Wé. de Waal - D. 1. impt M.Il, UÜDHOUT 1 Het Volksbeddsnniaaazijn, DE WINTER, - Oude Tonge, Idvertentiën. Buitenland. engeland. du1tschland. Landbouw. 1.2 2.45 - 6.12* C. B, italië. frankrijk. rusland. Gemengd Nieuws. Slraineur, OUD VOSMEER. Het Bedtoaï is een nl Tan vertrou wen. Informeer daarom vooraf waar gij Koopt! Rotterdam Hoogstraat 122 Rotterdam Machinale Zniyering en Bereiding yan Coneurreerende prijzen. 6892 Beleefd aanbevolen. hof maaktezij deed lief tegen den mach tigen John Builzij bleek niet ongevoelig voor den krijgshaftigen Germaanschen snor- rebaard maar ze keek naar heur Vlaamsche zuster niet oinDie was-zei men-in de armoe geraakt, liep rond in boersche kleedij. Kende geen hoofsche vormen en sprak nog van >minne« voor 3>amour« Gelukkig er komt kentering. En mej. Kuyper 's boek zal nu ook, vertrouwen we, ons christelijk publiek wakker schudden en begrijpen doen, dat we een schuld der eere en der dankbaar heid vin Vlaanderen hebben. 't Is onze Nederlaudsche taal, die er met Vlaamsche tongval gesproken wordt en die zich er in de landelijke afzonde ring beter van ^vreemde smetten vrij« heeft weten te houden dan in de residentie onzer Oranjevorsten Dat wisten we al van Gezelle, De schrijfster geeft er ons tal van voor beelden van, haar heele boek door. Woorden als disch, hovenier e. d. g. raken bij ons al meer in onbruik en wor den feitelijk alleen op den kansel nog vast gehouden. In VlaandereD leven ze nog, met vele andere in 't dagelijks leven des volks. Er is iets zangerigs, iets van den zingenden kindertoon overgebleven in de overgangstaal van het Vlaamsche volk, waarvoor de schrijfster b,v. een gelukkig oor had, toen ze uit den mond van den goe- digen onderpastoor van Poperinghe den regel opschreef, »kiekte» zou ik bijkans zeggen »Ik ging bij 'nen hovenier 'ne heer zoo rozeken koopen De Vlaamsche klok stond eeuwen stil, nadat Parma's ruwe ruiters er de gewichten uit weggenomen en er den slinger afgerukt hadden Eeuwen van verschrompeling, inzinking, achteruitgang en druk. Maar de Vlaamsche tale leefde En ongerept, ongeschonden heeft het volk zijn taal bewaard; de taal der 17e eeuw de taal van onzen Statenbijbel. Mevrouw de Frater die te Kortrijk een Zondagschool voor Vlaamsche kinders houdt, vertelde de schrijfster, dat ze voor die ongeletterde kleine zonder verklaring den tekst van onze Sta tenvertaling gebruiken kon. Woorden als (ver)beiden,techelen, lijnwaad, knechtken enz. worden nog in hun gewone omgangstaal gebruikt. Dichtbij en uit het hart. Zoo is 't met Vlaanderen gegaan. Och, ik weet het welDaar zat de gods dienstkwestie tusschen. »Paap contra »Geus« als ze in oude tijden zeiden. En ik voor mij geloof ook niet aan een tweede refor matie van Vlaanderende historie herhaalt zich niet. Maar er zijn enkele kleine over blijfselen. De belijdenis van Guide de Bray ;s niet gansch en al vergeten in Vlaanderen- jandMej. Kuyper heeft er een schoonen Zondag doorgebracht in den »geuzenhoek.« Mocht die hoek nogeens worden krach tig gesteund door ons Nederlandsche volk, een zegen voor geheel Vlaanderen. UITKIJK. Larkin en de Britsche vakbeweging. Zeer roekeloos en bitter stoot de Iersche volksleider de Britsche vakbeweging voor het hoofd, die al een kapitale som van f 700.000 bijeenbracht, tot ondersteuning van de werkstakers en hunne noodlijdende gezinnen te Dublin. Dankbaar toont Larkin zich voor die hulp niet. Hij verwenschle haar in zijn jongste redevoering te Man chester, zoolang er nog Engelsche //onder kruipers// naar de Iersche hoofdstad gaan ter vervanging van de stakende transport werkers, en zoolang van daar nog geboy cotte goederen door Engeland worden ver voerd. Dat verwijt hij den leiders