De Balkan-Oorlog. Voor fliiis en Hof. Buitenland. DMTSCHLAND. FRANKRIJK. ENGELAND. ITALIË. OOSTENRIJK. AMERIKA. Bioueuiaud. Kamerverkiezingen. Officieel Gedeelte. VERKIESING voor de PROVINCIALE STATEN. VERKIEZING voor de TWEEDE KAMER DER STATEN GENERAAL. Plaatselijk Meuws. Somuielsdyk. De opperman L. Katte- staart Rz. had het ongeluk, bij het ver werken van sieenen, zijn hand zoodanig te bezeeren dat hij zich onder geneeskundige hulp mots*, steilen. fïïidtlelhariii». Onze dorpsgenoot den heer A. D, Dorsman is te Middelburg geslaagd voor 't examen als onderwijzer. Stad aan 't Haringvliet. Het onder zoek van de verlofgangers der Militie te land zal voor deze gemeente plaats hebben, aan het einde der Voorstraat te Middel harnis op het Kerkplein, den 24 Juni a.s. n.m, 3^2 ure- ï>eti Rommel. Ter kennis van belang hebbenden wordt gebracht, dat het beweiden der zeedijken van den Uilslag en den Molen polder, tot nader aankond-ging niet wordt toegestaan. Ooltgensplaat. Bij veiling heeft dhr. C. v. Noort de bouwschuur met mestput en erf, van de Wed. Z. Korieweg, gekocht voor f 930. Oude Tonge. Den heer Abr. Hamelink Rijksveldwachter alhier is benoemd te Ber- kel nabij Amsterdam benoemd tot Rijks veldwachter. Nieuwe Touge. Door den raad dezer gemeente is op verzoek van den nachtwa ker diens salaris met ingang van r Juni a.s. met f50 verhoogd en aizoo gebracht op f250 sjaars, Goedereede, Vrijdag namiddag te 2 uren, werd door den heer C. A. Vogel, voorzitter der bouwvereeniging »Goede- reeds« alhier, de eerste steen gelegd, van de te bouwen 10 arbeiderswoningen. Gemeenteraad. Vergeet uw roeping en plicht niet. Niet alleen voor de Tweede Kamer, ook voor de Prov. Staten moet gewerkt worden, opdat over de geheele linie onzer de vic torie zij. Ontvang mijn hartelijke groete, MARNIX. Slechte Tanden Het ontstaan van slech te tanden bij suikergebruik in 't bijzonder, maar ook in 't algemeen, is minder afhan kelijk van mechanische laessies van het tandivoor of email, dan wel van kalkge- brek jn 't organisme. Een individu met slechte tanden is in de meeste gevallen niet volkomen gezond, waarbij een gebrek aan kalk in 't lichaam bestaat. Men moet dus zergen, dat het kind kalk- en ijzer houdende stoffen /consumeert. By brand Als in een boerderij brand ontstaat, gebeurt het dikwijls, dat men veel moeite heeft om het vee te redden. De weerstand dien het dan biedt, .komt niet alleen door den schrik die de vlammen en de rook veroorzaken, maar óok door de dikwijls onhandige haast en het geschreeuw en geroep der personen die de dieren uit den stal willen drijven. Het geroep, de kre ten, die de dieren hooren, zijn niet geschikt, om hen gerust te stellen, het eenige mid del om ze gedwee te maken, bestaat hier in, dat men een doek voor de oogen bindt of den kop in een zak van zwarte of don kere stof steekt. Zoo worden de koeien en paarden gedwee en laten zich leiden, waar heen men wil. Voor de Keuken Spinazie moet zorg vuldig worden schoongemaakt en gewas- schen, daarna in een open pan met veel kokend water en een weinig zout op goed vuur vlug worden gekookt, ongeveer 10 minuten. Dan giet men ze af zet ze even in koud water en daarna op den vergiet. Men drukt ze uit, hakt ze, of wrijft ze, fijn door een zeef. Men stooft ze een half uur in een dichte pan, met een lepel boter, een dikke snede oud wittebrood, in melk geweekt en daar na fijngewreven, en wat notemuskaat. Als men ze opdoet, garneert men den schotel met