ÜuitentaiHL Officieel Gedeelte. Plaatselijk Nieuws. iDgezonden Stukken. Rechtzaken. Visscherij. Ver k 00 pingen. vergadering van het S. D. A. P,-bestuur en de soc. dem Kamerfractie, is besproken, in welken geest Mr. Troelstra bij zijn be zoek aan H. M. den politieken toestand zou uiteenzetten. Naar ik uit zeer goede bron verneem, a in die bijeenkomst, na uitvoerige ge- dachtenwisseling het volgende besloten. Mr. Troelstra zou H. M. mededeelen, dat volgens zijn zienswijze het optreden van een concentratie-ministerie het meest voor de hand lag. Dat ministerie zou dan moeten optreden met de hoofdpunten op haar program staatspensioneering en beperkte grondwetsherziening ter invoering van het algemeen mannenkiesrecht en tot het weg nemen van de beletselen in de grordwet, die de invoering van vrouwenkiesrecht in den weg staan. De S. D. A. P. zou dan geneigd zijn, zulk een ministerie krachtig te steunen de soc. dem. Kamerfractie zou dat Kabinet geen moeilijkheden in den weg leggen, waardoor de rechterzijde gelegenheid vond om het binnentijds ten val te brengen. Tevens zou Mr. Troelstra verklaren, dat de S, D. A. P. niet bereid was een mi nisterszetel te aanvaarden. Mr. P. J. Troelstra naar het Loo. Men meldt uit Apeldoorn Te tien uur kwam Mr. Troelstra te Apeldoorn aan, Een Hoflakei wachte hem aan het station op het perron op, en be geleide hem naar het op het stationsplein gereedstaand hofrijtuig, waarin Mr. Troelstra die in gekleede jas was en hoogen hoed op, plaats nam. Bij den uitgang van het station waren een honderdtal belangstellenden aanwezig, meerendeeis partijgenooten en werklieden, die hem begroetten met het afnemen van petten en hoeden, hetgeen op het perron verschillende stations-arbeiders ook hadden gedaan, waarna door die menigte een hoera werd aangeheven, toen het rijtuig wegreed naar het paleis. Mr. Troelstra, die zichtbaar eenigszins zenuwachtig was, maakte een afwerend handgebaar naar de juichenden, maar moest toch glimlachen, Tot eenige persmannen op het terrein, die hem blijkbaar iets wilden vragen, zeide hij2>U krijgt van mij niets te hooren.« Het voornemen was, dat H. M. de Koningin, die wegens verbouwing van het Paleis een villa bewoont in de Waldeck Pyrmonilaan, Mr. Troelstra op het Paleis zou ontvangen. Nader meldt men uit Apeldoorn Daar de hoofdingang van het paleis wegens de verbouwing niet toegankelijk is, stapte Mr, Troelstra af aan een der zij ingangen, waar hij ontvangen werd door generaal Baron Van Tuijll van Seroos- kerken. Te kwartier voor elf begaf H. M. de Koningin zich in een hofauto van de door haar tijdelijk bewoonde villa naar het paleis, om met den heer Troelstra het onderhoud, waartoe H, M. hem uitgenoodigd had, aan te vangen. Men seint nog Precies te half een was het onderhoud afgeloopen, en keerde H. M. naar Hare villa terug. Men meldt uit Apeldoorn Nadat H. M. de Koningin naar haar villa was teruggekeerd, bleef Mr. Troelstra nog een halt uur ten paleize vertoeven en heeft hij in het paleis de lunch gebruikt. Per hofrijtuig werd hij daarna weder naar het station teruggebracht en verliet ten i uur 5 3 «Apeldoorn. Er waren nu weinig menschen aan het station. In de wachtkamer werd hij om zwermd door journalisten, maar uit den aard der zaak liet hij over de conferentie niets uit. Wel gewaagde hij van de vriendelijkheid waarmede H. M. de Koningin, met wie hij cirea anderhalf uur in gesprek was ge bleven, hem ontvangen had. Ook in Het Volk zou zeide hij niets over de audiëntie gepubliceerd worden. Op de vraag of hij verwacht had door H. M. de Koningin geroepen te worden, antwoordde hij: waarom nietp« Het behoort immers tot de constitutio- neele gebruiken om de partijleiders over den politieken toestand te raadplegen. Korten tijd daarna vertrok hij per trein. Voorzitter Tweede Kamer. Als ernstig