Tuinbouw. Binnenland. Buitenland. DE BALKAN-OORLOG. Officieel Gedeelte. Plaatselijk Nieuws. Visscherij. Verkoopingeo. buiten en dan in een groot huis beter dan in een hutje. Ramen en deuren van het vertrek, waarin men zich bevindt, moeten goed gesloten zijn. Een schuur, waarin zich dieren bevinden is zonder twijfel gevaar lijker dan in een verblijf in de open lucht. Vóór alles moet men zich verre houden van afsluitingen van ijzerdraad, hekken, slooten en dijken, dan van zooals algemeen bekend is, alleenstaande boomen, maar ook van een menschenmenigte of van kudden vee. Dat een mensckenmassa en een kudde vee eenig aantrekkingskracht heeft, berust waarschijnlijk op het feit, dat de warmte en de vochtigheid, die van hen uitgaan, zich aan de hen omringende lucht mede deelt. Een appel- en perendrank. Een zeer ver- frisschende drank, zoogenaamde cidre en poiré, kan van appels en peren worden bereid naar het volgende recept De bereiding heeft als volgt plaats Wan neer men een goede hoeveelheid vruchten verzameld heeft, worden deze, na vier of vijf weken bewaard te zijn, in een kuip door middel van een houten stamper ver brijzeld en daarna met een vijfde van hun gewicht aan water besproeid. Wanneer de ze appelbrij een of twee dagen aan de lucht is blootgesteld geweest, heeft zij een bruine, roodbruine of zwartbruine kleur gekregen en wordt zij geperst en het ver kregen sap in potten gezet om het te la ten gisten. Na een tijdsverloop van vijf of zes dagen trekt men het in vaten over, waar de gisting na korten tijd teneinde loopt. Het gekleurde sap wordt op fles- schen gezet en kan langen tijd bewaard blij ven. Zoo men aan dezen drank eenlichtgesui- kerden smaak wil behouden, mag men het sap niet laten uitdrijven, want dan bekomt men den zoogenaamden opgemaakten cider of appeldrank, die een zuren of bitteren smaak heeft. De perendrank wordt op dezelfde wijze bereid, maar daar bij dezen drank de witte kleur vereischt wordt als kenmerk van zijn goede heedanigheid, wordt de brij geperst zonder aan do lucht blootgesteld te zijn geweest. Hoe dichter nu de vruchten bij haren staat van volkomen rijpheid gena derd zijn, hoe meer de verkregen drank in fijnheid, en zoetheid zal winnen. Voor de KeukenRhabarbertaart. Men belegt een met boter bestreken bakvorm met een of ander deeg, waarvan men een deel bewaart voor deklaag. In den met deeg besmeerden vorm doet men een liter fijn gesneden Rhabarber, daarover drie thee kopjes suiker om ten slotte alles met het achtergehouden deeg te bedekken. Gedu rende een half uur wordt de massa gebak ken tot ze zachtbruin is. De taart wordt daarna bestreken met een mengsel van het wit van twee eieren, eenig citroensap een theekopje poedersuiker. Rhabarbercompóte. Fijn gesneden Rha barber doet men zonder water met tame lijk veel suiker op het vuur, dat niet te hard mag branden. Vloeit het sap na eeni- ge minuten uit de Rhabarber, dan wordt het vaatwerk bedekt, gedurende eenige minuten gestoomd en daarna vermengd met stijf tot schuim geslagen wit van eeni ge eieren. De compote wordt gegeven bij klein gebak. Observator, Het Gieten in den moestuin. De tuinlieden verheugen zich steeds als ze gieten kunnen en moeten, want dan is het warm, dan worden de planten niet in hun groei tegenhouden door koud weer, zij worden ook niet door te veel regen ziek en. het gedijen der gewassen ligt meer in de hand van den tuinman. Onze kennis van het begieten want omtrent deze belangrijke zaak bij de teelt der groenten is kennis onontbeerlijk komt hoofdzakelijk hierop neer, dat we in staat zijn te bepalen, in welken zin de planten gebrek aan regen hebben. Dat is eigenlijk een kwestie van praktische erva ring en van zorgzame waarneming van den groei en den toestand der planten. In som mige gevallen zal toch de plant met een oppervlakkig wortelgestel reeds lang regen vereischen, terwijl die met diepgaande wor tels of welke betrekkelijk