De Balkan-Oorlog. Kerkelijke vrijzinnigheid aan 't woord en aan 't werk. Ons een onbegrijpelijk raadsel. Buitenland. De Servisch Buig aar sche-Spanning Volgens te Weenen binnengekomen be richten groeit de spanning tusschen Bul garije en Servië nog voortdurend. Te Bel grado wordt verklaard, dat een conflict met Bulgarije onvermijdelijk is, wanneer dit land er niet toe besluit het oorspron kelijke verdeelingsverdrag, dat vóór den oorlog opgemaakt werd, te revideeren. Ook de stemming te Sofia is buitengewoon opgewonden tengevolge van de polemiek der dagbladen, die reeds wekenlang voort duurt. De verklaring van den Se'rvischen minister van Financiën, om de troepen eerst na de verdeeling van het veroverde Tnrksche gebied terug te trekken wordt als een openlijke bedreiging van Bulgarije beschouwd. Het liberale dagblad //Narod- ni Prava" te Sofia schrijft, dat een der gelijke maatregel van de Servische regee ring een nieuwen broederoorlog zal uit lokken. De belegering van Skoetarie. Uit Belgrado wordt geseindMen is hier tot de overtuiging gekomen, dat Mon tenegro in de Skoetarie-kwestie zijn hou ding heeft gewijzigd in den geest van het algemeen verlangen van Europa, Er zal niet veel tijd meer verloopen, vóór Cet- tinje, dat begrijpt dat iedere poging om de mogendheden van besluit te doen ver anderen échee moet lijden, besluiten zal van Skoetari af te zien. De vredeskansen. BELGIË. De algemeene staking. ITALIË. De ziekte van den Paus. AMERIKA. Het landbezit van vreemdelingen in Californie. Plaatselijk Nieuws. Middelbaruis. Door de maatschappij van de stoomboot »Middelharnis« is aan de aandeelhouders over het afgeloopen jaar 4 Xli uitgekeerd. Stad aan 't Haringvliet. Ten huize van dao heer Haksteen ontstond, heden Dinsdagmorgen een schoorsteenbrand. Hoe wel men in den beginne bevreesd was dat de vlammen zich verder uit zouden brei den, bleek gelukkig toch dat deze vrees ongegrond was want spoedig was men, met behulp van eenige buren de brand meester, schade was hoegenaamd niet aan gericht. Den Bommel. Het Kohier der Perso- neele belasting no 5, is den 26 Maart j.l. den Ontv. ter invordering ter hand gesteld. Oude Tonge. Toen L. B. Zaterdag morgen met paard en wagen moest draaien had hij het ongeluk om te kantelen. Droevige toestand. Tusschen Zate r- dag en Zondag had een man met zijn vrouw twist. De ruzie liep zoo hoog dat men hand gemeen werd en de vrouw een gapende wonde aan het hoofd werd toebracht. Nieuwe Tonge. Vrijdagavond had de metselaarsknecht G. V. terwijl hij met zijn fiets naar huis zou rijden, het ongeluk bij den molen zijnde om een meisje omver te rijden, terwijl hij uithaalde om voorbij te rijden week ook juist het meisje naar dezelfde kant, met eenig bleszuur aan het voorhoofd liep het echter af. Stellendam. Verleden week had de timmermansknecht T. Kerkhoven alhier Goedereede. De bloembollenvelden van de heeren C. A. Vogel en D. Lodder alhier, leveren wederom een prachtig ge zicht op. Voor hen die van natuurschoon houden, wel de moeite waard eens een kijkje te gaan nemeD. Vooral die van den heer Vogel, met hare groote verscheiden heid van kleuren, daar er niet minder dan 33 soorten te zien zijn. Ouddorp. *Qe perceelen bouwland van de erven van Mej. de weduwe G. Broeders zijn op Zaterdag 19 April j.l. ingezet als volgt, het perceel aan Kommersweg, groot 1 gemet 224'/] Roeden door Maarten Heerschap op f 1550 en het perceel aan den Klaversweg, groot Gemet 25172 roeden door Cornells Vliefland op f 990 Ingezonden Stukken DE LANDBOUW-ONDERLINGE. Verkoopingen. Gemengd Nieuws. Burgerlyke Stand, Berk en School. Telegrammen. De onthoofding der autobandieten. PARIJS, 21 April. Hedenmorgen heeft de terechtstelling der autoban dieten plaats gehad. Uitvoerige voor bereidingen