r De Balkan-Oorlog. Uit de Pers. Buitenland. Officieel Gedeelte. Plaatseljjk Nieuws. Gemeenteraad. Ingezonden Slukkeu. Verkoopingen. Gemengd JNieuws, Nog beter is het echter van enkelvoudige kunstmeststoffen gebruik te maken, die te zamen een volledige bemesting vormen. Men is dan heel wat goedkooper uit en is in staat bij eenige kennis doelmatiger te bemesten en dientengevolge meer van zijn grond te balen. Mestmengsels zijn goed voor beginners, die zich zelf nog niet ver trouwen, en voor hen, die maar een klein lapje grond hebben te bemesten. Maar zij, die geregeld vrij wat kunstmest behoeven, dienen door lezing van beknopte geschrift- jes over de aanwending van kunstmest zooals tegenwoordig bij eiken hande laar gratis is te bekomen zich op de hoogte te stellen. Dat ontwikkeld en geeft belangrijk geldelijk voordeel. Kosteloos is op aanvrage bij het Land bouwkundig Bureau van het Kalisyndidaat te Utrecht te bekomen het bevattelijk ge schreven werkje„Hoe moet ik mijn tuin bemesten Samengesteld meststoffen, als boonenmest, aardappelmest, grasmeet, vruchtboomen- mest, enz., kunnen niet dienen voor alle gevallen de samenstelling is een gemid delde en houdt geen rekening met allerlei omstandigheden, alsde gesteldheid van den grond, de voorvrucht, vorige bemes tingen. enz. Men gebruike derhalve de af zonderlijke meststoffen, als kainiet, Tho- masmeel, Chilisalpeter e.a., volgens de re gelen der bemestingsleer, die men in bedoel de geschriftjes vindt opgegeven. Per Are (100 M") kan, als gemiddelde bemesting' worden gegeven 810 K.G. patentkali, 810 K.G. su- perphosphaat, 610 K.G. kalkmergel, en minstens 3 a 4 K.G. chilisalpeter, de laat ste meststof eerst bij het zaaien of als de planten er op staan, eenvoudig uit te strooien. C. B. jiv - Het hondje en het meisje. Bestrijding van de tariefwet behoort blijk baar tot de Christelijke en maatschappe lijke deugden, waartoe de openbare school opleidt. Althans uit Sliedrecht zendt men ons geïllusteerde briefkaarten toe van het Anti- tariefwet- comité welke de onderwijzers van de opembare herhalingsschool aan hunne leerlingen uitdeelden. Het is een beeldig plaatje. Een allerliefst hondje trekt een jong bevallig meisje voort. Het lieve meisje is geblinddoekt. Het hondje, dat zij met een touwtje vasthoudt, luistert naar den cynischen naam vanTariefwet. En dat hondje trakt dat lieve meisje voort naar een diepen afgrondwaarin het wicht straks onherroepelijk zal omkomen. Voor vrijhandelszielen om van te rillen P1 Wat zal de heer Ossendorp hiervan zeggen Als Prinses Juliana geboren wordt en heel het volk jubelt, dan moet de open bare onderwijzer zwijgen omdat den leer lingen niet kan duidelijk worden gemaakt waarom zij moeten juichen over de ge boorte van een koningskind. En zij verstaan wel den diepen zin van het hondje en het meisje (Rott). Het antwoord der Balkanstatm. Het antwoord van Bulgarije op het bemiddelingsvoorstel der mogendheden ver klaart, dat de Balkanstaten de bemidde ling aanvaarden op voorwaarde van Ie. Vaststelling der Bulgaarsch-Turksche grens volgens een lijn gaande van Rodosto naar Kaap Malatra, Galiipoli niet inbegre pen. 2e. Adrianopel en Skoetari zullen even als de eilanden in de Egeïsche Zee aan de bondgenooten worden afgestaan. 3e. Turkije zal afstand moeten doen van Kreia. 