Schoonmaak Mm, Tn, KENNISGEVING. Advertentiën. MACHINIST fwentsch Linnenmagazijn. Ingezoixlen Stukken Yisschei'ïj. Posterijen. Jaar-Collecte voor t Scholen ine! den Biel. Maria Maclidelena. Het personeel der StoomMïerij. KEUKENMEISJE. Burgerwoonhuis. verzending van Garnalen Ter directe levering voerradig 't Aantal leden bedroeg in Maart 1911, 96, in 1912, 131 en in 1913 162 leden. 't Aantal ongevallen bedroeg in Maart 1911, 2, duur 10 en 25 dagen, 1912, 3, duur 8, 10 en 12 dagen en in 1913, 4, duur 6. 19, 20 dagen en 4 maanden. A. W. KEIJZER, Secretaris. Melissant, 25 Aug, 1913. Verkoopingen. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Berk. eu School. OOLTGENSPLAAT. Marktberichte». PER TELEGRAAF. Heden overleed onze jongste lieveling ouderdom van vijf 7311 in den weken. J KOSTEN. D. KOSTEN— Voor de vele bewijzen van belang stelling bij gelegenheid van ons 25- jarig Huwelijksfeest ontvangen, betui gen wij bij dezen onzen hnrtclijken dank. 7308 Js. BAKKER en Eghtgenoote. Dirksland 2 Sept. 1911. Langs dezen weg onzen harielijken dank voor den genoegvollen dag, ons door onzen patroon den Heer W. BOEKHO VEN bereid, met het bezoeken der Internationale Grafische Tentoon stelling te Amsterdam (l.G.T.A Niet alleen dat ons deze dag eene aangename ontspanning bezorgde, maar juist het bezoek aan boven staande Tentoonstelling, was voor ons van practische waarde. O-©1rroaa. cLea©. een goud Ü1EDAILLON met 2 por tretten. Is terug te bekomen tegen advertentiekosten. 7310 Inlichtingen bij den uitgever. Gevraagd in deftig gezin tegen 1 November of 15 October in Den Haag een flink eenvoudig Loon 140 gld.26 gld. waschgeld en 10 gld. tramgeld. Adres met franco brieven, onder No. 7307, aan het Bureau van dit blad. Gevraagd aan het Dorschmachien te Sommelgdijk een 7317 Nadere inlichtingen bij P. KIEVIET Dz Te OOLTGENSPLAAT te koop een nieuw naar de eischen des tijds ingeriaht Br. fr. letter W aan het Bureau van dit blad. 7309 Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor de 2981 per Boot of Tram tegen den laagst mogelijken prijs. Vlugge en accurate uitvoering. P. BOL, Expediteur. Rotterdam. Ontvangen alle soorten 6321 van de laagste tot de hoogste pryzen. J. litiHTË Merkrfng Rilde Tonge. Om U een klein overzicht te geven van onze extra goedkoope prijzen, volgen hier eenige opgaven 300 Dozijn solide graslinnen Bedlakens. nu 85, 105, 120, 145, 170 en 210. 220 Dozijn bijpassende Sloopen met Overslag, nu 36, 42, 55 en 62 ct. 525 Dozijn gefestonneerde Bedlakens, 1 en 2pers., 95, 125, 175, 220. 300 Bijp. gefest. Kussensloopen, nu 5272 en 65 ct. Een kleine voorraad in Lakens m. kaut en en tred., nu 180 en 235. Bijp. Sloopen met linnen kant en entredeux, nu 145 en 170 ct. Prima linnen Tafellakens 55, 70,110 en 125. 2000 Dozijn linnen Servetten en Baddoeken, nu 275, 310 p. dozijn. Borden-, Thee-, Stof- en Vatendoek v. af 51/2 c. 700 Gekl. Ontbijtstellen met Vingerdoekjes van 450 nu 195. Prima Damasten Tafellakens, in ster- en bloempatroon, nog een klein partijtje voorradig, 130 X 130 nu 119, 130 X 150 nu 140, 130 X 165 155, 160 X 205 nu 245, 160 X 250 nu 315 c. Bijpassende Servetten 420 c. per dozijn. Exira aanbied, in Lingeries. Fabelachtig goedkoop. 