h n \m A Dankbetuiging. c, -7 3 lil i ter ov R .•R 11 I FLINKE DIENSTBODE DIENSTBODE Lan "zÊïii DIENSTBODE SCHILDERSKNECHT KEUKENMEID BOERENKNECHT. BOERENKNECHT, HUISHOUDSTER F. NIEUWLMii C AAI JACOB LOOIJ GRIETJE BIDDER M. OVERWEEL I 'fï m IB L i I I l ;;j Mil 4 Ingezonden Stukken. Posterijen. Visscherij. Rechtzaken. Uitslag Aanbesteding. Burgerlijke Stand. Rerk en Schooi. Godsdienstoefeningen. Gereformeerde Kerk. Ger eformeerde Gemeente. Vrije Gereformeerde Kerk. Doopsgezinde Kerk. OOLTGENSPLAAT. De Fondsenmarkt. Ad verten tiën Tot onze diepe droefheid over leed in het hospitaal te Bergen op Zoom op Donderdag 3 April onze innig geliefde Zoon en Broeder in den leeftijd van circa 21 jaar. J. LOOIJ. A. LOOIJ- 6918 Volwerk. Middelharnis, 3 April 1913. Heden behaagde den Heere van leven en dood, van onze zijde weg te nemen, onze gelief de Echtgenoote, Moeder, Be huwd-, en Grootmoeder in den ouderdom van 56 jaren en 11 maanden. 6920 Voor de vele bewijzen van deelne3 ming ontvangen bij het overlijden van onze geliefden Echtgenoot en Vader, de Heer betuigen wij bij dezen onzen harte- lijken dank. Wed M. OVERWEEL- van Eck Wed Joh. OVERWEEL- Kimmel en Familie. Nieuwe Tonge April 1913. 6907 Voor de vele blijken van hartelijke deelneming ondervonden na het over lijden onzer geliefde Echtgenoot, Moe der, Behuwd-, en Grootmoeder, be tuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, 6909 F. TROOST. Stellendam, 3 April 1913. Aan de Zwolsche Paarden- en Vee- verzekering Maatschappij, gevestigd te Zwolle, Westerlaan 4, Directeur G H. J. TER VOERT, Adjunct-Direc teur: S. J. ROORDA, betuig ik gaarne mijn dank en volle tevredenheid voor de spoedige uitbetaling van mijn ge storven paard. De Zwolsche, werkende met lage en vaste premien en degelijke verzekeringsvoorwaarden beveel ik gaarne bij Paarden- en Vee houders aan, 6917 Middelharnis, 22 Maart 1913. JOH. KOERT. Vertegepw. J. P. Timiers, te Middelharnis. Terstond gevraagd, een 6905 als meid alleen, van g g. voorzien, bij Mevr. L v. d. MOER Wetering schans 54, Amsterdam. Loon f 2.50 per week. Met Mei a.s, gevraagd een goed kunnende melken. Franco brie ven, met adres waar inlichtingen fe bekomen, aan C. A. A KORT, te Melissant. 6901 Terstond gevraagd 2 bekwame METSELAARSKNECHTS tegen hoog loon, geruimen tijd werk bij G. v. d. SCHENK, Metselaar, Den Bommel. 6878 te ko Zeeuwsch JOH. VR Tegen 1 Mei GEVRAAGD een nette bij L. HANSE (Langendam) Som melsdijk. 6869 Terstond gevraagd een bekwaam bij G. VAN NIMWEGEN, Schilder te Ooltgensplaat. 6910 Mevrouw CROLL, Leuvehaven 64, Rotterdam zoekt tegen Mei een fat soenlijke, nette liefst als meid alleen gediend hebben de. Klein gezin, loon f 150. Goede getuigen vereischte. - K Wordi gevraagd zoo spoedig moge lijk of tegen 1 Mei een flinke goed kunnende melken niet beneden de 16 jaar bij T. VERKADF Hoofd weg te Hillegersberg 3^ v *e- I Tegen 1 Mei a.s, gevraagd, leeftijd plm. 3040 jaar, zelfstandig op kunnende treden bij P. VAN NIEUWAAI, Pz. Ooltgens plaat. 69112 J Alle eventueele vorderingen en re keningen, aan de Bouw directie, der Gasfabriek »Oost Flakkee« te Oude Tonge zijn wegens spoedig vertrek der Directie tot en met 9 April a.s. aan het kantoor, Hotel M. GELUK te Oude Tonge in te dienen. Alle latere vorderingen na dien da tum, worden niet meer erkent. 6902 De Bouwleider W. TIESIT^Vjjgeneur lVestdj plm. 3i en b Te bev] Opzichter Door de wordt ge\ Mei en te Batten Wan sische Aanbie April aai aldaar. verm: men in betalings ruiling. iarg< B.JONt per 100 Smederij - Dirksland. Ruime keuze 6913 GAS- en HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN. Agent der firma Brinkmann en Nie- meijer's Landbouwwerktuigen Heining- en Prikkeldraad enz. O C. LOEFE, Candidaat-Notaris te Zuidland, als waarnemende het vacante kantoor van wijlen den aldaar gere sideerd hebbenden Notaris C. M. LOEFF, zal op Donderdag 17 April 1913, des voorm. om 9.30 uur, aan de Bouwmanswoning, bewoond door den Heer M. J. W. BOOGERD, staande te Zuidland aan den Koekendorpsche weg, publiek verkoopen 5 Paarden van verschillenden leeftijd, waarna 1 venlenflragenfl en 1 met veulen. 