I I II I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I s Gemeenteraad. Yisscherij. Rechtzaken. Ingezonden Stukken Posterijen. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIHI! fi fi fi fi ffl fl fl fl fl fl Burgerlijke Stand, Rerk en School. Godsdienstoefeningen. Ned. Hervormde Kerk. Gereformeerde Kerk. G&reformeerde Gemeente. Vrije Gereformeerde Kerk. Doopsgezinde Kerk. I)e FotitlsenumrkL Marktberichten. Ooltgensplaat. Dinsdag werd alhier een vergadering gehouden, met het doel. een commissie op te richten voor het a.s onafhankelijkheidsfeest. Voorloopig bestaat hel bestuur uit de H.H. J. G. v. Putten (Burgemeester) Voor zitter. Dr. Hers Penningmeester en J. Oostd jk Secretaris. Volgende week zal andermaal worden vergaderd, alsdan zal men het be stuur verder aanvullen, we hopen dat vele inwoners dan ter vergadering zullen ver schijnen. Woensdagavond bevonden zich onge veer so personen op de tramboot, door den lagen waterstand kon men echter den aanlegsteiger niet bereiken, enkelen werdtn er afgehaalt, doch anderen moesten de reis naar Zijpe medemaken. Er zullen spoedig maatregelen worden genomen dat zoo iets niet meer voorkomt Maandag 4 Augustus a.s, zal begonnen worden met het bekeien van den weg loopen- de van de kaai tot de zoogenaamde mest- kaai, gedurende de werkzaamheden zal de weg voor rijtuigen zijn afgesloten. Naar men verneemt is de bouwhoeve van Mej. de Wed. L, v. Prooien voor den tijd van r 2 jaren verhuurd aan dhr. L. van Dis te Melissant. Door genoemd persooD was het hoogst ingeschreven. Nieuwe Tonge. Alhier is ook een commissie opgericht om Neerland» onaf hankelijkheid feestelijk te herdenkeü. Uit de lijst die daarvoor circuleert bleek al vlag dat het wel zal doorgaan. Donderdagmiddag is in een onbe waakt oogenblik het öjarig zoontje van A. V. in de kaai gevallen te Battenoord. Met het afgaan van het water zagen eenigen het kind leggen op het zand. Er bestond geen mogelijkheid meer om de levensgeesten op te wekken. Dondermorgen had een zoontje van de slager P. B. uit Oade Tonge, die hier met een ouderbroertje bij familieleden eenige vacantiedagen doorbrengt, het on geluk .te .vallen met. een fleschje drop wat er in zijn hand.' Dg Scherven drongen iii'èijn- pols, waardoor een groote wond ontstond met aanmerkelijk bloedverlies. Door den dokter werd onmiddellijk een verband gelegd. Dirksland. Dezer dagen waren een paar arbeiders nabij de kom der gemeente aan het hooien. Gedurende den tijd die ze bezig waren, hadden ze een niet alledaagse!) bezoek, namelijk van een ooievaar, die zoo spoedig als een hooitol weg was zich ver gaste op de wormen, die te voorschijn kwamen. (Ooievaars ziet men hier zelden). Woensdagmiddag nog slechts enkele passen van zijn woning af brak de fiets van den arbeider S. T., waarop hij en zijn zoontje zat, met het ongelukkig gevolg, dat met de val het zoontje deerlijk in het gezicht gewond werd door een snijdend voorwerp, dat de vader met zich voerde op de fiets. Onmiddellijk werd heelkundige hulp verleend. De broodbakkers hebben den prijs van het brood met 1 cent per kilogram opgeslagen. Herkingen, L. 1. Donderdagavond, werd alhier tijding ontvangen, dat in den loop van den middag, een zoontje van 5 jaren van Abr, Yolaart, in de kaai van het naburige Battenoord verdronken was ge vonden. Ofschoon nog al