Advertentiên. Plaatseïyk Meuws. Boekbeoordeeling. Burgerlijke Stand, Rerk en School. Godsdiensfoeleningen. Ned. Hervormde Kerk. Gereformeerde Kerk. Gereformeerde Gemeente. Vrije Gereformeerde Kerk. Doopsgezinde Kerk. De Fonilseumarkt. Correspondentie, Ondertrouwd L. J. SCHILPEROORT Hz. en 7292 F. O. VAN NIEUWENHUIJZEN Ld. Ooltgensplaat, 28 Augustus 1913. Getrouwd C. J. KRAS, P. H. VAN DER LEK. Den Haag, 28 Aug. 1913. 7294 voor de gemeenten Sommelsdijk 's voorm. 9 45 uur, Herkingen 10.30 uur, Nieuwe Tonge ro.45 uur, Melissant 11 uur en Dirks- land 11.30 uur; te Ouddorp op Donderdag 25 September voor de gemeenten Stellendam's nam. 1.30 uur, Goedereede 2 uur en Ouddorp 2.15 uur te Brielle op Yrijdag 26 September voor de gemeenten Rockanje 's nam. 2.30 uur, Oostvoorne 3.15 uur en Brielle 3.30 uur te Hellevoetsluis op Vrijdag 26 September voor de gemeenten Nieuw-Helvoet 's voorm. 10 uur, Hellevoetsluis 10 30 uur, Nieuwen- hoorn 11 uur, Oudenhoorn 11.15 uur en Zuidland 1145 uur te Heenvliet op Zaterdag 27 September voor de gemeenten Vierpolders en Zwarte waal 's voorm. 10.15 uurj Abbenbroek 10,30 uur, Geervliet 10.45 uur, Heenvliet 11 uur, Spijkenisse n.15 uur en Hekelingen 11.30 uur Sommelsdijk. Het huis met schuur van mej. de wed. J. Edewaard, alhier, is onderhands verkocht aan den heer van der Bol, onder Middelharnis. Van de 166 personen van 70 jaren en daarboven zijn er ongeveer 80 die voor het genieten van een pensioen, ingevolge de Invaliditeitswet in aanmerking kunnen komen. Eenige weken geleden had P. Vijf huizen, alhier het oBgeluk zijn hand te ver branden, wat tengevolge had dat die hand opzwol en hij Woensdag genoodzaakt was zich onder geneeskundige behandeling te stellen. Middelharnis. Door den heer E. Har- togs alhier is aan de kinderzang voor ieder kind een medaille geschonken. Dinsdag 2 september des namiddags om half drie zal er eene openbare raads vergadering worden gehouden. Door den heer C. J. H. van den Broek is tegen 1 Oct, eervol ontslag inge diend als Gemeenteontvanger, welke functie door hem vele jaren is bediend. Stad aan 't Haringvliet. Buitenge woon erg heerscht hier thans de vlekziekte dat het ooit in zoo'n hevige mate voor kwam herinnert men zich niet. Dagelijksch vervoert men de dieren naar Rotterdam, -Voor het feest dat men hier wenscht te vieren is het volgende bestuur gekozen M. Koppenaal voorzitter, A. den Hollander Secretaris, K. Ruizer Penningmeester. A. Landheer, C. v. d. Boogert, A. Jon- gejan, J. de Ruiter, P. de Wachter en J. A, Peekstok Leden, Een definitieve datum is nog niet vast gesteld. In deze gemeente zijn 59 personen boven 70 jaren, hiervan zullen er 40 voor pensioen in aanmerking komen. De publi catie door den minister gedaan wijst den weg hoe men het pensioen moet verkrijgen. Deze week ontstond bij M. B een schoorsteenbrand. De bewoner die op straat was zag de vlammen uit zijn schoorsteen slaan. Onmiddelijk spoedde hij zich naar zijn woning, waar hij gelukkig ter juister tijd den brand nog kon blusschen. De volgende personen uit deze ge meente moeten 24 September a.s, aan de loting deelnemen C, Arensman, G. I. Braber, W. Braber L. J. Donkersloot, W. Driesse, L. Gebraad, J. Huizer, J. W. Jeher, H. Mulder, A. Oosterling, II. Ottevanger en J. Smits. Een openbare vergadering van den Raad dezer gemeente is belegd tegen Dinsdag September a.s voormiddags 11 uur. Deze week zou de knecht van den landbouwer v. D. aardappelen wegbrengen. Op de kaai gekomen schokte hij