DIENSTBODE. Schoon-, lini-enHarÉamij. Advertentien. UITSLAG verkiesing Tweede Earner. (17 Juni.) Gemeenteraad» Ingezonden Sliikken Visscherijl Kerk en School HUISHOUDSTER MEID-HUISHOUDSTER Sehildersknecht of Halfwas5 EEI BAKKERSKNECHT (District ZIERIKZEE.) 1913. GEMEENTEN. Kiezers. Uitge bracht, Van on waarde. Hoger zeil. Koo- mans. Patijn. Sommelsdijk 606 562 4 301 16 241 Middelharnis 726 631 7 294 29 288 Oude Tonge 562 505 10 199 40 256 Nieuwe Tonge 344 321 5 192 20 104 Herkingen 150 134 1 91 1 41 Dirksland 473 410 3 234 43 130 Melissant 326 290 3 168 9 110 Stellendam 351 331 1 155 4 171 Goedereede 239 185 2 34 3 146 Ouddorp 542 461 2 236 4 219 Eiland Schouwen in totaal 4655 4328 1340 233 2655 Totaal 8974 8158 38 3244 502 4361 Volstrekte meerderheid 4080. Gekozeni Mk. R. J. H. PAT1JN. Schoon-, Hing- en Harddraverij te liiikküi iriiii). Yerkoo pingen. Uitslag Verkooping. De gebouwen en landerijen voor heen in bezit door A. de (leus zijn ingezet door 1ste perceel door E. v. d. Doel f 260 2de J„v.'t Geloof f 270 3de J. v. 't Geloof f 300 4de Joh.PIolIeman f 330 5de J. v. 't Geloof f 455 6de D. Gestel Pz. f1000 7de C. Vroegindeweij f 950 8ste O. Vroegindeweij f 210 Totaal f3775 Weerbericht. Marktberichten. Voor de vele bewijzen van deel neming ondervonden bij bét overlijden van mijn innig geliefde Echtgenoote en der kinderen 'zorgvolle Moeder, Behuwd en Grootmoeder Mej. JANNETJE BOELAARS betuigen wij onzen harteiijkeia dank 7134 Uit aller naam. G. TANIS. Ouddorp, 13 Juni 1913 Er biedt zich aan, om dadelijk in dienst te treden een HUISHOUDSTER P. G. tusschen de 30 a 40 jaar, van goede getuigen voorzien. Brieven worden ingewacht onder No. 7121. Bureau van dit blad. Mevrouw A. A. MLJSKolff, Lange Weg, Sommelsdijk, vraagt tegen 1 Augustus 7126 een nette Om terstond in dienst te treden wordt gevraagd een zindelijke Leeftijd 50 jaar, Prot. Godsdienst, bij man alleen, kleine Landbouwer. Brieven onder No. 7127, Bureau van dit blad. Terstond gevraagd een bij P. C. VAN DONGEN, Mr. Schilder, Oude Tonge. 7135 of HALFWAS» bij JOH. KOSTEN, Bakker, Straatdijk, Dirksland. 7128 Door samenwerking van Rijderij, Flakkeesche Sportvereeniging en Rijderij Commissiefeesteu S913 wordt de inschrijving opnieuw opengesteld tot 15 Juli I9S3 bij den Secr. Penn. P. DE MOOIJ, te Sommelsdijk. Inieggeld blijft f 2.per nummer. 7137 Mie Commissie» mer, niet worde verstaan den heer L. van Groningen Hz. Stationsweg. Stad aan 't Haringvliet. De uitbagge ring van kaai en haven in deze gemeente is opgedragen aan K. F, Bons te Slie- drecht. Den Bommel, Voor belanghebbenden geldt, dat de afzonderlijke jachten op wa terwild zullen worden geopend op Zater dag 19 Juli a.s. De verkiezing van 2 leden van den Gemeenteraad, wegens periodieke aftreding van de heeren Jan Mijs en P. G. Jacobs, zal plaats vinden op Dinsdag 24 Juni a.s. Cultuur nieuwigheid De vele regens, die aan het uitgewiede onkruid onmiddellijk weer een nieuwe groei bezorgden, hebben sommige landbouwers doen besluiten, het onkruid door middel van een hooihark los te werken. Nieuwe Tonge. Zaterdagmiddag "liep de vrouw van J. O. met haar kind in het Korteweegje te wandelen. Op