r De Balkan-Oorlog. Advertentien. JAC. YRIJ GRONDBORINGEN k 1G. BRÜN0TTI JAC. VRIJ. Buitenland. ZWITSERLAND. RUSLAND. OOSTERIJK HONGARIJE. AZIË. AMERIKA. Gemengd Nieuws, BOERENLEENBANK „ODDDORP." De Bank leent gelden aan leden tegen 472% 'sjaars. Zij neemt gelden op tegen 3 'sjaars, ook van niet-leden. Voorschotten kunnen dagelijks wor den aangevraagd bij een der leden van het bestuur. KantoorurenDonderdag 1,15 en 29 Mei, 's namiddags van 2—4 uur, ten huize van den Kassier 6297 J. RREEN Pz., Ouddorp. Straatweg, Nieuw-Helvoet. De Bank leent gelden aan leden tegen 4D/a 'sjaars. Zij neemt gelden op tegen 3 'sjaars, ook van niet-leden. Voorschotten kunnen dagelijks wor den aangevraagd bij een der leden van het bestuur. Kantooruren Vrijdags 68 uur en Zaterdag van 23 uur. 5825 Rhumatiek en - -■ Kiespij n pi Hen. H Beste Zwitsersche Nikkel Remontoir 2.25, 3 00 X jg Staal 3 50, 4.50 5 Idem, best ankerwerk 6.00 5 g Zilver Dames Remon- g toir3 25, 4.00 v Idem, met gouden randen 4.00 Zilveren Heeren Re- a montoirs4.00, 5.00 5 Idem, best ankerwerk 8.50 g Gouden Dames Remontoirs 8.50 Heeren 18.50 v Groot en prachtig model8.50 Beste marmeren pendules 10.50 Idem met coupes 17.50 beelden 20.50 A Met schriftel. garantie. I ROTTERDAM, BINNENWEG 35. X Terzending tegen rembours. X kolommen vol, onder ons volk te verspreiden. Want dat zijn haar dominees 1 Och, zulke lieve, goede, beste, achtbare en waardige dominees zijn dat in haar oog. Tenminste tegen de verkiezingen, In gewóne tijden hebben de voetballers en de tooneelspelers meer de liefde van haar hart, maar zoo eenige weken voor een generale stembus dan zijn zulke demon- streerende protesteerende en manifesteerende dominees goud waard voof- de liberale pers. Dan kan ds. Van Hoogenhuijze z'n neus niet snuiten en dr. v. d. Flier z'n keel niet schrapen, of het komt in de liberale krant, die er nog 'n anti-papistis of 'n anti- Kuyperiaansch voordeeltje uit meent te kunnen halen. 'k Heb nergens gelezen, hoeveel honderden predikanten te Utrecht wel waren saam ge stroomd om, de zoogenaamd bedreigde Kerk der vaderen te helpen stutten. 't Kan me ook wel zijn ontgaan. Misschien is het cijfer nergens genoemd, want 't schijnt niet meegevallen te zijn. Als ik tenminste lees van een besluit, waarbij voor- en tegenstemmers samen nog niet de zestig haalden, dan zal de koffiekamer van 't vergadergebouw wel ruim genoeg zijn geweest om al de kerkslutters te herbergen. Ook over de eensgezindheid kon nu niet zoo erg worden geroemd. Hierin was men eensgezind, dat allen krachtig de belangen en de rechten der Hervormde kerk wilden handhaven en ver dedigen. Nu, dat vind ik best. Een schaapherder moet niet slechts voor de kudde, maar ook voor de kooi waken. En zoo moeten ook deze geestelijke herders voor beide zorgen. Een ding slechts blijft vreemd. Dat men van deze dominees nooit een hartig woordje hoort tegen de wolvendie de kudde verstrooien en verscheuren, maar dat ze wel hard gaan schreeuwen, zoodra ze ten onrechte meenen dat de een of ander zijn handen naar een spijker van de kooi uitstrekt. Dat kan ik nooit goed praten. Ja, er is nog iets vreemders. Als daar in hun kerk getrouwe herders zijn, die niets met de wolven willen te ma ken hebbendie een wolf 'n wolf durven noemen en Diet ophouden met tegen den wolf te preeken en te spreken, die 't een schande en onrecht noemen, nu de Kerk zoo aan han den en voeten gebonden ligt, dat ze de wolven in haar midden niet kwijt kan raken dan voegen de kerkstuttende dominees hun collega's toe»Jullie willen de kooi afbrekenJullie leggen je ook al neer bij de leer van de >pluriformiteit« der kerkjullie hebben je ziek gegeten aan de >afscheidingsbeginselen« van Kuyperlaat