een flinke Dienstbode. ecu bei» licht Advertentiën. Hoofdknecht. Afbraak VOORGANGER TE KOOP: Barouchet, opgaaf of betaling Lijsten voor de gedenkplaten Ingezonden Stukken. DE LANDBOUW-ONDERLINGE, P. O. ,OTËRFLiSKGE". Visscherij. Posterijen. Rechtzaken. Faillissementen in Nederland, Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand, Kerk en School. Godsdlens toel en Ingen Jaar-Collecte yoor de Scholen met den BtjDel. Gevonden voorwerpen. Marktberichten. Ondertrouwd. LEENDERT BOSSCHIETER Gzt en 7413 HENDRIK A LAMMERSE Pd. Dirksland n 1A10 9 October 1913. Zuidland Getrouwd MARINUS VAN DER BAAN Mz. en MARIA VAN OOSTENBRUGGE Cd. Dirksland, 9 October 1913. 7414 Namens de geheele Feestcommissie betuigen wij onzen harteljjken dank aan allen die hebben medege werkt tot het doen welslagen van het 100 jarig Onafhankelijkheidsfeest en het vertrouwen aan de Commissie geschonken. G. VAN VLIET, Voorzitter. JOB MIJS Az., Secretaris Den Bommel Oct. 1913 7412 Langs dezen weg betuig ik mijn har telijken dank, aan allen, die mij met raad en daad hebben bijgestaan niet het minst aan den Wel Ed. Zeer- gel. Heer Dr. Parreé bij de ziekte van mijn man en ik. 7410 Wed. J. TROMMEL. Allen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de onder het voorrecht van Boedelbe schrijving aanvaarde nalatenschap van JOHANNES TROMMEL, in leven laatst winkelier gewoond hebbende te Oude Tonge en aldaar den len Augustus 1913 overleden, worden verzocht daarvan ten spoedigste te doen ten kantore van Notaris J. VAN ISPELEN te Oude Tonge. 7411 Door de Zondagschool vereeniging te Sommelsdijk wordt tegen 1 Januari a.s. gevraagd een bekwaam voor de Zondagmorgen en -middag uren. 7415 Inlichtingen worden verstrekt bij W. VAN BEEK, Voorzitter. A. BUIJS, Nieuwe Tonge, vraagt tegen 1 Maart 1914 een 7416 In de Hervormde Pastorie te Her kingen, Flakkee, met 1 November ot eerder gevraagd Goede getuigen vereischt. 7408 A. J. DE WEERD, Landbouwer te den Bommel Zuid Zijdevraagt met 1 Maart 7404. van het Eeuwfeest Te zien en te ver krijgen bij BINKHORST-ZAAIJER, Boekhandel, Dirksland. 7369 Zuivere Bijenhonig bij A. HOOG- ZANT, 8ommelsdijk.\ 7396 WEGENS OMSTANDIGHEDEN ter overname aangeboden een Zaak en Hoof lagentschap in jftachineriën en landbouwwerktuigen enz. welke goed rendeerend is, met vaste Agenten en een reizend Agent in 't werk. Overgever geeft nog 6 maanden onderricht. Brieven franco onder No. 7405, Bureau van dit blad. TE KOOP een gebruikte te bevragen bij P. VISBEEN West hoeve zadelmaker Oude Tonge. 7394 TE KOOP een groote partij maats Raam- en Deurkozijnen marmeren Schoorsteenmantels, tiken en gre nen Binten, Vloer- en Dakdeelen, 50.000 harde IJselsteen, Dakpannen enz. enz. Te zien en te bevragen Bergplaats Crooswijk 40 Rotterdam. Briefaflres J. DE HUN Hewlit de Keizerstraat '/3b, ROTTERDAM. De oopie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur. Mag ik zoo vrij zijn eenige plaatsruimte te verzoeken voor onderstaande regelen. Bij voorbaat mijn dank. Het trof mijn aandacht in Uw blad van Woensdag j.l te lezen»Hij kan vuur verdragen.t Na aanleiding van genoemd stukje, zou ik, de jonge mannen, die nog gereed staan om ingelijfd te worden, wel toe willen roepen: »Doe als kern.