Advertentien. BELGIË. De algemeene staking in België. FRANKRIJK. AMERIKA. Plaatselijk Nieuws. Middelharnis. Woensdagavond is al hier eene feestcommissie opgericht aanvan kelijk met 22 leden. Tot bestuursleden zijn gekozen, de heeren G. VAN ECK, Voorzitter. Stad aan 't Haringvliet. Ter ge meentesecretarie zijn kosteloos aanvragen verkrijgbaar ter bekoming eener vischakte. De akten zijn geldig van 1 Juli a.s. tot 30 Juni d. a. v. Den Bommel. Toen de zoon van M. M. Maandag j. zijn paarden uit de wei zou halen, kwam hij tot de onaangename ontdekking dat het hek open stond en geen levend wezen in de wei te zien was. Nieuwe Tonge. Dat er vele menschen zijn die zich zeiven oefenen om iets te lee- ren buiten hun vak, hetzij in het timmeren of verven, is op zich zelf niet zoo vreemd maar dat een meisje die in hare jeugd de linker arm heeft moeten missen bij velen menschen uitgaat om te behangen zal toch wel tot de zeldzaamheden behooren, Dirksland. Alhier worden pogingen in het werk gesteld tot oprichting eener Kinderzangvereeniging onder leiding van den Heer de Mooij uit Middelharnis. Herkingen. Door den Burgemeester dezer gemeente is tegen Vrijdag e. k. 2 Mei des voorm. 10 ure eene Openbare Raadsvergadering belegd. Stellendam. Door de Antirevolutionaire Kiesvereeniging ^Nederland en Oranje» al hier is met algemeene stemmen Ds. Hooger- zeil te Vlissingen candidaat gesteld voor lid der Tweede Kamer en den heer De Wilde te 's Gravenhage (aftredend) voor de Provinciale Staten, Goedereede. De gebr. A. en P. v. Splunteren alhier hebben hun blazerschuit onderhands verkocht aan A. Moerkerke te Stellendam. Zuidland. 25 April. Dinsdag j.l. werd de heer C. Loeff' benoemd Notaris, als zoodanig beeedigd door de Arrondisse- ments-Rechtbank te Rotterdam. Gemeenteraad. Verkoopingen. Kerk en School. Marktberichten. PER TELEGRAAF. Correspondentie. I Zoo de Heere wil en zij leven C. STOEL den 6 Mei hun 50-jarige EcMvereeuigii te herdenken. 6993 Sommelsdijk, 30 April 1913. J. M. VAN ECK 1 Her- H. A. VAN ES 1 Dirks- Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders Jacob Zaaijer en Leentje Cornelia Vermeer op Zaterdag 3 Mei a.s. hunne 25-jarige EcMvereeniging te herdenken. 6991 Middelharnis, April 1913. 1 Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders JAN LOS ELIZABETH MTJNTERS op Woensdag 7 Mei a.s. hunne 50-jarige EcMrereenigiBg te herdenken. 6990 Oude Tonge, April 1913. Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Oom en Tante HÜIBERT VAN DER SLUIS BETJE DEN HERDER den 2 Mei a.s. hunne 40-jarige EcHtyereeniging te herdenken. 6994 kou ran het paleis eu hield daar een toe spraak tot zijn volk. Hierop kwamen de vertegenwoordigers der geallieerde staten op het balkon, om den koning geluk te wenschen, die hen onder onbeschrijfelijk enthusiasme der volksmenigte omhelsde. De dappere verdediger Essad pasja. Essad pasja deelde aan de Turksche re geering mede, dat hij door gebrek aan le vensmiddelen verplicht was geweest om de forten te ontruimen en de vesting Skoe- tari aan den Montenegrijnschen bevelheb ber over te geven op voorwaarde, dat de Turksche troepen hun wapenen, veldgeschut en munitie michten medenemen en zich onmiddelijk te San Giovanni di Medua en Tirano mochten inschepen. Een ultimatum aan Koning Nikita. De Engelsche gezant deelde aan de Montenegrijnsche regeeringy op verzoek van den admiraal-commandant over het internationale eskader, mede, dat de gren zen der blokkade onmiddelijk uitgebreid zullen worden tot de haven van Durazzo. De Bchepen, die zich binnen deze zone bevinden hebben 24 uur tijd om haar te verlaten. De gezanten-conferentie. Op de gehouden