mow li huishoudster, iienst Meubilaire Baederen Will, is Waal - Acliei, te koop aangebo^ asm in» 3L1CETTIJD w. van IS - EirHand. ia loof ji pil! llSfiitelïcT fl.H. L P. 18111, Machioesmeierii, sommelsdijk. Bestuur der Dom. 3e fijne leverworst a. vis der A.JANSEN, Adverlentiën. Smidsknecht, BOUWKNECHT BOERENDIESTSTBODE, Ter directe levering voorradig Zandpad B 121, Middelharnis, Schoenen m Laarzen Visscherij. Verkoopingen. Gemengd INieuws. Burgerlijke Sland. Kerk en School. Jaar-Collecte yoor üe Schoen met flen Bijtel. l)e Fontlsenuiarkt. Laatste Berichten. Marktberichten. PER TELEGRAAF. WILLEM VAN EESTEREN, )u itte HÉiifeter JkHIw uur' aan Bouwmans- AÊÉÈkiÊÊ. woning, bewoond door den Heer A. SPOON Az. aan den Briel- schen straatweg te Nieuw-Helvoet in het openbaar verkoopen 1 elfjarige Vosbles, 1 Stierhokkeling, 2 jonge Zeugen, een completen C. v. SCHELVEN Pa., 7417 Oude longe. Je ware atlres is: Openbare Verkooping van eene voormalige dubbele Lichtwachterswoning onder Ouddorp. VERKOOPEN De voormalige dubbele LICHT WACHTERSWONING aan den Hondsweg en aan den Nieuwen Weg onder Ouddorp met ERF en aan- hoorigheden in twee perceelen en in massa. 7403 SLi&EB, DUBBELE HIK, SOMMELSDIJK is uw hesle soliedst© en steellgsf© adres voor alle soorten Specialiteit in ZEE- en WATERLAARZEN. E8AULT SATERPMtSTRÖMEM Dk. JOPPE Cz. SOMMELSDIJK, en «Ui die het den jongen Stadhouder kostte, om al die bezwaren, hier nog niet j alle genoemd, te overwinnen. Eere aan het doorzicht van den jeugdigen held, die dit alles in zoo korten tijd tot stand bracht, 't Leger werd een macht, waarmee Parma en zijne opvolgers rekening moesten houden. Ook aan dezen Oranje is Nederland veel verplicht. NAVORSCHER. MIDDELHARNIS. Van de visscherij is te Vlaardingen binnengekomen de vischsloep >Albatros«, st. Joh. de Waard, met 28 last haring. GOEOEREOE. Met de Noordzeevisscherij gaat het nog steeds goed. De vorige week werd van f lo tot f 120 aan versche visch besomd. Het hoogste bedrag door C. Lokker Czn. Op Donderdag 23 October 1913 (les avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Mid- delharnis afslag van het Woon- en Win kelhuis met erf aan de Noordzijde van den Westdijk te Middelharnis ten verzoeke van de Heeren M. en D. den Braber aldaar. Notaris VAN BUUREN. Zaterdag 8 November 1913 tyj inzet en Zater dag 15 November d.a.v. bij afslag, telkens des namiddags vier nar, te Ouddorp in liet Logement van Akershoek, van O. 26.46.39 H.A. is 57 G. 188 R. V. M. gedeel telijk on verhuurd bouw- en weiland en boseh- hakhout in den tspringertpolder en inde polders het West Nieuwland, het Onde-Nieuwland, het Oudeland en den Ouden Oostdijk onder Ouddorp, in 27 perceelen en eenige combinatiën. b. aandeel in de Buitengronden van den Springertpolder onder Ouddorp. o. een heerenhuis met schuur, erf en tuiD, te Ouddorp in de kom van het dorp, kadaster Sec tie E no. 1420, groot 5 40 aren, dadelijk te aan vaarden. d. een perceel water te Ouddorp in het Oude- land, genaamd „de Gracht", en het recht van visscherij in de wateringen van den polder het Oudelard in 2 perceelen en combinatie. 