een flinke Boeren-Dienstbode 93 WINTER, - Oude Tonge, Advertenliën. 1ÉË t'i Paarden Extra Tram H. H. Barbiers. nette Dienstbode, Feestgezinden Landbouwers SPRINGBOK, Ingezonden Stukken Visscherij. Yerkoopifigen. Burgerlijke Stand. Boek beoordeeliug. Gemeugd Nieuws, Rerk eu School. Jaar-Collecte voor ie Molen iet ten BUM. Marktberichten. Ondertrouwd MARINUS VAN DER BAAN Mz. en MARIA VAN OOSTENBRUGGE Cd. Dirksland, 25 September 1913. 7373 Getrouwd C. VAN BEEK Lz. en L. C. J. WEIJERSE Hd., die, ook namens wederzijdsche fami lie, hartelijk dank zeggen voor de betoonde belangstelling. 7378 Tegen 1 of half October gevraagd te Rotterdam een van buiten, Hoogloon, Br. fr. onder motte Dienstbode. Alg Adv. Bur. Gebr. GEVERS, Wijnhaven 42, Rotterdam. Wegens teleurstelling gevraagd in een klein gezin, loon 140.p. j., bij C. J. VAN SCHELVEN, 7366 Oudenhoorn. Een BOIJWKHECHÏ gevraagd, ook geschikt om arbeiders- werk te verrichten, tegen hoog loon, bij D. MOOIJAARD Kz. Landbouwer, Oude longe. 7364 beschikbaar bij G. v. d. NIEUWEN- DIJK, Sommelsdijk 7372 Lijsten voor de Gedenkplaten van het Eeuwfeest. Te zien en te ver krijgen bij BINK.HORST-ZAAIJER, Boekhandel, Dirksland. 7369 TE KOOP. Goede werkpaarden. Ook Belgische, veulendragend bij A. VAN MOORSEL, Rotterdam, Walenburgerweg 88 Te- lephoon 9087, 7377 worden er op attent gemaakt dat te Goedereede het Herinneringsfeest wordt gevierd op Vrijdag 3 October a.s. Hiervoor zal worden beschikbaar gesteld een 7393 loopende richting Ouddorp 1130rich ting Middelbands 12.13. Het Hestuur cent kost een degelijke SBril of Lorgnef, bij BEBNi.BE BOOS, Weste Wagenstraat ROTTERDAM. Er wordt gevraagd 1907 goed kunnende scheren en haarsnij den In of extern, naar verkiezing. Adres. J. C. STELLO, Hillestraat 14 Rotterdam Feijenoord. Gebruik Wittermans Draineerbuizen. Agent L, NELISSE Az. Nieuwe Tonge J. G. Hoordijk en J. van Dalen MacMnale Zuivering en Bereiding van Coneurreerende prijzen. 6892 Beleefd aanbevolen, De bietencampagne in deze gemeente ffeer begonnen. De eerste suikerbieten zijn reeds aan de kaai gebracht om verscheept te tvorden. M. M., die eenige dagen bij haar dochter te Rotterdam logeerde, had daar het ongeluk van de trap te vallen, waardoor ze haar pols brak. Ze keerde dadelijk naar hier terug, waar het gebroken lichaamsdeel gezet werd. Terwijl het zoontje van C. F. Don derdagavond de bioscoopvoorstelling be wonderde, gleed hij plotseling van de dijk helling in de bermsloot. Met een nat pak kon hij zich huiswaarts begeven. Goedereede. De huisschilder J. Kareis alhier heeft zijn huis met annex ververs winkel onderhands verkocht aan A J. Hob bel te Ooltgensplaat. De loteling Jan Roos Gzn. is tegen 20 Oct. a.s. opgeroepen, om ingedeeld te worden bij de Vesting Artillerie te Hel- voetsluis. Op de tentoonstelling van zaaigra nen gehouden te Zierikzee behaalde den landbouwer Jb. Lodder alhier 2 tweede prijzen een voor Wilhelmina- en een voor Imperialtarwe. Werd er in de voorlaatste week juin opgekocht voor slechts t 1. de vorige week Zaterdag werd er al tot f2.25 per 60 Kilo geboden. Het Onafhankeüjkheidsfeest dat 3 Oct, a.s. gevierd zal worden, beloofd schit terend te zijn. Het programma is van 8. tot 8 30 klokluiden. 