ZOMER TE KOOP Invoer Belgische Fokmateriaal. G. ENGELMAN ZOON, HET IS WAARLIJKNIHTDÜUR! Ii Katoen, Litre ei Liien. Advertentiën. Reclames Mededeelingen enz VOOE DEN ONDËHRüK Tevredenheidsverklaring BOUWKNECHT ZES SCEILDEESEUECHTS BAKKERSKNECHT Belgisch Fokmateriaal, P 7. SGïïïLVEff, Oude Tonge, Boezemsingel 212, Botterdam, (20 Cents per regel.) IS EEN WASCH ECHTE DE MEEST GESCHIKTE! Plaatselijk Nieuws. Sommelsdijk. Door de bakkers al hier is het tarwebrood van 15 op 16 ct. per k.g. verhoogd, Middelharnis. Op Donderdag 12 Juni 's avonds 7 uur, hoopt in de Zondag school op te treden ds. H. C. Hogerzeil met 't onderwerpRechts of Links. Stad aan 'I Haringvliet. Op 9 Ju,' a.s. zal alhier de stemming voor den ge meenteraad plaatshebben. Twee leden (nb.) treden af. Nieuwe Tonge. Bij de gehouden keu ring te Oude Longe zijn er 3 voor den Militaire dienst ongeschikt verklaard, en 1 heeft er vrijstelling wegens broederdienst zoodat van de twaalf die zich hebben aan gegeven acht aan de loting zullen deelne men. Dirksland. Op de Donderdag j.l, ge houden Paardenmarkt werden aangevoerd, 141 Paarden 1 o Hitten en 7 veulens. Han del ging vlug tegen dure prijzen. Melissant. De vorige week had de echtgenoote van J. v. d. Zande het onge luk te vallen en eeu pols te breken. Gevonden Voorwerpen. Poslerijeu. Geuieugd Nieuws. Burgerlijke Stand. Kerk eu School. Godsdiensloeleniiagen. De Foiulsentuarkt. Weerbericht. Marktberichten. JOH. DONKERSLOOT Jr. K. C. VAN KEMPEN Wd, die namens wederzijdsche familie hun nen hartelijken dank betuigen, voor de blijken van belangstelling bij hun huwelijk ontvangen. 7100 Hedenmorgen .behaagde het den Heere van leven en dood van onze zijde weg te nemen onze geliefde Vader, en Groot vader den Heer 7117 1. W. YAN KEMPEN in de ouderdom van 75y2 jaar. Mosselman, en Kleinkinderen. Oude Tonge, 5 Juni 1913. Heden overleed te Rockanje na een kortstondig lijden in den ouderdom van 59 jaren onze geliefde Echtgenoote, Moe der en Behuwdmoeder 7115 JANNETJE BOELAARS. J. TAN1S Ouddorp, 4 Juni 1913. Voor TERSTOND GEVRAAGD een ongehuwde of flinke JONGEN om liet ploegen enz. te leeren. 7087 Franco brieven, onder letter R. aan het hulppostkan-oor Zuid Beijerland. Terstond gevraagd Ook kunnen zich HALF WASSEN aanmelden bij G. TANIS Mr. Schilder te Ouddorp. 7082 ZOO SPOEDIG MOGELIJK een aankomende gevraagd bij J. VINK, Ouddorp. 7092 een beste Uitten kar met kap. Adres Wed J. KURVINK, Ouddorp. Ondergeteekenden belasten zich met den aankoop van voorzien van Certificaat d'Orgine. Inlichtingen geven beide ondergetee kenden. Bestellingen zoo spoedig moge lijk gewenscht. H. v. D. MAST, Bleiswijk 7110 J. DE REUS, Oud-Beierland. Goedkoopst adres van onder Controle R. L. P. Agent voor Stellendam en omstreken P. NEDERV ELDvoor Zuidzijde Den Bommel L. VERKERK Rz. 7094 Mn. DentiMes. ft Speciaal voor Kunsttanden en Gebitten. Gevestigd 1872. DE BURGEMEESTER der Ge meente Oude Tonge brengt ter open bare kennis, dat bij besluit van den Raad dier gemeente van 7 Mei 1913, terreinen aan de Noordzijde van de kom der gemeente zijn aangewezen voor den aanleg van straten en een plein. De desbetreffende stukken liggen voor een ieder op de Gemeente Secre tarie ter