schapen en wolven maar samen opgroeien tot den grooten Dag des Heeren, wanneer de opperste Herder der zielen met die wol ven wel afrekenen zal en de schapen voor goed in zijn hemelschen schaapskooi zal vergaderen. Zie dat lijkt me zeer vreemd. Maar keerén we tot onze Utrechtsche vergadering terug. Men was het er dan over eens, dat de Kerk der vaderen bedreigd werd en gered moest worden. Verder echter ging de eensgezindheid ook al niet. Over de middelen liepen de gevoelens sterk uiteen, Er waren vrijzinnigen bij, die de Concen tratie wilden steunen. Maar de confessioneele ds. Luuringuit Gorichem, zei ronduitDe Hervormde kerk steunen, wil ik uit alle macht maar ik wil m'n vrijheid behouden, om voor de coalitie te stemmen l Terwijl dan toch de hoofdidee der ver gadering was, dat de coalitie des volks in Pius armen en in Abraham'sschoot voerde en daardoor de Kerk in haar leven trof, Als dat geen spraakverwarring is, weet ik niet meer, wat dan wèl verwarring heet 1 Aan 't eind wou ds. Van Hoogenhuyze, uit Amsterdam, de saamgekomenen lijmen voor den Protestantschen protes-bond, die daar in de maak is. Maar dat mocht niet. Waarop een heel knus huismiddeltje werd toegepastEerst sloot de praeses de ver gadering en nog was zijn hamer niet koud, of ds. Van Hoogenhuyze hief de hand op en verzocht vriendelijk de mannen-broe ders niet heen te gaan, maar nu ook nog eens te luisteren naar wat hij te vertellen had, Van dit Amsterdamsche dessert na den Utrechtschen maaltijd las ik niet veelten minste ik kan er me weinig van herinneren. Maar wel las ik in een der Chr. Hist, weekbladen een soort rondzendbrief, door iHet voorloopig Bestuur* van dezen »Natio- nalen Bond van Protestantsche kiezers*, onderteekend en waarin beginsel en doel zooveel mogelijk wordt uiteengezet. Drie gevaren bedreigen volgens dit opstel de Ned. Herv. Kerk. Rome, de »gescheiden kerken* en 't socialisme. En het is meer dan tijd, dat men de handen ineensla, ten einde op te komen Ja, op te komen, - waarvoor Ziehier de eigen woorden van dit »voor- loopig bestuur* »Ten einde op te komen voor de eere Gods, voor ons Vorstenhuis van Oranje, voor het Protestantisme en voor onze Va- derlandsche Kerk*. Dat laatste laat ik passeeren, Of het ook al honderd maal wordt her haald, dat de vijanden der »Vaderlandsche Kerk* zitten in die kerk dat helpt hier toch niet. Deze menschen blijven zich blind staren op Rome, op de >gescheidenen< en op het socialisme. Maar ik vind het brutaal, om er iD één adem bij te voegen, dat men insgelijks wil handhaven de >eere Gods*, het Vorsten huis van Oranje* en het »Protestantisme*. Wat doen deze menschen voor het Pro testantisme? Niets, dat naam hebben mag 1 Ze knabbelen een beetje met muizen- tandjes aan de hechte muren van Rome. Vechten wat met plaatjes en verhaaltjes. Mengen hun anti-papistischen wijn. Rome lacht er wat mee en 't heeft gelijk ook. En het wetenschappelijke duel, voorzoover dit in onze eeuw nog noodig is dat laten ze over aan de mannen van de Vrije Universiteit Het Vorstenhuis van Oranje* Wie geeft deze Amsterdamsche protest- protestanten het recht, te doen alsof Oranje gevaar loopen zou, en alsof zij bij uitne mendheid de verdedigers van ons vorstenhuis zijn Zij liegen dat, platweg gezegd. Zoolang de Coalitie haar invloed houdt, heeft socialisme niets in te brengen. En als het aan deze protestanten gelukken mocht, die Coalitie ie verdrijven, dan zouden tien tegen één de socialisten op de wip komen en dat zou, indirect, schade doen aan de dynastie der Oranje'sZoo staat voor ons de zaak, Over de >eere Gods* zwijg ik. Het is een teedere zaak. Maar 't geeft een wonderlijk gehoor, dat juist zij dien term gebruiken, uit wier hoek ons zoo vaak