Land- en Tuinbouw. Buitenland. Officieel Gedeelte. Plaatselijk Nieuws. Ingezonden Stukken Posterijen. Visseherij. Verkoopingen. bevreesd was art, 171 te noemen. Me dunkt de kerk is juist door hen midden in de politiek getrokken. Dat haar thans de slagen zullen treffen, ligt voor de hand. Zie de kerk thans de plaats eens weer te geven, welke haar toekomtZij die zeggen te ijveren voor de Herv. kerk, hebben met den vijand haar zeer grooten afbreuk gedaan. Mr. Troelstra zal thans èn school ên kerk wel regeeren. De Christenouders kunnen zuchten. Eén weg is er thans alleen open. 't Is de weg naar boven. 0, ik hoop zeer, dat deze weg bewandeld mag worden. Zoo niet, dan gaan we de volgende keer nog dieper in het moeras. Wanneer echter ge roepen wordt naar den Heere, zal God ons moed geven, om ons aan te gorden tot den strijd, en wij worden weer overwin naars. We paren bij het gebed het werken, en de Heere zal het ons doen gelukken. Wordt dus niet moedeloos. Een Christen mag nimmer moedeloos worden. Hij heeft een God die leeft! Ontvang mijne vriendelijke groeten, t.t. MARNIX. De jaarvergadering van den Flakk.Boeren bond zal dit jaar gehouden worden te Oud dorp op Donderdag 10 Juli voorm. 10.30 in de Openbare School, na afloop der ge wone werkzaamheden zal een lezing worden gehouden door den heer A. J. Lako Contro leur van het Zeeuwsch Belgisch (Paarden) Stamboek over Rationeels'Koudbloedfok- kerij* na afloop der vergadering omstreeks één uur wordt een gemeenschappelijke maal tijd gehoudeu in 't Hotel Akershoek, terwijl den dag wordt besloten met een rijtoér door de omstreken van Ouddorp, waarvoor rij tuigen gratis worden beschikbaar gesteld door de leden der daar gevestigde Afdeeling. Voor deelname aan den maaltijd a f 1.25 per couvert, tevens aan den rijtoer wende men zich met inzending van 't bedrag tot den Secretaris der plaatselijke landbouw- vereeniging te Melissant. Een en ander voor Pluimveehouders. Onvruchtbaarheid en groote broedlust der kippen. In den regel scheelt het ons weinig of de eieren onzer kippen al ©f niet bevrucht zijn. Wanneer wij echter willen la ten broeden, is dit natuurlijk een vereischte, willen de eieren kuikens opleveren. Gewoon lijk is ouderdom de gewone oorzaak van het veelvuldige „schier" zijn der eieren en dit is onherstelbaar. Soms ook is de on vruchtbaarheid toe te schrijven aan onvol doende voeding; in dit geval moet men het gebrek opheffen, door meer eiwithou dend voedsel te verstrekken. Blijven de kip pen dan toch onvruchtbaar of leggen zij weinig eieren dan doet men het best de hen op te ruimen. Als men lang kippen houdt, afkomstig van een stel stamouders, en in deze afstamme lingen voorfokt, kan deze familieteelt leiden tot onvruchtbaarheid. Bemerkt men dezen achteruitgang, dan koope men zoo spoedig mogelijk een nieuwen haan van het zelfde ras, doch uit een andere familie herkom stig. Sommige kippen hebben een onnatuurlijke aandrift tot broedenzij zijn lui en traag en blijven steeds in het leghok liggen, waar zij veelal de zich daarin bevindende eieren door heur bloedwarmte eenigszins aanzet ten, terwijl zij zelf gedurende dien tijd geen eieren leggen. Om zulke kippen den broed lust te benemen, moet men ze licht en weinig verhittend voedsel geven, als aardappelen, wortelen, bladgroenten en een weinig vleesch. Graansoorten moet men zooveel mogelijk vermijden. Tevens wordt zulk een broed- lustige kip in de open lucht, te midden der overige rondloopende kippen, in een bodemloos hokje van latten geplaatst, van ongeveer een halven kubieken Meter. Zij wordt dan voortdurend door de nieuws gierigheid der overige kippen geplaagd en de lust tot broeden is in enkele dagen over. Zulk