EN TWEEDE BLAD. !N. IJK. Drie Bladen. Prachtband gebnnden boek, Zaterdag 18 October 1913. No. 1912 1 eendam. Beclames Mededeelingen enz BEECHAPl'S PILLEN Ik. !n 3 pCt. met drie Si/! pCt. it 1738. inco. .BNIS i ct en. STEIJN." n f SO, *en uiterst huizen en De rente KERINGEN. ten onzen 5774 T m. Regen- Stoepen antie. 7024 ELAARS LSE.voor Jek- - en lum- and- eide IN HOC SIGNO WSES Dit nummer bestaat uit *Aan onze Abonne's Nu de leestijd weder aangebroken is, meenen we onze abonnenten eens op te wekken om ons blad bij vrienden en familie, waar ze nog niet komt, in te dragen. Voor Flakkee zal dat wel niet zoo loonend zijn, omdat onze bode schier huis aan huis gelezen wordt, maar daarbuiten kan nog menig abonné worden aangebracht. Natuurlijk bieden we U voor uwe moeite wat aan, en niet wei nig ook Voor wat, hoort wat! zegt het spreekwoordluistert slechts Iedere lezer, die ons een nieuwen abonné aanbrengt, geven we voor zij ne moeite cadeau een keurig in vol met platen en meer dan 400 bladzijden dik 40 formaat. Voor twee abonné's natuurlijk twee boeken, des ver kiezend ver schillend, voor drie, drie enz. enz. Komt vrienden van onze pers, slaat de handen eens aan den ploeg en wij twijfelen niet of de uitkomst zal verrassend zijn. DE UITGEVER. Voor Huis en Hof. (20 Cents per regel.) Plaaiselyk Nieuws. •I Posterijen. Visscherjj. Rechtzaken. sees li tafel if el, 1 S i pine 7C25 |rc. No. 9 pi. beurzen; ïffecten conditiën klingen, die 6684 |>gelfleschjes Jemberbier, en andere artikelen 7804 1 °/o* 100,tot rmgvliet. m en scbeldem Wenken voor voerlieden. Wie zijn werk- beest slaat, slaat zijn brood Zet wat meer dan gewoonlijk vóór en wat minder achter uw paardop den lan gen duur zult gij daarvan voordeel trekken. Hoe zwaarder kar of wagen beladen des te meer kost het vervoer; want door een enkele, heel zware vracht verslijten paar den, wagen en tuigen meer dan drie vrach ten, waarmede de beesten gemakkelijk van den weg kunnen komen. Onderhoudt de tuigen en smeert zorg vuldig de wagenassenwagensmeer helpt trekken. Een paard dat twee uur gewerkt heeft, moet, al wordt het niet uitgespannen, een kwartier rusten, gedrenkt en gevoed wor den. Die onkosten en dat tijdverlies worden driedubbel vergoed door de langere bruik baarheid van het paard. Naar evenredigheid van zijn grootte heeft het paard een zeer kleine maag; daarom moet het dikwijls gevoederd worden. bijna onuitvoerbaar. De zuivere amber kleurige oliën komen van levers, die ter plaatse zelf behandeld werden en hebben slechts een sterken smaak van sardienen, waaraan men zich gemakkelijk gewent. De mengsels of »emulsions» leveren goede resultaten op, wanneer de traan moeilijk verteerd wordt en gedurende de zomermaanden. In den handel vindt men een groot aantal uitmuntende samenstel lingen. VOOR HET LEVEN Het is inderdaad een plicht voor een ieder, en bijzonder voor hen, die een maat schappelijk ambt in de samenleving be- kleeden, zich op de hoogte te stellen der menigvuldige groote en kleine gevaren die besloten liggen, zelfs in het gebruik der dranken en er zijn gedrag naar te regelen. Laat ons de menigvuldige kanten ontsluie ren van den alcoholkanker, die ons onder mijnt en tot ontvolking leidt, en wij zullen het vaderland en de menschheid een on- schatbaren dienst bewezen hebben. Wenken voor veehouders. Uit een lezing van