6.86 80 H.A. of 14 G. 286'/, R. V. M. gedeel telijk onverhunrd bouwland te Goedereede in den Piaspolder en den polder Nieuw-Westerlco in 7 perceelen en in combinatiën. f. 2.31.40 H.A, of 5 G. 11R. V.M. bouwland te Stellendam in kavel 2 van den Halspolder, in 2 perceelen en in combinatie, ten verzoeke van de erven van de heeren Jacob en Joh. Breen. Notaris VAN DEN BERG. Versiering van spoorwegrijtuigen, Evenals dat reeds in andere landen, met name in Belgie, is toegepast, bestaat hier, volgens de N. R. C., het voornemen, om in de coupe's van de rijtuigen der Staats spoorwegen omlijste reproducties van stads gezichten, gemaakt door schilders, aan te brengen, terwijl daaronder gelegenheid voor een reclameopschrift wordt geboden. Van de voornaamste en schilderachtig ste steden van ons land zullen een der tigtal stadsgezichten in kleur gereprodu ceerd worden. P. Bodifée, Jules Brouwer, Hart Nibbrig H. J. Wolter e. a. ontvingen reeds opdracht voor de schilderstukken. De letter C. Plaats der handeling een bijkantoor der Amsterdamsche posterijen. Voor het loket, als altijd een groot aan tal personen, die, ieder voor zich, meenen dat als zij nog éen minuut langer moeten wachten de geheelen dag voor hen verloren is. 't Publiek kucht, hoest, schuifelt, kort om geeft hevige blijken van ongeduld. Wat de re Jen van dat lange wachten is Een dienstbode-tje, leeftijd even na den verplichten leertijd, moet haar handteeke kening zetten. »Hoe heet u vraagt de dienstdoende ambtenaar. Volgt naam. »Mot 'k m'n naam voluit sette »Nee, als u alleen maar uw naam met de voorletters teekent». Aan den wensch van den ambtenaar wordt voldaan, doch als het biljet met een triomfantelijk gebaar overhandigd wordt blijkt, dat èén der voorletters de C niet in de handteekening voorkomt. »U heet toch ook Cnietwaar vraagt wederom de nimmer zijn geduld verliezende ambtenaar. »Ja«, knikt het alphabet-slachtoffer, en na doorhaling, van het eerst geschre vene, worden nieuwe pogingen gedaan om de letter C. op papier te brengen, welke resultaten het midden houden tusscheneen omgekeerden melkemmer en een hooivork. Als de ongeduldig wachtende schare op het punt staat, eene geheele serie van C.'s voor te teekenen, geeft een burgerman het volgende, vriendelijk-bedoelde advies »Stommert, 't is toch makkelijk genoeg je schrijft eenvoudig 'n haakie, of 'n krul letje. Dan is meneer ommers tevreje!» Toen maakte gelukkig, vóór erger mis verstanden geschapen werden, de bevend» hand van 't loopkind 'n beweging met den pennehouder over het papier, waaruit men de derde letter van ons alphabet met wat goeden wil herkennen kon. 't Zenuwachtig- trillende dienstmeisje had haar C. geschre ven, en de wachtenden konden een beurt krijgen. (Hbl De schipbreukelingen der Voltwrno*. Er is thans bericht ontvangen, dat de leden van de familie Groeneveld uit Den Haag, waartoe ook de hier aangebrachte kleine jongen behoorde, alle gered zijn. Het bestuur van >Montefiore< heeft aanvragen ontvangen van menschen die een der kin deren tot zich wilden nemen. Er waren er bij, die het maar dadelijk wilden komen halen. Zigeunersdrama. Men schrijft uit Rosmalen aan de >'s-H»rt. Ct.» Op de Wychensche markt, waar ook een zevental zigeunerwagens waren, had den de bewoners van twee dier wagens ruzie gekregen. De verbittering