der Britsche vakbeweging, die hij pas scherp aanviel en beschuldigde, zich uit een moei lijkheid te willen redden door de stakers te Dublin te laten onderwerpen. Kreeg Larkin zijn zin, dan proclameerde de vak beweging van dit land op stel en sprong een algemeene werkstaking ten bate van den strijd te Dublin. Maar die wet laten hier de leiders van groote vakbonden zich door hem niet voorschrijven. Daarover is hij boos en geven zij hem den wind van voren. Havelock Wilson, de president van den nationalen stokers- en zeeliedenbond, ver wijt Larkin, sind ruim twee jaren den baas te hebben gespeeld over de Dublinsche afdeeling van dien bond, haar leden keer op keer in stakingen te hebben betrokken, zonder eenig overleg met het bondsbestuur. Wilson geeft daarvan voorbeelden en merkt op, dat zijns inziens de strijd Dublin suel en eervol voor beide partijen kan worden opgelost, als slechts gezond verstand werd getoond. Maar Larkin heeft verklaard, zich niet aan overeenkomsten te zullen storen en voort te zullen gaan met het lossen en laden te verhinderen van schepen van eige naars, die met den strijd niets hebben uit te staan. Wilson vraagt //den heeren, die Larkin ophemelen, of zij dat kunnen recht vaardigen//. De Rijksdag heropend. De Rijksdag is weer bijeengekomen. De Voorzitter herdacht de vijf overleden afge vaardigden en herinnerde aan den ramp der beide luchtschepen, wier bemanning bij den Rijksdag in eervol aandenken zal blijven. Het huis begon deaaop met de behande ling der dagorde en der ingediende verzoek schriften. Twee interpellaties zijn aangevraagd. Een door de sociaal-democraten over de verzeke ring tegen werkeloosheid en een door de Gemengde meststoffen: Guano. Het verslag der Rijkslandbouwproefsta tions over 1912/13 is verschenen. Daaruit willen we voor ditmaal bekort mededeelen het resultaat van het onderzoek der mon sters samengestelde meststoffen. Het ge halte hiervan zoo zegt het Verslag stond meestal in geen verhouding tot den bepaalden prijs. Herhaaldelijk is dan ook gewaarschuwd tegen het gebruik van sa mengestelde of gemengde meststoffen. Het schijnt evenwel, dat er nog streken zijn, waar men meer in het bijzonder aan «gu ano» een buitengewone waarde toekent, misschien omdat men aan dit woord de ge dachte aan een «natuurlijke mest» verbindt. Ten onrechte. Een monster bleek bij onderzoek voor een belangrijk deel uit afvalproducten der wijnbereiding te bestaan, gemengd met dier lijken afval. Het door den inzender inge zonden formulier sprak van Peruguano, de koop bleek evenwel onder den naam van guano zonder meer te zijn gesloten. Dien tengevolge kan slechts een korting wegens ondergehalte worden toegepast. Te Hoorn werd de ondervinding opgedaan, dat vele monsters, als opgeloste Peruguano of opgeloste guano ingezonden, klaarblij kelijk mengsels van kunstmeststoffen waren, aan welke men de kleur van opgeloste Pe ruguano had gegeven. Sommige handels firma's beschouwen blijkbaar het product, dat men verkrijgt door uitgeregende ruwe Peruguano te behandelen met zwavelzuur, na menging met zwavelzuren ammoniak en een kalizout, nog als echte opgeloste Peru guano. Er bestaat echter geen enkele reden om aan te nemen, dat een dergelijk product een hoogere bemestingswaarde zou hebben dan een mengsel van kunstmeststoffen met hetzelfde gehalte. Dat men verder een mengsel van kunstmeststoffen geen hooge re bemestingswaarde geeft door het bruin te kleuren, spreekt wel van zelf. Stellig mag het niet overbodig geacht worden de aandacht van land- en tuin bouwers er op te vestigen, dat zij nog bij aankoop van «echte opgeloste Peruguano» noch bij aankoop van imitaties hiervan, eene meststof van hoogere waarde verki