dr. A. Gr. Breen, zuivelconsulent, over schommelingen in het vetgehalte der melk». Spr. wees er op, dat het vetgehalte het laagst is, direct na 't kalven, maar dan gaandeweg stijgt tot de koe weer droog komt te staan. Verdere invloeden op 't vetgehalte en tevens ook op de hoeveelheid melk waren: le. het melken. De laatst gemolken melk bevat meer vet dan de eerst gemolken. Bij drie keer melken is de morgenmelk het slechtst, de middagmelk het best, terwijl bij twee keer melken per dag de avond- melk beter is dan de morgenmelk. De hoe veelheid melk en 't gemiddeld vetgehalte is bij 3 keer melken hooger dan bij 2 keer. 2e. Verpleging. Een dier dat goed gereinigd en geborsteld wordt en in een zindelijken groepstal staat zal belangrijk meer melk en van hooger gehalte leveren. 3e. Ziekte. Hierbij neemt men vaak vermindering van melkgift bij stijging van gehalte waar. Verder zijn nog van invloed onrust van het dier en weersinvloeden, terwijl bij vol doende voedering door meervoedering de grootte der melkgift wel iets kan worden vermeerderd, doch het vetgehalte niet of heel weinig stijgt. Ten slotte wees spr. er nog met nadruk op, van welken invloed op melkproductie eu vetgehalte is een goede stier van goede afstamming en met een sterk overervings vermogen, en dat voor een rationeele vee verbetering noodig zijn stierhouderijen, con- tröle-vereenigingen en fokvereenigingen. Voor het huisgezin: Welke is de beste levertraan De licht- of amberkleurige, meenen wij met velen. De bruine, die dik wijls boven de lichte wordt verkozen, maakt men namelijk bij den terugkeer der vischvangst van levers, die in staat van ontbinding verkeeren. Er blijven meermalen stukjes lever in aanwezig. Ze verteert moei lijk en de walging, die zij veroorzaakt, maakt de voortzetting van haar gebruik Wie liefdevol zijn eigen leven voor and'ren geeft, die weet, dat hij door 't heilig streven in waarheid leeft. Wie veel in kroegen gaat wordt tot het werken trager, Hij maakt den hospes vet en zelve wordt hij mager. De heeren Dr. v. Hamel Roos en Har mens onderzochten een monster aardbei en-jamdoor hetwelk, volgens den ge bruiker,' diens geheele familie »rood ge verfd» was geworden. Het bleek zoo schrijven de onderzoekers dat deze jam van Nederlandsche afkomst zoodanig met aniline-kleurstof beladen was, dat de ge ringste hoeveelheid er van voldoende was om de huid intensief rood te kleuren. Voorts geven zij als hun oordeel te kennen, dat de toevoeging nadeel voor de gebruiker kan veroorzaken. »De kans bestaat immers dat indien de fabrikant het noodig oor deelt, een zoo sterke kleuring aan te wen den, daardoor allicht bij vruchten minder wenschelijke eigenschappen (begin van be derf enz.) bedekt moeten worden. Behalve het onaangename van de zeer moeilijkvan de huid verwijderbare kleurstof, is het buitendien zeer de vraag, of de aniline- kleurstof, in een dergelijke betrekkelijk groote hoeveelheid niet schadelijk zal kun nen werken, vooral bij kinderen, of ook bij volwassenen, indien b.v. de huid eenig- szins beschadigd is door kleine verwon dingen enz. Het is derhalve o.i.wenschelijk dergeelijk met teerkleurstoffen bedeelde artikelen, die de huid blijvend kleuren, uit den handel te weren, en dergelijke leverantiën onvoor waardelijk te weigeren.» Het gebruik van alcoholische dranken worden om hygiënische, maatschappelijke en