8 30 tot 9. Aubade op den toren 9. tot 10. Concert op het Marktplein. 9. tot 11.30 Kinderfeesten kinderoptocht, 11,30 tot 1.30 Pauze. 1.30 tot 3. Hist. All. optocht (1813-1913). 3. tot 4. Concert op het MarktpleiD. 4. tot 5. Openluchtspel. 5. tot 6 Pauze. 6 tot 7. Openluchtspel. 7. tot 8. "Lampionop tocht. 8. tot 9. Bal Champêtre. 9. tot 10 Schitterend vuurwerk. Terwijl het geheele dorp met groen en en bloemen zal worden versierd. Waar schijnlijk zullen er torpedobooien in de haven komen die afwisselend kanonschoten zullen doen buideren. Ouddorp. De bietencampagne is hier thans aangevangen. Het gewas zal toch .Tjpnaar dat de verwachting is geweest nog ^ureev allen. Ontgroend. Door de feestelijkheden op andere plaatsen van dit eiland, zijn van hier verschillende wagenvrachten groen voor versieringen weggegaan. Met de bijkomende dorheid van den Herfst wordt alzoo Oud dorp »ontgroend«. De jeugdige smidsgezel KI. S. zou Dinsdagmorgen vroeg per fiets op karwei gaan, doch had het ongeluk om te water te rijden. Druipnat en met beschadigde fiets keerde hij naar zijn baas terug. Zuidland. Ook wij zullen trachten een kort verslag te geven van de hier gevierde onafhankelijksfeesten. Woensdag j.l, had ze plaats voor de schoolkinderen. De keu rig versierde pootten voor de beide scho len en de lokalen toonden dat er bepaald groot feest zou zijn. In rijk geschakeerde optocht trokken dan ook (de meisjes in aar witte jurkjes waarvoor door een groep 3e meisjes voor de kinderen der Chr. schooi alleen 94 waren genaaid) door de kwistig ver sierde straten steeds zingende, totdat men gezamenlijk op het plein voor de gemeente' bewaarschool eenige vaderlandsche liederen aanhief. Hier werden zij door den Edel. Achtb. Heer G, van Andel, burgemeester (welke intuschen een prachtig bloemstuk was aangeboden) toegesproken, welkejrede met een »leve de Koningin* 2>Prinses Ju liana* »de Prins* en »de Burgemeester* werd beantwoord, 's Midddags hadden kin derspelen en bioscoopvoorstelling plaats, terwijl 's avonds weder een optocht met lampions met de kinderen door de tijk versierde en geillumineerde straten plaats had, hetgeen een fantastisch gezicht oplever de, terwijl de dag besloten werd met het geven van een tweetal tableau's vivant op de breestraat, hetgeen een waardig slot stuk was, daar de honderden toeschouwers bij het einde gezamenlijk hetWilhelmus* (oude toonzetting) nog eens aanhieven. Don derdag d.a.v. werd bestefd ie aan het ver jagen der laatste colonne Franschen uit de ge meente door de Zuidlandsche boeren, hetg- en reeds 's morgens ten 63/4 uur plaats had en waarbij een schippersknecht, die uit blijdschap dat de Franschen gingen ver trekken de klok was gaan luiden, werd doodgeschoten, waarna met volle borst »de boertjes hebben het overwonnen* en »'i Ora je Boven* de feestdag werd inge zongen. Daarna 1/4 uur klokluiden en 912 uur Allegorischen optocht 's namiddags volksspelen, ringrijden met fietsen, optocht met versierde fietsen enz. 