1200 Hemden m. echt Zwitseische Borduursels, van 210 nu 98 c. Pantalons, rond model, nu 85 c. 2700 st. Nachtjaponnen, nu 115, 135, 170 en 220 c. 60 Doz. Rokken v. fijne Madapol. v. 340 nu 178 c. 2100 Dozijn echte Turksche Badhanddoeken, nu in wafel 24 cv, van echte Turksche Badstof 50 X 95 nu 38, 60 X 117 nu 53 c. Groote Badlakens van 450 nu 260 c. Dames Rok en Pantalon combination in alle maten, met echte Zwitsersche Broderies, nu 240, 325, 425 en 500 c. AI de goederen, welke niet passen, worden gaarne omgeruild. Goederen naar buiten boven ïO.franco. Voor Huwelijksuitzetten vrage men onze speciale prijscourant. Zeer aan te bevelen voor Huwelijksuitzetten, Indische Uitrus tingen, Hotels en andere groote inrichtingen. Alleen gevestigd Telefoen IfcOjiTEifcOfRItl. Heordfelaak 53. aan welke voorwaarden v. d. Veer aal moeten voldoen. een j,eZoek gebracht te heb- Zde fabriek van Jordaans te Schiedam, we^k^ zeer doelmatige wagens heeft voor het OP^1r?YaDobnker3Torwaar kan die wagen ge- 'HHSS Zout v.°hd.°Veer hef werk nu alleen afkunnen. yeer zegt zelf dat hij mSder°werk zal krijgen als het straatvegen ge- 'waJue^^^DÖnkTsloofbet'wiifelen dit en zijn niet tevreden met de manier van het ophalen van ''ohf^Hobbel zou het een groote verbetering achten, alles goed te regelen zou zeer veel geld k°dhT' Wagner. Het werk zal niet meevallen, en zou liever de beer afzonderlijk willen laten op halen en indien er een wagen moet komen, deze Hnnr inwoners te laten maken. De voorzitter. Ik stel voor beslist in Schiedam bestellen, we moeten werken in het belang der geheele gemeente en niet in het belang van een enkele inwoner. Dhr. Slis. We zullen toch moeten beslissen. Dhr.' Wagner. Ik wil het liever afzonderlijk De'voorzitter. De kosten zullenjveel hooger zijn. Tenslotte wordt zonder stemming het voorstel van B en W. aangenomen, met deze bepaling, voorloopig 3 maanden op proet, dhr. Wagner wil dan een nader voorstel indienen. De Baad gaat hierna in geheime zitting over. Na heropening der vergadering stelt de voor zitter aan de orde de oude straatlantaarns te verkoopen, na eenige bespreking werd besloten een aanbieding in de courant te plaatsen. Zonder stemming aangenomen. De voorzitter. Daar we een bergplaats voor kolen noodig hebben, stel ik voor de groote ketel, vroegere soepketel voor arme menschen te ver koopen en afbreken en daaruit de kosten te be strijden. Wordt goedgekeurd. Verzoek van A. Markus, welke belast is met schoonhouden der scholen, om verhooging. Na verdediging door den voorzitter en Wagner vin den alle leden het noodzakelijk, dit toe te staan. Wordt besloten f 25 te verhoogen en wel van af 1 Januari 1913. Dhr. P. J. Hobbel. Moet het aschhok nog op geknapt worden. De voorzitter. Hen kleine verandering aan het \)hr. Joh. Donkersloot. Kan er ook iets gedaan worden aan het torenuurwerk, het kan zoo niet blijven. Alle lede., zijn hiervan overtuigd. Dhr. Jacobs. In Botterdam zijn aanbevelins- waardige adresseö om de klok te laten maken. De voorzitter. Ik durf met geen voorstel