* Zorg dat binnen eenigen tijd ook van U gezegd wordt: tegen hem, of hun, kunnen we niet aan, hij houd vol. Versta Uw plicht en wees een zoutend zout en een lichtend licht. Strijd zal daar ongetwijfeld voor noodig wezen, maar strijd is de voorwaarde tot overwinning. Schaam Uw opvoeding niet en toon dat een Christen niet uit den weg behoeft te gaan voor het ongeloof. Steun de Militaire tehuizen met trouwen opkomst en dring bij Uwe bekenden op steun aan. Lees getrouw Uweu Bijbel en schaamt U niet daarvoor. Valsche schaamte zal wel trachten te weerhouden maar geeft niet toe. Dan zal ook van U, tot vreugde Uwer ouders, die U zco angstig soms laten gaan, gezegd kunnen worden>Hij kan vuur verdragen.t U M. d. R dankend voor de verleende ruimte blijf ik hoogachtend. J C B 15 Reg. Inf.'Delft. Enkele dagen geleden ontving ik een schrijven van den volgenden inhoud Gaar ne verneem ik van u of de bietendragers van de Coöperatieve Suikerfabriek Putters- hoek bij de Landbouw Onderlinge verze kerd kunnen worden* in antwoord daarop verwees ik de schrijver - lid onzer PI. on gevallen Commissie naar de »Mededeelingenc van September, daaruit blijkt dat bieten dragers bij de L. 0. verzekerd kunnen wor den, mits het indraagloon op de loonlijsten wordt ingevuld. Zij - die dus niet bij de L. 0. zijn verzekerd kunnen daaraan niet deelnemen. Of de dragers zijn te werk ge steld door den agent of door den land bouwer is het zelfde. Zij zijn verzekerd. Waar thans 't vervoer der, suikerpeen aan den gang is meen ik goed te doen bedoeld artikel in zijn geheel te publiceeren. Zij die dan nog niet zijn aangesloten bij de L. 0. kunnen daaruit zien welke gevolgen dit voor hun werkvolk hebben kan. Nu juist een jaar geleden hebben wij de vraag ter sprake gebracht, in welke ge vallen de bietenladers, d. w. z. de arbei ders die de suikerbieten van den landbou wer, lid der L 0. laden in 't schip of den wagon waarmee de bieten naar de suiker fabriek worden vervoerd, verzekerd zijn voorrekening der L. 0. Wij kwamen in ver band met de opvatting dien aangaande van 't .Bestuur der Rijksverzekerings Bank tot het besluit, dat de L. O. slechts dan met de ongevallen der bietenladers te maken had wanneer het de hoer verkooper was, die den arbeider had te werk gesteld en betaald. In alle aiidere gevallen, ook derhalve in geval de 'bieten agent den arbeider te werk stelde en de kosten daarvan verhaalde op den boer, moest het ongeval geacht wor den voor rekening te komen van de Rijks Verzekerings Bank. In die opvatting is thans verandering gebracht en wel naar aanleiding van eene uitspraak van den Gentralen Raad vah Beroep. Die uitspraak betrof het volgende geval. Op 28 October 1911 werd B. v. d. V. te Brouwershaven door een ongeval getrof fen bij het laden van bieten in het schip, De bieten waren door den landbouwer ver kocht aan de fabriek onder voorwaarde, dat alle kosten op het scheep doen vallen de voor rekening zouden zijn van den land bouwer. De inladers waren door den agent der fabriek te werk gesteld, deze kortte de laadkosten op den prijs dien hij den boer per 1000 K. G. bieten betaalde. De getroffene overleed den 12 November 1911 en liet zijn ouders wier