reepjes bruin gebakken brood, rechtop eringestoken, en naar verkiezing met een hard gekookt ei, overlangs in vieren ge sneden. Voor kippenhouders 't Is noodzakelijk, dat iedere pluimveehouder zorgt, dat zijn hoenderhokken bevrijd blijven van de nietige doch verontrustbarend snel zich versprei dende woekerdiertjes, welke de grootste kwelgeesten van 't pluimvee zijn en heel veel hoenders totaal uitputten en eindelijk doen sterven. De onkosten van het schoonmaken der hoenderverblijven zijn gering, het nut ech ter, dat van zuivere gezonde vogels kan worden verkregen, daarintegen, is zeer groot, terwijl het schoonmaken in werke lijkheid niet kzoo groot zal blijken te zijn, als wel door sommigen verondersteld wordt. Versche eieren In hoofdzaak moet men de voedingswaarde van een ei zoeken in den verschen toestand, waarin het verkeert. Dit begrijpt het publiek niet. Menschen, die zelve kippen honden, kun nen dan ook gerust de waarde van hun versche eieren een paar centen boven die van markteieren berekenen, zonder zich iets wijs te maken. Donkere eierdooier Als de toom kippen in het voorjaar steeds fijn jong gras kunnen pikken, dan zal de dooier van het ei don kerder gekleurd worden. Men praat in de steden vooral, door onwetendheid, over lichte dooiers, en men gelooft, dat donkere dooiers een uitvloeisel zijn van het rondscharrelen der hoenders op een mesthoop. Dit is een misverstand. Het vele jonge groen is oor zaak, dat de dooier donker kleurt, en zui verder voeder dan jong, frisch groen, is toch niet denkbaar. Observator. De financieele conferentie te Parijs. De conferentie zal op het ministerie van Buitenlandsche Zaken, aan de quai d'Orsay plaats hebben en de heer Pichon zal de eerste zitting presideeren. Het presi dium der volgende zittingen zal waarge nomen worden door den heer Margerie, ambtenaar aan 't departement van Buiten landsche Zaken. Het door Pichon uitgewerkte en door de mogendheden goedgekeurde programma omvat 4 artikelen. Het eerste heeft betrek king op het aandeel der Turksche staats schuld, dat door de geallieerden moet wor den overgt-nomen. Artikei 2 behandelt de overname door de geallieerden van de verplichtingen en rechten van Turkije ten opzichte van der den in de veroverde provincies. Artikel 3 heeft betrekking op de scha- deloosstellings-eischen der Balkanbondge- noolen. Artikel 4 voorziet in de uitwisseling der krijgsgevangenen en de daaraan verbonden onkosten. Tusschen Grieken en Bulgaren. Gedurende de laatste veertien dagen heeft naar thans bekend wordt, eengroote beweging van Bulgaarsche troepen in Wes telijke richting plaats gehad. Van den Ssten tot den 12en Mei zijn 8 lange transport treinen met troepen, geweren en proviand bij Nauthi de Thracisch-Macedoniesche grens gepasseerd de soldaten uitten vij andige kreten tegen de Grieken. De auto riteiten te Nanthi hebben op alle trekdie ren beslag gelegd. In militaire kringen te inthi heerscht koortsachtige opgewonden- id. Het resultaat der verkiezingen voor den Pruisischen Landdag wordt gekenmerkt door een groot aanta herstemmingen. Slechts de nationaal liberalen en sociaal democraten hebben eenige winst behaald. De Dnitsche regeering overweegt nieuwe uitzonderingswetten voor Elzas-Lothariugen De driejarige dienstplicht in Frankrijk. In de op bet Ely see gehouden minister raad, heeft de minister van Oorlog, in overleg met den minister van Einanciën, een wets ontwerp ingediend over de kosten van het onder de wapenen