De Balkan-Oorlog. Uit de Pers. Sehooldebat over het vloeken. De roode vloot. Buitenland. ENGELAND. Plaatselijk Nieuws. - Sommelsdijk. De hengst »Nepos« van de vereeniging „Sommelsdijk", gestald bij den heer J. A. Slis, alhier is op de 16 Februari j.l. Rotterdam gehouden heng- stenkeuring tn het Nederlanche paarden stamboek opgenomen. Middeiharnis. Ten behoeve der ge meente zal den Hoofdelijken Omslag dit jaar oploopen tot een bedrag van f io 500. Stad aan 't Haringvliet. Het Sup pletiefonds voor de Chr. School alhier zal op Woensdagavond 6.30 ure a.s, haar jaar vergadering houden in de Chr. School. Den Bommel,. Met het oogmerk op de alhi er heerschende Dyhtheritis, is door den Burgemeester het geven van Bioscope-voor- stelling (wat deze week alhier zou plaats heb ben) niet toegestaan. Nieuwe Tonge. Naar men verneemt heeft de vrachtrijder A. van Alphen zijn zaak als vrachtrijder op de stoomboot en op de beurschipper A' C. Oomens overge daan aan Joh. Wittekoek. Dirksland. Zaterdag a.s. des n. m. half twee zal aan den Havendijk een pu blieke verkooping plaats hebben van eene partij, scheepsafbraak. Goedereede. Onze vroegere dorpsge noot den heer F. den Eerzamen Fzn,, is gepaatst op de voordracht als hoofd der school te Charlois, gemeente Rotterdam. Ouddorp. Tengevolge van het zachte winterweer der voorgaande weken stond bij den onderwijzer P. H, de postelein reeds op den kouden grond er welig bij. - Ingezonden Stukken [Het spijt ons dat de heeren J. Spee en G. v. Rikxoort niet goed gelezen hebben. Wij hebben melding gemaakt dat de Patroonsvereeniging door hun bedoeld is opgericht en daar woordelijk bijge- meld dat tot Bestuursleden zij gekozen de heeren P. Meijer, J. Mosselman, G. van Rikxoort en J. Spee de beide eerste als Voorzitter en Secretaris de beide laatste als gewone bestuursleden. De Heeren zullen toch zeker wel niet ontkennen dat zij bestuursleden van die Vereeniging zijn Red Gemeenteraad. Verkoopingeo. V- -r En wie niet zooveel tijd of lust heeft, om zich die kennis eigen te maken, welnu, ook hij kan door het toepassen van een algemeen bemestingsrecept, dat aan de gemiddelde behoeften der onderscheidene tuinvruchten beantwoordt, kunstmeststof fen met voordeel gebruiken. Al zal zijn cultuur dan niet zoo intensief zijn, niet zoo doel matig en bijgevolg ook niet zóó winstgevend, als wanneer hij met meer kennis kon handelen, hij is toch allicht goedkooper uit dan bij 't gebruik van stalmest en loopt ook minder gevaar voor een te eenzijdige bemesting als niet zelden bij aanwending van natuurlijke meststoffen het geval is. Te eenzijdig kan de bemesting namelijk worden, wanneer jaar op in vrij overvloe dige mate stalmest, compost of beer wordt uitgestrooid. Dan wordt naar rato te veel stikstofvoedsel aan den bodem toegevoerd, te weinig mineraal voedsel. De grond wordt «vet* en men kan daar dan sommige ge wassen, speciaal bladgroenten, soms wel zeer weelderig telen, maar andere minder goed, minder overvloedig, omdat voor de zaadvorming 'niet genoeg mineraal voedsel (kalk, kali, phosphorzuur, enz.) aanwezig is. Ook krijgt men in zulke vette tuinen «geile», slappe gewassen, welke eerder door ziekte worden aangetast. Lek kere aardappels kan men daar ten slotte niet meer verbouwenze worden glibberig en zeepachtig van smaak. De opbrengst der knollen is ook bij lange niet zoo groot als de omvang van het geile