4e. Turkije moet in principe toestemmen in het betalen der oorlogsschatting, 5e. De vijandelijkheden zullen gedu rende de onderhandelingen niet gestaakt worden. Een memorandum der Porte. De Porte zal den mogendheden een memorandum, waarin geprotesteerd wordt tegen het betalen van een oorlogsschat ting, overhandigen. Van het oorloqstooneel. CONSTANTINOPEL, 14 Maart. (Beuter.) Bij een uitval ten westen van Tchanaktcha dreef een Turksche divisie den vijand uil een, die aanzienlijke verliezen leed. Eveneens werden de vijandelijke aan vallen bij Hansrakeue, afgeslagen. Te Adrianopel is geen enkele verande ring waar te nemen. Hst beleg van Skoetarie, De minister van Buitenlandsohe Zaken heeft den vertegenwoordiger der groote mogendheden doen weten, dat zijne regee ring het betreurt, niet te kunnen toestaan, dat de- geheele burgerlijke bevolking Skoetari verlaat, daar zwaarwegende rede nen van politieleen en militairen aard zich hiertegen verzetten. Echter is de Montenegrijnsche regeering bereid, den vreemden consuls en hunne landslieden toe te staan, de stad te verlaten. De Hamidif. Vier Servische transportschepen zouden door de vHamidië» te San Giovanni di Medua beschadigd zijntwee daarvan werden in brand geschoten. De //Hamidië'/ bombardeerde vervolgens San Nicolas. Door de beschieting van Durazzo en San Giovanni di Medua, is wederom de aandacht gevestigd op de in den laatsten tijd toch reeds zooveel besproken wHami- dië* die eenigen tijd geleden op zoo ver metele wij:e de Dardanellen heeft durven veilaten. De Hamidiëv is een kieine kruiser van 3830 ton met een vaarsnelheid van 23 knoopen. Gedurende den Balkanoorlog heeft het schip herhaalde malen den Turken goede diensten bewezen, maar wegens de lichte bepantsering en geringe bewapening bestaande uit twee 15 c.M., acht 12c.M., zes 47 en 37 m.M. snelvuurkanoneD en zes mitraileurs, is het oorlogschip niet tegen de Grieksche pantserschepen opge wassen. Het wist zich evenwel zeer nut ig te maken bij de aanvallen tegen de Bul- gaarsche kust in het 'begin van den oor log. De commandant heeft zich ook on derscheiden bij de verdediging der Darda nellen. In den nacht van den 14en op den 15den Januari gelukte het hem de Griekse blokkade vloot te passeeren en de Dardanellen te verlaten. Den volgenden dag veischeen het schip onverwacht voor Syra, schoot daar een Grieksch kruitdépot in puin en bracht den Grieksen kruiser vMakedonia'/ tot zinken. Daarna bleef het schip een tijd lang onzichtbaar en dook eindelijk weer bij Beiroet op. Het verschij nen van een groot oorlogschip, dat men aan boord van de nHamidië// voor den Griekschen pantserkruiser //Georgios Awe- rof" hield, noodzaakte den commandant Kauf bey, de ankerketting te kappen en te vluchten, daar hij dezen tegenstander noch in vlugheid, noch in kracht even aarde. Later bleek dat het bewuste schip de Duitsche kruiser //Breslau'/ geweest was. Wederom hoorde men geruimen lijd nieta van het schip, tot het plotseling bij Malta verscheen. Te Saloniki werd eenigen tijd geleden een troepentransport voorbereid, met be stemming naar Skoetari. Daar de slechte wegen het minder wenschelijk maakten den tocht over land te maken, zou men de troepen en het geschut in schepen trans porteeren. Beeds den 24sten Eebruaru had de inscheping plaats gehad, maar men had het vertrek nog wat uitgesteld met het oog op de <rHamidie<r, die nu hier, dan daar voor korten tijd verscheen en wiens verblijfplaats men toen niet kende. Het schiereiland Ghalkidike is bedekt met hooge bergketens, zoodat een in een der baaien liggend schip volmaakt onzicht baar is voor de zich in de golf van Salo niki bevindende schepen. De wHamidie", die zich in de nabijheid bevond, ging on der dekking van de nachtelijke duisternis in een baai voor anker liggen, om daar het verschijnen der transportvloot af te