etische redenen bestreden. Aan dat der al coholvrije dranken is echter ook dikwijls nadeel uit hygiënsch oogpunt verbonden, omdat de bereiding .zooveel te wenschen overlaat en daarbij schadelijke stoffen ge bruikt worden, Daarom willen we een en kele maal een recept geven ter bereiding van onschadelijke, tevens smakelijke gen gemakkelijk te bereiden alcoholvrije dran ken 1. Sinaasappellimonade6 sinaasappels 1 citroen, 30 gram citroenzuur, 2 a 3. maatjes (d.L.) water, 1 K.G. suiker, waar van een gedeelte klontjes of broodsuiker Sinaasappelen wasschen, borstelen en af drogen. Met de klontjes het oranje-gedeelte der schil afraspen. Klontjes, citroenzuur en suiker samen in een kom doen. Het sap uitpersen, zeven, meten en met water aan vullen tot 6 d.L. (maatjes). Dit vocht op de suiker doen. De kom toegedekt op een koele plaats laten staan, tot alles opgelost is, onder af en toe roeren, pl.m. 1 week. Wanneer na een week niet alles opgelost is, dat niet opgeloste er even uithalen en in een klein beetje water even verwarmen en oplossen. Vóór het gebruik schudden. Dit is eeu zeer aanbevelenswaardige drank. 2. Fosco. Los door koken 1 pd. suiker op in een halve liter water. Doe hierbij een stokje vanille of een lepeltje vanille suiker en 7 lepels poederchocola. Dit laat men samen een poosje doorkoken. Het ge bruik is; een derde glas fosco aangevu'd met melk (of spuitwater). De fosco flesch moet zorgvuldig gesloten worden. Rozen dekken. Dek niet te vroegWees gereed met uw dekmateriaal als de stren ge vorst invaltDek uw rozen niet met stroo, vochtige bladeren of een zak of kleedje. Op zeer vochtige en vochthoudende gronden bedekke men de stam-, struik-, treur-, klim- en maandrozen met sparre- takken, die zoo worden aangebracht dat ze met hunne toppen naar beneden han gen, om zoodoende water en sneeuw des te makkelijker af te voeren. Struik- en maandroozen op een perk of rand aangeplant kunnen we ook zeer goed met droge turfmolm of turfstrooisel onderdekken. Op droge gronden buigen we onze stam rozen met hunne kronen naar omlaag, ma" ken een gat in den grond ter plaatse waar we de kroon neer kunnen buigen en ter groote der kroon, buigen deze er in en vullen dan 't gat aan met lossen grond. De struik- en maandrozen aarde men aan, d.w.z. we brengen tot op een hoogte van ongeveer 30 c.M. grond om en tus- sehen de roos, zoodat de onderste deelen der stengels zoo hoog gedekt zijn als de aangegeven maat. VOOR HET LEVEN Maakt 't handwerk u van buiten zwart. Houdt rein de hand en rein het hart. Zuivere lucht is voor de long, wat spijs is voor de maag en water voor de huid. Door drinken sterven meer menschen dan door verdrinken. De dwaas bemint den lof alleen, De zoetste zoetigheden En strooit ge er wat kritiek doorheen, Hij 's boos en ontevreden. Observator. |t IJ LICHTE aandoeningen aangewend, voorkomen vaak zeer «EViARLUKO ziekten. Sommelsdijk. Op eene buitengewone openbare terechtzitting van het Kantonge recht alhier, had 15 October 1913 de instal latie plaats van den heer Mr. R. H. Branden burg van Veen, als ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij dit Kantongerecht. Op 15 October 1913 is door den Edel Achtb. Heer Kantonrechter benoemd tot lid van de commissie van aanslag voor de heflmg eener belasting op bedrijfs- en andere inkomsten, de heer C. Kolfï A, Cz. te Middelhainis