een gegeven oogenblik wist zij het wakend moederoog te ontsnappen, en rolde van het graskantje in de sloot, hoewel de moeder er direct bij was, had de schrik haar zoodanig be vangen, dat de hulp van C. v. B. die daar juist aankwam noodig was om moeder en kind er u;t te helpen. Maandagavond werd door den om roeper bekend gemaakt dat er een zijn portemenaie had verloren, waarin f12 zat benevens een sleutel. Het is echter nog niet bekend of de vinder is opkomen dagen. Heden ochtend om half zeven brak een brand uit in de schuur van den heer Rosmolen onder deze gemeente, w elke schuur geheel afbrandde. Zooals we nader vernomen hebben, kwam een kalf in de vlammen om. Nadere berichten ontbreken. Oude Tonge. Alhier is opgericht de vereeniging van vee- en varkenshouders, »De Eendracht*, met aanvankelijk 80 leden. Het doel isgezamenlijken aankoop van Vee- en Varkensvoer. Het bestuur bestaat uit de heeren Jan de Vos Cz., Voorzitter; H„ Berk, Secre taris-Penningmees'er r J. Prince J, v. Zoest W. Los en B. v. Wezel bestuursleden. Door den heer A. d. Gast is een postduif gevangen, gemerkt aan de rechter poot 4011. - Op Tiengemeeten is het zoo druk met de werkzaamheden dat men Maandag avond alhier om volk kwam zoeken. Dirksland. Bij C. M. Grevenstuk is een Postduif gevangen, pootjes omringd met merk 0.1909 4903 M. 92. De in veiling gebrachte woor-en win keihuizen van W. v. d. Heyden zijn afge mijnd door D. Mooiaard alhier voor 447°.—. Herkingen. Door de Ant. Rev. Kiesv, al hier werden Maandagavond 1.1, in hare ver gadering bij aclamatie tot candidaten voor leden van den Gemeenteraad gesleld de Heeren Jb. v. d. Velde Johz. (aftr.) en M. Lokker. Laatsgenoemde in de vacature Munters die niet meer in aanmerking wenscht te komen. Op Woensdag 2 Juli a.s. des nam. 12,30 uur zal te Middelharnis gelegenheid bestaan voor hen die krachtens Art. 31 der Landweerwet kunnen worden ontheven van verderen dienstplicht. Alsdan moeten alle wapenen, kleeding enz. worden inge leverd. Goedereede, Een afschrift van het pri mitief kohier der Hoofdelijken omslag, voor het dienstjaar 1913 ligt vanaf 6 Juni tot 6 November ter Gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage. Het onderzoek van verlofgangers der Nat. Militie, voor deze gemeente zal plaats hebben 25 Juni e.k. des voorm. ic>y2 uur in de Openbare School te Ouddorp. De gewone jaarlijksche collecte voor den gewapecden dienst langs de huizen zal gehouden worden den i8en Juni a.s. De 22 jarigen K. v. d. W. die bij na 6 weken geleden, door een paard een been zwaar werd gekneusd, en nog niet was genezen, heeft datzelfde been nu ge broken en zal wederom een heele tijd rust moeten nemen voor hij volkomen is hersteld. Toen vrouw N. Donderdagavond, even in het achterlokaal, naar het petro leum-kookstel ging zien, stond het in lichte laaie. Daar haar man niet thuis was, riep ze een buurman die door zakken en een kleed er op te werpen de hoog opslaande vlam uitdoofde, Toen P. S. Zaterdag per fieis door de gemeente reed, kreeg hij op eens een Knak in zijn lendenen, dat hij op de straat neerviel en naar huis moest worden ge dragen. Openbare Gemeenteraads Vergade ring op Maandag 16 Juni des v.m. 10 uur. Aanwezig alle leden. Den heer J. C. Baumann, Burgemeester opent de vergadering en verzoekt den Secretaris de notulen der vorige vergadering voor te lezen, die voorgelezen zijnde onver anderd worden vastgesteld. Worden voorgelezen ingekomen stukken.