I if s De Bal kan-Oorlog IT 51 3 I Binnenland. Buitenland. Officieel Gedeelte. Plaatselijk Nieuws. Gemeenteraad. "tl' A I n I A* 4 ml H - trouwbaarheid goed uit. Maar, het gaat hen als twee kooplui op de markt, die gezamenlijk één zaak drijven. Ze schelden en razen op de prullewaar van hun buur man, om de koopers te lokken. Onderwijl wordt de boer bij den neus genomen. Hij koopt hetzelfde nl. een bedriegelijke waar. Want de rooien weten even goed als de liberalen dat zij hun ideeën evenmin kunnen uitvoeren. Zoo wordt er van deze zijde gesold met den werkman, en het eind is, dat er let- terlijk niets van sociale wetgeving komt. ïk hoorde nl. een «rooie* citaten voor lezen uit lang vervlogen dagen. Als onze lui geregeld zich hebben laten voorlichten door eigen bladen, hebben ze direct het leugenachtige kunnen opmerken, en daarmede hebben de verkoopers het crediet verloren, en houden de koopers hun geld in den zak. Een onnoozele hals die er invliegt. Er is maar één uitweg om tevreden ge steld te worden. Men steune nl. de candidaten der rech terzijde. De oogst staat opgeladen, en is gereed om binnengehaald te worden. Winnen de liberalen met de socialisten in bond, zoo zullen ze best mannen van geen politiek doorzicht nemen, opdat deze het opgeladen voer omverwerpen. Als ze deze daad hebben gedaan, loopeu ze als kwajongens weg, en geven aan Minister Talma de schuld nog bovendien. Geloof me, amice, dat gij het heel wat gemakkelijker zoudt hebben, wanneer in onze gezinnen de Christelijke bladen wer den gelezen. Heel wat kosten zouden worden gespaard. Thans moeten allerlei boekjes worden rond gebracht om de lui naar waarheid in te lichten. Zie er echter niet tegen op. Wie een leugenaar aan de kaak weet te stellen, doet een goed werk. Wie voor waarheid en recht in de bres staat, zal de over winning wegdragen, terwijl de bedrogenen later dubbel dankbaar zullen zijn. Mijn hart bloedt wel eens wanneer ik soms personen ontmoet die altijd verkeeren in een liberaal gezelschap of een courant van de rooien lezen. Ze komen onder den invloed, terwijl ze toch biddenLeid ons niet in verzoeking. Ik hoop dat deze verkiezingscampagne weer veler oogen mag openen voor het onware der linkerzijde, en de oprechtheid der rechterzijde, die metterdaad bewezen en betoond heeft, dat zij zoowel voor de geestelijke, als voor de stoffelijke zijde van de sociale kwestie een oog en hart hebben en gehad hebben. Ontvang mijn groet, MARNIX. Bij de NIJVERDALSCHÉ DRUKKERIJ en UITGEVERIJ te Nijverdal is ter perse om spoedig te verschijnen «GOD REDDE NEDERLAND. Gedenkschrift bij gelegenheid van het 100-jarige jubileum van Neerlands herkregen onafhankelijk volksbestaan. Aan zijn Landgenooten aangeboden door J. Kuipke.ï Het werk zal pl. m. 200 pagina's beslaan en verlucht worden met 52 illustra ties. De prijs zal zijn 1.Ook zal een volksuitgave verschijnen kostende 50 cents, verkrijgbaar in 6 afleveringen van 32 pag. a 10 ets. Voor uitdeelingen wordt deze prijs nog zeer verlaagd, zoodat bij getallen hetzelfde werk zelfs geleverd kan worden tegen 25 cents per ex. Te Utrecht had Zaterdag 31 Mei 1.1. in het Hotel des Pays-Bas, gepresideerd door den Heer J. E Scholten, de Algemeene jaarlijksche vergadering plaats van «Gro ningen*, Algemeene Onderlinge Maatschappij tot Verzekering van Paarden van Hooge Waarde, gevestigd te Groningen. Uit het Jaarverslag, uitgebracht door den directeur, den Heer P. P. Leopold, bleek, dat de Maatschappij in een bloeiende toe stand verkeert. Op 31 