en tot plaatsvervangend lid de heer U. J. Mijs te Middelharnis. De keuring van dekhengsten zal plaats hebben op Donderdag 30 October a.s. te Dirksland. Middelharnis. Vau de 36 personen welke zich opgegeven hebben om deel te nemen aan de te houden verbandcursus, welke aan zal vangen 29 Oct. a.s, onder leiding van Dr. de Vries Reiling mogen er maar 20 aan deel nemen. De jager C. v. K., welke Dinsdag op jacht was, richle zijn geweer, gaf vuur en hel schot kwam in zijn hond terecht. Er zat niets anders op dan het beest ern stig gewond, huiswaarts te brengen. De vrouw van J. Visser Dinsdag avond bezig zijude eenig werk te verrichten op zolder had 't ongeluk toen zij naar be neden wdde gaan mis te stappen en gleed langs den trap naar beneden met 't gevolg dat zij met gebroken been opgenomen werd, geneeskundige hulp was neodzakelijk. De verhuring van de open gevallen zitplaatsen in dë Ned. Herv. Kerk zal plaats hebben op Donderdag 23 Oct des namiddags 2 uur. Het kind van den heer W. Buis had Woensdag het ongeluk met zijn hand tegen de brandende kachel te vallen waardoor 't zulke brandwonden bekwam dat genees kundige hulp noodzakelijk was. Het woon- en winkelhuis staande op den Westdijk eigenaars Gebr. M. en D. den Braber is Donderdagavond bij op bod gekocht door den heer A Dijkers voor f 400. Stad aan 't Haringvliet. Dinsdag dreef boven deze gemeente een luchtbal lon. Het was bladstil, zoodat de ballon langzaam afdreef het zuiden in. Menschen, die het luchtschouwspel met verrekijker gadesloegen deelden ons mede, dat in het schuitje 2 dames en 1 heer zaten van de landing is ons niets bekend. De bietencampagne is in deze ge meente in vollen gang. Ook de wegen ken merken zich hier reeds door. Gelukkig werkt men thans aan den Molendijk met ijver door en tracht men den dijk te be hoeden voor het verval, waarin bij het vo rige jaar geraakte. Den Bommel. Terwijl H. B. naast zijn wagen eenig werk verrichtte sloegen zijn paarden op hol. Even bniten 't dorp werden zij door een paar ambachtslieden tot staan gebracht en zonder eenige averij aaD B. Overhandigt. Dinsdagmiddag omstreeks half 8, werd nabij deze Gemeente een luchtballon waargenomen. Zij scheen ter harer hoogte weinig wind gehad te hebben, daar zij slechts langzaam voortdreef en alzoo ge- ruimen tijd zichtbaar was. Vergadering van de afdeeling //Den Bommel// der Zuid-Holl. vereen //Het Groene Kruis» op Woensdag 22 Oct. a.s. des avonds half zeven, ten huize van Mej. de Wed, C Lokker, alhier. De groenten als kool, andijvie, enz. zijn hier zeer overvloedig. Zeer ten na- deele van de groenteverkoopers, De diphtheritis blijft zich af en toe hier nog voordoen naar verluidt werdt dezer dagen weer een nieuw geval ge constateerd. Ooltgensplaat. Heden werd de soep ketel van de gemeente verkocht. Dit antieke stuk ging over aan den heer L. J. v. d. Mast, van 's Gravenhage voor de som van f82, om later nog in een inrichting in gebruik gesteld te worden. Oude Tonge. Het onderzoek van de verlofgangers der Landweer uit deze ge meente, van de lichtingen 1907, 1908, 1909, 1910, 1911, 1912 en 1913 zal plaats hebben in de O. L. school alhier op Donderdag 4 November a.s. Woensdag 22 Oct. a.s., des nam. te 4 uren, zal de gelegenheid zijn open gesteld tot kostelooze inenting en herin enting. De cursus voor het herhalingsonder- wijs zal 1 