kostwinner hij was geweest onverzorgd achter. De ou ders wendden zich tot de R. V. B. om scha de vergoeding. Twee vragen moesten wor den beantwoordten eerste of de dood van den getroffene een gevolg was van het on geval ten tweede of de getroffene werk zaam was in een verzekeringsplichtig be drijf (dat der suikerfabriek) toen hem het ongeval trof. De R. V. B. oordeelde, dat de dood van den getroffene (hij was aan longontsteking overleden), geen verband hield met het on geval, en weigerde op dien grond de aan gevraagde uitkeering. Tegen die beslissing stelden de ouders beroep in bij den Raad van Beroep te Mid delburg. Deze ging met stil zwijgen de vraag voor bijof de dood verband hield met 't ongeval maar weigerde schadevergoeding op grond, dat het ongeval geen verband hield met de uitoefening van een verzeke- rinsplichtig bedrijf de beetwortelsuiker- fabricage wel erkende de R. V. B. dat een bedrijfsongeval had plaats gehad, m. a. w. dat het ongeval verband hield met het niet verzekeringsplichtig [landbouwbe drijf. Om zoo mogelijk over beide geschil punten een uitspraak te verkrijgen in hoog ste ressord, werd de zaak voorgelegd aan den Centralen Raad van Beroep. Ook deze verklaarde uitdrukkelijk dat het ongeval den getroffene niet was over komen in verband met de uitoefening van een verzekeringsplichtig bedrijf in den zin der industrieele ongevallenwet en bevestigde de uitspraak van den Raad van Beroep te Middelburgover het verband tusschen dood en ongeval liet de Centrale Raad van Beroep zich niet uit, Door de gevoerde, procedure was der halve uitgemaakt, dat het ongeval v. d. V. was overkomen in het landbouwbedrijf: onbeslist was gebleven, of de dood als een gevolg van het ongeval moest worden be schouwd. Omtrent dat punt won de Directie der L. 0. het advies in van den arts. die den getroffene indertijd had behandeld. Deze nam aan, dat het ongeval niet zon der invloed was geweest op het optreden der longontsteking, waaraan de getroffene was overleden. Hoewel dien aangaande geen absolute zekerheid kon worden ver kregen achtte de Directie zich op grond van die verklaring gerechtigd, verband aan te nemen tusschen dood en ongeval, en kende de ouders van den getroffene een blijvende uitkeering toe van f 0 43 per werkdag (30% van 't weekloon van den getroffene) met ingang van den dag na zijn overlijden. Voorts wendde de directie zich tot het Bestuur der R. V. B. met de vraag, of door de uitspraak van den Centr. Raad v. B. wijziging was gebracht in de zienswijze van 't bestuur omtrent het al of niet ver zekerd zijn van bietenladers. Het Bestuur antwoordde toestemmend. Voortaan zou 't Bestuur ook beschou wen als in dienst der landbouwers „de door den agent der suikerfabriek voor de landbouwers in dienst genomen personen, aan wie docrden agent bij wijze van voor schot het juiste bedrag van het- laadloon wordt betaald, dat daarna aan den boerin rekening wordt gebracht" mits eene zui vere verrekening |der laadkosten voor elk der betrokken landbouwers afzonderlijk plaats vindten de fabriek niet een gedeelte van het laadloon bij betaald. Uit het voorgaande volgt, dat de bietenla ders, die de bieten helpen laden voor de landbouwer lid der L