weinig water behoeft' beter zal gedijen, wanneer het voorloopig maar niet regent, doch warm blijft. Hieruit volgt als van zelf, dat men het eene bed moet begieten, terwijl het andere best zonder die voorzorg mag ge laten worden. Het is een verkeerde meening van velen, dat de planten des te beter gedijen naar mate ze meer worden begoten. Dit kan slechts waar zijn voor zeer droog land, voor zandgrond. Daarentegen zal een sa menhangende, min of meer koude grond gauw door te herhaaldelijk begieten bedor ven worden, 't Is toch genoeg bekend, dat in dergelijken grond, bij aanhoudenden re gen, de planten zeer onderhevig zijn aan 't verkwijnen en wegsterven. Vandaar, dat de bekwame tuinman doorgaans zal ver mijden, dag in dag uit, de bedden te be gieten en vochtig te houden. Juist even als in de natuur regen en zonneschijn el kander afwisselen, zoo is het ook 't best nu en dan eens den gieter te laten rusten en intusschen den bodem met den hak goed los te maken, opdat lucht en zonneschijn hun weldadigen invloed op de planten kun nen uitoefenen. 'tls niet precies hetzelfde, welk water men voor het gieten bezigt. Loopt langs den tuin een stroomend water, riviertje of beek, dan is dit een voordeel, dat niet gering geschat moet worden stroomend water is voor het gieten uiterst geschikt. In de meeste gevallen is het ech ter niet aanwezig. Regenwater is verder uitstekend voor het gieten; meestal evenwel is de voor raad gering, zoodat men in den regel tot pompwater zijn toevlucht moet nemen. Men moet er zich steeds voor wachten het pomp water zoo uit de pomp te gebruikenhet is dan veel te koud en werkt in den zeer verwarmden grond nadeelig op de planten wortels. Men moet daarom het pompwaterton- nen, bakken of bassins laten staan gedurende een dag, zoodat 't de temperatuur der lucht heeft aangenomen, wi men het dan 's avonds of 's morgens kan gebruiken. Ook werkt een kan met gier (vloeibare me3t), geroerd door een vat gevuld met frisch, uit de pomp, gekregen water zeer nuttigde ervaring heeft bewezen, dat men met behulp van dit mid del ook hard, frisch, uit een diepen put ge komen water zeer goed en zonder schade voor begieten gebruiken kan. Hetzelfde re sultaat wordt verkregen door toevoeging van een kleine hoeveelheid gebrande 011- gebluschte kalk. De tijd, wanneer wij gieten, is ook van belang. Waar men bijvoorbeeld midden op den middag teere planten bloemkool en andere giet met koud water, daar gaan de plan ten zeker ten gronde. Men mag eerst gie ten als de zon onder en de grond eenig- zins afgekoeld is. Zijn de nachten koel, dan doet men beter 's morgens te gieten zooals in 't voorjaar en in den herfst. Ver der moet gelet worden op deu groei van de te begieten planten. Is het in Mei of in den voorzomer, en moeten nieuwe sten gels en bladeren gevormd worden, dan dient ,men vleitig te gieten. Is de groei spoedig afgeloopen, dan geve men minder water. Planten met diepgaande wortels, als bijv. de asperge, behoeven in het geheel niet gegoten te worden. Het voortdurend gieten met fijne stralen maakt iwel de planten nat, doch doet het water weinig in den grond dringen, waar om vaak uit een gewone tuit of pijp ge goten moet worden. 0- B. Dr. D. Bob als Kabinets-torinateur. H. M. de Koningin heeft aan Dr. D. Bos, lid van de Tweede Kamer der Siaten- Generaal, opgedragen de samenstelling pan een nieuw ministerie, gevormd uit de ge- heele linkerzijde van de Tweede Kamer. We merken op dat >de geheele hjgker- zijde« bestaat uit vrijzinnigen en sociaal democraten. De Kabinetscrisis. Men bericht aan het Utr. Dagbl., dat in de Donderdag gehouden vergadering der Vrijzinnige Concentratie besloten is niet het bewind te aanvaarden zonder de mede werking der Sociaal-democraten, en dat men geneigd zou zijn aan deze drie minis terzetels af te staan. Van andere zijde wordt aan het U, D. gemeld, dat twee leden der sociaal-demo cratische Kamerfractie zijn uitgenoodigd