Nov. a.s. weder een aanvang nemen. Als volontair ter gemeente-secretarie alhier is toegelaten D. van der Meide, van Den Bommel. In deze week zijn weder eenige ge vallen van vlekziekte onder de varkens voorgekomen. Van de 160 zeventigjarigen in deze gemeente zullen ongeveer 90 in aanmerking komen voor eene uitkeering ingevolge de Invaliditeitswet. Dinsdagmiddag omstreeks 3 uur zweefde hoog boven deze gemeente een luchtballon, welke zich in noordelijke rich ting voortbewoog. Na eenige jaren van stilstand is er in de tnuziekvereeBigiDg »Vooruit« alhier weer eenig leven gekomen. Wij vernemen tenminste dat binnenkort de repetitien dier vereeniging zulien worden hervat onder lei ding van den heer A. C. J. Polée, hoofd der O. L. school. De loteling E. van Markensteijn, die wegens ongesteldheid niet tegelijk met de andere lotelingen der lichting 1913 kon worden ingelijfd, is Dinsdag naar zijn gar nizoen vertrokken. Het bericht in de »Vooiuil« van Woensdag jl. terzake plannen voor het vie ren van het onathankelijkheidsfeest in deze gemeente, mist, naar wij vernemen, allen grond. Nieuwe Tonge. Woensdagmorgen om streeks 11 uur had een kind van den heer D. W. het ongeluk om in de Kerkgracht te vallen. Er bestond geen mogelijkheid op om het aan kant te krijgen, zoodat den land bouwer Ds. A. die het juist zag, zich gekieed te water moest begeven om het te redden. Dirksland. Donderdag 16 Oct. is al hier opgericht eene Chr. Jongeüngsver eeniging op Gereformeerden grondslag ge naamd »de Zaaier», onder Voorzittersschap van den Heer Tj. Molenaar, waarvan Ds. Kievit het Eerevoorzitterschap aanvaarde. Aanvankelijk traden 22 leden toe. Moge het zaadje in goede aarde vallen en het een boom worden die rijke vrucht moge voortbrengen dertig, zestig kon het zijn honderd vond. Met nog een nagift van i 90,00 voor de Unie-Collecte klom deze tot een bedrag van f 19H,601/2 ct, Bij de laatste vaccinatie werden 16 kinderen ingeënt. Herkingen. Zij die zulks mochten aaDgaan, worden attent gemaakt op de publicatie van B. en Weth. dat op Maan dag en Dinsdagavon d e.k. 20 eD 21 Oct. van 5 tot 7 uur gelegenheid bestaat ter secretarie der gemeente aangifte te doen van die kinderen, die of op de dag of avondschool al of niet kosteloos wenschen te worden opgenomen. Heeren jagers gelieven nota te ne men van de mededeeling dat bij besluit van den Com. der Koningin dezer provincie met het oog op de min gnnstigen toestand de jacht op patrijzen reeds op 25 Octo ber e.k. zal worden gesloten, Het fietspad van hier naar Dirksland is thans voor het publiek opengesteld en heeft 1.1. week met het natte weer reeds zijn diensten bewezen. Daar ze van groote waarschuwborden is voorzien zal ze aan niemands aandacht ontgaan om nl. een verkeerd gebruik daarvan te maken. De Heer C. Witvliet alhier, eer lang aangewezen om bij de uitvoering der wet inzake pensioneering van zeventig ja rigen behulpzaam te zijn, heeft alszooda- nig ontslag verkregen en is in diens plaats benoemd den Heer J11. v. Helden Rijks veldwachter BrigTit. alhier. Dezer dsgen ge raakte ten aanschouwe van eenige vrouwen een zoontje van J. v, d. V. alhier onder de wagen. Op het hulp geschrei wist de bestuurder de paarden ter stond stil te houden zoodat voorkomen werd dat het ventje niet dood gereden is geworden en gelukkig slechts met eenige ontvellingen er af kwam. In