Advertentiën. Drielingswagen. lc Wlii fis m Heemst DIENSTBODE drie Schildersknschts DIENSTBODE 1 I aad. Ingezonden Stukken Wijkverpleging en Tuberculose bestrijding, Rechtzaken. Kantongerecht te Sommelsdijk. Visscherij. Verkoopingen. Laatste Berichten. Het nieuwe Kabinet. Kerk en Schooi. Marktberichten. PEK TELEGRAAF. Heden overleed onze innig geliefde Echtgenoote en zorg volle Moeder, Zuster en Be huwdzuster, Mejuffrouw iu den ouderdom van ruim 50 jaren. 7291 P. VINK. Middelharnis, 24 Aug. 1913. Wegens huwelijk der tegenwoordige wordt terstond gevraagd een burger dienstbode P. G. en goed zedelijk gedrag. Adres: A. DONKERSLOOT, Oost einde 82 Rotterdam. 7290 Terstond gevraagd tegen hoog loon bij G. TANIS Mr. Schilder Ouddorp. 7274 J Terstond gevraagd een flinke loon f 2 50 bij A. P. HOOG KAMER, Mr. Bakker, Nieuw-Helvoet. TE KOOP aangeboden een in goe den staat zijnde 7264 Adres J. W1TTEKOEK, Nieuwe 1 onge. ter gelegenheid ge week viel het seling dood door >r G. van Melis- rijs van i 15 ge- de ontdekking, hij gedeeltelijk in de haven vernam hij dat pgepikt, vanwaar kon halen, weer de laatste ten goede, met de stoom- nu reeds, dat zoo ruim is kwaliteit van meer terug oogst ngi n liet de 1 is. eze dj gemeente is ormd tot viering en. Tot Bestuur -uijendijk voorz., H. Stoof Secr,, Buuren Pengm. Het feest zal De eerste dag den volgenden verdrijving der oor de Zuidland- nte, enz, om dan 'erk en illuminatie aemd de laatste in deze gemeente ïgsregister bevat it ongeveer een doen voor een aangeschaft voor oldoet zoo best, n den oogsttijd, van den Raad IMELSDIJK op s nm. 2.30 ure. er Burgemeester, raaf, Jac. Joppe, vergadering met tulen der vorige -y veranderd vast- Staten, waarbij onden het suppl, isting en school- g ontvangen het ot verkoop van College, waarbij mgen het regie armbestuur en armbestuur om kasgeld. Goed- n der Sluis om Omslag wegens Besloten 10 rleenen. W. van Middel- irname van een waarin o. m. estie betreffende I van Sommels- sten, hoewel zij tussclientijd het Iharnis aanmer- an, waarom ook en op 23 -Juli 11. 1 van B. en W. van den Lange- taan, t. w. van 'aar de weg bij oorwaarden aanwezige grint s, benevens rij- imen. tegemoetkoming bijdragen f 180. ord voor onbe- ichter met dien cht voorbehoud loen ophouden, tevoren opzeg saak behandeld en W. en wij gemeen wel op an, echter met meenen dat het ns onaanneme- echt te hebben ivoren (bij even- it contract dat zeggen, een of andere dan zou daar- sta-in-den-weg lad voorstellen irnis alsnog te veranderen, ben ik het ook ga ook geheel van B. en W. betreffende de wijzigd te krij- liet voorstellen, rschijnlijk, (als ijp, evenals de orden) daar is waar niet, en a Middelharnis iver te praten, g te beharden. id een contract te maken en nu wenschen we dat zoo te doen dat met het oog op de toekomstzulks geen aanleiding tot moeilijkheden kan geven. We mogen wel niet veronderstellen dat, daar de Raad van Middelharnis nu de weg overgeeft, het volgend jaar zal zeggen, we zeggen hem op. Die bepaling van 6 maanden is dan ook met het oog op de toekomst gemaakt. En nu wij het contract maken, moeten wij re kening houden met alle mogelijke gevallen, opdat wanneer de weg eenmaal in orde gemaakt is, Middelharnis dan zegt, die f 180 kunnen we wel in ons zak houden de weg is nu toch in orde. En wanneer wij nu besluiten tot een betere verharding, dan zouden we aan Middelharnis moeten vragen, vinden jullie zulks goed, dat wij dien weg beharden. dhr Mijs. Ik sta er