loof zou doen verwachten. En even eens is van den smaak van andere produc ten »het fijne* af. De aanwending van kunstmest, in plaats van of nevens den natuurlijken mest, kan hier verbetering brengen. De gebruiker zal dan tot zijn verrassing ervaren: dat hij nu alle groenten en vruchten kan telen en hij niet langer behoeft te klagen, dat deze of die groenten in zijn hof «niet wil*. Zijn oogst wordt grooter, de mislukkingen worden minder, de kwaliteit van al het geteelde fijner. Een en ander is het gevolg van de meer doelmatige bemesting, waardoor beter dan voorheen door natuurlijken mest, wordt voorzien in de behoefte aan de verschillende plantenvo edingsstoffen. (Wordt vervolgd) C. B. In Almelo's gemeenteraad was voorge steld in de Instructie van heeren onderwij zers op te nemen, dat noch bij het per soneel noch bij de schooljeugd het mis bruik van Gods heiligen naam mocht wor den toegelaten. Nu zou men denken, dat althans zulk een voorstel er zonder een woord dis cussie doorging. Maar niets ervan. Meer dan een uur is over dezen zoo noodigen en hoogst eenvoudigen maatregel gediscus sieerd, met name door den heer Schot- veld, die zelf blijkbaar aan geen God ge looft, en allicht juist daarom dat verbod van vloeken niet dulden kan. Dat ging op deze manier toe »De VoorzitterIk moet u opmer ken, dat er hier verschillende personen zijn, die den naam Gods gebruiken en als ze het zelfs tegen mij niet laten, dan kan men niet aannemen, dat ze het in andere gevallen niet doen. De heer ScbotveldAls men den naam Gods als een soort van stopwoord noemt, is dat zonde P De VoorzitterJa zeker. De heer Sahotveld Wat zullen er dan velen in de hel komen. De Voorzit! eJa, het is te betreu ren, dat het misbruiken van Gods naam zoo in de samenleving is doorge drongen. De heer Schotveld Een afd. van Pa trimonium wilde zelfs, dat het misbrui ken van den naam des Heeren op pu bliek terrein van overheidswege slrafbaar wordt gesteld. De Voorzitter. Ik zou wenschen dat het gebeurde. De heer Schotveld Ik niet. De VoorzitterEr wordt veel ge vloekt. In mijn tuin kon ik hooren, dat de jongens op de speelplaats van een school zoo erg vloekten, dat ik aan het hoofd der school een brief heb geschre ven met het verzoek, te zorgen dat dit niet meer gebeurde. De heer SchotveldDat voorkomt men niet door zoo'n artikel. Weet u waarom ik geloof, dat er te genwoordig zoo gevloekt wordt 7 Omdat de christenen zelfs GocT bespotten. Er kanniets gebeuren of het is door God. De christenen zijn te demagogisch. De chr. politieke partijen maken dagelijks misbruik van Gods naam, en ik geloof, dat het daardoor komt dat men den naam van God meer en meer gebruikt. De VoorzitterDat is onwaar. Chr. menschen misbruiken den naam van God niet. Wat u zegt, is mij de moeite niet waard te weerleggen. Het vloeken komt voort uit het verkeerde hart der men schen. De heer Schotveld Als ik zeg God help mij, is dat dan den naam van God ijdel gebruiken De VoorzitterHet is onzin die uit drukking te gebruiken als men niet aan God gelooft.c Ziehier nu de glorie van de neutraliteit. Blijkens verklaring van den Voorzitter is het vloeken, helaas, in die streek zoo ge woon, dat zelfs Raadsleden het in den Raad deden. De Burgemeester wil nu dit schan delijke misbruik van Gods naam althans bij de opgroeiende jeugd stuiten, en in- plaats van hem hierin te steunen, neemt men het in den