Dit de Pers. Officieel Gedeelte. Plaatselyk Nieuws. Gemeenteraad. Visscherjj. Verkoopingeu. Uilslag Verkooping Gemengd Nieuws. gen, sinds den laten November bij alle mijnwerkers in het Centrum toegepast wordt. Die loonsverlaging moet toegeschre ven worden aan den achteruitgang van zaken, tengevolge van het gemis aan af zetmarkten voor steenkool. DUITSCIILAIMD. Geen kroningsfeesten m Beieren. Koning Ludwig III zal wel den eed op de grondwet afleggen, doch van een kro ning en zalving is geen sprake. Overigens is tot nu toe nooit een Beiersche koning gekroond. OOSTENRIJK. Een dreigende onderwijzersstaking in Bohemen De onderwijzers in Bohemen hebben opnieuw geprotesteerd tegen den onhoud baren toestand, waarin zij verkeeren ten gevolge van het lage salaris, dat zij ge nieten. 340 schoolmeesters hielden te Briinn een straatdemonstratie en eischteu de on- middelijke inwerkingstelling van de her ziene salarisregeling. De opwinding is zoo groot dat men een algemeene onderwijzers staking vreest. BALKANSTATEN. De Grieksch-Turksche onderhandelingen. Volgens een officieus bericht uit Parijs hebben de regeeringen van Rusland en Prankrijk, op verzoek van Griekenland, te Constantinopel dringende stappen onder nomen, om Turkije te bewegen jegens Griekenland, een verzoenlijke houding aan te nemen, opdat de onderhandelingen, die thans algebroken dreigen te zullen worden, op normale wijze kunnen worden voort gezet. De Pransche regeering zal zich tegen eiken financieelen steun aan Turkije ver zetten, zoolang dit rijk niet door een eer lijke en vredelievende politiek bewezen heeft, den vrede op den Balkan niet te willen verstoren. Nieuwe Turksche postzegels. Ter herinnering aan de herovering van Adrianopel heelt de Turksche regeering een nieuwe serie postzegels uitgegeven. De postzegels vertonnen een afbeelding van de Selimmoskee te Adrianopel. Zij worden in drie waaiden van 10, 20 en 40 para respectievelijk in groene, roode en blauwe kleur verkrijgbaar gesteld. AMERIKA. De nederlaag van Tammany. Bij de te New-York gehouden ver kiezing de beruchte democratische orga nisatie Tammany Hall voor de eerste maal sedert tien jaar, volkomen verslagen. Mit- chel, de candidaat der tegenstanders van Tammany is met een meerderheid van circa 100.000 stemmen tot burgemeester van New-York gekozen. De »Pusionisten«, d.i. de vereeniging der anti-Tammanypar- tijen, hebben ook hun candidaat voor het ambt van stedelijke //comptroller//, Wil liam Prendergast een meerderheid weten te bezorgen, terwijl ook de fusie-candidaat voor het voorzitterschap van het college van wethouders, Mac Aneny, zich geko zen zag. De nederlaag van Tammany is een ge volg van de stijgende verontwaardiging der New-Yorksche burgerij tegen de schaamtelooze corruptie-praktijken, waar van deze organisatie voortdurend gebruikt heeft gemaakt. De vereenigde Staten en Mexico. Huerta zendt een weigerend antwoord. Uit Mexico City wordt gemeld, dat in Huerta's formeel weigerend antwoord op de eischen der Vereenigde Staten, hetwelk in den breede werd besproken, in den ministerraad die plaats had, ontkend zal worden, dat de tegeering der Vereenigde Staten eenig recht heeft, hetzij wettelijk of anderzins, te eischen dat Huerta zal aftreden. Een der departementen publiceerde een communique, dat dit antwoord eveneens een verklaring zal bevatten, volgens welke Huerta van plan is het leger tot 500.000 man uit te breiden. Eene vreemde benoeming. Tot Burgemeester der gemeente. De Werken en Sleeuwijk is benoemd de heer A. Sigmond te