een hokje moet voor regen be schermd, droog geplaatst en steeds van drinkwater voorzien zijn. Hoe reinigt men de hokken van ongedierte Men brandt 's morgens, wanneer de kippen buiten zijn, een weinig bloem van zwavel op houtskool, houdt den stal dan tot den middag dicht en zet in den namiddag deur en raampjes open om de zwavellucht te verdrijven. Waarmee mest men jonge hanen en kippen spoedig vet Met gebroken haver of met maïsze moeten dan reeds gevoe derd worden voor het aanbreken van den dag. Bijzonder vet en smakelijk zijn de kip pen hapoenen (gesneden hanen) en poular- den (gesneden hennen), wanneer ze afwis selend gevoederd worden met geplette maïs, geplette haver en gekookte rijst. Voor eendenhouders. Men zorge steeds, dat de (kooien voor de eenden niet te vol worden. De eerste eieren die in het voor jaar gelegd worden, in den regel niet be vrucht. Als broedeieren kieze men deze daarom niet. Iedere eendenhouder moet steeds bedenken, dat eenden altijd wel goed willen broeden, doch dat zij weinig zorg over hebben voor haar jongen. Jonge eenden leiden wel eens aan ver schillende ziekten, waardoor een mooie koppel soms terdege wordt gedund. Wat fijn houtskool door het voeder is gebleken een uitstekend voorbehoedmiddel te zijn. Het is goed dat men den jongen een flinke loopplaats geeftmen diene echter te zor gen, dat deze niet te ruim zij. Worden de eenden half volwassen, dan moeten zij niet in een beperkte ruimte blijven. Geschiedt dit wel, dan beginnen zij de veeren te eten. De eenden, die het minst van ziekte te lijden hebben, zijn de Peking-eenden. Om jonge kalkoenen met voordeel groot te brengen, mengt men gehakte brandnetels, alsmede gehakte uien onder het voêr. Een uitstekend kalkoenenvoeder is in melk gekookte rijst, Jonge ganzen en eenden mogen bij koel weer in de 14 dagen niet te water gaan noch badwater hebben. ENGELAND. Wijzigingen der Verzekeringswet. Ofschoon pas een half jaar in werking, bleek het reeds dringend noodig de na tionale ziekte-verzekeringswet van dit land in eenige opzichten belangrijk te wijzigen, Een daartoe strekkend wetsvoorstel diende minister Lloyd George bij het Lagerhuis in. Vooral op het platteland is hier en daar gebleken, dat sommige werkgevers de door hen te betalen bijdragen afhouden van het loon hunner werklieden en dezen derhalve 6 ot 7 stuivers per week, in plaats van 3 of 4 laten betalen. Het nieuwe wetje gaat die practijk verbieden. De eerste eigenlijke wijziging betreft de bejaarde verzekerden van 50 jaar en daar boven. Op grond hunner late verzekering werd het aanvankelijk noodig gevonden, hun bij ziekte en lagere uitkeering te ver strekken dan werklieden beneden 50 jaar, die aanspraak op ƒ4.50 per week hebben. Het ingediende voorstel heft die uit zonderingen op. Alle verzekerden zullen bij ziekte ontvangen dezelfde uitkeering ƒ4.50 per week tot aan hun 70e jaar. En alsdan kunnen zij nog tot hun dood aan spraak op vrije geneeskundige behandeling maken. Voor oude werklieden zeer belang rijke concessies. Volgens de huidige wet moeten verze kerde werklieden, al de achterstallige bij dragen tijdeus werkloosheid onbetaald ge bleven, later aanzuiveren, daaronder be grepen de 3 stuivers per week, door werk gevers te betalen Het nieuwe voorstel ontheft de verzekerden van die laatste ver plichting, zoodat zij enkel hun eigen ach terstallige bijdragen 3 of 4 stuivers per week zullen hebben aan te zuiveren, Losse arbeiders vinden het een bezwaar, dat ze de volle wekelijksche.bijdrage moe ten'betalen ook "Jal hébben zij slechts-één dag van die week gewerkt. Hier zal ook verandering in komen. Door al de voorgestelde wijz:gingen zal de staat jaarlijks ƒ2,400,000 