ij- gen dan bij aankoop van een gemeugden mest met hetzelfde gehalte aan stikstof, phosphorzuur en kali. Zelfs de z.g. «echte opgeloste Peruguano» is in wezen niets anders dan een dergelijk mengsel. De Directeur van het proefstati on te Groningen heeft voorts nog eens de aandacht gevestigd op een zeer belangrijk puntDe samengestelde meststoffen en gu- anosoorten beide, worden m den regel veel te duur betaald Lezers, die hiervan nog niet overtuigd zijn. moeten onderstaand lijstje van mestsoorten en heur gehalte, den daarvoor betaalden en berekenden prijs, eens nagaan, en wij vertrouwen, dat hun de oogen dan wel geopend zullen worden SOORTNAAM. Guano B Havermest Guano of bouwmest Guano Guano Aardappelmest Havermest Guano Opgeloste Peruguano Grasmest Aardappelmest Havermest Grasmest Guano T Guano Guano Guano Grasmest Guano B Guano Guano 6' Gehalte aan: ai 335 1.65 3.1 6.5 37 1.7 2.5 4.55 6.55 21 1.5 4.4 225 2.8 4.4 1.4 2.9 2.75 2.6 <0 g - O. O P. 5.1 8.3 5.9 9.8 9.1 9.— 61 82 10.— 46 4.9 6.3 9.5 88 5.2 5.4 9 4.3 5.7 4.8 5.5 W 8.7 8.3 7.4 1.9 4.— 72 11.3 4.5 2.— 7.— 12 9 9.2 41 4.3 9.6 9.— 37 7.2 8.6 12.4 9.1 Betaalde prrijs per 100 K.G. Berekende prijs per 100 K.G. f 9.50 8.— 9 50 10 20 8.- 9— 8 50 9.20 10.— 6.— 9— 9 50 5.50 9.20 9.50 9.50 9.— 6.— 9.— 9.— 9.50 f 5.251 - 4.281 - 4 95* - 7.77 - 5 751 - 4.26 - 5.98* - 6.11* - 7.87* - 8.02* - 5.16* - 3.65 - 6 05* - 5.17* - 5.56 - 5.99 - 3.18 - 4.95* - 6.24* - 5.43 vrijzinnigen over de gebeurtenissen te Zabern. De civiele lijst van den Koning van Beieren. Na een zitting van ruim 9 uren kon eindelijk in de Beiersche Kamer gestemd worden. Een voorstel van de liberalen om in plaats van 5.400.000 mark 4.800.000 mark te bewilligen, werd verworpen en daarna het regeeringsontwerp met 110 'e- gen 50 stemmen, d.i. slechts Smeer dan de vereichte 2,3 meerderheid aangenomen, De civiele lijst ontvangt dus 5.400.000 mark. Bovendien zijn apanages te betalen. In 't geheel wordt voor 't koninklijk huis 6 865.734 mark uitgetrokken. Een dreadnought gestrand. De groote Italiaansche dreadnought //San- Giorgio// is Vrijdagavond op rotsen van de Siciliaansche kust in de straat van Messina gestrand. Hets schip moet zich in een zeer gevaarlijke positie bevinden. Het* Kabinet-Bartlion. In den ministerraad die op het Elysée gehouden werd, sprak de minister van Fi nanciën met zijn ambtgenoten over de debatten, die in de Kamer gehouden zul le r w udeu over het leenings-ontwerp. De regeering zal de Kamer voorstellen in een buitengewone zitting de debatten te begin nen en zal vragen, dat de beraadslagingen over de successie-belasting verdaagd wor den tot na de behandeling van't leenings- ontwerp. Hij zal op dit punt de kwestie van vertrouwen stellen. De Octobristen in de oppositie. Het Zondag te Peterburg gehouden congres der Octobristen-partij, waaraan o.a. door 80 af-evaardigden deelgenomen werd, heeft met algemeene stemmen een motie aangenomen, waarin geconstateerd wordt, dat de binnenlandsche politiek der r:geering in voortdurende tegenspraak is met de liberale beginselen van het manifest van 17 October. De partij besluit dan ook voortaan tegen de regeering krachtig op positie te zullen voeren. Zuid-AFRIKA. Het congres der Zuid-Afrikaansche partij. De rol, die generaal Hertzog op het congres der Zuid-Afnkaansche partij ge speeld heeft, is wel eenigzins zonderling. Nadat hij zijn goedkeuring had gehecht aan het voorstel-Van Rooy om een commissie van zeven te benoemen, wier taak het zou zijn, indien mogelijk een un.dus vivendi te vinden, weigerde hij voor genoemde commissie te verschijnen, zoodat deze ten slotte wel aan het congres moest medideelen, niet in staat te zijn een op lossing te