te komen voor een nieuw uurwerk, 1913 is zeer ongunstig voor de gemeente en wenscht-', Van den Bergen uit Heilegerlee nog eens over te laten komen. Wordt besloten. Dhr. Joh. Donkersloot. De oprit bij het brand- spuithu sje behcort dat bij de gemeente. De voorzitter. Neen, de belanghebbenden zullen bij het bestuur der Weipolder moeten aanklop- pen. De voorzitter. Daar het de laatste keer is dat de heer A. Hobbel met ons vergaderd, heb ik mij de moeite getroost eens na te gaan de zit- tingstijd van de heer Hobbel en blijkt, hij is beëedigd December 1889, in dien tijd werden ge houden 253 openbare vergaderingen, waarvan Hobbel er 243 heeft bijgewoond, wel een bewijs dat hij steeds op zijn post is geweest en de be langen der gemeente heeft willen behartigen,de verhouding tusschen ons, zoo lang ik de verga dering heb geleid was steeds aangenaam en ge loof ook namens de Baad te spreken indien ik de heer Hobbel dank voor het geen hij in 't belang der gemeente gedaan heeft, en wensch hem toe dat hij nog van zijn welverdiende rust moge genieten. Dhr. Wagner brengt ook zijn dank over aan Hobbel en hoopt eveneens dat zijn laatste dagen vrede en rust zullen zijn. De overige leden ver klaren allen zich gaarne hierbij aan te sluiten. Dhr. Hobbel dankt de voorzitter en leden van den Baad voor de hartelijke woorden, zegt steeds naar zijn beste weten gehandeld te hebben voor het welzijn der gemeente en kleine meeningver- schiilen daargelaten, was het hem altijd aange naam geweest met de overige leden te vergaderen. Niets meer te verhandelen sluit de voorzitter de vergadering. Verslag van het verhandelde in de Openbare Vergadering van den Raad der gemeente GÜEDEREEDE op Woensdag, den 27 Augustus 1913 des namiddags ten 7 ure. Tegenwoordig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden gelezen, goed gekeurd eu geteekend. Wordt voorlezing gedaan eener missieve van H. H. Ged. Sta ten dezer provincie d.d. 30 Juni/2 Juli j 1. B. No. 949 (2o. Afd.) G. S. No. 30, daarbij goedgekeurd terugzendende een besluit tot verlenging van den ontruimingstermein der on bewoon baar verklaarde woningen plaat selijke geteekend S. a. 45, 45, a. 45 b. en 46. Aangenomen voor kennisgeving. Wordt voorlezing gedaan eener missivie van den Heer Commissaris der Koningin in deze provincie d.d. 18 Juli j.l. A. No. 1059 (le Afddaarbij verlof verleenende aan de Heer Burgemeester dezer gemeente om zich van den 20 Juli 1913 tot en met den 17 Augustus d. a. v. buiten de ge meente op te houden. Aangenomen voor kennisgeving. Wordt aangeboden de rekening dezer gemeente over het dienstjaar 1912, beloo- pende in Ontvang f 16945.78^ en in Uit gaaf f 16621,69, alzoo sluitende met een goed slot van f324.695 Deze rekening zal gedurende 14 dagen ter Secretarie ter visie worden nedergelegd. Alsnu wordt met eenparige stemmen vast gesteld een staatmodel C. betreffende aan vulling der begrooting dienst 1913, welke ter goedkeuring aan li h. Ged. Staten dezer provincie zal worden ingezonden. Komt aan de orde bet onderzoek van de geloofs brieven der herkozen raadsleden de Hee- ren F. C. Goekoop en D. Breen. De