- Is ook ingekomen een schrijven van de Maatschappij tot bouw en exploitatie van gemeente bedrijven waarin nader uiteenge zet wordt het lang wegblijven der 2 haven lichten. De voorzitter stelt voor dit voor kennis geving aan te nemen. Conform besloten. Een schrijven van den heer J. G. C. de Groot gewezen hoofd der 0. L. School alhier, tot afschrijving van 7/12 Hoofde lijken omslag en Hondenbelasting B. en W. stellen voor de helft Hondenbelasting en 7/12 van den Hoofdelijken omslag af te scbrijven. Conform besloten. Een schrijven van bovengenoemde, inhou dende verzoek om eervol ontslag als lid van de Commissie tot wering van school verzuim. B, en W. stellen voor hem eervol ontslag te verleenen. Conform besloten. Wordt voorgelezen, de wijziging van de verordening op de volksgezondheid. Conform besloten. Is ingekomen een schrijven van den heer J. W. Leenhouts, Onderwijzer aan de O. L. School alhier die wegens zijn vertrek naar Dordrecht met ingang van 1 Augustus eervol ontslag vraagt als zoodanig. B. en W. stellen voor hem met ingang van 1 Augustus eervol ontslag te verleenen. Conform besloten. In verband met een genomen Raadsbe sluit in de vorige openb. verg. om den grond aan de N, zijde der gemeente te laten aanleggen voor straten en pleinen, wordt voorgesteld een bouwverbod te maken, een ontwerp besluit ter inzage te leggen. Con form besloten. B. en W. stellen voor aan P. Baart een gratificatie te geven groot f 120 voor het dienstdoen als Gemeenteveldwachter over een tijdvak van 1 Maart tot 1 Juli. Con form besloten. Vervolgens deeld den Voorzitter mede, dat B. en W. een onderzoek hebben inge steld naar de brandweermiddelen en doet hiervan verlag aan den Raad. De Voorz. deeld o.m. nog mede dat een circulaire is ontvangen van 't Gem. biztunr van Schie dam, vermeldend dat daar gewone brand spuiten te koop zijn, aangezien de gewone brandspuiten aldaar worden vervangen door stoombrandspuiten. Den Voorzitter stelt voor 't rapport terug te zenden naar B. en W. die daarna een onderzoek zullen instellen bij B. en W. te Schiedam, teneinde van dat onderzoek aan de Raad dezer ge meente, rapport uit te brengen. Comform besloten. Verhuring van het ziekenhuis De Commissaris van de KoniDgin heeft benoemd tot Rijksveldwachter alhier, Jansen, thans politie te Rotterdam. De Gem. veldwachter zal met ingang van 1 Juli a.s. in dienst treden. In verband met deze benoemingen be sluit den Raad, het ziekenhuis aan de Gem. veldwachter te verhuren voor dezelfde prijs als vroeger de Rijksveldwachter Hamelink het huurde, dat is voor" f 70 per jaar. Het wordt de Gem. veldwachter ver huurd voor onbepaalden tijd met opzegging van een maand. Conform besloten. Verhuring van een gemeentehuis be woond door Trommel. Na langdurige discusies wordt conform besloten het huis te verhuuren aan Trom mel voor f 2,25 per week. „Per week af te huren". Wordt