2 Rniiprlinp en een Hit. 45 stnls Hoornvee en eenige Kalveren. Voorts 2 loop- varlens, tweepaards treelirng recHtstroodorscH machine (express) UtrecHtscH wagentje met portieren, melïar, 4 boerenwagens iet toe- hooren, Karos, aardlar, gierKar iet pomp, 3 ploegen, halleggen, J lettingegge en verdere lanflhonw- mell- en stalgereedscgap- pen. De koöpen tot en met f 10.— en onkosten contant. De overige Koop penningen 1 November 1913, niets soliede, leekende inpresente borgen stellende, of bewijzen van gegoedheid door een Notaris afgegeven overleg gende. 6912 Bij contante betaling boven flO.— 2% korting der Koopsom. Staldagen Woensdag 9 en Vrijdag 11 April 1913. Op den dag der verkooping bestaat er aan de woning gelegenheid tot stalling. Aange Uj nder weiden. KEMP1 Op de bouwki Hotel zijn f Hel mem en ii Het noemd vooruit! baar bij J. w< van za goed in Lu} gevesti in een Bij nieuwe nieuwe Brie van di If! Li 1/ „-r f g v M H j 1 r; 3 Hc~ Openbare vergadering van den Raad der Gemeente Onde Tonge op Donderdag 3 April des voorm. 10 uur. Aanwezig zijn alle leden. dhr. J. O. Baumann, Burgemeester opent de vergadering en verzoekt den Secretaris de notulen der vorige vergadering voor te lezen, die onver anderd worden gepasseerd. Ingekomen stukkenEen schrijven van dhr. Rensing, Hoofd van de R. K. Par. school, die eervol ontslag vraagt als lid van de Commissie tot wering van Schoolverzuim. B. en W. stellen voor dhr. Sensing eervol ontslag te verleenen. Conform besloten. Een schrijven van dhr. De Groot, Hoofd der Openb. lagere school, waarin hij de raad ver zoekt de onkosten van de hoornen in zjjn tuin geplant, nu hij de gemeente met ingang van 1 Juli gaat verlaten, te willen overnemen, onder dat voorbehoud heeft hij ook de 10 boomen laten planten. B. en W. stellen voor dit door het dageljjksch bestuur eens te laten releveeren. Is ingekomen: De rekening en verantwoording Van de Gezondheids Commissie te Middelharnis over 1212, de voorz. deelt de geachte vergadering mede, dat door de gemeenteraad deze rekening moet worden goedgekeurd. ;Zjj sluit met een batig saldo van f 383,33. De voorz. vraagt of de heeren zich daarmede kunnen vereenigen, hier wordt bevestigend op geantwoord. Aldus Conform besloten. Een schrijven van Mej. Polleman, waarin zij bi) de raad dezer gemeente er op aandringt, de Bloot achter haar huis niet te dempen en te laten rioleereD. B. en W. stellen voor op dit verzoek afwijzend te beschikken, dhr. Vreeswijk wenschte dit voorstel in stemming te brengen. dhr. Kosten blijft volgens wetsbepaling buiten stemming, omdat genoemde zwager is van de Gebr. Mooijaart, voor welkereoleering al of niet gewenscht ;is. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeens stemmen aangenomen. B. en W. stellen voor, de Gemeenterekening over dienstjaar 1913 bij de Inkomsten toe te voegen de geldleening f 16,400 en bij de uitgaven de zelfde som toe te voegen, daar dit bedrag dient tot dekking der kosten voor de stichting van het gasfabriek, en bij de onvoorziene uitgaven, als bijdrage in het pensioen voor Baart f 200 toe te voegen. Wordt gelezen de door B. en W. gemaakte verordening op 't venten, tot beteugeling van vermomde bedelarij in deze gemeente. Deze wordt onveranderd goedgekeurd. Conform besloten B. en W. vragen bij den raad een crediet aan van f 