wachten. Een aan land gebracht waarne mingsstation zou het uitvaren der trans portschepen ter rechter tijd melden. De commandant van de Hamidiew kon ver wachten, dat de transportschepen niet zon der gewapend geleide zoudeD uitvaren, terwijl tijdens den aanval zeer waarschijn lijk versterkingen door de aangevallenen zouden afgezonden worden, maar Bauf bey begreep, dat een verzwakking der voor de Dardanellen kruisende Grieksche blokka- devloot slechts zeer kort mocht duren, waarom hij hoopte, vóór het verschijnen van zijn sterkere tegenstander, aanmerke lijke schade te veroorzaken. Het gelukte hem dan ook inderdaad drie transportsche pen tot zinken te brengen, waaronder het stoomschip «Themistokles'/, dat kanonnen aan boord had. De zwaarste schade werd geleden door het verlies aan kanonnen, daar juist aan zwaar belegeringsgeschut bet grootste gebrek heerscht bij de bele geringstroepen voor Skoetarie, zooals tij dens de gevechten in de eerste helft van Februari bleek. Uit dit optreden van de *Hamidie// blijkt, dat. aan het troepentransport over zee, zoolang het Turksche oorlogsschip gevechtsklaar «blijft, groote gevaren ver bonden zijn. RUSLAND. Naar uit Petersburg gemeld wordt, zijn op grond van het amnestie-decreet, door den tsaar ter gelegenheid van het 300- jarige regeerinsjubileum van het huis Bo- manof uitgevaardigd 9958 gevangenen, on der wie 145 politieke misdadigers, in vrij heid gesteld. ASTBAKAN, 14 Maart. Van de 55 visschers die op 3 Maart op een ijsschol naar volle zee dreven, zijn er 45 gered. Twee waren zwaar ziek en een andere was bevroren. Het lot der overigen is onbe kend. AMERIKA. Gedurende eenige dagen woedt een ge weldige storm boven Louisiana, Texas, Alabama, Mississipi en Tentieszee. Naar verluidt, zijn reeds 60 personen gedood. Te Nashville werden door de cycloon een 20tal inwoners gedood, terwijl tal van gebouwen met den grond gelijk werden gemaakt. Een geweldige stormwind richte in het Noorden van Illunois en te Chicago voor meer dan een milioen dollar schade aan. Het aantal dooden wordt door sommige reeds op meer dan 100 geschat. Kohier van den Hoofdelüken Omslag. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Sommelsdijk maken bekend, dat een afschrift van het primitiefkohier van den Hoofdelijken Omslag voor het dienst jaar 1913 gedurende vijf maanden, van den 18 Maart 1913 tot en met den 17 Augustus 1913, ter Gemeentesecretarie voor een ieder ter lezing ligt. Sommelsdijk, den 17 Maart 1913. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Iz. GEELHOED. BOUMAN. Invordering 's Rijks Directe Belastingen. De BURGEMEESTER der gemeente Som melsdijk maakt bekend, dat de kohieren no. Ib der personeele belasting over het dienstjaar 1913, invorderbaar verklaard op den 13 Maart 1913, aan den Ontvanger ter invordering zijn ter hand gesteld en ieder daarop voorkomende belastingschul dige verplicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen. Sommelsdijk, den 15 Maart 1913. De Burgemeester, BOUMAN. Openbare kennisgeving. Schuren van Straten. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de gemeente Sommelsdijk verzoeken de bewoners van de Voorstraat, den Enke len- en Dubbelen Ring, met het oog op den Goeden Vrijdag, de klinkerstraten en goten voor hunne woningen in plaats van op a.s. Vrijdag op a.s. Donderdag tijdens de gewone uren te schrobben en te reinigen. Het is dengenen, die aan hunne ver plichting ongaarne op a.s. Vrijdag wen- schen te voldoen, niet geoorloofd deze alsnog op Zaterdag daaraanvolgende na te komen. Sommelsdijk, den 17 Maart 1913. Burgemeester en .Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Iz. GEELHOED.BOUMAN. Sommelsdijk. Tegen A. L. wonende te Dirksland is proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden per fiets zonder licht. Middelharnis. Ter secretarie zijn kos teloos verkrijgbaar de aanvraag van for muiieren ter verkrijging van akten van jacht en visscherij voor 't jaar 1913/14. De burgemeester maakt bekend dat 't kohier personeele belasting No 1 B over het dienstjaar 1913 invorderbaar ver klaard den 13 Maart 1913 aan de ont vanger ter invordering is ter hand gesteld. Zaterdagmorgen kwam de landbou wer M. v. Delft tot de onaangename ont dekking dat van hem 2 runderen dood in den stal lagen door over elkander te slap pen hadden de dieren zich geworgt. Heden Dinsdagmorgen verspreide zich de mare door ons dorp dat de visch sloep Oranje Nassau st. J. de Koning bij IJmuiden was gezonken. Dit bleek maar al te waar te zijn. Bij het binnenloopen in de haven liep de vischsloep op het aldaar liggende wrak van het Zondag gezonken Engelsche stoomschip >Eastwell«. De man schappen zijn allen gered. Volgens latere berichten, is de visch sloep niet op het wrak geloopen, doch het gevaar ziende terug gegaan uit de haven en op 't strand geloopen, naar alle waar schijnlijkheid zal de sloep dus nog behouden blijven. Den Bommel. Door P. Bakelaar is dezer dagen reeds een meikever gevonden. Nieuwe Tonge. Aan de Oostzijde van den Molendijk is de sloot achter de wo ningen uitgebakend om te rioleeren. Door M. V. is daar op de gestelde voorwaarde met twee woningen een aanvang ge maakt het is te wenschen dat hij navolgers zal hebben. Dirksland. Bij inschrijving zal worden aanbesteed het vervoer van 175 M3 grint voor den Polder oud Kraaijer. Gegadigden kunnen zich wenden tot het Bestuur van dien Polder, D. de Graafi alhier tot uiterst Zaterdag 22 Maart. Hoewel de prijs der suikerbieten minder is dan verleden jaar zullen er echter naar men verneemt weer veel worden ver- boud. Men is reeds druk bezig met contrac teeren. Herkingen. De landbouwers op en onder deze gemeente hebben gezamelijk besloten de loonstandaard te wijzigen en dien ten gevolge het dagloon voorloopig met s en na enkele weken met 10 cent te verhoogen, beide keeren met verlenging van een half uur diensttijd. Bij den timmerman J. G. N. alhier kan men reeds sedert een week op den kou den grond aantreffen opkomende radijs, sflijsla en peentjes. Voorzeker zeer vroeg of ze evenwel vroeger zullen worden gege ten dan die nog moeten gezaaid worden, staat te vreezen. Goedereede. Woensdag 19 Maart des voormiddag 11,30 uur, zal er ten gemeen tehuize gelegenheid worden gegeven ter Koepokinenting, door Dr. G. O. Meulman alhier. VorigeVweek Zaterdag werd de mo torschuit van C. v. Gelder geladen met juin van 15 cent per 60 Kilo. Verslag van het verhandelde in de Openbare Raadsvergadering der Gemeente Herkingen op Vrijdag 1.1. 14 Maart, des voormiddags 10,30 ure Afwezig de heeren Munters en Mans Voorzitter Mr. C. Zaaijer. De Voorz. opent de vergadering en doet door den Secretaris lezen de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd wor de goedgekeurd en daarna geteekend. Aan de orde zijn mededeeling ingekomen stukken. Ie. Verslag van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim 2e. Verslag van B. en W. over den toe stand van 't Lager Onderwijs welke beiden worden gelezen en voor kennisgeving aan genomen. Komt nu ter tafel het voorstel van B. en W. in zake riooleering en dem ping van de sloot langs de Begraafplaats waarover in de vorige vergadering de stem ming