I I Pa El Advertentien. T H. J. van Dorp, H Ijt Eeclames Mededeelingen enz FEITEN EN BEWIJZEN. „Middelhamis-Sommelsdijk." DIERGAARDELAAN 36 ROTTERDAM. •I; (20 Cents per regel.) iliiitenlamL De Balkau-Bondgenooten. Het voorspel van een oorlog De Griehsche grieven tegen Bulgarije. Het Servische parlement wenscht arbitrage. Bulgarije eh de arbitrage. Ruzie in de kinderkamerT' Servie zegt op zijn beurt a-bah 1 De Duitsche legerwetten. FRANKRIJK. De driejarige dienstplicht in Frankrijk. TURKIJE. Geweldige brand te Constantinopel. Gemengd Nieuws. WIJZIGING DER DEPOSITO-RENTE. R. MEES Z00NEN Kassier» en Makelaars in Assurantiën. met één dag opzegging 3 pCt. Wjl met tien dagen opzegging 3 V2 pCt. BOERENLEENBANK „OUDDORP." De Bank leent gelden aan leden tegen 47*% 'sjaars. Zij neemt gelden op tegen 3 'sjaars, ook van niet-leden. Voorschotten kannen dagelijks wor den aangevraagd bij een der leden van het bestuur. Kantooruren: Donderdag 12 en26 Juni, 's namiddags van 2—4 uur, ten huize van den Kassier 6297 J. BREEN IV. Ouddorp. SPIIOLA PAP BK SCHUIT SPAANSCHEKADE No. 1, ROTTERDAM. Aanbevelend, Th. A. Bi. RBHB. Grootste Inrichting van ae stad. i r li T i lrJ.5 1 111 li' Sit i Mevrouw J. C. Oussoren, geb. Borhuizen, wo nende Haarlemsche HOutteeinen 58, te Amsterdam heeft ons geschreven: „Gedurende i jaren is mijne gezondheid slecht geweest. Ik was volkomen bloedarm, had mijn kleur verloren, was mager en uiterst zwak geworden. Ik at weinig want ik had geen groote eetlusten werd zeer geplaagd door hoofdpijnen. Mijneze- nuwen waren ook vermoeid, een kleinigheid bracht mij van stuur, ook had ik heel dikwijls angst en vrees zonder reden. Na heel wat midde len te hebben genomen, was ik altijd even ver- gebleven, mijn gezondheidstoestand was niet ver beterd. Toen heeft men mij geraden de behande ling met de Pink Pillen te volgen. Men had mij veel goeds van die pillen gezegd, en dat men hunne waarde niet overdreef heb ik dadelijk be merkt. De Pink Pillen hebben mij zeer spoedig mijne krachten en mijn eetlust doen weervinden en mijne kwalen en mijne zenuwachtigheid doen verdwijnen. Ziedaar een feit, en het is niet een feit van die soort dat wij kunnen aanhalen, maar het zijn er wel honderd, zonder nog die te tellen waarover wij niets vernemen. In al die gevallen voor al die personen doen de Pink Pillen een ding, maar zij doen het goed. Zij geven bloed, en bloed dat is het beste middel om vele ziek ten te bestrijden, wijl de meesten uit slapte van de samenstelling van het bloed voortkomen. Het is om die reden dat de Pink Pillen on overtroffen zijn tegen de bloedarmoede,de bleek zucht, de algemeene zwakte, de maagkwalen, verschietende pijnen en zenuwuitputting. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f 9 per zes doozen, aan het Generaal Depot der Pink Pillen, Van Éeghenlaan 22-huis te Amsterdam. Voor Goedereede en Overflakkee de Fa. DIJKEMA DOORNBOS te Sommelsdijk, en in alle goede apotheken en drogisterijen. »Nu, je weet hoe die Merovingische koningen in 't laatst niets meer over hiel den dan den titel van koning, terwijl de macht in handen was van hun major do mus Ahanü herinnerde ik 't mij. »De toepassing maak je zelf wek, voegde Troelstra er glimlachend aan toe. En zoo voor zich heen neuriede hijz-De macht is 't wézen, de naam is maar schiju k Ik vond hem eigenlijk