candidaat voor het voorzitter schap der Tweede Kamer wordt genoemd mr. Patijn, kamerlid voor Zierikzee. Een plaats in het vice-presidium zou bestemd zijn voor een sociaal-democraat. Den strijd opgegeven. Na het 2 3x/2 jaar te hebben volgehou den, moet thans de antirev. »Hilver- en Vechtbode« ophouden te bestaan. De betreurenswaardige belangstelling, zoo zegt de redactie, van onze partijgenooten, wat het lezen en ad verteeren betreft, deed haar besluiten de uitgave te staken. Er zou een heele krant te vullen zijn met de geschiedenis van het blad, maar de redactie zal zich slechts bepalen bij de mededeeling, dat het teleurstelling op te leurstelling was. We gelooven deze mededeeling gaarne. De menschen lezen nu eenmaal liever neu trale blaadjes en bladen dan dat ze hun eigen pers helpen er bovenop te komen. Ze willen 't o zoo graag gelooven, dat de a.-r. pers een zegen kan zijn, alleen wachten ze liever met er van te genieten tot die pers krachtig is. Maar voor menig blad beteekent die ont houding der eigen mannen een doodvonnis, gelijk ook hier in het schrijven dezer te leurgestelde redactie weer eens bewezen wordt. De strijd op den Dalban tusschen Serviers en Bulgaren. Een telegram van den prefeet te Kus tendil meldt, dat Servische troepen, bestaan de uit een divisie infanterie en twee es kadrons cavalerie en artillerie de Bulgaar- sche grens overschreden en om 8 uur 's avonds den top van den Tsermak bereikten op 10 K.M. ten westen van den weg van Wantilowgrad naar Kustendil. Zij hebben zich daar voorloopig gekampeerd. Uit geloofwaardigen bron wordi mede gedeeld, dat op den 4en Juli, de slag bij Kotschana met een volledige zege der Ser viërs geëindigd is. Op dit oogenblik moe ten de Bulgaren in paniek gevlucht zijn. Twee- en dertig bataljons of ongeveer 20,000 man, met verschillende generaals en 120 stukken geschut, zijn den Serviërs in banden gevallen. Sinds Donderdagochtend duurde de strijd om de versterkingen bij Kotschana en de ten noorden van Redfei-Boekie gelegen gewichtige posities voort. Heden werd om de positie Rujam, 2200 meter hoog ge legen gestreden. Het zware artillerie gedon der kan kilometers ver in den omirek ge hoord worden. De beslissende slag wordt thans verwacht in de nabijheid van Kus tendil. De verliezen aan de zijde van Bul garije zoowel als aan die van Servië moeien tijdens het vier dagen geduurd hebbende gevecht geweldig groot zijn. De Bulgaren hebben de aanstormende Serviers met zwaar geschutvuur urenlang bestookt. Trots den geweldigen kogelregen en de zeer zware verliezen heeft de Servische infanterie, die door de artillerie goed ondersteund werd, de eeue positie na de andere ingenomen. Het bleek, dat de Serviers met groote zeker heid hunne kanonnen richtten en hierin de Bulgaren overtroffen. Indien de Bul- gaarsche kanonnen beter bediend gewor den waren, dan zou zelfs de dapperste stomaanval van de Serviërs nutteloos ge weest zijn. Tusschen Grieken en Bulgaren Het Atheensche telegraafbureau seint de volgende berichten uit Baltza. Nadat de tweede divisie de Bulgaarsche troepen te Saloniki gevangen genomen bad, viel zij de hoogte van Kilkitsch ten' Oosten van Arburi aan. Het gelukte de divisie de Bulgaren, die een wanbopigen tegenstand boden, uit hun verschansingen te verdrjjven en deze belangrijke posite en zeer sterke verdedigings-werken met de bajonet te ne men. Het enthousiasme onder de Griek- sche troepen is onbeschrijvelijk. De divi sie trekt in Noordelijke richting voor waarts. De verliezen moeten zeer groot zijn, doch steeds in vergelijking met die der Bulgaren gering. De 5e divisie greep de Bulgaarsche ver schansingen bij Saringiol aan en wierp ook hier de Bulgaren terug. De verliezen aan beide zijden moeten zeergroot zijn. Het 8e en 9e bataljon Evzoneu vielen de versterkingen der Bulgaren ten Noor