staakten. De Voorz. zegt daarmede in verband nog is ingekomen het advies van de Gezond heidscommissie, behelzende volkomen in- stemmeng met het voorstel. Voorts zegt de Voorz. het onnoodig te achten deze kwestie nog verder te bespreken daar het zijn in ziens in de vorige vergadering breedvoerig is geschied en steld daarom voor direct de herstemming daaroverte doen plaats hebben. Bij hoofdelijke mondelinge stemming wordt het voorstel met 3 stemmen tegen 2 stem men verworpen. Voor de heeren den Boer en Keijzer, tegen de heeren J. v. d. Veldë, L, v. d. Velde #n J van Kempen. De Voorz. zegt aan het eind der agenda te zijn gekomen en doet de gewone rond vraag of een of meer der leden nog iets in het belang der gemeente heeft op of aan te merken Daarop ne.mt de heer Keijzer het woord en zegt dan voor te stellen de bedoelde sloot over de lengte van 25 Meter bij de aldaar staande huizen te dempen en te riooleeren. De Voorz. zegt zulks in zijn Colege van B. en W. in overweging te nemen en sluit daarna niets meer te behandelen zijnde deze openbare vergadering. Geachte RedactieOp de vergadering van de P. 0. C. »Overflakkee« op 5 Februari j.l. te Sommelsdijk gehouden werd mij opgedragen eens te publiceeren wat »De Maatschappij van Verzekering >Het Anker» laat betalen en daarvoor uitkeerd en om daaraan te kunnen voldoen verzoek ik U eenige plaatsruimte waarvoor ik u bij voor baat reeds dank zeg. Landbouwers sla dat niet over. Wij kregen dezer dagen Polis 1973 in handen, die door de Verzekering maat schappij „Het Anker" te Ooltgensplaat was afgegeven. En toen wij die gelezen hadden, besloten wij »Dat eens in de krant te zet ten» 1 De houder van Polis 1973 keert per jaar uit f 3750 loon, en betaald nu per jaar f 30,50 premie, waardoor 2 risico's worden gedragen, die van geen beteekenis zijn, terwijl de steun aan de arbeiders dus ook niets om het lijf heeft. »Het Anker> zal voor die f 30,50 den landbouwer helpen lo. als hij door den kantonrechter wordt aangesproken omdat er een ongeval is gebeurd, dat door zijn schuld of nalatig heid is veroorzaakt; 2o. als een zijner knechts, aan een ander schade toebrengt terwijl hij voor den land bouwer aan 't werk isen 3o. als een zijner knechts, zoo deze een ongeval krijgt, gedurende korten tijd zijn loon uitgekeerd moet hehben. Méér niet. Overkomt nu een der arbeiders een onge val, waaraan de patroon schuldig is, dan krijgt die man een bitter beetje. Geen dokters hulp, geen medicijnen, alleen ge durende korten tijd een uitkeering. Komt de knecht tengevolge van het ongeval te sterven dan krijgt zijn weduwe enwezen niets. Wordt de knecht levenslang invalide, hij krijgt een paar weken uitgekeerd en verder niets. Krijgt een inwonende knecht of dienst bode een ongeval, dan moet de polis hou der en meester betalen, apotheek verpleging enz. enz., want >Het Anker» doet er niets aan. Alleen als de polishouder, de landbou wer, zelf de oorzaak van het ongeval is en dat komt zoo goed als nooit voor dan zal de knecht wat krijgenMet andere woordenvolgens deze polis krijgen de knechts zoo goed als nooit iets, hoeveel ongevallen er ook voorvallen. Was de polishouder aangesloten bij de Landbouw Onderlinge [dan moest er. wor den betaald voor f 3750, jaarloon: 37.50, dus f 7 meer, doch zie nu eens wat de patroon en de arbeiders daarvoor dan ont vangen. Als er een ongeval gebeurt, krijgt de arbeider a. een uitkeering van hoogstens 70 pet. van zijn loon, hoe lang de gevolgen ook duren b. vrij dokter, aphotheker, verpleging in een ziekenhuis enz. als het noodig is: c. komt de arbeider