verweten is, dat we niet tee- der genoeg zijn, als we den Naam Gods koppelen aan ons politiek bedrijf Dan hopen voorts die Amsterdamsche protest-mannen, dat aloude 3>geuzengeest« ons bezielen moge en over ons volk vaar dig worde. De aloude geuzengeest Van Marnix van St. Aldegonde Zie er Oranje's boezemvriend eens op aan I Deze mannen roepen ^Protestanten* op. Daar komen er, die de heilige drie- ëenheid niet erkennen en Christus' Zoonschap loochenen. Die van Zijn verrijzenis niet willen weten en Zijn hemelvaart 'n fabel achten. Die de verzoening door Zijn bloed niet noodig hebben. Die de fundamenteele leerstukken van ons geloof hebben ont wricht en verworpen Maar toch, allenprotestanten. Gereed om op te trekken tegen Rome, en tegen de >kleine luyden*, die als in vader Willem7s tijd geld en goed en persoon er voor over hebben, om den drieëenigen Verbondsgod te aanbidden en Zijnen Christus te eeren naar de uitspraken van Gods Woord; die voor school en kerk en zending en barmhartigheid niet ophou den groote en zware offers te brengen En nu zet dat protestantisme zich onder de schuts van een Marnix. Speldt zich de geuzenpenning op de borst. Wil de keurlijfwacht zijn van 't vorsten huis der Oranje's Ik zal een Marnix de woorden niet op de tong leggen, die hij gebruiken zou. Zijn woord kon scherp zijn. En 't zóu het hier zijn 1 Wie ook maar een weinig historischen zin heeft en kennis van onze geschiedenis, zal dien geuzen-oproep almee 't onzinnigste vinden, dat uit heel deze beweging is voort gekomen. UITKIJK. De vredeskansen. Reuter verneemt, dat de hoofden der Balkan-delegaties bijeenkwamen, om over hun houding in verband met de onder- teekening der vredes-preliminairen te be- Alle gedelegeerden waren aanwezig en op zeer vriendschappelijke wijze wisselden men van gedachten over het voor en tegen van een onderteekening dervredes- preliminairen in haar huidigen vorm. Men kwam tot overeenstemming betreffende den tekst der voor te stellen wijzigingen, die op officieuse wijze aan het oordeel der mogendheden onderworpen zullen worden. De gezanten-conferentie. Op de bijeenkomst bleek, dat de meest mogelijke eenstemmigheid bestond over de noodzakelijkheid, dat de Balkanbondge- nooten de vredespreliminairen onmiddellijk teekenen. De conferentie wees met nadruk op het feit, dat de Balkanslaten, door dit te doen, vrede sluiten met Turkije, zonder echter op eenigerleiwijze afbreuk te doen van hun recht, om met de mogendheden die kwesties te behandelen, die aan haar be slissing onderworpen zijn. Ieder afzonderlijk gaan de mogendheden voort met in de Balkanhoofdsteden op de aanvaarding dezer opvattingen aan te dringen. Essad pasja vermoord Aan de //Reichspost// wordt uit Triest gemeld, dat onder de Albaneezen te Triest het gerucht loopt, als zou Essad pasja te Tirana vermoord zijn. Het is mogelijk, zegt de correspondent, dat men te doen heeft met een wraakneming over den moord op Hassan Riza, die aan Essad pasja toegeschreven wordt. Een luchtreizigster verongelukt. Zaterdag steeg te Zürich een ballon op, waarin drie heeren en een dame hadden plaats genomen. Nabij Diessen wilde men landen en reeds hadden een der heeren en de dame de gondel verlaten, toen de ballon door een heftigen windstoot weer in de hoogte werd gedreven. De dame liet de gondel niet op het goede oogenblik los en bleef daaraan hangen, terwijl het den inzittenden niet gelukte haar weer in de mand te trekken. Op een hoogte van 200 meter begaven haar hare krachten en stortte zij naar beneden. De ballon landde ten slotte in de nabijheid van Starnberg. De dame die op een bouwland neer was gekomen werd eenigen tijd later dood opgenomen. De Russificeering van Finland. De commissie van