gezantenconferentie werd nadrukkelijk gewezen op de absolute eens gezindheid, waarmede de mogendheden van plan zijn haar beslissingen te handhaven. Men verwacht, dat de mogendheden binnen eenige dagen officieel ter kennis van Mon tenegro zullen brengen, dat het Skoetari moet opgeven. De Servisch Bulgaarsche spanning. Men verklaart in goed ingelichte kriu- gen, dat de Handelskamer te Belgrado aan die te Sofia voorstelde, gedurende 't orthodoxe Paaschfeest, den arbeid der commissie tot economische toenadering, welke sinds eenigen tijd onderbroken was, te hervatten en te beproeven een overeen komst te bereiken, betreffende een aantal kwesties. De Handelskamer te Sofia aanvaardde dit aanbod. Men meent dat deze poging tot toenadering ten doel heeft, verbetering te brengen in de gespannen betrekkingen tusschen beide landen. Het socialistisch congres. Het socialistisch congres kwam in 't Volkshuis bijeen. Ongeveer duizend gede legeerden woonden de vergadering bij. An- seele, sprekend uit naam van het comité voor algemeen kiesrecht en de algemeene staking, was van oordeel, dat de socialis tische partij voldoende succes had gehaald, hetgeen hem veroorloofde de arbeidersklas se te ontwapenen. Deze moest haar één heid en discipline bevestigen door den ar beid te hervatten. Het socialistisch congres heeft met 1000 tegen 300 stemmen besloten, dat onmid dellijk de arbeid hervat zal worden. Het aantal stakers wordt nu dagelijks minder. De Fransche begrooting. De rapporteur der begrotingscommissie van den Frqpschen Senaatverklaart, dat het budget voor 1913 een tekort van minstens 200 millioen francs aanwijst. Voor dè begrooting van 1914 zal het te kort, naar men vermoedt, ongeveer 360 millioen bedragen. Tot herstel van het evenwicht zullen daarom voor 1914 nieuwe belastingen, tot een totaal bedrag van mins tens 360 milloen, en bovendien voor de behoeften van het legerbestuur een leening van een milliard noodig zijn. De vredesplannen van Bryan. Staatssecretaris Bryan legde zijn vredes ontwerp aan het corps diplomatique voor. Bijna alle gezanten waren op het bureau van den staatssecretaris verschenen. Bryan verklaarde, dat het zijn plan was, om met elke natie overeen te komen, dat alle eventueele geschillen aan een onderzoek zouden onderworpen worden. Deze over eenkomsten waren bedoeld als een aan vulling op de thans bestaande arbitrage verdragen, die voor sommige kwesties, wat arbitrage betreft, een uitzondering maken,zoodat bij de totstandkoming van genoemde overeenkomsten geen enkele kwestie een aanleiding tot een oorlogsver klaring kan worden, aleer deze onderzocht is. Soininelsdijk. Ia de gemeenteraads vergadering van 25 dezer zijn aan de nieuwe straten de volgende namen gegeven en wel aan ie de straat gelegen ten Noorden vanu de Nieuwstraat »Weeshuisstraat«. 2e de geprojecteerde straat Langeweg Oos telijken Achterweg »van Aerssen straaU en 3e de geprojecteerde straat Binnenweg- Korteweegje >Jacob Banestraat. Een perceel tuingrond gelegen aan de van Aerssenstraat-hoek Jacob Bane straat, toebehoorende aan deze gemeente, is bij openbare inschrijving verhuurd aan K. Zaaijer, voor f7.20. De bakkerspatroons en gezellen heb ben gezamenlijk goedgevonden om de al gemeene erkende christelijke feestdagen «iet meer te werken. VAN OUDGAARDEN, Vice voorzitter. VAN PAASSEN, Secretaris. KOLTHOF, Penningmeester. Bezig zijnde met vee van den stal te doen, liep Maandag een der koeien van den heer I. Peeman-in de kaai. Na veel moeite slaagde men er in het dier ten slotte weder op den kant te brengen. Zeer ten gerieve van de burgerij zal binnenkort een tweede postbus alhier ge plaatst worden tegen het