's Avonds schit terende illumiaties met vuurwerk. Een en ander slaagde uitstekend, als mede de goede stemm ng der burgerij en kan de feestcommissie met welgevallen en zelfvoldoening op hare niet gemakkelijke taak ter nederzien. Een woord van lof mo gen ook de beide Zangvereen. alhier en de Volksweerbaarheid* (niet te vergeten niet onthouden worden voor hunne kranige medewerking, zoowel, door de zang als in de beoefening der gymnastische toeren, 't moet gezegd dan is er ook maar ééne Zuidlandsche Weerbaarheid en hun aan voerder de heer Mourik. Allen werden dan ook door de feest commissie gedecoreerd, 't Was dan ook verdiend I Ook de muziekvereen. »Door een voud groot* te Nieuwenhoorn komt een woord van hulde toe en roepen wij een »tot weerziens* toeZij heeft zich ook kranig van haar plicht gekweten en met haar stukken het publiek doen genieter. En hiermede zijn de feesten weder achter den rug. We hebben slechts aan kunnen stippen, en niet nader alles kunnen omschrijven. We hadden kunnen gewagen van de met beleid georganiseerde optocht der opge togen kinderen, der prachtige vaandels, waarvan een nog cadeau werd gegeven aan het bestuur der school met den Bijbel, van de zee van licht der illuminatie, waar onder de kom van de gemeente met haar vijver in het midden en het hulppost en telegraafkantoor niet te vergeten; van de schitterende kostuums, van de prachtig ver sierde fietsen, waaronder een „sloep" en waarlangs vier blonde kopjes met een kransje op het hoofd deze begeleidde, enz. Maar 't was alles kostelijk. Er kon van getuigd worden Zui41and heeft weer twee dagen feestgevierd, zooals de Zuidlanders dat alléén kunnen als ze willen en dat hebben ze gewild en getoond, dat kutinen de honderden belangstellenden van elders ook getuigen. 't Was eenig mooi Maandagmiddag was voor Mej, wed. B. Zoeteman geen gelukkige dag. Een best paard kreeg des 's morgens hevige koliek en was enkele uren daarna dood. Eenlee- lijk schadepostje daar het beest niet was verzekerd. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Bniten verantwoordelijkheid der .Redactie en Uitgever. Geachte Redactie Beleefd zerzoek ik plaatsing voor het onderstaande. Voor eenigen tijd werd mijne aandacht gevestigd op de Geneeskundige Inrichting tBATOe, Admiral iteitskade 78, Rotterdam. Ik verkeerde in een uiterst zorgwekken- deu toestand, lijdenden aan een ernstige hartaandoeningeen kennis van mij, de Heer K., Adriaan Pauwstraat, 's-Gravenha- ge, wiens bijna blinde zoon mede aldaar binnen weinige weken volledige genezing vond, ried mij aan niet langer te wachten en mij aldaar onder behandeling te stellen en ziet, binnen korten tijd was ook ik, iemand van bij de 60 jaar, weer zoo veel beter, dat ik mijn werkzaamheden weer kan verrichten en zelfs eenige dagen op reis geweest ben naar de Tentoonstelling te Gent onlangs. Daar ik, evenals mijn kennis, bovengenoemd, al hier en daar te voren zonder goed gevolg geweest was en ik van oordeel ben, dat het een algemeen belang is om de openbare aandacht te ves tigen op de bedoelde, daar gevolgde, zoo gelukkige geneesmethoden tegen diverse kwalen en gebreken, ben ik zoo vrij hier mede aan die overtuiging op hoogst tevre den wijze uiting te geven, hopend dat ook anderen aan die Inrichting dezelfde baat mogen vinden. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, Uw dw. W. A. E BOLK. Schiebroeksche Straat 45a. Rotterdam, 26 September 1913. GOEDEREEDE. De vorige week werd door de Noord zeevisschers van 168,tot f 126.aan ver sche visch besomd. Het hoogste werd ge maakt door P. Redert bevarende de bla z rschuit G. O. 8. Woensdag 1 October 's namiddags 2 uur, te Ouddorp in de Weststraat van meubi laire goederen, om contant geld, ten verzoeke van den heer Klaas Grinwis Jbzn. No taris VAN DEN BERG. Donderdag 2 October 1918, 's avonds 6 uur, veiling van een huis schuur, met het erfpachtsrecht van den grond tot 1 Nov 1950 a/d Noordlandschendijk te Nieuwe Tonge, kad. sectie A. no. 1491 groot 5 A 5 cA.het erfpachtsrecht tot 15 Juni 1956 van het perceel open grond aldaar, kad, sectie B. no. 640 groot 5, A. en een huis bestaande uit 3 woningen met schuur met het erfpachtsrecht van den grond tot 1 Novb. 1950 aldaar, kad. sectie A. nos, 1250, 1251, 1262, 1253, groot 1 A. 60 cA behoorende aan Mejuffr. de Wed. M. Over weel, bij T. H. Holleman te Nieuwe Tonge, Notaris VAN ISPELEN. Donderdag 2 October 1913 's avonde 5 uur, bij de hiervoor gemelde gebouwen verkoop van afbraak en brandhout. Notaris VAN ISPELEN. Zaterdag 4 October 's avonds 6 uur te Ouddorp in het logement van Akershoek verpachting bij inschrijving, a. Voor den heer J. Haafkens te Huizen, voor 10 jaar, ingaande 11 Nov. 1913, bouwland te Goe dereede in den Kleinen Zuidpolder, groot 1.56.70 HA. 3 G. 117 R. V. M. Voor 5 jaar, ingaande 11 Nov. 1913, bouwland te Oud dorp, in den Ouden Oostdijk, genaamd, Kortstaart*, groot - 1.40 00 H.A. 3 G. 15 R. V. M. in 2 perceelen. b. Voor den heer T. Lodder Kz. te Hoogeveen. Voor 7 jaar, ingaande 11 Nov. 1913, bouwland te oud dorp in den Springertpolder, groot 1 65.84 H. A. of 3 G. 140 R. V. M. in 2 perceelen, bouwland te Ouddorp in het Oudeland, aan Kommersweg, groot 0.57.50 H.A. of 1 G. 142 R. V. M, c. Voor den heer D. K. Lod der, voor 10 jaar, ingaande 11 Nov. 1919, bouwland te Ouddorp in het West Nieuw- land, groot 1.22.40 H.A. of 2 G. 200 R. V. M. in 2 perceelen genaamd >het kleine met* in het Oudeland te Ouddorp aan den Breeden weg, groot 0.45,70 H.A. of 298 R. V. M. d. Voor den heer W. Akershoek Wz. te Ouddorp, voor 10 jaar, ingaande 11 Nov. 1913, bouwland aan den Noordweg onder Ouddorp, groot 0.55.60 H A. 363 R. V. Mbouwland bij de Oude Stee onder Ouddorp, groot 0.75.92 H.A. 1 G. 196 R. V. M. in 3 perceelen, de hameeten achter de on- verwachtsche stoof te Ouddorp, in 1 per ceel. e. Voor Mej, de Wed. K, Akershoek L.Kz., voor seisoen 1914, het zoogenaamde weitjete Ouddorp, in 4 perceelen. f. Voor den heer Jan hoek Jz., voor het sei zoen 1914, bouwland aan den Westerweg in het Oude Nieuwland onder Ouddorp in 2 perceelen en bouland nabij Rustburg in den polder het Oudeland onder Ouddorp in 1 perceel. Notaris VAN DEN BERG. Woensdag 8 October 1913 des voormid dags 10 uur ten sterfhuize van J.Trommel aan de Voorstraat wijk A no. 8 te Oude Tonge, verkoop van meubilair, glasaarde en blikwerk enz. Notaris VAN ISPELEN. Donderdag 9 October 1913 's avonds 6 uur afslag van een huis, schuur, met het erfpachtsrecht van den grond tot 1 Novb. 1950 a/d Noordlandschendijk te Nieuwe Tonge, kad sectie A. 110. 