honden der oudste lich ting, die met October naar huis gezonden zon worden. Het ontwerp zal bij het bureau der Kamer worden ingediend. Een nieuwe overwinning der Unionisten in Engeland. Te New Market hebben de unionisten opnieuw een zetel op de liberale regeerings- partij veroverd. De unionist Denison Pender werd ge kozen met 5251 stemmen, terwijl de li berale candidaat. George Nicholss, met 4400 stemmen de nederlaag leed. Deze tusschentijdsche verkiezing was noodzake lijk, wegens bet overlijden van den libe ralen afgevaardigde Sir Ilose, die in De cember 1910 met 399 stemmen meerder heid de overwinning had behaald. De Vesuvius weer in werking. Volgens berichten uit Napels is de Ve suvius sedert eenige dagen weer in wer king. Uit een nieuw gevormden krater stij gen voortdurend witte dampen op, terwijl een fijne zandregen de gelnele omgeving van den berg eenige millimeters hoog be dekt. Deskundigen verklaren, dat deze ver schijnselen volstrekt geen reden tot on gerustheid geven. De demobilisatie van Oostenrijk-Hon garije, De «Pester Lloyd'/ meldt, dat weldra een groot aantal reservisten die ingedeeld zijn bij de niet aan de grenzen gestatio neerde legerkorpsen naar huis gezonden zullen worden. Daarentegen zullen de re servisten bij de troepen in de verschillende garnizoenen van Bosnië en Herzegowina onder de wapenen blijven. De spanning tusschen Amerika en Japan. Naar uit Washington gemeld wordt, heeft president Wilson met het oog op de opgewonde stemming in Japan besloten alles te vermijden wat ook maar eenigzins de gedachte aan oorlogstoebereidselen zou kunnen opwekken. Derhalve zijn de vloot- manoeuvres der Amerikaansche vloot-eska- ders tot later uitgesteld. Men schrijft uit Kampenaan de N. R. Ct. In dit district is een deel der vrijzinnigen niet tevreden met den door de vrijzinnige concentratie gestelden candidaat, den heer J. C. de tGast, uit Sommelsdijk. Dit deel ziet de eenige kans van succes in een can- didatuur van mr. P. Tideman, uit Bloemen- daal. Aan mr. Tideman is van verschillende zijden verzocht, zich voor een candidatuur beschikbaar te stellen, en door middel van adressen zal aan den heer de Gast worden verzocht, in het belang van den strijd tegen de coalitie zich als candidaat terug te trek ken. Mr. Tideman heeft reeds op enkele plaatsen in het district zich als spreker doen hooren, met zeer groot succes. Daar mr. Tideman zich wel op vrijzinnig maar bovendien op Christelijk-Protestanseh stand punt stelt met als hoofdpunt van zijn pro gramma „strijd tegen de coalitie en Rome" wordt een verandering in de partijgroepeeren in dit district niet onmogelijk geacht. Samenwerking met Rome. De Nieuwe Prov. Gron. Crt. doet een goed werk met het bekende citaat van Calvijn nog eens in herinnering te brengen Het zou wat fraais zijn, dat ik den Paus en zijn genooten en dienaren naar vermo gen aanviel en dat ik inmiddels hen door de vingers zag, die nog veel verderf- lijker vijanden Gods zijn en Zijn waarheid nog zooveel krasser aanranden. Neen, dan laat de Paus tenminste nog eenige gestalte van religie staan hij ver nietigt het geloof aan een eeuwig leven niethij leert dat God te vreezen is en hij stelt op eenige wijze het onderscheid vast tusschen goed en kwaad hij erkent Christus waarachtig God en mensch te zijn en eert ten deele de autoriteit van Gods Woord. Maar die anderen stellen zich aan als wilden zij den hemel naar de aarde neertrekken, alle Godsvrucht vernietigen, alle