eenige werkzaam heden op de kaai waren geschied, was door niemand der aldaar aanwezigen het onge val opgemerkt. Naar men ons meedeelde, moet alleen een broertje van hen eenige opheldering hebben kunnen geven. IJiings ontboden geneeskundige bulp, (ür. v. Gel der) mocht niet het genoegen smaken de levensgeesten door toegepaste lichaamsbe wegingen bij te brengen, en moest den dood worden geconstateerd. Zijn alhier wonende gro/te familie werd door de droeve mede- deeling in groote ontsteltenis gebracht. Vooral zij die zelve kinderen in dien af valligen leeftijd mogen bezitten, kunnen eenigermate gevoelen, in welk een droef heid de ouders thans verkeeren. Bovenal arme kleine, doch daarnaast, arme ouders In verband met de aldaar enkele dagen geleden op ook geheel onverwachte wijze overleden heer Gebuijs, oud 77 jaren, mag het toen door ons gebruikte //Een schrede tusschen ons en den dood// nogmaals wel worden herhaald, daar dit klaarblijkelijk zoowel bij jong als bij oud wordt bevestigd. Tegen A. v. E. alhier is op verzoek van daar bij bedoelde personen door de po litie procesverbaal opgemaakt, wegens uit drukkingen die meermalen worden gebruikt ter voorplanting van laster. Op Donderdagavond e.k. 7 Aug zal alhier de brandspuitproef worden gehouden en is daartoe de door B. en W. opgemaakte herziene lijst van geafl'ecteerden gepubli ceerd ter plaatse waar zulks behoort, Door den landbouwer Ju. Warnaer alhier is aangekocht geworden, naast de reeds bij bem in het bruik zij ede machine- rijen, een z. g. n. zelfbinder en zal deze de komende week in werking worden ge steld. Woensdag 6 Aug. a.s. zal door de vereeniging //Nationaie Beestdag alhier eene leden vergadering worden gehouden ten einde haar bestuur aan te vullen en een groencommissie te benoemen. Gezien de houding, voornamelijk door teekenen der circuleerende inteekenlijst, doch ook wel op de feestdagen zelve, door de ingezetenen onzer gemeente aangeno men, mag eenigermate worden gezegd, dergelijke feesten algemeen zijn te Doemen. Niet te min is het waar, dat velen in beginselen andere meeningen zijn toegedaan en gaarne hunne medewerking zouden ver- leeneD (d. w. z. met het dit jaar te houden Onafhanklijkheidfeest) ware het niet dat er vrees bestond, liet fi est op de gewone wijze zou worden ten uitvoer gebracht. Zou het daarom geen aanbeveling verdienen zich alsnog met de bestaande commissie in verbinding te stellen 't Kon zijn dat welwillend eenige wijzigingen aangebracht, die mogelijk maakten dat allen dit Nationale feit dien dag konden herdenken op waardige wijze. Zij die de gedane vraag hunne goed keuring schenken, vereenige zich met elkan der en overwegen welke houding zij alsdan hebben aan te nemen. Goedereede. Door den visscher A. Grinwis is een blazerschuit aangekocht van 56 voet lang, alzoo is de visschersvloot alhier wederom met een vaartuig vermeerdert. Maandag werd de eerste steen gelegd van de kapitale bouwschuur van den land bouwer C. J. Lodder. Deze plechtigheid werd volbracht door het 5 jarig zoontje van den eigenaar. Aanspraken werden ge houden door den Architect, de heer C. Tielman van Melissant en den Schuur van 's Gravenhage. Zondag werden in de onbewoonde bouwmanswoning, gelegen in de Graspol der onder Stellendam, door baldadige handen ramen en ruiten vernield, van de dader(s) tot heden