den loop der komende weekd. w.z. Woensdag of Donderdagavond 22 of 28 Oct. (ddzal nader worden bekend gemaakt) zal door de Afd. het //Groene Kruis» alhier in de O. L. School eene algemeene leden (jaar) vergadering wor den gehouden. Dat vele leden zich op maken de vergadering bij te wonen en alzoo blijk geven van belangstelling in dezeD, Melissant. Voor de betrekking van ge meente geneesheer alhier hebben zich 4 solli citanten aangemeld. De heer T. Trommel alhier legde met gunstig gevolg examen af voor vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat de jscht op patrijzen zal worden gesloten op Zaterdag 25 October a.s. Goedereede. De blazerschipper J. Grin- wis had het ongeluk in den Nieuwen Wa terweg met zijn vaartuig op een sleepboot te Ioopen, en zoo'n averij aan zijn voorsteven bekwam dat zijn vaartuig onmiddelijk naar de scheepstimmerwerf moest worden gebracht. Bij het uitoefenen van zijn bedrijf bleef de Noordzeevisscher A. Groenendijk met het roer van zijn schuitje achter de tros van een voor anker liggende bomschuit haken, zoodat het roer bijna geheel werd vernield. Het jaarlijk onderzoek van landweer verlofgangers zal voor deze gemeente ge houden worden op Donderdag 6 Nov. e.k. in de Openb. School te Ouddorp voor de lichtingen 19071912 des voormiddags 11,30 uur en voor die der lichting 1913 des namiddags 12,30 uur. K. v, d. Wende, die in begin Mei een trap van een paard kreeg en dienten gevolge 18 weken geen werk kon verrichten is door de »Landbouw-onderlinge« voor eiken werkdag f 1 uitbetaald. De garnalen visschers alhier hebben dit bedrijf van wege de schrale inkomsten gestaakt en zijn nu aan het suikerbieten vervoer begonnen. Ouddorp. De gehouden Unie-collecte voor de scholen met den Bijbel, heeft hier ongeveer f290 opgebracht. Het jaarlijksch onderzoek van de ver lofgangers der landweer zal in deze ge meente gehouden worden op 6 Nov. e.k i SOMMELSDIJK, Brieven, drukwerken enz. worden van het postkantoor te Sommelsdijk verzonden op de volgende tijdstippen. Richting Ouddorp, Ooltgensplaat, Botterdam- v.m. 6,06 v.m. 8,19 v.m. 8,19 v.m. 9,— n.m. 2,33 v.m. 11,34 n.m. 3,13 n.m. 9,n.m. 2,33 n.m. 6,55 n.m. 9, Zon- en feestdagen. Richting Ouddorp, Ooltgensplaat, Botterdam. v.m 9,v.m. 8,19 v.m. 8,19 N.B, De buslichting geschiedt eenige minuten vroeger. MIDDELHARNIS. De vischsloep >Princes Juliana» eigenaar de H H. Slis alhier, is onderhands verkocht aan den reeder den Heer F. Vrolijk te Scheveningen. Kantongerecht te Sommelsdijk op Woens dag 15 October 1913. Veroordeeld bij verstek ter zake rijden zonder licht A. B. te Stellendam, J. V. te Stellendam, J. R. te Dirksland, K. A. deL. te Strijen, I. M. te Melissant, A. R. te Melissant, M. v. D. te Stel lendam en 1. H. te Stellendam, allen tot een boete van f 3 subs. 2 dagen hechtenis. Contradictoir: O. v. K. te Middelharnis tot een boete van f 2 subs. 1 dag hechtenis. O. D. te Dirksland tot een boete van f 2 subs. 1 dag hechtenis. L. G, te Dirksland tot een boete van f 1 subs. 1 dag hechteuis. P. K. te Dirksland tot een boete van f 1 subs. 1 dsg hechteuis. W. J. N. te Sommelsdijk tot een boete van f 1 subs. 7 dageu tuchtschool. C. C. v. G. te Ooltgensplaat tot een boete van f 0,50 subB. 7 dagen tuchtschool. A. de R. te Dirksland tot een boete van f 0,50 subs. 7 dagen tuchtschool. L. L., zwervende, ter zake te Sommelsdijk ven ten zonder vergunning bij verstek veroordeeld tot een boete van f 5 subs. 2 dagen hechtenis. 