Werkendam. Van den Gemeenteraad behooren negen leden tot de rechterzijde, twee tot de linkerzijde. Bij de laatste verkiezing behaalde de candidaat van rechts 244., die van links 144 stemmen. Onder de sollicitanten waren verschil lende mannen van rechts: o. a. de ge meentesecretaris en een antirevolutionair. Benoemd werd de heer Sigmond. Antirevolutionair of christelijk-histerisch Een feilen liberale partijman, voorheen ook lid van den Raad van De Werken, die door scherpe, onverzoenlijke partijdig heid veel antipathie verwekt had. Is het wonder dat in De Werken en daarbuiten gemurmureerd wordt Om de baantjes (Rotterdammer.) mm I .LI I «3—1t—M3 I 1 Kohier van het schoolgeld voor het Lager Onderwijs. Burgemeester en Wethouders der ge meente Sommelsdijk maken bekend, dat een afschrift van het kohier van het school geld voor het lager oaderwijs over het 4e kwartaal 1913, gedurende vijf maanden, van 10 November 1913 tot en met 9 April 1914, ter gemeente secretarie voor een ieder ter lezing ligt. Sommelsdijk, 8 November 1913. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BOUMAN, Burgemeester. Iz. GEELHOED, Secretaris. Inrichtingen, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der ge meente Sommelsdijk brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secretarie ter in zage ligt een verzoek met bijlagen van M. Hammelburg, alhier, dd. 6 dezer, om vergunning tot het oprichten van eene slachterij in het door hem bewoonde huis aan het Marktveld, kadastraal bekend in sectie B, no. 380. Op Vrijdag den 21* November 1913, des voormiddags te 11 uur, zal in het gemeentehuis gelegenheid bestaan om be zwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en sch iftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, op de secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der H.nderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Sommelsdijk, den 7 November 1913. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, BOUMAN. De Secretaris, Iz. GEELHOED. Sommelsdijk. Van den landbouwer M. Born moest Zaterdag een vaars uit nood geslacht worden. Het vleesch werd door den veearts voor de consumptie goedgekeurd. De vliegmachine welke Zaterdag over onze gemeente (ook van andere plaat sen kregen we daarvan berichi) trok, en zich van uit Noordelijke naar Zuidweste lijke richting voortbewoog, was de om tien minuten over half negen op Duindigt (Den Haag) opgestegen Ned. vlieger VanStefn. Hij had ten doel naar Etampes ie vliegen. De opstijging, bij welke tegenwoordig waren Jhr, Van den Berch van Heemst e le, Secr. van de Kon. Ned. Vereen, voor Luchtvaart, en de heer De Booi, S&cr. vau de vak- afdeeling Vliegsport dier Vereeniging, ge schiedde zeer vlot. De heer Van Stein was voornemens te Péronne te landen, om vandaar door te vliegen naar Issy-les-Moulinaux, teneinde daar zijn mecanicien gelegenheid te geven de machine te verlaten vandaar ging de vlieger door naar het einddoel van zijn tocht. Mochten de omstandigheden dit minder gewenscht maken, dan zou de tus- schenlanding te lssy-les-Molinaux niet ge schieden. De latere berichten uit België melden later De vlieger Van S'.ein moest op zijn tocht naar Etampes, te Assenede, dicht bij de Ned.