van den wagen en kwam tusschen de paarden te recht. Hoewel hij spoedig nog de paarden tot stitstaan kon dwingen, ging toch een wiel over zijn teenen. Met eenige letsels aan zijn been liep dit ongeval af. Het is te hopen dat de straten die door het aan leggen van gasbuizen zoo verzwakt zijn, worden verbeterd. Den Bommel. Aan de loting voor do Nat. Mil, op 24 Sept. a.s. zullen voor deze gemeente 9 manschappen moeten deelnemen, n.l. Wilhelmus de Boet, Leen- dert den Braber, Willem Bruinse, Jan Ge braad, Johannes Laurentius Jacobs, Jacob Marinus Krijger, Johannis van der Made, Bastiaan Melissant en Ruth van Zanten, Bij het vervoeren van een dorsch- machine kreeg M. bakker een zoo hevige slag van den draaiboom, dat hij direct het werk neerleggen moest. Thuis gekomen, constateerde de inmiddels ontboden ge neesheer, zware kneuzingen in den schou der. Maandag 1 Sept. a.s. des avonds half 7 in de zaal van mej. de wed. C. Lokker alhier, vergadering zijn teneinde een feest commissie te benoemen, ter voorbereiding van de feestelijke herdenking van Neer- landsch 100-jarige onafhankelijkheid. Trou we opkomst zeer gewenscht Ooltgensplaat. De vlekziekte onder de varkens breidt zich in deze gemeente uit, verschillende dieren zijn reeds gestorven. Gedurende een tweetal dagen wor den hier weer manouvres gehouden, ook hadden nachtelijke oefeningen plaats. Door den heer B. D. M. is een post duif gemerkt aan de rechterpoot met een zilveren ringetje waarop de letters 1338 Berdij Afda. NIEUWE TONGE. De afloop der feestelijkheden van het lOOjarig bestaan van Neerlandsch onafhan kelijkheid is als volgt Om 7 ure kwamen 2 herauten te paard aankondigen dat het feest een aanvang zou nemen van half acht tot 8 uren het luiden der klok. Om 8 uren was het muziekgezel schap Apollo op haar sierlijke muziektent aangetreden, door den directeur waren prachtige stukken tot inleiding gekozen, o a. Psalm 118, Gezang. 156 en verder va- derlandsche liederen, na afloop daarvan trad het eere-comité met de Edel Achtbare heer burgemeester op de tent en werd door laatstgenoemd het feest met een toespraak geopend, welke ongeveer luidt als volgt: Waarde feestgenooten Wij staan hier allen om een feest te vieren.- Wanneer wij ons zei ven de vraag stel len of dat feest ook recht van bestaan heeft, dan volgt al spoedig dat er nimmer een feest geweest is dat zooveel recht van bestaan heeft als Neerlands ouafhankelijk- heidsfeest, nu 100 jaren geleden. Onze voorouders hebben toen droeve tij den doorstaan. In 1795 hadden zij het Huis van Oranje verbannen, maar zooals in de jaren 1672 en 1779 moesten zij ook al weder ervaren dat, wanneer Oranje met ons was dat er welvaart bestond tegen over den druk van het Fransche juk. In 1813 gewerd ons de tijding dat het leger met de slag te Leipzig was verslagen en dat daardoor de geweldenaar van geheel Europa ziju macht was gebroken, daarop trad het driemanschap Hogendorp, van der Duin en Limburg Stirum op en wisten de Prins van Oranje te overhalen om het be stuur in handen te nemen, in de hoop, dat God met Oranje ook ons de welvaart weer zou brengen. Vervolgens sprak de geachte spreker dat hij dikwijls gehoord had dat Nieuwe Tonge zoo waardiglijk kan feest vieren. Waarom hij de wensch uitte dat hij ook daaraan de ervaring zou krijgen. Hij hoopte dat niemand zich aan den drank zouden te buiten gaan, waardoor steeds wanordelijk heden ontstaan, den wensch uitsprekende dat ieder daaraan voor de goede orde zoo veel mogelijk