vinden. AMERIKA. De toestand in Mexico. Op de grens van Texas wordt een hevi- gen strijd gestreden tusschen regeerings- troepen en opstandelingen om het bezit van Juarez; de stad welke een week ge leden door de constitutionalisten, onder aanvoering van generaal Villa, werd bezet. Uit verschillende telegrammen en El Pazo in Texas blijkt, dat het de grootste s'ag is sedert het uitbreken van de huidige revolutie en dat de verliezen aan beide zijden buiiengewoon aanzienlijk zijn. De uitslag is nog niet met zekerheid te be palen, ofschoon de ontruiming van Juarez door Villa er op wijst, dat het voordeel zeker niet aan den kant der constituonalis- ten is. Het centrum van den strijd is Tieria Blanca op dertien mijlen ten zuiden van Juarez. Men ziet met spanning den afloop van den strijd tegemoet, daar Juarez in strage- tisch opzicht een zeer gewichtige plaats is en de bezettingstroepen in staat zijn het geheele spoorwegverkeer naar het Zuiden naar be lieven te beletten of open te houden. De lustmoord te Amsterdam. Het N. v. d. D. verneemt, dat Dijkman, de man die indertijd zichzelf beschuldigd heeft de dader te zijn van den moord op het jongentje De Klerk, al zijn daaromtrent afgelegde bekentenissen teruggenomen heeft, Hij zegt nu, alles maar te hebben verteld om in de gevangenis te komen. Eerstdaags zal waarschijnlijk een beschik king van de rechtbank worden uitgelokt om een onderzoek naar zijn geestvermogens te doen instellen en hem daarvoor in een observatieinrichting te plaatsen. D. is sedert 15 October opgesloten in het huis van bewaring. De burgemeester van Urk heeft, zoo wordt aan de Tel. gemeld, op aanwijzing van den gemeente-veldwachter C. Jongkees aldaar, een vrouw gehoord die op of om streeks 8 November een gesprek heeft ge, had met een vrouw uit Nieuwendam, wel ke laatste zeide in verband met den moord op het knaapje De Klerk uit Amsterdam «Ze hebben den verkéérde te pakken. De man is met het jongentje bij mij geweest. Hij was zeer gejaagd en wilde zonder be talen weggaan». Naar aanleiding van deze mededeeling is er iemand van de Tel. naar Nieuwendam geweest om de vrouw te vinden, die deze woorden gesproken had. Het bleek te zijn mejuffiouwNieuwenberg, waardin van café Meerzicht aldaar. Zooals men zich wellicht herinnert, werd het knaapje sedert Maandag 29 September vermist. Zijn 7-jarig broer'je had hem te 1 uur op de Tolhuisboot met den vreemde ling die er uit zag als een aap», zien ver trekken. Mejuffrouw Nieuwenberg en haar nichtje hebben nu aan den verslaggever o.m. mee gedeeld Op den 29sten September kwam tegen 2 uur in ons café een vreemde man met een kind aan de hand. Hij liet het knaapje op de stoep wachten en kwam zelf binnen, om een roeibootje te hureu. De man was vrij net gekleed, met een ruig grijs pak hij was donker en ruig in zijn gezicht, had gitzwart haar en gitzwarte oogen. Ik dacht nog hoe komt het, dat zoo'n net gekleede man met zulk een eenvoudig jon getje uitgaat Al zou ik den ma over een jaar terugzien, dan z»u ik hem nog her kennen. Het jongentje stond heel beduusd buiten te wachten. Ik heb. ik weet niet waarom, speciaal op hem gelet. Het viel mij op, dat de man en het jongetje geen woord met elkaar spraken. Wanneer anders een man met zijn neefje of zoontje uit spelevaren gaat, praten ze nog wel eens. Het knaapje was gekleed in een sportflanel. dat, hoe wel zindelijk, den indruk maakte, dikwijls gewasschen te zijn Verder droeg hij een donker broekje en had hij een donker-blauw dasje aan met witte stipjes. Op het hoofd droeg hij een wollen m'utsje. Het knaapje De Klerk droeg destijds een petje zoo had men mij meegedeeld. Doch ik herinner mij beslist, dat het knaapje een in krantenpa pier