zoogenaamde Hoogehuis. Terwijl T. Jordaan met W. Peeman bezig waren om eene weide af te zetten, had W. Peeman het ongeluk met den ha mer waarmede zij de palen sloegen, op Jordaan zijn hand te slaan waardoor, deze zoodanige kneuzing opliep dat geneeskun dige hulp noodzakelijk was. Mej. Bennemeer had Maandag ter wijl de stoomboot uit de buitenhaven ver trok het ongeluk (omreden de boot een weinig schommelde in het Haringvliet) met naar de theepot te grijpen de kokende inhoud langs haar arm te krijgen waardoor zij ernstige brandwonden bekwam. Te Rot terdam aangekomen moest zij zich onder geneeskundige behandeling stellen. Op het verzoek van D. Born en T. Braber om verbetering van de kiezerslijst, is besloten door Burgemeester en Wet houders J. Wagner en St. Koningswoud van de kiezerslijst af te voeren en T. Bra ber er op te brengen. Voor 't aangeven van kinderen voor den nieuwen cursus der O. L. School wordt gelegenheid gegeven op Zaterdag 3 Mei a.s. Bij den veldarbeider J. v. Rossum alhier heeft een z. g. n. zwartmerel zijn nestje gebouwd in het prieeltje op een kweekhaak. Het diertje zit te broeien op 4 eitjes, en is zoo mak dat J. v. R. het als een poes aait. De kweekhaak is echter niet voor hen te gebruiken. Melden wij eenigen tijd geleden dat een man van den gasketel alhier was gevallen thans deelt men ons mede dat de onge lukkige tengevolge van zijn val te Oude Tonge is overleden. Hij vond zijn paarden alsmede de hit van A. J. op een stuk land, ongeveer een half uur buiten de gemeente. Men vermoedt dat er kwaadwilligheid in 't spel is* ge weest. J.l. Zaterdag geraakte paard en kar van den heer K. van Stad in den sloot, waardoor aanzienlijke schade aan het rij tuig ontstond. Alle vorderingen het Rijk, de Pro vincie of de Gemeente betreffende, moeten zijn ingedient voor of op den laatsten Juni a. s. Zie aanplakbord. Zondag avond omstreeks acht ure was er nog al wat drukte op den molen dijk, aanleiding scheen daarvan te wezen dat tusschen man en vrouw des 's morgens wat oneenigheid had plaats gehad, waarom de vrouw 's avonds de man buiten sloot. De jeugd droeg het hunne er voldoende aan toe, Een 50 tal kinderen hebben zich reeds opgegeven, tot deelname. Tengevolge van het mooie weer de zer dagen, vermaakte de jeugd zich Zondag j. 1, reeds met zwemmen. Ter gemeente Secretarie ligt voor een ieder ter inzage eene beslissing van het Besiuur dezer Gemeente inzake, de gevraagde verbetering der kiezerslijst door Teunis Best man Jnz. alhier. De reeds meermalen besproken en aangekondigde fietspad van hier naar Dirks land zal dan nu in gereedheid worden gebracht en zal het hoogstwaarschijnlijk wel niet meer gebeuren dat men gezeten op dergelijke vervoermiddelen stokstijf in de modder blijft steken. Bij de heden gehouden verkiezing voor een lid van den Gemeenteraad (va cature Loeff) zijn uitgebracht 218 geldige stemmen, waarvan 106 op den heer J.,Pijl (lib.) en 112 op den heer C. Ruigendijk (a.-r.) zoodat laatstgenoemde is gekozen. OPENBARE VERGADERING van den Raad der gemeente Sommelsdyk op Vrijdag 25 April,, des nam. ten 2.30 ure. Voorzitter de Ed, Achtb. heer Burgemeester. Tegenwoordig alle leden. De Voorz. opende de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige openbare verga dering door den seeietaris werden gelezen en onveranderd vastgesteld. 1. Ingekomen stukken. Missive van H. H. Ged. StateD, waarbij goed gekeurd werd teruggezonden bet Raadsbesluit van 12 Maart 11. tot het aangaan van een geld- leening. Proces verbaal, boeken en kas van den ge meenteontvanger. In kas op 28 Maart 11. f 742.90'. 2. Een schrijven door B. enW. ontvangen, in gevolge de woningwet betreffende de verbetering der volkshuisvesting. 