ook op dat die weg goed word onderhouden op de manier b.v. zooals het nu geschied, maar zoo mogelijk iets beter met grint. Maar ik zie in deze bepaling van 6 maanden geen bezwaar, misschien willen ze er echter wel genoegen mee nemen dat die bepaling vervalt. dhr Joppe. Ik ben het nog niet met dhr Mijs eens. Want wanneer Sommelsdijk d6n weg in een goeden toestand laat brengen met rioleeren enz. dan kan Middelharnis over een half jaar wel zeggen wij nemen den weg. Want wij moeten kosten maken, om dien goed te krijgen hetzij met keislag of grint. Voorz. Er staat in dit contract niet dat wij verplicht worden te rioleeren, wel moe ten we den weg goed af laten wateren. Het is onze bedoeling het zoo te maken zooals het thans voor Vroegindeweij is, zoodat wij die over de volle breedte onder houden. De rioleering word nu misschien ook wel beter met dat bemalingswerktuig. dhr Mijs. Wat de rioleering op zichzelf betreft is het misschien een zaak welke aanbeveling zou verdienen, dat hierover schriftelijk of mondeling door het College van B. en W. werd gesproken, zoodat dit in orde komt. Dit neemt echter niet weg, al is b.v. de rioleering in orde, dat de weg als zoodanig nog niet in orda is, daar het water op de weg blijft staan. Zulks is herhaaldelijk voorgekomen, wat ook m. i. niet zoo gemakkelijk te verbeteren zal zijn. Het verdieiit echter nu aanbeveling, dat goed worde toegezien dat het water op de een of andere manier goed word geloost in de riolen, hetzij door het leggen van een goot met de noodige zinkputten of iets dergelijks. Want het is aan de kant van Sommelsdijk evenzoo als in Middelharnis. Wij zouden nu behalve een goede ronde weg, een degelijke afwatering in het riool van Sommelsdijk moeten hebben. Voorz. Wat u daar beweert, ben ik het niet geheel mee eens, daar de laatste over strooming tot de heeren van der Meide en van der Waal wel degelijk aan de riolee ring lag en vervolgens zoolang wij dat be- harde voetpad hebben, hebben we daarlangs last van het water, het watert niet goed af, dat is echter aldoor blijven hangen door de bekende kwestie. De rioleering bij het weeshuis was echter ook niet in orde. dhr Mijs. Het is natuurlijk wenschelijk dat de weg in orde gemaakt word, zoodat ook het water ervan afgevoerd word. Stel nu echter dat Middelharnis ook haar rio leering in orde maakt, die van Sommelsdijk geloof ik wel dat in orde is, al zijn er enkele minder goede punten, dan zal men toch moeten zorgen, dat deze uitwatering gelijk word en dan is toch zeker het plan van B. en W. om met nadere voorstellen te komen, wanneer de zaak geheel is op gelost. Voorz. Voorzeker de zaak moet eerst opgelost worden. Maar meer in het alge meen gaan wij toch er mee accoord, om tot een eventueele oplossing te geraken. En wanneer we dan soms een kostbare beharding maken, ^dat zulks dan ook ten onze voordeele blijft. dhr Joppe. Het bedrag door u genoemd is dat f 180 Voorz, Wij hebben het door onzen ar chitect en de architect van Middelharnis laten opmeten en uitgerekend hoeveel de gemiddelde uitgaven tot onderhoud be droegen en zulks was ongeveer f 180, hoewel het voor ons wel wat meer zal kosten, daar wij hem beter willen hebben. dhr Mijs. De weg zal toch wel minder kosten als vroeger nu de tram er is? Voorz. Voor een jaar of drie was de tram er toch ook al, dus ook daar is na gerekend. dhr. Peekstok, Wanneer we nu de voor waarden van Middelharnis gewijzigd krijgen, moet er dan eerst geen plan gemaakt werden voor de beharding, en dat dan de opzeggingstermijn beter later geregeld kan worden. Voorz. Zeker, u hebt op dat punt gelijk, maar ik zeg nog niet dat het direct nood zakelijk is. De mogelijkheid bestaat echter, dat in de practijk blijkt, dat deze met ge wone grint niet goed te houden is. Wij willen er echter nu reeds op wijzen. Alsnu was deze discussie geëindigd, be houdens een paar kleine opmerkingen betreffende de afwatering, werd het voor stel van B. en W. (reeds genoemd) aan genomen. 