geen spoor te vin den. Ter gelegenheid van den verjaardag van de Koningin Moeder, zal de muziek- vereeniging Apollo een Concert geven op het Marktplein alhier. Ter plaatsiüg van koren en stoom- dorschmachine van den landbouwer D. Lodder is men bezig een groote lood» te bouwen, Woensdag was men al zoover ge or- derd dat binten en steilen overeind stonden doch nauwelijks was zulks geschied ol al les storte als een kaartenhuis inêón, On gelukken kwamen niet voor. VERGADERING van den Kaad der ge meente Stad aan 't Haringvliet op Donderdag 31 Juli, 's voormiddags 11 ure. Present met den Voorzitter, C. J. Sterk, de irh. A. J. Braber, J. Koert Mz., M. van Paassen, L. Braber Bz. en A. Koppeuaal. Alwezig zonder kennisgeving de heer D. Huizer. De Voorzitter opent de vergaderiug en deelt mede 1. Dat de kaaigeldverordeniug door H.H. Gedep. Staten goedgekeurd is terug ontvangen. Notificatie. 2. Dat een drietal raadsbesluiten tot het doen eener at- en oversohrijving van hetzelfde College goedgekeurd terug zijn ontvangen. 3. Wordt besloten f 160 toe te kennen wegens administratiekosten voor de gemeenschappelijk grintwegcommissie. 4. Wordt besloten wegens de vele aansluitin gen de annuiteit geldleening voor de gasfabriek te vergrooten. 5. De Voorzitter verzoekt den Raad het Dag. Bestuur te machtigen tot het doen eener af- en overschrijving. 6. Aanbieding gemeenterekening. De uitgaven bedragen f 53974.96s, de ontvangsten f 53341.97', alzoo sluitende met een kwaad slot van 1 633.99. Voor het onderzoek hiervoor worden benoemd de heeren Koppenaal en Huizer. 7. Aanbieding gemeeutebegrooting. De ont vangsten bedrageu f 2 468.71, de uitg. f 2)468.71. De Commissie hiervoor benoemd is samenge steld uit de heeren van Paasse en Braber. Alle benoemden laten zich deze welgevallen. De voorzitter stelt voor een lid te benoemen om de reclames-van den Hooideiijken Omslag Dij Ged. Staten te verdedigen. Hiervoor wordi aangewezen de heer Koert, die zich echter deze benoeming niet laat welgevallen. Aangezien geen der heeren zich hiervoor dis ponibel stelt, wordt besloten de desbetreffende adviezen schriftelijk uit te brengen. 9. Onderzoek geloofsbrieven. De geloofsbrieven omtrent de heeren Braber en Koert worden onderzocht en in orde bevonden. Mitsdien wordt tot toelating besloten, terwijl de nieuw gekozenen zich over hunne geloofs brieven van medestemming onthouden. Hierna worden de notulen der vorige verga dering gelezen en onveranderd vastgesteld. De Voorzitter vraagt of een der heeren nog iets iii 't midden wenscht te brengen. De liter van Paassen vraagt het woord. Genoemd lid vraagt inlichtingen omtrent de reparatie der straten. De voorzitter antwoordt den heer van Paassen dat de directeur der gasfabriek de straten eerst daags komt bezichtigen en dat daarna vanwege de gaslabriek de noodige reparaties zullen worden aangebracht. Vervolgens spreken de heeren van Paassen, Koppenaal en Koert over de uitbaggering der kaai. Wordt besloten ook de bank aan het einde der kaai uit te baggeren. De kosten hiervoor zullen bedragen f 175. Ten slotte merkt de heer Koert op dat met de uitbaggering der kaai twee palen bloot zijn ge komen. De Voorzitter deelt mrde, dat deze er uit zullen worden gehaald. Niets meer te behandelen zijnde sluit de voor zitler de openbare vergadering en gaat zij in gesloten