-Belgische grens, dalen. Te kwart voor eenen is hij weer opgestegen, waarna hij weer geland is op een veld te St. Denis, bij Gent. Zondag zette hij zijn reis naar Etampes voort. Van andere zijde werd nog medegedeeld, dat de heer Van Stein, na te elf uur met zijn Italiaanschen medereiziger te Sas van Gent te zijn geland (volgens Reuter te Assenede, dat echter vlak bij Sas van Gent ligt) aauvankelijk het voornemen had nog Zaterdag naar Péronne, zoo mogelijk naar Etampes door te vliegen. Aangezien hij echter reeds boven de Zeeuwsche stroo men met sterken tegenwind had te kampen en zijn benzine-verbruik daardoor zeer groot was, moest hij noodgedwongen in het kleine Zeeuwsche stedeken landen. Het aan voeren van een voldoende hoeveelheid benzine in Sas van Gent kostte zeer veel moeite en nadat de wind eenigszins was verminderd, maakte een stevige najaars regen een vertrekken onmogelijk. Toen de regen minderde, kwam er een dikke mist opzetten, Zondagmorgen is hij echter om 9.15 uit Gent vertrokken naar Etampes. Ook nu was zijn reis niet voorspoedig. Reuter seint daaromtrent uit Etampes De vlieger Leo van Steijn werd aan de Fransch-Belgische grens door de douane beambten aangehouden. Hij zal morgen ochtend zijn tocht naar Etampes kunnen vervolgen. Uit Amiens wordt ons geseind, dat van Steijn hedenmorgen van Quesnoy vertrokken is en om 2 u. 15 min. te Peronne is aan gekomeD. Een vleugel van zijn toestel is ernstig beschadigd. Middelliarnis. Nog maar een paar weken stond een paard van den heer L. Peeman alhier ter verzekering in de regis ters van den heer Linthout, directeur van de Algemeene paarden en veeverzeker ng te 's Gravenhage ingeschreven, of het dier kreeg een trap dat het afgemaakt moest worden en binnen eenige dagen betaalde den agent alhier, den heer L. Peemaan reeds royaal uit. De matroos G. v. d. Tak aan boord van de vischsloep st. J. de Korte had in de Noordzee het ongeluk met een stort zee over boord te slaan. Daar hij zich vast wist te houden aan de boei van het vaartuig werd hij door zijn metgezel ge grepen en aan boord gehaald, 't Mag wei een wonder heeten dal hij gered werd. Als eene bizonderheid kunnen wij- meedeelen dat er bij den landbouwer D. P. nog zoo veel vliegen in den stal zijn en zijn vee er zoo door geplaagd wordt dat hij zijn stal versierd heeft met vliegen vangers om alzoo van het lastige goedje ontslagen te worden. Stad aan 't Haringvliet. De zoo gevreesde longziekte onder de varkens komt thans in deze gemeente ook voor. VanS. stierf de vorige week een varken aan deze ziekte. De handel in veldproducten is weer iets levendiger, terwijl ook de prijzen hoo- ger zijn. Voor bruine ajuin betaalt men f 2.50 en voor Rijnburgers f 2.25. Door 40 personen in deze gemeente is eene aanvrage ingediend om eene rente krachtens art. 369 der Invaliditeidswet. Door de hevige plasregens der laat ste dagen beginnen de wegen weer danig achteruit te gaan. De Molendijk hier ter plaatse gelijkt één modderpoel. Ook zijn de wegen bijna niet meer te befietsen, W. H. had het ongeluk met zijn fiets boven van den dijk te tuimelen. Gelukkig kwam hij er met eenige schrammen af. Ben Bommel. Aan den heer A. Brijs is op zijn verzoek met ingang van 1 Jan. 1914 eervol ontslag verleend als koster, voorzanger en klokluider der Ned. Herv, Kerk. Zij die willen mededingen naar deze betrekkingen, moeten hunne soliicitatiesiuk- ken voor 20 Nov. e.k. inzenden. Wederom heerscht in deze gemeente een geval van diphterithis in het huis wijk A no. 53. De bietencompagne is hier nagenoeg ten einde. Enkele landbouwers rijden nog. Aan de stations der Rotterdamsche Tram wegmaatschappij respectievelijk station den Bommel en Achthuizen, is men bijna ook gereed. Oude Tonge. Door het Diaconie- Armbestuur der Nederlandsche Hervormde gemeente alhier, worden bij publicatie sollici tanten