vastgesteld 't Kohier Hondenbe- belasting. Conform besloten. Dan wordt de Raad geschorst tot heden avond 6 uur tot vaststelling van den Hoofdelijken omslag. Niemand heeft iets voor de openbare vergadering, zoo dat de Voorz. de vergadering sluit De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur. "Wil s.v.p. het volgende een plaats geven in uw veelgelezen blad. In „Onze Eilanden" van Zaterdag 14 Juni 1.1. komt o-rn. voor een stukje met het opschrift „Het vierde gebod". Daarin wordt melding gemaakt dat indeR. K. Kerk te Oosterbeek door pastoor Vossenaar zou gezegd zijn, dat door hem op de catechismus aan de kinderen zou gezegd worden, dat zij het vier de gebod niet in toepassing behoefden te brengen wanneer hnn ouders hun bevolen de Openbare School te bezoeken. De kinderen moesten dan gehoorzaamheid aan zulke ouders weigeren. Openlijk, zoo schrijft de Redactie, wérd dus van den kansel verkondigd dat voor sommige kinderen het „Eert uw vader en moeder opdat uwe dagen verlengd worden io het land, dat de Hesre ,uw God, geeft," niet meer geldt. Redactie van „Vooruit en „Onze Eilanden" mag ik U hier even vragen of dit met het vierde gebod wel iets uitstaande heeft? Immers het vijlde gebod spreekt van „Eert uw Vader en uw moeder enz." En dan ten tweede Redactie, indien het zoo eens voorviel dat een kind niet langer de Open bare School wilde bezoeken, maar zich gedrongen gevoelde over te gaan naar een Christelijke School, is dan voor zulke kinderen op dit punt het vijfde gebod wel geldig? ik verwijs U bierbij naar de woorden van oc zen Heiland die ge vindt opgeteekend in Mattheus 19: 29. En wear U Redactie; van „Vooruit" an hier spreekt over het vierde gebod, wat zeer zeker van U een vergissing is, waar het vijfde gebod bedoeld wordt, toch klimt bij mij en* zeer zeker ook bij velen wel de vraag op „zouden de concentratiemannen, die in deze dagen zoo vroom en zslvend kunnen spreken over de be langen der Ned. Herv. Kerk wel weten hoe het vierde gebod luidt." Als wij dan weten, dat 1.1. Zondag 15 j uni door de Vrijzinnigen te Dordrecht een Landdag is gehouden op het voetbalterrein waar verschillende sprekers optraden, ook de candidaat der concentratie, en waarop het terrein een ververschingatent was geplaatst en een Hu ziekcorps niet ontbrak, zoo vraag ik U,Redactie, is dit op Zondag geoorloofd? Kan en mag dit volgens het vierde gebod? Ziedaar Redactie van „Vooruit" een kort woord, 't welk mij van 't hart moest. Er rest, mij nog en slotte een enkel woord aan de schrijver van het ingezonden stuk in hetzelfde nummer van een kiezer en toehoorder van Ds. Hogerzeil's rede te Middelharnis. Waar hij zoo verachtend spreekt over de rede van Ds. Hogerzeil, ais zon hij een debater met knnDen antwoorden, zoo wil ik hem even hier mededeelen, alsdat Ds. Hogerzeil in het District Dordrecht is opgetreden en daar zijn tegencan- didaten heeft uitgenoodigd te komen debatteeren. De caudidaat der concentratie heeft toen getele grafeerd, dat hij verhinderd was te komen. En om nu den eandidaat der concentratie nog maals in de gelegenheid te stellen te debatteeren treedt Ds. Hogerzeil heden (Maandag) avond nogmaals te