Adve De Balkan-Oorlog. 2 Schil Buitenland. Officieel Gedeelte. Plaatselijk Nieuws. Dirksland. Woensdag 7 Mei zal al hier de eerste zitting voor den Militieraad plaats hebben des n. m. 1.30 uur. Gemeenteraad. Visscherij. Verkoopiugen. Kerk en School. Mar k tl Corred Zoo de hopen onze Gen op Donderd; 40-jarigf te herdenkei Hunne d\ Béhuwd- Sommei sd Voor de vö stelling zoow ontvangen tei Zilveren Huw| ook namens Middelharni Gevraagd Mei in een g nette D als meid alle koken en a f 150.— en Mevrouw V 104a, Rotter; met ot zone 1 Jan. 1914J bij P. ZANEÏ Maant Aar Montenegro en de mogendheden. Er is voor het oogenblik geen sprake meer van een militaire acte tegen Mon tenegro, noch een gemeenschappelijke van den kant der groote mogendheden, noch een geïsoleerde van de zijde van Oostenrijk Montenegro heeft officieus te verslaan ge- geven, dat het bereid is Skoetari te ont ruimen tegen zekere niet nader omschreven compensatie van grondgebied en de ge zantenconferentie heeft eveneens officieus aan Montenegro beloofd, dat het na de ontruiming van Skoetari een conrpensatie van dien aard zou ontvangen. Essad pasja. Essad pasja heeft te Tirana een regee ring ingesteld en de autonomie van Al banië geproclameerd onder protectoraat van Turkije. Hij plantte de Turksche vlag en schreef aan den Griekschen metropolitaan te Durasso een brief waarin hij verklaarde dat zijn regeering in den persoon van den metropolitaan de orthodoxe kerk erkent en dat hij haar beschermen zal. Essad pasja eindigde dit schrijven met te verklaren, dat de Albaneesche regeering Griekenland volstrekt niet vijandig gezind is. ENGELAND. De Suffragettes. De Engelsche regeering is eindelijk overgegaan tot krachtdadige onderdrukking van het militante optreden der Suffragettes. In geen ander land zou een dergelijke militante beweging zulke diepe wortelen hebben geschoteu. Daar zou de regeering veel eerder met kracht en de sterke arm der wet zijn opgetredeD. Hier zijn de suf fragettes langen tijd lankmoedig behandeld De regeering ontzag haar, ofschoon zij geenzins de regeering ontzagen. Het straf fen van een honderd of wat suffragettes en hare leidsters, hielp niets, vuurde veel eer het militantisme nog tot grooter driest heid aan De organisatie dier dames bleef intact, en ontving ook ruimschoots gelde lijke bijdragen. Eu nu dejbrandstichtingen dier dames inderdaad schrik, verbazing en verbittering onder een groot deel van het Engelsche publiek teweeg brengen, nu gaat de regeering die beweging met kracht on derdrukken. De groote* tout daarvan is hoofdzakelijk, dat het te laat geschied. De suffragettes hadden den indruk gekregen, dat het nimmer zoo ver zou komen. Zij waanden zich sterker dan de wet, wie zij niet willen erkenden. En in plaats van tot bezinning te komen zullen zij nog wel ernstiger daden gaan bedrijven. Met de beste bedoelingen, maar met fatale ge volgen, heeft de Engelsche regeering haar te lang ontzien. Thans viel op eens de macht der over heid met de volle zwaarte op hare orga nisatie. Zoo deed een sterke politiemacht een inval in haar hoofdbureau, gevestigd in een groot gebouw van Kingswaj. Alle zes aanwezige leidsters werden in arrest genomen al de doenmenren van dat bureau euu wagen vol, zijn in beslag genomen. Het bureau werd gesloten en al het vrouwelijk personeel er van naar huis gezonden. Zelfs de vlag van den militanten bond, die op het dak van het gebouw wapperde, werd verwijderd. De zes gearresteerde dames, o.w. de be kende mrs. Drummond, zullen wegens sa menspanning tot schending van eigendom men worden vervolgd. En als de meege nomen documenten zijn onderzocht, wacht haar