3. Een schrijven van B. en W. van Middel harnis, waarbij zfi meedeelt, dat zij kennis ge nomen heeft van bet schrijven van hetzelfde college van Sommelsdijk, dateerend van 16 Dec.ll. en datzelve aan de Raad heeft voorgelegd. Ver volgens zou de Raad het ten zeerste op prijs stellen om onderhandelingen aan te gaan tot overgave van een gedeelte van den Langeweg, tevens den wensch uitsprekend, dat deze tot een goed einde mogen worden gebracht Zij wenscht een beslissing te nemen, indien mag worden aan gesloten, op de rioleering van Sommelsdijk. De Raad behoeft echter terstond geen dadelijke be slissing te nemen, maar gaarne zou zij het stand punt van de Raad der gemeente Sommelsdijk dienaangaande vernemeD, opdat, indien de over dracht tot stand komt, by het Polderbestuur aanvraag kan gedaan worden om aan te sluiten bij het riool van Sommelsdijk, maar ook is de Raad van Middelharnis over beide zaken los van elkander van gedachten te wisselen. Voorz. Dit schrijven is by B. en W. ter sprake geweest, maar wij kunnen niet zeggen, dat dit zoo heel duidelijk is, waar toch in het eerste gedeelte, de twee zaken geheel vastgekoppeld worden, en in het laatste lid van het schrijven word medegedeeld, dat de Raad ook geneigd is, deze twee zaken los van elkander te behandelen. Vandaar dat B. en W. voorstellen om aan jde Raad van Middelharnis gewoon de vraag te doen, om een gedeelte van den Langeweg in onder houd af te staan, zonder vooruit te loopen in de rioolkwestie, dan geloof ik, dat we van Mid delharnis ook een antwoord kunnen krijgen, dat niet aan duidelijkheid te wenschen overlaat. 4. Verzoek van Pieter Gebraad, wonende te Oude Tonge, vroeger wonende alhier, om daar hij thans in den hoofd, omslag is aangeslagen voor de som van f 0.49, daarvan wegens zijn vertrek 8 maanden afschrijving toe te staan. Voorz. Gebraad heeft recht op een afschrijving van 10 maanden, zoodat den aanslag terugge bracht zal worden tot de som vanf 0.08. Goedgekeurd. 5. Verzoek van dhr Stehouwer aan den Raad der gemeente Sommelsdijk, om de kiezerslijst te wijzigen als volgt: Daarvan af te voeren O. Nelis en F. v. Sliedrecht. En er op te plaatsen J. C. Joppe Iz.L. van 't Hoff en Jac. van 't Hoff. Voorz. B. en W. stellen voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen, daar de Raad vol gens de wet niet gemachtigd is verandering op de kiezerslijst aan te brengen, maar zulks be hoort te geschieden door het College van B. en W. Besloten. 6. VoorBtel van het Dag. Bestuur tot het wij zigen der Begrooting, dienst 19X2 en 1913, Goedgekeurd. 7. Reglement Burg. Armbestuur en Weeshuis. Voorz. Ingevolge de nieuwe armenwet welke 1 Sept. a.s. in werking treedt, moest dit regle ment herzien en in overeenstemming gebracht worden met de nieuwe bepalingen in die armen wet vervat. Het is nog al een lyvig reglement, bestaande uit 43 artikelen. Dit wordt ariikelfgewyze voorgelezen. In art. 1 was evenals in het oude reglement opgenomen dat het Burg. Armbestuur bestaat uit en het Weeshuis bestuurd wordt door „mannelijke personen. De Voorz. deelt mede, dat ook dit een punt van bespreking in het College van B. en W. heeft uitgemaakt. De meerderheid derzelve wenschte echter dit art. zoo te honden als het was, hoewel de minderheid ook voor vrouwelijke regenten ruimte had wenschen .