bleef voort duren en kwam tot uitbarsting. Een van de mannen trok een revolver en loste vijf schoten op de personen in den wagen, die voor hem uitreed. Daardoor werd een der inzittenden door vest en hemd geschoten, doch overigens bleef de man ongedeerd. Toen dit schieten geen resultaat had ge had, kwam een der zoons van den aan- j valler den wagen uit en stak met een mes den zoon wel zoodanig, dat het mes om boog. Zijn moeder trok het mes uit de wonde, De dader zag nog kans hem een snede over het achterhoofd toe te brengen. In middels waren op het schieten de veld wachters toegesneld. Zij constateerden dat de kogels door den wand en het dak van den wagen waren gedrongen. De vrouw van den man, die geschoten had, spoorde dezen nog aan, zijn geweer te nemen, doch hij kreeg daartoe geen kans, daar de po litie toesprong. Deze kon den man echter niet arresteeren, wijl hij het op een loopen zette met zijn vrouw en twee kinderen in de richting van Den Bosch. De politie legde beslag op den wagen van den dader. Later is de dader op het station vrn Den Bosch, waar hij juist een plaatskaart voor den trein naar Utrecht wilde nemen gearresteerd en heeft een volledige beken tenis afgelegd. De zoon van den dader, die aan den zoon uit den wagen, waarop geschoten was, eenige sneden toebracht, is gevlucht. De politie moet hem evenwel op 't spoor zijn. Vergiftigingsverschijnselen in het z.g. Blauwe Dorp te Wijk bij Maastricht zijn bij verschijdene personen voorgekomen. Ongeveer 30 personen liggen, lijdende aan krampen en hevige brakingen, te bed, Eerst dacht men, dat het kwam van het gebruik van ondeugdelijke kaas, maar Zaterdag zijn, naar de Limb. Koer. meldt, dezelfde verschijnselen ook voorge komen bij iemand, die geen kaas heeft ge geten. S0MMELSDIJK. Geboren: Francina, d. v. W. C. Vlot en M. Wielhouwer. DIRKSLAND. Heden avond zal van 7—8 uur bij het Bestuur der Chr. School gelegenheid be staan tot het inschrijven van leerlingen. NED. HERV. KERK. Drietal: Te Enkhuizen (vae.-G. Koning), W. O. Mense, em.-pred. te Groningen, F. W. J. ▼an de Poel te Nijehaske en W. W. Siddré te Durgerdam. Beroepen: Te Ooaterwolde (G.) F. de Looze te Waarder (bij Woerden). Te Enkhuizen (vac.-G. Koning), F. W. J. van de Poel te Nije- haske (Fr.). Te Monster, A. M. den Oudsten te 8t. Maartensdijk. Te Tholen [1ste pred. pi.], A. van der Sluis te Huizen. Te Lienden [2e pr. pi.], J. M. Lammere te Rhenen. Te Oudega en Kolderwolde, S. Goverts cad. te Veenendaal. Te Hardenberg [als hulppred. te Bergentheimerveld], W. Jonkers, cand. te Nieuw-Amsterdam. Aangenomen: Naar Hardenberg [alshulp pred. te Bergentheimerveld], W. [Jonkers, cand. te Nieuw-Amsterdam. Naar Maartensdijk [U.] H. Doornveld te Oudewater Bedankt: Voor Mijnsheerenland, H. H. van Ameide te Noordwijk aan Zee. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Honwerzijl [Gr.], A. Dekkers te Zevenhuizen [Gr.] en G. D. Scheepsma te Roodeschool. Beroepen: Te Gees [Dr.], G. J. Wissink te Opeinde Nijega [Fr.]. Te Krabbendijke, A. J. de Boer te Grijpskerk [Gr.]