„Hel is eeii wars wilizans i" Boen-Mank r JAC. VRLJ Geen KapokbsddCII meer. Advertentiën. Reclames Mededeelingen enz, „Middelhamis-Sommdlsdijk." GRONDBORINGEN JAC. VRIJ. TITAANVERF W. J. KRUIS, 20 Cent per regel. Buitenland. ENGELAND. FRANKRIJK. Gemengd Nieuws. Parelcokes met turf, sloffen, of kaehelkolen is een goede brandstol. Dezelfde prijzen bij I. PEEMAN, Middelharnis en Sommelsdijk. Straatweg, Nieuw-Helvoet. in alle kleuren verkrijgbaar per 50 K.GK A 20 cent. ÏO ,21 5 Agent voor Goeree en Overflakkee, L. DORSMAN, Voorstraat Ooltgens- plaat. 7084 Serre meubelen. Lig- en Badstoelen. REIS- en f ASCHMANDEN. Aanbevelend, MMelhamh HAAGENS. P. Chenaud. Mevrouw Ernestine Chenaud, te Bourbon, ge meente Trévol (Allier-Frankryk), houdt het er voor dat de Pink Pillen haar zoontje, oud 10 jaren, hebben gered. Moeders die niet tevreden zij t over de gezondheid uwer kinderen, leest wat deze moeder over de Pink Pillen zegt: „Mijn zoontje heeft drie jare i geleden de kinkhoest gehad; hij is daarvan genezen, maar die ziekte had hem zeer aangepakt en sedert dat oogen- blik heeft zijn ge zondheid mij voort durend ODgerust ge maakt. Wanneer hij van de school thuis kwam, sleepte hij zich voort, zag hij er treurig en vermoeid uit en had hij kringen om de oog en. Hij hoeste veel, in vol hardende buien. Hij wilde niet meer spe len en was altijd van streek. Aan tafel moest ik mij inspannen om hem tot eten te brengen en hij gaf niets meer om kostjes waar van hjj anders veel hield. Ik zag mijn ventje alle dagen vervallen en was troosteloos door het ge voel van mijn onmacht om hem te helpen. Ik had hem alle mogelijke zorgen gegeven en hem regel matig alles doen innemen wat hem was voorge schreven, maar tot mijn wanhoop nam ik waar dat alles tevergeefs was. Toen heb ik geluisterd naar hetgeen men mij van rechts en van links zelde en ben ik er door getroffen geworden dat zoovele menschen mij vroegen of myn kind de Pink Pillen had ingenomen. Men heeft mij zoo veel goeds van die pillen gezegd dat ik ze hem heb doen gebruiken.; De resultaten zijn verbazend geweest en ikj begrijp nu waarom er zoovele personen Iden lof van dat geneesmiddel verkon digen. Mijn zoontj e is zeer goed genezen, hij heeft zijn gezond uiterlijk en zijn vroolijkheid weerge kregen, hy hoest niet meer, hij eet goed en ik ben gelukkig te zien dat hjj weer de wildzang is geworden die hij vóór zijn ziekte was." Indien uwe kinderen ware wildzangen zijn/ verheug u dan daarover, want zij bewijzen daar door goed gezond te zjjn. Indien zij treurig en kwijnend zijn, indien zy niet meer spelen, weest dan overtuigd dat zij door den groei zijn aangetast en arm bloed hebben. Dan zijn de Pink Pillen noodig voor hen. Er is geen twijfel of na een behandeling van enkele weken met de Pink Pillen zullen zij hunne kleur, hunne krachten, hun eetlpst herwonnen hebben en weer op nieuw zijn wat zij moeten zijn...ware wildzangen. Verkrijgbaar a f 1.75 per doos, en f 9 per zes doozen, aan het Generaal Depot der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22 huis te Amsterdam. Voor Goedereede en Overflakkee de Pa. DIJKEMA DOORNBOS te Sommelsdyk, en in alle goede apotheken en drogisterijen. Heere en Heiland zijn kerk uitbreidt »!aogs lijnen "an geleidelijkheid* om een beeld te annexeeren, dat oorspronkelijk allerminst in de Christelijke gedachtenwereld werd gebruikt 1 dat Hij niet met willekeurige sprongen, nu hier, dan daar zijn verkore nen saambrengt, maar zich als regel bindt aan de lijn der geslachten toch is het ook een ontzettende waarheid, dat het ook voor natiën en gansche familiën van voiken gelden kan, overgegeven te worden in hat goeddunken van hun eigen, zondig hart het licht weggenomen van den kandelaar De Klein-Aziatische gemeenten uit Jo- hannis' Openbaring mogen ter waarschu wing zijn. Of die Luthersche geestelijke in Noor wegen