hoogere aandrift in den mensch uit- blusschen en de consciëntie in slaap wie gen, tot er ten leste geen verschil hoege naamd meer overbleef tusschen mensch en dier In de dagen van meetings en strooi biljetten kunnen uitspraken als deze te pas komen. De BURGEMEESTER der Gemeente Sommels dijk brengt hiermede ter openbare kennis, dat op Dinsdag, den 3 Jani aanstaande, zal plaats hebben de verkiezing van één lid van de Provinciale Staten van Znid-Holland, in het Kies district Middelharnis, waartoe deze gemeente be hoort dat op dien dag, van des voormiddags negen tot des namiddags vier uren, ter Secretarie bij den Burgemeester der Gemeente Middelharnis (hoofdplaats van het Kiesdistrict) kunnen worden jngeleverd OPGAVEN VAN CAN©I®ATEN als bedoeld in artikel 51 der Kieswet en artike* 8 der provinciale wet. Deze opgaven moeten inhouden den naam, de voorletters en de Woonplaats van den candidaat en onderteekend zijn door tenminste veertig kie zers, bevoegd tot deelneming aaD deze verkiezing. De inlevering dezer opgaven moet geschieden persoonlijk door één of meer personen, die de opgave hebben onderteekend. De candidaat kan daarbij tegenwoordig zijn. Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst afgegeven. Formulieren, voor de opgaven bovenvermeld, zijn ter Secretarie dezer Gemeente kosteloos ver krijgbaar van den 20 Mei 1913 tot en met den dag der verkiezing. De Burgemeester brengt hierbij in herinnering artikel 151 der Kieswet, luidende als volgt: Hij, die eene opgave, als bedoeld in artikel 51 inlevert, wetende dat zij is voorzien van hand teekeningen van personen, die niet bevoegd zijn tot deelneming aan de verkiezing, waarvoor de inlevering geschiedt, terwijl zonder die bandtee- keningen geen voldoend aantal voor een wettige opgave zou overblijven, wordt gestraft met ge vangenisstraf van ten hoogste ,drie maanden ot eene geldboete van ten hoogste honderd twintig gulden. Met gelijke straf wordt gestraft hij, die wetende dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan de verkiezing :sr inlevering bestemde opgave, be> doeld bij artikel 51, heeft onderteekend. Sommelsdijk, den 19 Mei 1913. Do Burgemeester voornoemd, BOUMAN. De BURGEMEESTER der Gemeente Sommels" dijk brengt hiermede ter openbare kennis, dat op Dinsdag, den 3 Juni aanstaande, zal plaats hebben de verkiezing van een Bid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, in het Kiesdistrict Zierikzee, waartoe deze Gemeente behoort; dat op dien dag, van des voormiddags negen tot des namiddags vier uren, ter Secretarie bij den Burgemeester der Gemeente Merikzee (hoofdplaats van het Kiesdistrict) kunnen worden ingeleverd OPGAVEN VAN CANDIWASEN, als bedoeld in artikel 51 der Kieswet. (Voor verdere bijzonderheden zie men boven staande. B. van den Nieuwendijk had Zaterdag het ongeluk in de kaai te vallen, Daar spoedig hulp aanwezig was (J. Vioeginde weij Wz.) had men hem weldra op den kant en bracht hij het er met een nat pak af. B. Driesse en L. van den Nieuwendijk van de lichting 1914 zijn beiden weder voor een jaar verlof verleend voor de Militie, Dat er eene watermachine geplaatst wordt is opzichzelf niets bijzonders. Doch dat er een geplaatst wordt in de bebouwde kom van het dorp gebeurd zeker n et dikwijls. Dejijst van inkwartiering dezer ge meente ligt van 10 26 Meitergemeente- secreiarie ter inzage. Een afschrift is aan geplakt. De vorige week had de vrouw van M. v. Gurp het cügeluk van een stoel te