2. Gemeeiiterekening over 1912. Hierna bracht de heer Peekstok namens zijn medeleden Gideon en Doornbos rap port uit. dhr Peekstok. Wij hebben de rekening onderzocht, en deze als zoodanig in orde bevonden, behoudens een paar kleine abuizen, welke verbetering behoeven. Deze zouden dan ook worden aangebracht. De gew. ontv bedroegen f 35076,33 uitg 34047,94 Batig saldo f 1028,39 Buitengew ontv f L0068,50| 19143,32 Batig saldo f 925,18$ Totaal der ontvangsten f 55144,835 uitgaven 53191,26 Batig saldo f 1953,57* Alsnu volgt de Armenrekening. dhr. Peekstok. Hieromtrent was ons één ding niet recht duidelijk, nl. in de af- en overschrijvingen ten opzichte van een na- deelig saldo, daar dit een voordeelig saldo geweest moest zijn. Voorz. Dit zijn administratieve dingen, welke ik reeds met den boekhouder be sproken heb, zoodat ook dit veranderd zal worden. De rekening is In ontvangst f 11154,66 uitgaaf 10368,70 Batig saldo f 1085,96 3. Aanbieding ontwerp gemeentebegroo- ting over 1914. In gewone ontvangsten en uitgaven f 34376,25|. Buitengewone ontvangsten f 6585,18| uitgaven 6000, Batig saldo f 585,18$ 4. Voorstel B en W tot wijziging der begrooting 1913. Goedgekeurd. 5. Benoeming van twee onderwijzers aan de Openbare Lagere school. Ie voordracht 1. J. Kriens, tijdelijk onderwijzer te Dor drecht. 2. D. Stoutjesdijk, Onderwijzer te Nu- mansdorp. 3. G. van Zuijeu, volontair aan een school te Ouddorp. 2e voordracht 1. D. Stoutjesdijk, als boven. 2. G. van Zuijen, als boven 3. A. P. Maat, onderwijzer aan een school te Zuidzande. Alvorens echter tot benoeming over|te gaan, werd op verzoek van enkele leden de vergadering een wijle geschorst. Na heropening werd tot stemming over gegaan. Van de le voordracht werd met alge- meene stemmen benoemd, de heer J. Kriens, tijdelijk onderwijzer te Dordrecht. Van de 2e voordracht werd de heer D. Stoutjesdijk met 5 stemmen benoemd, ter wijl de heer G. van Zuijen 2 stemmen verkreeg. 6. Voorz. In de vorige vergadering werd B. en W. machtiging verleend tot verpach ting van het vischwater in de haven. Voor de publieke verpachting zijn echter geen liefhebbers geweest. Nu kunnen we bet echter bij onder- handsche verpachting weer aan M. van Assen voor f 10,20 verpachten. Aldus goedgekeurd. 7. Rondvraag. dhr Mijs. Ik heb zooeven de buslichting eens opgenomen. Ook is mij bekend dat de brieven en dergelijke gehaald en gebracht worden aan het station Sommelsdijk Zou hierin geen verandering kunnen komen, hetzij in overleg met de postdirecteur of op advies van de burgemeester of B. en W. of van de Raad. Het ligt toch in zoover in het belang der gemeente, dat wij de brieven later zouden kunnen wegbrengen en de bestelling vroeger kregen, wanneer deze aan 't station van Middelharnis afgehaald werd. We hebben wel eens kwestie gehad met de tram, waardoor de postdirecteur te we ten kwam, dat nog 5 minuten vroeger naar het station moest gegaan worden, daar de tram niet op de post wacht. Nu is de directeur