TWEEDE BLAQ. Zaterdag 28 Juni 1918. No. 1880. Drie Bladen. Eeclames Mededeelingen enz BE£CHAM'S PILLEN Dit nummer bestaat uit Officieel Gedeelte. Tuinbouw. Bijenteelt. Binnenland. (20 Cents per regel.) Plaatselijk Nieuws. Gemeenteraad. INHOCSIGNOWSES Candidatenlijst en Proces-verbaal, bedoeld bij artikel 10 der Gemeentewet. Op heden 24 Juni 1913 zijntusschen des voormiddags negen en des namiddags vier uur bij mij, Burgemeester der Gemeente Sommelsdijk (Gemeentelijk kiesdistrict Som- melsdijk), ingeleverd de volgende opgaven van Candidaten voor de verkiezing van drie leden van den Gemeenteraad. (Alphabetisch opgemaakt NAMEN. Voorletters. Woonplaats. Bom G.Lzn, M. Sommelsdijk Gideon J. Graaff de K. Joppe Dzn. G. Slis Johannes A. Vroegindeweij Dz. Jan En is hiervan onmiddellijk proces-verbaal opgemaakt. Gedaan te Sommelsdijk. den 24 Juni 1913. Voor afschrift. (w.g.) BOUMAN, De Burgemeester, Burgemeester. BOUMAN. STEMMING voor den GEMEENTE RAAD. De BURGEMEESTER der Gemeente Som melsdijk brengt ter openbare kennis, dat op Vrijdag, den 4 Juli aanstaande van des morgens acht tot des namiddags vijf uren de stemming zal geschieden ter vervulling van drie plaatsen in den Gemeenteraad, wegens periodieke aftreding van deheeren M. Born, J. Gideon en K. de Uraaff. De candidaten, in alphabetische volgorde zij"1 BORN GLzn. M. GIDEON J. GRAAF DE K. JOPPE Dzn. G. SLIS JOHANNIS A. VROEGINDEWEIJ Dzn, JAN. Tevens wordt de aandacht gevestigd op artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht luidende »Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deel neemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste EEN JAAR». Sommelsdijk, den 25 Juni 1913. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. Proeven met groenten. 't Verslag van de Rijkstuinbouwproefvel- den in Noord-Holland is verschenen. Tal van proeven zijn in die provincie weder genomen vele, om te onderzoeken in hoe verre kunstmeststoffen winst kunnen ge ven en of zij met succes de daar gebrui kelijke mestsoorten kunnen vervangen. Voor ditmaal bepalen wij ons tot een 8-tal proeven, de eerste in het Verslag vermeld. Bij den heer P. Rood Hz. te Bovenkar- spel werd een veldje, groot 100 vierk. Rijnl. roeden, aangelegd op middelzwaar land dat al 12 jaar achtereen voor groen teteelt was gebruikt. Men pootte er eerst Duitsche muizen en plante als nagewas gele savoye kool. Kunstmest werd hier met paardenmest vergeleken. De aardappelen werden 2 en 3 Juli geoogst en tegen f 2.50 per half mud verkochtde groote namelijk, de kleine deden half geld. Tengevolge van de vele regens kwam de kool onvoldoende tot ontwikkeling 't Verslag geeft dan ook alleen de opbrengst der aardappelen, en hieruit blijktdat alle 5 perceelen een hooge geldelijke opbrengst gaven, dank zij den hoogen prijs; voorts, dat volledige kunstmest den paardenmest verre overtrof f 67,81 en f 61,L5. Waar phosphorzuur of kali was weggelaten, was de opbrengst minderf 62.50 en f 60.weglating van kali schaadde dus het meest. Op een proefveldje, lichte klei, bij den heer C. Degeling te Bovenkarspel, werd op 5 perceelen, elk van 20 vierk. Rijnl. roeden, molmbeer met kunstmest vergele ken Molmbeer is een meststof, welke te genwoordig in sommige steden nog al ge fabriceerd wordt door de faecaliën met turf- strooisel te conserveeren. Men teelde als voorvrucht Duitsche muizenals navrucht, tusschen de rijen aardappelen gezaaid, keu kenbieten. 