voor een staats man wel wat erg ^openhartig, want het is voot' de hoofden der Concentratie geen aangename vergelijking, om zoo met die ledepoppen op den Frankischen troon ge lijkgesteld te worden Umax mr.Troel stra wist, waar 'k voor kwam en dat zijn woorden in de krant kwamen ook. »Dus u wordt nooit en onder geen om standigheid ministère, vroeg ik nu verder. Haastig wenkte hij met de hand. »Dat heb ik niet gezegddat zal ik nóóit zeggenJe hebt immers gelezen, hoe ik mijn vorigen ondervrager herinnerd heb aan zeker internationaal socialistisch besluit, waarbij als regel de voordeur in gehaald werd Nooit zal een sociaal-de mocraat minister zijnmaar waarbij als uitzondering de achterdeur binnenkwam Tenzij in bizondere omstandigheden en slechts voor een zekeren tijd. Die omstandigheden kunnen komen, U begrijpt toch wel, m'neer de verslag gever, dat ik, zoo moe als ik ben, geen kolommen vol praat en schrijf over de kansen van socialistische ministers, als ik kortweg zeggen wouNooit komt een socialist in Nederland in den raad der Kroon. Ik veeg mijn paadje, ziet u!« Toen nam ik de vrijheid, te zeggen, dat ik nog niet alles begreep. Voor de stem bus is mijn blad zoo merkte ik op door Het Volk geroskamd, omdat wij vasthielden aan de mogelijkheid van een of meer »roode« ministers. Dat heette de schare bedotteD. Dat was werken met het »roode spook«. En nu schijut u toch toe te geven, dat hét niet onmogelijk is al zal het nu denkelijk nog niet gebeuren Zoo vroeg ik Troelstra uit. Hij lachte es in zichzelf. Of-ie zeggen wilde Jou, kuiken ^Stond daar dan met zoovele woorden Troelstra zal nooit minister worden Dat kon ik me niet herinnereD. >Maar de indruk, mijnheer »Ja, dat kan ik niet helpen, wat indruk jullie krijgen Dat was enkele jaren geleden ook zoo. Toen pleitte Leeuwenburg hij is nu uit de beweging geraakt in Twente voor een liberaal-socialistisch bloc of verbond. Hij was niet dom, de jongen. Hij sprak alleen te vroeg. Onze menschen waren daar toen nog niet rijp voor en we hadden pas die beroering met de Tribu- nisten achter den rug Enfin, je weet, ik heb toen een paar krasse artikelen tegen Leeuwenburg geschreven. Ik gaf hem 'n pak voor zijn broekdat moest voor 't welzijn der partij Maar toen zijn er ook kranten geweest van jullie kant, die het zoo opnamen, alsof ik daar niets van hebben moest »Die indruk gaf het toch 2-Ja, dat moest. Voor de partijzie je? Maar wie goed las, zag wel degelijk, hoe ik een achterdeurtje openhield voor de uitzondering en die kwam er nu al, eer ik 't vermoedde. Want feitelijk is het sbloc* eral noemen we 't zoo niet.« »Dus zoo gaat het met het toekomstig ministerschap ook »Dat zeg ik nu weer niet. Wij, socia listen, zijn geen starre dogmatici, zooals jullie. Wij zijn soepel en als de omstan digheden veranderen, dan draaien wij mee! Niet in beginsel, dat spreekt! Wij blijven zeggen»Leve de internationale sociaal democratie Weg met het kapitaalA-bas les bourgeoisMaar dat kun je immers met een ministerssteek op net zoo goed zeggen als met 'n arbeiderspet Maar dit keer, neen geloof ik nog niet, dat ik het doe!