460 tot het laten ontwerpen van plannen inzake, de aan te brengen vloeddeuren in de haven dezer gemeente. Conform besloten. De voorz. vraagt of nog iemand iets voor de openbare vergadering heeft, Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorz. de openbare vergadering. Wij verwijzen onze lezers naar achterstaande advertentie Cana dian Pacific adres Wagenstraat 20 s-Graven- hage. De cople van Ingezonden Stukken, die nie geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Bniten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Geachte Redactie Gelezen hebbende het ingezonden stuk van den heer A. W. Keijzer te Melissant in uw geëerd nummer van 15,dezer verzoek ik U onderstaande wel te willen opnemen waarvoor bij voorbaat beleefd dank. In de eerste plaats wil ik den heer Keij zer den verstandigen raad geven, wanneer men in het openbaar spreekt of schrijft, er altijd voor te zorgen, dat men kan ver antwoorden hetgeen men te berde brengt. De heer Keijzer toch schrijft onwaarhe den, en stelt de zaken niet alleen minder gunstig maar zelfs valsch voor, zoodat hij of le de polisvoorwaarde van „Het Anker" niet begrijpt, of 2e de voorwaarden niet wil begrijpen. Het eerste geval kan ik moeilijk aanne men, zoodat ik moet denken aan het tweede in welk geval de heer K. dus op een on eerlijke manier wil concureeren, waaruit de volgende conclusie valt te trekken „Iemand die opzettelijk op valsche manier een zekere maatschappij tracht af te bre ken, zal ook niet voor zijn eigen maat schappij op eerlijke en gezonde basis kun nen werken, en zal dus zoo noodig zijn eigen candidaten niet ontzien. Hieronder het bewijs, dat de heer K. onwaarheid spreekt: „Hij doet voorkomen, dat, wanneer de inwonende knecht of dienstbode een onge val krijgt, de maatschappij „Het Anker" er niets aan doet" Met dit laatste zal bedoeld worden, „keert Het Anker niets uit", maar dit is een grove leugen. Wan neer een inwonend persoon, bij „Het An ker" verzekerd, een ongeval krijgt, dan zijn de daaruit voort spruitende kosten van dokter, aphotheker, ziekenhuis enz. en bo vendien het volle loon voor rekening der maatschappij „Het Anker". Schuld of geen schuld van den werkge ver, volgens de wet op het Arbeidscontract zijn de kosten voor den werkgever, en daar de polisvoorwaarden duidelijk [aangeven dat „Het Anker" het geheele risico van bedoelde wet overneemt, is het duidelijk, dat de werkgever ook de kosten op „Het Anker" kan verhalen. Verder commentaar overbodig. De heer K. noemt polis 1973 waarop alleen het ongevallen risico is overgenomen, en waarvoor dus ook alleen maar voor het ongevallen risico bepaald wordt, en zegt, wanneer nu iemand ziek wordt, keert „Het Anker" niets uit. Hoe naïef van den heer Keijzer Zoo kan ik ook zeggen iemand die verzekerd is voor ongevallen bij de Landbouw On derlinge krijgt hoegenaamd niets van de Landbouw Onderlinge, wanneer hij ziek is of b. v. wanneer hij brand krijgt. Dit is toch natuurlijk. Neen, mijnheer Keijzer, niet schermen met holle woorden en onwaar heden, maar eerlijk concurreeren en feiten noemen Op polis no. 1322 is een inwonende dienstbode verzekerd, waarvoor de Mij. „het anker" eene uitkeering van 6 weken ziekenhuiskosten plus loon vergoedt, bij elkaar meer dan f60. Als hoofdvertegenwoordiger van „het anker" voel ik mij verplicht een lans voor haar te breken, daar ik niet dulden kan en mag, dat de naam van een eerlijke en degelijke maatschappij als „het anker" in opspraak wordt gebracht. Ten slotte wil ik H.H. Landbouwers er nog op wijzen, dat de verplichtingendie ten opzichte van het personeel op u rusten geheel door de Maatschappij „het anker'. wordeD overgenomen, tegen een vaste pre mie hetwelk het groote voordeel