Dordrecht op. Wel een bewijs dus dat Ds, Hogeizeil heusch niet bang is te debatteereD, en ook zeer zeker een debater wel zal kunnen beantwoorden. M. de R. ik betuig U mijn oprechten dank voor de plaatsing. J. VAN ZIELST. Alblasserdam, 16 Jnni 1913. Sommelsdijk, 16 Juni 1913. Aan den lieer Redacteur en uit gever der Maas en Scheldebode" te Sommelsdijk. Verzoeke zeer beleefd een plaatsje voor onderstaande in Uw blad. In Uw Courant van Zaterdag 7 Juni 1913 tweede blad, lees ik onder plaatse lijke berichten van Sommelsdijk Dat door C. Bakker, op den Stationsweg, een zoogenaamd stekelvarkentje is gevan gen. Nu is de bedoeling van dit stukje het publiek er op te wijzen, ter voorkoming van onaangenaamheden. Deze insectenetende zoogdieren „de Egel", (Erinareus eropaeus) is beschermd, en te allen tijde wordt geacht nuttig te zijn voor landbouw of houtteelt. Art: 1 der wet op de bescherming van diersoorten nuttig voor landbouw of hout teelt zegt Het is verboden in het wild levende zoogdieren, of vogels nuttig voor land bouw of houtteelt, te vangen, te dooden, te vervoeren, te koop aan te bieden, te verkoopen, af te leveren, of ten verkoop of ter aflevering in voorraad te hebbeni Neemt dus alle deze hoogst nuttige diertjes in bescherming, laat hun leven en in vrijheid, men voorkomt daardoor ook bovendien, de kans van straf op te loopen. Onder dankzegging voor de verleende plaatsruimte. U Dw, Dn. D. Op onze eerste vergadering der feest commissie werd door een commissielid voor gesteld de paardensport op 't program te plaatsen. Schoon en ringrijdenen bij voldoende deel name (harddraverij van paarden onder den man), hetwelk met algemeene stemmen werd aangenomen. De paardensport op Flakkee is nog in 't begin van ontwikkeling, en nu vond de feestcommissie van het te vieren onafhan- kelijkfeest het een goede gelegenheid om de Flakkeesche paardenliefhebbersin staat te stellen zich met elkaar te meten eD het publiek te toonen, dat Flakkee met zijne paarden voor den dag kan komen. De prijzen zullen bestaan uit luxe voor werpen en diploma's voor de Schoon eu ringrijderij en (geldprijzen voor de harddra verij). Daar echter het bestuur der Flakkeesche sportvereeniging reeds in deze richting had gewerkt en eveneens een Schoon en ring rijderij had uitgeschreven, werd door de feestcommissie aan haar het...verzoek ge richt- tot het beter welslagen dezer wed-1 strijden samen te doen smelten, waartoe in een vergadering der sub-commissie met den voorzitter der sportvereeniging werd besloten. De voorzitter der sportvereeniging nam daarna zitting in de Commissie, welke be staat uit de Heeren, P. van Oudgaarden Voorzitter. P. de Mooij, secretaris Penningmeester. Ch. F. Hóssen Voorr.uitvoerend Comité. J. Timmers S. Zeedijk, leden. De inschrijvingen zullen opengesteld wor den tot 15 Juli, eu moeten ingeleverd wor den bij den heer P. de Mooij te Sommels dijk Secr.-Penningme'ester onder bijvoeging van twee gulden inleggeld voor elke in schrijving. Schrijf vooral ook in voor de harddra verij. De secr.