i C I 7 m Advertentiën. m Hl 1 Ij i I H TITAANVERF Hf* f I H y I f fij K j ii) r Iefler ml, aroMoedig menscü die het p- Ml der PiüK Pillen nalaat, weigert te genezen. MEES Z00NEN JAC. LEUWj voorbeen MOZES DE HAAS, f v I Eeclames Mededeelingen enz (20 Cents per regel.) Bijenteelt. Tuinbouw. Buiteuiand. DE BALKAN-OORLOG. Gemengd Nieuws. aassiers en Makelaars in Assnrantiën. hoo; dere en Zon uur RENTE VAN HELDEN a DEPDSIT0 met één dag opzegging 3 pCt. met tien dagen opzegging 3 '/2 pCt. Foor langeren termijn tot nader overeen te komen voorwaarden, üewaring van Waarden, volgens bepalingen, die gratis verkrijg baar sijn. in alle kleuren verkrijgbaar per 50 K.G. éi 20 cent. ÏO „21 G 22 21/» 23 a Agent voor Goeree en Overflakkee, L. DORSMAN, Voorstraat Ooltgens- plaat. 7084 Heden ontvangen een ruime sorteering 7106 Heeren en Jongeheeren costuums Groote keuze in Kinderpakjes. Flanellen en katoene kinderjurkjes, Schorten en Kinderschortjes, Over hemden, gemaakte ondergoederen als Hemden, Pantalons, Kussenslopen, Onderlijfjes, witte en gekleurde on derrokken enz. Fijn Rookvleesch en Boterhamworst. tei d 'MA i i te b m. V1 li w l Hi' f*""' i 11 'i Neem alle dagbladen van het land, gednrende 18 jaren, en gij zult vernemen dat men nooit opgehouden heeft met het publiceeren van ge tuigschriften van genezing door de Pink Pillen verkregen. Men zegt niet: „de Pink Pillen ge nezen," neen men zegt telkenmaalde „Pink Pil len hebben weer de heer of mevrouw X.ge nezen", en men voegt er den naam, het adres en de photographie van de genezen persoon bij. Deze voortdurende reeks van genezingen bewijst wel de uitmuntendheid van het geneesmiddel. De Pink Pillen zijn inderdaad een wetenschap pelijke samenstelling van hooge waarde, en er is in de geneeskunde niets beters om bloed te geven, de zenuwen te versterken, de krachten der verzwakten en der overwerkten te herstellen en om de genezing na een ernstige ziekte te be spoedigen. Velen onzer zieken hadden te voren tal van middelen geprobeerd. Allen waren mislukt. Al leen de Pink Pillen hebben hen kunnen genezen. Wij zijn er zoo toe gekomen te zeggen: „ieder zwak, armbloedig mensch die het gebruik der Pink Pillen nalaat, weigert, dat is het woord, te genezen". Ziehier voor heden de verklaring van een zieke te Utrecht, Mej. W. Walstein, geb. van der Hoop, wonende Fockstraat 29. Deze persoon dankt hare genezing aan de Pink Pillen en zegt dat alle andere geneesmiddelen die zij te voren had beproefd haar hare gezondheid niet hadden kunnen teruggeven. Zij schrjjit ons: „Sedert langen tijd was ik verzwakt, bleek, zonder eetlust en had ik mij altyd te beklagen over dit of dat ongemak. Ik kon zooveel mid delen innemen als ik wilde, het scheen dat zij niet by machte waren mijne bloedarmoede te genezen en mij mijne krachten weer te geven. Alleen de Pink Pillen hebben mij volkomen kunnen genezen. Zy hebben al mijne ongemak ken doen verdwynen en my kracht en eetlust weergegeven." Verkrijgbaar a f 1.75 per doos, en f 9 per zes doozen, aan het Generaal Depot der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22 huis te Amsterdam. Voor Goedereede en Overflakkee de Fa. DIJKEMA DOORNBOS te Sommelsdyk, en in alle goede apotheken en drogisterijen. »Meesterriep hij, wat vind ik hier Een Bijbel in de school Weet gij niet, dat de Wet zulks verbiedt, omdat dit anders denkenden krenkt? De Meester stond be teuterd, mompelde zoowat in zijn baard, kreeg een scherpe berisping, en daar ging het voor ditmaal mee over. De achtelooze jongen kreeg een berisping van den Meester, en wij allen een strenge waarschuwing om nooit een Bijbel voor het oog neer te leggen. Zoo vertelt de oude prediker uit zijn kinderjaren. 