1 Adverientien. rs. MUDZAKKEN Bindwerk. TE KOOP T. SCM001 VEBPL. ABT. I.lansni Vapsu 93, Mul lt! J. G. hoordijk en J. van Dalen D. SLA Gr IE, Middelharnis, Ingezonden. een stuk geschiedenis. Visscherij. Posterijen. Ver k 00 pingen. Gemengd Nieuws. Ondertrouwd JOHANNES VINK Jz. en MAARTJE SPÉE KJd. Ouddorp, 6 Augustus 1913. 7239 Terstond gevraagd Burgerlijke Statui* Berk eu School. Marktberichten. of HALFWAS, P. G-., niet beneden 17 jaar, bij J. DEN HARTIGH, Oud- Beierland. 7240 MÉM liËeltarnis-SommeMijl GEBRUIKTE te koop gevraagd. 7234 Te koop gevraagd AdresK. Sommelsdijk. GOUSWAART, 7242 PER TELEGRAAF. DRINK- en VOEDERBAKKEN. BUIZEN, PALEN, HEININGEN enz. (EINDSTUKKEN groote voorraad.) 6895 - IS BIJ Oude Boeken worden als nlenw gebonden ter Boekbinderij van W. BOEKHOVEN, SoifflfiMÜ 3 X 100000 IJssel- en Rijnsteen, 2 X 100000 Waalêteen en Straat- steenen, groote partij zware en lichte binten, planken, binnen- en buiten raam- en deurkozijnen een winkel pui marmeren tegels en schoorsteen mantels, dagelijks aan de te sloopen gebouwen COOK.VEST, ItOT- 'J EgtPAM. Meubelhande! West dijk 262 MIDDELHAililS, Kinflerwagens rieten en houten Promenade wagens en Sportteen, Mahonie- en Meteen en Tafels eilen en geschilderde MeuMen. beste Melkemmers, Roomvaten, Karns Wasehmachines enz. zijn die uit de fabriek »Wilhelmina« Spijkenisse. VertegenwoordigerP. H. Boekhoven Sommelsdijk. Voor Achthuizen en omstreken den heer W. DE WAAL. IS DE BESTE VERPAKTE M4RGAME. Adres voor Winkeliers TEL. 8396. jBoesten in nachtgewaad een goed héén komen zoeken. Alhoewel de brand zich ernstig liet aanzien, bleef ze bij den winkel beperkt, anders had het ongeval niet te overzien geweest. Oorzaak onbekend, ver moed wordt dat de brand ontsiaan is door den broei in een paar tonnen met zwartsel. Verzekering dekt gelukkig de schade. Dat de fokvereeniging Aurore te Abbenbroek goed vee heeft onder hare leden blijkt wel uit het feit ie dat onlangs eene Buitenlandsche Commiss e vele pracht- exemplaren bij hen gekocht heeft tot bui tengewoon hooge prijzen. Zoo verkochten epkele landbouwers onder deze en naburige gemeenten 2 en 3 koeien tegelijk, voor 600 't stuk, plus vaarzen tot f 37s. Voorwaar een aardig douceurtje. Maar ten 2e blijkt 't ook nog dat voor de Intern, tentoonstelling a. s. September te houden te 'sGravenhage, dat van de 50 in te zenden koeien door de Zuid-Holl. eilanden, de fok. Vereen, Aurorei er alleen 16 dus 1/3 ge deelte kan leveren. Onlangs had daarvoor de keuring reeds plaats te Spijkenisse en te Rotterdam. Nagenoeg geheel Europa was tot op het eind der 15e eeuw Katholiek. Toen stonden k* de Hervormers op. Ook in ons land scheen 't licht van 't zuiver Evangelie en met vrucht. Oorspronkelijk vond Luther hier veel ingang. Grondslag zijner leer was de rechtvaardiging door 't geloof. Hij erken de ook, dat de landsvorst veel over de kerk te zeggen had. Later kreeg Calvijn hier meer aanhangers. Deze zette zijn leer meer stelselmatig uit- en ineen, uitgaande van 't derkbeeld, dat God van alles de eere toe komt, omdat Hij de Schepper, de Souverein van alles is. Ook stelde hij vorst en ge woon lid gelijk. In dit stelsel vond de streng denkende, van huis uit dogmatische Nederlander meer genoegen. Calvijn verdreef Luther. Zoo nam hier 't aantal ketters toe, vooral in de Zuidelijke Nederlanden, nu België genoemd. Ieder weet toch, dat Nederland en België toen een geheel vormden onder Karei V, die het als taak beschouwde om de ketterij tegen te gaan, geloovig Katholiek ate hij was. Onder zijne regeeiing, van 15151555 zijn er dan ook velen