meer aan het verzekeringsfonds toevoegen. FRANKRIJK. Een overwinning van het Kabinet Barthou. In de Kamer had een levendig debat plaats, naar aanleiding van een ontwerp, waarbij de regeering gemachtigd wordt, over het ze ven de-twaalfde der voorloopige begrooting te beschikken. Jaureés wijst op de financieele gevolgen die aan de militaire wetten verbonden zijn en vraagt, dat de stemming over de onder havige kwestie zal worden uitgesteld tot morgen. Alsdan zal de regeering zich kunnen uitspreken over de plannen van den fiscus. Onder groote beroering antwoordt Bar thou en zegt, dat de financieele toestand onmiddelijk na afwerking der legerwetten besproken zal worden. De verlenging van den diensttijd zal onvermijdelijk ten ge volge hebben, dat de vermogens opnieuw belast worden, maar de armen zullen niet getroffen worden. (Toejuichingen). Jearé3 neemt acte van deze verklaring der regeering en zegt, dat de Kamer niet uiteen zal gaan, alvorens de kosten der legeruitbreiding gedekt zijn, Hij neemt zijn voorstel, om de behandeling van het regeeringsontwerp te verdagen terng. Met 477 tegen 93 stemmen staat daarop de Kamer het zevende voorloopige twaalfde toe. DUITSCHLAND. De Duitsche b elastingwetten. De Rijksdag nam het ontwerp over de belastingen op het bezit in plaats van een rijkswaardevermeerderingsbelastingaan.Het erfdeel van kinderen wordt wel belast, dat van echtgenooten daarentegen niet. Het door de sociaal-democraten ingedien de voorstel om de belas'ingen ook tot de bondsvorsten uit te strekken, werd met een kleine meerderheid aangenomen, hoe wel de minister van Financiën namens de de rijksregeering verklaarde, dat de bonds vorsten niet belastingplichtig zijn. Yerder werd besloten de in 1911 ingevoerde belasting op waardevermeerdering van gronden als rijksbelasting op te heffen. Hiermede is de tweede lezing van hetge- heele ontwerp tot dekking der kosten van de nieuwe legerwetten geëindigd. Nu volgt nog de derde lezing van de lege rontwerpen en hun kostendekking. RUSLAND. Ter dood veroordeeld. Het krijgsgerechtshof te Moskou ver oordeelde zeven gevangenen der centrale gevangenis, die een poging tot ontvluch ting gewaagd hadden en daarbij van geweld gebruik maakten, ter dood. OOSTENRIJK.. Anti-spionnagewet in Oostenrijk. Het Heerenhuis nam een wet, strek kende tot hervorming van het wetboek van strafrecht en een verscherping ven de straffen, die op spionnage gesteld zijn aan. DE BALKAN. De Baikanbontgenootcn. In de Grieksche nota die fe Sofia over handigd is wordt de hoop uitgedrukt.dat "Bulgarije tegelijk met de vermindering van het troepeneffectief in Macedonië, ook een entente tusschen de vier regeeriDgen aanvaarden zal, en eveneens een algemeene arbitrage over de kwestie betreffende de verdeeling van het grondgebied, indien de entente in deze niet tot een bevredigend resultaat mocht leiden. Invordering 's Rijks Directe Belastingen. De BURGEMEESTER der gemeente Som- melsdijk maakt bekend, dat het kohier der belasting op bedrijfs en andere inkom sten no. 6 over het belastingjaar 1912/1913, invorderbaar verklaard op den 26 Juni 1913, aan den Ontvanger ter invordering is ter hand gesteld en ieder daarop voor komende belastingschuldige verplicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen. Sommelsdijk, den 28 Juni 1913. De Burgemeester, BOUMAN. BEKENDMAKING. Het Bestuur van het waterschap »De Dijkring Flakkee« brengt bij dezen ter ken nis van Eigenaren der dijken en ettingen van de dijken, bedoeld in -art. 1 der keur op het Dijkbeheer van bovengenoemd Wa terschap, dat ingevolge artikel 12 der keur op, DONDERDAG 17 Juli 1913 des mor gens 9 uur SCHOUW zal worden gedre ven over de naleving