inzage. Oude Tonge, den 4 Juni 1913. De Burgemeester voornoemd, 7114 BAUMANN. en arm lever ik mijne naaimachines door geheel het land op wekelijksche en maandelijksehe afoet Ung. Oude machines wordei» ingerui.d. Inrichting voor reparatie. Voor 14 gld. een nieuwe handuaaimachine. BOERENLEENBANK „OUDDORP." De Bank leent gelden aan leden tegen 4V2 'sjaars. Zij neemt gelden op tegen 3 'sjaars, ook van niet-leden. Voorschotten kunnen dagelijks wor den aangevraagd bij een der leden van het bestuur. Kantooruren: Donderdag 12 en26 Juni, 's namiddags van 2—4 uur, ten huize van den Kassier 6297 J. liKLLN P»., Ouddorp. Hij zeept en scheert de gansche kluit, Hij neemt ze weg èn baard èn hiffd. Want wat zei de heer Patijn? Als hij voor 't geld zorgen moest, zou hij niet opzien tegen een algemeene pen sioenbelasting. Dan zou hij van alle Nederlanders tus- schen 16 en 70 jaar, dus ook van de ar beiders, dus ook van de laagste loonen, vragen b.v. f 1.50 per jaar en voor man en vrouw b.v. f 2.50 per jaar. Daar kregen ze dan ouderdomspensioen voor. Als ze zeventig jaar zijn. Als ze dus volgens Roodhuyzen, 'n »dooie« zijn. En dan zou de heer Patijn voor een invaliditeitspensioen nogeens apart premie heffen Van den arbeider, wel Ie verstaan Ziedaar den politieken scheerwinkel. Met zijn bij-den-neus-nemerij Talma wil de laagste loonen 'n dub beltje laten betalen. Als premie. Schandelijk roept de vrijzinnigheid. Patijn wil ze 't in centen laten betalen. Eerst viji centen voor de pensioen-belas ting en straks vijf centen of meer voor invaliditeit. En nu is alles in orde Geen wonder, dat Troelstra dadelijk op vloog en dat »Het Volkc zeiHoudt die vrijzinnigen in de gaten 1 Ja, ze kunnen er wat van maken, die heeren Links! Premie .gij moogt er vrijmoedig op smalen, Wij laten den arbeider belasting betalen >Onze Courant.« „Alles wat ik bezit, wil ik geven aan hem die mij kan genezen I" zoo spreken zij die sedert langen tijd lijden, die nutteloos een menigte ge neeswijzen hebben beproetd en die de lust tot leven hebben verloren. Wij vragen hen zooveel niet en onze Pink Pillen kunnen hen genezen, zooals zij reeds vele zieken genezen hebben die hunne genezing onmogelijk achtten. De koop van twee of drie doosjes Pink Pillen zal hen zeker niet arm maken en die ktronen hen zooveel goed doen als zij zelfs niet vermoeden. Madame Soutoul. Mad. Marcelle Soutoul, een onzer zieken die te Nlmes (Gard, Frankrijk) woont, rue Fléehier 25, zou veel gegeven hebben om de genezing te verkrijgen die de Pink Pillen haar hebben ge geven. Twee doosjes Pink Pillen zijn voldoende ge weest ter genezing van deze zieke die sedert zeven maanden sukkelde. Erken dat het terug vinden van de gezondheid voor de prijs van twee doosjes Pink Pillen, waarlijk niet duur is. „Ten gevolge van een moeilijke bevalling, schrijft Mad. Soutoul, ben ik bloedarm geworden en gedurende zeven maanden leed ik zoo dat mijn leven een pijniging was. Ik had de voor geschreven geneeswijzen gevolgd, maar zonder uitslag en ik geloofde mij op 21 jarigen leeftijd verloren. Ik leed, ik was treurig en weende altijd. „Men heeft mij geraden uwe Pink Pillen te nemen en ik heb twee doosjes gekocht. Het is niet te gelooven. maar