zou medewerken. Na deze uitspraak verzocht de burge meester dat de muziek met het Wilhelmus zou invallen, en dat elk daarmede zoude instemmen, ook werd door hem op verzoek van de commissie bekend gemaakt dat er om 11 uur een verrassing zou plaats heb ben. In dien tusschentijd waren de school kinderen met hunne geleiders bij de muziek tent vergaderd, en begon de optocht der kinderen begeleid met de muziek door het dorp, daarop hadden de kinderspelen plaats, bestaande in 3been loopen, geblinddoek prijzen knippen, met een ei op de onder kant van een bord loopen enz., hetwelk alles goed in den smaak viel, Direct volgde daar de beloofde verrassing op, nl. 4 Fransche soldaten vielen bij een burger in huis en namen de man gevangen. Voor de burgemeester gebracht zijnde, werd hij echter vrijgesproken en klonken vlug de tonen van het Oranje boven. Nu werd alles in het werk gesteld om de optocht te regelen zooals in het pro gram was opgegeven. Hoewel de ver wachting van de historische optocht hoog stond heeft deze en de daarop volgende allegorische optocht aller verwachting over troffen, in een woord is dat nummer uit nemend geslaagd en prachtig geweest. Opgesteld op de hofstede van den heer de Haas van Dorsser ging het door het dorp naar Battenoord (Scheveningen voor stellende) waar de Prins zou landen. Zoodra deze dan ook voet aan wal zette sprak een der aanwezigen hem aldus toe: Hoog Doorluchtige Prins. Uit naam van het Nederlandsche volk heeten wij U welkom en danken wij U, dat Gij aan onze bede gevolg hebt willen gevendat Gij van de overzijde der Noord zee gekomen zijt, om de teugels van het bewind in handen te nemen over het land Uwer Vaderen, dat gezucht heeft onder de ijzeren vuist van den Franschen dwingeland. Geknecht, gekromd zijn we overgeleverd geweest aan de willekeur van den Over- heerscher. Wij, Nederlanders, eenmaal een fiere, vrije, onafhankelijke natie, wij heb ben gezucht onder het juk der Franschen, die voor jaren wijlen Uw teergeliefden Vader dwongen, van deze kust te vluchten naar den vreemde, waar hij als balling 't land rondzwierf. Aan datzelfde strand is nu een jubelen de schare bijeen gestroomd, om in u den Oranjetelg te begroeten onder wien zij hoopt een vreedzaam, gelukkig tijdperk te gemoet te gaan. Moge het U onder Gods zegen ge geven zijn, het land op te voeren tot een ongekenden bloei en moge een dankbaar gestemd volk U een steun zijn bij het vol brengen uwer zware taak. De offers, die wij gebracht hebben tot in het barre Rusland, de wonden aan den volke toegebracht, zij hebben het gemaakt tot ééne onverdeelde natie, die weet te waardeeren, wien het op dezen dag in U begroeten mag. Gij zijt onze Hoop op U zijn aller oogen gevestigd als den Redder na prangenden nood. Waarop de Prins antwoordde Mijn geliefde Onderdanen l Bij mijn landing aan het strand van Scheveningen ben ik zeer ontroerd en be wogen nu ik gereed sta den Vaderlandschen bodem weer te betreden om de teugels van het bewind in handen te nemen. Ja, mijn heer Pronk, u zal kunnen beseffen wat er in mij omging toen gij mij zooeven ontving en mij welkom heette namens het Neder landsche volk en ook de heeren Van Ho gendorp, van der Duin van Maasdam en Van Stirum. Wamt gij heeren zult met mij gevoelen dat deze dag voor Neerlands volk een heugelijke, ja een onvergetelijke dag zal worden nu wij van de Fransche overheersching verlost zijn, na jaren van woeling en strijd. De Heere, de Almachtige, den Koning der Koningen, heeft