van de artikelen 2, 3 en 4 der meergenoemde keur. Het Bestuur van het Waterschap »De Dijkring Flakkee«, De secretarisDe Voorzitter C. J. H. V. D. BROEK K. P. ROODZANT Sommelsdijk. Tegen A. P. te Dirks- land is procesverbaal opgemaakt wegens het "des 'avónds rijden op de fiets zonder van een lichtgevende lantaarn voorzien te zijn, Middelharnis. De zoon van den heer C. Gebuis alhier heeft met gunstig gevolg examen afgelegd voor de H. B. school. Als eene bizonderheid kan gemeld worden dat alhier sinds 14 Mei geen over lijden heeft plaats gehad. De smidsknecht A. Don, had 't on geluk dat er een sprankel vuur tegen zijn oog terecht kwam, met 't gevolg dat hij zich ernstig verwonde, geneeskundige hulp was noodzakelijk. Alhier komen weder zieke varkens voor, dit is geen vlekziekte, doch wordt spierziekte genoemd. Het kohier No. 5 der belasting op bedrijfs en andere inkomsten voor het dienst jaar 1912/13 is invorderbaar verklaard op den 26 Juni 1913 en is op den zelfden datum aan den Ontvanger ter hand gesteld. Slad aan 't Haringvliet. Van den manufaciurier B. uit Middelharnis, sloeg vrijdag de hit met wagen achter zich op hol. Op de kaai, waar de wagen in aanra king kwam met een paal sloeg alles omver. Met eenige materieele schade liep dit on geval af. De Collecte voor den gewapenden dienst heeft in deze gemeente opgebracht f 4.01 Oude Tonge. Zaterdag geraakte het kind van G. v. N. te water. Door toege schoten hulp werd het op het droge ge bracht.- W Art .1 De collecte voor den gewapenden dienst heeft alhier opgebracht f5 95 s. De directeur van de Gasfabriek alhier de heer E, A. v. Dalen komt als No. 1 voor op de voordracht in gelijke betrekking te Leerdam. Vrijdag 4 Juli zal er stemming plaats hebben voor den Gemeenteraad, Candida- ten zijn L. KOSTEN (aftr.) J. SLIS (aftr.) E. KANTERS (lib.) B. ROSMOLEN (antirev.) H. BEIJERS (S. D.) Nieuwe Tonge. Zondagmorgen om streeks half elf ure had er een groote op schudding in de gemeente plaats. Er was brand uitgebroken bij den landbouwer M. K. De dominee werd in de kerk er mede in kennis gesteld, en maakte direct bekend dat het noodig was de kerk te verlaten zonder de oorzaak te noemen om zooveel mogelijk'verwarringjte voorkomen. Onmidde lijk rukte daarna de spuit uit, maar door den sterken wind was het-onmogelijk iets te behouden, uitgezonderd het paard en een wagen en nog eenig huisraad is alles ver brand, om 2 uur kwam de spuit weer in de gemeente. Assurrantie dekt voor een groot deel de schade. Dirksland. De gehouden collecte voor den gewapenden dienst alhier heeft opge bracht netto f7,51. De Wed. C. v. d. Groef had het ODgeluk van een stoel te vallen, ze bezeerde zich daarbij zoo, dat geneeskundige hulp noodig was. Daarbij bleek dat eenige ribben gekwetst waren. Herkingen. De beide Heeren Jb. v. d. Velde Johz. en M. Lokker bij enkele candidaatstelling tot lid van den Gemeente raad benoemd hebben zich deze benoe ming laten welgevallen en dientengevolge aangenomen. Donderdag 1.1. reeds zeer vroeg in den morgen' vertrokken van hier de kin deren uit de hoogste klassen der O. L. School onder geleide hunner onderwijzers om de stad Rotterdam te bezoeken. Dat zij schik hebben gehad laat zich begrijpen. Per rijtuig van hier naar Dirksland gebeurt op zich zelve reeds menigeen niet eiken dag Voorts op de tram, boot en nog weer eens per tram werden te Rotterdam aangeko men, de Diergaarde enz. enz. bezichtigd, en werd hun bovendien behalve verschil lende versnaperingen door een onbekende vriend een warm middagmaal bereid. Op de terugreis die op dezelfde wijze geschied de alsook i.p de heenreis, was het weder hun bijzond *r gunstig in tegenstelling van voor gaande jaren wanneer