0. V. te Dirksland en H. G. te Dirksland ter zake te Dirksland slooten verontreinigen bij ver stek tot een boete van t 10 subs. 3 dagen hech tenis ieder. A. R. te Herkingeu ter zake vee laten loopen in hooiland tot een boete van f 2 subs. 1 dag hechtenis. M. v. d. 81. te Stad aau 't Haringvliet ter zake jagen zonder akte van vergunning tot 2 boeten van f 3 subs. 2 dagen hechtenis met verbeurd verklaring van het geweer. A. de B. te Oude Tonge ter zake openbare dronkenschap tot een boete van f 2 subs. 2 dagen hechtenis. 0. v. K. te Oude Tonge ter zake openbare dron kenschap tot een boete van f 2 subs. 2 dagen hechtenis. L. T. te Sommelsdijk ter zake overtreding der Leerplichtwet, bij verstek veroordeeld tot een boete van f 3 subs. 2 dagen hechtenis. J. W. te Stad aan 't Haringvliet bij verstek tot een boete van f 5 subs. 3 dagen en C. K. te Ooltgensplaat bij verstek tot een boete van f 8 subs. 8 dagen ter zake overtreding Locaalspoor- wegreglement. D. de B. te Oude Tonge tot een boete van f 5 subs. 2 dagen hechtenis ter zake overtreding der drankwet. A. B. te Ternenzen bij verstek tot een boete van f 3 subs. 2 dagen ter zake te Sommelsdijk venten zonder vergunning. G. v. S. huisvrouw van O. M. te Ouddorp bij verstek tot een boete van f 10 subs. 3 dagen, hechtenis, ter zake pluimgedierte laten loopen op bezaaiden en beplanten grond. C. N. te Sommelsdijk, bij verstek tot een boet* van f 1 subs. 1 dag hechtenis, ter zake privaat- vuil in een zinkput werpen te Sommelsdijk. J. v. R. te Stad aaD 't Haringvliet tot 1 boete van f 2 subs. 1 dag hechtenis en een boete van f 15 subs. 5 dagen hechtenis ter zake openbare dronkenschap en revolver bij zich hebben op den openbaren weg, met verbeurdverklaring van de inbeslag genomen revolver en bevel tot vernieling. J. N. te Sommelsdijk, bij verstek tot een boete van f 3 sub. 2 dagen hechtenis ter zake overt re ding der leerplichtwet. D. V. te 8ommelsdijk bij verstek tot een boete van f 1 Bubs. 1 dag hechtenis ter zake te Som melsdijk den Oostdijk berijden. J. v. D te Middelharnis bij verstek tot een boete van f 5 subs. 2 dagen hechtenis terzake de orde verstoren in dronkenschap. Bevestigd bet vonnis op 3 September 1. 1. ge wezen tegen J. v. R. te Sommelsdijk ter tapperij openhouden na sluitingsuur te Sommelsdijk. T. v. d. M. te Middelharnis tot 6 boeten van f 0.50 subs. 1 dag hechtenis elke boete terzake venten te Oude Tonge zonder vergunning. J. W. te Melissant tot een boete van fl5snbs. 3 dagen hechtenis ter zake graven in den dijk in den polder Dirksland zonder vergunning van het Bestuur van dien polder. M. K. te Ooltgensplaat tot 2 boeten van f 1 subs. 1 dag hechtenis ter zake kustvissoherij uit oefenen zonder consent en vergunning. 0. v. K. te Middelharnis tot een boete van 14 subs. 2 dagen hechtenis [ter zake schieten van eenden na een half uur na zonsondergang. J. v. d. M. te den Bommel tot 2 boeten van f 5 subs. 2 dagen hechtenis ter zake in gesloten jachttijd jagen zonder akte en vergunning, met verbeurd verklaring van het geweer. W. v. G. te Herkingeu tot een boete van f 5 subs. 3 dagen hechtenis terzake jachtovertreding. T. J. S. te Den Bommel tot een boete van f 10 II

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 3