geloofsbrieven worden ten fine van onderzoek in handen gesteld van de beeren J. Koeteeuw, L. van der Wende en F. den Eerzamen. Gedurende het onderzoek heb ben de herkozen raadsleden de vergade ring verlaten. Na gehouden onderzoek adviseerd de Commissie tot toelating der beeren raads leden, waartoe eenparig wordt besloten, waarna de beeren Goekoop en Breen we der ter vergadering verschenen. Van voren genoemde toelating zal kennis worden gegeven-aan H. H. Ged. Staten dezer Provincie, terwijl de herkozenen, ter verga dering aanwezig, met bunnetoelating in ken nis werden gesteld. Wordt eenparig vast gesteld een verordening, bepalende de uren waarop bet bureau van den Burgelijken Stand dagelijks voor bet publiek geopend zal zijn onder intrekking van zijn besluit van den 31 Mei 1911. Van deze verordening zal een afschrift worden toegezonden aan den heer Officier van Justitie bij de Arrondissements Recht bank te Rotterdam, terwijl bedoelde veror dening mede door publicatie ter kennis zal worden gebracht van de ingezetenen. Verder wordt met eenparige stemmen goedgevonden om ter voorziening in de be hoefte aan kasgeld een tijdelijke leening aan te gaan ten bedrage van f 1000. Tenslotte komt in behandeling bet in de vorige zitting aangehouden adres van den heer E, F. de Hondt, inhoudende verzoek tot verbouwing ambtswoning. Na eenige on derlinge besprekingen wordt goedgevonden adressant te berichten dat de Raad op zijn verzoek nog geen beslissing heeft kunnen nemen. Niets meer te verhandelen zijnde sluit de Voorzitter deze vergadering. DE LAÏMDBOUW-ONDERL1NGE. P. O. C. „OVERFLAHMEE". Donderdag 11 September 1913 voorm. 10 uur aan de Kaai te Battenoord. Verkoop van eene partij Timmerhout. Notaris VAN ISPELEN. Vrijdag 19 September 1913 voorm. 10 uur aan de Kaai te Oude Tonge. Verkoop van eene partij Timmerhout. Notaris VAN IS PELEN. GOEDEREEDE. Door de Noordzeevisschers werd de vorige week van f 30.tot f 130 aan versche visch besomd. De hoogste markt werd door C. Lokker Czn. gemaakt. SOMMELSDIJK. Augustus 1918. Uitgaande Telepboongesprekken 202 Inkomende Thelepboongesprekken 174 Verzonden Telegrammen 103 Ontvangen Telegrammen 124 Totaal 603 STELLENDAM. Gedurende de maand Augustus werden aan het Hulptelegraaf- en-telefoonkantoor alhier behandeld169 telegrammen, 126 gesprekken en 9 oproepberichten. jEen nieuw dorp in den Haarlemmermeer. In den Gemeenteraad werd Donderdag besloten, dat er in den Haarlemmermeer een nieuw dorp zal zijn.nl. het dorp Zwa nenburg*, gevormd door de buurtschap on der Halfweg. De officieuse namen, door een eigenbouwer aan de lanen daar gegeven, werden officieel vastgesteld. Bovendien kre gen de verschillende gedeelten van den Ringdijk en de bebouwde veldwegen, be nevens de wegen te Hoofddorp en Nieuw- Vennep, namen. De oude indeeling der Gemeente in sec ties is daardoor vervallen. Alle wegen zul len doorloopend genummerd worden, waar door het lastige zoeken tot bet verleden zal bebooren. (Tel.) Gedood door een riemslag. Te Wildervank kreeg Donderdag de ar beider H. P. een slag met de riem van een electrische dorsehmachine op bet hoofd, De man