zitting over. Openbare Gemeenteraadsvergadering te Oude Tonge op Donderdag 31 Juli des v. m. 10 uur afwezig den heer P. van Schouwen. Den Heer J. C.Bauwmann,Burgemeester, opent de vergaderingen spreekt aldus :t Alvorens over te gaan tot onze gewone werk zaamheden stel ik eerst aan de orde, het onder zoeken der geloofsbrieven van de herkozen raads leden. L. Kosten en L. Slis, die zich op verzoek van den Voorz. verwijderde uit de vergadering- zaal; De Voorz. verzoekt de H. H. Vreeswijk, Prince en van Schelven de geloofsbrieven te on derzoeken waarna den Heer Vreeswijk rapport van dezelve uitbrengt, aldus luidende Wij heb ben de geloo sbrieven onderzocht en in orde be vonden mijn inziens bestaan er geen termen om de herkozen leden niet toe te laten. Den Voorz. volgens het rapportdoor den heer Vreeswijk uitgebracht, worden de heeren Kosten en Slis in den raad dezer gemeente toe gelaten. Heelt iemand daar iets tegen wenscht iemand hierover stemming verklare iemand tegen te stemmen of zich buiten stemming te houden? aldus conform besloten. Ingekomen stukken Door de H. H. Ged. Staten is goedgekeurd te rug gezonden het ^Kohier Hooideiijken omslag over 'tjaar 1913, vastgesteld 28 Juni 1. 1. Door de H. H. Ged. Staten is goedgekeurd, de door de Raad deze gemeente onderhandsche ver huring van het huis van den heer Trommel. Ingekomen is een schrijven van de Commissie Ivan 't beheer en onderhoud over de gemeenschap pelyke grintweg, „Ooltgensplaat Middelharnisen 0. T" betreffende de begrooting voor'tjaar 1918. B. en W. stellen voor deze begrooting niet goed te keuren, tenzijdat ze naar de ons ge stelde zin wordt gewijzigd, en wjj de gewenschte toelichting van de begrooting verkrijgen. Con form besloten. Verder werd door B. en W. met de Com. der gemeenschappelijke grintweg, en met de H. H. Ged, Staten aangaande de begrooting gecorespon- deerd alle deze stukken worden voorgelezen: Verder nam nog de Raad in beginsel het be sluit de regeling van 1857 te treden. Een schrij ven van de gemeenteveldwachter Viergevel, behelzend het verzoek om aan zijn woning een schuurtje te laten bonwen, rente eu aflossing zal door hem worden vergoed. B. en W. stellen voor hiertoe over te gaar, mits hij jaarlijks be taald f 7,50 is 7rente enjaflossing. Den heer Prince vraagt of het dan eigendem van hem wordt, waarop den Voorz. antwoordt, neen, 't blijft eigendom van de gemeente, 't Voorstel van B. en W. werd metjalgmeene stemmen aangeno men. Is ingekomen een schrijven van de gezondheids Commissie betreffende de scheidingsloot tusschen de perceelen van Mej. Pulleman en de Gebr. Mooiaart. B. en W. stellen voor dat deze sloot tusschen de perceelen van Mej. Pulleman en de Gebr. Mooiaart zal worden gedemt zulks binnen een tijdperk van 3 weken na heden, den heer Prince vraagt waar ze dan deze grond kunnen halen noodig voor de demping, die is daar aan wezig, aldus den Voorzitter. Den heer Kosten blijft buiten stemming, wegens verbonden graat van zwagerschap. Conform besloten. B. en W. deelen den Raad mede, dat de ge meente rekening over 't jaar 1912 sluit met een batig saldo van f4304.67'. De Voorz. deelt mede dat deze rekening door een commissie moet worden onderzocht, tot stem- opnemers benoemd de Voorz. de H.H. Pulleman en Kosten, bij stemmingen en herstemmingen worden respectievelijk gekozen de