waren hiervoor getroffen. Te twaalf uur hedennacht rukten de troepen uit. Te een uur waren de stra ten welke de terechtstelling omring den afgezet. Te 4 uur werden de ver oordeelden gewekt. Het weer is drui lerig, koud en regenachtig, üe vraag tot de veroordeelden gesteld, of zij nog een priester wenschen wordt door hen met neen beantwoord. Te 4.30 werd de groote poort van de gevan genis geopend. Soudi werd het eerst er uit gevoerd, dan volgt Callemin, daarna Hounier. In dezelfde volgorde worden zij terechtgesteld. Zij gingen moedig den dood tege moet en boden geenerlei tegenstand. De drievoudige onthoofding duurde in het geheel vijf minuten. Te half vijf ruim was de terecht stelling afgeloopen. Ongeveer 200 personen woonden het treurig schouwspel bjj. Is 't nu wonder, als ook tal van »neu- trale« menschen, een beetje huiverig gaan worden, om hun kinderen aan mannen met zulke ideeën en zulk een gemoedstemming toe te vertrouwen? Friesch Dagblad. Een felle kerkelijke strijd heeft dezer dagen in de stad Groningen gewoed, waar het ging om de verkiezing van verscheidene leden in het kiescollege en het scherp stond rechtzinnig of vrijzinnig. Van de vrijzinnigen moet gezegd, dat ze met open vizier treden. Deden ze dat in den politieken strijd ook maar altijd. In een circulaire, die zij verspreidden, werd o.m. het volgende gezegd »Geloofd men werkelijk, dat Jezus Christus uit den hemel is nedergedaald en daarna als een gewoon kind door den H. Geest uit Maria is geborendat Jezus, volwassen geworden, over boven natuurlijke krachten kon beschikken, me- laatschen kon reinigen, met een paar brooden duizenden menschen kon spijzi gen en kon wandelen op het meer van Gennezareth 1 Gelooft men werkelijk dat Jezus lichamelijk, is opgestaan uit de dooden en zichtbaar is ten hemel geva ren P Geloofd men werkelijk, dat wij menschen gevallen zijn, liggen onder het oordeel Gods en dat het eenige middel om aan het verderf te ontkomen is gelooven in het zoenoffer, dat Jezus Chris tus heeft gebracht aan het kruis van Gol gotha Geloofd men dit werkelijk en is men overtuigd, dat men zichzelven niets wijs maakt, welnu, laat men zich dan aan de rechterzijde scharen en de vrijzinnigen met open vizier bestrijden, Het is een verschrikkelijke openhartig heid. Alle fondamenten zijn hierjosgewrikt en de eenige troost van onzen Catechismus, steunende op Gods Woord, is feitelijk weg genomen. We denken er niet aan, de oprechtheid dezer vrijzinnigen te betwijfelen. Maar de vraag komt bij ons op, of de menschen, die zóó staan tegenover de grond waarheden van het christendom, of die nu, zooals sommige dezer dagen weer voorge ven, de gepatenteerde voorstanders en ver dedigers moeten zijn der Ned. Herv. Kerk, op politiek terrein Friesch Dagblad. Naar het Reuter-agentschap verneemt, is voorgesteld, om aan de financieele com missie, die te Parijs zal bijeenkomen, het karakter van een conferentie te geven, omdat de kwestie betreffende een oorlog schadeloosstelling daar zal moeten worden uitgemaakt. Men gelooft, dat Bulgarije, Servië en Griekenland de voorstellen der mogendheden, vervat in haar laatste nota zullen aanvaarden, ofschoon Griekenland nog eenig voorbehoud zal maken ten einde te bewerken, datde mogendheden haar plannen betreffende Albanië en de eilanden in de Egeïsche Zee kenbaar maken, Om de rust in het land te herstellen is in de Kamerzitting van 18 April eene ernstige poging gedaan door den liberalen afgevaardigde Masson uit Bergen. Hij deed een hartstoehoch'elijk beroep op alle par tijen maande haar tot samenwerking aan en diende ten slotte een motie in, die hij op de volgende wijze toelichtte: De Ka mer kan acte nemen van de verklaring der regeering, maar tévens overweegt zij,, dat, indien de voorgestelde