O. voor rekening der L. O. verzekerd zijn, mits het laadloon ten volle aan den landbouwer in rekening wordt gebracht, onverschillig of de laders zijn aangenomen en te werk gesteld door den landbouwer zelf of door den agent der fabriek. De bietenladers, wier loon ten volle voor rekening komt van den landbouwer, lid der L. O. moeten derhalve voortaan op de loonlijsten der L. 0. worden gebracht, en zijn tegen ongevallen verzekerd voor re kening der Landbouw' Onderlinge. Melissant 9 October 1913. Secretaris A. W. KEIJZER. MIDDELHARNIS. -{ Van de haringvisscherij is" te Vlaardingen binnengekomen devischsloep Oranje Nassau st. J. de Koning, met 20 last. GOEDEREEDE. Een ongeluk komt zelden alleen. De Noordzeevi scher A. Roos die in het begin van dit seizoen te Rotterdam bij een aan varing voor ongeveer f 400.schade aan zijn blazer kreeg, bleef dezer dagen met zijn net aan een wrak of anker vast zitten en verloor geheel zijn vischtuig wat hem wederom een schade van pl m. f 200. veroorzaakte. Het was een geheel nieuw net dat hij voor het eerst te water liet STELLENDAM. Gedurende de maand September werden op het hulptelegraaf- en telefoonkantoor alhier behandeld 146 telegrammen. 188 ge sprekken en 11 oproepberichten. Volgens mededeeling van VAN DER GRAAF Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week in Nederland uitgesproken 44 faillissementen tegen 35 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Een zonderlinge ziekte. De Residentiebode vertelt het volgende laDg niet onvermakelijke historisch verhaal Dat besturen van ziekenfondsen er nauw keurig op letten, dat scherpe controle wordt uitgeoefend, is werkelijk niet kwa lijk te nemen. Als historisch staaltje dient het volgende. Een lid had zich ziek gemeld en na in zage van het doktersbewijs, hetwelk aangaf dat de man tijdelijk rust moest nemenhad het bestuur van het ziekenfonds »Pas op< hem op de ziekenlijst geplaatst. Eenige keeren reeds was de echtgenoot» van den kranke de wekelijksclft uitkeering trouw komen ontvangen. De commissaris van het fonds, met de controle belast, besloot op zekeren keer, zich eens te gaan overtuigen hoe het den patiënt ging. Het volgende gesprek ontspon zich met de huisvrouw, di« den ambtenaar bij de voordeur ontving »Dag, juffrouw!* »Goênavond, meneer!* »Ik ben de commissaris van het zieken fonds »Ah zoo Nou m'n man is nog niks lekker. Hij wil d'r al uit, maar ik zeg je blijft derin hoor, daar komt niks van .hij heit de koors as 'n paard »Zoo, dus hij ligt nog te bed?* Zeker meneer, ik zeg u toch, hij wou deruit, maar ken je denken, ik zeg >Ja, ja, dat is goed, hij moet er maar onder blijven, maar ik zou hem toch wel eens willen zien.* »Gut meneer, das jammer, hij slaap nou net zoo lekker, als u effentjes naar hem wil kijken, mijn goed, maar loop dan asje blief wat zachies de trappe op, hij heit zoo'n hazeslapie hij schrik direct wak ker en dan heb ik er maar de lait van.* >Goed, goed, juffrouw, ik zal heusch geen geluid maken.* Ja, maar wat ik nog wil zegge meneer, zal u ook niet tegen hem spreken >Natuurlijk niet, u zegt toch dat hij slaapt!* >Ja, d'as waar, maar ziet u, ik was baDg, dat u zich zou vergissen en dan schrik de arme stakker van uw stem wak- ker >Wees maar gerust hoor, wijst u maar even de kamer.