in een links Kabinet zitting te nemen. Eerste Kamer. Nu alom de verkiezingen zijn geschied voor leden van de Eerste Kamer, kan worden uitgemaakt hoe deze er thans zal uitzien. De Eerste Kamer bestond voor deze verkiezingen uit 32 rechtsche leden, n.l. 18 kath., 10 a.r. en 4 chr.h.en i8 1ink- sche leden n.l. 17 1. en 1 v.d. Aan de beurt van aftreding waren dit jaar; 4 kath., 5 a.r. en 1 c.h., of totaal 10 rechtsche leden: en 5 lib. en 1 v.d. of totaal 6 linksche leden. Gekozen zijn bij deze periodieke ver kiezingen 4 kath., 4 a.r. en 1 c.h., of te zaaien 9 rechtsche ledenen 6 lib,, O. v.d. en i socialist, of totaal 7 linksche leden, Thans bestaat de Eerste Kamer dus uit 3 i rechtsche leden en 19 linksche leden. Met eere ontslagen. Wanneer straks H. M. de Koningin^ naar constitutioneel gebruik aan dit recht sche Kabinet eervol onslag verleend, dan zal de traditioneele dankbetuiging voor de vele en belangrijke diensten, den lande be wezen*, geen ijdele klank of niets zeggen de gemeenplaats, maar zuivere waarheid zijn. Al was het alleen maar met het oog op hetgeen dit kabinet heeft tol stand gebracht in het belang der werklieden en in dat be lang nog doen wilde. Op dit gebied was tot hiertoe zijn werk zonder voorbeeld in de parlementaire geschiedenis van ons land. Laten wij nog eens de lijst geven aReorganisatie der Arbeidsinspectie b. Nieuwe Arbeidswet c. Nieuwe Armenwet d. Twee ontwerpen Bakkerswet e. Radenwet f. Ziektewet; g. Invaliditeitswet h. Ontwerp Landarbeiderswet i. Ontwerp wijziging en aanvulling On gevallenwet j. Steenhouwerswet k. Ontwerp Stuwadoorswet 1. Verbetering Woningwet; m. Ontwerp Beroepsziekteverzekering n. Pensioneering gemeentelijke ambte naren o. Kindertoeslag aan Onderwijzers p. Ontwerp Veiligheidswet bouwvakken q. Tal van Koninklijke besluiten inzake Arbeidswet enz. Bijna het alphabet vol. Inderdaad een reuzenwerk. Waarbij hel geschetter dei socialisten wel kwajongenswerk lijkt Laat een opvolgend Kabinet dit allea maar eens verbeteren. En nu zwijgen wij nog van hetgeen Leger en Vloot en onze Indiën aan dit Kabinet dank weten. (Zeeuw.) De aetie tegen de Tariefwet. De ïNed.« knipte uit het Handelsblad* de volgende advertentie: Allen die nog iets te vorderen hebben van Het Anti-Tariefwet Comité worden verzocht hunne vorderingen uiter lijk op den 1 s Juli a.s. in te zenden bij den penningmeester A. LOEBER, Singel No. 548 te Amsterdam. Volgens de »Ned.« is de heer A. Loeber eerste firmant van de firma E. A. Loeber, de grootste importeurs van Duitsche pa pieren (pakpapier) in ons land. Wie zijn nu de ware belanghebbenden p De slag bij (slib. De groote slag, die hier gedurende vijf of zes dagen geleverd werd, moet moord dadiger zijn geweest, dan een der veld slagen van den Turkschen oorlog. Aan vankelijk wisselde de krijgskans. Langs de Vardar rukten twee Bulgaarsche kolonnes op, om de Timik-divisie, die den uitersten rechtervleugel der Serviers vormde, uit haar siellingen bij Krivolak te drijven. De Serviers weerstonden den eersten alge- meenen aanval niet en moesten terug trekken tot achter de Bregalnitza, waar zij een van tevoren in gereedheid gebrachte defensieve stelling innamen. Hier boden zij met succes den woedenden aanvallen der Bulgaren het hoofd en konden zelfs het offensief hervatten, toen zij uit Uskub versterkingen ontvangen hadden en de Grieken uit het Zuiden kwamen aanrukken. Ten slotte slaagden zij er in Krivolak te hernemen. Hun eerste succes op den Ser- vischen rechtervleugel hebben de Bulgaren uitgebuit tot iiet verspreiden, van demeeT fanlasische berichtêii. Zoo durfde men uit Sofia melden, dat de geheele Timok-di- visie vernietigd was en dat de Serviers in wilde vlucht naar Uskub terugtrokken. Dat Krivolak later door de Serviers heroverd werd, hebben de Balgaren ook nu nog niet willen erkennen. Ook op hun linkervleugel moesten de Serviers de overwinning duur koopen. Hier streed de