het nog al eens ge paard ging met hevige regenbuien. Allen die aan dit u tstapje hebben medegewerkt mag zeker wel namens de kinderen hartelijk dank worden toegeroepen. stellendam. De mazelen die in onze gemeente vrij ernstig geheerscht hebben zijn gelukkig weer afnemende. Tot heden deden zich drie sterfgevallen ten gevolge van deze ziekte voor. Tot candidaten voor den gemeente raad alhier zijn gesteld, de heeren J Nagtegaal j aftredend, T. Meijer P. Roon en M. JanSen, Goedereede. De jacht op klein water wild zal geopend worden op Zaterdag 19 Juli a.s. met zonsopgang. De perceelen tuingrond van de erven wij'en Mevr. de Wed G. J. Goedkoop, gelegen in den polder Oud- Westerloo onder deze gemeente, zijn bij combinatie gemijnd door den heer D. Lodder alhier voor den prijs van f 2715. Door G. B. alhier werd een postduif ■gevangen, met aan elke poot een ring. De eene was onleesbaar en op de andere was nog 6578 te ontcijferen. Ou '.dorp. Door de uitslag der stem mingen bij de verkiezingen voor de Pro vinciale- en Staten Generaal, is er nau were aaneensluiting gekomen onder de an tirevolutionairen. Was men voor de ver kiezingen hier bevreesd door verkeerde in lichting, alsof de eene of andere kerkelijke richting zou worden bevoordeeld, thans heeft men ingezien dat die vrees ongegrond was. Er begint kentering te komen onder de toonaangevende geesten er wordt nu ingezien dat men zich heeft te beschuldi gen over laksheid en plichtsverzaking. Zulke toonen van berouw brengen ons in een ze kere gemoedsstemming, zij geven ons hoop voor een blijder juichtoon, waar dit nu reeds een voorspel van is. De uitslag der Gemeenteraadsver kiezing alhier, zal ons leeren hoe de wer kelijke stroom der geesten loopt. Ouddorp zal bij deze verkiezing aan geheel Flakkee te zien geven, of zij haar ouden roem nog weet te handhaven of dat zij onder zal gaan in den maalstroom der vrijzinnigheid. De eopie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur I Bescheiden vraag ik een plaatsje in Uw biad voor onderstaande regelen, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Wat men aan de Vrijzinnigen heeft? De 17e Juni was genaderd. De dag waarop de groote strijd zou plaats hebben. Ieder die eeu weinig meeleefde in de politiek, was reeds den geheelen dag in spanning geweest, naar den uitslag. Menig nieuwsgierige stond dan ook de berichten te lezen, die op twee plaatsen in ons dorp werden bekend gemaakt. Een uitroep van verwondering of van teleur stelling kreeg men te hooren, van hen die het stemmeneijfer vergeleken van de verschillende candidaten. Driftig kwam daar iemand aangeloopen, blijk baar ook zeer nieuwsgierig naar den afloop der stemming. Hij wist zich een plaatsje te verove ren bij het raam, en als met valkenoog mon sterde hij nu elk bericht. Maar hoe hij ook zocht, hij vond zeker niet hetgeen hij hoopte te vinden. Vandaar dat hij inlichtingen vroeg over 't dis trict Hilversum aan de omstanders. In Hilversum is de A. R. gekozen, was het antwoord dat hij kreeg. Dat kan onmogelijk, dit kan niet zijn. „Ja, zoo is het toch" is het wederantwoord, en nogal met groote meerderheid. Dat kan niet, of behoort ge soms ook al tot die zwarte bende. Die moesten ze allen radbraken en radbranden en uitmoorden, en uitplunderen, vermengd nog met vele vloeken, Verbaasd zagen alle omstanders op, hun hoofd schuddende over die verregaande ombe3chaamd- heid. Wie die Mijnheer was behoef ik zeker niet te schrijven. Ge raadt reeds zijn naam. 