Raad, nu ja niet openlijk maar dan toch onder de hand voor zoo kwade usantie op. En uitslag van het de bat was dan ook, dat het geheele voor stel met overgroote meerderheid werd ver worpen. Gods heiligen naam als een >stopwoord« gebruiken, heet dan in 't minst geen zonde tq zijn, en er -was in heel den Raad niet één man van Links, die tegen zoo godde- looze stelling in verzet kwam. O.nze hulde aan den Burgemeester, die voor de eere en den naam des Heeren op kwam, en van harte hdpen we, dat de Schoolinspectie ook op dit puut van het onderwijs meer dan dusver haar aandacht zal vestigen. Niet alsof vloeken bij het onderwijs op de Openbare School ook maar van verre regel zou zijn. Veeleer nemen we gaarne aan, dat het niet dan bij uitzondering en in bepaalde streken voorkomtmaar zelfs in die beperkte mate mag het niet geduld. Er kon door zulk schandelijk misbruik een vloek over zulk een landstreek komeD. Op de eere zijns Naams is onze God naijverig. Almelo is nu althans gesignaleerd als een besmette streek. Moge, nu de Raad niet wilde, de In spectie dan haar plicht doen. Standaard. Minister Colijn zet dóór. In de Kamer heeft hij kras en flink ge zegd, niet van plan te zijn den rooden ma- trozenbond baas te laten op de vloot. Wie goed doet, goed ontmoet. Maar wie er perse verkeerd wil, die gaat de laan uit. Het blijft niet bij zeggen. Naar uit Den Helder aan »Het volk wordt gemeld, zijn de matrozen Wielenga, voorzitter van de afdeeling Hellevoetsluis van den Bond van Marinepersoneel, en Plas, correspondent van den Bond te Hel der, voorgedragen voor ontslag, beide op grond, dat zij anti-militair zouden zijn. Aan den matroos Plas is het certificaat van goed gedrag ontnomen. Van woord dus tot daad. 't Spijt ons voor de lieden, dien het treft, maar een vloot zonder tucht is nu eenmaal geen duit waard en zooals 't nu ging, kan het niet langer. Daarvan is het vaderland wel overtuigd 1 »De drie Prov.< Het beleg van Adrianopel. De Bulgaarsche regeering schijnt geneigd, om voldoening te geven aan het verzoek van de Fransche regeering inzake den toestand der Fransche kolonie te Adriano pel en heeft aan de militaire autoriteiten opgedragen, de mogelijkheid te overwegen van een gedeelte der stad, dat tot schuil plaats der vreemdelingen zal kunnen die nen, te neutraliseeren. De voorstad Kar- garesch zal hiertoe aangewezen worden. Men meldt, dat de commandant van Adrianopel, Shukri pasja, in een telegram verklaard zou hebben, dat hij zal blijven vechten zoolang hem een patroon over blijft. Indien hij moet capituleeren, zal hij de stad verbranden alvorens haar over te geven. De strijd bij Skoetari. Opnieuw bombardeerden de Montene- grijnsche artillerie de vesting Skoetari-Tepe, alsmede de batterijen en posities in de vlakte van Skoetari.-De Turkscbe artille rie antwoordde slechts zwak. Weinig be langrijke schermutselingen hadden plaats over de geheele linie. De groote verliezen der Turken zijn te wijten aan het feit, dat zij na hun eerste posities op de Bar- dagnole verloren te hebben, drie tegenaan vallen deden om de redoute te hernemen. Enver bey's plan mislukt. Volgens officieele berichten slaagden de pogingen tot ontscheping, onder bevel van Enver bey, niet. Ongeveer 20.000 man schappen konden ontscheept worden tusschen Rodosto en Charkeui, maar stootten op vijandelijke troepen, die grooter in aantal waren, waardoor