't Ongunstige weer deed de bie ten achterblijven, waarom men op 3 der 5 perceelen reuzenbloemkool plantte. Aar dappelen en bieten werden gewogen, de bloemkool werd in 3 soorten gesorteerd. De molmbeer, kostende f 8gaf 630 K.G. aardappelen en 600 K.G. bietenvol ledig kunstmest (f 6.10) leverde respectie velijk 683 K.G. en 1000 K.G. van beide dus meer, van bieten zeer beduidend meer. Op 2 perceelen had men 2 soorten kali- mest vergelekenpatentkali en 40 pCt. kalizoutde eerste meststof, patentkali, voldeed, evenals op bovenvermeld proef veld, het best. Het derde veld was bij den heer P. Vis ser Gz. te Bovenkarspel, op zwaren grond, al 14 jaar voor groenten in cultuur. De proef werd genomen met bagger en paar denmest tegenover kunstmest, De teelt was Juli muizen en reuzenbloemkool. Ook hier had men weer 5 perceelen van 4 roeden. De aardappelen werden gesorteerd in groote en kleine; de bloemkool in 3 soorten: leen 2e soort en uitschot. De nazerner was voor de bloemkool niet gunstig, maar door het zachte winterweer kon zij tot in Ja nuari doorgroeien, waardoor er niets door de vorst verloren ging. 't Was ook hier weer, dat de kunstmest den prijs behaalde althans bij aardappelenbagger en paar denmest, kostende f 8.gaven 750 K.G. groote en 162 K.G. kleine aardappelen volledig kunstmest (f 6.90 800 en 170 K G„ eerhalve van beide meer. Bloemkoolen verkreeg men bij bagger en paardenmest; le soort 285, 2ejsoort 45, uitschot 55 bij kunstmest 270, 65 en 60, dus minder. Over 't geheel echter was het voordeel aan de zijde van den kunstmest. Verder blijkt uit het resultaat der per ceelen le dat patentkali veel grooter winst gaf dan kamiet; 2e. dat phos phorzuur en kali niet konden worden weg gelaten 3e dat het phorphorzuur veel minder invloed bad op de bloemkool dan op de aardappelen4e dat het ontbreken van kali bij beide gewassen den oogst sterk deed dalen. C. B. Het gebeurt nog al eens, dat een bijen volk zijn koningin verliest. Is zulks het geval in den zomer, dan is dit nog zoo erg niet; maar valt dat in den winter voor, wanneer geen moederbijen kunnen aange kweekt of bevrucht worden, dan blijft de kolonie moederloos. In moederlooze koloniën treft men dik wijls eierleggende werkbijen aan. In dit geval vindt men in de kolonie enkel darren broed, dat overal verspreid is, en zoowel in cellen van werkbijen als van darren staat. Doorgaans vindt men ook verschei dene eieron in één cel. Moederlooze volken met eierleggende werkbijen nemen niet gemakkelijk een nieuwe koningin aan. Wanneer men de moederloosheid eener bijengemeente waarneemt, is het gewoon lijk te laat om een andere koningin te doen aannemen. In zoo'n geval zal men het moederlooze volk met een ander ver eenigen. Zoo het moederlooze nest nog goed bevolkt is, kan men het evenwel een nieuwe moederbij geven. Men gaat daartoe als volgt te werk: Men zet het volk op 5 of 6 ramen en bij warm weer, als de bijen goed uitvlie gen, plaats men in de namiddag de bezette ramen Jder moederlooze kast in een andere woning. In de aldus beroofde kast zet men nu een kleine kolonie, welke een moederbij bezet. De woning met de moederlooze bijen wordt nu 25 a 30 Meters van den bijenstand verwijderd en men laat de bijen bij de nieuwe kolonie vliegen. Om deze bijen te doen uit vliegen, besproeit man ze met wat honig- of suikerwater. Blijven er in de moeder looze kast nog eenige bijen zitten, dan vege men ze met den borstel vóór de nieuwe kast af. De raampjes met darrenbroed wor den ontzegeld en aan een ander volk ge geven. 