misschien een nog zwaarder aanklacht. Zoo ,ernstig vat de regeering deze zaak thans op dat de zes dames ditmaal niet te gen borgstelling voorloopig in vrijheid werden gelaten. BELGIË. Het algemeen kiesrecht. In de gebonden Kamerzitting jzeide mi nister de Broqueville, in antwoord op een vraag van Vandervelde, betreffende den datum van de instelling der commissie 'tot herziening der kieswet, dat het rapport, dat de instelling der commissie moet vooraf gaan, gereed is. De regeering houd zich bezig met een overeenkomst te vinden met hen, die ge roepen zullen zijn, er deel van uit te maken. De maand zal zeker nietvoorbijgaan zon der dat de (commissie ingesteld zal zijn. Deze commissie zal veslag uit te bren gen hebben over de wenschelijke hervor mingen aan het kiesrecht voor de provincie en de gemeente, maar die ook volgens de door de dag orde Masson-Liebaert bekrach tigde verklaringen van het hoofd der re geering een formule zal mogen vinden, beter dan het bestaande stelsel, zelfs voor wat betreft de wetgevende kamers. ZUID-AFRIKA Het geschil tusschen Botha en Hertzog Het Zuid-Afrikaansohe parlement heeft Dinsdag de door den leider der kleine Labour-partij Cresswell ingediende motie van wantrouwen tegen generaal Botha be handeld. Cresswell wees er in verdediging zijner motie op, hoe door de verdeeldheid in de ministerieele gelederen, een ver deeldheid, welke een uitvloeisel was van het geschil tusschen Botha en Hertzog, een goed bestuur onmogelijk gemaakt werd. Generaal Hertzog verdedigde eveneens de motie in een redevoering, die bijna twee uur duurde. In den breede zette hij de tusschen hem en den minister-president bestaande geschillen uiteen. Generaal Botha was volgens hem alleen aansprakelijk voor de scheuring in de nationalistische partij. Hij (Botha) sprak zich zelf zoo dikwijls tegen, dat men onmogelijk kon zeggen wat zijn beginselen waren. Generaal Bo tha's politiek was dan ook enkel een po litiek van misleiding en bedrog. De een heid in het land kon alleen hersteld worden door nieuwe algemeene verkiezingen. Hierop nam de minister-president het woord om de tegen hem ingebrachte be schuldigingen te weerleggen Generaal Hert- zog's eenig doel was zoo zeide hij om we der in het kabinet opgenomen te worden maar hij (generaal Botha) weigerde beslist om het land de lasten van een algemeene verkiezing op te leggen, alleen omdat Hertzog daardoor zijn doel hoopte te be reiken. Zooals men algemeen verwachtte, werd de motie met 88 tegen 41 stemmen ver worpen. MILITIE. Eerste zitting van den Militieraad. De BURGEMEESTER der Gemeente Som- melsdijk brengt bij deze het navolgende ter openbare kennis. In de eerste zitting van den Militieraad wordt in het algemeen uitspraak gedaan omtrent vrijstelling van den dienst wegens eigen vrijwilligen dienst en wegens broe- derdienst b. uitsluiting van den dienst. Voor zooveel betreft vrijstelling van den dienst wegens aanwezigheid van in het zelfde jaar geboren broeders, doet de Mi litieraad eerst uitspraak in zijne tweede zitting welke later zal worden bekendgemaakt. De ingeschrevenen dezer gemeente voor de lichting van het volgend jaar, die vrij stelling wegens eigen vrijwilligen dienst of wegens broederdienst hebben aange vraagd, zullen in de gelegenheid worden gesthld desgewenscht die aanvrage toe te lichten of te doen toelichten en vervolgens de uitspraak hieromtrent van den Militieraad te vernemen op Woensdag, den 7 Mei e.k. te 1$ uur namiddags, te Dirksland, in het Gemeentehuis. De uitspraak zal voorts door onderge- teekende schriftelijk ter kennis worden ge bracht van den ingeschrevene, die aanvrage om vrijstelling deed. De aandacht wordt nog; gevestigd op onderstaande 'bepalingen Tegen de uitspraak van den Militieraad omtrent vrijstelling of uitsluiting kan binnen TIEN dagen, te rekenen van den dag, waarop die uitspraak is geschied, bij Gedeputeerde Staten der Provincie, behalve door den Militie-commissaris, bezwaar worden ingebracht: lo. door den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of door zijn vader, moe der, voogd of curator. 