« Een besteller kwam haastig binnen. »'n Telegram, m'neer Troelstra 1 Ik stond op om afscheid te nemen. In 'n gulle bui liet hij 't me zien. Het kwam van Het Loo Toen sloeg ik van verbazing m'n handen uit tegen m'n ledikant aan want met een zwaren zucht ontwaakte ik uit m'n droom UITKIJK. Te BELGRADO, verklaarde de minis ter van Binnenlandsche Zaken in de Skoepcktina namens de regeering, dat de Bulgaarsch-Servische gevechten van dien aard zijn, dat zij niet beschouwd kunnen worden als grensincidenten, maar een be gin van een oorlog beteekenen. Generaal Poetnik ontving bevel met zijn geheele troepenmacht de Servische posities te verdedigen. De nota, die te Sofia overhandigd is beschuldigt Bulgarije met Griekenland een bedriegelijk bondgenootschap gesloten te hebben verwijt Bulgarije verder tot Saloniki door Oostelijk Macedonië te zijn doorge drongen, hoewel zich daar geen Turksche troepen bevonden, geweigerd te hebben Grieksche versterkingen voor Tchatalja te ontvangen en Gallipoli te bezetten, waardoor het de Grieksche vloot mogelijk geweest zou zijn de Dardanellen binnen te dringen. De nota verwijt Bulgarije in het geheim met Turkije een overeenkomst te hebben aangegaan, die in sirijd was met de belan gen der bongenooten, op bedriegelijke wijze of door geweld civiele en militaire autoriteiten te hebben aangesteld in streken, welke door Grieksche troepen bezet waren, zich aan afpersingen te hebben schuldig gemaakt tegenover de Grieksche bevolking, de portretten van het Grieksche koningshuis en de Grieksche vlag te hebben beleedigd en Grieksche schepen te hebben beschoten. Grieksche soldaten zijn gevangen geno men en op schandelijke wijze behandeld. Bulgaren begaven zich naar Valona, om benden te vormen en deze tegen de Grieken op te zetten. De Bulgaren hebben onlusten te Saloki verwekt en verscheidene aanval len tegen de Grieksche posities ondernomen. Ten slotte wordt aan Bulgarije verweten, dat het op de meest uitdagende wijze de pogingen van Griekenland, om door middel van arbitrage een schandelijken broeder oorlog te vermijden, heeft doen mislukken. De Grieksche bladen zijn van meening, dat Bulgarije feitelijk aan Griekenland en Servie den oorlog verklaard heeft. De Skoepchtina nam met 82 tegen 69 stemmen een motie aan, welke voorgesteld was door den oud-radikaal Ninchiteh, ten gunste der minister-presidenten-conferentie te Petersburg en van een scheidsrechter lijke uitspraak door den Tsaar. Bulgarije overhandigde aan den Rus- sisschen gezant een memorie over het scheidsgerecht van den Tsaar, Naar uit Sofia gemeld wordt, za! minis ter-president Danef naar Petersburg ver trekken. De Russische gezant zal zich bij dr. Danef aansluiten. Men verwacht ook de Russische gezanten van Belgrado en Athene te Petersburg. We lezen 't volgende in het Priesch Dagblad. Zóó werd vader gewaarschuwd. Die bleef er tamelijk kalm onder. Och, die kinaeren 1 Ze kunnen op 'u moment een groot lawaai maken, dat je gelooven zou, ze gaan elkander zóó met liuid en haar verslinden .maar als ze zien, dat het vader méénens is, dan trek ken ze grommende af en houden hun han den wel thuis. Zoo dacht er papa over. Hij ging niet eens kijken. Stuurde eenvoudig een boodschap Wie 't van de kinderen wégen zou, om een hand ten kwade uit te steken, die kreeg met hèm te doen. En voorts moesten ze allemaal bij hem komen en een voor een es vertellen, wie er nu eigenlijk begonnen was en waar de twist om giag. Dan zou daarna papa- wel uitspraak doen. Doch 't omgekeerde gebeurt. Even later komt een tweede boodschap per binnenvliegen dat de jongens elkaar toch in de haren gevlogen zijn en dat ze weigeren bij vader te komen. Papa's pijp bréékt er van Pa-Tsaar kijkt verschrikt op Och, hij heeft het gemier en gewurm op den Balkan nooit al te ernstig opge nomen. De Balkau stond vele jaren lang bekend als de kinderkamer van Europa. Ze klopten er elkaar es tlf, zooals jongens dat doen, maar al te druk moet een mensch zich daarover niet maken, Tenminste de Tsaar niet. 