December 1.1. was voor een bedrag van f 3564930.aan paarden verzekerd. Voor 291 gestorven en onteigende paarden werd f 93941.60 uitge keerd, terwijl de reserve f 51734.32| bedroeg. In het thans verstreken tijdvak van 1913 werd voor ruim f 760.000.00 aan nieuwe paarden ingeschreven. Uit het rapport van de Commissie tot nazien der rekening en van den accountant, bleek, dat de administratie in orde werd bevonden, waarna de directeur van zijn gehouden beheer werd gedechargeerd. De aftredende Commissarissen, de heeren J. H. Knel te 's Gravenhage en E. R. C. L. Strens werden herkozen. Den 24en Mei 1913 had, wegens ongesteldheid van den President-commis saris, den Heer Mr. J. van Setten, Lid der Provinciale Staten van Overijsel, onder lei ding van den Heer C. Dwars, grondeigenaar te Nijmegen de Algemeene Vergadering plaats der Algemeene Paarden- en Veeverzekering Maatschappij (De Oude Zwolsche van 1895) te 's-Gravenhage, Directeur Linthout, ten kantore der Maatschappij. Aan het Jaarverslag ontleenen wij dat de gang van zaken over 1912 alle reden tot tevredenheid geeft. Aan nieuwe verzekeringen werd in dat jaar afgesloten voor een bedrag van f 2.054.400.00 en is het verzekerd kapitaal vooruit gegaan met netto bedrag van f 879.150.00 zoodat het totaal verzekerd kapitaal op 1 Januari 1913 bedroeg f 6.234.000.00. Aan schade werd in 1912 uitbetaald een bedrag van f 178 878.90. Het gestort en belegd kapitaal steeg tot f 76.000.00 en de totaal uitbetaalde schade vergoeding tot f 1.731.196.55. De w. n. Voorzitter wees met voldoening op de voortdurende ontwikkeling dezer Maatschappij, alsook dat de Maatschappij op haar gebied overwegend de grootste in Nederland is.' Over de verstreken maanden van 1913 werd weder aan nieuwe verzekeringen in geschreven een kapitaal van f 913.505.00. Vrede tusschen Turkije en den Balkan- Bond. Te Londen is dan eindelijk het vredes verdrag op 30 Mei des namiddags 12 unr 40 min. gesloten. Nadat de gedelegeerden het vredes-ver- drag hadden onderteekend, bood Sir Ed ward Grey hun de hartelijkste gelukwsn- schen der Engelsche regeering aan, waarbij hij zeide: //Ik mag hier zeker wel uitdrukking geven aan de Hoop, dat gij allen het be sluit, dat gij zoo juist genomen hebt, met gevoelens van voldoening en verlichting zult beschouwen. Ook de andere mogend heden, die zich neutraal hebben gehouden, maar die voortdurend wenschten den vrede hersteld te zien, in het belang van den rust in Europa zullen deze gevoelens dee- len. Het is ons bekend, dat er nog een aantal kwesties blijven op te lossen, alvo rens tot volmaakte overeenstemming te komen, maar ik meen te mogen gelooven, dat het sluiten van dezen vrede de rege ling van deze kwes'ies zal vergemakkelij ken en ik ben er zeker van, dat dit ten opzichte van u allen, de welwillende be langstelling der andere mogendheden zal bevorderen//. Vervolgens verklaarde Sir Edward Grey, dat hij met genoegen, voort durende, vriendschappelijke betrekking met de gedelegeerden te onderhouden had, en besloot met te zeggen //Van ganscher harte spreekt ik den wensch uit, dat de vrede, die hier gesloten is, tot een alge- heele verbetering zal leiden, zoodat elke staat zijn hulpbronnen, waarvan zooveel gevergd is, zal kunnen herstellen, zijn grondgebied tot bloei zal kunnen brengen en het geluk van zijn volk en de voor spoed van het nationale leven zal kunnen verzekeren. De strijd tusschen de Balkan-bond- genooten. De Grieken klagen herhaaldelijk over de pogingen der Bulgaren om alle stellin