commissie voor bet kiesrechtvraagstuk wat betreft de Pro vinciale Staten en den gemeenteraad, een oplossing vindt, die beter mocht blijken dan het huidige systeem, dat bij de Ka merverkiezingen gebruikelijk is, de Ka merafgevaardigden niet zullen nalaten hun kiezers op de nieuwe formule te wijzen en hun uiteen te zetten wat er redelijks aan is. Masson heeft zijn motie van verzoéning op warme wijze verdedigd. Aan het slot van zijn redevoering richtte hij zich tot de rechterzijde en riep uit//Gij meent, dat de arbeidersklasse verzwakt uit dit avon tuur te voorschijn zal komen. Gij bewijst echter door uw uitdagingen de door uw sarcasme, dat gij die arbeidersklasse slecht kent Zij zal door deze nieuwe beproeving gesterkt worden en gij zult u zelf ver zwakken, indien gij onrust en tweedracht blijft stoken door uw veroordeelenswaar- dige onverzoenlijkheid, (Een tweevoudig salvo van bijvalsbetuigingen aan de lin kerzijde). Vervolgens diende de leider der rechter zijde, de heer Woeste, een tweede motie in waarin eenvoudig verklaard wordt, dat de Kamer* de verklaringeu der regeering goedkeurend, overgaat tot de orde van den dag. De heeren Hijmans en Braun verzoch ten daarop de zitting een half uur te schorsen om het aan de verschillende groe pen mogelijk te maken haar houding te bepalen. De ministerpresident steunde dit voorstel niet, maar verzocht de Kamer tot Dinsdag te verdagen, wat zonder verzet werd toegestaan. De rechterzijde zal Dinsdagochtend bij eenkomen. Men gelooft algemeen, dat op dien datum een formule gevonden zal zijn die alle partijen tevreden stelt. De Romeinsche correspondent van de //Lokal Anzeiger// blijft den gezondheids toestand van den Paus zeer pessimistisch beoordeelen. Volgens hem is Zijne Hei ligheid zoo zwak, dat elk uur het ergste te vreezen is, al is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de oorspronkelijk zoo sterke constitutie van den Paus den strijd nog eenige dagen zal kunnen uithouden. De resultaten van het urine-onderzoek zijn troosteloos. Men begint toe te geven, wat reeds dagen geleden beweerd werd, dat alle ziekteverschijnselen, vooral ook de ontsteking der luchtpijptakken en longen, het gevolg zijn der uremie en van de door haar veroorzaakte bloedvergiftiging. Meer dan tien dagen zijn reeds verloopen sinds de zoogenaamde inflaenza-wederinstorting van den Paus. Voor dien tijd was de Paus al zeer verzwakt door de ziekte, waarvan men hem toen juist genezen waande. In die dagen heeft zich nooit een ernstig teeken van verbetering voorgedaan, want wanneer de koorts het ééne uur al iets afnam, dan steeg zij het volgende moment weer tot een angstvallige hoogte. Zoo waren alle gunstige verschijnselen geheel van betrek kelijker» aard. Even betrekkelijk zijn ook de verbeterd gen, die de laatste bulletins constateeren. De geneesheeren in het Vatikaan ontkenden reeds Dinsdag niet meer, dat de zwakte van den patiënt, in verband met zijn hoogen leeftijd, nog slechts weinig hoop laat, maar de weten schap blijft stil en hardnekkig doorstrijden, om de ontbinding van het uitgeputte lichaam des Pausen tegen te gaan. De campagne in Japan tegen het anti- Japansche wetsontwerp betreffende het landbezit van vreemdelingen in Californie, dat thans bij het parlement van genoemden Staat is ingediend, bereikte haar hoogtepunt in een gehouden, meeting te Tokio, waarop een der sprek'êrs aandrong op het zenden van een vloot naar Californie. Naar ver luidt, beschouwt de regeering de huidige Japanscb-Ametikaansche situatie als bui tengewoon ernstig, daar Japan zich ineen positie bevindt, die de ergernis van het Japansche volk heeft opgewekt en te danken is aan de onwilligheid van de re geering der Vereenigde Staten om tusschen- beide te komen, terwijl men. in