bet is toch zoo, en alle personen die mij kennen, kunnen het ge tuigen, dat het gebruik dier twee doosjes vol doende is geweest om mij te genezen. Van de eerste dagen der behandeling af, voelde ik mij beter en sterker, door dat ik meer eetlust had en zoo ben ik weer vroolijk geworden. Sedert ik uw Pink Pillen heb gebruikt, ben ik gezond en heb ik mijne schoone kleur en al mijne krachten weergevonden. Vele zieken zullen van meening zijn dat hunne gezondheid wel een zoo geringe uitgave waard is. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f 9 per zes doozen, aan het Generaal Depot der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22-huis te Amsterdam. Voor Goedereede en Overflakkee de Fa. DIJKEMA DOORNBOS te Sommelsdijk, en in alle goede apotheken en drogisterijen. «KOOTJE VOORRAAD. Door de gemeentepolitie is tegen1 een tweetal personen proces-verbaal op gemaakt wegens het werpen van vuilnis op den Westelijken Achterweg. Overzicht van de in dit jaar te hou den verkiezingen. Vrijdag, 13 Juni Stemming Prov. Staten. Dinsdag, 17 Juni Stemming Tweede Ka mer. Dinsdag 24 Juni, Candidaatstelling Gem. raad. De zoonoodig te houden herstem ming voor de Prov. Stalen zal plaats heb ben op Maandag, 23 Juni, voor de 2e. Kamer op Woensdag, 25 Juni, en de stem ming en herstemming voor den Gemeen teraad resp. op Vrijdagen, den 4 en 11 Juli a.s. Niemand van Rechts blijve achter entree is vrij en debat evenzoo. Zegt 't voort. Op 18 Juni a.s. zal de gewone jaar- lijksche collecte voor den gewapenden dienst der Nederlanden langs de huizen plaats hebben. Dinsdag had de landbouwer J. J. N. het ongeluk een klap van een stier tegen zijn been te krijgen waardoor dit lichaams deel ernstig werd bezeerd, geneeskundige hulp was noodzakelijk. Den eersten Juli a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de politie agent den heer C. Reevers alhier in functie is getreden. De miliciens der Landweer. Izaal: van Zielst, Frans van der Schenk er Klaas Schilperoord zijn opgeroepen om den 2e Juli des nam. om half een in de bewaar school aanwezig te zijn om hun kleeding en wapenen in te leveren. Onzê vroegere dorpsgenoote Mej. A. L. Kolf komt voor op de voordracht voor onderwijzeres aan de O. School te Helle- voetsluis. Door den zoon van C. Bakker is Donderdag aan de staiionsweg een z.-g, stekelvarkentje gevangen. De ingeschrevene voor de Nat. mil. Vroegenindeweij, die wegens ziekte niet bij de keuring aanwezig kon zijn is te huis onderzocht en voor den dienst ongeschikt verklaard. Thans zijn 5 personen van de 18 afgekeurd. Over eenige dagen zal langs de huizen de gewone jaariijksche Collecte voo/ den gewapenden dienst worden gehouden, (Krasse oudjes:) Dezer dagen kon men den 91 jarigen Hamete nog ijverig juin zien wieden, terwijl zijn oogen hem daarbij nog uitstekend diensten bewezen en hij het onkruid nog best kon onder scheiden. De 93 jarige J. v. der Schenk zag men nog met lust het houweel han- teeren. Naast deze mogen we ook den oud landbouwer M. den Boer niet vergeten die ook de 90 is gepasseerd en van den mor gen tot den avond nog allerhande werk zaamheden verricht. Op Dinsdag 24 Juni a.s. zal de ver kiezing (candidaatstelling) plaats hebben van