gewikkeld pakje in de hand had. De mogelijkheid is niet buitengesloten, dat de man onderweg een mutsje voor het kind gekocht had en deze het petje daarop in de hand meenam. Overigens komt de beschrijving, die van het vermoorde knaapje De Klerk gegeven is volkomen uit met het signalement, dat de ouders gaven. De man had een splinternieuwe fiets bij zich, die hij hier in de kelder achterliet. Toen mijn nichtje de riemen in het boot je had gebracht, nam hij zonder een woord te spreken het knaapje onder den arm en leidde hij het naar de roeiboot. Zonder iets gebruikt te hebben vertrok hij met het kind in de richting van het dorp. Ongeveer twee uur later, tusschen 4 uur en half vijf, kwam hij terug zonder het kind. Hij was erg gejaagd en zijn kleeren waren in wanorde. Nauwelijks was de boot aan land, of de man vloog als 't ware het schuitje uit, snelde naar den kelder, om zijn fiets te halen en wilde ijlings wegrij den. Mijn nichtje kwam hem echter in den weg, en zeide «heeft u wel betaald «O neen», zeide de-man. Hij haalde zijn portemonnaie voor den dag en gaf haar afgepast vier dubbeltjes, Voor zoover zij kon nagaan, was dit het laatste geld, dat hij in zijn beurs had. Ik heb verder over dit voorval niet ge dacht, totdat in ons café op den daarop volgenden Zaterdag 4 October over den moord gesproken werd. Ik zelf lees geen kranten, zoodat ik er teen voor het eerst van hoorde. (Het lijkje was gevonden op Donderdag 2 October). 's Avonds sprak ik met mijn man over mijn vermoedens, naar aanleiding van de moordzaak, waarop mijn man mij zeide, dat ik dit niet onder mij mocht houden. Ik ben daarop Zondag 5 Oct. naar den veldwach ter gegaan en heb mijn verklaring afgelegd. Er zijn daarop heeren van de Amster- damsche politie geweest, die mij zeiden, dat op het mutsje na het door mij gege ven signalement van het jongetje juist was. De juffrouw is niet met het lijkje ge confronteerd. Ook niet met Dijkman, maar zij zeide beslist zeker te weten, dat het Dijkman niet was, die bij haar op 29 Sep tember een schuitje gehuurd heeft. Zij heeft vroeger op den hoek van de Rozenstraat in Amsterdam gewoond en heeft toen her haaldelijk Franciscus Dijkman gezien, die in een gang woonde, welke naast haar winkel uitkwam. Een katten-historie heeft de inwoners van Berlijn ongemeen vermaakt. In een der voorsteden van deze wereld stad werden dezer dagen een vrouw van 80 jaar en haar 40-jarige dochter met haar armzalig boeltje op straat gezet. De meubeltjes vertoonden de sporen van een beter verledenmaar de tand des tijds scheen bijzonder onstuimig aan het overtrek van kanapee en stoelen geknaagd te hebben Waarom werden ze uitgezet? Waren ze de huur nog schuldig? Maakten ze soms te veel lawaai of gaven ze zich over aan praktijken, die liet dag licht niet mochten zien? Niets van dat al les. De juffrouws hielden katten. Maar even 'n veertig katten! Die houdt men niet ongemerkt. De buren hadden last van ,t gemauw en van nog iets anders. Vooral als er jonge katten waren, die nog niet geleerd hadden wat in de eerste plaats in een sa lon verboden is, hadden de reukorganen van de menschen die boven en beneden en aan den anderen kant van het portaal woonden, veel te verduren gehad. En er heerschte steeds groote vruchtbaarheid in het gezin! De dames zelve voelden zich thuis tus schen al die katten, maar de huisbaas, die herhaaldelijk gewaarschuwd had, greep dezer dagen in en zette ze met al haar hebben en houden op straat. De katten zaten in kasten, Toen gingen die kasten open En toen ontstond er een leven en een gejaag in de straat, waarbij het Leipzig- sche leeuwenrumoer kinderspel moet ge weest zijn. En boven al het lawaai uit gilden de beide vrouwen