't Vorige jaar paste ik deze bewerking bij een mijner volken toe met goed succes de kolonie ontwikkelde zich verder prachtig en leverde in het zomerseizoen een goeden honig-oogst. Huist de moederlooze kolonie in een stroo-korf, vasten bouw, dan kan men de bijen bedwelmen, en een klein volk, van een moederbij voorzien, in den korf zetten. Na de verdoofde bijen met honig- of sui kerwater besproeid te hebhen, laat men ze 's avonds bij het nest loopen. Is de moe derlooze kolonie maar weinig meer bevolkt, dan zet men haar omgekeerd onder een naaststaanden korf, na gedurende eenige dagen wat naphtaline onder beide korven gelegd te hebben de vereeniging gaat dan zonder bezwaar. Wij vonden eens een doode moederbij voor een korf met half vasten bouw. Wij namen een nieuwe koningin uit een kleine zwakbevolkte kast, deden haar in een koninginnekooitje, waarin een stukje raat met honing. Wij drukten het kooitje in een stuk raat, dat langs de bovenste opening in den half vasten korf geplaats werd. Deze opening werd goed gesloten om de warmte in de woning te houden. Na vier dagen werd de moederbij losge laten zij werd zeer goed aangenomen. De gelukwensch van Karl Kautsky. Karl Kautsky, door Troelstra in kennis gesteld met de socialistische overwinningen op 17 Juni, schreef terug: »Ik dank u voor uw bericht en ver heug mij zeer over den enormen aanwas van stemmen, die de sociaal-democratie verkreeg. Holland belooft een tweede Denemarken te worden. Met beste groeten en gelukwenschen. Uw KARL KAUTSKY. Holland een tweede Denemarken Ziet ge, heeren liberalen, waarop Uw coalitie-moordlust uitloopt Of ze onder de zweep zitten Als een kras bewijs, hoe de socialisten bij dezen verkiezingsstrijd zich meester ge voelden over de liberale heeren, knippen we het volgende uit >Het Volk» van Dins dagavond, den dag vóór de herstemming Zoo lauw als het maar kan. Dat de »Nieuwe Rotterdamsche Cou rant» onze kandidaten nu juist niet aan beveelt met gloeiende geestdrift, begrijpen wij volkomen. Wij steunen de intieme vrienden van de N. »Rott. Crt.» ook niet voor ons pleizier, maar alleen om de zaak van het Algemeen Kiesrecht, en van het pensioen. Maar als wij dat doen, schamen wij er ons ook niet voor, maar zeggen precies waar het op staat. Het schijnt echter, dat de Nieuwe Rotter damsche», hoe hooghartig anders ook, dit niet durft. En dientengevolge verstrikt het deftige orgaan zich in een dubbel zinnigheid, die met minder gepaste ver kiezingstrucs een bedenkelijke gelijkenis vertoont. De kandidaten voor de herstem ming van Woensdag zijn, volgens de »N. R. Crt.», te Rotterdam Spiekman, Van Vollenhoven en Ter laan. Zijn de kerkelijke heeren die in herstemming ko men, altemet geen kandidaten Komaan I Als de »Nieuwe Rotterdamsche» haar bourgeoistrots nog niet zoo ver kan over winnen, dat zij zelf de sociaal-democraten royaal aanbeveelt hoewel rij reeds gedwongen was om het te doenlaat zij dan ook die bakvischachtige mallig heidjes maar achterwege laten. De kiezers weten toch wel, wat hun te doen staat 1 Beluisteren we hier den toon van een partij die zich van liberale stemmetjes af hankelijk gevoelt, of van een partij die zich sterk voelt en eischt dat de liberalen naar haar pijpen zullen dansen Mores leeren? Nu de Kamer óm is, en de linkerzijde het pleit heeft gewonnen, zal Czaar Pieter Jelles Troelstra den scepter zwaaien. En de 23 liberaaltjes die reeds te voren kropen voor den heerscher, zullen nu in al hun vrijzinnige Kamermakkers lotgenooten krij gen. De zweep staat klaar Troelstra schreef reeds: „Als dan de bezittende klasse het in haar hersens mocht krijgen, onze (nl. onder dwang der socialisten tot stand gekomen) wetten en maatregelen niet op te volgen, zooals wij het de hare hebben moeten doen, dan