gedood. Maar 't bleek dat mea ketters zaaide. Het bloed der martelaren was het zaad der kerk. ^Gaan we nu naar Duitschland. Daar ëgeerde in het graafschap Nassau graaf Willem, om zijne 12 kinderen genoemd de Rijke. Hij was gehuwd met Juliana van Stolberg. Hun oudste zoon Willem, geboren in 1533, erfde op elfjarigen leeftijd het welvarende prinsdom Oranje, in Frankrijk, hem door zijn neef René vermaakt. Even wel niet, dan nadat Karei V het pleit ten koste van twee mededingers had beslist, Als voorwaarde zijner bemoeiing had hij gesteld, dat de jonge Willem aan zijn hof te Brussel zou komen, ten einde daar in 't katholieke geloof en in de staatskunde te worden opgevoed. Dezen eisch hadden de waarlijk vrome, Gereformeerde ouders niet moeten toestaan. Zij durfden de weigering niet aan, omdat de erfenis hun dan, menschelijker wijs ge sproken, zou ontgaan. Is er verband tusschen deze zaak en die, dat Alva later den oudsten zoon van Willem, zijn naamgenoot weder rechtelijk deed oplichten en naar Spanje voeren op 13-jarigen leeftijd, zoodat hij \*'ien nooit wederzag? En zoo werd Willem Roomsch, doch meest voor den vorm, zeggen de geschied schrijvers, wel zou dat hofverblijf door Gods bestel rijke vruchten opleveren. Aan dat hof leerde hij de wereld der diplomaten achter de schermen kennen, de geheime berekeningen der vorsten. Hier kon hij zich geheel bekwamen voor zijne toekomstige taak als volksleider. Hij leerde zijn vijand, nu nog vriend kennen. Wie denkt niet aan Mozes, die opgevoed werd in de wijsheid der Egyptenaren, om straks zijn werk als leidsman van een driftig, oproerig joodsch volk te kunnen uitvoeren? Willems onderwijzers hadden in hem een dankbaar leerling, wat 't scherpe oog van Karei V niet ontging. Nog geen 20 jaren zijnde, won de Keizer dikwijls zijn raad in, met voorbijgang van andere schrandere geesten, ja, betoonde de heerscher zich soms leerling. In staatsmans kunst en krijgsbeleid blonk hij uit. Eens benoemde de Keizer hem op 21-jarigen leeftijd als veldheer. Oudere, beroemde krijgsoversten, zelfs de geduchte Maarten van Rossum, werden gepasseerd. Natuurlijk waren Keizer en gunsteling 't niet altijd eens. Van hunne geheime ge sprekken lekte soms iets uit. Hoewel Katholiek, ging Willem nooit van harte mee. Met de kennis, opgedaan door des Keizers onderwijzers, zou hij naderhand een ge ducht tegenstander kunnen zijn. Vandaar, dat men Karei wel eens te kennen gaf, dat hij een vos opvoedde, die naderhand zijn hoenders misschien zou opeten, te meer, daar de zoon van Karei V, Filips II, de denkbeelden zijns vader overnemende, als prins niet veel blijk gaf van een toekom stig regeeringstalent. De gunsteling van Karei V steeg ook hooger in de oogen der Nederlanders. Op 18-jarigen leeftijd huwde hij de rijke erf dochter Anna van Buren. Hare schatten, gevoegd bij de groote inkomsten van 't prinsdom Oranje, maakten hem rijk. Zijn paleis te Brussel getuigde van feest, op feest, hij hield eens dagen achtereen open tafel, waaraan ieder kon deelnemen, edel man of niet. Een zorgeloos, geldverspillend leven leidde hij, zoodat hij eens 28 meester koks moest ontslaan. Toch behield hij te midden van dit licht zinnig leven zijn aangeboren zielenadel. Hij was op 18-jarigen leeftijd reeds iemand Van beteekenis. Zijn uiterlijk was aantrek kelijk, tevens indrukwekkend. Alle tijdge- nooten roemen zijne manieren, zijn taktvol optreden. Nooit kwam een trotsch of onbe scheiden woord over zijne lippen, zelfs niet tegen zijne dienaren. En al meer eerde zijn meester hem in 't publiek. Na Kareis afstand bracht hij de insignes