uit bezorgdheid voor haar lievelingen! Vrouwenliefde is onbegrijpelijk en on doorgrondelijk Slapte in 't Twentsche machinebedrijf. Men schrijft uit Enschede aan het „Volk", In Twenthe is 't in 't machinebedrijf onge kend slap geworden. Op de Enschedeesche Machinefabriek is reeds de arbeidsdag van 10 uur tot 8 uur teruggebracht, wat van zelf een evenredige loondaling tengevolge heeft. Ook de andere bedrijven in dezen tak van industrie deelen in dezelfde malai se. Zoo deelde men ons o.a. mede dat ook bij de firma Stoik te Hengelo en bij de firma Tattersail en Hoidsworth te Enschede de vooruitzichten donker zijn. Janus! heppie j' hoedje op?! De „Varende Zanger" van 15Nov. bevat 'n alleraardigst gedichtje van een zich noe menden „Stekelbaarsje ll.Gzn." op het te genwoordig zoo in zwang zijnde „Janus," Wij laten het gedichtje hier volgen: Het is geen teeken van beschaving, 'tls louter onbenulligheid, Dat heel ons land er zijn excepties Om Janus en zijn hoedje krijt! Wie Janus is, kan niemand zeggen; Ook weet men niks van zijn chapeau. Toch wordt die Janus maar bezongen In do, re, mi, fa, sol, si, do! De wijs kwam van de Moffrikanen. Waarnaar ren zegt de toonkunst straalt In al haar grootschheid en haar glorie En waar men haar zoo rijk betaald. Daar is de melodie geboren, Daar sloeg ze in, werd populair En toen z' in Holland was gekomen Was z' al in Duitschland ordinair. «Du Pupchen, bist mein Augenstern», Zoo peinsd' een Duitsche Dichterskop, En wij vertaalden het mirakel Door «Janus heppie j' hoedje op Dat groote wonder van vertaling Ging door ons land van Noord tot Zuid, Geen Volkszang kan dien stroom weer houden, Alleen om 't hoedje vraagt men luid Het is geen teeken van beschaving, 't Is louter onbenulligheid Viert Holland zóó zijn mooie feesten, Is dat nu onafhankelijkheid Moet al het leelijks van de Moffen Persé naar Holland overgaan Komt, Volkszang schiet eens uit de slof- [fen En voer het lied op and're baan n Timmerman en Aannemer. 7395 Speciaal adres voor alle soorten Knipwerk, Sterk concnrreerende prijzen in Waschmachines enz. Alvorens gij Hraineerbuizen bestelt voor het aanstaande seizoen, gelieve prijsopgaaf te vragen aan onderge- teekende, welke bij groote partijen goede reductie geeft. 6799 (£31 ■'•ms. Het bekende aoliede Hoogstraat 112 (Over het Oude Mannenhuis) BENIG ADRES opgericht door ARBEI DERS (VakliedenlevertZEEGRAS BED DEN f3.50, f4.50. KAPOK STELLEN, MET PRIMA ONVERMENGDE JAVA KAPOK 17.50, f 8.75, f 10,50, f12.— enz. VEEREN BEDSTELLEN MET GEGA RANDEERD GESTOOMDE veeren f 17,40, f20.-, f22.50 tot f90.—. KAPOK MA TRASSEN le KLAS VULLING EN AF WERKING vanaf ƒ8.50. SPRINGVEER MATRASSEN UITSLUITEND SOLIDE KWALITEITEN vanaf f 10.—ONZE BE KENDE RECLAME VEEREN 8TELLEN bestaande uit: 2 pers. Veeren bedstel 1 wollen 1 gestikte en 1 molton deken 1 stel prima stroomatrassen en LET WEL. Bed en peluw Overtrek ALLES OOM PLEET f28.50 f35.— f42.50 f48.— MET LANGDURIGE SCHRIFTELIJKE GA RANTIE ONZE GERENOMEERDE REC LAME STELLEN s-v.p. niet te vergelijken met de MINDERWAARDIGE soorten die ZONDER overtrekken goedkooper verkocht worden en die ook WIJ kannen leveren. BEDT1JKEN en overtrekken in meer dan 50 soorten in prijzen vaisfl.60 f 1.90 f2.10 12.50 f2.75 f 3.50 f4,50 f6.— 7.50 HOUTEN EN IJZEREN LEDIKAN TEN en wiegen heneden iedere concur rentie SOLIDE EIGENGEMAAKTE MAS SIEF pitsch pine ledikanten 2 persoons f 10.90 f 13.50 f 14.50. Steeds grooten voorraad FANTA8IE, WOLLEN en SA- TIN dekens. By het vallen vau kapok coowel als veeren bedden kan men steeds tegenwoordig zyn. Boven f 10. voor reclame 1 deken Cadeau. Eenig adres 7389 (Over het Oude Mannenhuis)

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 2