2o. door elk der overige voor de Ge meente ingeschrevenen of door zijn vader, moeder, voogd of curator. Hij of zij, die bezwaren iubrengt, levert het daartoe strekkend verzoekschrift, dat behoorlijk met redenen omkleed moet zijn, in ter Secretarie dezer Gemeente. Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst uitgereikt. Bezwaarschriften, niet ingericht of niet ingeleverd op de hierboven aangegeven wijze, kunnen geen gevolg hebben. Voor zoover omtrent een en ander nadere inlichtingen worden gewenscht, vervoege men zich ter Gemeente-secretarie op een werkdag, tusschen 9 cn 12 uur voormid- dags, Sommelsdijk, den 30 April 1913. De Burgemeester voornoemd, BOUMAN. Kohier van het Schoolgeld voor het Lager Onderwijs. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Sommelsdijk maken bekend, dat een afschrift van het kohier van het school geld voor het lager onderwijs over het 2e kwartaal 1913, gedurende vijf maanden, van 6 Mei 1913 tot en met 5 October 1913, ter gemeente-secretarie voq§ een ieder ter lezing ligt. Sommelsdijk, 6 Mei 1913. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Iz. GEELHOED. BOUMAN. Sommelsdijk. Bij ongeluk geraakte de knecht van den landbouwer D. V. Zaterdagmorgen een der paarden van deze in de kaai te water, welke met behulp van een roeiboot en toegeschoten hulp weder op vasten wal geholpen werd, het andere paard is door lossnijden der strengen op het droge gebleven. Met eenige materieele schade liep dit incident gelukkig af. Door de Gebrs. de Haas zijn op de 3o April j.l. gehouden veemarkt ongeveer 8 o runderen verkocht. In de aigeloopen maand zijn 38 schepen de Wilhelminabrug gepasseerd, benevens die van de geabonneerde eige naars. De stemming en zoonoodig de her stemming voor de benoeming van leden van de 2 e Kamer is bepaald op Dinsdag 17 Juni en Woendag 25 Juni a.s. Zaterdag had A. Grootenboer terwijl hij de motor van de automobiel van den heer de Gast aan gang wilde maken, het ongeluk een slag van de slinger te krijgen waardoor zijn pols brak. De keuring van de ingeschrevenen voor de militie lichting 1914., zal plaats hebben op Maandag 2 Juni a.s. v. m. 9 uur in de Ambachtsschool te Middelhar- nis. De veldarbeider Jb. Vroegindeweij had het ongeluk, bij het snijden van erw- tenstekken, zoodanig zijn duim te verwon den dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Naar wi] vernemen is aan Mej. P. W. Nijgh op haar verzoek door de Com missie van Beheer der gasfabriek eervol ontslag verleend als assistente op het kan toor dier fabriek met ingang van 1 Mei. Middelharnis. Men verzocht ons nog te melden dat de feestcommissie niet alleen uit de vier genoemde heeren G. van Eek, P. v. Oudgaarden, Jm. v. Paassen. en G. H. Kolthof bestaat, maar ook nog de heer J. H. Deys, Door de antirev. kiesvereeniging al hier is met algemeene stemmen tot candidaat voor de Tweede Kamer gekozen ds. Hoo- gerzeijl te Vlissingen en voor de Prov. Staten den heer De Wilde, aftredend. Bij den bakker H. Noordijk had jl. Vrijdagavond een begin van brand plaats. Voorbijgangers het onheil gewaar wordend maakten alarm, en had men het vuur weldra met eenige emmers water gebluscht. De zitting van den keuringsraad voor