't Waren immers zijn kinders. AlSlaven van den Balkan. En hij stond nu eenmaal bekend als het internationale opperhoofd en de be- schemheer van alle Slaven. Hij had z'n hand maar op te heffen, en de kinde ren daar luisteren naar zijn wil. Bulgaren, Serviërs, Montergrijnen. 't waren allen zijn vasallen. Niet naar beschreven tractaten. Doch naar het onbeschreven recht. Zoo brak de jongste oorlog uit. De Balkan-mogendheden hadden zich vooraf er van verzekerd, dat Pa het goedvond. Pa had zè'f een eeuw en lan ger tegen de Turken gevochten, hij kon niet anders dan zich verkleukelen over het feit, dat nu de kinders, wat grooier geworden, dien erfstrijd verder wilden uit vechten. Toch keek Pa wel wat vréémd, Plij wist niet, dat zijn jongens op den Balkan zóó groot en zóó sterk geworden waren en zulke knokels gekregen hadden, 't Scheelde maar weinig, of ze hadden den Turk voor altijd z'n bekomst gegeven Zelfs den kinderen keken vreemd. Ze wisten wel, dat ze gegroeid waren en sterker geworden, maar ze hadden .ook niet gedacht, dat ze zóóveel mans waren geworden Dat bleek duidelijk. Vóór ze den oorlog met de Turken be gonnen, hadden Servie en Bulgarije een verdeeliugsverdrag gemaakt, waarbij ze Macedonië dee.lden, maar niet dachten aan verderen buit. En thans, als men weet,"ontstond er twist over de verdeeÜDg van het veroverde grond gebied. Bulgarije houdt zich aan 't con tract en eischt het afgesproken deel. Maar Servië weigert. Het had immers gerekend op een flinken hap uit Albanië en is door de Mogendheden hierin zoo wreed teleur gesteld. Het heeft Macedonië gansch al leen veroverd, terwijl Bulgarije toch 100.000 man hulptroepen lud toegezegd. Het alle mogelijke kwade kansen geloopen, ter wijl Bulgarije v^el meer veroverd heeft, dan ooit iemand had durven denken Servië wil de billikheid betracht zien en vraagt het grootste deel van Macedonië als deel in den buit Neen, zeggen de Bulgaren. Het verdrag moet worden gehandhaafd, Gij zegt, Ser viërs, dat wij u niet de hulp hebben ver leend, waartoe wij bij het verdrag waren verplicht Veel méér hulp hebben wij u verleend. "Wij zijn het die Macedonië hebben bevrijd en wel in Thracië, toen wij er bij Boenar Hissar en Loele Boer- gas den Turk den genadeslag toebrachten. Het hoofdtooneel van den strijd is Thracië geworden. Wij Balgaren, zijn het geweest, die daar hebben overwonnen. Daardoor was Macedonië niet het hoofd tooneel van den strijd eu was uw leger voldoende om af te rekenen met de strijd macht van de Turken daar, die door ons en door de Grieksche vloot van de hoofd macht was afgesneden. En zouden wij Ma cedonië afstaan Om de bevrijding van Macedonië zijn wij in den strijd gegaan, de bevrijding van Macedonië is al 30 jaar lang het doel van het Bulgaarsche volk geweest, Macedonië is Bnlgaarsch en niet Servisch of Grieksch, het hoort ons toe. De toestand werd hachelijk //Ruzie in de kinderkamer