ons door zijn goedheid het voorrecht geschonken, dat wij verlost zijn uit de hand van onze Fransche vij anden om nu weer vrij te leven op Neer lands dierbaren grond. Waar eenmaal mijn hooggeachten stamverwant, Prins Willem van Oranje, den Vader des Vaderlands, de bede verhief: >0 God wees met mij en dit arme volk L Voor vrijheid hebben onze landgenooten gestreden en allerlei ontbe ringen moeten doorstaan in jaren van woe ling en strijd. Daarom is mijn vurige wensch dat er onder mijne regecring jaren van rust en welvaart moge beleefd worden en dat allen, die hier tegenwoordig zijn, daar ruim schoots van mogen genieten, om te loven tot eer van Nederland, van dat kleine Ne derland, dat in onze geschiedenis zoo dik wijls groote daden heeft gedaan, zoo zelfs, dat andere groote mogendheden er verwon derd over waren, dat er in zoo'n klein landje mannen waren van zooveel moed en energie. En nu, mijne landgenooten, met nieuwen moed begonnen, dan zal onder Gods zegen mijne regeering ons het hoogste geluk aanbrengen. En daarom nu wij zoo gelukkig zijn om weer onafhankelijk en vrij te kunnen leven, na jaren van woeling en strijd, zoo mag ik en kan ik niet nalaten, om daar onze landgenooten de eere voor toe te brengen die hun naast God toekomt dat zij er goed en bloed voor opgeofferd hebben om onze vrijheid te herwinnen. En nu is mijn vuri- gen wensch dat wij onder mijne regeering jaren van rust-mogen genieten en Nederland in bloei en welvaart toe mag nemen en wij de eer van de Nederlandsche vlag hoog mogen houden die weer vrij mag wapperen. Laten wij dan nu met nieuwen moed be ginnen om te leven, een leven den Neder lander waardig en toonen dat wij den moed nog niet verloren hebben evenals onze voorouders, die dikwijls groote Mogendheden verbaasd hebben, doen kijken van hunne heldendaden. Verder, edele heeren en beminde onder danen, mijn welgemeenden dank voor de hartelijke ontvangst aan mij betoond, en de wensch dat gij onder mijne regeering onder den zegen des Heeren nog jaren lang mag leven, onafhankelijk en vrij, is de beste wensch die ik u aan kan bieden tot heil van ons dierbaar Nederland. Daarop ging het langs verschillende we gen door en langs het dorp om weder op het beginpunt ontbonden te worden, doch niet voor dat de Heer Boekhoven Jr, een kiekje van hen had genomen. Daarop volgde de optocht met versierde fietsen, ook daar was door de deelnemers geen moeite aan ontzien. Keurig mooi waren versierd, twee er van waren ingericht als een vliegmachine. Deze optocht was afge- loopen eer velen het wisten. Het bepaalde zich alleen in evenals het fietsen met hin dernissen. Gedurende het geheele feest heeft Apollo getoond bij zulke dagen onmisbaar te zijn. De ware feestelijke stemming zat er bij het volk in zijn geheel in en daarom liep alles mooi van stapel. De commissie heeft het zijne er aan bij gebracht en de nummers die zij ten uitvoer hebben gebracht, alsmede de daarstèlling van sierlijke poorten mooie illuminatie handhave haar bestaansrecht. In een woord is het een schoon feest geweest. Dirksland. Woensdag passeerde hoog in de lucht eene vliegmachine ouze Ge meente. Dat hetzelfde door velen die dit aanschouwden nagestaard werd iaat zich begrijpen. Op Maandag 1 Sept. a.s. moet de Hoofdelijke omslag worden afbetaald. (Ierkingen. Het ooft, groeiende in de tuinen der Heeren Keijzer en v. d. Velde onder deze gemeente, is onderhands ver kocht evenals ten vorige jaren, en hebben eventueele afnemers zich alzoo bij