de lichting 1914 zal gehouden worden in de Ambachtschool, den 31 en dezer maand. Tegen twee ingezetenen is door de politie proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden zonder licht. Door de bakkerspatroons van Mid delharnis en Sommelsdijk zal Woensdag avond half acht een vergadering gehouden worden bij den heer W. Zaaijer, om als dan tot eenstemmigheid te geraken om op de erkend Chr. feestdagen niet meer te bakken. Door de beurtschipper J. de Wach er alhier zal op den 2en Pinksterdag eene extra reis worden gedaan naar Oudenhoo:n, om diegenen, welke een uitstapje wenschen te doen naar het aldaar te hcuden con cours, daartoe in de gelegenheid te stellen. Maandag werd - alhier een jeugdig persoon onder geleide van een iechercheur van politie uit Amsterdam bij zijne ouders teruggebracht. Stad aan 't Haringvliet. De veld arbeider van B. alhier had een varken te koop. Zijn vrouw had hij macht gegeven het dieMe verkoopen. Aan koopman Kamerling verkoopt de echtgenoote het, doch vader des huizes hier nog niets van wetende verkoopt het varken ook, doch voor f 10.meer aan iemand van Den Bommel. Zaterdagmiddag komen echter de beide kooplui het varken halen. Een groote twist ontstond hierover, zoodat de politie tus- schenbeide kwam. Koopman Kamerling kreeg jiet ten slotte, terwijl de andere kooper f 7.50 kreeg. Toch nog een schade van f 17.50 voor Van B. Met het vischjesvangen had het zoontje van A. het ongeluk voorover in het Spui te vallen, het kind dat in de modder wegzakte, werd gelukkig door den Rijksveldwachter Van Biert opgemerkt, d e ook het genoegen smaakte het aan zijn ouders terug te brengen. De eerste zitting van den militieraad zal voor deze gemeente zijn Woensdag 7 Mei a.s. 's namiddags 1 x/i ure ten Ge meentehuize van Dirksland. Den Bommel. Bezig zijnde met ie leeren fietsen, tuimelde P. D. hals over kop in den sloot. Niettegenstaande den lagen waterstand mocht ze toch haar moeder een doorweekte plunjj offreeren. Bij den heer D. Mijs is een paard moeten worden ter dood gebracht ter zake van bloedvergiftiging in een der pooten. Om met een springstok over de sloot te springen was voor A. L. geen bezwaar. Als een geroutineerd springer de stok ter hand genogaen, wipte hij tot op 't midden van de slootde stok bleef in den modder steken en A. moest kennis maken met wat zich onder water bevond. Daar zijn makkers zich reeds op grooten afstand vnn hem bevonden, koste het hem niet geringe moeite op het droge te komen. Naar verluidt, is er onder deze ge meente weer veel juinzaad gezaaidhet is te hopen dat er van de juin meer gebeurd wordt dan in 't vorige jaar. Ooltgensplaat. Zaterdag 26 April werdt J. Smits wonende omstreeks drie kwartier van deze gemeente door twee tot nog toe onbekende personen aangevallen. Eerst werd hem een slag op het hoofd toegebracht en daarna beroofden ze hem van het geld dat hij bij zich droeg, naar men zegt 20 gulden. Tot nog toe is de politie er niet in geslaagd, de daders te vinden. Donderdag 1 Mei heeft de Zang- vereeniging »Van ongenoegen Vrij.« (dir. Joh. Bol.) de tweede prijs behaald in de tweede afdeeling gemengde koren. Onze dorpsgenoot A. Waling had geluk dat op zijn nummer van de loterij ter gelegeheid van de paarde markt te Som melsdijk, een 1 jarig vaarsje hem te beurt viel. Zondag had Joh. Donkersloot Johz. Sr. het ongeluk terwijl hij met de melkwagen bespannen met een hit door de lange weg reed dat het dier schrok en hij met kar en paard in de sloot terecht kwam met behulp, werd het weer op het droge ge bracht, voerman noch paard bekwam eenig letsel. We zitten heden zonder uurwerk in den toren. Het oude is er uit gehaald. Toebereidselen worden gemaakt tot plaat sing voor het nieuwe.