justitie in de Rijks- doema nam het wetsontwerp aan waarbij de algemeene rijkswetten wegens gepleegd hoogverraad en misdaden vau politieken aard uitgebreid worden tot in Ernland. De leden der oppositiepartij waren opzet telijk weggebleven. De commissie besloot bij de aanneming van het wetsontwerp ook de nieuwe wet op beleedigingen van de orthodoxe geestelijkheid, het leger en Russische ambtenaren in Finland in toe passing te brengen. De groote brand te Presburg. De orkaanachtige wind, die Zaterdag te Presburg woedde, is als de eigenlijke oor zaak te beschouwen vau de reusachtige uitbreiding van den brand in de Petröris- strasse. Om acht uur 's avonds ging de wind liggen en toen kon men ook eerst er van spreken, meester van den toestand te zijn. Vier straten waren volkomen in ach gelegd. Overal zag men verkoolde bal ken en wat het vuur niet verwoest had, was door het water hopeloos beschadigd. In de straten patrouileeren militairen om de smeulende puinhoopen te bewaken. Midden in het brandende stadsgedeelte stond de //Alte Tempel// een der interes santste gebouwen van Oud-Presburg, Ook de prachtige Nicolaaskerk is een prooi der vlammen geworden. Des avonds trokken 10.000 daklooze personen, met dekens be laden, naar de openbare gebouwen, waarin zij voorloopig onder dak werden gebracht. Verschillende scholen, het stadhuis, 't hos pitaal, en ook een gedeelte van het paleis van aartshertog Priedrich waren hiervoor ingeruimd. Over de oorzaak van den brand loopen verschillende geruchten. Algemeen neemt men aan, dat met lucifers spelende kinderen de schuld dragen, ofschoon ook gesproken wordt van hooibroei. Het opium-verbod in China. Volgens een telegram, geraakte eenige dagen geleden een afdeeling Chineesche troepen, die naar Hunan gezonden waren om de papaver-aanplantingen te vernielen slaags met een honderdtal boeren, die hun velden wilden beschermen. Laatstgenoem den waren verplicht terug te trekken, waar op zij zich in een tempel verzamelden, ten eide over de situate te beraadslagen. De soldaten omsingelden echter den tempel en staken dezen in brand, zoodat 67 boeren in de vlammen omkwamen. Californie en Japan. De gouverneur van Californië heeft de //Alien landbill//, die gericht is tegen het landbezit van vreemdelingen en waartegen Japan een aantal protesten indiende, ge- teekend. Weliswaar is die wet niet rechtstreeks tegen de 40.000 Japanners in Californië gericht. Zij verbiedt m het algemeen het grondbezit in dien staat aan vreemdelingen, die niet voor het Amerikaansche burger schap in aanmerking kunnen komen. Dat recht wordt in de Vereenigde Staten allen Aziaten ontzegd. Daaronder worden ook de Japanners gerekend. Derhalve treft die wet ook hen. De regeering der Vereenigde Staten is intusschen door de Japansch-Californische wrijving voor een moeilijk probleem ge plaatst. De Japanners gevoelen zich in hun eer aangetast en die smaad moet uitgewischt worden. Naar verluidt zou president Wilson als de meest geschikte oplossing van het conflict aan Japan willen voorstellen, dat het de Amerikanen op dezelfde wijze be- leedigt, als deze het de Japanners doen of met andere woordenhij zou het Ameri- kaansch-Japansch verdrag in dien geest willen wijzigen, dat Amerikanen in Japan geen land in eigendom kunnen verkrijgen. Tragisch. De landbouwer H. Kr., wonende op de Haar te Rijssen, ging Zondagmiddag met zijn 3 jarig zoontje en zijn buurman, met een paard, gespannen voor twee achter el kander gebonden wagens, naar 't veen aan den Holterweg om een paar vrachten zg. scharren (bovenste gedeelte van 't veen) te halen. Daar aangekomen, laadde men den eenen wagen vol, dien de buurman naar huis bracht, terwijl Kr. met zijn zoontje bleef en