't Is goed, dergelijke feiten in de her innering te houden, opdat men niet de historie ga verdraaien en het steeds dui delijk blijve, wie den Bijbel van de open bare instellingen verbannen hebben 'k Las voorts ook den naam Ommen. Die heeft in veler oor tegenwoordig 'n rare klank. Nu, de haat tegen de »fljnen*, die er de laatste maanden oplaaide, zat er vroeger ook al. Hulst was er eens bij, dat van Raalte in een groote boerenschuur predikte, toen de burgemeester met een paar veldwachters binnenstormde: »Van Raalte! hou den bek!* En even later, nog driftiger: >Van Raalte, zult gij den bek houën 3>Wat belieft u, mijnheer was 't be leefde antwoord. »Ik kom uit naam des Konings en ge bied u uiteen te gaan »En ik heb last van den Koning der koningen, om dit volk het Evangelie te prediken*, was 't onversaagde antwoord, waarop van Raalte weer kalm doorging met zijn preek Weer eens in zulke toestanden in te leven is een goed, versterkend bad voor diegenen onder ons, die nu al klagen en steunen, omdat God ons voorloopig uit regeeringsinvloed heeft gezet De 25 jaar, dat ds. Hulst in óns vader land ^afgescheiden dominee* was, als meD toen zei, 'loopen van 18491874 en hij bracht die geheel door in 't Noorden, eerst te Birdaard, toen te Ferwerd en later te Stadskanaal en het moet bepaald voor de menschen in die gemeenten een eigenaardige gewaarwording zijn om te lezen, hoe hun vroegere leeraar, na 35 jaar, zijn leven in hun midden beschrijft De tijden veranderen, maar de menschen blijven toch altijd dezelfdenin zichzelf zondaars en met duizend banden aan de zonde gebonden, doch als de onweerstan- delijke werking des Geestes hen overmocht heeft, dan worden ze door de genade Gods duidelijke en leesbare, soms zelfs zeer sier lijke brieven van Christus. Ik kan wel aan 't stippen blijven. Wie zijn kennis van menschen en toe standen verrijken wil, moet zulk soort boe ken lezen. Wen men in Holland, wat de Noord- Friesche vrouw van ds. Hulst bedoelde, als zij zeide »jicht in de pong* te hebben, of in Friesland, wat in Amerika de gere formeerden beoogden, als ze iemand >een zwart kapje* wilden opzetten Ik wist het niet, maar heb het nu ge leerd en aangeteekend. Het eerste wil zeg gen, dat de domineesche haar beurs ledig raakte en het tweede, dat ze den betrokken persoon onder de kerkelijke censuur dachten te stellen. Weet men waar de bakermat der Wie- lenga's-familie heeft gestaan, waarvan thans zes broeders in het predikambt arbeiden, éen op 't verre Soemba Ik wist het niet, maar ds, Hulst heeft me geleerd, dat de stamboom in Ferwerd te zoeken is, waar Klaas Wielenga met vrouw en acht kin deren maar een sober bestaan had, doch - -- - waarbij zich D. K., de latere prof., reeds door een buitengewonen aanleg onder scheidde. Weet men, hoe die eerste leeraars der ^afgescheidenen* soms bezoldigd werden? Tweehonderd, driehonderd, vierhonderd gulden. In 't laatst van het tijdperk, waar over ds. Hulst schrijft, werd het 800, 900, ja bij zeer hooge uitzondering 1000 guldeD, maar de schrijver laat dan ook wel door schemeren, hoe