de nieuwe eigenaren te vervoegen. Op den dag waarop deze gemeente feest vierde n.l Woensdag 1.1, passeerde over deze gemeente een vliegmachine, welke als van zeil veel bekijks had, aangezien het volk op de been was, en de motor al spoedig de aandacht trok. Ze zette in N Richting koers. Dinsdag a.s. zal door den Raad de zer gemeente eene openbare vergadering worden gehouden, teneinde het herkozen en het nieuw gekozen lid te installeeren en te voorzien in de ontstane vacature voor een Wethouder. Hoewel lang aangehouden, komen thans, voor zoover ons bekend, geen ge vallen van ziekte onder de varkens in deze gemeente meer voor. In tegenstelling van andere gemeenten is gelukkig geen sterfte meer voorgekomen. Bij de alhier gehouden fietsrijderij met hindernissen tijdens het feest behaal den de Heeren A Nieuwland, H. Klem en M. Melissant respectievelijk de iste, 2de' en 3 de prijs zijnde een horloge, meerschuim en zilveren sigarenpijpje, Het gewas erwten valt evenals elders ook hier tegen. Vele blokken hebben wei nig beloofd en geven hoegenaamd geen beschot, terwijl de goede zelf niet aan de niet te hooge verwachting voldoen, zoodat dan ook alleen de prijzen zullen uitmaken of de resultaten van deze vrucht goed, minder goed of slecht zullen zijn. Goedereede. De loting voor de Na'. Mil, voor deze gemeente, zal plaats heb ben te Ouddorp, op Donderdag 25 Sep, des namiddags ten 2 uren. Voor de juin wordt alhier 1,40 per H.L. geboden, te leveren als ze rijp is en de helft der prijs direct in handen, Werd de haaigemeten (zaw' voorheen als nietswaardig beschouwd, nu werd door den landbouwer' D. Lodder 2000 schoven tarwe per gemet geoogst, wat zelf ongehoord is op de beste klei gronden. Bij Koninklijk besluit is de heer T. Lodder alhier, herbenoemd als Dijkgraaf van de polders »De Generale Dijkage* van Stellendam, Werd er over het algemeen gevreesd dat de oogst tengevolge der vele regens en koude zeer schraal zoude zijn, de rarwe valt nogal mede, ja zelfs werd door den landbouwer J. Tanis 29 H.L. per gemet gedorschen. Ouddorp. Donderdag was hei her feest, ter herdenking van Neerlands onafhanke- iijkhe d. Reeds vroeg in den morgen werd het feest mgeluid, en het koraal van den toren gaf reeds een piechtige wijding voor het voRende van den dag. Zoo als altijd slaagde de optocht met de schoolkinderen ui stekend, en het was voor de ouderen een genot om de blijde gezichten der schooljeugd in oogenschouw te nemen. Het glanspunt van den dag was voor deze de tractatie die daarop volgde. Het fanfare corps »Hozanna hield den ganscheo dag, de opgewekte stemming er in, een iedereen was daarmede verheugd, omdat wij bij dergelijke gelegenheden nimmer van eigen muziek gebru k konden maken. Ook de historische optocht des middags slaag de uitstekend. De bioscoop voorstelling als mede het vuurwerk was naar allen ge- noegeD, zoodat ieder de feestcommissie dankbaar was, voor het geuoegelijke dat zij dien dag heeft aangeboden. Met voldoening kan zij dan aok op hare zwaar volbrachte taak terugzien, en een goed bewijs leveren, dat onder goede leiding ook Ouddorp op waardige wijze feest kan vieren. Sleeswijk's kaart van Noord-Nederland en Sleeswijk's atlas van Nederland. Deze eerste 50 cent. De laatste geb. 90 cent. Reeds meermalen hebben we deze kaar ten besproken en ze geroemd. Nu, nu we op deze kaarten verschillende tochten hebben gemaakt die nimmer faalden en de nauwgezetheid en accuraatheid van den samensteller dezer kaarten duidelijk