der Duitsche keizerkroon aan 's keizers broeder en opvolger Ferdinand, wat hem uit eigen beurs 1 millioen gulden kostte. Dit toevertrouwen van dit over brengen stempelde hem nog meer tot een man van genie, dan men van hem meende. Voor 't oog van al wat groot en aanzienlijk was toonde Karei V bij zijn troonafstand te Brussel in 1555, door op den schouder van Oranje te leunen, toen hij zijne rede voor las, op hoe hooge prijs hij Willem schatte. Bij zijne schitterende bekwaamheden voeg de hij nog de zwijgkunst in den goeden zin des woords. Hij wist, tegelijk openhartig en beminnelijk sprekende in gezellig onder houd te verzwijgen, wat volgens hem ge heim moest blijven. Geen vleitaal of drei ging ontlokte hem iets tegen zijnen wil. En dit begreep men. Vandaar zijn bijnaam de Zwijger. Wat dunkt u, zoo deze man, met zulke schitterende bekwaamheden, zich aan de toenmaals overweldigende macht van het Katholicisme had gehuwd, zwaard en pen en geld gewijd aan de bevordering van 't Roomsche geloof, zijn talenten beschikbaar gesteld aan Filips II, zou dan, naar den mensck gesproken, Noord-Nederland ooit vrijheid op godsdienstig en staatkundig gebied hebben verkregen Doch door Gods beschikking bleef hij niet Katholiek. Langzaam wordt hij rijp voor de Gereformeerde leer. Schoon afgedwaald, bleef nog een vonk van zijn vroeger Gereformeerd geloof gloren, als vrucht van moeders gebed flauw opgeflikkerd tot eene verdraagzaamheid aanmanende houding, om ten slotte, geheel opgelaaid, als zijne ziel als 't ware in brand wordt gezet, met mannenmoed partij te kiezen voor 't Cal vinistisch geloof. NAVORSCHER. GOEDEREEDE. Door de Noordzeevisschers werd de vorige week van 38—136 gulden aan versche visch besomd. Het hoogste werd gemaakt door C. Lokker Czn. STELLENDAM. Gedurende de maand juli werden op het Hulptelegraat- en telefoonkantoor alhier be handeld 160 telegrammen, 15 5 gesprekken 14 oproepberichten. NIEUWE TONGE. Op het Hulptelegraafkantoor zijn geduren de de maaDd Juli behandeld Telegrammen 77 Telefoongesprekken 91 Oproepings 6 Op Woensdag 6 Augustus 1913 des nam. 6 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis van 11 geme ten Nieuwe Haver gelegen in de polders de Oost- moer en het Oudeland gemeente Middelharnis, ten verzoeke van den heer J. C. van Oostende onder Middelharnis. Notaris VAN BUUREN, Op Woensdag 6 Augustus 1913 t avonds 7 uur in het cafe Brinkman te Mid delharnis afslag van twee Woonhuizen en Pakhuis met erven aan de Westzijde van den Visschersdijk te Middelharnis ten ver zoeke van den WelEd. Heer C Kolff G. C. Mz. te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 13 Augustus 1913 's voor middags 107. uur, (na aankomst der tram), te Stellendam, op de hofsteden in den pol der Nieuw-stellendam, van 8 paarden, 11 runderen, waarvan 2kalfdragend,landbouw- karn- en melkgereedsckappen een partij mest enz. ten verzoeke van Mejuffrouw de Wed. Johs. Koese. Notaris VAN DER SLUIS. Op Woensdag 13 Augustus 1913, 's avonds 61/, uur, te Ditksiand, ter herberge van H. van den Doel, verhuring van de naweide van het Kraaije- steinsche Gors. onder Bommelsdyk, nabij de Ha ven van Dirksland, in één perceel en onmiddellijk na afloop daarvan verkooping van eenige percee- len tweede snede Klaver. Notaris VAN DER 6LUYS. Zaterdag 16 Augustus inzet en Zaterdag 23 Augustus afslag, telkens 's avonds 6 uur te Ouddorp in het Logement van Akers- hoek, a. ten verzoeke van de erven Wed. Jan Grinwis Kz. van 1. Een perceel bouwland te Ouddorp in den polder het Oudeland, genaamd „de Zeven lijnen", kad. Sectie D. No. 248, groot 1.26.20 H. A. of 2 Gem. 224* R. 2. een perceel geestland te Ouddorp in den polder het Oude Nieuwland, kad. Sectie B. Nos. 374 tot en met 377, samen groot 5.25 60 H. A. of 11 Gem. 133 R. 3. een huis met schuurtje erf en bouw land te Ouddorp in de Molentienden in den polder het Oudeland, kad. Sectie-D. Nos. 688 en 707 samen groot 0.27.12 H. A. of 177 R. 4. 