het er in menige pastorie naar toe ging. Weet men, hoe van zes halfsleten riet matten stoelen een kerkelijke kwestie ge maakt kan worden, die een gereformeerde gemeente in heftige beroering brengt Niet Nu, men kan het lezen in het boek, dat mij enkele aangename eD leer zame uren heeft verschaft en dat men in onze bibliotheken en leesgezelschappen dan ook niet moet overslaan. UITKIJK. De laatste dagen van Juni hebben ons teleurgesteldonze volken hadden zich goed ontwikkeld, de voorzwermen waren vroeg afgekomen en maakten het eveneens uit stekend, en we begonnen reeds te droomen van volle potten honig. Maar zie, de natte kille dagen van Junimaand temperden onze verwaching, zelfs op de beste uren van den dag konden onze bijtjes weinig of niets inzamelen. Maar we hebben nog een goede tijd vóór ons. Nu echter opgepast, imkers 1 Laat uw volken niet te veel verdeelen. Voorkomt zooveel mogelijk nu het nazwermen, en komen er toch nog af, geeft ze dan aan den moederstok terug of vereenigt ze met andere, want indien het goede weer op zich laat wachten, dan hebben de nazwer men niet de minste waarde, geven u geen voordeel, maar slechts verdriet. Om het overtollige zwermen te beletten, moet ge ruimte en koelte geven. Daar, waar reeds nu honigdracht was of is, hebben volkrijke koloniën mogelijk al wat ingezameld. Wordt de gewonnen honig uitgeslingerd, dan moet men de raten des avonds aan de bijen teruggeven, opdat zij ze kunnen schoonlikken. Dit wordt door sommigen ontraden, omdat men dan, naar wordt beweerd, meer last van de wasmot zou hebben, bij niet zuivering minder. Maar geeft men de raten niet aan de bijen weer dan houdt men een viezen, kleverigen boel en krijgt men zeker spijt, niet anders ge handeld te hebben. Soms zamelen onze bijen honigdauw in deze is niet goed voor de overwintering en moet daarom worden uitgeslingerd. Voor het uitslingeren in 't algemeen zijn een paar wenken niet overbodigallereerst deze, dat men de raampjes aan vóór- en achterkant gelijk afsnijde, zoo krijgt men niet alleen schoone ramen, maar men kan ze overal in de kasten plaatsen zonder de raten te raken. Hierop wordt dikwijls niet genoeg gelet. Verder slingere men ook de ramen uit, die veel grof werk bevatten men kan ze dan smelten en door nieuwe vervangen. Wees altijd zindelijk bij het uitslingeren de minste onzuiverheid kan de goeden smaak van den honig wegnemen, ja zelfs geheel bederven. Onder de boomen, die in dezen tijd door do bijen bevlogen worden, komen vooral in aanmerking de linde en de acacia. De laatsté boom komt veel voor op de Hawaï- eilanden (midden in den grooten oceaan gelegen). Een bijenhouder aldaar schrijft aan Bee Bulletin: „Ik heb 14 jaar op deze eilanden geleefd en mij hoofdzake lijk met de bijenteelt beziggehouden. Als eigenaar van een hoeve bracht ik het tot 1000 koloniën, die elk nagenoeg 150 pond honig per jaar leverden. De voornaamste honigplant is de algaroba, een soort van acacia. Zij overdekt lange smalle strooken gronds aan de kust; in de schaduw van dit gewas staan de woningen. Deze eilanden zijn goed geschikt voor bijenteelt, de tem peratuur is er altijd warm, dientengevolge legt de koningin 't gansche jaar door eieren en kunnen de werkbijen in 't vochtigste jaargetijde nog honig en pollen inzamelen. Men heeft er weinig zwermen, dewijl men 't geheele jaar door slingeren kan en ook wellicht omdat