was terstond dood. Oud-Holland. Dezer dagen worden door de wit-glasfa- briek te Leerdam eenige duizenden driuk- glazen waarop een spinnewiel geëtst is naar Philadelphia verzonden. Zelfmoord door een valschen munter. De L. K. meldt nog, omtrent het geval van den valschen munter te Maastricht, die zelfmoord pleegde Het bureau van den commissaris van politie, die zelf bet onderzoek in deze zaak leidt, is ais bet ware gemetamorfeseerd in een scheikundig laboratorium. Tal van flesscben, gevuld met allerhande vloeistoffen, potjes met zwaar vergift, een smeltkroes, een electrische batterij, enz., al deze in beslag genomen voorwerpen in de »werkkamer" in bet patriciërshuis op bet Vrijhof, waar de 23-jarige Ramaekers zich heeft gezelfmoord, zijn verhuisd naar het politiebureau, benevens eene bibliotheek met wetenschappelijke werken, en een massa brieven, afkomstig van firma's uit alle deelen van Nederland, Frankrijk en Duitsland. Ramaekers bad zich uitstekend op de hoogte gesteld, boe hij den Neder landscben gulden zou kunnen namaken. De beeldenaars in den gipsvorm zijn onberis pelijk. En dat hij groote plannen had, kan blijken uit de omstan ligheid, dat bij ruim 48 K.G. alliage had ingeslagen bij een fir ma te Tiel. Dit alliage was bezorgd aan zijn adres in de Breedestraat, doch moet daar door zijn nu in voorloopige bewaring gestelde zusters, naar het Vrijhof 46 zijn overgebracht. Zooals gezegd, bedraagt do in beslag ge nomen correspondentie een heel dossier. Met allerlei slag van menschen beeft R. zich in verbinding gesteld zoo o.a. met een spiritus en een somnambulist te Parijs, met uitgevers van boeken, met fabrikanten in vliegmachines, hydroplanes, stoomjach ten, inet instituten voor het aanleeren van vreemde talen, enz. Bij de brieven bevinden zich vele en ve lerlei rekeningen betreffende allerhande ar tikelen. Van een Duitsche firma in kleeding is bij bet dossier een rekening van ruim 2800 mark. Wat de gearresteerde zuster van B. be treft, zij houdt zich nog steeds van den domme. Wat echter zeer compromitteerend voor baar is, dat in baar portemonnaie een valsche gulden is gevonden, benevens een stuk zilveren lepel, afkomstig van mejuf frouw Bogaert en voorzien van initialen. Ook bij de in beslag genomen zaken van Ramaekers bevonden zich deelen van zilve ren lepels, toebeboorende aan mejuffrouw B Uit bet door den commissaris van politie, den heer F. Soeten, voortgezette onderzoek, is nog gebleken, dat de zusters van R. bet grootste gedeelte van de velerlei in beslag genomen vloeistoffen hebben gebaald bij een drogist alhier. Haar broer, die nu en dan zelf eenige ingrediënten ging koopen, schreef bet ver langde kwantum in bet Franscb op. Toen zij Maandagmiddag werd geconfron teerd met den drogist, zeide zij, slechts èèn artikel gekocht te hebben, hoewel de dro gist zich zelfs vrij nauwkeurig de data berinneren kon, waarop zij een eu ander bad gekocht. Reeds in Mei had de dienst bode vloeistof bij den drogist gekocht. R. was de jongste zoon van bejaarde, brave ouders, wien de misdaad van bun zoon gevoelig treft. Wéér wat nieuws: Uit Amerika. De uitvinding van den diktafoon. Of liever de verbetering van dit reeds be staande toestel, doordat de wasrol vervan gen wordt door 'n geprepareerd linnen doekje. 