1491 groot 5 A. 5 cA.het erfpachtsrecht tot 15 Juni 1956 van het perceel opengrond aldaar, kad. sectie B. no. 640 groot 5 A, en een huis bestaande uit 8 woningen, met schuur met het erfpachtsrecht van den grond tot 1 Novb. 1950 aldaar, kad. sectie B. nos. 1250, 1251, 1252, 1253, groot 1 A. 60 cA. behoorende aan Mejuffrouw de Wed. M, Overweel, bij P. Schippers te Nieuwe Tonge. Notaris VAM ISPELEN. Jan Olieslagers heeft Zaterdag j.l. ondanks den zeer ster ken Noord-Oosten wind, toch nog gevlo gen op de E.N.T.0.S, Vooral het vertrek was naar de Tel meldt zeer moeilijk, omdat het toestel ter stond door een windvlaag werd gegrepen doch Olieslagers wist op schitterende wijze zijn machine in de lucht te krijgen. Volgens afspraak zig-zagde hij boven het vliegveld en bracht de toeschouwers in vervoering. Ten slotte daalde hij na een mooie vlucht van 18 minuten in vol plané. In een dorschmachine geraakt. Harm Swarts, uit Veele, geraakte Don derdag te Wedde in een dorschmachine en is Zaterdag aan de gevolgen der verkregen verwondingen overleden. (Tel.) Tragisch. Te Veen had Vrijdag een droevig voor val plaats. Terwijl een begrafenisstoet bij het kerkhof aangekomen de lijkbaar neer zette, viel een der dragers, zekere S., en was onmiddellijk dood. Dit plotseliüg sterf geval en op die plaats, verwekte groote ontroering. (Tel.) sommelbdijk. Geboren Jacoba, d. v. A. J. Hartensveld en A. van Gelder. Overleden: Simon Nipius oud 83 jaren, weduw- raar van ElisabsfhFauel. Mallock Critisch onderzoek van het socialisme, (uitgave D. A. Daamen Den Haag). We leven in een tijd, waarin het vraagstuk »de sociale kwestie* hoofden en harten vervult. Kwakzalvers op dit terrein ontmoeten we vele. Wie een socialist op de volksvergadering hoort, moet bijna denken »wei, 't is een hand omdraaien en alle maatschappelijke ellende is de wereld uit. Dat de sociale ellende nog wordt gevonden, vindt zijn oorzaak in het feit dat de rijken der aarde de ellende willen.* De economische vraagstukken worden echter niet in- en doorgedacht. Met voorbedachten rade worden de kwes ties waarom het gaat en wat daar mede in verband staat, 6n wat daaruit vloeit, verzwegen, terwijl de goedgeloovige en onnoozele werkman zijn oor te luisteren legt. Hij leeft in de stille verwachting, dat het socialisme hem heil zal brengen, ter wijl een giftdrank aan zijne lippen wordt gezet. üe schrijver bovengenoemd, heeft het vraagstuk van het socialisme overdacht, en getoetst aan de feiten. Hij heeft de theorie vanhet socialisme aan kritiek onderworpen. Uit de bestrijding, welke hij juist van de zijde der socialisten heeft ondervonden, blijkt duidelijk dat hij »de spijker op den leep heeft geslagen.