H.H. Vrees wijk, Kosten en Prince die allen de benoeming aannemen. Is ingekomen een verzoek van een negental schippers dezer gemeente, verzoekende dat de havenlichten by geen en by volle maan immer worden ODtstoken, B. en W. stellen voor ter wille van de scheepvaard van 05 hierop gunstig te advieseeren. Den heer van Schelven verleend hier aan in het belang van de O. T. schippers zijn stem maar vraagt den heer Pulleman als bekwaam varensgezel hierin inlichtingen, deze acht het bepaald noodig en geeft de noodige inlichtingen. De raad stapt over de meerdere kosten heen. Conform besloten. B. en W. vragen den raad machtiging tot de verkoop van de 2 oude havenlichten. Conform besloten. Is ingekomen een schrijven van den lieer J. L. Stoop voorde familie Stoop, waarin de raad vordt verzocht eeu wij/ugin gte brengen in het bouwplan B. eu W. stellen voor de gewenschte kleine wijziging aan te brengen, ;conform besloten en wordt tevens door den raad aau B. en.eencrediet verleend van ten hoogste f25, voor het misschien noodig zi|h van een andere té'ekening, door de kleine wijziging in het bouwplan aangebracht. Wordt voorgelezen een ontwerp der verordening op de tapperijen. De heer van Schelven wenscht art. 10 eens na der toegelicht. Den heer Prince stelt voor in art. 3 en 8 inplaats van 6 te lezen 5, het voorstel word ondersteund door de H.H.Kosten,Puüeman, van Schelven en Vreeswijk. Niemand wenscht de verordening in stemming gebracht. Conform be sloten. Is ingekomen een verzoek van den Weesvader om loonsverhoogingdaar hij de betrekking zoo, moeilijk kan waarnemen. De Voorz. brengt lol en hulde op de wijze waarop het Weeshuis wordt bestuurd. B. en W. stellen voor art. 2 sub. b. te wijzigen door inplaats van f3.f 4.— per week te geven voor de le verpleegde. Den heer Prince zegt de weesvader wist zeer goed de voorwaarden ik zei bij de benoeming reeds dat het loon wat gering was, de weesvader zei toen dat het er wei voor kon, dhr. Van Schelven was wei voor verhooging van 't loon, maar sprak hy omdat het loon wat laag was, zijn er die toen niet gesolicideerd hebben, was het loon toen reeds hooger geweest waren er zeker meer solicitanten komenopdagen. Waar op hij een voorstel tot verhooging van 't loon indiende, aldus luidendvoor de le verpleegde f4 en voor de 2e Ï3 üe volgende allen op f2,50 te houden 't voorstel vind echter geen genoeg- zaame ondersteunig en werd het dus verworpen. Een voorstel van den heer Vreeswijk werd aangenomen, het luid aldus ivoor de le verpleeg de f4 voor al de overige f2,75. Ingekomen een verzoek van den heer Van Dalen om afschrijving van den Hoofdeiijken Omslag voor het tydvak van 1 Augustus—1 De cember, Hiermee is de agenda afgehandeld, alzoo den Voorz.waarop den hesr Kosten 't woord vraagt, en stelt 2 vragen. Ten le. is het vrijen wil van de uitvoerders der reiniginsdienst om de privaatemmers te rui men, of is het hun plicht Ten 2e. Is Baart verplicht bij trouwplechtig heden en bij begrafenissen tegenwoordig te zijn? De Voorz. beantwoord de le vraag met: In de instructie staat niets van deze verpiichting De 2e vraag. Ik heb Baart uitdrukkelijk opdracht gegeven bij begrafenissen tegenwoordig te zijn. Bij trouwplechtigheden is hij van zelf „als bode" tegenwoordig. Dan spreekt de heer Kosten nog over de treurige toestand der straten vooral in de