gen, die Saloniki beheerschen, te bezetten. De Bulgaren trachten voornamelijk z ch meester te maken van Penghalion, dat de Grieken niet willen verlaten. ENGELAND. Mevrouw Pankhurst. Mevrouw Pankhurst is opnieuw uit de gevangenis ontslagen. Zij is zeer ongesteld en werd per ziekenwagen naar een harer vrienden getransporteerd, waar zij zich on der geneeskundige behandeling zal stellen, BELGIË. De Belgische legerwet in tweede le zing aangenomen. De Kamer heeft de debatten over het legerontwerp in tweede lezing beëindigd. De wet werd met 104 tegen 62 stemmen en 4 onthoudingen aangenomen. De ge- heele rechterzijde stemde vóór, met uit zondering van twee leden, evenals alle gematigde liberalen. DUITSCHLAND. Het succes der draadlooze telefonie. In bet groote proefstation voor draad looze telefonie te Nauen, is dezer d gen een proefgesprek gehouden over een af stand van 6000 K.M dat uitstekend ge slaagd is. Sedert in 1907 vastgesteld was, dat men op een afstand van 35 K.M, draadloos kon spreken, waren verdere proe ven uitgebleven. Wel konden over een afstand van 100 K.M. muziekstukken ge hoord worden, maar de hoofdzaak, het hooren van de menscbelijke stem, mislukte steeds. Door een nieuwe vinding is dit thans mogelijk geworden. Te Nauwen las een persoon een dagbladbericht voor, dat o a. te Weenen werd verstaan. Zelfs werd gemeld, dat de spreker te Nauwen ou- noodig luid had gesproken en het aan beveling verdiende zachter te praten. Men hoopt/ nu deze proef zoo schitterend g elukt is, dat bij gebruik van groote toestellen, een telefoon over den Oceaan mogelijk zal worden. SPANJE. De cabinetscrisis in spanje. liet Kabinet-Romanones heeft zijn ont slag genomen. Romanones verklaarde dat het cabinet het bewind niet in handen kon houden, zoolang de conservatieve partij haar hou ding niet had vastgesteld. De ministerieele crisis zal waarschijnlijk door een herbenoeming van graaf Roma nones tot kabinetsformateur opgelost worden. MILITIE TE LAND Onderzoek van verlofgangers. De BURGEMEESTER der gemeente Som- melsdijk maakt bekend, dat het onderzoek van de in het verlofgangersregister dezer gemeente ingeschreven verlofgangers der Militie te land zal worden gehouden te Middelharnis, op het Kerkplein aan het einde der Voorstraat op Dinsdag, den 24 Juni 1913, des namiddags 3£ uur. (Voor verdere bijzonderheden zie men het aanplakbord). Sommelsdijk, den 2 Juni 1913. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. Sommelsdijk. Tegen L, L. gedomi cilieerd te Goudriaan, is proces-verbaal opgemaakt wegens het venten met naph- taline bollen zonder vergunning van heeren Burgemeester en Wethouders en wegens het opgeven van een valschen naam. Gedurende de maand Mei zijn 31 schepen de Wilhelminabrug gepasseerd, benevens die van de geabonneerde eigenaars. Van M. de Haas moest een varken in nood geslacht worden, hetwelk voor de consumptie is goedgekeurd. Tegen A. 0„ wonende te Dirksland, is proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden op de fiets zonder van een licht gevende lantaarn voorzien te zijn. Uilslag van de op Maandag z Juni jl. te Middelharnis gehouden keuring van de ingeschrevenen voor de Nat. Militie der lichting 1914. C. J. van As, J. Breur, C. van Erkel, A. van Eijken, A. van der Gijze, C. Knape, P. de Korte, J. Nagtegaal, Jac. Nelis, Joost Nel s, L. Razenberg, Jac. Troost, A. van der Wekke en J. Zaaijer geschikt voor den dienst. J. de Berg, P. H. Boekhoven, A. Bree- man, Ph. Gazau, D. J. Vroegindeweij en C. Vijfhuize ongeschikt voor den dienst. Middelharnis. Den Heer N. C. But is met ingang van 1 Juni 1913 benoemd tot Rijksklerk 3e klasse bij het dienstvak der Registratie en Domeinen standplaats Sommelsdijk. Stad aan 't Haringvliet.