misschien ook de moeilijkheid hiervan gaan gevoelen, daar vooral in de winter die meuschen daar in de eenzaamheid staan. En wanneer zulks nu naar het station Middelharnis ging, was het voor de menschen beter, maar ook voor ons daar wij onze brieven later kon den posten en we onze bestelling vroeger kregen. Ligt het niet op den weg van B. en W. om dat aan een nader onderzoek te onderwerpen, hetzij dan ook in overleg met postdirecteur, zou u mij hieromtrent niet nader in kunnen lichten Voorz. Wat aangaat de door u genoemde kwestie daar weet ik niets van, zulks is voor mijn tijd beslist, nochtans kunnen we de zaak wel eens nader onderzoeken. De heeren hebben anders vermoedelijk wel gelezen, dat met ingang van 16 Sept. het hulppost- en telegraafkantoor vervangen word door een Rijks post- en telegraaf kantoor. Maar wat u zegt omtrent de be stelling, dat u die later krijgt, wij krijgen hier meestal de Nieuwe Rotterdamsche Courant op de Voorstraat dan, wanneer de post reeds besteld is, en deze courant word toch aan het station te Middelharnis afgehaald. dhr Mijs. Dat is echter geen maatstaf, welke houding u nu aanneemt. Voorz. Dat wil ik u gaarne toestemmen, maar ik stem u niet toe, dat wij de eerste bestelling dan vroeger zullen hebben, wan neer deze in Middelharnis afgehaald word daar de afstand van het station Sommels dijk naar het postkantoor zooveel korter is als van Middelharnis, zoodat we hier omtrent wel geen noemenswaardige voor uitgang zullen krijgen. Verder ontstond nog eenige gedachten- wisseling omtrent dien afstand, en nadat deze zoo ongeveer wiskundig was uitge rekend, deelde de Voorzitter mee dat de zaak nader zou onderzocht worden. Niets meer te verhandelen zijnde, werd de openbare vergadering gesloten en daarna ging de Raad op verzoek des Voorz. over in geheime zitting. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Bniten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Geachte Redactie Wilt U zoo vriendelijk zijn onderstaande regels in uw blad te plaatsen? Nu er door de besturen der plaatselijke afdes- lingen van „Het Groene Kruis" geijverd wordt voor het aanstellen van wijkverpleegsters, wensch ik even te wijzen op een anderen tak van socialen arbeid, die, naast den arbeid der wijkverpleging, tegelijk door de wijkverpleegster kan worden be hartigd. Ik bedoel de Tuberculose-bestrijding. Het motto in den strijd dezer gevreesde ziekte luidt: „De Tuberculose is niet ongeneeslijk I" „De Tuberculose is vermijdbaar 1" Zeer zeker is dit een welkom bericht aen de talrijke lijders dezer ziekte, ook op Plakkee. Van dit motto uitgaande, heeft men de vraag onder de oogen te zien„Hoe moet en op welke wijze is de Tuberculose te genezen en te vermijden." Voor een deel berust de theraphie, m. a. w. het aangeven hoe de ziekte bestreden moet worden, bij den arts. Ik zeg voor een deel. De tuberculose is een sociale ziekte; baar ontstaan en bevorde ring hangt voor een groot deel af van de min of meer gunstige sociale toestand waarin de lijder verkeerd. Slechte Woningtoestanden, gebrek aan zonlicht frissche lucht, onreinheid, ondervoeding en on kunde zijn factoren, die het moorddadig karakter dezer ziekte helpen vergrooten. De lezer zal mij nu gelijk geven, toen ik beweer de, „voor een deel berust de therapie bij den arts." Het overige deel behoort bewerkt te worden door U. Niet alleen de arts is geroepen om den strijd tegen de tuberculose te voeren, doch een ieder èn arts èn particulier