Japan in de onmogelijkheid verkeert om maatregelen te treffen. Sommelsdijk. Waterleiding op fiak- kee. Het Rapport der Staatscommissie voor drinkwatervoorziening omtrent de uitkom sten van water- en bodemonderzoek in het gebied der Oost- en Middelduinen, verricht in opdracht van Z. E. den Minister van Binnenlandsche Zaken, is verschenen. Dit rapport komt o.a. tot de volgende gunstige conclusies 10. Het gebied der Oost-duinen is als waterwinplaats voor eene groepswaterleiding van het eiland Goedereede en OverfDkkee bruikbaar, in dien voege, dat daaraan in voldoende hoeveelheid water te onttrekken is, dat in goed drinkwater is om te zetten. 20. De benoodigde hoeveelheid water mag niet uitsluitend uit het diepduinwater worden verkregen, doch moet hoofdzakelijk worden gewonnen uit het bovenduinwater, —o Het Waterleidingscomité is, nadat de heeren Visser en Smit zich hadden terugge trokken, thans in onderhandeling met de maatschappij tot Bouw- en Exploitatie van Gemeentebedrijven te Utrecht om te trach ten met haar een contract tot bouw en pacht der waterleiding gesloten te krijgen, op de wijze, zooals dat is tot stand ge komen voor een tweetal gasfabrieken in dit eiland. De polderlasten van den West plaat is voor het dienstjaaar 1913 vastgesteld op f 9.50 per H. A. De heer K. Blokhuis, directeur der gemeentelijke gasfabriek, Middelharnis-Som- melsdijk komt voor op de voordracht voor directeur der gasfabriek te Goes. Maandag ariveerde alhier in de Kaai eene heimachine tot het verrichten van de werkzaamheden voor den onderbouw van den steenen kaaimuur. Zaterdag geraakte de arbeider M. Blok op een voor hem onaangename wijze in de klem. Een paard drukte hem zoo danig tegen de muur, dat hij zijn schouder been brak, waardoor geneeskundige hulp noodzakelijk was. De Molendijk begint gelukkig nu wat te beteren. Heeft men er eenige weken geleden 100 el brikken en 100 el grint opgegooid, thans is weer 100 el grint daar voor bestemd gearriveert. Het door de H. H. Ged. Staten goedgekeurd Kohier der Plaatselijke be las ing over het dienstjaar 1913 ligt gedu rende vijf maandeD, n.l. van 15 Apr.14 Sept. 1913, ter Gem. Secr. voor eenieder ter lezing. Het in draf rijden binnen den kom der gemeente alsmede het met rijwielen of motor-rijwielen van de voorstraat rijden, is ingevolge art. 48, 48 b. en 49 der Po litieverordening verboden. Tot betaling der huren van gorzen en Chijnsen, zal Mr. A. J. C. van Weel te Ooltgensplaat zitting houden op Don derdag 24 April a.s. des voorm. van 9 12 uur en des n.m. van 26 uur. Maandag j.l. gaf ook onder deze Ge meente de koekkoek kennis van haar te genwoordigheid. Tot chef in de Roomboterfabriek alhier, is benoemd de heer Dirkse van Terneuzen. Door Dr. H. W. Parree zijn j. 1. Woensdag 39 kinderen ingeent. Terwijl P. v. M. aan het ploegen was had hij het ongeluk om tusschen de ploeg te geraken en zich aan zijn been te verwonden zoo, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Herkingen. Met het stormachtige weer der vorige week werd alhier een aan den zee dijk liggend sleenschip vrouw en kinderen uit vrees tijdens den nacht bij den caféhouder Scherpenisse onder dak genomen. Gelukkig was hun vrees ongegrond gebleken, hoewel meermalen aldaar liggende schepen met stormweer onrustige tijden hebben door gemaakt. Bij het verrichten zijner werkzaam heden viel geheel ongedacht een stuk ijzer op het hoofd van den smidsgezel J. Nieuw- land alhier, waarbij hij een aanzieDelijke gaping in dit lichaamsdeel bekwam. Mede ook uit vrees voor mogelijke aanraking der hersenen begaf hij zich onder geneeskundige behandeling, waarbij het werd verbonden en bleek niet van zoodanigen aard te zijn als wel was verwacht. De Smid L. Arn. Klem heeft deze week aan de serie solide