1.63.30 H, A. of 3 Gem. 167 R. bouw land te Goedereede in de polder Nieuw- Westerloo, in 2 perceelen. 5 een erfpacht groot f 5.'s jaars rus tende op de perceelen Ouddorp, Sectie B. No. 479 tot en met 483 en No. 722. 6. een erfpacht groot f 3.'s jaars, rus tende op het perceel Ouddorp Sectie B. No. 933. 7. een perceel grond te Goedereede in den Gorspolder (zonder de daarop staande op stallen) kad. Sectie A. No. 873, groot 7 Aren 60 c. A. 477» R. b. ten verzoeke van de erven van Neeltje Verhage Wed, Maarten Schaddelee, van een percee' bouwland te Ouddorp in den polder het O ideland, aan Hasersweg kad. Sectie E. No. 381, groot 70 Aren 70 cA. 1 Gem. 162 R. c. ten verzoeke van de erven van Jaco- mijntje Petzinger, Wed. Gorns. Nuij Hzn. van een huis met schuur, varkenshok, boom gaard, tuin en erf te Ouddorp aan den Dorpsweg, kad. Sectie E. Nos. 462 en 1932 samen groot 28 Aren 80 c.A. of 181 R. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag den 13 Augustus 1915 nam. 5.30 ure te Den Bommel ten herberge van D. Mooijaart voor den lieer C Fokker aldaar van Eigenheimer aardappelen, te velde staande onder de gemeente Den Bom mel, in polder >de Tille* aan de Tilsche weg en in polder >Den Bommel* aan Schaapsweg. Deurwaarder GROENENDIJK. 7241 Prinses Juliana en de bessenplukkers. Aardig is wat een paar Apeldoornscke kleuters dezer dagen overkwam en door de Residentiebode wordt verteld. Op een zonnigen morgen van een der laatste Julidagen toog H. M. de Koningin met Prinsesje en zuster Marting per auto naar een bessenrijk plekje in de omgeving van Apeldoorn. Ter bestemder plaatse werd de auto stop en aan kant gezet, terwijl H. M. ea Prinsesje, geassisteerd doorzuster ijverig den bessenpluk aanvingen. Dat duur de niet lang of twee kwieke jongens, het gezelschap schattende op rijkelui, plukken braaf mee, en toen ze een toonbare voor raad bijeen hadden, boden ze die der Ko ningin aan: »of de juffrouw van hun soms ook nog besseu wou bijkoopen*. Zeker welMaar och arme de juffrouw had haar portemonnaie vergeten. En vloog naar den chauffeur, of die haar misschien even wou voorschieten. Maar natuurlijk graagEn teruggekeerd, gaf de juffrouw haar beeltenis in zilver. De jongens vergeleken echter den beel- tenaar van den gulden niets met het ge laat der milde schenkster. Toen ze dien gulden in hun negerhand jes zagen glimmen, waren ze paf. Slopen naar de auto en vroegen wie die royale juffrouw was. En de chauffeur, fluisterend achter de hand De Koningin En die dolle jongens aan de haal. Met'bun gulden. Een vlucht van verbouwereerdheid, met" buit. Prinsesje begreep er niets van waarom die jongens aan den haal gingen. De jongens vlogen en vlogen en waren al lang in Apeldoorn eer ze van den schrik bekomen waren. Weer een groote brand te Sappemeer Vrijdagnacht zijn twee groote koopmans zaken en pakhuizen te Sappemeer van de heeren K. Rijkens en W. Scholtens afge brand. De pakhuizen waren opgepropt met koloniale waren, granen en voeder artikelen Alles is verloren gegaan. De felle brand kon door 4 spuiten niet worden bedwongen De bewoners hebben alles moeten achter laten. De zaak-Scholtens had 65 filialen, De schade wordt geschat op ruim f 100.000, Wonderlijk gered. Woensdagnacht