't Gebruik is nu als volgt: De chef de bureau dikteerd z'n brieven in de diktafoon, die ze opneemt in bet- zelfde tempo als de woorden worden uit gesproken. Het linnen cliché* baalt hij dan uit de machine, bij vouwt het doekje op, sluit bet in een couvert en zendt bet den geadresseerde; deze zet bet „cliché,, op zijn machine en laat haar afrollen. Hij lepst dan geen brief. Maar' hoort de stem Stel u voor, dat op dio manier je kinderen, uren, dagen ver weg, op je verjaardag je in de kamer komen geluk- wenscbendat je bun brief* maar op de machine hebt te zetten, om bun stem te hooren. 't Wordt steeds mooier in de we reld. Prijzenle kwal. 56, 2e kwal. 52, 8e kwal. 50ct. Voor stukken werd besteed a kilo 70 a75ct. Eieren. Aangevoerd 32631 stuks. Kippeneieren f 4.45 a 6.10 per 100 stnks. Eendeneieren 5,25 a C, Ganzeneieren 0,a 0, Kalkoeneieren 7,50 a 0, Veel vraag naar eieren met sterk oploopende markt. SOMMELSDIJK, GeborenJohanDa, d. v. Jacob van der Baan en Francina KooteJannetje eu Domus d. en z. v. Leendert Schellevis en Janna Cornelia van der Mast. G buwd-, Machiel Boeter, 22 jaren, wonende te Middelharnis en Antbouia Hendrik» Buur- veld, oud 21 jaren; Jan Wielhouwer, oud 24ja ren en Sara Kransse, oud 23 jaren. SOMMELSDIJK. Door den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente alhier, worden sollicitanten opge roepen naar de betrekking van voorlezer en voorzanger bij de godsdienstoefeningen. Zij die hiervoor in aanmerking kunnen komen moeten zijn lidmaat dier kerk, en zich voor s September a.s aanmelden bij den Voorzitter of bij den adm. diaken. Maandag ji. bracht Ds. P. deLoozevan Waarder, beroepen bij de N<_d. Herv, Gemeente alhier een bezoek aan deze plaats en trad 's avonds op mei een predikatie naar aanleiding Samuel 3 vers 14. GOEDEREEDE. Zondag a. s. zal het niet des avonds, doch des namiddags 2 uur Kc-rk zijn> NEO. HERV. KERK. Bodankt: Voor Putten op de Veluwe, K,J. van den Berg te Hoogeveen. GEREF. KERK. Beroepen: Te 's-Hertogenbos, T. Qerber te Wiusuin (Gr.). Te Koog Zaandijk, C. Bouma, c'aml. te Groningen. Te Oud-Loosdrecht, C. H. Elzenga te Woubrugge. Te Bunschoten (A.), P. H. de Jo"ge te Sleeuwijk. Aangenomen: Naar Zegwaart c. a., R. Sy- brandy te Lopik. Bedankt: Voor Berlikum, W. 8. de Haas te Tzummarum. Deze eerste lijst over 25 Locale Comités heeft opgebracht, f 3.048 375. Zij geeft reden van blijdschap. Het bedrag is reeds f 84.hooger, dan bij diezelfde Locale Comités in 1912. Mogen van de verrassingen ook dit jaar in ruime mate genoten worden. Rotterdam, 2 Sept. Aangevoerd Vee. 68 Paarden, 0 Veulens, 0 Ezel, 1321 magere Runderen, 592 vette Runderen, 16) vette Kal veren, 152 nuchtere Kalveren, 479 Graskalveren, 3 Schapen of Lammeren, 21 Varkens, 195 Biggen, 1 Bokken of Geiten. PRIJZEN PER 7. KILO. Koeien en Ossen van f 0,34 tot f 0,39 0,44. Stieren 0,34 „0,38 a 0,—. Kalveren 0,52' 0.55 a 0,57', PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 180 a 300 Kalfkoeien f 140 a 300 Stieren 160 a 380 Pinken 100 a 130 Graskalv. 