* Uitslag van de op 2 Juni jl. te Middelharnis ge houden keuring van de ingeschrevenen voor de Nat. Militie der lichting 1914. C. Arensman, G. I. Braber, W. Braber, L. J. Donkersloot, W. Driesse, G. W. H. Esseltnk, L. Gebraad, J. Huizer, J. W. Jelier, H. Mulder, A. Oosterling, H.Oite- vanger en J. Smits geschikt voor den dienst. A. Abramse, A. Donkersloot, A. Kop penaal en J. van Nierop ongeschikt voor den diens.t. G, Kardux heeft alhier een postduif gevangen met een ringetje aan den linker poot. Het ringetje was gemerkt 13/55 Loison. 18 Juni a.s. zal in deze gemeente de collecte voor Waterloo gehouden wor den, terwijl 15 Juni daaraanvoorafgaande de Zondagviering zal plaats hebben. De vorige week had de oude vrouw van Rossum alhier, het ongeluk van de trap te vallen. Hierdoor liep zij zooveel letsels op, dat gen. hulp onmiddelijk moest worden ingeroepen. Vanaf 9 Juni zullen in deze ge meente de formulieren verkrijgbaar worden gesteld, van candidatenlijsten voor den ge meenteraad. Den Boinmel.* Dinsdag 10 Juni a.s. hoopt alhier in de Geref, kerk des avonds half zeven op te treden de heer A. Colijn, candidaat voor de Tweede Kamer in het district Brielle. Landbouwer v. O. raapte dezer da gen een ei, dat het buitengewone gewicht had van r ons en 2 lood. In het laatst der vorige week plukte A. Donkersloot van den kouden grond reeds rijpe aardbeien. Spelenderwijze werd een zoontje van J. Jochems door een zijner speelmakkers zoodanig met een spade in den wang ge stoken, dat heeik. hulp moest worden in geroepen. Oude Tonge. Door de vele regens staat op sommige plaatsen het land ge deeltelijk onder water. Naar men verneemt besteedt men voor de ajuin al f 2.om als ze rijp is af te leveren. Een schadepostje. Dezer dagen lag van J. V. een varken dood in zijn hok. Dirksland. Vorige week Donderdag avond heeft het bij het Sas alhier gespookt, Een knechtje van de Wed. C. v. d. D. en diens makker huiswaarts terugkeerende van 'een fietstochtje, meende in de verte in een stuk erwten een man] te zien wiens toilet overhemd met das en hoed op men kon onderscheiden. Daar de kerel niets deed als gramassen maken en op hun geroep niet het minste antwoord gaf, maakte zij zich bang en riepen anderen op het tooneel, N. D. P. en zijn buurman A. C. N en ten slotte komt de heele buurt aansnellen, en roepen ieder op hun beurt, doch de vreemde sinjeur buigt en knikt maar, doch geeft geen antwoordt. Men wordt almaar nieuwsgieri ger en bevreesd, doch men wil toch graag weten waarmede men te doen heeft. Er wordt besloten allen tegelijk er op los te gaan, P. haalt vast een geweer, en nu gaat het er op af. Onder het naderen wordt met een kluit aarde gegooid waardoor de man in den schouder werd getroffen, en plotseling ineenzakte. Houd ophoud op met gooien riepen sommigen, je gooit de vent dood. Nu ja wat zou dat, laat ie dan zijn mond opendoen. Intusschen is men het slachtoffer genaderd en vind men eenige overblijfselen van een luchtballon, juist in den vorm van een man. Verbluft werd het spook aangestaard, waarbij de schrik van aller hart viel. Tri- umpfantelijk keert men thans met het spook huiswaarts. Maar aanleiding van bovenstaande meld ons »De Rotterdammer* 't Gebeurde 29 Mei 1913. Bij tropische hitte daalde zachtjes een naakte man met uitgestrekte