vallen. Hoewel van een kleine hoogte, kneusde zij haar voet toch zoodanig, dat geD. hulp onmiddellijk ingeroepen moest worden, Wegens het herhaaldelijk voorkomen van ongelukken, zal nu aan het einde der Nieuwstraat een waarschuwingspaal worden gezet van s-Stapvoeisrijdeni. Het is te hopen dat het voorkomen van ongelukken nu tot het verledene zullen behooren. De vorige week ontstond er een twist over een meisje tusschen de twee jongelui. A. K. en A. v. d. G. A. K. bekwam hierdoor zooveel letsels, dat hij den ge meente-veldwachter verzocht heeft proces- verbaai op te maken. Het verslag van den toestand der gemeente over het afgeloopen jaar, is tegen beialing der kosten verkrijgbaar gesteld. Tot tijdelijk Gemeente Secretaris dezer Gemeente, is benoemd de heer Abr. JongeliDg alhier. Zondag j 1., smeet een 8 jarige knaap een steen zoo geweldig tegen het hoofd van een arglooze wandelaar, dat een hevig bloedende wond on! stond. Wei verregaande Goede teekensNaar wij uit goede bron vernemen worden alhier, met het oog op het steeds toenemend getal leerlingen en de leerkrachten beide, pogingen aange wend, om een derde lokaal aan de Chr, School toe te voegen. Moge het plan wer kelijkheid worden 1 Van tweeën eenDonderdag j.l. tij dens het gure weer, sloegen enkele lieden op de kaai de handen van kou. terwijl een ander in de kaai zich vermaakte met zwemmen. Naar wij vernemen zal Donderdag a.s, ook hier een stoomveerd enst worden ingesteld op het vaste land, en bij gebrek aan water ook aanzetten aan de booten. Den heer Leenhouts onderwijzer al hier heeft als zoodanig ontslag gevraagd. Niet, zooals in het Roüerdamsch Nieuwsblad gemeld staat, is deheer H, van Noord ontslagen, doch genoemde heer heeft zelf ontslag genomen Dirkslnml. Door B. en W. van DirksLnd is bekend gemaakt, dat volgens art. 5 der Algemeene Politieverordening, ahe mest putten en vuilnisbakken binnen de kom der gemeente moeten zijn opgeruimd en alle achterwegen en sloppen opgehoogd en onder de lijn gebracht door de in art. 68 dier- zelfde verordening aangewezen personen vóór Vrijdag 30 Mei a s. Voor de ingeschevenen der Militie 1914 zal door den Kcuringsraad zitting gehouden worden Donderdag 5 Juni v.m, 9 ure. Eenige dagen geleden is het nieuwe uurwerk in den toren aangebracht, dat zeer accuraat loopt. Wij vinden dit een groote verbetering te meer, nu een groote en kleine wijzer, welke laatste, voorheen er niet was, ons aan vier zijden van den toren den juisten tijd aangeeft, en bovendien op tame lijk verren afstand zichtbaar is. Het verslag van den toestand der Gemeente over 1912 ligt voor een ieder ter gemeente-secretarie ter inzage. De Keuringsraad, zal voor de inge schrevenen voor de nat. militie, lichting 1914, zitting houden op 6 juni des voor middags 9 uur in het gemeentehuis. De van kracht geworden Kiezerslijst, voor 1913 1914 15 Mei, ligt ter ge- meente-secraiarie voor een ieder ter inzage. De heer F. den Eerzamen Fzn. is benoemd tot heemraad van de z.g.n. zdrie polders«, Oud- en Nieuw-Westerloo en den Nieuwen Oostdijk. Zaterdagavond geraakte een 2-jarige vaars van dé Wed. v. d. W. in de haven. Door den lagen waterstand was het onmo gelijk het dier un de voorhaven op den wal te krijgen. Drie personen in een boot dreven het onder de brug door de achter haven in en zoo kou ze zelf vasten grond onder den voet krijgen. Verslag van het verhandelde in de op en bare gemeenteraadsvergadering te Middelharnis op Vrijdag 16 Mei 1913 des nam. 