zullen we haar mores leeren. Blij vooruitzicht Vrijzinnige verkiezingsleugens. De „Ned" schrijft Omtrent de strijdwijze der vrijzinnigen in het district Apeldoorn bereiken ons, uit zeer vertrouwbare bron, zulke ergerlijke berichten, dat wij meen en, ze niet onge publiceerd te moeten laten. Zoo wordt onder de landelijke bevolking van Uddel en omliggende buurtschappen het verhaal rondgestrooid, dat Graaf van Bylandt katholiek zou zijn geworden, en mede zal helpen, de kinderen naar klooster scholen te doen zenden. Geheele buurtschap pen zijn misleid, doordat men misbruik makende van den naam van een geliefd predikant in die streken, de bevolking heeft wijsgemaakt, als zoude deze zich tegen den heer Van Bylandt hebben verklaard hetgeen door dien predikant telegrafisch is tegengesproken. In Efspeet kwamen Woensdag sommige kinderen uit school huilend thuis, zeggende: dat nu de brandstapels weer zouden wor den opgericht. Ook wisten de landarbeiders te vertellen dat indien Graaf van Bylandt niet herko zen zou worden, tegen December alle ouden van dagen staatspensioen ontvangen. Ten slotte werd er op zoo ongeneerde wijze met geldschenkingen (z.g. vergoedin gen voor verzuimden tijd) omgesprongen, dat naar wij vernemen, de noodige bewij zen zijn verzameld, om bij eventueele ver kiezing van den heer Esmeijer tot eene aanklacht wegens omkooperij te kunnen overgaan. En als een district dan, met zulke mid delen omgaat, dan heet het „dat de vrij zinnige beginselen overal in den lande her leven". Prosit! doen wonderen bij gevallen van gj moeheid en overmatige hersenarbeid. Zij geven een gezonde en verkwik- kende slaap. p Sommelsdijk. Woensdagmorgen om streeks half vijf sloeg van den landbouwer D. Vroegindeweij een span paarden op hol. Toen zij gegrepen werden bleek dat het eene paard een bloedende wond aan den poot bekomen had en de draaiboom gebroken was, Eenige uren later sloegen dezelfde paarden weer op hol, waardoor een lantaarn, staande op den hoek van de St. Joris Doelstraat stuk gereden werd. De eigenaar werd op den Binneweg van den wagen geslingerd. Daar weinig kinderen op de straat wa ren, kwamen persoonlijke ongelukken niet voor. De milicien verlofganger A. Pascal is vergunning verleend om inplaats van op 8 Sept. 19 ij op 30 Jan. 1914 voor her halingsoefeningen onder de wapenen te komen. Middelharuia. Dinsdag had 't zoontje van P. Florijp het ongeluk al spelende in de kaai te vallen, spoedig toegeschoten hulp, bracht 't ventje behouden op den kant. Terwijl de landbouwer K. v. d. Velde bezig was aan den Stadschendijk een damhek te teren wist zijn hit die daar stond los te komen, waar door hij met wagen en al in de sloot terecht kwam. Na veel moeite en inspanning en bijgekomen hulp had men hit en wagen op den weg. Aan Corn. Groen loteling der lichting 1914 is voor 1 jaar vrijstelling verleend, wegens kostwinnerschap. De milicien verlofganger J. D. Roodzant van 't 4e. Reg Vesting Artill. lichting 1910 is tegen 2 Sept. opgeroepen om als dan in zijn garnizoen aanwezig te zijn. Terwijl de timmermansknecht M. Sta pel, Donderdag met zijn fiets over het Zandpad aan kwam rijden had hij 't ongelijk te vallen en met zijn been in een beitel terecht te komen waardoor hij zich ernstig verwonde geneeskundige hulp was nood zakelijk. Stad aan 't Haringvliet. De can didaten voor de gemeenteraad zijn in deze gemeen fe. L. BRABER Bz. L. BRABER JLz. J. A. VAN DIS. en J. KOERT. Ongetwijfeld zullen er kiezers, zijn, die per ongeluk een verkeerde L. Braberslem- men, doch gelukkig hier is een middeltje opgedacht en wel, "de