-4e laten. Dhr Mys. Ik deel in dezen de meening van de minderheid van B. en W, Ik meen dat-het be slist noodig is, zooals ook gebleken is, (en de wenschelijkheid zich kan voordoen al is het Weeshuis nu gelukkig sleoht bevolkt) dat ook vrouwen in het College van Regenten zitting hebben. Want de mogelijkheid kan zich toch voordoen, dat het Weeshuis meer bevolkt raakt, en nu is het misschien zeer. wenschelyk, dat omtrent dit punt de gelegenheid niet benomen wordt, dat ook vrouwen daarin zitting kannen hebben. Ik zou voorstellen om zoo mogelijk die bepa- li g in zooverre te wijzigeD, dat vrouwen niet zijn uitgesloten. Dhr Oac. Joppe. Vroeger is er wel een College van Regentessen geweest, maar deze was ge scheiden van het College van mannelyke regenten. Voorz. Dat is ook niet onmogelijk dat dit in het Reglement van Beheer van het Weeshuis komt, daar daarvoor dan een afzonderlijk Regl. voor moet worden vastgesteld. Ik zal ook niet zeggen, dat hier het woord „mannelyke" moet gehandhaafd worden. Wij moeten bij het Regl. van het Burg. Armbestuur alleen kijken wat de landhunr betreft, en wat de menschen verder te doen hebben. Het is echter een voornaam stelsel dat in de nieuwe armenwet is opgenomen, aan gezien het Burg. Armbestuur over het algemeen een andere taak is opgelegd dan vroeger. Vroeger was het Burg. Armbestuur al tamelijk een polit:e- verzorging, om het zoo eens nit te drukken, om de menschen niet te laten sterven van den hon ger. De nieuwe armenwet gaat thans uit van het stelsel, dat het Burg. Armbestuur er is om het volk op te heffen. Nu is het verder mijn bedoe liïig niet om te zeggen de mannen achteruit en vrouwen moeten er in, maar ik zie op 't oogenblik niet in, dat de mogelijkheid opengelaten wordt, dat ook vronwen, welke zich bijzonder voor deze zaak interesseeren, dat voor dezulken geen ge] legenheid opengesteld wordt, om in zoo'n College van Regenten zitting te nemen, daar deze toch afzonderlijk geregeld worden. Ik zou er daarom niet tegen zijn om het woord mannelyke te schrappen. Dhr Timmerman. Het komt mij voor, ,dat het geen in het vroegere Reglement stond, het daarin de bedoeling niet was, om ook vrouwen toe te laten als Regentessen. Ik acht het volstrekt niet noodzakelijk vronj wen als zoodanig in te roepen. Het komt mij voor, dat Regenten als zoodanig hier moeten zijn mannen, daar het beheer der huishoudelijke zaken in het Reglement van het Weeshuis is vastgelegd, en daarom kan ik er my wel mee vereenigeD, om. voor Regenten geen vrouwen in aanmerking te doen komen. dhr. Doornbos. Ik zou ook wel een nadere bepaling daaromtrent wenschen, wie er benoem baar zou zyn. En wel dat bij het woord mannelijke bepaald wordt, dat het bij voorkeur moeten zyn vaders van gezinnen, omdat het eigenaardig is, dat zich verschillende gevallen hebben voorgedaan o.a. dat sedert velejaren altijd totRegénten werden benoemd, mannen welke ongehuwd zijn, of zonder kinderen, en alzoo met het oog op de eventueele bevolking van het Weeshuis, dezulken piet zoozeer met huishoudelijke zaken op de hoogte zijn, en daarom zou ik meenen dat het aanbeveling verdient dat vaders van gezinnen als Regenten benoemd worden. Voorz. Wanneer het Reglement gewijzigd wordt, zooals U aangeeft, is het gemakkelijk te zeggen, dan onder woorden te brengen. Stel b.v.er is een vader welke één kind heeft, welke tot Regent wordt benoemd, maar nn sterft dat kind, zoodat nn deze vader kinderloos is, dientengevolge zijn recht als Regent van het Weeshuis zou moeten worden ontzegd. Thans echter is de Baad vrij, indien zij slechts diegene kiest, welke ingezetenen zijn, anders zou de Raad zulke menschen uit moeten zoeken, die alsdan de belangen van het Weeshuisenz. is toevertrouwd dhr. Doornbos. Het ligt niet in mijn bedoeling, deze mijn voorgestelde maatregel te doen gelden, bij perio dieke aftreding der Regenten, maar bij eventueel te vervullen vacatures, en omdat het schijnt dat hier nooit op gelet is, achtte ik het wel wensche- lijk dit onder de aandacht te brengen, daar het toch een feit is, dat het Regentschap zoowel vroeger als tegenwoordig meest aan de zorgen van ongehuwden of kinderloozen wastoebetrouwd. Na nog een korte discussie werd door de Voorz. een voorstel in stemming gebracht of het woord „mannelijk" moest blijven staan, of te schrappen. 