eerste Servische armee tegen de vierde en zevende Bulgaarsche divisie, die bovendien gesteund werden door Macedo nische vrijwilligers, onder bevel van Gene raal Genef. De strijd concentreerde zich hoofdzakelijk om Kotchana, dat herhaal delijk door beide partijen veroverd en heroverd moet zijn, zoo men de tegen strijdige belichten, die aanvankelijk uit Sofia en Belgrado ontvangen werden, met elkander in overeenstemming kan breDgen. Zondagochtend werd de stad tenslotte de finitief door de Serviers bezet. Terwijl de gevechten op de beide vleugels 'n voor de Serviers gunstig eindresultaat hadden, bleet' de strijd in het centrum nog dagenlang onbeslist. Achter de moe rassige oevers van de Bregalnitsa had ge neraal Kowatchef bij Istib eenzelfde stelling ingenomen als (de Timok-divisie na haar nederlaag bij Krivolak. Hoewel tot een offensief optreden minder geschikt had deze positie uit defensief oogpunt groote waarde. Zelfs, nadat zijn beide vleugels tot wijken gebracht waren, bleef Kowatchef met succes tegenstand bieden, maar ook hier kon de debacle niet uitblijven. Met ongekende snelheid rukten de Grieken uit het Zuiden op, zonder dat lwanof in staat was hen ook maar tijdelijd tegen te hou den. Zij dreigden Kowatchef in den rug aap te tasten. Terzelfdertijd verdubbelde de Servische hoofdmacht, bestaande uit 120,000 h 150,000 man, haar aanvallen op het Bulgaarsche centrum en hoewel in het Noorden generaal Totschef, door uit Kustendil naar Egri Palanka op te rukken nog een poging deed, om de aandacht der Serviers van het hoofdtooneel van den strijd af te leiden, bleef de beslissing niet uit. Kowatchef moest ten slotte wijken. Het was vooral de wijze, waarop de Ser viers het behaalde voordeel wisten te be nutten, die den terugtocht van Ka watchef tot een beslissende nederlaag maakte. De Bulgaarsche veldheer wilde langzaam te ruggaande, zijn troepen rondom het 30 mijlen achter Istib gelegen Radovista con- ceiiireeren. De Serviers lieten hem hiertoe geen tijd. Nog voor de Bulgaren in staat waren bij Radovista nieuwe stellingen te bezetten, verscheen reeds de Servische ca valerie en bracht den vijand in verwarring. Waarschijnlijk om gemakkelijker te kun nen vluchten splitsten zich het leger van Kowatchef in de twee divisies, waaruit het was samengesteld. Het eene gedeelte trok in Noordelijke richting, om binnen de Bulgaarsche grenzen zich in veiligheid te stellen, terwijl het andere naar Cen traal Macedonië vluehte. Door de nederlaag bij IstiL is feitelijk geheel Macedonië voor de Bulgaren ver loren gegaan en zal de strijd waarschijn lijk naar Bulgaarsch grondgebied overge bracht worden. Tusschen Grieken en Bulgaren, Men meldt, dat na een gevecht dat, 36 uur duurde, en dat gekenmerkt werd door een langdurig duel tusschen de Grieksche en Bulgaarsch artillerie, Demir-Hissar door de Grieken bezet is. Yan Grieksche zijde wordt gemeld, dat de Bulgaarsche generaal lwanof en zijn beide divisies de wapens hebben neergelegd, nadat de mogelijkheid van een terugtocht verijdeld geworden was. Roemenië tegen Bulgarije. Bulgarije zit van alle zijden in het nauw. Ook Roemenië begint actief te grijpen en gaat tot de bezetting der Dobroecha over. De vorm, waarin ons deze mededeeling toekomt, geeft duidelijk te verstaan, dat men te Boekarest het pleit in Macedonië beslist acht. Immers, na aangekondigd te hebben, dat Roemen een Bulgaarsche provinsie an- nexeereu zal, verklaart het officieuse be richt verder, als goldt het de natuurlijk ste zaak ter wereld, dat niettemin een gedeelte der Roemeensche strijdkrachten gereed gehouden wordt, om ten gunste van Bulgarije en Servië te infervenieeren, naar gelang het behoud van het evenwicht op den Bdkan dit noodzakelijk maakt. De mogelijkheid, dat het van alle zijden bedreigde Bulgarije de bezetting der Do broecha met een oorlogsverklaring zal be antwoorden, wordt dus te Boekarest een voudig buiten beschouwing