drie leden van den Gemeenteraad, wegens periodieke aftreding van de Heeren L. van Beek, J. Keur en T. Kooman. Door stemgerechtigde Ingelanden is tot Gezworen van den polder Oud Meiis- sant herkozen D. Soldaat. SOMMELSDIJK. Door P. Jordaan van Middelharnis is op het politiebureau, alhier, gedeponeerd: een roode zakdoek waarin zich de volgende kleedingstukken bevonden: 3 bonten ka toenen jakken, 2 schorten, 2 hemden, 1 blauwe zakdoek, 1 borstrok, 1 flanellen lijfje, gemerkt J. S. en 1 wollen doek, het geen door hem gevonden is aan den Oude- iandschendijk alhier. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Gedurende de maand Mei 1913 zijn al hier op hulp post- en telefoonkantoor be handeld telegrammen 42, gesprekken 102. telefoonoproepberichten 13. Het onweer van Vrijdag. Het blijkt dat het onweer, dat Vrijdag namiddag en -avond over verschillende stre ken van ons land heeft gewoed, heel wat slachtoffers heeft geëischt en op tal van plaatsen ook groote materieele schade heeft veroorzaakt. Te Roozendaal is zekere K. door den bliksem getroffen en gedood. Tijdens het onweer, dat Vrijdag bo ven Westelijk Noord-Brabant woedde, wer den in een weide onder Prinsenhage twee paarden gedood een van den paardenhan delaar Dibbets en een van den kolenhan delaar Nijs. Onder Prinsenhage werd de groote laudbouwersschuur van den land bouwer Renne getroffen; deze brandde ge heel af, doch het mocht de brandweer geluk ken de woning te behouden. Eveneens brandde, tengevolge van het inslaan van den bliksem, de hofstede van J. Kelders in den Beerpolder onder Dubbeldam geheel af. Een hengst en een stier konden nog gered worden. Het ove rige vee bevond zich in de weide. De Dub- beldamsche brandweer kon door den ter rein afstand geen tijdige hulp bieden. De schade wordt door verzekering gedekt. MIDDELHARNIS. Geboren Gabriël zoon van Neeltje Koudijzer Cornelia Arie z. v. Joliannis van Dongen en Arendje van der Tak; Geertje d. v. Klaas Vroegindeweij en Anthonia VolwerkCornelia z. v. Jan Eliza Donkersloot en Pietertje Maliepaard. Gehuwd: Job Mijs oud 26 j. en Elizabeth van Ea oud 27 j.; Berend Kleis oud 24 j en Maria den Boer oud 21.; Jan van der Slik oud 26 j. en Cor nelia Bom Oud 23 j. NIEUWE TONGE. GeborenPietertje d. v. Nicolaas van Alphen en Adriaantje Vreeswijk. Theodorus Hubertus z. v. Johannis Adam Rober en Cornelia Hartog. Ondertrouwd: Lieve van Bergen j. m. 26 j. en Maatje Clazina Verweij j. d. 25 jaar. Gehuwd: Bart Camphens j. m. 26 en Ange nietje van Alphen j. d. 21 jaar. Jacobus Leen* dert Waling j. ra. 26 en Dirkje Nuchteren j. d. 26 jaar. Aren Drooger j. m. 22 en Johanna Cornelia Breur j. d. 21 jaar. MELISSANT. Geboren: Geertje d. van Matheus Adrianus Doorn en Neeltje Keizer. Getrouwd: Hendrik Willem Koole, 24 j. jm en Jannetje Sarelse 21 j. jd. Officieel Gedeelte. Predikbeurten op Zondag 8 Juni 1913 Ned. Hervormde Kerk. Sommelsdijk, 'svoorm. 9,30 uur Ds. Westrik. Middelharnis, vm. 9,30 en 's av. 6 uur, Ds. Brui ning. Middelharnis, Evangelisatievm. 