is bewezen, kunnen we ze niet anders als nogmaals zeer aanbevelen. IOMMEL8DIJK. Geboren: Adriaantje, d. v. A. van der Baan en J. Volwerk; Corstiaan, z. v. Jan le Oomte en Kommertje Vaane. DEN BOMMEL. OverledenArie Meijer Jz. oud 18 jaar. Jas per de Graaf, oud 25 jaar. OOLTGE 8PLAAT. Geboren Frans Simon zoon van O. D. Birk- hoff en J. H. Troost. Leendert z. y. J. van den Berg en Elizabeth de Vos. Korstiaan Jan z. v. A. van Ninwegen en C. G. Bastiaanse. Ondertrouwd: P. Beier j. m. 24 j. en E. Tig- gelman j. d. 20 j. Arie Klem j. m. 32 j. en N. Gebuis j. d. 24 j. Gehuwd: O. J. Koenraad j. man25 j. A. C.Ja cobs j. d. 20 jaar. OverledenAntje Kornet 54 jaar echtgenoota van C. Nattekaas. GOEDEREEDE. Ondertrouwd: G. J. Kras 27 j. en P. H. v. d. Lek van 'sGravenhage 30 j. Getrouwd: W. K. Roos 27 j. en Jos.deKeijzer 21 j. Officieel Gedeelte. Predikbeurten opZondag 31 Augustus 1913 Sommelsdijk, vm. 9,30' uur Ds. Westrik. Middelharnis, 's av. 6 uur Ds. Steen beek van Dirksland. Middelharnis, Evangelisatievm. 9,30 en 's nm. 2 uur Ds. Paddenburg van Aalst. Wegens optreden van Ds. Steenbeek des avonds in de Ned. Herv. Kerk te Middelharnis. Stad aan 't Haringvliet, geen opgaaf ontvangen. Den Bommel, vm. Ds. Emmen. Langstraat, nm. Ds. Emmen van Den Bommel. Ooltgensplaat, geen opgaaf ontvangen. Onde Tonge, vm. en 's av. Ds. Verkerk. Nieuwe Tonge, geen opgaaf ontvangen. Herkingen, geen opgaaf ontvangen. Dirksland, vm. 9 uur Ds. Steenbeek. Melissant, geen opgaaf ontvangen. Stellendam, geen opgaaf ontvangen. Goedereede, vm. 9,30 uur Ds. De Gidts, Ouddorp, geen opgaaf ontvangen, Middelharnis, vm. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Hoppe Em. Pred. te Zuidwolde. Stad aan 't Haringvliet, vm. 9,30, en 's av. 5,30 uur, Ds. Esseliuk. Den Bommel, vm. 9, nm. 2, en 's av. 5,30 uur, leeskerk. Ooltgensplaat, vm. 9 en 's av. 6 uur Ds. Dekker. Melissant, vm. 9,30 en 's av. 6 uur dhr. De Waard Theol. Student te Kampen. Stellendam, geen opgaaf ontvangen. Ouddorp, vm. 9 en 's nam, 2 unr leeskerk. Dirksland, vm., nam. en 's avonds Ds. H. Kieviet Melissant, geen opgaaf ontvangen. Herkingen, geen opgaaf ontvangen. Ooltgensplaat, geen opgaaf ontvangen. Oude Tonge, leeskerk. Ouddorp, vm. Ds. Rossing. MIDDELHARNIS. Naar men ons mededeelt is door den Kerkeraad der Ger, Kerk 1 navolgend twee tal Predikanten saamgesteld Ds. Gunst van Woerden, Ds.Breukelaar van Surhuisterveen. HERKINGEN. De Wel. Eerw. Heer Ds. J. W. J. Addink met vacantia buiten de gemeente vertoe vende, zal gedurende de komende maand van elders in den Dienst worden voorzien en zullen naast anderen o. m. ook optre den de Heeren Godsdienstonderwijzers. Valk uit Rotterdam en Hack uit de Langstraat [Ooltgensplaat,) 22—28 Augustus. De politiek is in de afgeloopen periode niet van overwegenden invloed geweest op de beurzen en naar de berichten luiden zijn de onderhandelingen, gevoerd wordende tusschen Amerika en Mexico, thans van meer bevredigenden aard. Er zijn in de - Vereenigde Staten stemmen opgegaan, die klagen dat president Wilson niet het voor beeld volgd van een zijner voorgangers, indertijd met de Cubaanshce kwestie, name lijk, het volk op de hoogte houden met wat er gaande is. Om hieraan nu tegemoet te komen, heeft de president van Amerika besloten een speciale boodschap tot het congres te richten, doch naar het schijnt is deze boodschap nog niet bekend gemaakt. Hoe dan ook, het is te wenschen dat de afgevaardigde van Amerika, de heer Lind, met de regeering te