deugd staat in 7 middenDaarom kiezers stemd de deugd en maakt de twee middelste hokjes zwart. Van den landbouwer J. Koert Mz moest deze week een varken worden af gemaakt Het vleesch werd voor consumptie goedgekeurd. Zaterdag 5 Juli zal ten huize van den gemeentegeneesheer kostelooze inen ting piaats hebben. De directeur van de gasfabriek Oost- Flakkee de heer E. A. van Daalen komt als no. 1 voor in gelijke betrekking te Leerdam. Den Bommel. Tegen de aanstaande verkiezing van 2 leden van den Gemeente raad, zijn candidaten gesteld, de H. H. Joh. Buth, P. G. Jacobs, (antir.) J. Mooijaart en Job Mijs Jnz. (lib,) Terwijl den veehaudelaar KI. Buth Dinsdag j.l. een slier van de boot huis- waards leiden zou, werd het dier koppig en ontkwam aan zijn geleider. Aanstonds begon een kampioende stier, Bath en staurman Melaard draafden om bet hardts. Tot aanmoediging liet no. 1 zich door beiden bij den staart grijpen en rende daarna met zijn twee vervolgers zóó onzacht over greppel, enz. dat deze spoedig al slingerende en tuimelende moesten achter blijven. Daar de kortste weg den stier het beste toescheen, draafde hij dwars door den Molenpolder en kwam als eerste winner op de stee van Buth aau. Dat er bij de toeschouwers aan lachen geen gebrek was, laat zich begrijpen. Bij get gras snijden, sneed J. de B. zoo hevig in zijn hand, dat ze onmiddel lijk verbonden moest worden. Ooltgensplaat. Bij de op j 1. Dinsdag plaats gehad hebbende verkiezing voor twee leden van de Gemeenteia&d werden van liberale zijde den heer A. J. G. van Rossnm, van kerkelijke kant, W. Korteweg Lz. en door oe Antirev. Kies Ver. A. Wagner en W. J. Donkersloot Lz. candidaat gesteld. Nieuwe Tonge. Tot candidaten voor de Gemeenteraad zijn gesteld de heeren Willem van Eesteren, Jan Verolme en Adrianus Holleman Jz. in de plaats van de aftredende heeren A. Breesnee en J. Houlaar die niet meer zich verkiesbaar hebben gesteld. Oude Tonge. Maandagmorgen lag van de landbouwer A. Fluit een best paard dood in de wei. -Door J. v. d. V. is een eekhoorn gevangen, wel een zeldzaamheid. Dirksland. Uitslag Rijkspremiekeuring (Merries). »Noirette» de chapon oud 3 jaar Bel gisch ras van G. L. Warnaer Jz. reisgeld naar Rotterdam. //Irma// oud 7 jaar Belgisch ras van C. I) Gebuijs reisgeld naar Rotterdam. //Marie// oud 5 jaar Oldenbnrchras van G. L. Warnaer G. Lz. f40.en reisgeld naar Rotterdam. »Juffer« oud 6 jaar Oldenbnrsch ras van G. L. Wamear GLz. f 40.en reis geld naar Rotterdam. vCato7 jaar Oldenburgsch ras van G L. Wamear GLz. f 40,00 en reisgeld naar Rotterdam »Mea de Water» 4 jaar van C. D. Ge- bnijs f 30 //Helene» 5 jaar van J. Warnaer f 40. en reisgeld naar Rotterdam. »Hermine» 2 jaar Belgisch ras van C. D. Gebuijs f35,en reisgeld naar Rot terdam //Jacobine de Steen» I jaar van A. A. Mijs te Sommelsdijk f 25, en reisgeld naar Rotterdam. Merrieveulens. //Ada» Odienburgschras van G. L. War naer GLz. f25, »Jans» Oldenburgschras Gebr. Vis van Heemst van Sommelsdijk f 25.Een veulen van H. van Rossum Belgisch ras f25.— Hengstveulen van G. L. Warnaer GLz. genaamd //Alfer» 1 40. Bekroond Olden burgschras. Nog verder in het N. P. S. opgeno men //Stella» 4 jaar van L, Bosschieter »Noorette de Chapon 3 jaar van G. L. Warnaer Jz en »Bertha» 3 jaar van J. Warnaer te Melissant. Donderdagavond zijn alle Brandspuiten geprobeerd. Ze bleken alle in goede orde te zijn Donderdag 3 Juli zal er stemming voor den Gemeenteraad plaats hebben, Candidaten zi]B, J. C. de Bonte s. d. H. Kooman Lz. a. r. aftr A. v. d. Sluijs a. r. aftr C. Vis, lib. Melissant. Door de