9,30 en 's av 6 uur dhr. J. Vroegindewei van Middelharnis. Stad aan 't Haringvliet, geen opgaaf ontvangen. Den Bommel, vm. en nam., doopsbediening, Ds. Emmen. Langstraat, geen opgaaf ontvangen. OoltgenBplaat, geen opgaaf ontvangen. Oude Tonge, vm. 9,39 en 's av. 6 uur Ds. Ver kerk. Nieuwe Tonge, geen opgaaf ontvangen. Herkingen, vm. Ds. Addink. Dirksland, vm. 9 en 's nam. 2 nur, doopsbedie ning Ds. Steenbeek. Melissant, v.m. en nam, Ds. Kroese. Stellendam, gesn opgaaf ontvangen. Goedereede, vm. 9,30 Ds. de Gidts. Ouddorp, geen opgaaf ontvangen. Ge/reformeerde Kerk. Middelharnis, vm. 9,30 en 's av. 6 nur Ds. Raman Em. Pred. te Doorn. Stad aan 't Haringvliet, vm. 9,30, en 's av. 5,30 unr Ds. Esselink. Den Bommel, vm. 9, 's nam. 2, en 's avonds 5,80 uur dhr. Goslinga, cand. te Schiedam. Ooltgeneplaat, vm. 9, en 's av. 6 uur Ds. Dekker. Melissant, vm. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Grullame van Rotterdam. Stellendam geen opgaaf ontvangen. Ouddorp, vm. 9, en 's nam. 2 uur Leeskerk, Gereformeerde Gemeente. Dirksland, vm., nam. en 's avonds Ds. H. Kieviet. Melissant, geen opgaat ontvangen. Herkingen, geen opgaaf ontvangen. Ooltgensplaat, geen opgaaf ontvangen. Vrije Gereformeerde Kerk. Oude Tonge, leeskerk. Doopsgezinde Kerk. Onddorp, geen opgaaf ontvangen. 30 Mei5 Juni. De afgeloopen overzichts periode heeft wederom geen levendigheid, ja achteruit gang, doen zien. De Amerikaansche waar den stonden geheel en al onder invloed van het aanste'len van een bewindvoerder over de St. Louis en San Francisco spoor weg Maaatschappij en verwekte ontstem ming voor de laaggeprijsde Spoorwegwaar den. De maatschappij stond voor het feit, zij op 1 Juni ruim 2y2 milioen gulden zou moeten betalen voor de dan vervallen Goudnotes en welk bedrag niet aanwezig was, terwijl de poging om een nieuwe leening* aan te gaan onder de tegenwoor dige omstandigheden onmogelijk bleek te 'zijn. Bij het beschrijven van Wallstreet's verloop, zijn er twee voorvallen dte onze aandacht vestigen, allereerst het blijven aanzeggen door de banken en het wei geren van beleeningen op laaggeprijsde en niet-dividend betalende Shares en tweedens de verklaringen van Mr. Lovett, betref fende de scheiding van het Union Pacific bezit aan de Southern Pacifiic aandeelen en behelst de volgende plannen A. de 126 millioenen dollars aandeelen Southern Pacific, zullen ten verkoop wor den aangeboden, door biedingen te vragen voor bedragen, tot prijzen naar bieders keuze en tot een minimum prijs. B Gemelde aandeelen zullen bij een Trust of bank gedeponeerd worden, die hierop geen stemrecht mag uitoefenen en da:rvoor zal ui geven niet-stemgerechtigde certificaten houders alzoo van deze papie ren, die biwijzen geen aandeelhouder bij de Union Pacific te zijn, zullen gerechtigd zijn, deze certificaten in aandeelen om te zetten. Beide plannen nu, zullen aan het Ge rechtshof ter al of niet goedkeuring worden onderworpen mocht er eventueel geen goed keuring op volgen, dan zullen de Shares in handen van een curator, aan te wijzen door het Hof, gesteld wordeD. Te begrijpen is het, dat vooral dit laatste punt, on uustig werd opgevat. Onze beurs was beslist flauw en de koersen toonden, in overeenstemming met New-York, belangrijke verliezen aan, verschillende industriëelen, als Steels, Amal- gamateds en Smeltings waren s'eeds in reactie. Ook spoor weg waarden maak'en 't niet beter, speciaal