. Te Werkendam [B.], J. Koelewijn te Nieuw-Lekkerland. Bedankt: Voor Honwerzijl [Gr.], E. C. van der Laan te Driesum. Voor Kiundert, K. van Anken te Pernis. Voor Genderen, B. Meijer te Brouwershaven. Voor Kappelle-Biezelinge, A. de Boer te Grijpskerk [Gr.] De 18de lijst over 450 Locale Comités heeft opgebracht f 61.783 03. 10—16 October. Men kan niet beweren dat de Euro peesche politiek, in de week die achter ons ligt, de beurzen heeft beheerscht; het kwaad schijnt alzoo in Amerika zelf te schuilen, doch laten wij daar mede niet te positief in onze uitdruk king zijn. De grond oorzaak van de flauwe en terugloopende koersen der Yankee waarden, zoeken wij in de geld markt, de nieuwe douanewet en de strijd tusschen de regeering van de Vereenigde Staten met de geldmannen, over het bankwezen. In hoofdzaak waren de aanvallen van de bassiers gericht tegen de leidende fondsen, op geruchten van trustver volgingen door de regeering, gesterkt door de verwachting van een minder gunstigen hankstaat. De staat van on uitgevoerde orders der Steeltrust was beter dan men verwacht had en is de hoeveelheid der onuitgevoerde bestel lingen in September 1913 verminderd met 219,000 tonniettegenstaande dat, gaat de Steeltrust ijverig voort met nieuwe fabrieken te bouwen, werk; bovendien met 85 pCt. harer capaci teit en is er tot over 1914 reeds op 40 pCt, van haar productie vermogen beslag gelegd. Van de Amerikaansche waarden op de Amsterdamsche beurs, kwamen van Industrials bot meestin gedrang de Steel» en Amalgamateds en kon deze afdeeling dan ook op geen groote bedrijvigheid roemenlaatstgemeld fonds was sedert Dinsdag j.l. tamelijk vast gestemd op de lichte verbetering in den koperprijs die te Londen heeft plaats gevonden. De Spoorwegwaarden waren over het algemeen niet zoo flauw als de Indus- trieele Shares, doch in de meeste hoe ken zag het er treurig uit en gaf de speculatie fonds af, zoodat ten slotte Rails, Missouris, Union Pacifix en Eris, veelal naar het buitenland gingen. De troebelige toestanden in Mexico en de ongunstige berichten over de schade door de Nationaal Railways of Mexico daardoor geleden, waren oorzaak dat de 2e preferentie aandeelen er niet op vooruit gingen. Petroleumwaarden. In deze afdeeling was de handel niet erg levendig, be halve in Orions, op geruchten van een spuitende bron en dat het dividend dit jaar in geld zou worden uitgekeerd. De hoofdsoorten, zooals Koninklijken en Geconsolideerde!! traden niet op de voor grond en lagen daardoor zwakker. Mijnwaarden betrekkelijk stil en had mitsdien niet veel te beteekenen. Red- jang Lebong liep bij gebrek aan be langstelling eenige procenten terug. Guyana Goud, Oost-Borneo en Paleleh eveneens in reactie. Rubberwaarden. In dezen hoek wil het nog maar niet beteren, den eenen dag iets beter den anderen afbrokkelend, koers verliezen kwamen dan in de afgeloopen periode weinig of niet voor. Staatsfondsen. Nationale schuld vast. Buitenlandsche fondsten stiller. Geld op prolongatie van 47» 5 pCt. Tot 't verstrekken van meer volledige inlichtingen omtrent Fondsen, zoowel spe culatief als beleggingspapier, verklaren wij ons gaarne bereid, zoowel ten onzen kantore te Sommelsdijk, als op onze zitdagen te Stad aan 't Haringvliet, Dirksland en Oude Tonge. Onze deposito-rente bedraagt thans met 3 dagen opzegging, 3-6 maanden, 47» pCt. 4 pCt. 12 maanden, 47. pCt. FLAKKEESCHE BANK. Sommelsdijk, 7-10-13. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De heer C. J. Braber is door het Da- gelijksch bestuur benoemd tot amb'enaar ter secretarie. Botterdam, 21 Oct. Aangevoerd Vee. 70 Paarden, 2 Veulens, 0 Ezel, 2158 magere Runderen, 735 vette Runderen, 145 vette Kal veren. 196 nuchtere Kalveren, 373 Graskalveren, 3 Schapen of Lammeren, 1 Varkens, 231 Biggen, 3 Bokken of Geiten. PRIJZEN PER 7, KILO. Koeien en Ossen van f 0,34 tot f 0,39 0,43. Stieren 0,33 0,37 a 0, Kalveren 0,52' 0.57sa 0,62'. PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 200 a 800 Kalfkoeien f 210 a 300 Stieren 140 a 380 Pinken 100 a 140 Graskalv. 40 a 80 Vaarzen 110 a 170 Paarden 100 a 150 Slachtpaarden, 60 a 110 Fok nuchtere Kalveren f 25.— a 32.—. Slacht 10.— a 18.—, Biggen 0.— a 0.—. per week 2.— a 2.25. Langzaam. Boter. Aangevoerd: 38 Va vaten. 20 7„ 166 stukken a kilo. Prijzen: le kwal. 64, 2e kwal. 60, 3e kwal.58ct. Voor stukken werd beBteed a 7, kilo 80 a 85 ct. Eieren. Aangevoerd 15000 stuks. Kippeneieren f 5.50 a 850 per 100 stuks. Eendeneieren 5,50 a 6,50 Ganzeneieren 17,a 0, Kalkoeneleren 8,50 a 9,— Amsterdam 20 Oct. 1913. Ingezonden dooi JAO. KNOOP, Commissionair in aardappelen, AMSTERDAM. Telefoon 7833. Hoogste prijs, per Heet. Laagste prijs per Heet. Zeeuwsche bontan f 1.50 a 3.— blauwen 1.50 a 3. Spuiscbe Eigenheimers 1.70 a 1.90 Eigenheimers 0. a 0. Flakkeesche J» 1. iO a 1.75 Drentscbe a 0.— a 0. Galdersehe Blauwen a 2.— a 2.10 Friesche borgera a 1.35 a 1.50 blauwen 9 2. 20 a 2. 80 Eigenheimer poters a 1.25 a 1. 50 Blauwe a 1.20 a 1.30 :onte 0. a 0.— Andijker Muizen a 0.— a 0. bonten a 0. a 0.— Blauwen a 1.80 a 2. 30 Beverwijker zand a 8. 50 a 3. 80 Bravos a 2.40 a 2 50 Westlandsche ronde a 0.— a 0.— Schoolmeesters 0.— a 0.— Hedenmiddag één uur be haagde hel den Heere van leven en dood, na een lang durig doch geduldig lijden, van mijne zijde weg te ne men mijn geliefde Echtgenoot, de Heer in den ouderdom van 57 jaar en 7 maanden. Hoe zwaar dit verlies mij treft zal ieder uwer kunnen beseffen, doch ik wensch Gode te zwijgen en in Zijn altijd wijzen raad te berusten. Wed. W. VAN EESTEREN- 7444 Zaaijer. Nieuwe Tonge, 17 October 1913 j Tegen 1 Nov a s. gevraagd een goed kunnende melken, loon f140. Brieven franco onder letter A. Hulp postkantoor Oudenhoorn. 7440 Gevraagd een goed bekend met hoefbeslag en wa- genwerk, tegen hoog loon en vast werk. Bij J TANIS Jr. Mr. Smid Bo- terstraat 45, Schiedam. 7441 In een groot gezin (groote en klei ne kinderen) wordt eene flinke gevraagd uit de werkende stand. Brieven onder no. 7443 bureau van dit blad. van buiten, die flink en neljes kan werken. Loon 1 170 p jaar, wasch buitenshuis. P. G. en v. g g. voorzien. Fr. Br. no. 21911 Algem. Zuid-Holl. Adv. Bureau, C. Brouwer, D Bierkade 31, Den Haag. 7434 Zoo spoedig mogelijk gevraagd leeftijd pl. m. tusschen 40 en 50 jaar, P. G., bij een Landbouwer op Flakkee. Adres franco, onder letter R, aan het Bureau van dit blad. 7422 Tegen 1 Maart a s. gevraagd een bekwame 7437 bij L. DE WIT, Z. Z. Den Bommel. te Meuw-IIelvoet. ra De Notaris J. VAN DER KNAAP te Hellevoetsluis jpPagjm zal op Vrijdag 31 October 1913, des voormiddags 10 veulendragende Merrie 1 zesjarige Hit, 1 zweetvos Merrie veulen 9 kalfdragende Koeien, 5 kalfdragende Vaarzen, kalftijd van 1 Nov. 1913—1 Mei 1914. 