zij zich moesten terug trekken en weder opnieuw inschepen. Deze troepen moeten nn gedirigeerd zijn naar Gallipoli. Servië en Bulgarije. Dat de toestand voor de Bulgaren over het algemeen niet zoo gunstig is als door de officieele telegrammen, en dementi's wordt verzekerd, bewijst het ftit, dat na langdurige besprekingen tusschen den af gevaardigde van «Bulgarije en het Servische kabinet te Belgrado, Servië de verplichting op zich heeft genomen, om onmiddellijk de Bulgaren met 80.000 man en 150 snelvuurkanonnen te hulp te komen. Bul garije zou als tegendienst al het thans door Servie bezette grondgebied als Servisch bezit beschouwen. De Roemeensch-Bulgaarsche spanning. Uit Sofia wordt aan het Berliner Ta- geblatt" gemeld, dat Danef van het oor logsterrein terugkeert, om met prins Ghika over de Roemeensche eischen te onderhan delen. De'vorderingen van Roemenië worden in Bulgarije veel te hoog geschat en daar om gelooft men niet, dat een overeenkomst mogelijk zal zijn. Volgens deze geruchten eischt Roemenië Silistria, Kavarna en Baltschik. In diplomatieke kringen te Weenen acht men den Europeeschen vrede opnieuw be dreigd door de toenemende spanning tus schen Roemenië en Bulgarije. De betrek kingen tusschen deze beide landen hebben zich dermate verscherpt, dat een ultimatum van Roemenië aan Bulgarije niet onmoge lijk schijnt. In Roemeensche regeerings- kringen wordt verklaard dat Roemenië een langer slepen der onderhandelingen niet meer kan dulden, doch beslist een spoedige afdoening daarvan verlangt. Het moet verder aan zijn vroegere eischen blijven vasthouden, De Zuidpoolexpeditie-Scott. Alle schriftelijke aanteekeningen van de expeditie-Scott, bevinden zich, naar gemeld wordt, aan boord van de //Terra Nova//, evenals de dagboeken der omgekomenen, die aan de nagelaten betrekkingen der ver ongelukten (er hand ges'.eld zullen worden. Kapitein Scott heeft zijn dagboek tot 24 Maart 1912 bijgehouden. Men zou ook de lijken hebben kunnen medebrengen, maar de leden der redding-expeditie be sloten eenstemmig om ze in hun sneeuw- graf achter te laten. Luitenant Evans, die thans het bevel over de expeditie voert, weigert zich over het tragische uiteinde van Scott uit te laten en heeft ook aan overige leden der expeditie het zwijgen gen opgelegd. Luitenant Evans zal kapitein Scott's beschrijving der expeditie voltooien, welke dan in boekvoïm worden uitgegeven. Door den hner F. C. Armstrong, al hier, wordt aan het Molenpad een hoen derpark aangelegd. Het 3 jarig onderhoud van het schilders- werk aan de Tramhaven en Rijkswoning is Maandag bij inschrijving aanbesteed en was den heer W. Buijse laagste inschrijver aan wien het is gegund. Tegen Woensdagmiddag 2 uur a.s. is eene openbare vergadering van den Raad dezer gemeente belegd. De werkzaamheden op den akker zijn in deze gemeente weer in vollen gang. Ook met het in orde brengen van eigen hoofjes is reeds een aanvang gemaakt. Wat betreft de handel in veldproducten, deze is niet levendig. Koopt men aardappelen nog op, voor ajuin is geheel geen vraag. Door C. Tiggelman werd dezer dagen een z.g. Arabische knol vertoond, die de enorme wicht had van r 2 K G. De vorige week zijn de eerste mid delen voor het groene Kruis in het Wees huis gebracht. De Wed J. Pijl. mocht zich weder om verheugen met een gift van H. M. de Koningin hetwelk deze keer f15 be droeg. Zaterdagavond