South Pacific en van de lichtere soorten Missouris, Denvers en Rock Island. *Over de geheele linie trad het publiek als verkooper op. Petroleumwaarden. Ook deze afdeeling heeft geleden onder denalgemeeuen druk. Koninklijken, zoowel als Geconsolideerden waren iu reactie De bijwaarden met het- zelde verloop, Rumeensche soorten flauw, zoowel voor Orions, als Internationale Rumeenen, Schibaieffs prijshoudend. Mijnwaarden. Voor de Indische soorten was weinig animo, een uitzonderingeven wel ontstond eu voor Oost Borneo, een en ander in verband met het aanboren van een oliebron. Rubberwaarden. In deze afdeeling be stond eenig aanbod op verlaagde prijzen, met gevoelig lagere koersen voor Amster dam Rubber en Deli- Batavia Rubber. Tabakken. Ook in deze afdeeling vielen gedwongen realisaties te bemerken, voor namelijk Medan, Senembah en Deli Maat schappij, moesten eenige procenten piijs geven. Staatsfondsen. Nederlandsche flauw, Buitenlandsche lusteloos. Geld op prolongatie van 27»3 pCt. Tot 't verstrekken van meer volledige inlichtingen omtrent Fondsen, zoowel spe culatief als beleggingspapier, verklaren wij ons gaarne bereid, zoowel ten onzen kantore te Sommelsdijk, als op onze zitdagen te Stad aan 't Haringvliet, Dirksland en Oude Tonge. Onze deposito-rente bedraagt thans met 3 dagen opzegging, 3-6 maanden, 37» pCt. 4 pCt. 12 maanden, I'VpCt. FLAKKEESOHE BANK. Sommelsdijk, 5-6-T3. Verwachtingen tot den avond van 6 Juni. Meest matige Westelijke tot Zuid-Wes telijke wind afnemende bewolking, weinig of geen regen. Iets zachter. Amsterdam 5 Juni 1913. Ingezonden door JAÜ. KNOOP, Commissionair in aardappelen, AMSTERDAM. Telefoon 7838. Laagste prijs Hoogste prijs per Heet. per Heet. Zeeuwsche bonten f 2.60 a 2.80 blauwen 2.30 a 2.80 Spuische eigenheimers „1.20 a 1.50 Flakkeesche 0. a 0. Drentsche 0. Geldersche Blauwen 0. Friesche borgerB 1. blauwen 2.20 Eigenheimer poters 0. Blauwe 0. tJonte 0. Andfiker Muizen 8. kleine „6. Blauwen 0. Beverwfiker zand 0. Bravos ,1.75 Weatlandsche ronde 0. Schoolmeesters 0- Hillegommer zand 0. Friesche Muizen 0. Drentsche zand eigenh. 0. Oude Malta, per 100 kg. 7. Nieuwe 100 11.— IJpolder Boyer 0. a 0. a 0. a 1.20 a 2.50 a 0. a 0. a 0. a 9.60 a 8. a 0, a 0. a 2.25 a 0. a 0. - a 0. a 0. a 0. a 8. a 12.— 8 0. Getrouwd EN Ooltgensplaat, 5 Juni 1913. Wedn. van Margrieta Willemije Kieviet. Namens de Familie. J. van kempen. p. c, van kempen. m. van Kempen- Uit aller naam. Voor de vele blijken van belangstelling zoowel van hier als elders ontvangen ter gelegheid van ons zilveren huwelijksfeest, betuigen wij ook namens onze kinderen onzen harte lijken dank. 7114 Jn. VAN DER GROEF Cz. en Echtgenoote. Dirksland, 5 Juni 1913. De wijze waarop de Algemeene Paarden- en Veever zekering-Maatschappij te 's Gra- venhage (De Oude Zwolscke van 1895) Dir. Linthout, de schade van mijn onteigend paard geregeld heeft, geeft mij aanleiding, alsook wegens hare billijke verzekerings conditiën, deze onderneming aan te bevelen. D. GEBUIJS Herkingen, den 27 Mei 1913. Agent de Heer S. M. v. d. Vlugt Som melsdijk. 7111 O -4 Spreekuren 10—5. K IV. VERMEULEN Hip straat 42 Rotterdam.

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 4