Mexico tot overeenstem ming kan komen, te meer, daar ook Japan, Duitschland en Engeland, om van andere lan den niet te spreken, aanzienlijke belangen in Mexico hebben. Wat Europa betreft, staan wij altijd nog voor een lastig geval, wat Adrianopel aan gaat door den oorlog met de bondgenoten is Bulgarije niet in staat om deze stad zelf te heroveren en de mogendheden durven of willen, blijkbaar niet ingrijpen; voorloopig echter zal men trachten, langs minnelijken weg deze kwestie op te lossenhet is te hopen De New-Yorksche beurs was in het laatst der vorige week kalm gestemd en toonden de koersen neiging tot teruggangde Steel Corporation heeft, naar wij vernemen, prijs verlaging voor verschillende producten vast gesteld, terwijl waarschijnlijk het aantal onuitgevoerde orders op het einde dezer maand, minder zijn zal dan op 1 dezer. De handel in de Amerikaansche afdeeling op de Amsterdamscbe beurs, was op enkele dagen van weinig beteekenis, doch was meerendeels vast gestemd, deels op betere berichten uit Mexico deels op gunstige tijding betreffende Bulgarije en Turkijevooral de Industriëeele soorten gaven een van betere houding blijk. Amalgamateds werden voor buitenlandsche rekening gevraagd, overigens prijshoudend. Voor Cans bestond vraag op geruchten dat wederom een deel van het achterstallige dividend op de preferente aandeelen zal worden betaald, terwijl Ma rine waarden mede uit de markt werden genomen. In de Spoorwegshares muntte de handel niet uit door levendigheid, zoodat het tot aankoopen van eenige beteekenis niet kwam, Mexicanen en Wabaswaarden trokken de meeste aandacht, doch de aan- en verkoo- pen van de zijde van ons publiek wogen vrijwel tegen elkaar op. Unions vastvraag voor Missouri's en Rock Island. Petroleumwaarden, Deze afdeeling was de levendigste van de locale markt. Ko ninklijken en Geconsolideerden liepen op, naar men zegt op contramine dekkingen. Van de Rumeensche soorten waren Orions het willigst. Schibaiëff vast en Algemeene Exploiratie willig op geruchten dat op de terreinen der Maatschappij een bron is aan geboord. Mijnwaarden. Van de Indische mijnen bestond alleen vraag voor Guyana's en liepen eenige procenten op. Great Cobars konden zich van het geleden verlies der vorige dagen vrijwel herstellen, overigens in dezen hoek weinig variatie. Tabakken, verdeeld doch met weinig koersverandering. Amsterdam Padang, Se- nembah en Deli Batavia hooger en gezocht. Rubberwaarden. Niettegenstaande de la gere rubberprijzen op de veiling te Londen behaald, was de stemming willig voor Ser- badjadi, Nederlandsche en Amsterdam Rub ber. Nieuwe Afrikanen lagen op bericht dat de Compagnie du Kasai te Brussel voor loopig de caoutchouc zou abandonneeren en zich meer speciaal toeleggen op mijn en landbouw. Staatsfondsen. Nationale iets beter. Bui tenlandsche vast. Geld op prolongatie van 447. pCt. Tot 't verstrekken van meer volledige inlichtingen omtrent Fondsen, zoowel spe culatief als beleggingspapier, verklaren wij ons gaarne bereid, zoowel ten onzen kantore te Sommelsdijk, als op onze zitdagen te Stad aan 't Haringvliet, Dirksland en Oude Tonge. Onze deposito-rente bedraagt thans met 3 dagen opzegging, 3-6 maanden, 37. pCt. 4 pCt. 12 maanden, 47. pCt. FLAKKEESCHE BANK. Sommelsdijk, 28-8-T3. Wegens plaatsgebrek moeten we de Raadsverslagen van Den Bommel en Oolt gensplaat tot een volgend nummer over laten staan. De Adm. Arts te Goedereedx, en

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 4