den van Juvesna aan. De Bulgaren vluch ten in de richting van Lingovani De houding van Roemenië Ook Roemenië keert zich tegen Bulga rije en mobiliceert zich. Het bericht der mobilisatie werd met vreugde door de bevolking ontvangen, die een geestdriftige oorlogotemming aan den dag legt. Des middags werd een kroonraad ge houden, waaraan ook de chef van den ge- neralen staf en de kroonprins deelnamen. Het bevel tot de mobilisatie wordt ge motiveerd door het feit, dat tusschen de Balkanstaten de oorlogstoestand btstaat en dat Roemenië in dit geval krachtens vroe ger genomen besluiten zich tot een mili taire acte genoodzaakt acht. De arbitrage-kansen. De Bulgaarsche minister-presiden' Danef liet aan de Grieksche regeering weten, dat aan de Bulgaarsche generaals bevel is gegeven de vijandelijkheden te staken en verzocht, dat Grieksche Servische regee ringen een zelfde bevel zullen geven. De Servische en Grieksche regeeringen hebben geantwoord, dat zij bereid waren een dergelijk bevel uit te vaardigen, indien de Bulgaren zich terugtrekken binnen de voorloopige Gemarcatie-lijn der betwiste streken. HERSTEMMING voor den Gemeenteraad. De BURGEMEESTER der Gemeente Som- melsdijk brengt ter openbare kennis, dat op Vrijdagden 11 Juli aanstaande, van des morgens acht tot des namiddags vijf ure, de herstemming zal geschieden ter vervulling van één plaats in den Gemeen- teraad, De candidaten, in'alphabetische volgorde, zijn GIDEON J. - SLIS JOHANNIS A. Tevens wordt de aandacht gevestigd op artikel 128 van het Wetboek van Straf recht, luidende: „Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deel neemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste EEN JAAR". Sonunelsdijk, d n 5 Juli 1913. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. BEKENDMAKING. Rijkskeuring van Dekhengsten. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Sommelsdijk brengen ter kennis van belanghebbenden, dat in dit NAJAAR de Rijkskeuring van tot dekking bestemde hengsten, voor zooveel deze Provincie be treft, zal gehouden worden, als volgt: te Leiden op 28 October. Rotterdam óp 29 Dirksland op 30 Dordrecht op 27 November. (Zie verder aanplakbord.) Iuschrijvingsbiljetten voor de keuringen zullen op vrachtvrije, schriftelijke en on- derteekende aanvragen aan eigenaars en houders van hengsten verstrekt worden door den secretaris der provinciale regelings commissie, den heer J. H. van der Torren te Gouda. Sommelsdijk, den 8 Juli 1913. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Iz. GEELHOED. BOUMAN. Sommelsdijk. Donderdagmorgen had de veldarbeider P. Wielaard het ongeluk zoodanig van de fiets te vallen, dat zijn pols brak en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Gedurende de maand Juni zijn 27 schepen benevens die van de geabonneerde eigenaars, de Wilhelminabrug gepasseerd. 12 Juli a.s. zal onze vroegere dorps genoot E. Joppe Lzd, .zich naar Ned. Iadië begeven teneinde aldaar op eene plantage werkzaam te zijn. Het 5-jarig zoontje van A. van der Sluijs kreeg Zaterdag al spelende er n flunje in de keel, wat gelukkig door den dokter nog bijtijds verwijderd kon wordeD. Maandag heeft de heer Jaaitaveld van Lichienvoorde een aanvang gemaakt met het verharden van den Oudelandschen dijk, de Westelijken en Zuidelijken Ach terweg, door middel van basaltsteeuslag. Er wordt gebruik gemaakt van een stoom wals van 11000 K.G. Middeiharnis. De zoon van G. van Gelder had het ongeluk een hoekhaak in zijn hand te krijgen. Aangezien er een weerhaak aan zulke punten zit, was ge- neeskunkige hulp noodzakelijk om deze te verwijderen. Over het 2e kwartaal zijn alhier door de schutsluis binnengekomen, 239 vaartui gen met een inhoud van 18101 ton en vertrokken 235 vaartuigen met een inhoud van 18346 ton. Door den zoon van den heer van Buuren alhier is met