Aldus boodschapte men pa-tsaar. En Pa stuurt zijn boodschap. Een telegram naar Belgrado. En een gelijkluidend naar Sofia. Hij daagde de beide strijdende partijen voor zijn rechterstoel, en nam zich voor de uitspraak te doen, die den onvermijde» lijken strijd zou kunnen voorkomen. De Tsaar wil geen broederoorlog tus- schen de Baikanslavende Tsaar zal als bemiddelaar optredende Tsaar verbiedt den st ijd en dreigt met zijn toorn, elk die het zal wagen dien strijd toch te doen ontbranden Een Pa-tsaar rekent er op, dat de kin deren elkaar direct zullen loslaten en naar Petersburg komen om hem de zaak ter beslissing te geven. Eidoch, dit gebeurt juist niet. Want de kinderen zijn gegroeid. De oorlog heeft hun zelfvertrouwen en misschien ook wel hnn ver waandheid niet weinig doen toene men. En ,in elk geval laat Tsaar Perdinand van Bulgarije zich niet als een jongen behandelenZelfs niet door pé-tsaar Zeker, hij blijft uiterst beleefd, 't Is geen zaak, zich den machtigen Rus tot vijand te maken. Maar zijn antwoord staat op pooten en ddér kijkt Pa van op I Als tot zijns gelijke spreekt de Tsaar der Bulgaren tot den Tsaar der Russen. Met zorg heeft Perdinand zijn antwoord opgesteld. Schijnbaar meegaand is het inderdaad een correcte weigering. Bulgarije heeft die Russische arbitrage reeds in het boiidsverdrag doen opnemen, doch kan haar slechts aanvaarden voor de bestreden gebieden en op grond van het verdrag. Elke arbitrage, die niet op het bondsver- drag als grondslag berust moet Bulgarije bij voorbaat afwijzen. Die taal was dus duidelijk. Alléén als Pa vooraf beloven wilde, dat aan bet vóór den oorlog gemaakte verdrag, waar Servie af wil, niet getornd zal wor- deD, dan wil Bulgarije te Petersburg ko men. Anders blijft het stil thuis. Zal zelf het zaakje opknappeD. Desnoods met den sterken arm. Waar dan nog bij gevoegd werd, dat Pa tsaar, ingeval de arbitrage door ging, beloven moest op zéér korten termijn uitspraak te doen, want Bulgarije kon niet aldoor zijn leger op voet van oorlog houden. Pa is er bepaald van geschrokken. En doet nu zijn uiterste best, Servie tot andere gedachten te brengen en over te halen ,dat het dan in vrede het oorspron kelijke verdeelingsverdrag maar erkennen- zal. Maar 't staat tegenover Rusland minder sterk dan Bulgarije en zou er eens over denken, Maandag, zou de Regeering in Servische Kamer den stano van zaken es nauwkeurig uiteenzetten Intusschen duurt de ruzie voort. Gedurig vallen er klappen. De Griek en de Roemeen komen er ook al tusschen. En Pa staat er beduusd naar te kijken, brommend in z'n baard //Ja, je belééft wat, tegenwoordig als de kinderen groot worden Zegt u dat wel, Pa Yooral, wanneer men ze dan nog be handelen wil, of ze pas loopen kunnen. Terwijl ze al de fiets trappen. En al over een stoomfiets denken 1. De rakkers van den Balkan, Pa! wor den mannen met baarden. Naar goeden raad luisteren ze misschien nog wel, maar naar den stok niet meer. DUITSCHLAND. Bij de derde lezing over het belastings- ontwerp op het bezit werd met 195 tegen 169 stemmen en 8 onthoudingen de be paling geschrapt, (welke bij de tweede lezing in het onderwerp was ingevoegd,) dat ook vorsten belastingplichtig zijn. Her haaldelijk had de rijkskanselier er op aan gedrongen, deze bepaling in belang van het totstandkomen van de wet te schrap pen. Daarop is de