* Hij laat de socialisten spreken, en, weerlegd hun dwaze redeneeringen op eene bewonderends- waardige wijze. We voelen dat het den schrijver ernst is, om het volk te dienen. De medicijn, welke door den socialist aan geprezen wordt om de bestaande armoede te overwinnen, is erger dan de kwaal, ge lijk de schrijver duidelijk doet uitkomen. In de laatste zinsnede van het boek spreekt hij het doel van zijn schrijven uit met deze woorden: „Mijn doel was die radicale „misvatting der feiten bloot te leggen, „waardoor eischen, die het anders niet „zouden zijn, hersenschimmig worden, en „allen verstandige hervormers behulpzaam „te zijn om zelf te leeren zien en aan an- deren duidelijk te maken, dat de betere „toestanden, waarnaar het socialisme in „den blinde tast, alleen bereikbaar zijn, „naarmate zij aan de theoriën van het „socialisme worden losgemaakt." We ge- looven dat de schrijver het doel heeft be reikt. Als de lezers nu maar niet op zich laten wachten. Wie het onzinnige van het socialisme doorziet, wacht zich voor het socialisme. Wij achten dit boek van zeer groot belang, en zouden het gaarne in veler handen zien. opdat de een den ander tot leidsman kan dienen, en kan wijzen op de gevaarlijke en bedriegelijke theoriën van het socialisme. Met aandrang bevelen wij de lezing van het boek aan. D. Uit den trein gevallen of gesprongen is de vorige, week nabij Meppel, een man afkomstig uit Weert. De man had in Duitsch- land gewerkt, maar geen spaargeld over gehouden. Daardoor was hij naar De Tel. meldt, zenuwachtig geworden en bevreesd in zijn gezin te keeren. In Assen werd hij in een aparte coupé geplaatst en deze op slot gedraaid. Aan de grens van Meppel is hij buiten de coupé geraakt, waarbij hij op verscheiden plaatsen gewond werd. Be wusteloos werd hij door de baanwachters opgemerkt en is hij ten slotte in boven bedoeld ziekenhuis opgenomen. De toestand van den man is zoodanig, dat hij naar Weert kan gebracht worden. Drie personen werden Vrijdag j.l. door de politie van Slo ten op heeterdaad betrapt. Dit edel trio was bezig uit den kelder van Ham, gele gen aan de Baarsjes, bij den Overtoom, haver en graan te stelen. Zij hadden zich, door verbreking van het slot, toegang tot den kelder verschaft. De politie pakte er tweede derde zette het op een loopen. Deze is echter Zater dag door de Amsterdamsche politie geknipt. SOMMELSDIJK. Onze vroegere dorps-genoot de heerP, H. van Alphen heeft zijne benoeming tot hoofd der M. U. L. O. school te Heus- den aangenomen. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Jaarsveld, J. Kraaij te Hasselt (O.). Aangenomen: Naar Wezep (G.), H. A. de Geus te Wilnis. Naar Bovensmilde, A. J. Bar- ger, cand. en hulppred. te Deifshaven. GEREF. KERK. Beroepen: Te Geesteren-Gelselaar, G. H.de Jonge te Scharnegoutum. CHR. GEREF. KERK. Tweetal: Te Sneek, J. J. van der Schuit te Kampen en H. Visser te VeenendaaJ. De elfde lijst over 275 Locale Comité's heeft opgebracht f 35.563.46 PER TELEGRAAF. Botterdam, 30 Sept. Aangevoerd Vee. 57 Paarden, 1 Veulens, OEzel, 2215 magere Runderen, 627 vette Runderen, 160 vette Kal veren, 171 nuchtere Kalveren, 557 Graskalveren, 2 Schapen of Lammeren, 2 Varkens, 139 Biggen, 1 Bokken of Geiten. prijzen per v, kilo. Koeien en Ossen van f 0,84 tot f 0,39 0,43. Stieren 0,34 0,38 a 0,—. Kalveren 0,52' 0.57 a 0,60. PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 200 a 800 Kalfkoeien f 204 a 300 Stieren 150 a 380 Pinken 100 a 130 Graskalv. 