een te sombere blik in de toekomst had f God geve van wel Want zijn klacht is aangrijpend. Het volk gaat niet meer ter kerk, klaagt hij. In zijn jeugd waren, ten minste des morgens, de kerken vol nu kan men er soms met een kogel doorheen schieten. Dat is zoo in de groote stad. Maar op het platteland van Noorwegen gaat hij voort is 't al net eender. Op vele plaatsen is de kerk schrikkelijk leeg. In Oostland, in Weslland, in Noordland alom hetzelfde verschijnsel. En wat wel 't meest ontmoedigtOveral is het met name het jonge volk, dat weg blijft Ik l:s een eu ander in de N. R. Gt. en dat blad was er dadelijk bij, om er op te wijzen, hoe in Noorwegen de predikanten, met enkele uitzonderingen, orthodox zijn en hoe men dus niet kan zeggen, dat juist het modemisme de kerken Ieegpteekt, maar de orthodoxe predikatie in een land als Noorwegen dezelfde uitwerking had. Wat 'n onnoozele opmerking Wat kunnen die liberale kranten ons en onze kringen toch weinig Alsof ooit een onzer zou gemeend heb ben, dat de orthodoxieop zichzelf het volk zou kunnen redden en aan de voeten van den Heere Jezus Christus brengeD. Eft is ook een doode orthodox e. Die den levenden Christus kwijt is. Die een prachtig opstelsommetje maakt van al de waarheden des heilsdie deze waarheden systematiseert, catalogiseert, ini- gitiseert en weet ik wat meer doch die zonder meer, zonder het oprechte, zaligmakende geloof in den gestorven en verrezen Christus, net zoo goed rijp maakt voor het eeuwig verderf als de meest dui- velsche uitgieting van ongerechtigheden doen kan Och, wij hebben 't ook gekend. Was niet in de i8e eeuw alles zuiver orthodox en hoe schrompelde desniettemin het ware geloof weg in kelders enbinnen- kameren, terwijl men danste om den vrij heidsboom en boog voor 't gezag der men- schelijke Rede. Orthodoxie op zichzelf behoudt niet. Ook de Farizeeër was orthodoxhij hechtte zich aan een tittel en viel over een jota maar hij ontging het »Wee u« uit den mond der Waarheid niet. Gelukkig dat te onzent alom waar de schte »orthodoxe< leer der vaderen, in welke kerk ook, nog gepredikt wordt, ver gelijkenderwijs de toestand gunstig is. Doch ook daar zijn zwarte vlekken. Van meer dan eene plaats hoort men soms, hoe 't bezoek der middag-of avond godsdienstoefening te wenschen laat. En een algemeene klacht, evenals in Noor wegen, zij 't niet in die mate, is toch: Van het jonge volk zijn er zoovelen, die als Demas henengaan, hebbende de tegen woordige wereld lief gekregen. Een zeer ernstig verschijnsel. Dat ik allicht nog wel eens afzonderlijk bezien en bespreken wil. Thans slechts dit er van Sommigen meenen, dat men het vooral dat jonge volk »smakelijk« moet makeD. Een kort, kunstig preekje, waarbij de leeraar het voorbeeld volgt van de redenaars op volksvergaderingen en zijn »gehoor« wat naar den mond weet te praten, om het zoodoende voor zijn zienswijze te winnen. Veel zingen, liefst met een kerkkoor er bij. Prachtige orgelmuziek, Een verbeterde li turgie. Trachten door de zinnen te rakeD het hart van het jonge volk. Lokken, trek ken met zang, muziek en schoone voor dracht Ik zal de laatste zijn, om te ontkennen, dat er in onze eeredienst niet veel te ver beteren valt Maar als men daarin »het< middel zoekt, dan zeg ik neen Breng 't volk de oude waarheid Niet als dorre >leer.