* »0, hier meneer Kijk daar in den hoek staat 't bed.* Óp z'n teenen loopt de commissaris be hoedzaam naar het ledikant en ziet onder de hoog opgetrokken dekens de vormen van een menschelijk lichaam. Zelfs het koortsige hoofd heeft Log meer warmte gezocht on der de zware dekenlast. Alleen enkele stijl opstekende haarsprietjes, behoorende tot het corpus van den lijder, die diep is weg gedoken onder de kleurige dekens, bewijzen, dat er werkelijk een mensch zijn ziek lichaam een weldadige rust verschaft. »Nu, fluisterd de commissaris, »hij schijnt het geducht te pakken te hebben.* »0 jeminee, of-ie*, zucht de befroefde ega, »zoo leit-ie nou al een paar uur. Al roep ik nau Kees wil je wat ge- bruike Kees, kijk nou eris na je vrouw hij geeft geen greintje asem »Zoo, wordt-ie daar niet wakker van? Maar beste juffrouw, ik vindt, dat hij een beetje frissche lucht moest inademen. U moest die zware dekens wat terugslaan, dan haalt hij vrijer adem.* »Waarempel niet, meneer, nee hoor, laat 'm zoo maar legge .hij slaap nou net zoo lekker Alles goed en wel, maar 't zou toch beter voor hem zijn en dan ook, ik wil hem toch wel even zien »Ach meneer, geloof me nou, dan wordt- ie wakker 't is 'n lobbes van 'n vent, maar as ik 'm uit z'n slaap wakker maak, dan kan ik geen huis met hem houwe De commissaris had echter al lang lont geroken. Onder het hardop zeggen van: »daar zal-ie niet van doodgaan*, trekt hij resoluut de dekens weg en een hou ten kapperskop met daarop bevestigde pruik remplaceerde den zieken bloed, die zeker hier of daar van de reeds ontvangen >boscenten* een smakelijk potteke bier zat te verorberen De gevolgen zijn te begrijpen. De veront waardigde commissaris achtte het nood zakelijk de ontstelde juffrouw mede te deelen, dat de vereeniging wel een ziek lichaam, met kop, lijf, armen en beenen eene uitkeering gaf, maar een enkele kop zie je juffrouw, daar stond niets van in de statuten. Verwonding van een gemeente-veldwachter. Zondagnacht heeft de werkman H. Wou wijs te Sassenheim den gemeenteveldwach ter Praamsma zoodanig met een mes ver wond, dat diens leven in gevaar is. De dader is in arrest genomen en gevankelijk naar Den Haag gevoerd. Aan den grond. Het stoomschip »Noviembre« is Maan dagnacht bij het binnenkomen tijdens mist op het zuiden bij Maassluis aan den grond gevaren. (Alg. Hbld.) Met een auto aan den haal. Een leerling-chauffeur, in dienst van de weduwe Steenhouer, houdster van een ga rage aan de Reguliersdwarsstraat 84, te Amsterdam, waar auto's van verschillende eigenaren zijn gestald, kwam in den laten avond van 26 Juli j 1., op het idee uit toeren te gaan met eenige vrienden. Hij haalde een auto den stal uit, vulde het benzine-reservoir met den in de garage aanwezigen voorraad aan en ging nu met zijn vrienden men was met zijn achten er op uit. Hier en daar werd aangelegd, ook de Bioscoop niet vergeten, maai men had ook wederwaardigheden aan den Ach terburgwal een aanrijding tegen een rijtuig en te Santpoort want men was ook uit de stad gegaan t egen een paal. Het gezelschap kwam wel heelhuids weer te Amsterdam aan, maar van de auto waren de