gunstig gevolg exa men afgelegt om te worden toegelaten tot de H. B. S. te Breda. Dirk&iatid. De vlasprijzen brengen den landbouwers dit jaar aanmerkelijk minder op dan andere jaren. Werd er dikwijls f 150 tot f zoo per gemet besteed, thans bedraagt dit slechts, van af f 100 tot f 150. Bovendien moeten nog vele akkers on verkocht zijn. Herkingen, De zwarte bessen worden door den heer van Putten alhier, niet zooals was gemeld voor 18 doch voor 13 cent per Kilo opgekocht. Een nog dappere oudstrijder, de ruim 90-jarige landbouwer den Boer onder deze gemeente woonachtig vervulde zoo voor Staten als Kamer en ook voor den Raad nog met lust en ijver zijn stemplicht. Be schamend voor menig thuisblijver. Goedereede. Werden onlangs de ma zelen als geweken beschouwd, de vorige week ziju er weder eenige nieuwe gevallen voorgekomen. Ouddorp. Uitslag der Gemeenteraads verkiezing. Aantal kiezers 473. Opgekomen kiezers 359. Uitgebracht op J, Breen (lib.) 131. J. Mastenbroek (a.r.) aftr. 257. KI. Voogd, (a.r.) aftr. 249. Zoodat de aftredende herkozen zijn. Wij hebben uit deze stembus de vol gende conclusie getrokken, dat Ouddorp voor onze partij niet achteruit is gegaaD. Het trok mij de aandacht bij de opening der stembus, dat slechts 5 8 kiezers uitslui tend J. Breen hadden gestemd. Dit is dus de ware stand van hun partij waarop zij staat kunnen maken. Ongeveer dus hun traditioneele cijfer om de (zestig.) 3 2 kiezers hadden J. Breen en Klaas V oogd gestemd en 41 kiezers J. Breen en J. Mastenbroek. Deze zijn de half om halve kiezers, die zich nog verguld gevoelen mei de vriende lijke knikjes der liberalen en hen ook nog een dienst willen bewijzen. 202 kiezers die de candidaten der antirev. hebben gestemd dit is zooals het behoort, dat men de candidaten zijner partij steunen moeL 13 kiezers hebben J. Mastenbroek alleen ge stemd en 13 kiezers KI, Voogd alleen. De uitslag van deze stembus is dus voor onze partij moedgevend. Op Dinsdag 2 September a.s. hoopt de Bond van Christelijke Harmonie en Fanfare vereenigingen aan H. M. de ko ningin een aanbade aan te bieden, in ver band met de herdenkingsfeesten onzer 100- jarige nalionale onafhankelijkheid. Ook deze vereeniging te Ouddorp heeft die uitnoo- diging gehad en hoopt daaraan gevolg te geven. De bond doet een beroep op de offervaardigheid der vrienden van Christe lijke muziekvereenigingen en verwacht, dat elke vereeniging op zijn minst f 10 kan inzamelen voor de groote uitgaven aan deze uitvoering verbonden. De gelden kun nen worden opgezonden aan den Bonds- Secretaris. P. van Nes Csn. te Dordrecht of zij kunnen uit deze plaats afgedragen worden aan KI. Akershoek Czn. penning meester der plaatselijke Vereeniging Kom vrienden laat zien wat met een weinig goe den wii tot stand gebracht kan worden. De muziek vereeniging hoopt op uw me dewerking. Hier is bij een veehouder miltvuur geconstateerd met doodelijken afloop. De voorgeschreien maatregelen zijn reeds aan gewend, Zuldiand. Bij de verledenweek ge houden stemming van 2 leden van den ge meenteraad werden herkozen de H.H. G. Velthuizen met 124 en H. Noordermeer met 118 stemmen beiden Antirev. terwijl op de H.H. M. Blaak 111 en J. Pijl 108 stemmen, beiden liberaal, waren uitgebracht. J.l. Zaterdag had het 2y2-jarig kind van B. Mooldijk onder déze gemeente het ongeluk met zijn hoofdje op de sport van een stoel te vallen waardoor hij ziju onder kaakje brak. Naar het ziekenhuis te Rotter dam vervoerd, is het thans niet buiten gevaar. De eopie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid derBedactie en Uitgever. De verkiezingen en Ds. Wesirak. Mijnheer de Redacteur l Wie als ik Zondagmorgen 1.1. in de Ned. Herv. kerk alhier is geweest, heeft daar kunnen aanhooren, een uitbarsting van het gemoed van Ds. W. Het staat nu voor me vast, dat iemand, die