« Maar als >geest en leven. Zoo noodig in modern kleed, Laat de mond overvloeien van datgene wat het hart ver vult Buiten Jezus is geen leven, maar een eeuwig zielsverderfVraag voor dien Jezus ook het >jonge volkc op. Worstel er om met uw God eu Hij zal nog de pro fetie van Joel waar maken ook voor dit geslacht"UITKIJK. Bijenteelt. Meermalen komt een beginneling in het imkersvak tot de onaangenaame ontdek king, dat zijn koloniën achteruitgaan in bevolking, Zonder dat hij de oorzaak daar van kan opsporen. De kolonie was goed bevolkt eu had aan voedsel geen gebrek vanwaar dan dit verschijnsel? Zou hier een spitsmuis of andere vijand aan het werk zijn g weest Maar neen, geen spoor is hiervan te bespeuren. Hij kan het niet verklaren. Een ervaren imker zou niet lang voor een raadsel staan, maar weten, dat hier roovers aan het uitplunderen zijner kolonie bezig zijn. Het geheele jaar door treft men bijen aan, die in andere bijenwoningen trachten binnen te dringen, om er den honig te roovenniet alleen in korven en kasten van den bijenstand, waar zij thuis behooren, maar ook bij de bure van heur meester. Sommige bijenhouders zijn nog van mee ning, dat de roofbijen een bijzonder ras vormen, dat men de bijen kan aanzetten tot rooven door zo een mengsel van honig en sterken drank te geven geen van beide is waar. Het rooven is geen groot gevaar voor de bijenteelt, indien men slechts bijtijds dienaangaande zijn voorzorgen neemt. Alle werkbijen kunnen roovers wordenim mers, 't is instinct dezer nijvere diertjes, dat het tot rooven brengt. Ook zijn het niet de hongerige en zwakke koloniën, die op roof uitvliegen, maar het zijn de sterke nesten, die met rooven beginnen. Bijna het gansche jaar door kan het rooven ontstaan, maar vooral in den herfst en in 't voorjaar, als er weinig of geen honig te halen is. Hoé begint het gewoon lijk Zeer weinig in getal zwerven de roovers rondom een bijenwoning en trachten door het vlieggat binnen te dringen. Is zulks niet mogelijk, omdat de ingang goed be waakt wordt, dan gaan ze heen om dra in grooten getale terug te keeren, zij hervat ten hun pogingen, doch opnieuw terugge dreven, zwerven zij rond den korf of kast om een anderen ingang te vinden. Gelukt dit niet, dan wordt een andere bijenwoning voor hun roofplannen opgezocht. Slagen zij er eindelijk in een woning binnen te dringen, dan mag men aannemen, dat daar in een zwakke of moederlooze of onregel matige kolonie gehuisvest is. De roovers maken al, wat zij kunnen, buitzij kee ren opgekropt met honig naar hun woning terug en brengen later honderen werksters mee om de plundering te voltrekken. Dewijl het getal roovers voordurend toe neemt en de kolonie te zwak is om zich te verdedigen, wordt de geheele voorraad gestolen en zijn ten slotte de honingcellen zelfs half afgebeten.. Na een eerste kolonie uitgeplunderd te hebben, vallen de roovers een tweede, een derde aan, en zoo voort, zoodat niet zelden verscheidene volken, ja soms een gansche stal vernietigd wordt. Een kolonie roovers toch is weinig tot arbeid genegen en gaat steeds met haar rooverij voort. (Slot volgt). C. B. Het befaamde halssnoer is terecht. Het kostbare parelsnoer, toebihoorend aan den Londenschen juwelier Max Mayer, en dat gedurende het vervoer van Parijs naar Londen gestolen werd, is op even geheimzinnige wijze teruggevonden als het verdween. Het werd in een der armoedige buurten van het noordelijke Londensche district Highbury op straat gevonden. Drie arbeiders bevonden zich op weg naar hun karwei, toen een hunner, een schilder, een ineengefrommelde prop vloei papier zag liggen. Hij nam het papier op, ontvouwde het om te zien of er wat in zat, daar het hem wat hard scheen aan te voelen, en zag, dat de inhoud bestond uit een groot aantal losse parelen. De man stond eenige oogenblikken stom van verbazing, en liet toen aan zijn mak kers zien, wat hij gevonden had. Zij be vroedden, dat de parelen een ontzaglijke waarde moesten hebben en wel eens af komstig konden zijn van het befaamde parelsnoer. Zij begaven zich dus naar het naastbij zijude politiebureau, waar de in specteur van po i'ie niet dadelijk overtuigd bleek te zijn van de onschatbare waarde van de vondst. Een juwelier uit de buurt, die er bij werd gehaald, verklaarde, dat de parelen wel degelijk echt en ongemeen kos'baar waren. Intusschen was Scotland Yard gewaarschuwd en verscheen inspecteur Ward