werd aan boord van de »Piet Hein«, welke in de Noordzee oefenin gen hield, hulpgeroep vernomen. De machine werd stop gezet en het zoeklicht in wer king gesteld, waarna men een drenkeling ontdekte, die al zwemmend en roepend in de nabijheid van het schip trachtte te ko men. Een sloep werd gestreken en het ge lukte de bemanning den drenkeling, die geruimentijd rondgezwommen en ook al een ander stoomschip aangeroepen had, zonder echter gehoord te worden, behouden binnen boord te brengen. Het bleek een leerling van de Zeevaartschool alhier, Schat ge naamd, te zijn, die om zijn zeedagen te maken een reis mede maakte met het stoom schip »Hars« van Amsterdam en die 's nachts ongemerkt over boord was gevallen Oudheden gevonden Uit een ouden bouwkamp, te Ommen, zijn op ruim een meter diepte opgegraven twee, voor een gedeelte reeds vergane bron zen schalen gevuld met overblijfselen van beenderen. Men vermoedt dat men %ier te doen heeft met voorwerpen, afkomstig uit het bron zen tijdperk. De vondst is ter beschikking gesteld van den eigenaar van den grond, baron van Pallandt. leerling der Zeevaartschool te, Helder, die zich aan boord van het ss. »Mars« bevond tusschen Scheveningen en Monster, te nge- volge van het slingeren van het schip, over boord. Na geruimen tijd te water ge legen te hebben, waarbij hij zich al zwem mende boven hield, werd hij ten slotte door de bemanning van Hr. Ms. Piet Hein* opgemerkt, die onmiddelijk een sloep streek en den drenkeling opnam. Deze had door de nabijheid eener Engelsehe boot in le vensgevaar verkeerd, doordat deze boot hem niet bemerkte en hij zeer veel last had van zijn kleeren, waardoor hij aan vankelijk niet snel genoeg weg kon komen. Met een paar krachtige slagen gelukte het hem nochtans uit de nabijheid der schroef te komen. Als een tragische bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat de heer S. de eige naar is van het bootje, waarmee de twee jongelui Schut en Vos zijn omgeslagen en verdronken, en dat hij, met de»PietHein« binnengekomen, den tragischen dood zijner beide vrienden vernam. SOMMELBDIJK. Geboren Hendrik, z. v. L. de Leeuw en E. Markwat. GehuwdFrans Koote, oud 32 jaren en Maria Beket, oud 22 jaren. NIEUWE TONGE. Geboren: Adriana d. v. Arie Oornelis Heemes en Cornelia Scherpenisse. Arentje d. v. Barend van Noord en Johanna de Geus. Lijntje d, v. jan Oornelis Noteboom en Flora Troost. Jan z. v. Hendrik Oornelis Bakker en Maatje van Noord Arend. z. v. Marinns van 'tHot en Adriana Ja- eoba Blonk. GehuwdGerrit Huig Verweij j. m. 27 en Ca- talina van Zielst j. d. 25 jaar. Overleden Een levenloos kind van het man nelijk geslacht van Jan Oornelis Kievit en Lena Oorbeek. Hester Broeders 69 jaar gehuwd reet Mattheus Schilperoort. Jannetje Elisabeth Groo- tenboer 7 maanden. Abraham Volaart 4 jaar. SOMMELSDIJK. De heer A. L. D. Damen, ouderwijzer aan de 0. L school alhier, is benoemd tot onderwijzer aan de school voor M. U. L, 0. te Zandvoort, welke benoeming hij heeft aangenomen. DIRKSLAND. Aan de Chr. School is tot onderwijzer benoemd den heer J. L. Pitlo uit Zeist. GOEDEREEDE. De collecte voor noodlijdende kerken en personen heeft f 4.63 opgebracht. Botterdam, 4 Aug. Vee. AangevoerdPaarden, 0 Veulens, 151 vette Runderen,magere Runderen, 218 vette Kal veren, nuchtere Kalveren, 1718 Schapen en Lam meren, 749 Varkens, 0 Biggen, 0 Bokken of Geiten Alles per kilo. van f 0,72 tot 0,82, ,0,74 0,90 0,62 0,70 0,54 Een brandstichster Te Tilburg heeft Vrijdagnacht brand plaats gehad in het huis bewoond door zekere mej. M. Nadat de brand gebluscht was, vond men