omstreeks 1 o uur werd door een tot nu toe onbekend geblevene, bij de smidse van N. een zwaar schot ge lost vermoedelijk met een revolver, het is zeer te wenschen dat de dader bekend wordt om hem die aardigheid af te leeren, Met de garnalenvangst gaat het dezen winter alhier naar wensch, beter dan te Ouddorp. Omdat aldaar weinig is te vangen zijner een -viertal vaartuigen van daar naar hier gekomen om in het Goereesche Gat hun geluk te beproeven. Op de gehouden hengstenkeuring te Rotterdam, werd de hengst, »Jean Terha- ge,« van de Boerenvereeniging, opgenomen in het Nederlandsch paardenstamboek. De zang vereeniging »Exelsior« van Stel lendam hoopt toch a.s. Donderdagavond eene uitvoering te geven in dé Openbare School. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur! Vergun ons s.v.p. een plaatsje in uw veel gelezen blad bij voorbaad onzen dank. In uw blad van 1.1. Vrijdag lazen wij onder Plaatselijk Nieuws van Sommelsdijk onder meer, dat hier een patroonsvereeniging is opgericht voor timmerlieden, waar ook in voorkomen de namen van ondergeteeken- den: het was te wenschen dat uw berichtgever eene juiste lezing dezen aangaande gegeven had, omdat het publiek alsdan de waarheid weten kon en geen verkeerde begrippen hieruit zouden kunnen trekken. J. SJPEE. G. VAN RIKXOORT. Openbare Vergadering van den Raad der Gemeente OUDE TONGE op Vrijdag 14 Febr. 1913 des avonds 7 uur. De Voorz. den heer Baumann Burgemees ter opend de vergadering, en verzoekt den Secretaris de notulen der vorige vergadering voor te lezen welke onveranderd worden goedgekeurd. Hierna worden de ingekomen stukken voorgelezen Komt ter bespreking de gemeeenschappe- lijke grintweg. De H.H. Kosten, Prince, Vreeswijk en Van Schouwen, voeren hier over langdurig het woord, de Voorzitter geeft zoonoodig voldoende inlichtingen, totdat ten laatste den heer Prince het voor stel maakt, het plan van de Commissie van beheer der gemeenschappelijke grintweg te verwerpen; het voorstel in stemming ge bracht zijnde wordt met algemeene stemmen aangenomen. Op voorstel van den Voorzitter wordt punt 3 van de agenda afgevoerd omdat alle rekeningen nog niet zijn ingekomen. Is ter behandeling gekomen het bouwen van 15 arbeiders woningen de Voorzitter zegt dat alles kant en klaar was, toen er iets op kwam dagen dat ons een heel eind terugsloeg. Thans beslaat het plan bij B. en W. 3 blokken huizen te laten bouwen, iedere blok bestaande uit 5 huizen. Deze huizen zullen geplaatst worden aan de Tonisseweg, de sloot aan het smalle pad zal dan worden gedempt en aldaar een straatweg worden aangelegd van S M. breed. De huishuur zal bedragen f 1,40 per week, aan ieder huis is een tuin van 6 a 7 M. breed en 40 M. lang. Dit punt wordt druk besproken en op de vraag van den heer Prince of reeds de gemaakte onkosten voor rekening der gemeente komen, antwoord de Voorz. neen, voegt er aan toe dat de ge meente niet de minste onkosten heeft, bij de bouwing der woningen, doch dat alles voor rekening van het Rijk komt. Een moeilijkheid is half overwonnen, wij zullen trachten die nog verder te overwinnen. De Voorzitter vraagt ten laatste «is de raad in beginsel bereid over te gaan tot den bouw*? Alle raadsleden stemmen voor, aldus „Conform besloten". Ingekomen is ook een schrijven-van den Voorzitter der gascommisie, aangaande een geldleening. Een leening werd reeds aan gegaan van f 