2 uur. Aanwezig 9 leden. Afwezig de heeren C. Kolff en J. v. d. Koog Ue voorzitter opent de vergadering en verzoekt den secretaris de notulen voor te lezen, waarna deze onveranderd worden goedgekeurd. Aan de orde is. Ingekomen stukken. Ten eeiste van den heer J, J. Kok inhoudende reclame in zake den Hoofdelijken Omslag waarop door Heeren Ged, Staten afwijzend is beschikt. Ten tweeden bericht van Heeren Ged. Staten inhoudendende, goedkeuring aan gaande, de door de gemeente aangekochte lijnbaan, en wordt door den voorzitter medegedeeld dat alsnu pogingen in het werk zullen worden gesteld om daarvoor geld van het rijk te krijgen. Hierop deeld de voorzitter mede over te gaan tot de behandeling van de vaststelling van het Kohier Hoofdelijken omslag, maar dit met gesloten deuren te behandelen. Doch alvorens dit plaats heeft, vraagt den heer Bom aan de voorzitter hoe of het zit met het in de vorige vergadering, door den raad genomen besluit, aangaande de regeling van het salaris der onderwijzers. Daar de voorzitter toen door den raad verzocht is dit in deze vergadering te be handelen, waarop de voorzitter antwoord, indien de heer Born iets te vragen of te zeggen heeft, hij dit kan doen na afloop der geheime zitting, waarop de deuren ge sloten worden. Na heropening deelt de voorzitter mede dat door de gascommissie een verzoek is ingekomen, om van den raad machtiging te ontvangen tot het aangaan van eene geld- leening, om reden er door den velen aan leg van gasleidingen te weinig kasgeld is. Hiertoe wordt door den raad bij aclamatie besloten. Alsnu vraagt de heer Born of B. en W. al gereed zijn met het onderzoek aangaande den regeling van salarissen van onder wijzers. Waarop de voorzitter antwoord, dat hij in de vorige vergadering had meegedeeld om het aan te houden tot de aanstaande gemeentebegrooting, doch daar het in de vorige vergadering door den raad was be sloten dat B. en W. het zouden onderzoe ken en het in de eerst volgende vergade ring te kunnen behandelen, deelde de de voorzitter mede, dat B. en W. nog j;een gelegenheid hebben gehad dit te doen, doch zoodra zij dit gedaan hebben zal het in be handeling worden genomen. Alsnu had er nog eene af- en overschrij ving plaats op de begrooting 1912. Daar niemand meer het woord verlangde, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Verslag van het verhandelde in de openb'are vergadering van den Raad der Gemeente Den Bommel, op Vrij dag 9 Mei 1913, des nam. 3 uur. Aanwezig met den voorzitter, alle leden uitgezonderd het lid de heer Jan Mijs. De voorz. opent de vergadering met ge bed. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en na eene opmerking van den heer W. J. Rosmolen, welke door den voorz. wordt wederlegd, onveranderd goed gekeurd. Vervolgens biedt den voorz. het Gemeente verslag over 't jaar 1912 den Raad aan, het welk voor de leden ter secretarie ter visie zal worden gelegd. Voor kennisgeving wordt vervolgens aan genomen a, het proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den Ge meente-Ontvanger, waaruit bleek dat op 11 April j.l. in kas was, de som f 695,87. Voorts deelt de voorz mede dat op den zelfden dag is opgenomen de boeken en kas van den Administrateur van het Burgelijk Armbestuur en het kassaldo dien dag be droeg f 1389.11 J. b. Eene missieve van H. II. Ged. Staten 15/18 April j.l, B. no. 2252 (3e Afd.) G. S. 110. 