21 guiste Vaarzen, 9 Kuishokkelingen, 1 Barouchet voor 6 personen. Tilbury met berlin zilver beslag, Karos op veeren, Boerenwagen met toebehoo- ren, Luxe Model Melkwagen, met 3 kannen en kranen, Hondenkar met een hond van één jaar, Hooihark, Gierwagen, ijzeren Mestkruiwagen, Sleephek, Bietenmachine, Boonen breker, Wanmolen, ijzeren Vijfbalk- egge, houten Egge, Koksploeg Ladder, 23 sport. Hondentreemolen met karn, verder Melkgereedschap, een span verlakt rijtuigtuig, andere Tuigen, Zeven, 05,000 KG. Hooi, Voer- bieten, staande op de vijfde of laatste meet van het perceel aan den Helle- voetschen Achterweg te Nieuw Helvoet in gebruik bij den verkooper, en hetgeen verder ten 'verkoop wordt aangeboden. Koopen van f 10 - en daar beneden en kosten contant, overigens betaal dag 1 Mei 1914. De koopers zijn verplicht bekende en soliede borgen te stellen. Bewijzen van gegoedheid moeten borgtocht inhouden. Bij contante betaling 2 pCt. korting. Op het Erfhuis bestaat gelegenheid tot stalling van paarden en fietsen. Nadere inlichtingen geven de ver kooper en genoemde Notaris J. VAN DER KNAAP. 7442 Timmerman en Aannemer. 7395 Speciaal adres voor alle soorten Knipwerk. Sterk conourreerende prijzen in Waachmachines enz. bestaande uit 3 boerenwagens, ploeg, eggen, wïelslede, rolblok enz. enz. AdresJOIIs. VEROLME, Middel harnis 7447 bij HAMMELBURG, Marktveld Som melsdijk. 7446 Alle Boden nemen bestellingen aan. Vanat heden verkrijgbaar Bofar- speeulaas van 40 50 en 60 cent per vijf ons Bovenstaande wordt enkel met zuivere Natuurboter gebakken. Ook voorhanden Speculaas van 27 cent. Ook verkrijgbaar bij J. WITVLIET. Herkingen, A. TIELEMAN, Melissanl. Wederverkoopers genieten flinke reductie. 7445 Wiedmacbines, Massey Harris Grasmaaiers, Hooi- harken, Graanmaaiers, Zelfbinders en Karwei- maaiers. „Ideal" Aardappelsproeiniachines voor paardenbeapanning en handkracht. Vertikale Bristol Victoria Motoren met Bosch-Magneet. Alles van beslist eerste klas fabrieken. Prijscouranten en gratis onderricht wordt gegeven door B. SCHEEPERS te Oude Tonge. Vertegenwoordiger der Firma 7062 Wed. J. C. MA88EE ZOON, Goes Wederom lever ik tegen concur- reerende prijs "de van mij bekende Lijnkoekschilfers S W C 'franco plaats van bestemming. Minzaam aanbevelend, Wilt ge een machine aanschaffen ot laten repareeren, 6537 De Ontvanger der Registratie en Domeinen te Sommelsdijk zal op Donderdag 23 October 1913, des voor middags 10 uur, te zijnen kantore te Sommelsdijk publiek bij inschrijving Inlichtingen bij gemelden Ontvanger. Tj£ Is gereed. 30 Cts. per pond, bij 6436 CO CO De ondergeteekende bericht bij deze aan Heeren Landeigenaren on Landbouwers, dat bij zich een heeft aangeschaft teneinde landerijen welke men wenscht te Draineeren zuiver uit te waterpassen. Tevens lever ik Draineerbuizen met of zonder kragen. Teneinde van tijdige levering verzekert te zijn, is spoedige bestelling gewenscht. Steeds bereid alle gewenschte inlichtingen te verschaften. Aanbevelend

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 3