initiatief, kerkgenootschap en Staat zijn verplicht, uit het gebod der naasten liefde alle krachten in te spannen en aan te wen den, om het moorddadig karakter dezer ziekte in haar loop te stuiten. Hoe de strijd tegen de tuberculose dan gestreden moet worden Laat ik u het een en ander daarover mededeelen. Allereeist moet de breede volksmassa geleerd worden welke voorwaarden vervuld moeten wor den, wil men zoo gezond mogelijk leven. Door het doen houden van lezingen, het verspreiden van geschriften enz. bevordert men de kennis onder het groote publiek. Zooals reeds in 't begin is medegedeeld, moet de tuberculose beschouwd worden als een ziekte, die ontstaat en bevorderd wordt door sleohte hygiënische en sociale toestanden. Wanneer zal er verandering komen „Kennis is macht", zegt een oud doch nimmer verouderd spreekwoord. Ik roep U daarom toe„Ziet U eigen te maken, datgene, wat noodig is om lichamelijk zoo gezond mogelijk te leven." Zeer zeker licht hier een arbeidsterrein ter bewerking, voor de besturen van de Groene Kruis-vereenigingen. In den strijd tegen de tuberculose is een eerste vereischte, dat men toegerust is met de noodige kennis aangaande het ontstaan en de besmetting der tuberculose. Aan de Groene Kruis bewegingzij het overgelaten de elementairste begrippen der gezondheidsleer te verspreidtn. Zeker, het groote publiek wil van de zaak liefst zoo weinig mogelijk hooren. Het conservatisme in welks banden de groote menigte nog gebonden ligt, werkt verlammend op het geheel. De lauw heid waarmede deze ernstige zaak wordt gevolgd, is treurig. Wordt toch wakker,schudt af die lauw heid en verbreekt de koorden; slaat de handen in een en steunt en bevordert een zaak die voor alles een volksbelang mag worden genoemd. Ik roep U daarom toe: leer da wapenen kennen waarmede gij het wreedaardige monster, de tuber culose, kunt bestrijden, voordat het ooküinz'n klauwen te pakken heelt. Voorts ligt hier een schoon arbeidsveld ter be werking open voor den onderwijzer, door wekelijks eenige lesuren te besteden aan de elementaire begrippen der hygiëne. (Jok het aanstellen van schoolverpleegsters zou in de toekomst blijken een stap in de goede richting te zijn geweeet. Miss L. L. Rogers, hoold- verpleegster bij de Schoolverpleegdieust te New- York, zegt in haar rapport, uitgebracht op het verpleegsterscoDgres, gehouden te Parijs, Juni 1907 het volgende over de bchoolverpleegdienst: „In New-York bepaalde zich eerst het medisch schooltoezicht tot het meegeven aan de kinderen van kaarten, waarop vermeid stond aan welke ziekte zij lijdende waren. Men had gehoopt, dat de onders deze kinderen onder behandeling van een dokter zouden [Stellen, maar in de meeste gevallen weid dat nagelaten, omdat de ouders de ernst van 't geval niet inzagen. In 19u2 werd onder het oude systeem aan 10567 kinderen tijdelijk het bezoeken der School ver boden; nadat de Schoolverpleegsters benoemd waren, verminderde dit getal in 1903 tot 1101". Natuurlijk waren deze kinderen niet allen tuberculeus ot prac tuberculeus. Dit zeilde school toezicht zou men ook aan de wijkverpleegster kunnen opdragen (natuurlijk onder toezicht van den medicus.) Verder ia het zaak dat er goede samenwerking bestaat tusschen het Burgerlijk Armbestuur, Ge zondheidscommissie en het Bestuur der wijkver pleging. Slechte woningtoestanden, gebrekkige ventilatie der woniDgen, treurige slaapgelegen heden enz. behooren ter kennis gebracht t= worden van hen, in wier macht