armen uit den wolkeloozen hemel omlaag. Eenige boeren en veldarbeiders zagen, door panischen schrik bevangen, dit schouwspel aan. Einde lijk komt hij midden in de haven terecht, doch 't water schijnt hem te koud, want met een grooten sprong staat hij 't volgend oogenblik op 't iand, in »een stuk erwten*. Daar blijft hij staan, bu'gend en kushandjes uitdeelend, voor zijn bevreesde toeschouwers. Langzaam-aan naderen nu de verschrikte menschen, doch op een gegèven oogenblik maakt het bovennatuurlijke wezen een diepe buiging en met een geweldigen sprong nadert bij nu ziju bewonderaars, die als een troep Indianen uit elkaar stuiveD. Weer blijft hij staan, met de armen wenkend en buigend, en weer naderen zijn toeschouwers, doch ditmaal met booze bedoelingen, want verschanst achter een doornhaag beginnen ze hem zoodanig met steenen te gooien, dat hij eindelijk, zonder een zucht te slaken, in elkaar zakt. Met een doodelijk bleek overtogen gelaat nade ren ze thans hun slach'.cffer en wat blijkt nu Een luchtballon in den vorm van een man, met looden panuffls aan, een gat in de huid gegooid met een stuk keislag, ligt slap en wezenloos aan hun voeten. Stellendam. Openbare vergadering van de antirev. kiesv. «Nederland en Oranje* alhier op Dinsdag 10 Juni a.s., 's avonds 7 uur, in het Geref. kerkgebouw aldaar. Als spreker hoopt op te treden den wel- eerw. heer ds. H. C. Hogerzeil, herv. pred, te Vlissingen. Onderwerp»De komende stembusstrijd*. Toegang vrij. Goedereede. Zaterdag 7 Juni a.s., des avonds ten 6 ure, zullen de brandblusch- middelen beproefd worden. Zij die verhin derd zullen zijn, worden verzocht daarvan kennis te geven aan den opperbrandmeester den heer D. Lodder. De spuitgasten zullen 20 cent belooning worden uitgereikt. Het kohier no. 5 van de belasting op bedrijf en andere inkomsten over het belastingjaar 1912-13 is invorderbaar ver klaard op den 27en Mei en aan den ont vanger ter invordering ter hand gesteld. Door L. Troost werd aan C, J. Lodder een schuurtje onder handsch verkocht voor f 350. Door den bouwknecht G. T. werd Zaterdag in de Pieterstraat een bankbiljet van f 10 gevonden, doch wist spoedig dat het was verloren door mej. P., aan wie hij het direct ter hand stelde. Ouddorp. Op Maandagavond 9 Juni 's avonds te half zeven Ure zal Ds. Ho gerzeil, de candidaat der Antirev. partij voor dit district zijn reeds aangekondigde rede in het gebouw der Chr. School uit spreken. De gelegenheid tot debat is voor ieder opengesteld, en de kiesvereeniging, doet dit met de grootste vrijmoedigheid, weiende dat hij door en door met de aan hangende onderwerpen van den dag op de hoogte is. Ons dacht nu is het toch wel een tijd, dat de tegencandidaat der vrijzinnigen eens uit zijn schuilhoek te voorschijn komt, om de degens te kruisen. Het Bestuur der Antirev. kiesvereeniging alhier zal wel zor gen, dat ook de tegenpartij van de beschik bare tijd tot debat met evenveel rechten gebruik mag maken. Laat elk lezer zulks verbreiden. Openbare Vergadering van den Raad der Gemeente Sommels dijk op Vrijdag 30 Mei 1913 des n.m. ten 3 ure. Voorz. de Ed. Achtbare Heer Burgemees ter. Tegenwoordig alle leden. De Voorz. opende vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige openbare vergadering wérden gelezen, en onveranderd vastgesteld. 