verschillende zaken gedrenkt of begoten met petroleum. Mej. Meijer, die bij den brand uit het bovenvenster sprong, is door de politie gearresteerd als verdacht van brandstichting. Bij het politie-onderzoek is gebleken dat de aangehoudene den brand opzettelijk heeft gesticht, teneinde de assurantiepen ningen uitgekeerd te krijgen. Zij heeft een volledige bekentenis afgelegd. Begrafenis per auto. Vrijdagmiddag had te Zwolle voor de eer ste maal een begrafenis per automobiel plaats. Het keurige, daarvoor speciaal in gerichte voertuig, het eerste van dien aard hier te lande, bracht een lijk van den Haag over om op het Nieuwe Kerkhof ter aarde te worden besteld. Om half vijf Zater dagmorgen vertrokken, was men om elf uur hier De familie, reeds Vrijdagavond ge arriveerd, nam in volgrijtuigen plaats. Gelukkige redding. Woensdagavond omstreeks half acht raakte de stuurmansleerling A. P. Schat, 0,84. 1,10. 0,54. 0,68 p. st. 0,60. 0,57. Oyermaasche - Amsterdam 4 Aug. 1913. Ingezonden dooi JAÜ. KNOOP, Commissionair in aardappelen, AM8TERDAM Telefoon 7833. Laagste prijs Hoogste prils per Heet. per Sect. Andijker bonten f 1.80 a 2.— blauwen 1.80 a 2. Spnische eigenheimers o.- a 0. Flakkeesche 0.- a 0. Drentsche 0.- a 0. Geldersche Blauwen 0.- a 0. Friesche borgers 1.40 a 1. 60 blanwen o.- a 0. Eigenheimer poters 0. a 0. Blauwe 0.80 a 0 93 tson-e 0.8) a 0. 90 Andijker bonten 2.70 a 2.80 kleine n 0.80 a 0. 90 Blauwen 2.— a 2. 10 Beverweker zand 4.- a 4 50 Bravos o.— a 0.— Westlandsche ronde 0.- a 0.— Schoolmeesters 2 20 a 2. 40 Hillegommer 2and 3.50 a 4. Friesche Muizen 0.— a 0. Drentsche zand eigenh. 0.- a 0. Oude Malta, per 100 kg. 0.- a 0. Nieuwe 100 0.~ a 0. IJpolder Eigenheimers 1.20 a 1.30 Roode Star 0.- a 0.— Wegens verandering TE KOOP een Ossen Runderen Vette Kalveren Schapen Lammeren Varkens Lichte (v.export, 0,56 Eieren. Zeeuwsche f 4,80 a 5. f 4,90 a 5,10 per 100 stuks. Aardappelen. Zeeuwsche Eigenheimers f 2,a 2,20. Zeeuwsche Blauwen f 0,— a 0, Zeeuwsche Bonten fO,— a 0,—. Friesche Eigenheimers f 0,— a 0,—. Brielsche Kralen 0,— a 0,—. Botterdam, 5 Aug. Aangevoerd Vee. 49 Paarden, 1 Veulens, OEzel, 10 9 magere Runderen, 161 vette Runderen, 19) vette Kal veren, 177 nuchtere Kalveren, 391 Graskalveren, 1 Schapen of Lammeren, 0 Varkens, 182 Biggen, 0 Bokken of Geiten. PRIJZEN PER 7, KILO. Koeien en Ossen van f 0,40 tot f 0,43 0,- Stieren 0,44 0,40 a 0,—. Kalveren 0,50 0.55 a 0,—, PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 145 a 350 Kalfkoeien f 155 a 345 Stieren 160 a 370 Pinken 110 a 150 Graskalv. 40 a 70 Vaarzen „120 a 180 Paarden 140 a 225 Slachtpaarden, 80 a 160 Fok nuchtere Kalveren f 24.— a 35.—. Slacht 14a 22.—. Biggen 14.— a 41.—. per week 2,25 a 2,50. Handel langzaam. Boter, Aangevoerd: 67 vaten. 22 V,f 186 stukken a 7i kilo. Prijzen: le kwal. 55, 2e kwal. 52, 3e kwal.48ct. Voor stukken werd besteed a kilo 70 a 75 ct. Eieren. Aangevoerd 35871 stuks. Kippeneieren f 4.20 a 5,40 per 100 stuks. Eendeneieren 5,— a 5 50 Ganzeneieren 0,a 0,— Kalkoeneieren 5,50 a 6, liggend model, 20 a 25 P.K. bij J. PULLE MAN, Beurtschipper, Oude Tonge. 7238 Het goedkoopste adres voor Uwe BETON- en CEMENTWERKtN DIRKSLAND. Vraagt prjsopgaaf i Bericht de ontvangst van eene groote partij groote voorraad Prima werk (en droog) in verschillende soorten en prijzen, spiegels en schilderijen naar keuze. Ledikanten in soorten kinderledikantjes vanaf f3,75 stroo, zeegras en kapokmatrassen tegen concnreerende prijzen. Levering franco naaste station contant. 6544 Vitello

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 3