tengevolge van het ongeval te sterven, dan wordt 30 maal het dagloon als begrafenis kosten uitgekeerd; d. dan krijgt zijn weduwe levenslang 80 pet. van zijn weekloon als pensioen e. de nagelaten kinderen beneden 16 jaar krijgen ook samen 30 pet. dus met hun moeder saam 60 pet. f, steunde de man zijn vader of moeder of was hij hun kostwinner, dan worden vader en moeder ook geholpen en g. als de knecht aan een ander schade toebrengt (bijv: bij het op hol slaan van een paard, dat de knecht bestuurt, loopt het een of ander voorwerp stuk, of wordt daardoor aan iemand een ongeluk toege bracht) dan wordt deze schade aan den landbouwer vergoed. De Landbouw Onder linge steunt dus als er nood komt. maar dan houdt >Het Anker» de beurs dicht. De Landbouw Onderlinge zorgt voor de ge troffen werklieden en, zoo noodig, ook voor de weduwen en wezen »Het Anker» kijkt niet naar hen om. >Het Anker» is das geen ongevallen ver zekering, en op polis No. 1973 wordt ook niets uitgekeerd, als een inwonende of uit wonende knecht of dienstbode ziek wordt. De landbouwer betaald wel zeer veel maar de knechts en arbeiders zullen niets krijgen. En dat was zeker de bedoeling niet van den polishouder. Daarom, landbouwers, als U wat dosn wilt en voor U zelf met het oog op de wet op 't Arbeidscontract, en voor de arbeiders met het oog op°eventueele onge vallen komt dan naar onswij zullen U alle inlichtingen geven over de Landbouw Onderlinge. Het is voor den Polis houder van No. 1973 wel onaangenaam nu tot de ontdek king te zijn gekomen, dat het mooie premie geld van f 30,50 zoo goed als geheel weg gegooid geld is maar nog erger is het voor zijn arbeiders, want als zij dit jaar een ongeval krijgen, wordt hun niet uitbetaald, geen halven cent. In Januari 1914 is de zaak weer in orde, want de landbouwer zal tijdig zijn Polis opzeggen, zoodat hij op genoemden datum lid wordt van de Landbouw Onderlinge en dan is hij zelf en zijn arbeiders gedekt. Zooals het nu is, heeft de landbouwer niets, zijn arbeiders niets en is het voor deel slechts bij »Het Anker» in den vorm van de premie. Dat is de verkeerde wereld. De landbouwers behooren in hun eigen vereeniging, en dat is >DE LANDBOUW ONDERLINGE» A. W. Keijzer Secr. P. O. C. Overflakkee. Melissant 11 Maart 1913. 0p Woensdag den 19 Maart 1913 des nam. ten 4 ure te Nieuwe Tonge aan den Noordlandschen dijk, van timmerhout als planken, schroten, ribben, latten, palen enz. Deurwaarder GROENENDIJK. 6804 Op Woensdag 19 Maart 1918 bij inzet en op Woensdag 26 Maart 1913 bij afslag telkens des nam. 3 uur in het hotel Spee te Sommelsdijk ten verzoeke van den WelEd. heer F. C. H. W. Bos e. a. te Baarn van bouwland (6-34-10 H.A.) Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 19 Maart 1918, 's nam. 4 uur, te Dirksland, ter herberge van H. van den Doel, veiling; en op Woensdag 26 Maart 1913, 's nam.4 uur, te Dirksland, ter herberge van C. de Bruin, afslag van: Den in volle werking zijnden windkorenmolen, genaamd »De Eendracht» met de daarbijbehoorende losse en vaste gereedschappen, huis, schuur, groo- ten tuin, boomgaard en erf, te Dirksland, aan den Voornweg, kad. Sectie B. nos. 1298, 1309, 1424 en 1425, tez. groot 29 Aren 78 centiaren (194£ R. V. Maat), ten verzoeke van Mej. de Wed. W. J. van Waasbergen en kinderen. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Zaterdag 22 Maart 1913 des voorm. ten 10 ure aan de Kaai te den Bommel van sparren Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 27 Maart des voormiddags 9 uur te Ouddorp, op de hofstede van den heer Jan Mastenbroek Kz., in den polder het Oudeland, nabij de Westduinen van 3 paarden, 19 stuks rundvee, 4 loop varkens, ganzen, kippen, landbouw- en karngereed- schap, hooi en stroo, eenige meubilaire goederen en wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. Notaris VAN DEN BERG. Op Dinsdag 1 April 1913 veiling, en op Dinsdag 8 April da v. afslag, te Stellen dam in het Logement Knöps, telkens 's avonds 6 uur, krachtens rechterlijk be vel van een huis met schuur erf en grond en voorliggende tuint.es te Stellendam, in kavel elf van den Eendrachtspolder, kad. Sectie B ns. 817 en 872, groot 4 aren 63 centiaren (30J R. V. M, eigendom van de Wed. en Erven A. Klink Mz. Notaris VAN DEN BERG. Op Dinsdag 1 April bij inzet en op Dinsdag 8 April bij afslag, telkens 's namiddags 4 uur te Stellendam in het logement van van Troost, a de vroegere meestoof, „de volharding" te Stellendam, in den Een drachtspolder onder den Buitendijk, met erf en grond, kadaster Sectie B. no 1524. groot 20 aren 60 centiaren (134j R. V. M.) de opstal voor afbraak in 5 koopen en in combinatiën, b. het recht van Visscherij in de Oostdijksluis en Stedevest van Goede reede, strekkende van den Spuisluis noord waarts tot aan den Molenweg en de watering in den polder Oostdijk, vroeger kadastraal bekend gemeente Goedereede Sectie A. no. 160 bis en gemeente Ouddorp Sectie C. nos. 291 bis en 353 bis C. Voor afbraak de opstal van een huis en schuur, genaamd Werklust» onder stellendam in den Hen Kavel van den Adrianapolder. Notaris VAN DEN BERG. „Inschrijving naar de huur voor het sei- „zoen 1913 van 2.51,89. Hectare (5 Gem. „145./' R. V. Maat) bouwland te Herkingen „in den polder Klinkerland, aan den Batten- „oordschen weg, in 7 perceelen of voor „het geheel ten verzoeke van den heer W. „Gebuijs te spijkenisse. „Inlichtingen te bekomen en geteekende „inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór of „op Woensdag 26 Maart 1913 ten kantore „van Notaris VAN DER SLUYS, te Dirks land. Een schip gestrand. Het Engelsche stoomschip Eastwel, van Basseur is Zondagmorgen tusschen de pie ren van IJmuiden gestrand en gezonken. De bemanning, bestaande uit 72 koppen, o.w. de kapitein, diens vrouw en driekin- V* derefl, is g met rijst e Nader m< Zaterdag trokken de Jan van meer bekei Wiele, met met als dei aan boord ging mede G. Boonek een te ven well, waa was, daar Rotterdam order vooi moet te st< bieden. Te de Eastwe sleepboot te bieden, toen onge1 Ondanks westen, de weer, gelul boot langs: runner en De Eastwe op IJmuid halfeen vc ging een voor anke De sleepbo de Eastwe anker zou des morgei well, die sleepbootei gekozen bi Tegen z dag stoom Vischploeg een vliege ten, die d< aan beide Bovendien De Eat reus in zit door den den koert gezet. W. komen, d liggende s meer bate Het scb van den bemanning -Aen twin tij !™igen op geweldig rijvende, v Ze- Wat d heeft ver van desk lijke. Nie zonder tf zelfde lol fen, heeft den Noor heeft met bakboord: naderen, malen w< behulp 3 den vlett boord ge hadden bevinden* ste doel het schip v na heeft schen ei ven om .enden, den bere zakelijk scheeps maal wi ding mei van het verdweni ven teru werd d< doch dil er nog e den wor pieren 1 IJmuidei halen. 'i heils k\ renden j mannin^ de golve Bij di naallooc boord g zijn drie gewond, den bel manning Behal hebben den ge* de vlettj moeite werd bij eischt, bediene| den om de eers ook 01 werk 0 genoote nog ee lijk on L. Reiji te IJm heeren verplee gewone waarvE in het tevens gen ei maal 1 in die: van IJ de noo De c bracht rendsz,

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 2