den anderen wagen zou vol laden. Ondertusschen stak een hevig onweer op, vergezeld van wind, hevige regens en hagel. Toen 't onweer uitgewoed was en Kr. wat lang uitbleef, ging men op onderzoek uit, en vond 't kind dood bij den wagen liggen, door den bliksem getroffen zichtbaar aan een roode plek aan een slaap en op de wang. Van den vader was evenwel geen spoor te ontdekken. De politie werd met het treurige geval in kennis gesteld en deze ging nu, met de noodige lantaarns bij zich (het was intusschen donker ge worden) aan ,t zoeken, maar kon ook geen spoor ontdekken. Na eenigen tijd zagen de zoekenden uit een op eenigen afstand ge legen woning, eenige mannen, opmerkzaam geworden op het licht der lantaarns, na deren, onder wie ook de lang gezochte. De ongelukkige kon zich van hetgeen ge beurd was, niets herinneren. Toen het kind door 't hemelvuur werd getroffen, sehijnt hij, geheel verbijsterd en ontsteld, te zijn weggeloopen, eenigen tijd in 't veld te hebben gelegen en na weer wat bij te zijn gekomen, naar bedoelde woning te zijn gegaan, waar de bewoners evenwel van den geheel versuften man geen inlichtingen konden krijgen en hem dus niet naar huis konden terugbrengen. On geveer half 12 werd de ongelukkige thuis gebracht. (Zw. Ct.) Officieel niet geboren. 't Gebeurde te St. Anna Parochie, zegt de „Pr. Ct.". dat een meisje geboren te Wijns, zich als hu- welijkscandidate wilde laten inschrijven. Dat kon natuurlijk gebeuren, mits ze o.a. haar geboorte-acte aanvroeg, die ze in de gemeente Leeuwarderadeel wel kon krijgen want daar moest ze ingeschreven staan. Er kwam echter bericht, dat daar niets van haar bestaan bekend was. In de re gisters kwam ze heelemaal niet voor. Offi cieel bestond ze niet, was niet geboren. Een onderzoek bracht aan 't licht, dat haar vader indertijd wel veroordeeld was wegens het niet tijdig aangeven van zijn kind, maar dat hij na die veroordeeling er niet aan had gedacht, dat de aangifte alsnog moest geschieden en op de secretarie had men verder van 't geval ook geen notitie geno men, 't Gevolg was, dat ze niet eerder kon trouwen, voor ze een eed aflegde, dat ze omstreeks den zooveelsten October 1889 werkelijk was geboren. Spoorwegongeluk te Hilversum. Op het rangeerterrein te Hilversum bij den overweg Liebergerweg heeft Maandag ochtend, ongeveer kwart over tien, een spoorwegongeluk plaats gehad. Tegen 10 uur kwam de gewone goederen trein van Amsterdam binnen, die, als steeds, een heel eind door moet trekken, om de reizigers op het station te kunnen laten oversteken. Tijdens dit doorrijden was op het terrein langs het wandelpad een goederentrein aan het rangeeren, waarop geladen waren woon- en materiaal wagens van het circus P. Wilke, dat reeds Dinsdag avond te Hilversum voorstellingen zou geven. De machinist van den goederentrein be merkte te laat, dat een botsing tusschen zijn trein en den rangeerenden trein onvermijdelijk was. De schok was zoo hevig, dat van den rangeerenden trein een paar wagens uit de rails gelicht werden en o.a. een waarop een volgeladen materiaal-wagen van het circus, geheel omviel. In een andere circus wagen bevond zich een vrouw en een kind, en hoewel de wagen sterk helde, kon hij doer de ijzeren zijstaven van den spoor wagen gehouden worden. Beiden werden uit hun netelige positie gered en liefderijk opgenomen in de nabijzijnde villa van den heer M. W. Dels, waar bleek dat vrouw en kind, hoewel verbazend zenuwachtig, geen letsel bekomen hadden. Een begin van brand ontstond in den woonwagen, doch kon direct worden ge- bluscht. Dadelijk werd een begin met het oprui- mingswerk gemaakt. De materieele schade is vrij aanzienlijk. Het verkeer ondervond een vertraging. Misdrgf' Een