* In de j.l. gehouden Vergadering der AntKiesvereeniging zijn tot candidaten gesteld voor de tweede Kamer Ds. Hoo- gerziel ie Vlissingen voor de Prov. Staten M. J. de Wilde te 's Gravenhage en voor den Gemeenteraad H. Kooman en A. v.d. Sluijs (beiden aftredend). Gedurende de Godsdienstoefeningen met de a.s. Pinksterdagen zal in de Herv, Kerk telkenmale eene collecte gehouden worden voor de zending. De avondbeurten zullen voortaan in plaats van 6 ure om 5.30 aanvangen Herkingen. In deze gemeente is het aantal heibergen dezer dagen met een ver minderd Den Heer Jacob Scherpen:sse heeft n.l. van de vergunning afgezien en bedraagt het aantal thans slechts 2. Op Maandag 12 Mei e.k. des voorm. 11 uur zal door het B»sluur van po'der Klinkerland eene schouw worden gehouden over dammen, hekkens, vleuken enz. enz. waarvoor belanghebbenden verder worden verwezen naar de publicatie (aanplakplaats.) Door den Rijksveldwachter J. v. H. is tegen W. v. E. alhier procesverbaal in dubbel opgemaakt wegens overtreding der wet van jacht en visscherij. Maandag 1.1. gebeurde het de knecht van J. v. d. V. zijn paard bespannen voor een zaaimachine schrok van een honden wagen waarbij het dier den dijk afrende en knecht en machine in de sloot terecht kwamen. Gelukkig voor de knecht, aangezieD het oogenschijnlijk minder goed voor deze had afgeloopen. Met enkele lichte kwets uren en een nat pak kon deze thans huis waarts keeren en zich naar de wijkverpleegster Zuster Muller-Won êll begeven die ook wederom in deze zaak de behulpzame hand bood. Stellendam. De zangvereeniging «Excel- cior alhier zal deelnemen aan het op 2en Pinksterdag te houden Nationaal Concours te Oudenhoorn. De muziektent welke 's winters op geborgen wordt is weder opgebouwd. Be gunstigd door goed weer gaf de vereeni- giug »De Hoop« j.l. Zaterdag eenige stukjes ten gehoore. Goedereede. De 22-jarige K. v. d. Wen de, kreeg Zaterdag zulk een geduchte trap van een paard tegen zijn been, dat het hevig bloedend verwond werd en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Als een bijzonderheid zij gemeld, dat een kip van de Wed. W., die op 20 eieren heeft gebroed, twintig levende kiekens heeft uigebroed. VERGADERING van den Raad der gemeente Ouddorp, gehouden op 29 April 11. Aanwezig alle leden. Opening der vergadering door den voor zitter op gebruikelijke wijze. De notulen der vorige vergadering ge lezen en onveranderd goedgekeurd. Ter behandeling ingekomen stukken 1. Missive van HH. Ged Staten, bevat tende de goedkeuring voor de opgemaakte kohieren hoofd, omslag en hondenbelasting. 2. Af- en overschrijving op de gemeente- begrooting. 3. Verslag van den toestand dezer ge meente. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen en ter visie gelegd. 4. Vaststelling van de kohieren voor de schoolgeldheffing aan de beide openbare lagere scholen; deze worden na voorlezing goedgekeurd. 5. Wordt nog medegedeeld, dat voor af- en overschrijving een post in aanmerking komt, dienende tot dekking der onkosten voor de verbetering der kadastrale leggers, doordat enkele nummers daarvan liggende op grond van 't Algemeen Armbestuur, als erfpachtgrond reeds jaren aan verschillende eigenaars zijn overgegaan. 