het broedzetten slechts een maal onderbroken wordt. De Algaroba- honig is helder als water en krisstalleert spoedig. Als tafelhonig wordt hij niet ge zocht omdat hij weinig geur heeft, maar voor de suikerbakkerij is hij zeergeschikt. C. B. Koemest en Kunstmest in den tuin. In een vorig artikel vergeleken we de uitkomsten, verkregen op Rijkstuinbouw- proefvelden in Noord-Holland met paarden- mest (of paardenmest met bagger) en kunstmesten zagen daaruit dat de laatste bij de eerste mestsoort allerminst achter stond. Aan de hand van hetzelfde Verslag willen we nu enkele proeven nagaan, waar bij we resultaten kunnen vergelijken van koemest en kunstmest. Koemest, echte, onvermengde koemest, dat, is nog, in de schatting van zeer velen, »je ware.c waar tegen geen enkele andere meststof kan concurreeren. I. Men wendde deze mestsoort aan bij den heer J. Glas te Stroet op »nieuw« land, daarnaast kunstmest, en teelde op beide proefperceelen Deensche witte kool. De koemest kostte f 4,de kunstmest f 3,95, Men sorteerde de kooien in 4 soorten en oogstte hiervan op de twee perceelen les. 2es. 3es. 4es. Totaal Koemest 175 160 45 20 400 Kunstmest 195 153 48 12 408 Men zietdat de kunstmest beduidend beter gewerkt heeft dan de koemest, want van de le soort kool leverde perceel 1 er 175 en perceel 2 er 195 op; de opbrengst in Kilogrammen was op I 1290, op II 1383. II. Op een veldje bij den heer H. Kalf te Eenigenburg werden vroege aardappelen geteeld als eerste vrucht en voederbieten als nagewas. De kosten der bemesting waren op beide proefperceelen gelijk, nl. f 6,De koemest leverde aan aardappelen 332 K G. groote en 32 K.G. kleine, totaal 364 K.G., de kunstmest: 493 K.G. groote en 35 K.G. kleine, samen 528 K.G. De bietenopbrengsten waren respectievelijk 380 en 560 K.G. Zoowel bij de bieten als bij de aardappelen derhalve een groot ver schil. De opbrengst in geld was bij het koemest-perceelf 13,92 voor de aard appelen, f 2,84 voor de bieten, totaal f 16.77op het kunstmest-perceel resp. f 20,42 en f 3,20, totaal f 24 62, dus een meeropbrengst van f 7,85 per snees opper vlakte of bijkans de helft. III. Een derde proefveldje eindelijk was aangelegd bij K. Mol Cz. te Wervershoof. Elk perceel was 10 roe groot en werd beteeld met vroege Duitsdie muizen en stamslaboonen als nateelt. Van het nagewas kwam echter weinig terecht tengevolge van de groote vochtigheid. Toch gaf perceel I (koemest) nog 90, perceel II (kunstmest) 80 K.G. Van de vroege aardappelen werden alleen de groote gewogen. Perceel I leverde 320, perceel II 360 K.G. Het kunstmest-veldje gaf ook hier weer een belangrijk hoogere opbrengst dan dat met koemest. Uit alle drie proeven bleek op zijn minst de gelijkwaardigheid, over 't geheel geno men de hoogere rentabiliteit van den kunst mest, dien men dus met groot voordeel ook in den tuinbouw kan aanwenden. C B. De verbittering der Bondgenooten. De Grieken en Serviërs haten thans de Bulgaren meer, dan zij alle drie voorheen het broederlijk den Turk deden. En moord dadiger dan acht maanden geleden veree- nigd tegen hem, vechten zij nu onderling. Zooveel is zeker. Maar op de berichten, betreffende die gevechten en hun afloop, kan men zich niet verlaten. Engelsche correspondenten melden van uit Athene, Belgrado, Sofia en Saloniki enkel hetgeen hun daar door de respectievelijke autori teiten op de mouw wordt gespeld. En