40 a 80 Vaarzen „110 a 170 Paarden 100 a 200 Slachtpaarden, 80 a 120 Fok nuchtere Kalveren f 18.— a 30. Slacht a 17. Biggen 9— a 17.—. per week 17'— a 2,—. Vet langzaam. Mager redelijk. Boter. Aangevoerd: 33 vaten. 26 vib - 176 stukken a '/1 kilo. Prijzen: le kwal. 62, 2e kwal. 58, 3e kwal.56ct. Voor stukken werd besteed a kilo 77' a82'ct. Eieren. Aangevoerd 22150 stuks. Kippeneieren f 4.85 a 6.90 per 100 stuks. Eendeneieren 5,80 a 6 20 Ganzeneieren 15,50 a 0,— Kalkoeneieren 8,— a 11,50 k SvTorne25 September 1913. Amsterdam 29 Sept. 1913. Ingezonden dooi JA(J. KNOOP, Commissionair in aardappelen, AMSTERDAM. Telefoon 7833. Laagste prijs Hoogste prijs, per Heet. per Heet. Zeeuwsche bonten f 2. a 3. blauwen 2.70 a 2.90 Spuische Eigenheimers „1.80 a 2. Eigenheimers 0. a 0. Flakkeesche 1.70 a 1.80 Drentsche „0. a 0. Geldersehe Blauwen 2. a 2.20 Friesohe borgers 1.40 a 1.60 blauwen 2.40 a 2.90 Eigenheimer poters 1.10 a 1.30 Blauwe 1.20 a 1.30 Borne 0.a 0. Andijker Muizen 0. a 0. bonten 0.a 0. Blauwen 2. a 2.60 Beverwijker zand ,8.50 a 3.80 BravoB „0. a 0. Westlandsche ronde „0.— a 0. Schoolmeesters 0. a 0. Hillegommer zand 3. a 3.25 Friesche Muizen 0. a 0. Drentsche zand eigenh. 0. a 0. Oude Malta, per 100 kg. 0. a 0. Nieuwe 100 0. a 0. IJpolder Eigenheimers „1.20 a 1.30 Roode Star 0. a 0, Een tweejarige Zwitsersche Belgische Hollandsche en Gel lersche. MAAGDENBURG, 25 SEPTEMBER. Cichoreiwortelen. De oogst is in vollen gang. In de voornaamste streken, vooral in de buurt van Maagdenburg, is men over't algemeen zeer tevreden met de resultaten van het rooien. Hier en daar valt de oogst beter uit dan het gemiddelde der laatste jaren, in sommige streken zijn de wortelen zelfs zeer goed ontwikkeld. De wortelen zijn, al is het sléchts in enkele streken, niet onbelangrijk boven het normale gewicht, maar blijven hier en daar ook beneden het ge wicht. Men is met het drogen begonnen, en het nieuwe product zal spoedig door de fabrikanten aan de markt gebracht worden. Of de oogst van dit jaar eenigen invloed op de prijzen van de voorradige wortelen zal oefenen, kan nog niet uitgemaakt worden. Dan moet de oogst eerst nog wat verder gevorderd zijn. Het is echter niet onwaarschijnlijk dat er dit jaar voldoende, al zijn het geen buitengewoon groote hóeveelheden door de drogers aan de cichoreifabrieken zullen afgeleverd worden. GENT, 26 SEPTEMBER. Cichoreiwortelen. Disponibele noteeren fr. 12V„ nieuwe oogst fr. 13 belast zich met uitvoering van drainages. 6847 Het goedkoopste adres voor Uwe BETON- en CEMENT WERKEN DRINK- en VOEDERBAKKEN. BUIZEN, PALEN, HEININGEN eaz. (EINDSTUKKEN groote voorraad.) 6895 - IS BIJ DIRKSLAND. Vraagt prysopgaafl

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 3