naar de kerk gaat om Gods Woord te hooren verkondigen rechtzinnigen gereformeerd* niet meer hier ter kerke kan en mag gaan. Moest ook ik mijn gemoed laten spreken, aan twee kolommen dezer courant zou ik niet genoeg hebben. Houdt Ds. W. zich nu verder rustig, ik ook A Z Sommelsdijk, 7 Juli 1913. Kantongerecht te Soininelsdyk op Vrijdag 4 Juli 1913 des middags 18 ure. W. v. E. niet verschenen, bij verstek veroordeeld. A. v. O. 31 jaar, wonende te Sommelsdijk, als hengstenleider, wegens het dekken van een paard op den openbaren weg. Eisch f 3 boete subsidair 3 dagen hechtenis. J. J. N. Arbeider, wonende te Middelhar- nis, wegens palingfuiken bij zich te hebben op den openbaren weg in den omtrek van vischwater. Eich f 1 boete subsidair 1 dag hechtenis. A. B., niet verschenen, bij verstek ver oordeeld. H. v. d. M., visscker te Den Bommel, wegens het brengen van een net in het water in verboden vischtijd. Eisch f 3 boete subsidair 2 dagen hechtenis. L. B. visscher te Den Bommel wegens het visschen met een kruisuet in gesloten vischtijd. Eisch f 3 boete subsidair 2 dagen hechtenis. W. v. R., landbouwer te Stellendam wegens het als bestuurder van een wagen rijden op verboden terrein. Eisch f 2 boete, subsidair 2 dagen hechtenis. J. T., A. H., G. v. d. K., C. v. d. G J. R., L. L., D. V., A. G,, W. W., D. P. v. d. S,, P. K., allen niet verschenen bij ver stek veroordeeld. G. L. veldarbeider te Sommelsdijk, over treding leerplichtwet. Eisch f 5 boete, subsidair 3 dagen hechtenis. L. T. arbeider te Sommelsdijk, als voren. Eisch f 4 boete, subsidair 2 dagon hech tenis. B. v. d. D. arbeider wonende te Sommels dijk, alsvoren. Eisch f 5, subsidair 3 dagen hechtenis. G. D. niet verschenen bij verstek ver oordeeld. H. G. veekooper te Dirksland. Loopen over de tramlijn. Eisch f 3 boete, subsidair 1 dag hechtenis. A. M. K., winkelierster wonende te Som melsdijk, wegens het gooien van vuilnis op den openbaren weg. Eisch f 3 boete sub sidair eeu dag hechtenis. A. v. d. B. landbouwer wonende te Som melsdijk, alsvoren. Eisch f 3 boete, sub sidair een dag hechtenis. A. O. niet verschenen, bij verstek ver oordeeld. A. M. wonende te Dirksland wegens het visschen met een peur zonder akte. Eisch f 5 boete, subsidair 5 dagen hechtenis. J. N., niet verschenen, bij verstek veroor deeld. L. B„ werkman, wonende te Melissant, wegens het visschen met een peur zonder akte. Eisch f 2,boete, subsidair 1 dag hechtenis. J. R!, arbeider te Stellendam, wegens het niet beletten dat zijn hond in het veld wild opspoorde en nazette in verboden jachttijd. Eisch f 5,boete, subs. 2 dagen hech tenis. A, L., landbouwer, Ooltgensplaat, wegens het laten loopen van zijne runderen op verboden terrein. Eisch f 1,boete, sub sidair, 1 dag hechtenis. J. S., J. v. G., A. B., A. v. d. G., Th. J. S. en H. P., niet verschenen, bij verstek veroordeeld. J. G. wonende te Dirksland, verzet tegen zijn vonnis van 4 Juni j 1. het laten be sturen van zijn kar bespannen met een paard door een minderjarige en overtreding der leerplichtwet. Bekrachtiging van het vonnis. H. B. landbouwer wonende te Dirksland verzet tegen zijn vonnis van 4 Juni j.l. het niet eiken maand zooals door Burgemees ter en Wethouders bevolen was, ledigen van een aan hem toebehoorende mestput, gelegen binnen de kom der gemeente. Be krachtiging van het vonnis. Voor al deze zaken, uitspraak op 16 Juli as. GOEDEREEDE. Terwijl C. Bakker Jz. zijn visschersbedrijf uitoefende, brak de tocht van zijn net, zoodat net, troppen en sprankels in de diepte der zee verdwenen. Daar zoo'n visschersluig een waarde van plm. f200. vertegenwoordigd, is dit een groote schade post. De visschersvereenigicg 2>Ons Belang« die een paar maanden geleden een aan vang nam met 30 leden, telt er nu reeds 59. De vorige week werd door C. Lok ker Cz, f 130,aan versche