men weet, hoevele onware berichten er van dien kant verspreid zijn over de gevechten te gen het Tnrksche leger. Evenals toen, staan de Balkanstaten ook nu niet toe, dat buitenlandsche oorlogscorrespondenten hun ne krijgsverrichtingen volgen. Hunne me- dedeelingen zijn derhalve weinig betrouw baar, eenvoudig ingeblazen en niet op eigen waarneming gebaseerd. Zoo doet Ashmead Birllett, de bekende oorlogscorrespondent van de //Daily Tele graph//, in dat blad een lang verhaal over de zegevierende wapenfeiten der Serviërs tegen de Bulgaren. Maar hij deed zijne inlichtingen daaromtrent te Belgrado op, zoodat ze bijzonder gunstig voor de Servië/s zijn en oDgunstig voor de Bulgaren. Zoo vertelt hij, dat de laatsten weldra door gebrek aan proviand gedwongen kuineu worden van hun aanvallend optreden in het zuiden af te zien en dat de ellende in het Bulgaarsche leger zeer groot is. Vele krijgsgevangen genomen. Bulgaarsche offi cieren heeten zich te hebben uitgelaten over de groote moeite, die zij hadden, om hunne manschappen bijeen te honden. De onbetrouwbaarheid van dit bericht valt niet te ontkennen. Men kent de discipline en intendance van het Bulgaarsche leger beter. Geloofwaardiger klinkt, wat Mac Cul- lagh, de oorlogcorrespondent van de //DaiJy News//, van uit Belgrado meldt omtrent de behandeling der aldaar aangekomen Bul gaarsche krijgsgevangenen. Hij praat de Servische autoriteiten niet naar den mond. En zijn mededeelingen getuigen van den bitteren haat, dien deze Balkanbroeders elkander thans toedragen, //Ik kan geen woorden, sterk genoeg, vinden//, zegt Mac Cullagh, //om de beje gening der Bulgaarche krijgsgevangenen bij hun aankomst alhier te veroordeelen. Zij werden gedwongen door de straten der stad te marcheeren, waarbij zij aan ver nederingen en aan de spotternij van een hooneode menigte bloot stonden.» Een der buitenlandsche diplomaten zeide den Engeischman, dat vier gevangen Bul gaarsche officieren bij hun aankomt te Belgrado in het station zoo dierlijk werden mishandeld, dat een van hen stervende is. Ofschoon de Burgaarsche krijgsgevangenen aldaar eerst bij ingezeteneu zouden worden ingekwartierd, werden zij allen opgesloten in 'n oude Tnrksche vesting, //waarvan de sanitaire toestand bij de heerschende tro pische hitte te erg is, om er zelfs honden aan bloot te stellen.» Dezelfde ooggetuige verklaart, dat ko ning Peter op het balkon van zijn paleis stond te lachen, toen de Bulgaarsche krijgs gevangenen hem voorbijgingen. Het Ser vische escorte dwong de doodvermoeide krijgsgevangenen zelfs hard te loopen, tot vermaak van de toeschouwers voor de ven sters der huizen en op de trottoirs En geen wonder, dat de Bulgaren over die vernedering hevig verontwaardigd waren. Sommige krijgsgevangen officieren zagen bleek van woede. Een hunner beet van gramschap zijn onderlip kapot, zoodat het bloed langs zijn kin stroomde. FRANKRIJK. De driejarige diensttijd in Frankrijk. De Kamer nam achtereenvolgens de ar tikelen 2 en 3, betreffende het effectief, artikel 4 betreffende de recruteering en artikel 5, waarbij de totale diensttijd op 28 jaar wordt gebracht, aan. RUSSLAND. De Russische Doema. De Rijksdoema is tot den 28sten Oc tober uiteengegaan. 