252.000 doch door bijkomende kosten moet deze som verhoogd worden met f 70.000 waarvan voor rekening dezer gemeente f 18.450 komt. De Voorz. stelt voor een anuitietsleening te sluiten met ten hoogste 70 halfjaarlijksche aflossingen tegen 6,15°/o per jaar Conform besloten. Dan wordt overgegaan tot de benoeming van 2 leden voor 't stembureau bij de ver kiezing voor de Tweede Kamer der Staten Generaal. Hiervoor worden respectievelijk gekozen de H.H. Kosten en Slis tot plaats vervangende leden de H.H. Pulleman en Prince. Tot leden van 't stembureau bij de verkiezing voor de Prov. Staten worden gekezen de H.H. van Schouwen en Pulleman, tot plaatsvervangende leden de H.H. Kosten en Vreeswijk. Tot leden van 't stembureau bij de verkiezing voor leden van de Ge meenteraad worden gekozen de H.H. Vrees wijk en Prince tot vierde en controleerend lid den heer van Schelven, tot plaatsver vangende leden de H.H. van Schouwen, Pulleman en Kosten. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorz. de vergadering en gaat de raad in geheime zitting over. Op Woensdag 19 Februari 1913, 's voorm. 10 uur, te Dirksland aan den Philips- hoofjesweg, op de hofstede «Akkerleven*, van 8 paarden, 10 stuks rundvee, 16 loop varkens, landbouw-, schuur- en stalgereed- schappen, eenige kippen, hooi, stroo, eene klamp mutserd, gehakt schaarhout en ander hout ten verzoeke van den heer D. de Graaff te Dirksland. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 20 Februari 1913, 's nam. half 3 uur, te Melissant, ter herberge van A. van der Werf, veiling; en Op Donderdag 27 Februari 1913, 's nam. half 3 uur, te Melissant, ter herberge -vau Adrs. Both, afslagvan Huizen met een tuin en erf, te Melissant, op het dorp, kad. sectie A nos. 90,91,92, 877, 878, 879, 880, 904, 1036, 1037,1038, 1039 en 1040, in perceelen en in combi natiën, ter verzoeke van de Erven van wijlen mej. de wed. J. Nagtegaal. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdags 20 Februari des voorm. ten 9.30 ure ten verzoeke en op de bouw hoeve van Mejuffrouw J. Segers te Melis sant nabij Battenoord van 9 paarden, 50 stuks hoornvee, w.o. 10 kalfkoeien, 11 kalfvaarsen en 8 stieren benevens land bouwwerktuigen en gereedschappen, rijtui gen, een groote partij stalmest, hooi, srroo aardappelen, poters, koepeen en ajuin zoo mede melkgereedschap en eenig huisraad. Notaris VAN BUUREN. Vrijdag 21 Febr. 1913 des voorm. 10 uur aau de Kaai te Oude Tonge, verkoop van eene partij sparren. Notaris VAN ISPELEN. Vrijdag 21 Februari inzet "en Vrijdag 28 Februari afslag, telkens 's middags 1| uur te Goedereede in het logement «de Gouden Leeuw*, van verscheidene perceelen bouw en weiland onder de gemeenten Stellendam, Goedereede en Ouddorp, behoorende tot de nalatenschap van wijlen mevr. de weduwe M. BreenZaaijer. Notarissen VAN DER SLUYS en VAN DEN BERG. Vrijdag 21 Februari 1913 inzet, en Vrij dag 28 Februari 1913 afslag telkens des middags half twee te Goedereede in het logement «De Gouden Leew«, van 39 per ceelen bouw- en weiland onder de gemeen ten Sellendam Goedereede en Ouddorp, in den Adriana-, Groote-, en Kleine .Zuider polder, Nieuw-Westerlo, Nieuwe- en Oude Oostdijk, Rooklaasplaat- en Bokkepolder, te zamen groot 44 hectaren 63 aren (97 G. 51 R. Voornsche maat), ten verzoeke van de erven van Mevrouw de Weduwe M. Breen-Zaaijer. Notarissen VAN DEN BERG en VAN DER SLUIJS, alwaar