visch be- somd, die dan ook het meeste geld maakte. Op Woensdag 9 Juli 1913, te Dirksland, ter herberge van C. de Bruin, afslag's avonds half 1 uur, ten verzoeke van den heer Dr. G. J.Rinkel te den Haag, van 1.32.41 Heet. (2 G. 265 R.) bouwland, te Dirks land, nabij den Gelderschen Dijk, kad. seeiie C nos. 68, 537 en 550, in 1 perceel en van 2.68.53 Heet. (5 G. 254 B.) bouwland, te üirkeladd, schie tend van den Doorn boschweg tot den Gelder schen Dfjk, kad. sectie C nos. 233 en 525 tot en met 529. in 2 perceelen en in combinatie. Alles blootschool 1913, uit de pacht. Notaris VAN DEB SLUY3. Op Donderdag 10 Juli 1913 des nam. 3£ uur ten woonhuize en ten verzoeke van Mej. P. Oosterhof te Sommelsdijk van meubilaire goederen. Notaris VAN BUU REN. Vrijdag 11 Juli 1913 des avonds 6| uur verkoop van Rogge, in den polder de Galathee te Ooltgensplaat, ten verzoeke van Mejuffr. de Wed. L. van Prooijen Lz. bij A. P. M. Jacobs te Achthuizen gemeente Ooltgensplaat, Notarissen Mr. A J. C. VAN WEEL te Ooltgensplaat en J. VAN ISPELEN te Oude Tonge. Op Vrijdag 11 Juli 1913 te Mclissant, ter her- berge van A. van der Werf, bij veiling; en op Vrijdag 18 Juli 1913 te Melissant, ter her- berge van Adr. Both, bij afslag beide dagen 'savonds 7'/, uur van: Een huis met flinke werkplaats, erf en grond (eeuwigd erfpacht) te Melissant, aan den Molen dijk, kad. sectie A nommer 739, groot 2 Aren 72 centiaren, ten verzoeke van den heer Pb. van Velzen te Melissant. Notaris VAN DERSLUY8. Op Vrijdag 11 Juli 1913 te Melissant ter her- berge van A. van der Werf, veilingen Op Vrijdag 18 Juli 1913 te Melissant ter her- berge van Adrs. Both, afslag telkens 's avonds 7 uur, van Een woon- en winkelhuis met schuur en ge volgen benevens het eeuwigdurend recht van erfpacht van ongeveer 1 Are 22 centiareu grond en den vollen eigendom van 40 centiaren grond te Melissant, aan den Molendijk en uitmakend gedeelten van het kadastrale perceel Sectie A. No. 1218 geheel grOot 2 Aren 25 centiaren toe- behoorend aan Jan Qoedegebuur Jacsz. Notaris VAN I)ER SLUIJS. Op Donderdag 17 Juli 1913 des nam 7 uur in het hotel Spee te Sommelsdijk van Tarwe in het Oudeland van Sommels dijk ten verzoeke van Mej. de Wed. T. van den Doel aldaar van schokkererwten in den polder het Nieuwland gem. Sommels dijk en van haver in de Galgeweitjes gem. Middeiharnis ten verzoeke van Mej. de Wed. L van Driel te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Vrijdag 18 Juli in het Logement van Troost te Stellendam inzet, en op Vrijdag 25 Juli in het Logement van Knöps te Stellendam afslag, telkens 's namiddags 1.30 uur. van den polder Nieuw-Stellendam, bestaande in hofstede en arbeiderswoning met bouw- en weiland en dijken onder de gemeenten Stellendam en Goedereede, ter grootte van 52 hectaren 38 aren 70 centi aren of 114 gemeten 22 Roeden V. M. in 9 perceelen en in combinatieD. Te aanvaar den najaar 1913. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag, 19 Juli 's avonds 6 uur te Ouddorp, in het Logement van Akershoek, van onderscheidene perceelen rogge, haver, gerst, tarwe en erwten ouder Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 23 Juli 1913, 's namid dags half drie uur, te Dirksland ter her- berge van H. van den Doel, van verschei dene perceelen tarwe, haver en erwten. Breeder bij biljet omschreven. Notaris VAN DER SLUIJS. Woensdag 23 Juli 1913, des namiddags 2 uur, in het hotel Mo elk er te Ooltgens plaat, publieke verkooping van 32 koopen tarwe, rogge en haver, in de polders de Galathee, het Oudeland en den Weipolder onder Ooltgensplaat en in den polder Den Bommel onder Den Bommel, ten verzoeke van: Wed. G. van Oorschot; A. Jacobs; Wed. L. Wouters; Wed. R. van Putten; M. Breeman Sr. en J. Ottevanger. Notaris Mr. VAN WEEL.

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 2