36ÜID-AFRIKA. De staking in de Rand mijnen. Langs het geheele Reef is thans rustig. Slechts de kwestie met de inboorlingen moet nog geregeld worden, doch ook deze moeilijkheid zal naar ver wacht wordt spoe dig uit den weg worden geruimd. Ook in de stad Johannisburg is het rustig. De ban ken, kantoren en winkels zijn weder geopend terwijl ook twee dagbladen weder verschenen zijn. Alle inboorlingen zijn thans weder aan den arbeid gegaan. CHINA. De crisis in China. Opnieuw is het parlementsgebouw het tooneel van een conflict tusscheu het Huis van Afgevaardigden en den president der republiek geweest. Niet minder dan vier moties van afkeuring tegen de regeering werden door vier verschillende fracties in gediend. Twee dezer moties waren tegen het geheele kabinet gericht en beschul digden de regeering van groote nalatigheid en schending van de constitutie van Nan kin de twee andere raakten meer den mi nister-president en den minister van Fi nanciën en bevatten hoofdzakelijk een strenge afkeuring van de Oostenrijksche leening. Hoe deze geschiedenis zal afloopen, is nog niet met zekerheid te zeggen daar Joean Sji-Kai al het mogelijke doet, om de oppositie krachtig het hoofd te bieden. Moordaanslag. Men meldt ons uit AmsterdamMaandag waren de 25-jarige slagersknecht A, deW. en de 34-jarige schoenmaker C. v. A, sa men naar een bioscoopuitvoeriDg geweest. Na afloop van de voorstelling begaven zij zich van de eene kroeg naar de andere en dronken er lustig op los. Omstreeks kwart over twaalven werd het café op denhoek van Govert Pinck- en Sweelinckstraat be reikt en ook hier werd nog menig glaasje sterken drank gebruikt. Al spoedig ont stond een woordenwisseling over een vrouw, welke ten slotte in een heftige ruzie ont aardde. De slagersknecht haalde een lang mes te voorschijn, waarmede hij zijn ka meraad bedreigde. De kastelein verzocht daarop beiden zijn café te verlaten. Nau welijks buiten de deur gekomen haalde de W, opnieuw zijn mes te voorschijn en stiet dit met kracht in den rug van A. Het lange mes drong tot diep in de borstkas. De verslagene zonk schreeuwend ineen en werd per outo-brancard naar het gasthuis overgebracht. Onmiddellijk kwam de poli tie ter plaatse die den dader arresteerde en naar 't bureau Stadhouderskade overbracht. De toestand van den getroffene is zeer ernstig. Men vreest dat men hem niet in het leven zal kunnen behouden. De dader heeft een volledige bekentenis afgelegd. Ontploffing. Gistermorgen te 6 uur sprong aan boord van het rijnschip Frankfort 46, liggende aan de Boompjes te Rotterdam, met een vreeselijken knal een benzinevat uiteen. De stukken van het vat werden 50 meter ver weggeslingerd, doch ongelukken werden niet veroorzaakt. Mishandeling door Duitsche gendarmen. De Duitsche gendarmen laten niet met zich spotten. Dit ondervond zekere Te Kiefte, uit Dinxperlo, die de gewoonte had de grensbewakers te sarren. Toen hij zich nu op Duitsch grondgebeid waagde, dier.den zij hem zooveel slagen toe, dat zijne op name in het ziekenhuis noodig was en men zeis voor zijn leven vreesde. Oplichterij op groote schaal. Sedert de laatste tijdingen wordt de Ant- werpsche diamantnijverheid, die reeds zoo slecht gaat, nog geteisterd door menig vuldige oplichtingen, diefstallen, verduiste ringen enz. Thans is er weer een oneerlijk handelaar vandoor gegaan met verschil lende partijen diamant, ter waarde van ongeveer 200.000 frank. Eenige maanden geleden kwam hij zich in de 6e wijk te Antwerpen, als een diamantkoopman ves tigen, komende uit Warschau. Weldra had den