werktuigen reeds in gebruik in zijn smederij weer eene toege voegd n.l. een motor om genoemde ge reedschappen te drijveD, Ondanks het gure en koude voor jaarsweer heeft de heer J. G. Noordijk toch deze week van den kouden grond reeds radijs en salade gegeten zoodat hij van uit deze gemeente daarmede wel de eerste zal zijn geweest. het ongeluk, dat een beitel in zijn voet viel. De wonde was van dien aard, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Eene opgave van de uitkomstender meting en schatting van de gebouwde en ongebouwde eigendommen in deze gemeente ligt tot 1 Mei a. s. ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage. Naar men verneemt, doen zich in deze gemeente in twee huisgezinnen geval len van mazelen voer Zij die nog iets te vorderen hebben van Rijk, Provincie of Gemeente over 1912 moeten daarvan kennis geven ter secretarie dezer gemeente voor 1 Juli a.s. Alle vorderingen daarna worden voor verjaard gehouden. De ij-jarige P. Witte, stalknecht van den landbouwer D. Lodder alhier, kreeg de vorige week zoo'n geduchte trap van een joDg paard, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Een 2-jarige os van den veehouder C. A. Vogel, die per pond was verkocht behaalde het kolossale gewicht van 1275 halve Kilo's. Ondank het ongestadige voorjaars weder, zijn koekoek en zwaluw weder tot ons overkomen. Ook werd door sommigen de stem des eersten al gehoord. De Rekening over 1912 en de Be grooting over 1913 van den polder Ouden Oostdijk zijn gedurende 14 dagen voor belanghebbenden ter visie gelegd. De lijst van stemgerechtigde inge landen van den polder Rooklaasplaat, is herzien en gedurende 14 dagen ter inzage nedergelegd. Dr. G. O, Meulen, ars alhier is als zoodanig benoemd te Rotterdam. P.O.C. „OVJEKFJLAH.REK" Blijkens door de Directie verstrekte mede- deeling bedroeg het aantal nieuwe leden van 1 Januari tot 1 Maart per provincie. Provincie leden uitbetaald loon Groningen -30 f 80884 Friesland 90 90269 Drenthe 49 24831 Overijsel 25 27285 Gelderland 95 79226 Utrecht 15 10933 N. Holland 117 121808 Z. Holland 114 f - 183172 Zeeland 54 106414 N. Brabant 14 21280 Totaal 603 en f 696102 f Uit Overflakkee 12 leden. Bij de Tuinbouw-Onderlinge bedragen deze cijfers 116 nieuwe leden en f 218629 loon. Melissant 21 April 1913. A. W. KEIJZER Secretaris. 0p Woensdag 22 April 1913 's avonds 7 uur bij Wed. G. Kanters en Zn. te Oude Tonge veiling en op Woensdag 30 April 1913 's avonds 7 uur bij A. T. Waare en Zn. aldaar af slag vanEen huis en erf a/d Molendijk te Oude Tonge kad. Sectie C nos. 1620 en 1621 groot 1 are 50 c a. E3n huis a/d Ring aldaar kad. Sectie 0 no. 1017 groot 37 c.a. en een schuur a/d Kerkstraat aldaar, kad. Sectie C no. 1986 groot 84 c.a. ten verzoeke van de Wed. Erven J. Verweij Az. Notaris VAN ISPELEN. Woensdag 23 April 1913 afslag des nm. 2 uur in het koffiehuis van L. van Kempen te Ooltgensplaat, van een huis met erf tuin of bouwgrond aan de Slikstraat en aan den Langeweg te Ooltgensplaat kad. sectie A 727 en 729, groot 8 Aren 90 cA. in 2 koopen die bij den afslag zullen worden gecombi neerd. Aanvaarding en betaling der koop som 15 Mei 1913. Notarissen Mr. VAN WEEL en VAN ISPELEN. Op Zaterdag 26 April 1913 afslag, des avonds 6 uur te Ouddorp in het logement van Akershoek van a 40,30 Aren 1 Gem, 2241 Roeden V. M. bouwland te Ouddorp in het Oudeland aan Kommersweg kad. Sectie E no. 967. 