op het politiebureau, die de parelen onder ziju berusting nam. Daarop telefo neerde men om den juwelier Max M yer, die na eenigen tijd aankwam en dadelijk de gestolen parelen herkende. Van de 61 parelen ontbrak er slechts een. Het snoer was gebroken en het mag verwondering biren, dat er op straat geen parels verloren zijn geraakt. Men veronder stelt, dat een van de dieven, die merkte dat het onderzoek der politie hem hoe langer hoe meer in het nauw dreef en de onmogelijkheid inzag om zich zonder ge vaar van het snoer te kunnen ontdoen, terwijl hij het evenmin verstandig achtte, het in zijn bezit te houden, het pakje met opzet in deze armoedige wijk heeft weggegooid. Het wordt opmerkelijk geacht, dat het parelsnoer is teruggevonden, terwijl Mac Carthy, een der vijf beklaagden, op vrije vceten werd gesteld. In verband met bovenstaand telegram uit Londen vatten wij hier de voornaamste feiten uit de parelsnoer-affaire in het kort samen. Het parelsnoer werd den 15en Juli door den heer Salomon te Parijs aan den eige naar, den heer Max Mayer, te Londen, gezonden. Het snoer had een inkoops- waarde van 117,000 p. st. en zou voor 135,000 p. st. verkocht worden. De ver zending had plaats per aangeteekend pak kei. Toen het pakket te Londen aaDkwam, bleken de oorspronkelijke zegels verbroken en door andere vervangen te ziju. In plaats van de parelen bevatte het eenige stukjes suiker. Hoewel onmiddellijk door Eloyds, bij welke maatschappij het collier verzekerd was, een premie van 10,000 pond werd uitgeloofd voor hem, die aanwijzingen kon geven, welke tot terugvinding der parelen zouden leiden, scheen het geruimen tijd, dat een spoor der dieven nooit ontdekt zou worden. Totdat een dag of 14 geleden geheel onverwacht uit Londen het bericht kwhm, dat door Scotland Yard 5 Lon densche juweliers van verdachte reputatie in verband met deze affaire gearresteerd waren. Dat de politie een goeden slag ge slagen had, bleek uit de getuigenverhooren vobr het politiegerechtshof van Bowstreet. De Parijsche juweliers Brandstatter eu Quadraatstein deelden mede, dat zij met de beklaagden over den verkoop van de gestolen parelen onderhandeld hadden, waarop deze ten slotte aan den juwelier Spanier twee der kostbaarste parelen voor 100,000 francs verkochten. Toen de Pa rijsche juweliers over den aankoop der overige 61 parelen in onderhandeling zou den treden, arresteerde de Londensche po litie de verdachten. Onmiddellijk hadden in hunne woniDgen huiszoekingen plaats, echter zonder resultaat. Waarschijnlijk on der den indruk der verpletterende verkla ringen in Bowstreet afgelegd, heeft de per soon, aan wie de bewaring der nog niet verkochte parelen was'toevertrouwd, deze thans op straat weggeworpen. DUITëCHLAtVD. Het ongeluk te Coburg. Volgens de laatste berichten zijn bij het ongeluk te Ooburg, in het geheel 14 per sonen gedood en zes gewond, van wie twee zwaar. Omtrent de wijze, waarop het on geluk plaats had, kunnen de volgende bijzonderheden worden medegedeeld Nadat de werklieden der gasfabriek, onder leiding van opzichter Laue, hadden vastgesteld, dat zich in de gasbuis voor zeker woon huis 'n lek bevond, werden de bewoners van dat perceel bijtijds gewaarschuwd, geen licht te branden. Tegen half twaalf trad de schrijnwerker Braun, die van de waarschu wing niets afwist, met 'n brandenden lucifer de woning binnen. Op hetzelfde oogenblik volgde een geweldige ontploffing en toen daarop een tweede. Het huis werd omhoog- geheven en viel vervolgens krakend ineen. Uit de brandende puiuhoopen stegen hart verscheurende kreten op. De onmiddellijk gealarmeerde brandweer begon, terstond nadat zij den brand gebluscht had, met behulp van militairen en hulpvaardige burgers, aan het reddingwerk. Allereeerst werden de schilder Scheps en diens vrouw, beiden slechts licht gewond, te voorschijn gehaald. Eenigen tijd