8, betreffende mededeeling der goedkeuring van de in de vorige vergadering gedane wijziging der begrooting 1913, sluitende in ontvangst en uitgaaf f 9342.77. Aan de orde is 1. Vaststelling Kohier Schoolgelden. Wordt besloten het Kohier de evenredige scboolgeldheffing over de eerste zes maan den van het jaar 1913, vast te stellen op f 103.—. 2. Eervol ontslag van den heer Jhr. C. W. Stern als Gemeente Secretaris en Ambte naar van den Burgelijken Stand. Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek, wordt aan dhr. Jhr. C. W. Stern wegens vertrek uit deze Gemeente, eervol ontslag verleend als Gemeente Secretaris en Ambtenaar van den Burgelijken Stand, met ingang van 14 Mei 1913, onder dank betuiging voor de in genoemde betrekkin gen de Gemeente bewezen diensten. De voorzitter richt, in aansluiting met de door hem reeds in de vorige vergadering gesproken woorden, nog een hartelijk woord tot den scheidenden Secretaris en is, ook overtuigd hier te spreken namens het college van B. en W. en den Raad, den heer Jhr. Stern dankbaar voor de vele arbeid en grooten ijver door hem in dezen aan den dag gelegd en wenscht hem in zijne nieuwe woonplaats nog veel goeds toe. 3. Vacature Secretaris. Na eenige dis cussie wordt met 4 stemmen, terwijl 2 in blanco worden uitgebracht, benoemd tot tijdelijke Secr. dezer Gemeente, de heer A. Jongelieg, Gem. Ontvanger alhier. 4. Af- en overschrijving begrooting 1913. Wordt besloten tot het doen der navol gende af- en overschrijvingen op de be grooting 1913 Afschrijving H. XIV, afd., art. I, volgnummer 109, (onvoorziene uit gave) f 80. Overschrijving; H. IV, afd. art. volgn. 72 (Kosten ter voorkoming en bestrijding van epidemische ziekten) f 40 H. I, afd. I, art. 12, vofgn. 43, (Kosten van verlichting en verwarring) f 40. 5. Verkiezing lid der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Wordt naar aanleiding van dc aan het Gem. bestuur ingediende aanbeveling, be noemd met algemeene stemmen tot lid dier Commissie, dhr. Dr. W. Reinout van Haga, arts alhier. 6. Afschrijving Hondenbelasting. Naar aanleiding van een adres tot ver zoek om afschrijving inzake hondenbelasting over den dienst 1913, van Mej. de wed.A. v. d. Kreeke- van Weel, wordt besloten het voornoemd adres te stellen in handen van B. en W. om bericht en raad. 7. Aanvraag subsidie ingev. art. 53 der wet op het Lager Onderwijs. Wordt besloten een adres te richten tot Hare Majesteit de Koningin om eene buiten gewone subsidie in de kosten van het lager onderwijs voor het jaar 1913, tot een bedrag van f 2500. Vervolgens doet de voorz. mededeeling van de door den heer Tiessen aan B. en W. aangeboden som van f 50 voor het alsnog te verrichten straatwerk inzake het leggen der gasbuizen door deze Gemeente, welke som den Raad na eenige discussie billijk voorkomt. Na eenige bespreking wordt besloten het Stoofhof te laten afbikken en te doen be- grinten. Verder wordt besloten een begrooting van kosten op te vragen voor het verven van het schoolhek aan School no. I, het verven der banken in genoemde school en het verven van de voorgevel van het dok tershuis. Naar aanleiding der gebruikelijke rond vraag wijst de heer Knoop op de onhoud bare toestand der sloot, gelegen tusschen de algemeene begraafplaats en de aangren zende bewoners, welke laatsten al hun vuil nederwerpen in de sloot en op de begraaf plaats zelve, inverband waarmede B. en W. worden nitgenoodigd gebruik te maken van het betrekkelijke artikel 180 der Gmeente-

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 2