vrijz. kiesvereeni- ging zijn voor den Gemeenteraad candidaat gesteld de heeren L. van Beek aftr. T. Kooman aftr. en J. A. van Nieuwenhny- zen, door de antirev. kies vereen, de heeren J. Keur, M. W. Struijk en Matt. Wiegel. De stemming zal plaats hebben op Woensdag 2 Juli a.s. De collecte voor den gewapenden dienst heeft in deze gemeente f 8.855 op gebracht. Aan C. Krijtenberg en C. Soldaat is, voor den tijd van een jaar uitstel verleend van den dienst der militie. Herkingen. Bij de op 24 Juni 1.1. gej houden verkiezing voor leden van den Raad, zijn bij enkele candidaatstellicg her- en gekozen de door de Ant. Rev. Kiesv. gestelde Heeren. Jacob van de- Velde. Johz, en M. Lokker. Goedereede. He't Kohier der Bedrijfs belasting en andere inkomsten over het belastingjaar 1913/14 is den 2osten Juni invorderbaar verklaard en op denzelfden datum aau den heer ontvanger ter hand gesteld. De aftredende leden der Gemeente raad, de H. H. D. Breen en F. C. Goe- koop, zijn 24 dezer als zoodanig herkozen, Dinsdag werd de hond van F, S. door den tram den kop afgereden. Ouddorp. De milicien K. Nuij is als kostwinner vrijstelling verleend van den dienst voor een tijdperk van één jaar. De gehouden collecte voor den ge- wapenden dienst heeft opgebracht f 11.43 */2 De stemming voor den gemeenteraad, zal plaats hebben op Zaterdag 5 Juli a.s. Door de liberale kiesvereeniging alhier is J. Breen gesteld als candidaat voor den gemeenteraad. Dus de candidaten zijn thansJ. Breen (liberaal) J. Mastenbroek (aftredend.) KI. Voogd (aftredend.) De beide laatsteD Antiiev. Verslag van het verhandelde in de Openbare Vergadering van den Raad der gemeente Goedereede, op Dinsdag, den 24 Juni 1918, des namiddags ten 6 30 ure. Na opening worden de notulen der vorige vergadering gelezen, goedgekeurd en ge- teekend. le. Wordt voorlezing gedaan eener mis sive van H. H. Ged. Staten dezer provincie d.d. 26/29 Mei j.l. B. No. 2909 (3e afd) G. S. No. 25, daarbij goedgekeurd terug zendende een staat model B. betreffende de Begrooting dienst 1912. Aangenomen voor kennisgeving. 2e. Wordt voorlezing gedaan van een schrijven van den Heer 0 J, Kras te 's Gravenhage d d. 30 Mei j.l., houdende mededeeling hij zijne benoeming tot ge meente-arts alhier aanvaard. Aangenomen voor kennisgeving. 3e. Wordt voorlezing gedaan eener mis sive van H. H. Ged. Staten dezer provincie dd. 2/8 Juni j.l. B. No. 3101 (3de afd.) G. S. No. 20, daarbij goedgekeurd terug zendende het Kohier van den Hoofdelijken Omslag voor den dienst 1913. Aangenomen voor kennisgeving. 4e. Wordt voorlezing gedaan van een schrijven van den heer Raveneck, Ingeneur te Rotterdam d d. 12 Juni j.l. daarbij mede- deelende, dat zijn ingediende nota ad f 150 voor het geven van advies inzake de stich ting eene electrische centrale voor de Ge meenten Ouddorp, Goedereede en Stellendam niet te hoog is en hij zich er zeer goed mede kan vereenigen, dat het vaststellen van de te betalen som wordt overgelaten aan een autoriteit b.v. aan het Bestuur van eene afdeeling van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs. Wordt goedge vonden bovenbedoeld schrijven tot nader aan te houden. 5e. Wordt mededeeling gedaan van het proces-verbaal van de opening der boeken en kas van den Gemeente-Ontvanger, waar uit blijkt dat de Ontvangsten hebben be dragen f 24444 99 en de uitgaven hebben beloopen f 23930 18°, zoodat in kas was f 514 80». Aangenomen voor kennisgeving. 6e. Wordt voorlezing gedaan eener mis sive van de Gezondheids-Commissie, zetel

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 3