later gelukte het, de kinderen van het echtpaar HutzkoniDg uit de puinhoopen te bevrijden, het een stierf echter op den weg naar het ziekenhuis, terwijl het andere zwaar gewond was. De ouders hadden kort tevoren het huis ver laten, om een wandelingetje te doen, zoodat zij op die manier gespaard bleven. Verder werden nog gered een kind, de schrijn werker Bauer en de grondwerker Schermer, welke beide Iaatsten eerst na uren van moeielijken arbeid uit hun gevaarlijken toestand bevrijd konden worden. Zij waren slechts licht gewond. Den geheelen nacht van Zondag op Maandag duurde het op- ruimingswerk voort. Maandagochtendstiet men op de lijken van den huiseigenaar en diens vrouw, terwijl 's middags de lijken van den Wohlleben, diens yrouw en van twee zijner kinderen werden uitgegraven alle vier waien gestikt. De vrouw had haar vijf-jarig dochteitje in de armen. Bovendien werden nog twee doofstomme kinderen dood te voorschijn gehaa'd en even later nog een tien-jarig dochtertje. Ook Dinsdag werd het opruimingswerk nog voortgezet en vond men nog de lijken van vier kin deren. De berouwvolle moordenaar van Carcassonne. In het Fransche stadje Carcassonne heeft z:ch dezer dsgen het volgende voor val afgespeeld. Geruimen tijd geleden was door de gezworenen van het gerechtshot aldaar een man veroordeel. Men kon den misdadiger echter niet onthoofden, omdat de man naar Brazilië gevlucht was. Een en ander gesehiedde in 1897 en men was de geschiedenis zoo goed als vergeteD, tot zich dezer dagen een Portugeesch spreken de man bij den politierechter aanmeldde en deze verzocht hem gevangen te nemen, te veroordeelen en te onthoofden. De rech ter wilde den man eerst afschepen, doch liet zich ten slotte overhalen den volgen den dag een tolk te laten komen, ten jein- de den man een verhoor af^te nemen. De rechter kreeg toen de volgende ge schiedenis te hooren. In 1897 had hij een weduwe in een aanval van jalonzie ver moord en een man, die haar te hulp wilde komen, zwaar gewond. Hij vluchtte naar Brazilië en bleef daar elf jaar. Door een Protestantsch missionaris bekeerd, had hij rouwmoedig zijn zonden beleden en besloot hij naar Frankrijk terug te keeren om zijn schuld te boeten, ten einde als waarschu wend voorbeeld voor anderen te dienen. De rech'er maakte daarop een proces tegen den moordenaar aanhangig, na met veel mosite den zoon der destijds ver moorde weduwe gevonden te hebben, die als hoofdgetuige moest optreden. Toen deze getuige verscheen, snelde de moorde naar op hem toe, kuste den man de hand en bad hem om vergiffenis. Dit tooneel maakte op de gezworenen zoo'n diepen indruk, dat zij na een korte beraadslaging den berouw vollen zondaar vrijspraken. Aanvaring van twee stoomschepen. Men seint uit Hoek van Holland: Het binnen stoomende Engelsche stoomschip Mavis en het uitgaande Duitsche stoomschip Colmar zijn heden tijdens mist bij Maas sluis in aanvaring geweest. De Mavis is gezonken, doch de bemanning werd gered. De Colmar is met ingedrukte boeg opge- stoomd naar Rotterdam. o Vreeselyke toestanden. Men meldt uit Zwolle aan de N. Ct. Zekere K. en zijn vrouw, wonende in de Steenstraat alhier, verlieten Zaterdagavond hun woning. Een kindje van zes weken bleef hevig schreiend achter. Toen de ouders om 12 uur terugkeerden, was het kind be wusteloos, zoo zeggen zij althans. Zondag morgen 12 uur werd aangifte van overlijden gedaan. De politie stelt een onderzoek in. De vader van K. werd Zondag zoo mis handeld, dat hij op het politiebureau moest wordenverbonden. —o Een bankbiljet ingeslikt. Te Vlissingen is een 85-jarig meisje aan gehouden, die zich in het hotel «Noordzee Boulevard*, waar zij als kamermeisje diende, schuldig maakte aan diefstal van verschil lende voorwerpen, als: lepels, vorken,bor den, schalen, lakens, dekens enz. Het laatst had zij een bankbiljet ven f 10, tosbehoorende