8 stemmen verklaarden zich er voor om het te laten staan en drie er tegen. Bij Art. 16 werd door de Voorz. nog een korte toeliohting gegeven. Gekomen aan Art. 32 ontspon zich een tame lijke langdurige gedachten wisse ling, doch deze bespreking was voornamelijk geconcentreerd op Art. 1 van het Reglement. Het eindresultaat echter was, dat de Redactie WijzigiDg van genoemd Art. gesteld werd in de handen van B. en W. Nadat het laatste Art. was voorgelezen, en medegedeeld was, dat dit Reglement in werkiDg zou treden 1 Juni 1913, werd dit ontwerp vast gesteld. 8. Wegenverharding. Voorz. Daar ik bij dit punt cijfers moet noemen, stel ik voor de openbare vergadering te schorsen, en in geheime zitting over te gaan, waartoe werd besloten. 9. Na heropening derzelve stelde de Voorz. voor om lie gratificatie van f 40 voor de Politie, over te schrijven op de Post Uitgaven Politie. 10. Rondvraag. dhr. M, Joppe. Ik wenschte wel eens te vragen, of er niets aan tedoen is, tegen dat venten langs de deuren. Ieder is in de gelegen heid het dorp af te loopen al is het maar met twee potlooden in den zak, enz. Voorz. Als U me' maar bewijzen kunt dat het geen handel is. Het bedelen is verboden, maar dat niet. Ik vind het niet gemakkelijk om precies een lijn te trekken waar het misbruik begint. Er zijn menschen welke er meer gebruik van maken om te kunnen bedelen, dan om te verkoopen. Dit weet ik zeker dat wanneer niemand iets geeft, het gauw uit zal wezen, want wanneer ze nu het dorp afloopen hebben ze reeds een goed daggeld verdiend. Ik heb ook zoo nu en dan eens procesverbaal laten op maken tegen degenen, welke om geen briefje geweest waren, maar meestal geef ik hen een briefje, daar ik niet do verantwoordelijke persoon wil zyn. dhr. de Graaf meende dat dit een lastig geval was, maar het lastigst was z. i. dat degenen met de woonwagens zich hier en daar neerzetten, en alzoo gevaar opleveren, voor verschillende dingen, zooals laatst daar bij de Polderschen dijk het geval was. De Voorz. antwoordde dat toen ook tegen dezelfde persoon driemaal procesverbaal is opge maakt, maar, aldns spreker, al worden ze veroordeeld, dan duurt het nog een langen tijd eer ze gevonden zijn om te betalen. Na nog een ampele bespreking over dit punt, werd, daar de Agenda afgehandeld was en niemand der leden meer het woord verlangde, de vergadering gesloten. Ongecorrigeerd. Op Woensdag 30 April 1918 's avonds 7 uur bij A. T. Waare en Zn. aldaar af slag vanEen huis en erf a/d Molendijk te Oude Tonge kad. Sectie C nos. 1620 en 1621 groot 1 are 59 c a. Een huis a/d Ring aldaar kad. Sectie C no. 1017 groot 87 c.a. en een schuur a/d Kerkstraat aldaar, kad. Sectie C no. 1986 groot 84 c.a. ten verzoeke van de Wed. Erven J. Verweij Az. Notaris VAN ISPELEN. Woensdag 30 April 1913, nam. een uur, voor het huis bewoond geweest door Me juffrouw H. J. Breers, aan den Molendijk te Den Bommel, ten verzoeke van den Heer B. Breers, publieke verkooping om contant geld, van een' goed onderhouden netten inboedel. Notarissen Mr. VAN WEEL en VAN ISPELEN. Op Vrydag 2 Mei 1913 des namiddags ten 4 ure bij executie te Achthuizen voor het huis van J. de Waal aldaar van Meubilaire en Win kelgoederen (Manufacturen) alsmede een Rijwiel, een wagen op vaste assen, een kar op veeren, een bascule enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Vrydag 2 Mei 1913 's avonds 6,30 uur, te Dirksland, aan den Voorweg, op de Molenwerf van Mej. de Wed. W. J. van Waasbergen, van 2 paarden, 2 molenwagens, 2 geiten, eenige kippen en eenden, paardentuigen en eenig meubilair. Notaris VAN DER SLUYS. Woensdag 7 Mei iu het logement van Knöps te Stellendam bij inzet en Woensdag 14 Mei in het logement van Troost te Stellendam bfi afslag telken» 's avonds6uur: een huis, waarin sedert onheugelijke jaren een winkelnering is gedreven, met erf te Stellendam, aan de Voorstraat, kad. Sectie B. No. 525 en 527, groot 1 are 71 centiaren, belast met f 1,35 erf pacht 's jaarB, ten verzoeke van Mej. de Wed. Aart van Dam, geboren G. Kleijn. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 31 Mei inzet, en Zaterdag 7 Juni afslag, telkens 's avonds 7 uur te Ouddorp in het Logement van Akershoek vana. 1.38.30 H.A. is 3 G. 3$ R. V. :M. bouwland in het Oudeland onder Ouddorp nabij den Nieuwe weg, kad. Sectie D no. 208b. 1.29.50 H.A. is 2 G. 246 R. V. M. bouwland, liggende alsvoor, aan den Nieu we weg, kad Sectie D no. 181 en c. 0.86.50 H.A. is 1 G. 265 R. V. M. bouwland, te Ouddorp in den polder den Ouden Oostdijk, kad. Sectie D no. 341 en 342, ten verzoeke van de erven van Mevr. de Wed. C. H. C. Grinwis-Van Kerkwijk. Notarissen Mr. A. MIJS te Rotterdam en P. T. VAN DEN BERG te Goedereede. SOMMELSDIJK. Donderdag 1 Mei a.s, des voormiddags ten 9.30 ure hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. A. van der Kooij van Ouddorp. De heer P.e van Driel, heeft zijne herbenoeming tot kerkvoogd aangenomen. DEN BOMMEL. Zondag a.s. des voorm. 11 uur, hoopt Ds. Emmen de Zondagschoolcursus weder te openen. Moge het getal der kleine be zoekers groot zijn I DIRKSLAND. De Onderwijzer P. J. Vlasveld alhier, is benoemd aan de Gereformeerde School te Z-andam HERKINGEN. Ouders die in de Ned. Herv. Kerk al hier op a s. Zondag hun kinderen wenschen ten doop te houden, worden uiigenoodigd op Vrijdag a.s. te halt aqht daarvan aan- gif'e te doen in de consistoriekamer. Botterdam, 29 April. Aangevoerd Vee. 45 Paarden, 0 Venlens, 0 Ezel,2311 magere Runderen, 650 vette Runderen, 143 vette Kal veren, 1183 nuchtere Kalveren, 0 Graskalveren, 0 8ehapen of Lammeren, 1 Varkens, 317 Biggen, 6 Bokken of Geiten. PRIJZEN PER KILO. Koeien en Ossen van f 0,36 tot f 0,40 i 0,44. Stieren 0,33 0,37 a 0,—. Kalveren 0,50 0.55 a 0,60. PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 160 a 340 Kalfkoeien f 165 a 360 Stieren 155 a 380 Pinken 110 a 180 Graskalv. a 0— Vaarzen 120 a 180 Paarden 140 a 200 Slachtpaarden„ 90 a 140 Fok nuchtere Kalveren f 1* a 26. Slacht 10.— a 15.—. Biggen 11.— a 20.—. per week 0,— a 0,—. et vlug, mager redelijk. Boter. Aangevoerd: 81 vaten. 28 7« 170 stukken a kilo. Pryzen: le kwal. 56, 2e kwal. 52, 3e kwal.50cl. Voor stukken werd besteed a kilo 70 a75ct. Eieren. Aangevoerd 101857 stuks. Kippeneieren f 3.05 a 4.45 per 100 stuks. Eendeneieren 4,05 a 5,25 Ganzeneieren 9,— all, Kalkoeneieren 9,— al0,50 Door plaatsgebrek zijn wij genoodzaak' het verslag der lezing van den heer Mackay te Ouddorp, en het Gemeenteraadsverslag van Den Bommel tot een volgend nummer te doen overstaan. s> P e 1863 1913 p <3 <3 hopen onze geliefde Ouders C. H. DIJKMAN EN <p Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. L. VAN ECK-Dijkman kingen 41 T. VAN ES-Dijkman land Hunne dankbare Kinderen. Eenige en algemeene Kennisgeving. 11 f 9 en Hunne dankbare Kinderen en Kleinkinderen. EN Namens de Familie. Goedereede, 28 April 1913. iasBga@aEagasagiiEBBiis«Biaraiaiai8

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 2