opgeroepen, naar de betrekkingen van vader en moeder in het Armenhuis. De werkzaamheden aan het dak der Nederlandsch Hervormde kerk alhier zijn thans geheel geëindigd. Bij publicatie is ter kennis van be langhebbenden gebracht dat gegadigden voor de gemeentewoningen aan het Smalle- pad, zich daartoe voor 18 November a.s. moeten aanmelden bij Burgemeester en W ethouders. De hengst »FéneIon« eigendom van gebroeders de Weerd, alhier, is op de te Dirksland gehouden hengstenkeuring, goed gekeurd. De aanvoer van suikerbieten aan de kaai alhier is zoo goed als geëindigd. Zeker heel vlug in vergelijking met vorige jaren, Als een bijzonderheid kan worden gemeld dat in deze gemeente zich juist 100 personen hebben aangemeld, om in aan merking te komen voor eene uitkeeriug krachtens art. 369 der Invaliditeitswet. Tegen K. alhier is proces-verbaal opgemaakt, wegens overtreding der Jacht wet. Nieuwe Tonge. De vorige Zondag werd alhier in de Kerk, in aansluiting der Oogstpredikatie nog een bankbiljet adfio benevens 2 gulden gecollecteerd, Sinds eenige dagen kan de toren klok niet worden geluid, omdat een nieuwen balk moet worden aangebracht daar de bel aanhangt. Dirksland. Het kantoor van den Rijks ontvanger is a s. Donderdag 13 Nov. aan de Secretarieweg in de laatste rij nieuwe woningen het laatste huis bij de Tramlijn> Vrijdag slaagde voor Vrije en orde oefeningen Examen, P. C. de Graaff alhier. Ilerkingen. De zoon van den klom penmaker A. Mans alhier sneed bij het aanzetten zijner gereedschappen 11. week hoegenaamd een stuk van een zijner vin gers, zoodat geneeskundige hulp niet over bodig scheen. Ofschoon in de ongevallen' wet opgenomen, is het voor hem een pijnlijke en nadeelige post, In deze gemeente d .et zich wederom een geval van Roodvonk voor. De woning is van het gewaarmerkte teeken voorzien. Bij den A. v. Overbeek stonden, 11, week de aardbeien op den kouden grond nog in flinken bloei en werden zelfs onrijpe aardbeien waargenomen. Dit zal dus onge twijfeld de derde vrucht zijn in eenen zo mer. Wel een bewijs dat we een bijzon der buitengewoon najaar dit jaar hebben te boeken. De Brigadier Rijksveldwachter Ti tulair J. v. Helden alhier, onlangs opge dragen behulpzaam te zijn bij de uitvoe ring der Invaliditeitswet in deze gemeente heeft ook evenals zijn voorganger opgehou den die functie te bekleeden. Ze was schijn baar onvereenigbaar met zijn ambt. Het wil in dezen voor de ouden van dagen al hier niet best vlotten. Weer maar naar een ander omgezien. Goedereede. In onze gemeente komen 15 ouden van dagen in aanmerking, die volgens art, 369 der Invaliditeitswet, met December e.k. gepensioneerd zullen wor den. De gemeenterekening over 1912 is door Heeren Ged. Staten goedgekeurd. Mevrouw P. H. Kras van der Lek, heeft zich de benoeming tot lid der Com missie van Toezicht op het lager onder wijs laten welgevallen. VERSLAG van den Raad der gemeente Den Bommel op 28 October jl.voorm. 9.80 uur. Aanwezig met den Burgemeester alle raads leden. Na opening der vergadering met gebed worden da notulen der beide vorige vergaderingen ge lezen en goedgekeurd. Voorgelezen e voor kennisgeving wordt aan genomen a. een schrijven van het gemeentebestuur van Stad aan het Haringvliet, inzake opzegging con tract tot gemeenschappelijk onderhoud van den grintweg Ooltgensplaai—Oude Tonge—Middel- harnis b. een missive van Ged. Staten houdende on gewijzigde goedkeuring van het reglement voor het burgerlijk armbestuur. Aan de ord komt nu: Pensioneer ng gemeenteambtenaren. Da Voorzitter