aan een knecht, in hetzelfde hotel in betrekking, ontvreemd zij verklaarde het biljet te hebben ingeslikt. Dit bleek waar te zijn, want het is langs den natuurlijken weg teruggekomen. o Gratis den grand-seigneur uithangen. Zondag werd door de marechaussee in het café G. aan de Piasmolen gearresteerd een persoon, afkomstig uit Almelo, die er zijn werk van maakte hier in den omtrek in de hotels groote verteringen te maken en dan zonder te betalen te verdwijnen. O.a. had hij in een café te Groesbeek ruim 6 weken doorgebracht, Voorwaar een goed- koope manier om zijn vacantie aangenaam door te brengen Hij werd naar de gevan genis te 's-Besch overgebracht. o Legaten aan de pers. Onder den steun aan de pers begint men ook legaten te rekenen. De Maasbode maakt melding van een schenking van f 2500, bij testamentaire beschikking aan dat blad gedaan. o Twee kinderen doodgereden. In Kleef zijn Zaterdagavond de twee 8- en 4-jarige zoontjes van den ladingmeester Kok aan de Haagsche straat door een zwaren bierwagen overreden. De kinderen wilden voor de electrische tram wijken en liepen in hun bangheid recht op den wagen in. Zij vielen en een der logge raderen ging over hun hoofd, zoodat dit geheel plat gereden werd. De kleinen waren onmiddellijk dood. Het was een vreeselijken aanblik. Den wagenbe stuurder treft geen schuld. Vechtende mijnwerkers. Het heeft Zondagavond te Heerlen ge weldig gespannen. Een viertal dronken mijnwerkers hebben als bezetenen huisge houden. Op den weg naar de kolonie Leenhof heb ben zij een zekere heer H., gepensionneerd brigadier van de marechaussée, aangeval len. Een hunner bracht hem een bloedende hoofdwond toe. Toen de heer H. probeerde zijn ernstigste aanvaller aan de politie over te leveren, kwamen de drie anderen htyi makker te hulp en sloegen en staken met messen, waarbij den heer Schaap, die den heer H. helpen wilde, de polsader werd doorgesneden, zoodat hij buiten gevecht ge steld moest worden. Op de komst der politie kozen de vier woestelingen het hazenpad, maar een in specteur en de gemeenteveldwachter volg den hen. Toen de inspecteur het huis, waar de dronken mijnwerkers woonden, wilde binnengaan, vielen ze hem aan, waarbij vooral de moeder van dit gespuis zich als een furie gedroeg. Met stoelen en tafels sloeg men er op en de politie-in- specteur werd bewusteloos geslagen. De gemeenteveldwachter ging toen met een revolver gewapend binnen en trof toen den vechtersbazen zóö, dat zij buiten ge vecht werden gesteld. Een der andere vlucht te op het dak, doch werd in 't been ge schoten, zoodat ook .hij gearresteerd kon worden. Laat in de nacht werd de vierde gear resteerd. (Tel.) IMaMBÏ 1DDELHARMMELSDIJK, Prijs van de Cokes per gemeten Hektoliter, Maan dag ingaande: GROF [kopmaat] 55 cent GEKLOPT55 PARELCOKES35 GRUIS20 Bestelloon per Hektoliter5 Stook in vulkachels cokes met an- thraciet gemengd, 6851 De Bank leent gelden aan leden tegen 4'/, pCt ejaars. Ze neemt gelden op tegen 3"/,0o pCt. 'sjaars, ook ran niet-lodon. Voorschotten kannen dsgeljjks aangevraagd worden bg een dor leden van het bestnur. 6542 Gelegenheid tot Inbreng- en terugbetaling van gelden eiken laandag- en Vrijdagavond van 6—8 uur ten huize van den Kassier d. .TOPPE Cz., Sommf.lbdijk IN voor Water- en Brongas, plaatste tot op heden 73 inrichtingen voor Bron- 1 gasgebruik totaal 290 boringen, waar- H van 90 pCt. in de eilanden Voorne en Putten, Goedereede en Overflakkee en IJselmonde. 7229 Veeljarige practische ondervinding daarom vertrouwdst, soliedst en goed koopst adres. Aanbevelend, Uw Dw. Dnr. 2V» HAS Cr 16, bij de Groote Markt, ROTTERDAM. Groote keuze 6549 Voor slechts f Ï9.00 lever ik een solied 2 per- soons Veerenbed, Peluw en 2 Kussens. Ook tegen zeer concurreerende prijzen solide Oliejassen en Oliepypen. JDirksland

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 2