omstreeks 8-jarig knaapje uit Prinsen- hage, Adrianus van den Broek, verliet Maandagmiddag spelende de ouderlijke woning. Dinsdagnacht om 1 uur werd zijn lijk in een sloot gevonden met het heofd naar de laagte. In deze sloot stond zoo weinig water, dat, indien het knaapje er bij ongeluk zou zijn ingevallen, hij er zich gemakkelijk had uit kunnen redden. Daaruit maakt men op, dat de jongen gewelddadig ie verdronken. Aan het hoofd werden enkele kleine wond jes ontdekt. Twee militaire doctoren hebben het lijk geschouwd. Politie en justitie zijn ter plaatse aangekomen om de zaak te onderzoeken. Vondeling, Zaterdagnacht werden bewoners van het pand Alkemadestraat 24, te Rotterdam, gewekt door het huilen van een kind. Zij stelden een onderzoek in en vonden in het portaal een meisje, vermoedelijk een week oud, gewikkeld in eenige lappen van tricot en katoen, alles ongemerkt, welk kind daar te vondeling was gelegd. Op het lijfje werd gevonden een stukje papier, waarop met potlood geschreven „Ik ben niet gedoopt". Terwijl de commissaris van politie een onderzoek naar de ouders instelt, heeft een der bewoners van het huis het kindje voorloopig opgenomen. Door een stier aangevallen. Te Tiel werd Zaterdag H. v. E. in de weide aangevallen door een stier, die hem nagenoeg alle kleeren van het lijf rukte en hem ernstig verwonde. De aangevallene redde zich het leven door in een boom te klimmen. Treurig. Maandagmorgen is aan de spoorbaan AlmeloBorne bewusteloos gevonden de 29-jarige fabrieksarbeidster Aaltje Huisman, die vermoedelijk Zaterdagavond uit den trein was gevallen. Zij werd naar het zieken huis te Almelo vervoerd, alwaar haar een voet, die gebroken was, werd afgezet. Maan dag was zij nog niet tot bewustzijn gekomen. Nader verneemt men, dat Aaltje Huisman, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, in het ziekenhuis is overleden. Zij was in dienstbetrekking te Amsterdam en wilde hare moeder, een weduwe te Gronau, be zoeken. Brand. Tijdens een hevig onweer sloeg Zaterdag middag de bliksem in het boerenwoonhuis van den heer S. Punte, te De Lutte bij Oldenzaal, toebehoorende aan den heer Tijkorte. Het huis brandde tot den grond af. Behalve de levende haven werd niets gered. Alles was verzekerd. De heer P., die in de onmiddelijke nabijheid van het huis bezig was een wagen uit de schuur naar buiten te halen, zag eensklaps het achterste gedeelte van zijn woonhuis met een geweldige slag in elkaar storten en daarna het gebouw in lichtelaaie. Hij kwam met den schrik vrij. De bewoners konden zich met moeite door de voordeur redden. (Alg. Hbld.) Meïkeverplaag. Te Bolhoven (N.-B.) heerscht een ware Meikeverplaag. Het is ontzettend hoe vol boomen en heggen zitten. Ze vreten totaal alles kaal. Alles wordt aangewend om de dieren te verdelgen. Er is op 't vangen een premie gesteld ze worden per K.G. uitbetaald. Naar men ons mededeelde, zijn er in twee dagen tijds meer dan 200,000 K.G. gevangen en vernietigd.' (Tel.) IN voor Water- en Brongas, plaatste tot op heden 73 inrichtingen voor Bron- B gasgebruik totaal 290 boringen, waar- B van 90 pCt. in de eilanden Voorne en Putten, Goedereede en Overflakkee en IJselmonde. 6166 Veeljarige practische ondervinding daarom vertrouwdst, soliedst en goed koopst adres. Aanbevelend, Uw Dw. Dnr. O H Kassier: H. KOOMAN, Dirksland. Onfeilbaar tegen alle pijnen door kon- vatten veroorzaakt. Een flacon met gebruiksaanwijzing 75 centalleen verkrijgbaar gesteld bij A. TEEPE te Middelharnis en bij L. W. ZAAIJER te Dirlcsland 6888 6 Betere kwaliteiten tegen fabrieksprijs. )|j X Regulateurs3.75, 5.50 X BI i H W1 iH Ni1 'I n 111 n Ifi iltM'ü H yr«v» snm jfi -m

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 2