heeft dat men ook dadelijk weet waarmede men zijne risico's kan dekken. In de hoop niet te veel van uw geduld, gevergd te hebben, verblijf ik Hoogachtend Uw dienaar P. v. d. Boogaard Hoofdvertegenwoordiger der Mij. „HET ANKER." SOMMELSDIJK. Gedurende de maand Maart werden al hier verzonden, telegrammen 79. Ontvangen telegrammen 93. Uitgaande telefoongesprek ken 199. Inkomende telefoongesprekken 172. Totaal 543. NIEUWE TONGE. Op het Hulp-Telegraafkantoor zijn ge durende de maand Maart behandeld 147 telegrammen, 284 telefoongesprekken en 11 oproepingsberichten. MELISSANT. Gedurende de maand Maart jl. zijn aan het Hulp-Telegraafkantoor 174 telegram men behandeld. MIDDELHARNIS. Van de visscherij is te IJmuiden binnen gekomen Paul Ktuger st. L. Kosler met t 613. Arrondissement^ Rechtbank. Kamer van strafzaken. Zitting van Maandag 31 Maart. De nachtwaker en onbezoldigde veld wachter te Middelharnis, M. J. Vroeginde- weij verklaarde, dat de herbergier A. M. van daar, hem in den nacht van 15 op 16 Februari had uitgescholden bekl. ont kende. Eisch wegens eenvoudige beleediging van een ambtenaar, f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. De 36-jarige A. v. S huisvrouw van A. J. te Stellendam, had op 2 Jan, juffr, T. uitgescholden. Eisch wegens eenvoudige beleediging, f 5. boete subs. 5 dagen hechtenis. Op 1 Maart had de 35-jarige arbeider C V. te Nieuwe-Tonge, den landbouwer A. J. Kastelein op het hoofd geslagen en te gen een zijner beenen geschopt. Eisch wegens mishandeling, f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. A, M herbergier te Middelharnis,we gens eenvoudige beleediging van een ambte naar tot f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. A. v. S., 36 jaar huisvrouw van A. J. te Stellendam, wegens eenvoudige be lediging tot f 5 boete subs. 5 dagen hech tenis. C. V. 35 jaar arbeider te Nieuwe Tonge wegens mishandeling, tot f5 boete subs. 5 dagen hechtenis. GOEDEREEDE. Bij de op 1 April gehouden veiling is de meestoof als volgt ingezet Perceel 1 door G. van Koppen a f 135 2 Fr. de Geus 850 3* P. D. Holleman 260 I) 4 B -BB 300 5 A. van Schouwen 1010 Het recht van visscherij onder Goede reede door G. van Oostenbrugge a f 28, en de opstal van Werklust door J. Tiele- man, resp. op f 145,en f 35, Wegens plaatsgebrek a.s. Woensdag. Officieel Gedeelte. Predikbeurten op Zondag 7 April 1913 Ned. Hervormde Kerk. Sommelsdijk, 's vm. 9,30, Bediening H. Avondm., en 'b av. 6 uur, nabetrachting, Ds, A. van der Kooij van Ouddorp. Middelharnis, vm. 9.30, bedieding H. Avondm., en 's avonds 6 uur Ds. Bruining. Middelharnis, Evangelisatievm. 9 en 's avonds 6 uur dhr. Van Dam van Gouda. Stad aan 't Haringvliet, geen opgaaf ontvangen. Den Bommel, vm. 9 uur, bidstond voor 't gewas, Ds. Emmen. Langstraat, geen opgaaf ontvangen. Ooltgensplaat, geen opgaaf ontvangen. Oude Tonge, vm. 9,39, bevestiging van Ds. Ver kerk door Ds. Wentinck van Nieuwe Tonge, en 'a nam. 2 uur, intrede van Ds. Verkerk. Nieuwe Tonge, vm. geen dienst en 's nam. dhr. Hack van De Langstraat. Herkingen, vm. Ds. Addink. Dirksland, vm. 9 uur Dg. Steenbeek en 's nam. 2 uur, Doopsbediening, Ds. A. van der Kooij van Ouddorp. Melissant, voor- en nam. Ds. Kroese. Stellendam, geen opgaaf ontvangen. Goedereede, vm. 9,30, voorber. H. Avondmaal, en 's avonds 5,30 uur Ds. F. de Gidts. Ouddorp, vm. 9 uur, leeskerk, en 's nam. Ds. Steenbeek van Dirksland, Doopsbediening. Middelharnis, vm. 9,30, voorber. H. Avondmaal en 's av. 6 uur dhr. A. den Boer van Hoogvliet. Stad aan 't Haringvliet, vm. 9,30, bediening H. Avondm., en nam. 5,30 uur, nabetrachting, Ds. Esselink. Den Bommel, vm. 9, 's nam. 2 en 's av. 5,30 uur leeskerk. Ooltgensplaat, vm. 9, en 's av. 6 uur Ds. Dekker. Melissant, vm. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Meulink, Em. Pred., te Hendrik-Ido Ambacht. Stellendam, geen opgaaf ontvangen. Ouddorp, geen opgaaf ontvangen. Dirksland, geen opgaaf ontvangen. Melissant, geen opgaaf ontvangen. Herkingen, vm., 's nam. en 's av. Ds. Van der Garde van Opheusden. Ooltgensplaat, geen opgaaf ontvangen. Oude Tonge, geen opgaaf ontvangen. Ouddorp, geen opgaaf ontvangen. Naar men zegt zal Ds. A. Luteijn (D.V.) 18 Mei zijn afscheidsrede voor deze ge meente houden. OUDE TONGE. Met ingang van 1 Juli is het hoofd der O. L. S. den heer J. G. C, de Groot, benoemd tot hoofd der O. L. S, te IJbergen. DIRKSLAND. Juist, wat de nieuwe Geref Kerk alhier miste, wat met haar interieur een schoon en doelmatig geheel vormde was een nieuw orgel. En dat orgel is thans eenige weken in gebruik genomen, zij 't dan zonder, wat men noemt inwijdingof andere plechtig heid. Donderdagmiddag waren wij in de gele genheid, dit schoone stuk, niet alleen te bezichtigen maar ook te hooren bespelen. Het doet dan ook de fabrikant, firma Dekker van Goes, alle eer aan. De orgels van deze fabriek munten uit door haar volle zachte toon, door haar liefelijk geluid, en hun smaakvolle zoo als het hier het geval is afwerking door haar nieuwste constuctie van wind- geleidingen. Het orgel in zijn geheel ontleden, zou voor ons niet doenbaar zijn, toch willen wij u er iets van zeggen. Reeds bij de eerste oogopslag voldoet u het sprekend front, dat, zooals we reeds zeiden, hier zoo'n schoon geheel vormt met het interieur der kerk. Het wordt aan de zijde bespeelt. Het klavier loopt van C—f 3 en heeft dus een afmeting van 54 toetsen. Het aan hangend pedaal loopt van Cd en dus 27 toetsen. De registers bevinden zich inplaats van naast of boven de muziekstandaard, onge veer als op een huisorgel. Inplaats echter van registerknoppen zijn op dit orgel aan gebracht registertoetsen, welke bij een drukking aan de onderzij het eventueel aangeslagen register, door middel van lucht druk, in het midden van het orgel, doet openspringen terwijl een gelijke beweging aan de bovenzijde hetzelfde weder sluit. Deze bewerking is zeer practisch voor de organist. De registers zijnBourdon 16 voet Trompet 8 voetPrestant 8 voetHolpijp 8 voetPrestant 4 voetflute Dolce 4 voet; Octaaf 2 voet; Deze zijn allen loo- pende van Cf 3, dus beschikken elk over 54 pijpen. Bovendien zijn aangebracht Viola di Gamba 8 voet loopende van cf 3, de twaalf grootste zich oplossende in de HolpijpCornet 3 sterk. Octaaf-koppeling en Ventiel. De octaaf-koppeling versterkt het geheele geluid zeer en geeft aan som mige registers voor solospel een bijzonder mooie aanvulling. Benevens dit alles zijn voor het klavier aangebracht een 4-tal drukknoppen n.l. P. (Piano), m.f. (mezzo forto), f.f. (forto fortissimo) en O. (Oplosser). Daardoor wordt de organist de gelegenheid geboden zonder het lastige, (hoewel hier g&nakkelijke) registertrekken, zijn spel door verschillende toonsterkten af te wisselen. Kortom, én wat aanzicht, én wat de into natie betreft, getuigd dit orgel van een stuk werk dat door bekwame handen vervaar digd is. We zeggen dan ook niet te veel, als we beweren, dat het werk hier zijn meester siert, en de gemeente van Dirksland een instrument bezit waarop verschillende ker ken jaloers kunnen zijn. OUDDORP. De leerling onzer Chr. School, Jacob Tanis Jac.z. is gslaagd bij het examen ter toe lating op de kweekschool met den bijbel, Haringvliet, Rotterdam. Zondagmiddag nam Ds. W. E van Duin in de Geref. Kerk alhier van zijne gemeente afscheid, na een gehouden predikatie over Hebr. 10 2021. Na de plechtigheid werd de predikant nog toegesproken namens de gemeente door den oudsten Ouderling T, Koek, waarna op zijn verzoek de zegenbede van Psalm 134. werd toegezongen. 