't Is dezelfde die ons verweet stommerikken en domkoppen te zijn die niets doen dan in den Bijbel lezen. (Zoo iemand is Candidaat geweest voor den Gemeenteraad, en is da Leider der Vrij zinnigen in Sommelsdijk. Wat zou een persoon, die zoo blaakt van vijandschap, wel recht de belangen der Gemeentenaren kunnen behartigen. Maar: daar zijn nog meer van die degelijke vrijz. in ons dorp. Want was het ook niet een vrijz. Raadslid, dat een geheel veld met vruchten liet omploe gen, enkel en alleen omdat het iets meer moest kosten, om het van onkruid te zuiveren. Eu was het ook dezelfde niet, die toen de werklieden iets meerder arbeidsloon vroegen, direot een nieuwe machine kocht, en zoo het werk hun uit de handen nam. Weer een ander, die nog wel geen raadslid is, maar toch een Heer gering klein kansje heeft, vertelde onder een gezellig bierpraatje, in 't Hotel Spee, als zij het wonnen dan moest de ker mis er weer komen, en zeker werden er nog wei meer van die bieronderwerpen besproken. Ook xyn naam weet ge reeds nietwaar, 't Is dus on- noodig te zeggen dat Hij J. Laat in 't Veld heet. En nu Uw ooren nog eens open Kiezers van Sommelsdijk. 't Wordt nog mooier. Een zekere Mijnheer die in ons dorp bij de menechen inlichtingen moest inwinnen aangaande een waterleiding, durfde te vertellet), dat indien zij ook een varken hadden, zij wel bedacht mn gen wezen, want dat de Staat van 't najaar om de helft zou komen, voor de Tariefwet. Wat nu een varken met een waterleiding en tariefwet heeft te maken is mij vooralsnog niet recht dui- delijk. Indien mij zoo iets gebeurde, zou it vragen, of die vrijz. Mijnheer soms de Staat was Is het niet treurig. Moet het verlichte deel zich niet schamen over zulke woorden en daden We hebben ons geërgerd wanneer we de bl«. den inzagen, en lazen de lage practijken en sarcastische spotternijen. Spottende met God en zijn Woord. Is het te veel gezegd: Wanneer we beweren dat alles even rood is? Kiezers nog een enkel woord. Deze week wordt ge weer geroepen. Uw stem plicht te vervullen. Thans is het de vraag: „Welke mannen wenscht ge om de Gemeente té vertegenwoordigen Wij willen U opwekken, die mannen te kiezen, die nog rekenen met God en zijn Woord en die nog staan op de eeuwige beginselen daarin vervat. Spore een ieder zijn naaste aan, tot trouwe vervulling van zijn plicht en stemt op onze Can didaten. II. BM1N. J. GIDEON en Cl. en laat u niet misleiden, door het praatje van Vrijz. zijde, die uitstrooit, dat de Heer G. Joppe het volgend jaar in 's-Gravenhage gaat wonen, want het is een besliste onwaarheid. Sommelsdijk, EEN KIEZER. Mijnheer de Redacteur. Wil U voor onderstaand een klein plaatsje afstaan in Uw blad. Het is den kiezers zeker allen bekend dat we Donderdag 3 Juli nog eens ter stembus zijn ge roepen teneinde 2 vertegenwoordigers in den Raad te kiezen. Onze oproepingskaart bevat 4 Candidaten namelijk de 2 Aftredende leden H. Kooman en A. v. d. Sluijs en 2 nieuwe CaDdi- dateu, C. Vis en J. C, de Bonte. We hebben dus weer verschillende keuze, en 't is best mogelijk dat er kiezers zijn die weer eenigzins in de war raken en niet best weten op wien ze hun stem zullen uitbrengen. Ik dacht zoo bij me zelf, zou het niet goed zijn, die kiezers eens even voor te lichten welken weg ze in dezen hebben in te slaan. Het is een feit dat met die Gemeenteraadsver kiezingen meestal van die persoonlijkheden op den voorgrond treden, zoo is dit ook naar ik merk thans weer het geval, en wel in hoofdzaak, geldt het den heer K. die volgens sommigen zyn scepter te hoog zwaait. Nu kan het best zijn, dat een dergelijk gebrek ook bij een Raadslid zich wel eens openbaart, doch zouden dergelijken gebreken ook niet bij elk onzer eens voordoen Ieders haantje wil tegen woordig zoo gaarne koning kraaien, niet waar Doch hiervan nu eens afgezien zullen velen, toch ook zeker toestemmen, dat de heer K. zijn plaats