5 85,50 Aren 1 Gem. 158j Roeden V. M. bouwland te Ouddorp in den Ouden Oostdijk aan den Klavers- weg, kad. Sectie C no. 405 ten verzoeke van de Erven van wijlen Mej. Kaatje Emaus, Wed. van G. Broeders. Notaris VAN DEN BERG. Op Dinsdag 29 April 1913 's avonds 7 uur bij Wed. G. Kanters en Zn. aldaar afslag vanEen huis a/d Zuiddijk met erf te Oude Tonge kad. Sectie C no. 1123 groot 1 Are in 2 koopepten verzoeke van dhr. C. Osseweijer. Notaris VAN ISPELEN. Woensdag 80 April 1913, nam. een uur, voor het huis bewoond geweest door Me juffrouw H. J. Breers, aan den Molendijk te Den Bommel, ten verzoeke van den Heer B. Breere, publieke verkooping om contant geld, van een goed onderhouden netten inboedel. Notarissen Mr. VAN WEEL en VAN ISPELEN. Zaterdag 31 Mei inzet en Zaterdag 7 Juni afslag, telkens 's avonds 7 uur te Ouddorp in het Logement van Akershoek vana. 1 38.30 H.A. is 3 G. 3£ R. V. M. bouwland in het Oudeland onder Ouddorp nabij den Nieuwe weg. kad. Sectie D no. 208b. 1.29.50 H.A. is 2 G. 246 R. V. M. bouwland, liggende alsvoor, aan den Nieu we weg, kad Sectie D no. 181 en c. 0.86.50 H.A. is 1 G. 265 R. V. M. bouwland, te Ouddorp in den polder den Ouden Oostdijk, kad. Secti» D no. 341 en 342, ten verzoeke van de erven van Mevr, de Wed. C. H. C. Grinwis-Van Kerkwijk. Notarissen Mr. A. MIJS te Rotterdam en P. T. VAN DEN BERG te Goedereede. Maandagmorgen is het schip de Dom mel, even beneden den lichtopstand in de Dortsche Kil, tegen de steenen glooiing opgeschuurd en gezonken. Het scheepje is op drie plaatsen gebroken. Te Venlo is door een ongelukkig toe val J. S„ dekknecht op de stoomboot Elize, van de firma BergerZaterdagavond van boord gevallen en verdronken. Zijn lijk werd Zondagmiddag opgehaald. De man was gehuwd en vader van 5 kinderen. Op de boerenplaats van den landbou wer J. Hte Enschoten, onder Otterloo (gem. Ede), ontdekte Vrijdag de zoon van H., bij het wegruimen van hout, een in gevorderde staat van ontbinding verkeerend kinderlijkje. Het door politie ingestelde on derzoek heeft er toe geleid, dat Zaterdag avond de 26-jarige dienstbode G. v. d. B. in arrest genomen werd. Uit 't Meer, bij Heerenveen, is Zon dagavond door onbekende oorzaak de boer derij van den heer M. Ruiter te Leeuwar den, afgebrand. De boerderij werd bewoond door de weduwe Velde, Het groote beslag vee kon bijtijds buiten gebracht worden een zeug met biggen kwam in de vlammen om. Het voor de boerderij staande heeren huis werd bewoond door de weduwe W. L. de Boer. Van haar inboedel kon het meeste gered worden. Huis en inboedel van de weduwe Velde waren verzekerd. Het geheele gebouw brandde af, De brand weer kwam, toen het voorhuis reeds in lichte laaie stond. De brand is ontstaan in de schuur. N. R. <!t. In de infanterie-kazerne te Breda is Zondag een soldaat ontsnapt. Toen een sergeant van de wacht de provoost opende gaf de gevangene hem een klap de sol daat wist daarna buiten te komen. Hij werd achtervolgd, doch wist buiten de stad te komen en is dwars door de landerijen verdwenen. Patrouilles zijn hem nagezon den, maar konden den vluchteling niet ont dekken. Vermoedelijk is hij over de Bel gische grenzen ontkomen. 8OMMEL8DIJK. Overleden: Tennis van den Doel, oud 73jaren echtgenoot van Jannetje Dupré. Arend van Bun- ren, ond 5 maanden z. v. Hendrik; Antonie van Buuren en Willempje Johanna Koomen. Ondertrouwd: Johannis Koord ijk oud 23 jaren wonende te Middelharnis en Maatje Blok 23 jaren. SOMMELSDIJK.^ Zondag, 27 Apil a.s. des namiddags te 9 UUP, niet te 6 nur zooals afgekondigd is, hoopt in. de Ned. Herv. berk, alhier op te treden Ds. Luteijn van Ooltgensplaat. Woensdag, 23 April a.s. des nam. van 7 tot 8 uur zal er in de consistorie kamer gelegenheid bestaan tot het in ont vangst nemen van stembriefjes voor de op Donderdagavond d.a.v, van 6 tot 8 uur le houden verkiezing van twee periodiek aftredende notabelen. STAD AAN 't HARINGVLIET. Tot diaken der Ned. Herv. Kerk is al hier gekozen de heer L. Arensman Cz. Een vacature was ontstaan door het vertrek van den heer Van Dijk naar elders.

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 2