28 Maart 3 April. Het scheen dat, na de inneming van Adrianopel een spoedig herstel zou plaats vinden op den fondsenmarkt en dat alle politieke kwestie's eveneens fluks van de baan zouden zijn, doch er vertoonen zich zoo nu en dan nog donkere wolkemjle houding door Montenegro aangenomen, men zegt na ruggenspraak met zijn bondgenoo- ten, is nog niet geruststellendzooals men weet, hebben de mogendheden beslo ten, dat Skoetari in geen geval bij Monte negro gevoegd zal worden, doch een deel zal uitmaken van den nieuw te vormen Staat Albanië en dit is natuurlijk niet naar den zin van het kleine Montenegro en bewijst wederom dat de groote mogend heden wel tegen dat kleine landje durven optreden, doch niet tegen Bulgarije en Servië. Mogelijk dat de mogendheden, met Oosten rijk op den voorgrond, naar de wapenen zullen grijpen, hetwelk op de beurzen een onaangenamen indruk maakt en ons doet zien hoe weinig er noodig is om het smeu lend vuurtje weer aan te wakkeren. De gunstige stemming ter beurze in de afge loopen periode aan den dag gelegd, dreigt dan ook weer geschokt te zullen worden, tenzij Montenegro toegeeft. De dood van den bekenden Amerikaan' schen financier Morgan heeft op de Euro- peesche beurzen, zoomin als in Wallstreet, weinig indruk gemaakt, zoodat ook dit gevaar dat in den laatsten tijd als boeman werd gebruikt, voorbij gedreven is. Op 7 April a.s. komt het Amerikaansche Congres in buitengewone Zitting bijeen en zal alsdan de tariefherziening ter tafel komen; tot dien tijd zal men alzöo een afwachtende houding dienen aan te nemen of de besluiten daar genomen, aanleiding geven tot een opleving van de zaken, men hoopt dat president Wilson gematigd zal te werk gaan. De Amerikaansche waarden op onze beurs, droegen in de laatste dagen, in na volging van Londen, een weifelend karak ter, hoofdzakelijk op geruchten dat Skoetari gevallen zou zijn, ons publiek toonde dan ook terughoudendheid en haalde hier en daar eenige winst binnen. In Steels en Amalgamateds ging het meeste om, alleen in eerstgemeld fonds vond op sommige dagen de arbritrage aan leiding handelend op te treden. Cans,Beet- sugar, Carren, Millings en Leathers, vast en gevraagd. Van Spoorwegwaarden noe men wij Rails, Rocks en Erie's deze fondsen trokken de meeste aandacht. Petroleumwaarden. Zwak lagen Konink lijken en Geconsolideerden, een geani meerde handel vond plaats in Schibaiefs, speciaal in de nieuwe preferente aandeelen Van Rumeenen herstelden zich Internatioale Rumeensche, op geruchten van betere productie. Mijnwaarden. Indische soorten geven weinig aanleiding ter behandeling. Singkep tin iets beter. Van Koperwaarden waren Great Cobars flauw hoofdzakelijk op de Londensche verkoopen, mede tengevolge, van een inkrimpende productie en ongun stig verslag. Tabakken. In deze hoek is de handel van weinig beteekenis, doch schijnt wel een betere stemming door te breken. Van de grootere soorten traden op den voorgrond Deli Maatschappij en Deli Batavia. Rubberwaarden. Deze afdeeling was aan genaam gestemd en iets vaster voor bijna de meeste soorten, waarvan wij speciaal noemen Deli Batavia Rubber en Serbadjadi. Staatsfondsten. Nationale vast-Buiten- landsche met weinig verandering. Peru prijs- houdend. FLAKKEESCHE BANK. Sommelsdijk, 4-4-'I3. Mede namens kinderen, de diep bedroefde ouders, Mede namens wederzijdsclie familie P. KASLANDER Sr. L. GESTEL-Kaslander. A. GESTEL Dz. en Kleinkinderen. Dirksland, 4 April 1913. Gebruik W Agent L. r belast zich me Door een Winkel! te Middelhai 30 jaar gev maakte van andei de en ruin zeer billijk. WOOl

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 4