de? Diaconie L. v. d. Velde hoopt Donderdagavond a. s. in de concistorie der Ned. Herv. Kerk zitting te houden tot ontvangst van landpachten, tuinhuren enz. enz. De heer J. Kalle tot diaken der N. Herv. Kerk alhier benoemd heeft die be noeming aangenomen. De heer J. A. Wit vliet tot ouderling benoemd meende ook zijne benoeming als zoodanig te moeten aannemen doch werd geacht te hebben be dankt daar den tijd van beraad reeds was overschreden. In de vergadering van Maan dagavond 1.1. werd laatstgenoemde met meerderheid van stemmen opnieuw tot dit ambt geroepen en mag verwacht worden hij alsnu deze benoeming zal aannemen. Niet ter vergadering aanwezig zou liem worden kennis gegeven van deze zijne herbenoeming. GOEDEREEDE. De collecfe -voor de Gereformeerde zendingsbond, heeft f 8.31 opgebracht. NIEUW-HELVOET. 12 Dec. Ds, M. S'.adig, predikant bij de Geref. Gemeente te Reeuwijk, heeft voor het beroep naar de Geref. Gemeen te alhier bedankt. VIERPOLDERS. Bedankt voor het beroep (toez.) naar de Ned. Herv. gemeente alhier door d;n heer P. Glas, cand. te Leiden. SPIJKENISSE. Benoemd tot ouderling bij de Ned, Herv. Gemeente, de heer J. Dekker in plaats van den heer PI. Stehouwer, die had bedankt. Herkozen tot diaken de heer A. Villerius. Beiden hebben de benoeming aangenomen. ROZENBURG. Tot ouderlingen der Geref. Kerk alhier zijn gekozen de heeren A. Klapwijk en J. Westdijk, en tot diaken de heeren C. H. Groeneweg en J. Weeda. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Scheveningen (alshulp pred.), F. van Eijck van Heslinga, cand te Berlikum. Te Hellouw, K Eekhof te Asten, Te Ede (2de pr. pl.), B. Batelaan te Ouder-

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 2