40 a 80 Vaarzen „110a 170 Paarden 100 a 200 Slachtpaarden„ 80 a 120 Fok nuchtere Kalveren I 18 a 35.—. Slacht 16.a 24. Biggen - 10.— a 18.—. per week 2,— s 2,20. Langzaam. BoterAangevoerd: 61 7b vaten. 20 7.. - 166 stukken a 7j kilo. Amsterdam 1 Sept. 1913. Ingezonden dooi JAO. KNOOP, Commissionair in aardappelen, AMSTERDAM. Telefoon 7833. Laagste prijs Hoogste prijs, per Heet. per Heet. Zeeuwsche bonten f 2.50 a 2.80 blauwen 2.20 a 2,40 Eigenheimers s 1.60 a 1.80 Flakkeesche 0, a 0. Drentsche 0.a 0. Geldersche Blauwen „0. a 0. Friesche borgers 1.50 a 1.50 blauwen 2.— a 2.20 Eigenheimer poters ,1. a 1.10 Blauwe 0.a 0.— donie a 0.a 0. Andfjker Muizen 0.a 0. bonten 0.a 0. Blauwen 2.40 a 2.59 Beverwijker zand „3.80 a 4. Bravos 0.a 0. Westlandsche ronde 0. a 0. Schoolmeesters ,0, a O. Hillegommer zand 2.50 a 3.50 Friesche Muizen 0. a 0. Drentsche zand eigenh. 0. a 0. Oud 3 Malta, per 100 kg. 0.a 0. Nieuwe 100 O.— a 0. T.tpnfdpv Eigenheimers 1 40 a 1.50 Roode Star „0. a 0. Visbeen-Westiioeve. Oude Tonge, 31 P ug. 1913. AVOHDTEEKEMOOL TOOT AuiMtsMeil te Middeihariiis. Er zal les gegeven worden in het teekenen voor Timmerlieden, Meubelmakers, Schilders, Smeden en Metselaars, terwijl in den voortgezetten cursus vrij onderwijs in de verschillende vakken zal worden gegeven, de cursus duurt van 1 October tot en met 28 Februari e.k.Maandag-, Dinsdag-, Donderdag- en Vrijdagavond van 6—8 uur, ter wijl hierbij wordt aangeteekend, dat leerlingen, die ten 6 ure niet in het gebouw aanwezig zijn, dien avond niet meer tot de lessen worden toe gelaten, wat voor verzuim wordt opgeteekend. De Inschrijving zal plaats hebben op Dinsdag 23 September e.k., des avonds van 6—8 uur, aan de Ambachtsschool te Middelbarnis, waar verdere inlichtingen worden verstrekt. Ouders of verzorgers worden aangemaand op dezen vastgestelöen datum te verschijnen, daar gedurende den loop van den Cursus sr^n nieuwe leerlingen meer worden toegelaten. Het schoolgeld bedraagt tien guit erenr- sus, geheel bij de inschrijving te vo. .oen. Leerlingen die gedurende den Cu. sus viermaal de lessen willekeurig verzuimen, wordt ter be oordeeling van den Directeur, in het belang van het Oi. der wij a voor den verderen duur van den Cursus de toegang tot de school ontzegd, zonder recht te hebben op terugbetaling van het reeds hiervoren bedoelde betaalde schoolgeld. Namens het Bestuur van de Vereeniging Ambachtsschool voor Overflakkee en Goedereede, CHR. F. H SSEN, Directeur. HEEREN VlHSsCHERS. Wiedmachines, Massey Harris Grasmaaiers, Hooi- harken, Graanmaaiers, Zeltbinders en Karwei- maaiers. .Ideal" Aardappelsproeimachines voor paardenbespanniDg en handkracht. Vertikale Bristol Victoria Motoren met Bosch-Magneet. Alles van beslist eerste klas fabrieken. Prijscouranten en gratis onderricht wordt gegeven door R. SCHEEPERS te Oude Tonge. Vertegenwoordiger der Firma 7062 Wed. J. C. MAS8EE ZOON. Goes Aanbevelend, DAMES I Nu kunt u werkelijk van Koopjes profiteered alles 3O°/0 beneden onze bekende lage prijzen.

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 3