het Blaat daarin verbe tering te brengen. Is men aangesloten bij de Nederl. Centr. Vereen, tot bestr. der Tuberculose, dan wordt er, naar ik wel heb, zelfs Rijkssub sidie in den vorm van woningtoesiag op huur verstrekt, zoodat gezinnen, waarin tuberculose heerscht, of die, waarin de gezondheid van de bewoners bedreigd wordt door de slechte, onge zonde toestand waarin de woning verkeert,kunnen verhuizen. Het bedrag, dat zij daarna meer moeten besteden, nadat zij een betere woning hebben betrokken, kan worden bijgepast uit de door het Rijk verstrekte subsidie. Wil men de zaak der tuberculose bestrijding aanvatten dan zal die 't zekerst slagen, wanneer men te beschikken heeft over eene wijkverpleeg ster, die een goeden kijk heeft op de sociale toestanden niet alleen, doch ook eene, die mee leeft, mee voelt en mee denkt met de bevolking in wier midden zj arbeidt. Heeft zij, naast het diploma voor algemeene ziekenverpleging ook nog een diploma als enque- trice voor tuberculose bestrijding, des te beter, daar dan voor het door haar verrichtte huisbezoek eene gedeeltelijke vergoeding van Rijkswege kan worden gevraagd. Mochten er afd. van „Het Groene Kruis" zijn, die 't voornemen hebben de tuberculosebestrijding ter hand te nemen, dan doet men 't best zich om nadere inlichtingen te vervoegen aan het adres van den Secretaris-Penningmeester van de Ned. Centr. Ver, tot bestr. der t.b.c. Ant. Duijckstraat 115den Haag. Steunt daarom allen het streven van de Groene Kruisbeweging door Uw gave en door Uw sym pathie. Hoe meer geld er binnen* komt, hoe flinker de zaak kan worden aangevat. „Door al len, voor allen". Ds lijdenden mogen niet te vergeefs naar hulpe uitzien. Amsterdam. JOHANNA KLEINOD. Kantongerecht van strafzaken op Vrijdag, 22 Augustus 1913 des middags 12 ure. Het Openbaar Ministerie eischte, tegen: M. K. 34 jaren, koopman wonende te Stad aan 't H. zonder verlof het verkoopen en laten uitdrinken van bier ten zijnen huizen, een geldboete van f 10 subsidiair 4 dagen hechtenis. Fr. van L. verstek op getuigen verklaring veroordeeld tot f 5 boete subs. 2 dagen hechtenis, wegens dienstweigering bij het beproeven der brandblusehmiddelen. J. B. 26 jaren arbeider wonende te Oud dorp het in vereeniging op den openbaren weg bemoeilijken van een ambtenaar in dienst in de uitoefening van zijn plicht f 25 boete subs. 5 dagen hechtenis. J. v d H. 59 jaren, winkelier wonende te Stellendam als eigenaar van een huis, niet te hebben gezorgd dat deze woning voldoet aan de verordening f 10 boete subs. 2 dagen hechtenis. L. S. 29 jaren Schipper wonende te Stel lendam. Bij het beproeven der brandbluseh middelen, als pomper niet tegenwoordig te zijn f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis. M, J. 35 jaren fabrikant te Stellendam, het als beheerder althans als gebruiker niet te zorgen dat zijn woning blijft be antwoorden aan de verordening f 25 boete subs. 5 dagen hechtenis. W. B. Jr. 23 jaren, wonende te Sommels dijk wegens het in dienst hebben van min derjarigen bij het verspreiden van strooi biljetten 3 boeten van f 1 subs, voor iedere boete 1 dag hechtenis. D. v d 0. 