geheele legerwet met groote meerderheid aangenomen en de belastingen, ongeveer 200 millioen mark voordejaar- lijksche meer-uitgaven plus de vrijwillige bijdrage van nagenoeg één milliard mark. Was het te verwonderen, dat de rijkskanse lier zijn buurman, den minister van Oorlog, von Heeringen, minutenlang feliciteerde en dat de minister, stralend van genoegen, verdere gelukwenschen in ontvangst nam Een zucht van verlichting steeg op uit de gelederen der Rijksdag-afgevaardigden toen de keizerlijke boodschap uit de roode portefeuille te voorschijn werd gehaald en door den rijkskanselier werd voorgelezen waarbij de rijksdag verdaagd wordt tot 20 November. De voorzitter van de Kamer bracht ver volgeus een //hoch// op den keizer uit, dat geestdriftig door het Huis en de tribunes herhaald werd. De Kamer verwierp met 339 tegen 214 stemmen het tegen voorstel, waarbij de militairen diensttijd op twee jaar werd gesteld. Het gebrek aan officieren by de Fransche Marine. Het gebrek aan officieren, waaraan de Pransche marine lijdt, is bij de samenstel ling van den état-major van de nieuwe dreadnought //Jean Bart//, duidelijke aan 't licht getreden. Het schip heeft inplaals van de door het ministerie voorgeschreven drie luitenants der marine-artillerie slechts twee en inplaats van dertien luitenants ter zee tweede klasse, slechts acht. ITALIË. De Vesuvius in werking. Na de aardschokken, die Zaterdag in Zuid-Italie waargenomen werden, is ook de Vesuvius weder in werking getreden, het geen te Napels vrij groote opschudding verwekt heeft, daar de vulkaan een groote hoeveelheid gloeiende lava uitwerpt. Op 30 Juni brak brand uit in een huis door vluchtelingen bewoond en grenzend aan den Konak van Tolaot bey. Het vuur breide zich zeer snel uit, zoodat 300 hui zen een prooi der vlammen werden. De autoriteiten namen onmiddellijk krachtige maatregelen ter bescherming der Hooge Porte. De archieven van het ministerie van Buitenlandsche Zaken zijn naar de kelders van de Egyptische Roode Halve Maan gebracht. Diefstal van sieraden. Er gaat tegenwoordig te Amsterdam geen Zondag voorbij, of dieven maken van de tijdelijke afwezigheid der bewoners gebruik om ergens hun slag te slaan. Ook Zon dag is dit weer geschied. De heer J. Jessurun, wonende in het benedenperceel Valeriusstraat 76 bij de Em- mastraat, was Dinsdagavond omstreeks half acht met zijn echtgenoote de deur uit gegaan. Korten tijd later had ook een in wonend familielid het huis verlaten. Tegen 11 uur kwamen de heer en mevrouw Jes surun thuis. In de suitte gelijkstraats, be woond door het familielid van den heer Jes surun, stondeu alle kasten en laden open, doch men dacht nog niet dadelijk aan in braak. Men meende, dat het familielid, een bejaard heer, vergeten had het een en an der te sluiten. Doch op de bovenverdieping, de eigenlijke woning van den heer en me vrouw Jessurun, niet alleen alles bleek open te staan, maar kasten en laden open gebroken waren, begreep men, dat er die ven in de woning geweest waren. Er was voor een waarde van ongeveer f800 aan sieraden, antieke ringen, broches, enz. ge stolen, en bovendien een bedrag van f48, toehehoorende aan de vrouw des huizes. De dieven zijn blijkbaar aangelokt door een hort je aan het raam der benedenver dieping, vermeldende dat het inwonende familielid handelaar is in goud, zilver