1 Ingekomen stukken. Missive van II.H. Ged. Staten goedge keurd terugzendend het Schoolgeldkohier 2e kwartaal. Idem van hetzelfde college goed gekeurd terug ontvangen het Raadsbesluit van 25 April 1.1. tot het doen van eenige af- en overschrijvingen op de Begrooting dienst 1912. Verzoek van dhr. S. Hartensveld om af schrijving van de Hondenbelasting, daar hij zijn pleizierhond wegens zijn kwaadaardig karakter in de maand Mei af heeft laten maken. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. om den aanslag in de Honden belasting, zijnde f 4 50 terug te brengen op f 3.wordt besloten. Verzoek van dhr. Ant. van Dijk Az. om afschrijving van den H. Omslag te beginnen met 1 Juni a.s. Besloten om 7 maanden afschrijving te verleenen tot een bedrag van f 1.38. 2 Verslag van den toestand der Gemeente over 1912, genoemd verslag zou bij de leden circuleeren. Wordt voorloopig vastgesteld. 3 Verzoek van de Commissie van Beheer der Gasfabriek of de Raad der Gemeente Sommelsdijk, hare goedkeuring wil hechten aan het voorloopig besluit van genoemde Commissie om een Kasgeldleening aan te gaan tot een maximum bedrag van f 15.000. Voorz. Wij stellen U voor dit verzoek toe te staan op dat de Commissie tot de leening van f 15.000 over kan gaan, daar zij zulks noodig heeft tot muntgasuitbreiding en dergelijke aangelegenheden. Enkele staal- jes daarop betrekking hebbende werden door de Voorz. rondgedeeld en kortelijk toege licht. Daarna werd het verzoek der Com missie ingewilligd. 4 Verslag van den toestand en Exploita tie der Gasfabriek over 1912. Naar aanleiding daarvan vroeg en verkreeg dhr. de Graaff het woord en zeide: M. de V. Mag ik even vragen, wat aan- het verlies van gas, beloopend niet minder dan 20000 M', is er nu geen uit zicht dat zulks gevonden zal worden, het is toch m.i. een aanmerkelijk verlies. Voorz. Het is nog geen 27», dus dat is nog al heel gunstig. Dat verlies zit 'ein en komt door de drukking der Gasfabriek door de leiding heen. Ook is de Gasmeter geme ten, welke tevens lek was zoodoende deze misschien verkeerde cijfers heeft aan gewezen en omdat de gasproductie 446000 M' be draagt hebben zij door het nemen van enkele proeven globaal geraamd 20000 M' verlies. dhr. de Graaff. Vervolgens heb ik gezien M. de V. dat de Directeur een gratificatie ontvangt van f 200 boven zijn honorarium van f 1500 kunt U me daaromtrent ook eenige inlichtingen verschaffen. Voorz. Zooals U weet was de Commissie over de bedrijfsstatistiek van 1912 zeer tevreden zoomede over den Directeur, en daarom heeft zij voorloopig (behoudens goedkeuring van de Gemeenteraden van Middelharnis en Sommelsdijk) besloten, om daar het salaris, (dat van andere Directeu ren der Gasfabrieken in aanmerking geno men) niet zoo hoog is, om hem een grati- ficati van f 200 toe te kennen. dhr. Timmerman sprak nog een kort woord, betreffende het cokes verbruik dat in de zomer meer is volgens de statistiek. Voorz. dhr. Timmerman begrijpt dit ver keerd percents gewijze genomen. Want ver leden zomer zijn er ovens gebouwd en verbouwd, daardoor had men minder be drijfszekerheid, zoodat er meer arbeid aan het vuur besteed moest worden, dan anders thans met de nieuwe ovens is het cokes verbruik tamelijk normaal, zoo ongeveer 40°/, van de productie. dhr. Mijs. Ik wenschte M. de V. ook nog wel eenige inlichtingen in aansluiting van de opmerking van dhr. de Graaff. of het salaris van den Directeur geregeld wordt door de Commissie en of zulks vaststaat. Voorz. Het is een vast bedrag, maar door de Oommissie is de wenschelijkheid uitge sproken, omdat het salaris van den Directeur niet zoo hoog was, (zooals ik reeds gezegd dat van anderen in aanmerking genomen). Want altijd moeten we hier