52 jaren, veldarbeider te Middelharnis, overtreding leerplichtwet, f 3 boete subs. 1 dag hechtenis. W. v d S. 47 jaren, arbeider te Som melsdijk, alsvoren, f 3 boete subs. 1 dag hechtenis. Joks. S. 4-0 jaren arbeider te Sommels dijk alsvoren, f 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. E. J. v D. 28 jaren kaaiwerker te Oude Tonge alsvoren, f 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. P. H. B. 19 jaren reiziger te Sommelsdijk rijden met een rijwiel zonder licht, f 1 boete subs. 1 dag hechtenis. Seb. v D. 23 jaren, schilder teDirksland, alsvoren f 2 boete subs. 1 dag hechtenis. H. L. v d S. 40 jaren, boutschieter wo nende te Oudenhoorn met scherp geladen geweer in jagende houding gezien onder de gemeente Sommelsdijk in gesloten jachttijd, 2 geldboeten van f 3 subs. 2 maal 2 dagen hechtenis, en bevel tot betaling van f 10 voor het niet in beslag genomen geweer. J. K. oud 32 jaren, landbouwer wonende te Stellendam. Een varkenshok te hebben binnen den afstand van 6 M. van de be bouwde kom der gemeente f 1 boete subs. 1 dag hechtenis. Seb. v D. oud 23 jaren, schilder wonende te Dirksland, het berijden van een rijwiel zonder licht en niet afstappen op de aan maning van de politie, 2 geldboeten respec tievelijk f3 en f 10 subs. 2 dagen of 5 dagen hechtenis. D. Z. oud IC jaren, timmermansknecht wonende te Middelharnis, zonder van een vervoerbiljet voorzien te zijn, een eind mede te rijden met den tram te Melissant, f 1 boete subs. 1 dag hechtenis. G. 0. oud 56 jaren visscher en Jan S. oud 56 jaren arbeider, beiden wonende te Middelharnis, te samen en in vereeniging in den polder het Oudelaud loopen over bezaaide en bepootte grond zonder daarvoor toestemming te zijn verleend, voor elk f 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. G. 0. oud 56 jaren, visscher wonende te Middelharnis, het visschen met een kruisnet in verboden vischtijd f 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. Jan S. oud 56 jaren arbeider wonende te Middelharnis, alsvoren f 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. A. v d W. oud 18 jaren arbeider wonende te Stellendam, het rijden op een rijwiel zonder licht f 1 boete subs. 1 dag hech tenis. H. J. oud 40 jaren, koopman wonende te Sommelsdijk. Het als bestuurder van een hondenkar in kennelijken staat van dron kenschap verkeeren te Middelharnis des nam. 107» ure f 1 boete subs. 1 dag hech tenis. AK; CW; BvdD; JFr; LO; P N; C J vA; J W; L DK; JG; AP; WvH; GB; JD; AdrB; CdeV; Adr K; T K; H M; J L T; T V; ChrB; LM; WLF; JWW; LW; JLH; JR; JLvH; PG; H0;AR;JL; DvdJ; PLV.; AJ;WThJ; WD; J de GH NJ Sallen verstek en ver oordeeling. GOEDEREEDE. De vorige week werd door de Noord- zeevisschers tot ruim f roo.aan versche visch besomd. Op Woensdag 27 Augustus, des voor middags negen uur, te Stellendam in het logement van Troost, van onderscheidene perceelen Klaver 2e slag in den Adriana- Eendrachts- en Halspolder. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 27 Augustus 1913, 's nam. 3 uur, te Dirksland, an den Stationsweg, voor het winkelhuis van den heer W. v. d. Heijden van een volledigen zoo goed als nieuwen winkelopstand, bestaande in 2 toonbanken, groote kast met 4 glazendeu ren, kleine glazen kastjes en bakken, gla zen boorden, etalage en winkellampen voor gas en petroleum, voorts groote piano ci ther, aquarellen en fluweelschilderijen, por- tretlijsten en standaards, klokjes, noten pe nanttafeltjes, pluche schoorsteenblad, leien schriften, pennen, papier, enveloppen, si garen, tweepersoonsledikant enz. ten ver zoeke van den heer W. van der Heijden. Notaris VAN DER SLUYS. Vrijdag 29 Augs. 1913 voorm. 