- penningmeester is gaarne bereid tot het geven van nadere inlichtin gen. Met dank voor de plaatsing. De Feestcommissie. GOEDEREEDE. Vanwege den sterken wind moesten de Noordzeevisschers Dinsdag wederom de haven kiezen, zoodat bijna niets werd ver diend. Op Woensdag 18 Juni 1913 te Dirksland ter herberge van O. de Bruin aislag, 's avonds ten 6'/j uurvan een huis met schuur,tuin, ërt en giond en dijkbouwland, te Dirksland, aan den Geldersohendijk, kad. Sectie C. nos. 115,684,690, 691, 705 en 707 te zamen groot 1.36.66 Heet. (2 G. 293 R. V. Maat.) in perceeien en in combi natie, bewoond geweest door A. de Reus. -"Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 18Juni 1S13 des namid dags 2 ure te Qoltgensplaat op de hofstede van J. vau der Bol van paarden en land bouwgereedschappen. Deurwaarder GROE NENDIJK. 7122 Vrijdag 20 Juni 1913 's voormiddags 9 uur te Stellendam in het logement van Troost, van verschillende perceeien klaver- en gras gewas te velde, in den Adriana-, Een dracht-, Scharrezee- en i. oolder en in den polder Nieuw-Stellendam onder Stel lendam. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 19 Juni 1913 des avonds 7,30 uur in het logement Holieman te Nieuwe Tonge voor de Coöperatieve Zui velfabriek 2De Hoop« te Nieuwe Tonge inzet van een huis met schuur en erf te Nieuwe Tonge aan den Kerkring. Notaris VAN BUUREN. Vrijdag 20 Jnni inzet en Vrijdag 27 Juni afslag telkens 's namiddags 5 uur te Goedereede iu het Logement „de Gouden Leeuw". 0.81.21 HA.-l G. 230»- R. V. M. tuinland te Goedereede in Oud Westerloo, nabij de Groenmarkt in 12 perceeien en in combinatiën en 0. 17.59 H A. 115 R. V. M. in erfpacht uitgegeven grond liggende als- voren, in 6 perceeien en in combenatiën, ten verzoeke van de erven van wijlen Mevr. de Wed. Mr. G. J. Goedkoop-Krabbe no tarissen Mr. G. A. P. BAX te 's Gravenhage en P. T. VAN DEN BERG te Goédereede. Op Vrijdag 20 Juni 1913, 's avonds 6| uur, te Dirksland, ter herberge van H. van den Doel, van het Hooigras, wassende op het Kraaijesteinsche Gors, nabij de Buiten haven van Dirksland, in 10 perceeien, ten verzoeke van den Heer C. Veth te Bunnik. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Vrijdag 20 Juni 1913 des nam. 2 uur in het Hotel. Meijer te. Middelharnis van ruim 25 H.A. best grasgewas te velde op het bekade Buitengors vóór den polder Westplaat-Flakkee onder Sommelsdijk en zulks iu perceeien van 0.90.00 H A. of 1.30.00 H A. (2 a 3 gemeten ten verzoeke van den WelEd Heer E. van der Gijp-Ba- rendregt te Dordrecht.Notaris VAN BUUREN. Zaterdag 21 Juni inzet en Zaterdag 28 Juni afslag, telkens 's avonds 6 uur te Ouddorp in het logement van Akershoek van een huis met schuurtje, tuin, erf en bouwland te Ouddorp nabij het dorp op de zoogenaamde Koude grond kad. Sectie B no. 835, 836 en 959, groot 76-65 aren of 1 gemet 201 roeden V. M. in drio perceeien en in combinatiehet hnis is direct te aanvaardenten verzoeke van den heer Pieter Bakelaar Johsz. te Oud dorp. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 26 Juni 1913 des avonds 7,30 uur in het logement van Paasschen te Nieuwe Touge voor de Coöperatieve Zuivelfabriek »De Hoop« aldaar afslag van een huis met schuur en erf te Nieuwe Tonge aan den Kerkring. Notaris VAN BUUREN. Zaterdag 28 Juni 's avonds 6-) uur te Ouddorp in het Logement van Akershoek van verscheidene perceeien grasgewas en naët onder de gemeenten Goedereede en Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. Op Maandag 30 Juni 1913 des nam. 3 uur in het Hotel Spee te Sommelsdijk inzet van eu op Maandag 7 Juli 1913 terzelfder plaats en ure afslaga 4 perceeien bouw land in den polder het Oudeland vaD Som melsdijk samen groot 7.66.50 H.A. (18 gem. 276 roeden Somm. maat); b2 perceeien bouwland, rietland en water in den polder de Westplaat gem. Sommelsdijk, samen groot 3.74.30 H.A. (8 gem. 237 roeden Rijnl. maat) en c. 8 perceeien bouwland in den polder Oud-Kraayer, gem. Melissant samen groot 9.25.40 H.A. (20 gem. 46 roe den Voornsche maat) ten verzoeke van den Weledelen heer W. Pronk te 's Gravenhage. Alles nader bij notatiën omschreven. Notaris VAN BUUREN. MIDDELHARNIS, Naar men ens mededeelt komt de heer Roelofs alhjer, onderwijzer aan de O. L. schooi voor op de voordracht als onderwijzer aan voornoemde School te Amsterdam. Verwachtingen tot den avond van 18 Juni. Zwakke tot matige zuidoostelijke tot zuidelijke wind. Licht tot halfbewolkt. Droog weer behoudens kans op onweer, vooral in het zuiden en westen. Aanvankelijk nogwarm OUDE TONGE, 16 Juni. Eigenheimer aardappelenf 2.f 2.10 poters0.43 0.50 Bravo's aardappelen3.3.10 poters0.60 a 0.70 Handel slap. PER TELEGRAAF. Botterdam, 17 Jnni. Aangevoerd Vee. 42 Paarden, 0 Veulens, 0 Ezel, 1082 magere Runderen, 492 vette Runderen, 200 vette Kal veren, 553 nuchtere Kalveren, 0 Graskalveren, 0 Schapen of Lammeren, 3 Varkens, 112 Biggen, 4 Bokken of Geiten. v PRIJZEIf PER KILO. Koeien en Ossen vêh/ITJ^P 4H'*tA Stieren 0,28 0,38 a. O,—. Kalveren 0,475 0.50sa 0,55. PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 160 a 320 Kalfkoeien f 175 a 350 Stieren 160 a 380 Pinken 130 a 150 Graskalv. a 0— Vaarzen 175 a 200 Paarden 160 a 350 Siachtpaarden, 80 a 130 Pok nuchtere Kalveren 1 18.— a 28.—. Slacht 12.— a 18.—. Biggen 13.a 17.50. per week 1,75 a 2, Handel vet flauw, mager redelijk. Boter. Aangevoerd: 82 7vaten. Vl6 190 stukken a 7, kilo. Prijzen: le kwal. 55, 2e kwal. 51, 3e kwal.48ct. Voor stukken werd besteed a 7, kilo 70 a75ct. Eieren. Aangevoerd 67497 stuks. Kippeneieren f 3.65 a 4.95 per 100 stuks. Eendeneieren 4,35 a 4,— Ganzeneieren 11,50, a 0, Kalkoeneieren 8,50 a 0,— Amsterdam 16 Juni 1913. Ingezonden door JAO. KNOOP, Commissionair in aardappelen, AMSTERDAM. Telefoon 7833. Laagste prijs Hoogste prijs, per Heet. per Heet. Zeeuwsche bonten f 0, a 0. blauwen 0.a 0. öpuische eigenheimers 0.a 0. Flakkeesche 0, u 0. Drentsche „0. a 0. Geldersche Blauwen „0. a 0. Friesche borgers 1.50 a 1.75 blauwen 2.50 a 3. Eigenheimer poters 0.a 0. Blauwe 0.— s 0,;*- Oonie „0,a 0. Andijker Muizen „5.30 a 5.80 kleine 3. a 3, 60 Blauwen „.0. a 0. Beverweker zand ,5. a 0. Bravos 5.20 a 5.80 Westlandsche ronde „0.— a 0. Schoolmeesters o- a Hiilegommer zand 0. a 0. Eriesche Muizen „0. a 0. Drentsche zand eigenh. „0. a 0. Oude Malta, per 100 kg. 0.a 0. Nieuwe 100 11.— a 12. IJpolder Boyer 0.a O. SS" M. Uttr AH) ütoojjsmtï ,u TERSTOND GEVRAAGD

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 3