en diamanten. Ze zijn vermoedelijk met een valschen sleutel binnengekomen. De tocht deur stond bij de thuiskomst der familie open, ofschoon zij bij het heengaan geslo ten was. Blijkbaar zijn de dieven met een electrische zaklantaarn bezig geweest, want nergens werden afgebrande lucifers gevon den. Het tijdstip van den diefstal kon vrij nauwkeurig vastgesteld worden. Te onge veer kwart voor 10 toch Dinsdagavond hoorde een dame die boven de familie Jessurun woont, praten in het benedenhuis. Zij trok er de conclusie uit, dat de familie reeds was thuishekomen, doch het be vreemde haar toch ook wel eenigszins, dat zij niemamd had liooren binnengaan. In de woning werden op drie plaatsen vingerafdrukken gevonden. Daarnaar wer den hedenmorgen opnamen gemaakt door den inspecteur der recherche E. J. Pateer. De heer Jessurun was tegen inbraak verzekerd bij de Maatschappij Mercurius. (A. H.) Ontspoord, Tengevolge van verkeerden wisselstand ontspoorde te Steenwijk Zaterdagmiddag een der spoorwagens in gebruik bij den aanleg van de trambaan SteenwijkOos- terwolde. De wagen, die daarbij zeer be schadigd werd, buitelde in een langs den weg loopende sloot. Van de vele op den wagen staande arbeiders werd een vrij ern stig, vooral aan een der schouders, gewond. Om een kind zoet te houden. Te Bennekom liet een dame, in pension aldaar, haar kind zoet te houden, voor het geopende raam spelen met een gouden hor logeketting en twee gouden armbanden. Korten tijd later werden deze voorwerpeu vermist. Men vermoedt, dat ze zijn gesto len door een reizende »koopvrouw«, die even te voren langs was gekomen. Hoewel 1 dadelijk de hulp der politie ingeroepen werd is het ontvreemde nog niet ontdekt. Kindermoord. In verband met een in het laatst der vorige maand te Zeegse (Dr.) gepleegden kindermoord is Zaterdag gevangen genomen, Geessien S., demoeder van het vermoorde kind. De ouders der moeder zijn reeds geruimen tijd in voor- loopige hechtenis. RetterdtH, Xuidblaak no. A. RENTE VAN GELDEN DEPOSITO Voor langoren termijn tot nader overeen te komen voorwaarden. jSewariag wan Waarden, volgens bepalingen, die gratis verkrijg baar zijn. Safe-Deposit. De Bank leent gelden aan leden tegen 4'/, pCt sjaars. Ze neemt gelden op tegen S* VlOO pCt. 'sjaars, ook van atet-leden. Voorschotten knnnen dageljjks aangevraagd worden bg een der leden van het bestnnr. 6542 Gelegenheid tot inbreng- en terugbetaling van gelden eiken Maandag- en Vrijdagavond van 0—8 uur ten huize van den Kassier D. JOPPE C»„ Sommklbdijk Brood-, Beschuit-, en Kleingoedbakkertf. Vraagt steeds ons van ouds bekende nitstekendste kindervoedsel, aanb. door H. H. Doctoren, wordt onder deskundig toezicht bereid. Uitsluitend verkrijgbaar5568 Photograaf, Reeds niet get tot woo: eenhoopj Nu nog in de het uitvl nuft oe onderhol liederlijl wilde de heele aa meene Maar wilde ni de levei een verf Ieder doel be| Toch, ieder ni(j God vo taal sp: groep 't aanzijS taak, Wi door Gc sing vo Abrahan Op om te was. Di| natiën, God dS geloof af: t toorn vijand, beurt proevinri volks Israelietj soms 1 verhuizi de onvri fende hi We z schende de knieë trok n| velden men de eerste tl zouden Bethlehe Doch Elimelec milde 01 van Ru bevroedi huizing natie tr< den Hee die wil Heeft toch ni opkomei begeestq waar

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 2