6. Ingekomen een verzoekschrift der com missie dienende tot regeling voor het ko mende nationale feest; waarin de Raad wordt voorgelegd, dat de sympathie voor dat feest in deze gemeente bijna algemeen is, doch dat de geldmiddelen niet m die zelfde mate vloeien, om eenigzins een feest van beteekenis te organiseeren. Daarom verzoekt zij aan de Raad hun met eene belangrijke som uit de gemeentekas te steunen. De Voorzitter, dat onderwerp in het college van B. en W. behandeld hebbende, deelt mede, dat de meerderheid, daarvan adviseert om daarvoor geen geld uit de gemeentekas te geven. De voorzitter zegt, indien men feest zal houden, dan moet er geld wezen, en nu zooals gebleken is, dat de gansche burgerij door hare belangstelling toont, dat zij een nationaal feest begeerd, moeten wij ons daarvan niet onthouden, in aanmerking nemende, daar andere gemeenten die in onvoordeeliger positie zich bevinden, dui zenden guldens daarvoor afzonderen. In herinnering brengende, zegt de Voorzitter, dat destijds bij het Kroningsfeest de toen zitting nemende feestcommissie f 300 uit de gemeentekas verkreeg. Hij zou thans geneigd zijn om van dat bedrag de helft te maken, om daarmede aan het verzoek der commissie te voldoen. Hameeteman zou, indien op het even- tueele voorstel wordt ingegaan, den wenk geven aan den Raad, om de feestcommissie te verplichten, dat zij aan den Raad inzage verleend over haar beheer. Dhr Lodder acht de genoemde som van f 150 evenwel te hoog, maar is toch van meening dat de commissie gesteund moet worden uit de gemeentekas. Hij zou daarom voor willen stellen om f 100 daarvoor uit te trekken. Dat voorstel vindt ondersteuning en wordt in stemming gebracht. De beide wethouders Kr. Voogd en KI. Voogd met het raadslid H. Tanis stemden tegen en verklaarden niet dat het voorge stelde bedrag te hoog was, maar dat zij voor een feest geen geld wilden afzonderen. Alzoo werd besloten met 4 tegen 3 stemmen om f 100 de feestcommissie ter hand te stellen. Hierna deed J. C. Lodder nog het voor stel om de versiering van het gemeente huis voor rekening der gemeente te nemen. Door dezelfde personen en met hetzelfde aantal stemmen wordt ook dit voorstel aangenomen. Voorts spreekt dhr Lodder dat het ge- gewenscht is om bij het komende feest, de gansche leiding der feesten ln handen te geven der commissie. K 7. Naar aanleiding van het gesprokene in eene vorige vergadering over de honden belasting, wordt door dhr T. Hameeteman opgemerkt, dat hij toen gezegd heeft een voorstel te zullen doen tot vermindering dier belasting, doch daar het hem gebleken is, dat voor dit jaar daarmede niets wordt bereikt, verzoekt aan den Voorzitter om eene motie dienaangaande in te dienen van den volgenden inhoud: >De Raad van oordeel zijnde, dat het billyk is om de verordening ~>p de hondenbelasting in overeenstemming te brengen met Art. 253 van de gemeente wet, gaat over tot de orde van den dag." Genoemd artikel luidt: Op honden, uit sluitend gehouden ten dienste van de land bouw of eenig bedrijf van nijverheid, of ter bewaking van gebouwen of erven, wordt geene of eene mindere belasting dan op andere honden gelegd. Deze motie wordt met algemeene stem men aangenomen. Niets meer ter behandeling zijnde wordt deze openbare vergadering gesloten. GOEDEREEDE. De hoogste besomming aan versche visch werd de vorige week gemaakt door C. Lokker, die de som van f 119,— thuis bracht. Woensdag 7 Mei in het logement van Knöps te Stellendam bij inzet en Woensdag 14 Mei in het logement van TroÓBt te Stellendam bij afslag telkens 's avonds 6 uur: een huis, waarin sedert onheugelijke jaren een winkelnering is gedreven, met erf te Stellendam, aan de Voorstraat, kad. Sectie B. No. 625 en 627, groot 1 are 71 centiaren, belaBt met f 1,36 erf pacht 's jaars, ten verzoeke van Mej. de Wed. Aart van Dam, geboren G. Kle\jn. Notaris VAN DEN BERG. Vrijdag 9 Mei 1913 s' nam. 5 uur te Stellendam aan de havenkade, een partijafbraak, als planken, balken, vloerdeelen, deuren, deur en lichtkozijnen enz. ten verzoeke van den heer K. A. van Wage- ningen. Notaris VAN DEN BERG. Op Vrijdag 9 Mei 1913 nam. 5,30 uur te Sommels dijk op het erf van den Kolenbond van ongeveer 40.000 metselsteenen, een partij vloerleien en een partö afbraak. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Zaterdag 10 Mei 1913 des voorm 10 uur van een partij mest in perceelen en wat verder te koop zal worden aangeboden ten verzoeke van- en aan de bouwschuur van de H. H. Gebrs. van Schouwen te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 15 Mei 1913 nam. 4 uur te 8ommelsdljk aan de Voorstraat van een Smits- Zaaimachine Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag 16 Mei 1913 nam. 4 ure te Som melsdijk aan de Voorstraat van Meubilaire goe deren w. o. een mahonihoaten ameublement, tafels stoelen, ledikanten, bedden, vloerkleeden, kachels enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Donderdagen 15 Me) 1913, veiling en 22 Mei 1913, afslag, telkens des avonds 6 uur. in het koffiehuis van J. Vreeswijk, te Oolgensplaat, van het recht van erfpacht tot 1 Nov. 1942, tegen betaling van f 4 sjaars op de grond, eigende gemeente Oolt- gensplaat, met daarop staande bouwschuur enz. aan de Nieuwstraat te Oolgensplaat, kadr. Sectie A. Ns. 1175 en 1083, groot 2 Aren 57 centiaren. Aanvaarding en betaling koopsom 15 Juni 1913. Notarissen Mr. VAN WEEL en VAN ISPELEN. Zaterdag 31 Mei inzet en Zaterdag 7 Juni afslag, telkens 's avonds 7 uur te- Ouddorp in het Logement van Akershoek van: a. 1.38.30 H.A. is 3 G. 3£ R. V. M. bouwland in het Oudeland onder Ouddorp nabij den Nieuwe weg, kad. Sectie D no. 208; b. 1.29.50 H.A. is 2 G. 246 R. V. M. bouwland, liggende alsvoor, aan den Nieu we weg, kad Sectie D no. 181 en c. 0.86.50 H.A. is 1 G. 265 R. V. M. bouwland, te Ouddorp in den polder den Ouden Oostdijk, kad. Sectie D no. 341 en 342, ten verzoeke van de erven van Mevr. de Wed. 0. H. C. Grinwis-Van Kerkwijk. Notarissen Mr. A. MIJS te Rotterdam en P. T. VAN DEN BERG te Goedereede. Op Woensdag 11 Juni 1913 te Dirksland ter herberge van H. v. d. Doel, veiling; en Op Woensdag 18 Juni d.a.v. aldaar ter herberge van c. de Bruin afslag, beide dagen 's avonds ten 61/, uur; van een huis met schuur,tuin,erf en grond en dijkbouwland, te Dirksland, aan den Gelderschendijk, kad. Sectie C. nos. 115,684,690, 691, 706 en 707 te zamen groot 1.36.66 Heet. (2 G. 293 R. V. Maat.) in perceelen en in combi natie, bewoond geweest door A. de Reus. Notaris VAN DER BLUYS. SOMMELSDIJK. Zoadag 11 Mei a.s. des 's avonds 6 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. Emmen van Den Bommel. Collecte voor de zending. Onze ingezetene de heer A, van Dijk, onderwijzer aan de Christelijke School te Middelharnis is met ingang van i Aug. a.s. als zoodanig benoen benoeming hij heeft Tot de Chr. Mei 86 kinderen toi STELL Onze dorpsgenoo ee is benoemd to ,e' O. L. S. te W dag in functie trad. De nieuwe curs ving Maandag aan OUI Onze dorpsgenoc dagen geslaagd als onderwijs. Zondagvoormi gezinde kerk alhi gebruik genomen. PER TI Aangevoerd Vee. 45 Paarden, 0 Runderen, 634 vette veren, 1046 nuchtere 0 Schapen of Lammer 4 Bokken of Geiten. PRIJZEN Koeien en Ossen vt Stieren Kalveren PRIJZEN PER 8T Melkkoeien f 145 a i Stieren 155 a Graskalv. 8 Paarden 140 a Fok nuchtere Slacht Biggen per week Handel vlug en re Boter. Aangevoerd 102 25 l/J 174 stu Prijzenle kwal. 56, Voor stukken werd t Eieren. Aangevoerd Kippeneieren Eendeneieren Ganzeneieren Kalkoeneieren Hoewel reeds slag van Her king staan. Henclerin; Ti- TERST»

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 2