buurt van J. Nijsse. De Voorz. zegt, dat juist de volgende week aan de straten zaRbegounen worden. Dan vraagt de heer Vreeswijk of aan de buizen bij het tramstation geen zinkputten kunnen worden aangebracht, daar de sloot moet worden verbreed en uitgediept. De Voorz. verzoekt deze vraag uit te stellen tot een volgende vergadering. Dan spreekt nog de heer van Schelven over het hout der te bouwen huizen van gemeente wege bij het station, ook de hh. Pulleman en Prince had iets vernomen dienaangaande, De Voorz adviseerde zich maar niet te storen aan praatjes, doch het maar aan B.en W. over te laten. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorz. de openbare vergadering. Niet gecorrigeerd. Arrondlssemcnts Rechtbank. Kamer van strafzaken. Zitting van Dinsdag 29 Juli. L. Z., 19 jaar, metselaar te Dirksland, wegens beschadiging van eens anders dier, tot f 5 boete, subsidiair 5 dagen hechtenis. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Geachte Redactie Wilt U zoo goed zijn onderstaand in uw courant op te nemen? BLOED VOOR HET HART. Zaterdagavond toen ik door Sonunelsdijk wandelde sprong op eens de politieman Frederiks voor mij met de woordenDijk graaf, wat moet je van mijDit was voor mij een raar verschijnsel, door een politieman zoo te worden aangesproken ook al omreden, dat ik den man nooit ge sproken had, maar wel zooveel beter ge zien. Maar ik zei hem dan kort en krach tig. ais dat ik met hem niets te maken had en dat hij tegen mij zijn mond moest dicht houden, ik zei hem dan ook nog zoo veel, dat hij mij niet kon antwoordden of uog te min verder aan te spreken, zooals de eerste maal. Ik verliet dan den brutalen politieman die mij zoo brutaal durfde aanspreken zonder daar eenige reden voor te hebben. Een uur later, toen ik mij op weg be gaf naar Dirksland, wandelende met mijn rijwiel aan de hand, zoo ontmoette ik even buiten Sonunelsdijk alweer denzelfden heer Politieman Frederiks, met nog een mijn heer. Ze hielden mij staande en vroegen naar mijn naam en geboorte, datum, enz. Ik vraagde hun: >om welke reden?» Ze antwoordden mij, omdat ik zonder licht gereden had. Ze hadden mij er in de verte zien afspringen dus moesten ze mij bekeuren, ma r om dat ik het beter wist en niet op mijn rijwiel gereden had, •weigerde ik mijn naam enz. hun aan te zeggen. Toen móest ik mede naar den bur gemeester, dat ik met alle genoegeu deed, maar tot mijn spijt stuurden ze mij bij het naderen der gemeente Sommelsdijk terugik moest dau maar door gaan naar Dirkslanddus bloed voor 't hart. Behoort in dezen toestand geen veran dering te worden gebracht Met dank voor de plaatsing, ITEd. Dw. Dnr., C. DIJKGRAAF. Dirksland, 29 Juli 1918, GOEDEREEDE. Vanwege schaarsheid der garnalen in het Goereesche gat, zijn eenige visschers van hier hun geluk in het Brouwershaven- sche gat gaan beproeven. Naar men zegt is daar nogal vooraad. SOMMELSDIJK. Verzonden telegrammen, 63. Ontvangen, 97. Uitgaande Tph, gesprekken. 172. Inkomende Tph. gesprekken, 148. MIDDELHARNIS. Met ingang van 1 Aug. zullen de hulp postkantoren Oude Tonge Den Bommel en Ooltgenplaat, niet meer onder Post en tele graaf kantoor Middelharnis resorteeren, Den heer J. v. d. Valk, is benoemd tot kaütoor bediende op het post- en tele graafkantoor, te Middelharnis. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Aan het postkantoor alhier is de vorige maand behandeld 47 telegrammen, 54 gesprekken. 4 telefoonoproepingen. Geachte Redactie. Sedert 1845 is ods land bestuurt door23 Minis teries waarvan den levensduur bedragen heeft als uit onderstaand lijstj'e te zien. rnONrtiONOfliOcoHifloo^toaoaii'ajifloirt »-H r—1 ft <M CJ CO r-4 ri I I I 1 I I I I I II I I f I I I I I I I I I S'-irtCONCDCti-i-HOHiOtbt-tNNN'IiOO ©O vfb C3(=lö,HT-iT-iT-ir-iTH<M<N<NeJ<NCO<;OCOïrt<ttTtf,;*vtfTHur5 ^frt(ïïO)<»ö5(NOa)THGOH^CCt-b.HcOH«C'lO(» •siii ill! li tiu 3 g4 S ,2. -4 «1 r-J r—< n n êk S'2.h S" "Fe 's C ja M"SS^S°"2l9-35::!ao-E3a,5-o'3Sp a R p R R R fi fi R B 3 CJ3 3 ÖO p 03 P o Ü-O f, ©OP Xi o OHfi $-< A *g w 2 ro P4 03 03 O M f-i -aai H si nW 03 g o 44 Ja Is-a s«a Hg S M o A AM 3 3 3 M M ï>»2 fl o O O 03 _Q n MgHP^Ê-i ■<44 44 ai Së a HC-lCO^iOCPNCOOO' K. sommelsdijk. OndertrouwdAdrianus van den Hoek, oud 31 jaren, te Rotterdam en Lientje van der Meide, oud 28 jaren. Overleden Adrianus van der Slays, oud 54 jareD, eohtgenootevanlElisabeth Johanna Volwerk. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Geboren Cornelis zoon van Iman Bra ber en Arentje Malipaard. Officieel Gedeelte. Predikbeurten op Zondag 3 Augustus 1913 8ommeledijk, vm. 9,30, en 's av. 6 uur, doopsbe- diening, Ds. Van der Kooij van Ouddorp, beide diensten extra collecte. Middelharnis, vm. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Brui ning. Middelharnis, Evangelisatievm. 9,30 en 's av. 6 uur Dt. Van der Wall van Hoevelaken. Stad aan 't Haringvliet, geen opgaaf ontvangen. Den Bommel, vm. Ds. Emmen. Langstraat, geen opgaaf ontvangen. Ooltgensplaat, nm. Ds. Emmen van Den Bommel. Oade Tonge, vm. en 's av. Ds. Verkerk. Nieuwe Tonge, geen opgaaf ontvangen. Herkingen, vm, Ds. Addink. Dirksland, vm. 9 uur, Ds. Steenbeek, collecte voor de Chr. 8chool. Melissant, vm. en nam. Ds, Kroeze. 8tellendani, geen opgaaf ontvangen. Goedereede, vm. 9,30, collecte voor noodlijdende kerken en personen, en 's av. 5,30 uur Ds. Ver schoor van Bleiswyk. Ouddorp, geen opgnaf ontvangen. Middelharnis, vm. 9,30 en's av. 6uur Ds. De Bruin van Enschedé. Stad aan 't Haringvliet, vm. 9,30, eu 's av. 5,30 uur, leeskerk. Den Bommel, vm. 9, nm. 2, en 's av. 5,30 uur, dhr. A. den Boer van Hoogvliet. Ooltgensplaat, vm. 9 en 's av. 6 uur, leeskerk. Helissant, vm. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Bouma van Doorn, Stellendam, vm. eu 's av. Ds. J. Vonk van Maassluis. Ouddorp, vm. 9 en 's nam. 2 uur leeskerk. Dirksland, vm.,nam. en's avonds Ds. H. Kieviet Melissant, geen opgaaf ontvangen. Herkingen, geen opgaaf ontvangen. Ooltgensplaat, geen opgaaf ontvangeD. Oude Tonge, leeskerk. Ouddorp, vm. Ds. Rossing. SOMMELSDIJK Door den kerkeraad der Ned. Herv. Kerk te De Wilp is aan den heer H. T. A J. Wes- trik, candidaat alhier, toezegging van beroep gedaan OOLTGENSPLAAT. Maandagavond trad yoor een goed ge vuld keikgebouw op, Da. Klomp met een rede naar aanleiding van Psaim 3 3 vers 1 2 25—31 Juli. In de afgeloopen overzichtsweek was de stemm ing, zoowel ter beurze van New- York als op het vasteland van Europa, niet ongunstig te noemen, hoewel de toe stand in Mexico en op den Balkan nog niet van dien aard is, dat men deze ge ruststellend kan noemen. Wat Mexico be treft schijnen er pogingen te worden gedaan om de Amerikaansche