10 uur a/d Kaai te Oude Tonge verkoop van varkens, geiten, hekeldorschmachine, erwtenbreker, bascules, brandkasten, kleeden, zeilen, touw, kettingen, palen, timmerhout enz. en 's avonds 6 uur ter zelfder plaatse, verkoop van veeren bedden, manufacturen, parapluies, timmerhout enz. voor den heer I. de Winter. Notaris VAN I8PELEN. Op Zaterdag 30 Augustus 1913 namid dags 2 ure te Stad aan 't Haringvliet ter herberge van G. Smits van Aardappelen (Eigenheimers en Bravo's) te velde staande in den Brienenpolder onder de gemeente Stad aan 't Haringvliet. 7287 Deurwaarder GROENENDIJK. De Nienwe Ct. zegt van betrouwbare zijde te vernemen, dat de samenstelling van het nieuwe Kabinet als volgt is. Buitenlandsche Zaken, jhr. dr. J. Loudon, buitengewoon gezant en gevolmachtigd mi nister te Washington Justitie, mr. B. Ort, advocaat-generaal bij den Hoogen Raad Binnenlandsche Zaken, mr. P. W. A. Cort van der Linden, lid van den Raad van State, Kabinetsformateur Marine, J. J. Rambonnet, kapitein ter zee; Financiën, A. E. J. Bertling, directeur der registratie, te Leeuwarden Oorlog, N. Bosboom, gep, kolonel van de artillerie Waterstaat, dr. C. Lely, lid van de Eerste Kamer der Saten-Generaal, wethouder van 's Gravenhage; Landbouw, Nijverheid en Handel, mr. M. W. F. Treub, oud-lid van de Tweede Ka mer Koloniën, mr. Th. B. Pleyte, oud-advokaat te Semarang, voorzitter van, den Raad voor de Scheepvaart, te Amsterdam. Ten aanzien van de titularissen die hier boven genoemd zijn voor financien en water staat, de heeren Bertling en Lely, moet het blad nog eenig voorbehoud maken. Het koninklijk besluit betreffende de samenstelling van het nieuwe Kabinet zal waarschijnlijk Vrijdag in de Staatscourant verschijnen. Volgens de Nederlander heeft de heer Rambonnet gisterochtend een bezoek ge bracht bij minister Colijn. De heer Rambonnet is voorstander van de Indische-vlootplanneD, zooals die in het defensie-rapport zijn neergelegd. SOMMELSDIJK, De heeren J. Kriens te Do; jcht en D. Stoutjesdijk te Numansdorp hebben hunne benoeming tot onderwijzer aan de O. L. School, alhier, aangenomen. OUDDORP. Beroepen naar de Geref, Kerk alhier Ds. Helsdingen van Cubaart. Botterdam, 26 Aug. Aangevoerd Vee. 72 Paarden, 0 Venlens, l Ezel, 1250magere Runderen, 594 vette Runderen, 162 vette Kal veren, 134 nuchtere Kalveren, 495 Graskalveren, 0 Schapen of Lammeren, 0 Varkens, 212 Biggen, 0 Bokken of Geiten. PRIJZEN PER KILO. Koeien en Ossen van f 0,34 tot f 0,39 o,44. Stieren 0,34 0,39 a 0, Kalveren 0,45 0.55 a 0,—. PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 13 i a 300 Kalfkoeien f I40a300 Stieren 150 a 380 Pinken 100 a 130 Graskalv. 40 a 80 Vaarzen „110a 170 Paarden 100 a 200 Slaehtpaarden, 80 a 120 Fok nuchtere Kalveren t 18 a 35.— Slacht 14.a 22. Biggen 12 a 20.—. per week 2,— a 2,25. Langzaam. Boter. Aangevoerd: 66 vaten, 13 7.. - 176 stukken a bllo. Prijzen: le kwal. 57, 2e kwal. 54, 3a kwal.50ct. Voor stukken werd besteed a kilo 75 a 80 ct. Eieren. Aangevoerd 32672 stuks. Kippeneieren f 4.20 a 5.55 per 100 stuks. Eendeneieren 5,25 a 5,90 Ganzeneieren 0,— a 0,— Kaikoeneieren 6,50 a 7,50 B Amsterdam 25 Aug. 1913. Ingezonden dooi JAU. KNOOP, Commissionair in aardappelen, AMSTERDAM. Telefoon 7838. Laagste prijs Hoogste prijB. per fleet. per Heet. Zeeuwsche bonten f 2. a 2.10 blauwen „2. a 2.10 Eigenheimers „1.50 a 1,80 Flakkeesche 0. a 0. Drentsche „0. a 0. Geldersche Blauwen „0. a 0. Friesche borgers 1.50 a 1.70 blauwen „2.20 a 2.30 Eigenheimer poters „0. a 0. Blauwe „0.— a 0. Bon'e „0. a 0. Andijker Muizen 0.a 0. 4. Uit aller naam:

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 3