deelt mede den inhoud der wet ten van 21 Juni 1918, Stbl. nos. SOI en 802, houdende pensioenregeling voor de gemeente ambtenaren en voor de weduwen enweezanvan gemeenteam-. snaren en van gepensioneerde of op wachtgeld gestelde gemeenteambtenaren, leest voor Provinciaalblad 1913 uo. 92, adressen van het Hoofdbestuur v. d. Ned. Bond van gemeente ambtenaren, van het Bsttuur van de aid. Zuid- Holland v. d, Ned. Bond van gemeenteambte naren en van het Hoofdbestuur v. d. Algemeei.en Nederlandscben Politiebond, han telende over dit onderwerp. De Voorzitter deelt made de beslissingen die verschillende gemeenteraden omt ent dit punt hebben genomen, wijst op art. 70 van Staatsblad no. 301 en art. 46 van Staatsblad no. 302, waardoor Rqkssubjidie aan gemeenten verzekerd wordt, wier finau ien door toepassing der wetten te veel wordt gedrukt en toont aan de hand der memorie van toelichting der wetsontwerpen en van uitspraken van de ministers aan, dat de .re geering beloofd heeft niet schriel te zullen ziin met subsidie en dat het van geen invloed za' zijn, wanneer niets op de ambtenaren wordt verhaald. Het advies van Burgemeester en VTeihoud.rJ is alle kortingen van de op 1 Oc'obor 1913 in dienst zijnde ambtenaren enz. geheel voor re Ke ning der gemeente fe nemen en een van de vroeger in diens, geweest zijnden of later in dienst komende ambtenaren de volle kortiiij,ea te heften, voor zoover de wet zulks toelaat. De heer Jongeling is het met het voorstel van Burgemeester en Wethouders niet em s eu wil ook van de tegenwoordige ambtenaren kortingen heften en vertr, uwt niet op beloften der regeering. Na weerlegging door den Voorzitter en om adviseering der verschillende leden wordt met op één na algemeene stemmen t gen de heer Jongeling, overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Pensioengrondslagen gemeenteambtenaren. Op voorstel van den Voorzitter worden zonder hoofd, stemming de pensioengrondslagen der gemeenteambtenaren bepaald op de bedragen als door hen bezoldiging uit de gemeentekas voor hunne betrekkingen wordt genoten, met dien verstande dat aan de veldwachter Witvliet daarbij gevoegd worden f 60, wegens genot van vrije woniDg, f 60 voor vergoeding kleeding en f 76 voor genot van vrij vuur en licht. Gemeentebegrooting 1914. De gemeentebegrooting 1914 wordt alsnu volg nummer voor volgnummer behandeld, waarna deze zonder hoofd, stemming, overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt vastgesteld in gewone ontvangsten en gewone uitgaven op respectievelijk f 25,090.38 en f 25,090.38, alzoo met een saldo van nihil en in buitengewone ontvangsten en buitengewone uitgaven op re spectievelijk f 3003.10 en f 3000, alzoo met een batig saldo van f 3,10. Begrootiug Barger.ijk Armbestuur 1914. Ook de begrooting burgerlijk armbestuur 1914 wordt volgnummer voor volgnummer behandeld, waarna deze zonder hoofd, stemming, overeenj komstig het voorstel van het Burg. Armbestuur wordt vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op respectievelijk f 5329.715 en f 5329.71', alzoo met een saldo van nihil. Voorziening vacature onderwijzers. Zonder hoofdstemming wordt besloten in de bestaande vacature van een onderwijzeres weer een onderwijzeres boven 't minimum te benoemen met het oog op de noodzakelijkheid van een goede leerkracht aan school no. 1. Verordening Herhalingsonderwije. Aangezien de bestaande verordening wel aan geeft, hoeveel leerlingen zich voor school no. 2, maar niet hoeveel voor no. 1 zich moeten opge ven om herhalingsonderwfis te