in den Raad ten volle waardig is. Door zijn ontwikkeiing en vele kennis van zaken, maakt hij daar beslist een goed figuur, en is daarbuiten voor velen een vraagbaak. Ook zijn mede Collega v. d. Sluijs kunnen wij met vrijmoedigheid wederom aanbevelen. Mij dunkt als we eens terug zien een 15 tal jaren geleden hoe of we toen met al ODze ter dienste staande middelen gewerkt hebben on onze mannen in den Raad te brengen, en telkens door de tegenpartijdige overmacht van de liberalen het onderspit moesten delven, kan het m.i. toch wel geen moeielijke keuze voor ons zijn. We moeten ons daarom allen Donderdag opmaken om onze 2 aftredenden leden Kooman en v. d. Sluijs gekozen te zien. Dat is onze dure plicht. Vat onze tegeneandidaten betreft die kennen we allen. Laten we er geen kwaad van zeggen. De eene is ook zeer ontwikkeld en spreekt z'n Engelsch, terwijl de andere een vlijtig werkman is (doch wat rood op de graat). Denk bovendien niet dat nieuwe krachten in den Raad ous eenig voordeel zullen brengen. Alle verandering is geen verbetering en laten we er om denken wie ook in den Raad komt de belas ting papieren krijg je thuis.de noodige dubbeltjes moeten er bomen, betalen is de boodschap. Weet daarbjj wel iredeburgers en kiezers als het de tegenpartij thans gelukt, er weereen van hun mannetjes er in te krijgen, komen ze een volgende keer met 2 man tegelijk, waardoor de raad weer spoedig om zou kunnen wezen. Ik wijs U dan met ernst op Uwen plicht en kom a.s. Donderdag allen ter stembus, en stemt allen met mij de Heeren H. Kooman en A. v d. Sluijs dan is ons doel bereikt, en bestaat er geen kans dat we voor een herstemming nogmaals naar 't stembureau moeten waar de strijd dan des te zwaarder zoude vallen. Met dank aan den Redacteur. UW MEDEKIEZER. Dirksland. STELLENDAM. Gedurende de maand Juni werden op het Hulptelegraaf- en telefoonkantoor al hier behandeld: ï8o telegrammen, 152 gesprekken en 14 oproepberichten. GOEDEREEDE. De vorige week werd door de Noordzee visschers van f 60.tot f 125.per vaartuig, aan versche visch besomd. Op Woensdag 2 Juli 1913, te Dirksland, ter herberge van H. van den Doel, veiling; en Op Woensdag 9 Juli 1913, te Dirksland, ter herberge van C. de Bruin, afslag telkens 's avonds half 7 uur, ten verzoeke van den heer Dr. G. J. Rinkel te den Haag. van 1-32.49 Heet. (2 G, 265 R.) bouwland, te Dirks land, nabij den Gelderschen Dijk, kad. seciie C nos. 68, 537 en 550, in 1 perceel en van 2.68.53 Heet. (5 G. 254 R.) bouwland, te Dirksladd,schie tend van den Doornboschweg tot den Gelder schen Dijk, kad. sectie O nos. 233 en 525 tot en met 529. in 2 perceelen en in combinatie. Alles blootschoot 19IS uit de pacht. Notaris VAN DER SLUYS. Op Maandag 7 Juli 1913 des nam. 3 ure in het hotel Spee te Sommelsdijk, af slag van a 4 perceelen bouwland in den polder het Oudeland van Sommelsdijk samen groot 7.66.50 HA (18 gem. 276 roeden Somm. maat)b, 2 perceelen bouwland, rietland en water in den polderde Westplaat gemeente Sommelsdijk, samen groot 3.74.30 H.A. (8 gem. 237 roeden Rijnl. maat) en c. 8 per ceelen bouwland in den polder Oud-Kraayer, gem. Melissant samen groot 9.25.40 H.A. (20 gem. 46 roeden Voornsche maat) ten verzoeke van den Weledelen heer W. Pronk te 's Gravenhage. Alles nader bij notatiën omschreven. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 11 Juli 1913 te Melissant, ter her berge van A, van der Werf, bij veiling; en op Vrijdag 18 Juli 1913 te Melissant, ter her berge van Adr. Both, bij afslag; beide dagen 'savonds 7'/, uur van: Een huis met flinke werkplaats, erf en grond (eeuwigd erfpacht) te Melissant, aan den Molen-

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 2