van af 15 Februari a.s. perceelsbesehrij vingen zijn te bekomen. Op Zaterdag 22 Februari 1913, 's nam. 1.30 uur, te Dirksland aan den Havendijk, van een groote partij eiken- en andere pa len, planken, grenen en vuren ribhout, ra men, deuren, latten, schroten en andere afbraak. Notaris VAN DER SLUYS, Inschrijving naar de huur voor het sei- zoen 1913 van 3.16.42 heet. (6 gem. 267 roeden bouwland,) te Melissant, in den pol der Nieuw-Kraaijer, in 4 perceelen, ten verzoeke van den heer T. Kooman te Me lissant. Inlichtingen te «bekomen en getee- kende inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór of op Zaterdag 22 Februari 1913 ten kantore van Notaris VAN DER SLUYS. Op Maandag 24 Februari 1913 des voor middags ten 9 ure, ten verzoeke van en op de bouwhoeve van den heer C. Buijs aan den Nieuwlandschendijk te Sommels dijk van Paarden, Hoornvee, Landbouw werktuigen en Gereedschappen. Notaris VAN BUUREN. Op Dinsdag 25 Februari 1913, 's avonds 6 uur te Dirksland ter herberge van H. van den Doel veiling, en Op Dinsdag 4 Maart 1918, 's avonds 6 uur, te Dirksland ter herberge van C. de Bruin, afslag, van vijf arbeiderswoningen met erf en grond, te Dirksland aan den Gelderschen Dijk, kad. Sectie B. ns. 1386, 1387, 1388, 1389, en 1418, tez. groot 4 Aren 93 centiaren, in perceelen en in combinatiën ten verzoeke van de Erven van wijlen Mejuffrouw de Wed. Jr Kaslander, Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 26 Februari 1913, des voormiddags ten 9£ ure, aan de Bouw- schuur van Mej. de Wed. C. Joppe Cz. te Sommelsdijk van 14 paarden, 11 stuks hoornvee, landbouwwerktuigen en gereed schappen w.o. Smits zaaimachine en wat verder te koop zal worden aangeboden. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 27 Februari 1913, des voormiddags ten 9£ ure, ten verzoeke en op de Bouwhoeve van den heer J. L. Ja cobs onder Middeiharnis van 9 paarden w.o. 2 veulens, 28 stuks hoornvee, w.o. 5 kalfkoeien en 5 kalfdragende schotten, 6 loopvarkens, landbouwwerktuigen en ge reedschappen en wat verder te koop zal worden aangeboden. Notaris VAN BUUREN. Dinsdag 4 Maart 1913, v.m. 10 uur, in het Gemeentehuis te Ooltgensplaat, publieke verhuring voor 3 jaren 1913,1914 en 1915, van Dijken en Gorzen, enz. der Ambachts heerlijkheid St. Adolphsland (Ooltgensplaat en Den Bommel). Notarissen Mr. VAN WEEL en VAN ISPELEN. Op Woensdag 5 Maart 1913, des voor middags ten 9| ure aan de Bouwschuur van de heeren Gebrs. van Schouwen te Sommelsdijk van paarden, landbouwwerk tuigen en gereedschappen en wat verder te koop zal worden aangeboden. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 6 Maart 1913 's voorm. 10 uur te Dirksland aan den Blinden Weg op de Hofstede «Bouw en Veelust* van 16 Paarden', 14 Kalfschotten Landbouw gereedschappen, een groot zoo goed als nieuw zaadzeil met toebehooren, eenige Kippen, Hooi en Stroo, ten verzoeke van den heer G. Bosschieter te Dirksland Notaris van der SLUIJS, en tot de vaststelling van de datums Op nader te bepalen datums, in Maart 1913, van den in vollen werking zijnden windkorenmolen genaamd „De Eendracht" met de daarbij behoorende losse en vaste gereedschappen, huis, schuur, grooten tuin boomgaard en erf te Dirksland, aan den Voornweg kad. Sectie B nos 1298, 1309, 1424 en 1425 tezamen groot 29 Aren 78 centiaren (194$ R. Voornsche Maat) ten

Maas- en Scheldebode | 1913 | | pagina 2