kunnen genieten wordt zonder hoofd, stemming voorloopig besloten om de bestaande verordening, zoodanig te wijzi gen dat het telken jare aan het gemeentebestuur overgelaten wordt te bepalen waar herhalings- onderwijs gegeven zal worden zonder dat de ver ordening een bepaald getal leerlingen aangee.t. Hierover zal eerst de wettelijke adviesen worden ingewonnen Herhalingsonderwijs. Hoewel aanvankelijk voor de school in de Zuidzijde zich geen 10 leerlingen, doch kort daarna wel, hadden aangemeld, wordt algemeen goed gevonden aldaar dit winterseizoen toch herha lingsonderwijs te geven Schoollokalen eischen. In verband met de wet van 25 Juni 1912 no. 192, wordt zonder hoofd, stemming besloten Burg gemeester en Wethouders te machtigen naar be wind van zaken te handelen, omtrent eventueel noodige verordeningen in de openbare scholen. Straatverlichting. Naar aanleiding van een adres van de bewo ners der nieuwe huizen van J. Both om een straatlantaarn, wordt mede in verband met het advies van den heer A. Smits, zonder hoofd- stemmiDg besloten Burgemeester en Wethouders te machtigen de straatlantaarns vanaf den heer -Knoop den Oostdijk in te verplaatsen zooals wenschelijk wordt geacht: Gasaansluitingen. Een verzoek van de bewoners van den Kra- nendijk enz. om aansluiting aan de gasfabriek zal later worden behandeld, nadat door de boerenhofstede een verbruik van 500 MJ wordt gegaraudeerd. Af- en overschrijvingen. Zonder hoofd, stemming wordt goed gevonden de noodige af- en overschrijvingen te doen, ingevolge de in deze vergadering genomen besluiten. Hierna wordt de vergadering geeloten. MIDDELHARNIS. Van de haringvisscheiij zijn te Vlaar- dingen binnengekomen de vischsloepen Oranje Nassau st. J. de Koning 18 last en Voorlichter st. J. de Korte met 11 last haring. GOEDEREEDE. De vorige week was voor deNoordzee- visschers geen voordeelige, er werden door 18 vaanuigen slechts 135 manden visch gevangen; Op Donderdag 13 November 1913 des avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis bq inzet van een woon- eu winkelhuis aan den Ring te Middelharnis voor de Erven van de Wed. P. Trommel te Middelharnis Notaris VAN BUUREN. Zaterdag 15 November 1913, afslag des na middags 4 uur, te Ouddorp in het Logement van Akershoek, van: a. 26.46.39 H.A. is 57 G. 188 R. V. M. gedeel telijk onverhuurd bouw- cn weiland en bosch hakhout in den Springertpolder en in de polders het West Nieuwland, het Oude-Nieuwland, het Oudeland en den Ouden Oostdijk onder Ouddorp, in 27 perceelen en eenige combinatiën. b. aandeel in de Buitengronden van den Springertpolder onder Ouddorp. e. een heerenhuis met schuur, erf en tuin, te Ouddorp in de kom van het dorp, kadaster Sec tie E no. 1420, groot 5.40 aren, dadelijk te aan vaarden. d. eon perceel water te Onddorp in hel Oude land, genaamd „de Gracht", en het recht van visscherq in de wateringen van den polder het Oudeland in 2 perceelen en combinatie. e. 6.86 80 H.A. of 14 G. 280R. V. M. gedeel telijk onverhuurd bouwland te Goedereede in den Piaspolder en den polder Nieuw-Westerloo in 7 perceelen en in combinatiën. f. 2.31.40 H.A. of 5 G. 11'/, R. V. M. bouwland te Stellendam in kavel 2 van den Halspolder, in 2 perceelen en in combinatie, ten verzoeke van de erven van de heeren Jacob en Joh. Breen. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 19 November 1913 des namiddags 3 uur in het Logement Geluk te Oude Tonge. Inzet van het woonhuis met landbouwschuur en mestputerf bene vens een hu;s, bestaande uit drie wonin gen, alles aan elkander gelegen aan den Molendijk te Oude Tonge. In 3 perceelen. Ten verzoeke van den Heer Lt. Soldaat te Stad aan 't Haringvliet. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 20 November 1913 des avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis bij afslag van een woon- en winkelhuis aan den Ring te Middelharnis voor de Erven van de wed. P. Trommel te Middeiharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 26 November 1913 des namiddags 3 uur in het logement Geluk te Oude Tonge Afslag van het woonhuis met landbouw schuur en mestputerf, benevens een huis, bestaande uit drie woningen, alles aan elkander gelegen aan den Molendijk te Oude Tonge. In 3 perceelen en combina tiën Ten verzoeke van den Heer Lt. Sol daat te Stad aan 't Haringvliet. Notaris VAN BUUREN. Op nader te bepalen datums in December 1913, te Dirksland, v»n eene Hofstede met aaneenge- legen lBuuwiaaden eu oud weiland te Dirksland aan <l»n Nonrddijk, tezamen groot 40.60.53 H. A. [83 gem, l.'S'/, Roeden Voonischo Maat] dadelijk te aanvaarden. Notaris VAN DER 8LUY8. 3460 490 3800 3850 1600 2220 4200 5070 1610 2070 2110 3100 1730 2300 1450 1460 1540 150 115 1530 870 1300 1540 1200 1510 1740 1610 1560 1200 2200 1120 2510 2320 2400 3530 2990 2040 OUDDORP. Inzet van de perceelen van de erven Jb. en Joh. Breen, alhier op 8 Nov. 1913. Koop 1 met de helft van koop 3 Oom. Hameete- man Johz. f 1720 2 met de helft van koop 3 idem 1820 4 Jan van der Bok Cz. 5 C. Hameelemau Johz. 6 idem 7 Jb. Tanis Klz. 8 G. van Oostenbrugge 9 Jb. Breen Pz. 10 J.den Bout 11 J. van der Bok Cz. 12 Klaas Hollaar 13 Jb. Breen Pz. 14 M. Tanis Cz. 15 Jan Mastenbroek Kz. 16 O. Bosland Mz. 17 Jb. Grinwis J. Kz. 18 Et. Tanis Hz. 19 C. Hameeteman Johz. 20 idem 21 Jb. Breen Pz. 22 Jan Mastenbroek Jz. 23 O. Hameeteman Johz. 24 W. Koole 25 Aren Pijl 26 O. Hameeteman Jz. 27 G. van Oostenbrugge 28 idem 29 idem 30 P. Tanis J. Mz. 31 W. de Vogel 32 Aren Pijl 33 O. Hameeteman Jz. 34 idem 35 J. van der Bok Cz. 36 idem 37 W. Koole 38 Poulus Voogd Poulusz. 39 P. Biemond 40 idem Totaal f 79.025 Een moord. Vrijdagavond zijn te Leiden twee polderjongens gevankelijk aangebracht, verdacht van een moord gepleegd, verleden week Zondag, op Van der Mark. Nader meldt men aan de Rott.: Dinsdag jl., na het overlijden van den Zondagavond zwaar mishandelden F. van der Mark, zijn twee agenten der recherche van Leiden naar Noord-Brabant vertrok ken, ter opsporing van twee polderjongens, die aldaar aan het nieuwe kanaal werk zaam zijnde, verdwenen waren. In Brabant bleek, dat zij vertrokken waren naar een grondwerk te Delft. Daar vernamen de recherchers dat de beide verdachten naar een eiland bij Rotterdam waren gegaan. Hier werden zij dan ook gearresteerd m Vrijdagavond te 6 uur te Leiden aange bracht. De verdachten heeten H. van C. en H. van D. Ze zijn ter beschikking van de justitie gesteld. Onder een steenkoolmassa bedolven. Aan de suikerfabriek „St. Antoine" te Ouflen- bosch, geraakte Vrijdagmiddag, naar de Tel. meldt, de werkman Heskens Iran Stand- daardbuiten, terwijl hij een wagentje kolen stond te laden, onder de onverwachts van de kolenberg neerstortende kolenmassa. Het ongeluk werd opgemerkt en direct begon men den man uit te graven. Zoo gauw kon dit echter niet gebeuren, dat men er in slaagde den verongelukte levend er on deruit te halen. Direct toegepaste kunst matige ademhaling mocht niet meer baten, Zijn lijk werd naar het gasthuis te Ouden- boach vervoerd.

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 2