banden, de spatborden en de rechter voorlantaarn geducht beschadigd. In dien gehavenden toestand werd des morgens vroeg de auto in de garage teruggebracht, en een paar uur later aldus door het per soneel gevonden, dat den vorigen avond de auto had schoongemaakt en zonder eenig defect had gedekt. Het bleek dat de eigenaar er 's nachts geen gebruik van had gemaakt. Toen de leerling-chauffeur op het appèl ontbrak, ging de recherche naar zijn wo ning en vond hem te bed. Terstond bekende hij. Voor de 4e Kamer werd heden tegen hem bij verstek 8 maanden gevangenisstraf geëischt, wegens het subsidiair ten laste gelegdediefstal van benzine. SOMMELSDIJK. Geboren Laurina, d. v. P. Kieviet en A. van der Baan. ZUIDLAND. GeborenWillempje Sientje, d. v. A. Kranen burg en W. N. Romeijm Pieter, z. v. W. Over- gaauw en J. van der SijdeNicolaae, z. v.A. van Rij en C. Lugtenburg; Jan Huibert, |Z. v.C. Ver maas en H. Boender Cornelia, d. v. P. Buis en S. GoudswaardJan Leendert, z. v. J. L. War hout en W. Nobel; Leendert, z. v. P. Hammerse en J. A. Hoorweg; Dirk z. v. J. Bevaart en J. van der Velde; Neeltje d. v. L. Weeda en 8. van Gijzen. Getrouwd: Oornelis van Meurs en Aria Wil- denbos. Arle Mastenbroek en Adriana Maria van Rij. Pieter Overgaauw en Jakomijntjs Bij 1Mari- nns Breeman en Pietertje vanjMeurs. Pieter van Trigt en Arendje Lugtenburg. Jan Beukelman en Lijntje Donkersloot. OverledenAdrianus v. d. Berg, oud 10 mnd. Jan Kabbedijk, oud 61 jaren eehtg. van C. Ze venbergen. (Nelis Zevenbergen, oud 23 jaren on- geh. Johanna Plooster, oud 3 |mnd. Hendrik Hoogstad oud 62 jaren, ongeh. Officieel Gedeelte. Predikbeurten op Zondag 12 October 1913 Ned. Hervormde Kerk. Sommelsdijk, 's nam. 2 uur Ds. Verkerk van Oude Tonge. Middelharnis, 's vm. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Keu zekamp van Kolderveen. Middelharnis, Evangelisatievm. 9,30 en 's av. 6 uur dhr. Van Dam, godsdienstonderwijzer te Gouda. 8tad aan 't Haringvliet, geen opgaaf ontvangen. Den Bommel, vm. en 's av. Ds. L. Emmer. Langstraat, geen opgaaf ontvangen. Ooltgensplaat, geen opgaaf ontvangen. Oude Tonge, vm. Ds. Verkerk. Nieuwe Tonge, geen opgaaf ontvangen. Herkirgen, geen opgaaf ontvangen, lirksland, vro. 9 en 's av. 6 uur, voorbereiding H. Avondmaal Ds. Steenbeek. Melissant, vm. en nam. Ds. Kroesp. Stellendam, geen opgaaf ontvangen. Goedereede, vm. 9,30 en av. 5,30 uur Ds. de Gidts. Ouddorp, geen opgaaf ontvangen. Gereformeerde Kerk. Middelharnis, vm. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Raman, Em. Pred. te Doorn. Stad aan 't Haringvliet, vm. 9,30, en 's av. 5,30 uur, Ds. Esselink. Den Bommel, vm. 9, nm. 2 en 's av. 5,30 uur Ds. Esselink te Wateringen. Ooltgensplaat, vm. 9 en 's av. 6 uur Ds. Dekker. Melissant, geen opgaaf ontvangen. Stellendam, vm. en 's av. dhr. Faber, theol. cand. te Groningen. Ouddorp, vm. 9 en 's nm. 2 uur, leeskerk. Gereformeerde Gemeente. Dirksland, vm., nam. en's avonds Ds. H. Kieviet. Malissant, geen opgaaf ontvangen. Herkingen, geen opgaaf ontvangen. Ooltgensplaat, geen opgaaf ontvangen. Vrije Gereformeerde Kerk. Oude Tonge, leeskerk. Doopsgezinde Kerk. Onddorp, vm. Ds. K. W. Róssing. SOMMELSDIJK. Tot voorlezer en voorzanger bij de gods dienstoefeningen in de Ned. Herv. Kerk is benoemd de heer C. Mulder, alhier. Het herhalingsonderwijs op de 0. L school is 6 October jl. voor de meisjes en 7 October d.a.v. voor de jongens aange vangen resp. met 6 en 8 leerlingen. MELISSANT. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat ouders of verzorgers van kinderen, welke zij gedurende den a.s. winter kosteloos of tegen verminderend schoolgeld de open bare school wenschen te doen bezoeken daarvan vóór of op Zaterdag 18 October a.s. ter gemeentesecretarie aangifte moe ten doen. Tevens zal vóór of op voor melden dag terzelfde plaatse aangifte moeten worden gedaan van de kinderen die gedurende den winter de herhalings school willen bezoeken. NEP. HERV. KERK. Zestal: Te Enkhuizen vac. G. Koniug, J. Henzel te Boxmeer, ,1. Langman te Harlingen, W. C. MeDS tm. pred. te Groningen; W. J. van der Poel te Nijehaske, w. W. Sidré te Durgerdam en Dr. G Smit te Makkum. Beroepen: Te Stedum, D. A. van den Boseh te Nieuw Vennep. Te Veenendaul vac. J. de Bruin, B. Batelaan te Oudekerk a. d. IJsel. Te Brakel, 8. Goverfs, cand. te eenendaal. Te Leerbroek, J. Kraaij te Hasselt (te voren te Leer broek). Bedankt: Voor Oosterwolde [G.J, J. van den Berg te Hoogeveen. Voor Klundert, G. Bolkestein te Steenwijk. Voor Pu! ten o. d. Veluwe, C. B. Holland te Driesum. Voor Hel- louw, O. Otten, cand. te Nigtevecht. Voor Gerkesblooster, J. L. Adriani, cand. te Wester blokker. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Krabbendijke Z.), A. de Boer te Grijpskerk [Gr.] en J. 8. Schaatsma te Em- mercompascuum. Te Vianen C. J.deKruijter te Oostkappele en G. M. van Rennes te Dussen. Te Kampea, vac. G. Wisse, J. C. Brussaard te Meppel en R. W. Huizing te IJmuiden. Beroepen: Te Amsterdam, vac. wij en Dr. P. J. Wijminga, J. Douma te Watergraafsmeer. Te Klundert, K. van Anken te Pernis. Te Ezinge, H. Meulink te Hendrik Ido AmbachL Bedankt: Voor Garrelsweer, Joh. Jansen te Burum. Voor Oudewater, D. Hogenbirk te Chariots. Te Engwierum, W. H. Bouwman te Schoonrewoerd. CHR. GEREF. KERK. Bedankt: Voor Zwolle, Joh. Jansen te Utrecht. De 14de lijst over 350 Locale Comités heeft opgebracht f46.474.03. DIRKSLAND. Op de gemeentesecretarie is als gevonden gedeponeerd een snoer zwarte koralen met gouden sluiting, dat door den eigenares kan worden afgehaald. Amsterdam 9 Oct. 1913. Ingezonden dooi JAC. KNOOP, Commissionair in aardappelen, AM8TERDAM. Telefoon 7833. Laagste prijs Hoogste prijs per Heet. per Hect. Zeeuwsche bonten ƒ2.- a blauwen 2.50 a 3. Spuische Eigenheimers „U.80 a 1.90 Eigenheimers 0. a 0. Flakkeesche 1.70 a 1.80 Drentsche o.- a 0. Geldersche Blauwen 2.- a 2.10 Friesche borgers 1.50 a 1,60 blauwen 2.40 a 2. 80 Eigenheimer poters 1,05 R. 1. 20 Blanwe 1.20 a 1.30 lon'e o.- a 0. Andijker Muizen 0. a 0. bonten o.- a 0. Blauwen 2.70 a 2, 30 Beverweker zand 3.50 a 3.80 Bravos o.- a 0. Westlandsche ronde 0.- a 0. Schoolmeesters o.- a 0.— Hillegommer zand 3-- a 3. 25 Friesche Muizen o.- a 0, Drentsche zand eigenh. o.- a 0. Onde Malta, per 100 kg, o.- a 0, Nieuwe 100 o.- a 0.— IJpolder Eigenheimers 1.20 a 1.30 Roode Star o.- a 0.— Oude Tonge.

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 4