gelaten. Daar entegen wordt wel het geval voorzien, dat slechts Roemeensche hulp de Bulgaren voor algeheelen ondergang kan behoeden en dat deze gedwongen zullen zijn, de verdediging hunner belangen over te la ten aan dezelfde hand, die hen eerst bru taal berooft heeft. De kansen van den wapenstilstand. Reuter verneemt, Bulgarije aan Rusland een mededeeling zond, waarin het bereid verklaarde om met Griekenland en Servië een overeenkomst te sluiten en aan Rus land verzoekt zich met deze kwestie te belasten. Rusland stemde er onder zekere voorwaarden in toe zijn diensten te ver- leenen en na met Sofia in verbinding getreden zijn, heelt het zich ook met Bel grado en Athene in verbinding gesteld en Servië en Griekenland uitgenoodigd om de vijandelijkheden te staken, teneinde met behulp van Rusland tot een overeenkomst te kunnen geraken. Het bericht, dat Bulgarije Roemenië geen tegenstand bieden zal, heeft een zeer gunsligen indruk gemaakt. Aan het //Berliner Tageblatt//wordt uit Boekarest geseindVan goed ingelichte Servische zijde wordt vernomen, dat Ser vië voor zal slaan om te Boekarest een conferentie bijeen te roepen van de vijf Bal- kanstaten, natuurlijk met inbegiip van Roemenië. Deze conferentie zon dan moe ten beslissen over de nieuwe grensrege ling op den Balkan. KOSTELOOZE INENTING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Sommelsdijk, maken bekend, dat op Donderdag, den 17 Juli a.s. des na middags te 2 uren, de gelegenheid zal zijn opengesteld tot Kostelooze Inenting en Herinenting van de ingezetenen, die zich daartoe ten huize van den geneeskundige, S. Knöps, aanmelden. Sommelsdijk, den 11 Juli 1913. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Iz. GEELHOED. BOUMAN. Sominelsdijk. Tegen Chr. B. te Dirk- sland is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der Motor- en Rijwielwet, Donderdag had het 7-jarig dochtertje van S, Kieviet het ongeluk in haar slaap van de zólder te vallen én zich daardoor zoo ernstig te bezeeren dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. A.s. Donderdag zullen de leerlingen der O. L. School met hunne onderwijzers het jaarlijksche uitstapje naar Rotterdam maken, Zaterdagmorgen sloeg van den land bouwer D. A. Buth een paard op hol. Wegens het breken van den wagen, werd het paard aan een der achterpooten ver wond. De heeren M. Born G.Lz., J. Gideon en G. Joppe Dzn. hebben hunne benoeming tot lid van den Raad dezer gemeente aan genomen. Middelharnis. De heer A. Zaaijer Jz. alhier is met ingang van 1 Augustus be noemd als politie-agent te Delft. Zondagavond had de vrouw van H. van der Velde het ongeluk over een zink put te vallen met het ongelukkig gevolg dat zij haar been brak. De jongeheer J. H. de Haas alhier heeft met gunstig gevolg examen afgelegd om toegelaten te worden tot de H, B, S, te Rotterdam. De arbeider J. Driesse had Vrijdag het ongeluk met 't grassnijden zoo ernstig in zijn vinger te snijden dat de top er bij hing, geneeskundige hulp was noodzakelijk. Stad aan 't Haringvliet. Van den veldarbeider L. Huizer stierf dezer dagen een groot varken aan vlekziekte. Voorwaar geen geringe schadepost. Maandag j.l. is men begonnen met de uitbaggering van kaai en haveD. Een baggermachine is hiervoor uit Sliedrecht gekomen, De benoemde raadsleden, J. Koert Mz. en L. Braber Bz. hebben beiden hunne benoeming aangenomen. Uit deze gemeente gaat slechts een persoon naar de Landweer over en wel C. Arensman Cz. Deze week zullen de kindesen der O, L, School begeleid door hunne onder wijzers een reisje maken naar Rotterdam. Ooltgensplaat. Viijdag a.s. hoopt de Muziekvereeniging Uitspanning door In spanning* alhier haar eerste uitvoering te geven in Aohthuizen 's avonds lusschen zes en acht uur. De leden zullen daartoe met rijtuigen worden afgehaald. Voor Directeur en leden hopen we dat haar eerste optreden een welgeslaagden mag zijn. -Zaterdag j.l. werden wij onaangenaam