regeering over te halen, 0111 gewapend tusselienbeide te ko men, eu het schijnt zoo, alsof deze daartoe wel geneigd is en wat de tweede Balkan oorlog aangaat lijkt ons een naderend einde zichtbaarhet kan toch niet anders of de Staten onderling moeten bij gebrek aan middelen uitgeput raken, doch daarmee is al het gunstige medegedeeld met de feiten voor oogen dat het krijgszuchtige Bulgarije thans niet veel meer in te brengen heeft en de vrede eens gesloten zijnde wel niet meer zal verstoren, nemen de beurzen weiuig notitie van hetgeen er in het oosten van Europa gebeurt. Toch dient men, nu Turkije Adrianopel hernomen heeft, dit niet geheel uit het oog te verliezen, daar het thans onmogelijk te zeggen is welke ver wikkelingen daaruit nog kunnen voort vloeien, dat land aanvankelijk verslagen, schijnt weer te herleven. Volgens de tot ons komende berichten uit New-York zou de minister van Finan ciën een aanval gedaan hebben op de Bankiers te dier plaatsen, als zouden deze heeren de oorzaak zijn van de daling in U. S. Bonds en zou deze reactie een ge volg moeten zijn van het misgenoegen dat in bankierskringen heerscht wegens het indienen van een nieuw wetsontwerp op de circulatie en liet geldwezen De stemming van Amerikaansche waarden op de Amsterdamsche beurs, was over het geheel genomen vast; de Staat van de Steel trust overtrof aller verwachting, na aftrek der vaste lasten en dividenden blijft een surplus van ruim 13| millioen dollar over tegen een surplus van bijna 7£ mil lioen do'lar in het le kwartaal 1913, ter wijl het dividend onveranderd bleef en wat meer zegt, ook geen gevaar loopt. In Amalgamateds en overige industriëele fond sen waren de omzetten, evenals bij de Steels, levendig. Op de spoorwegafdeeling vallen eveneens winsten te boeken, vooral voor Eries, op de verwachting dat de ontvang sten dezer maatschappij dit jaar eene ver meerdering van 10 millioen dollars zouden aanwijzen. Petroleumwaarden. Terwijl de stemming voor Indische soorten gunstiger was, lagen enkele Rumeensche soorten iets zwakker in de markt. Veel belangstelling bestond er voor Schiebaiëffs. Mijnwaarden. Deze afdeeling was aan den zwakken kantalleen Oost-Borneo en Guyana Goud, waren willig en gevraagd, terwijl Great Cobars zich konden verheffen. Rubberwaarden ongeanimeerd. Indische Rubber en Nederlandsche Rubber eerder aangeboden, overigens met weinig veran dering. Tabakken. Bij gebrek aart belangstelling brokkelden de prijzen af, van de lager ge noteerden moest Krapoh het meest prijsge ven. Staatsfondsen. Nationale iets zwakker. Buitenlandsche prijshoudend. Geld op prolongatie van 4—4'/. pCt. Tot 't verstrekken van meer volledige inlichtingen omtrent Fondsen, zoowel spe culatief als beleggingspapier, verklaren wij ons gaarne bereid, zoowel ten onzen kantore te Sommelsdijk, als op onze zitdagen te Stad aan 't Haringvliet, Dirksland en Oude Tonge. Onze deposito-rente bedraagt thans met 3 dagen opzegging, 3-6 maandeny 3°/» pCt. - 4 pCt, 12 maanden, 47» pCt. FLAKKEESCHE BANK. Sommelsdijk, 31-7-T3. Amsterdam 31 Juli 1913. Ingezonden dooi JAO. KNOOP, Oommissionair in aardappelen, AMSTERDAM. Telefoon 7838. Laagste prijs Hoogste prijs, per Heet. per Heet. And ijker bonten ƒ3.20 a 3.60 blauwen 0. a 0. Spuische eigenheimers ,0.— n 0.—

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 4