koopman, die goede zaken scheen te maken, het vertrouwen gewonuen van de eerste diamanthandelaars onzer stad. Na korten tijd was hij dan ook in het be zit van partijen diamanten, ter waarde van 200.000 francs. Aan de handelaars, die in hem geen vertrouwen stelden, overhan digde hij wissels, betaalbaar bij een bank in de Arembergstraat. ^De eerste wissel, die aangeboden werd, bleef onbetaald, en uit de inlichtingen, door de handelaars op genoemde bank genomen, bleek, dat de bedoelde persoon er de min ste storting gedaan had. De diamantkoop lieden, die voelden dat zij bedrogen werden, gingen op zoek naar den oplichter, doch deze was reeds verdwenen, de politie doet nasporingen, doch men is van gevoelen, dat bij bet land reeds heeft verlaten. (Nieuwe Gazet). - - - *- De Baas met de zweep. In de Albl. en Vijfh. vonden we 't vol gende rake politieke sneldicht Zij hebben gebogen, de heeren, Gebogen zoo akelig diep Toen Troelstra kwam examiueeren, Zij kromden de rug voor de zwiep. Mooi op! klonk 'tgeweldig commando En daar rezen ze 0verend Geef nu aan denBaas eens een pootje En gauw wat dat maakt hem content. Nu eventjes door den hoepel Allons, en een klein beetje vlug: Men kon hem zoowaar hooren kraken, Den oud-liberalen rug. 't Examen was prachtig geloopen De Baas stapte statig naar huis, De zweep als Carree op den schouder, De heeren zoo stil als een muis. Maar straks komt de zoete belooniDg De zetel op 'tbinnenhof wacht; De rug doet nog pijn van het bukken, Maar 't kussen dat zit er zoo zacht. Zoo zacht? Als 'tmaar waar is mijnheeren Je mooie dressuur is niet uit Blijft de ruggen maar ferm masseeren De Baas met de zweep gaat vooruit F. d. J. Een Duitsch soldaat van het 3e regiment artillerie te Maagdenburg, een zekere Alfred Ktihne, had zich bij een be zoek aan zijn ouders te Köthen verslapen en dientengevolge den trein gemist, die hem naar zijn garnizoen terug moest brengen. De jongeman was daar zoo wanhopig over, dat hij in een paal van de electrischen leiding klom en zich door den stroom van 6000 volts liet dooden. Fransche Aviateurs zouden de Lon- deDSche politie hebben medegedeeld, dat de suffragettes thans heelemaal in de boo- nen zijn de lieftallige daines zouden het plan hebben Londen aan de vier hoeken in brand te steken. Ze hadden met de aviateurs onderhan delingen aangeknoopt ter verwezenlijking van het plan. De vliegmannen zouden bommen moeten werpen boven verschillen de punten der stad. De aviateurs hadden beloofd er over te zullen nadenken. In plaats dat ze dit deden waarschuwden ze de politie. Zou 't waar zijn? 't Is wel wat erg fantastisch. Rotterdam, Kuldblaak do. 4. &afe-I>cposii. L.«. VAft DOORN, Oppert 144 BOTTERDAM Oudste Messen- magazijn Messen, Scharen Brillen, Wapenen, Schermartikelen, Slijperij, Geweermakerij P0L1JSTIHEICHTIHB VOOR KOPERWERK. 1 H. RRABER, Winterstraat Dirksland. Vleeschhouwerij St Joris Boelstraat, Sommelsdijk, Telefoon Intercomm. Ko. 4, lederen Donderdag prima kwaliteit versoh KALFSYLEESCH verkrijgbaar. Dagelijks eerste kwaliteit Rundvleesch, Alles wordt Machinaal gesneden. Yanaf heden prima kwaliteit volgens verkrijgbaar. Nette bediening. Billijke prjjzen. W het h d, Al jaren waa van i 'n w-aari niet W meer toen vethé D< het R Ge kend veer D waar ln pleit eeuw U nadt de de uit ze looz was bare A en burjt

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 2