met ongeluk kige Winst en Verliesrekeningen voor den dag komen, en daar de Commissie er nu wat royaler voor zit heeft zij besloten die f 200 gratificatie aan te bieden. dhr. Mijs. Ik maak geheel geen aanmer king op de gratificatie, maar was het niet weschelijker, dat zulks op de Begrooting geplaats werd, dan konden we onszelven daaraan houden, en wanneer de Commissie er nu werkelijk van overtuigd is, dat een hooger salaris noodig is, dan vind ik, dat daartoe een vaste regeling op de Begrooting getroffen werd, zoodat we niet meer krijgen een Begrooting van f 1500, waar dan ver volgens de gelegenheid nog openstaat om willekeurig met een gratificatie te werk te gaan. Voorz. Wij kunnen zoo willekeurig daar niet meewerken daar de Raad van Sommels dijk en Middelharnis, daar mede zeggenschap in hebben. Wij hebben in de vergadering van de Commissie ook in beginsel besloten om voor 1914 een vaste salarisregeling voor den Directeur te treffen, en dan komt het als van zelf ook op de Begrooting. dhr. Mijs. M. de V. U voelt mijn bedoeling wel. De Raad heeft wel het recht om he' verslag niet goed te keuren, maar we zu. len op het oogeblik, nu we ook de toelich ting gehoord hebben, zulks wel doen. Maar stel dat er ontstemming was, over dergelijke gratificatie's, dan zou het toch eenigszins een slag in liet gezicht wezen 'voor de Raad wanneer zulk een verslag niet goedgekeurd werd, omdat genoemde post daarin stónd, daarom zou het gemakkelijker wezen wan neer die post ook op de Begrooting voor kwam. Voorz. En wanneer zulk een post, be treffende het salaris van den Directeur op de Begrooting voorkwam, dan zou men de zelfde kwestie krijgen. dhr. Mijs meende zich dan vrijer uit te kunnen spreken. De Voorz. zeide dat maar verschil van opvatting was, daar de Raad nu z.i. even vrij is. Ook dit werd door dhr. Mijs toegestemd, maar onder bijvoeging dat zij zich toch niet zoo vrij gevoelt als dan. Hiermede was deze discussie geëindigd, en de netto WinstuitkeeriDg van Sommels dijk vastgesteld op f 468,30. Bij de rondvraag vroeg dhr, de Graaff nog hoe of het stond met de kaaimuur. De Voorz. antwoordde dat de architect er over- tevreden was, en dat hij zich er bij had neergelegd. dhr. van Dorsser. Het moet echter zooals ik gezegd heb niet zoo vast volgens bestek zijn gegaan, daar het water er te vroeg tegen gekomen is. Voorz. Daaromtrent ben ik niet op de hoogte, maar als zulks het geval is'dan is het een groote leemte van onze architect. dhr. M. Joppe. Er staat in het bestek, dat de muur 8 dagen moet staan, eer er grond tegen gegooid mag worden. Na nog een enkele opmerking van dhr. de Graaff e.a. was deze behandeling geëin digd. dhr Doornbos. M. de V. Zou U me ook eenige inlichtingen kunnen verschaffen, waarom tot nog toe het Verslag van de Plaatselijke School Commissie nog niet bij de Raad is ingekomen Voorz. Ik kan U daaromtrent geen mede- deelingen doen. Verleden jaar heb ik ook eenige malen gevraagd en toch kwam het in Aug. Dit jaar heb ik zulks echter nog niet gedaan, hoewel dat Verslag 1 Maart al in ons bezit had moeten zijn. dhr, Mijs. Daar ik ook lid ben van de Plaatselijke School Commissie moet ik alle verantwoordelijkheid van mij afwerpen daar we op 28 Febr. (zooals de Voorz. op merkte) een vergadering hebben gehad, waar dit verslag is saam gesteld, opdat het juist bijtijds bij de Raad zou kunnen worden in gediend, maar zulks schijnt niet het geval te zijn, waarom ik ook de verantwoorde-

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 2