getroffen daar de meeste bewoners geheel of gedeeltelijk van gaslicht verstoken bleven, de oorzaak hiervan was naar wij vernemen dat zich te veel water in de buizen bevond, de noodige maatregelen zijn reeds genomen ter verbetering. De Bazar ten voordeele van het Groene Kruis alhier wordt gehouden 17, 18, en 19 juli in de Bewaarschool, honderden prachtige artikelen zijn ontvangen en noodigen het publiek uit er een bezoek te brengen. De Bazar zal geopend zijn van 7 tot 8 uur. Nieuwe Tonge. Zaterdagmiddag had de landbouwer C, V. het ongeluk terwijl zijn paard van den tram schrok met de wagen om te vallen, de inzittenden en ook de wagen brachten het er zonder ongeluk ken af. Dirksland. Zaterdag werd het 4-jarig dochtertje van schipper A. Stolk door een fietsrijder omver gereden, met het nood lottig gevolg dat de kleine met gebroken beentje werd opgenomen. Van D, Mooiaard wilde een jongen 'onder het rijden op een wagen klauteren. Hij kwam daarbij tusschen het wiel te raken en werd een eindje over de straat meegesleurd. Boven wonder kwam de jon gen er met eenige schrammen af. Herkiilgen. Heden kwam de vereeni- ging Boerenleenbank Herkingen, voor 't eerste in Algemeene vergadering bij elkan der. lot leden van 't besluur werden gekozen de heeren Corns, van der Velde, D. D. Kastelein en C. J. Kardux. Tot leden van den raad van toezicht de heeren J. Warnaer, C. Tanis en D. van Weel, En tot kassier den heer A. W. Keijzer. De bank begint met 15 leden. Werden enkele weken geleden ook in onze gemeente onder de varkens ziekte verschijnselen waargenomen, thans kan ge meld worden dat het zich schijnbaar tot die enkelen heeft beperkt en gelukkig niet verder voorkomt. Naar ooggetuigen verhalen, werd 1.1. week door de hulppostbode A. v. Rumpht, een zoontje van M. K. zoodanig mishandeld, dat onder dit motief laatstgenoemde proces verbaal heeft doen opmaken. Het nieuwe gewas ajuin nu reeds vruchten afgeworpen. Bij den landbouwer C. Keijzer werden deze week al eenige partijtjes geplukt, wat vooral dit jaar bijzon der vroeg mag genoemd worden. Tijdens het verkeeren in de nabijheid van een volle spui water, geraakte een zoontje van de Wed. W. de Geus daarin en dook kopje onder. Toegeschoten mak kers smaakten het genoegen hem in tijds uit deze benarde positie te helpen en kon hij zich met een druipnat pak huiswaars begeven. Melissant.* Naar men verneemt is voor den Indischen dienst bestemd ten einde te worden benoemd tet Gouvernements-ge- neesheer bij den Burgerlijken Geneeskun digen dienst de WelEdel Zeergeleerde Heer G. van Terwisga arts, alhier. Goedereede. Voor de levering van 110 ton ie kwaliteit Duitsche Kachelkolen, (voor de visschersvereeniging >Ons Belangt) is de laagste inschrijver N. V. Steenkolen handel v/h A, B. v. d. Weg, Rotterdam ad f 9.60 per ton franco wal. Zondag geraakte een koe van L. v. d. W. onder de Mariadijk in de bermsloot, doordat zij op den rug lag, moest eerst de slootkant worden uitgegraven, voor zij uit hare netelige positie kon worden gered. GOEDEREEDE. De vorige week werd door den blazer, schipper C. Lokker Cz. f 180 aan versche visch besomd, wat het hoogste is dat werd gemaakt Op Donderdag 17 Juli 1913 des nam 7 uur in het hotel Spee te Sommelsdijk van Tarwe in het Oudeland van Sommels dijk ten verzoeke van Mej. de Wed. T. van den Doel aldaar van schokkererwten in den polder het Nieuwland gem. Sommels dijk en van haver in de Galgeweitjes gem. Middelharnis ten verzoeke van Mej. de Wed. L van Driel te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 18 Juli 1913 te Melissant, ter her- berge van Adr. Both, bij afslag; 'aavonds 7'/, uur van Een huis met flinke werkplaats, erf en grond (eeuwigd erfpacht) te Melissant, aan den Molen dijk, kad. sectie A nommer 739, groot 2 Aren 72 oentiaren, ten verzoeke van den heer Ph.van Velzen te Melissant. Notaris VAN DERSLUYS.

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 2